lei Land van Heusden en Aitena, de Langstraat en de Bommeierwaard. het Schoenwerk afgeslagen. Ph. VAN HELVOIRT, Koninklijke Rotterdarasche Betonijzer Maatschappij Ti KUNST B. VAIOSSIEAt], te ileusden. J. ELEKAN, Geldersche Crediet-Vereeaiging, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2908. Zaterdag 8 Januari JACQ. DE BRAVE, DE MENSCHEN, 1910. Uïj0 VAN ALTEK^ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7ys ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. BUITENLAND. Uit Parijs werd Dinsdag gemeld: Twee der verdachte soldaten, Graby en Michel, hebben hedenavond voor den rechter van instruetie bekend de moor denaars van mevrouw Gouin te zijn zij hadden haar vermoord zonder haar te kennen. Met hun beiden hadden zij haar gedood, daarna haar jnweelen ge stolen en het lijk uit het portier ge worpen. De aanleiding tot hunne ar restatie was het volgende: Eduard Gouin, een der zoons van de vermoorde mevrouw Gouin, kreeg eenige dagen geleden een ongeteekenden brief, die zijn aandacht trok door de belofte van den schrijver binnenkort een ont hulling te zullen brengen. Den vol genden dag ontving Eduard een twee den brief, nu geteekend door den per soon, die ook den eersten brief geschre ven had. De schrijver verklaarde dat hij op aandringen van zijn familie be sloten had een ernstig feit aan den dag te brengen. Als oud soldaat van het 31e reg. inf. kende hij Graby en hij kon nu verkla- dat deze 15 December met trein 826 had gereisd. Hoewel Eduard zeer getroffen was door deze mededeeling, verwittigde hij niet onmiddellijk het parket ervan, maar zocht eerst den schrijver der brie ven op, die nadrukkelijk zijne verkla ring herhaaldehij had Graby met een ander soldaat den dag van de misdaad zien gaan in een wagon le klasse van den trein waarin mevrouw Gouin zat. Toen is de heer Gouin naar de justi tie gegaan, welke beide soldaten in hechtenis liet nemen. De booswichten hadden al geruimen tijd het plan opgevat om een misdaad te begaan. Verschillende malen waren ze per trein van Melun naar Parijs gegaan om hun slag te slaan. En nu hebben beiden verklaard, dat ze spijt hebben van hun daad. Men weet nog niet welke rechtbank de moordenaars zal be rechten. Zoo ze den moord gepleegd hebben tijdens hun verleend verlof, dan zullen ze niet door militaire rechters gevonnist worden. De moordenaars hebben bekend, dat, toen ze de bejaarde mevrouw Gouin slapend in haar coupé-hoekje zagen zitten, hun besluit vast stond haar te dooden. Ze slopen bij haar binnen, deden de coupé-deur dicht en lieten aan de gangzijde van het compartiment de gordijntjes neer. Mevrouw Gouin ont waakte, gaf een schreeuw, maar de ellendelingen vielen op de weerlooze oude dame aan, knepen haar den hals dicht eD maakten haar toen zij onmaehtig op den grond lag, verder af met trappen. In de handtasch vonden Michel en Graby vijf frank. Terwijl de eerste zich in de waschgelegenheid in den trein van het bloed van zijn slachtoffer ging reinigen, heeft Graby het lijk van mevrouw Gouin uit de coupé op de spoorbaan geworpen. De ringen van de vermoorde zijn bij de minnares van Michel gevonden. De door de familie Gouin voor het ontdekken van de moordenaars uitge loofde 25,000 frank is toegekend aan den kok Portheault. Hij heeft Graby en Michel in dienst gekend en hen den dag van den moord in den trein gezien, waar hun ontdaan uiterlijk hem opviel. Dat was hij aan een zoon van mevrouw Gouin gaan vertellen, waarop de aan houding der moordenaars volgde. Het assisenhof van Tarn-en-Garonne had 28 September Jean Hébrard ter dood veroordeeld omdat hij in Mei te Montpezat een meisje van zes jaai geworgd had, na het kind schandelijk misbruikt te hebben. Een verzoek om gratie is door president Fallières afge wezen. Te Montauban heeft Donderdag morgen in de vroegte de terechtstelling plaats gehad. Een opzichter in de schacht Mars van de mijn te St. Etienne heeft bij een rondgang ontdekt, dat 15 stutbalken van een mijnhut half doorgezaagd wa ren. Men heeft stellig met een misda- digen aanslag te doen, die het leven van vele mijnwerkers in gevaar bracht. Bij Bordeaux deed Delagrange Dins dag met zijn vliegtoestel een vlucht, toen plotseling een vrij heftige wind opzette; voor er gelegenheid was tot janding, werd het toestel gegrepen en van ongeveer 20 M. hoogte tegen den grond geslingerd. Delagrange kwam op het hoofd terecht en bekwam een sche delbreuk. Later bleek ook, dat de wer velkolom benevens een been gebroken was. In het gelaat had hij een wond boven het linkeroog, terwijl uit het rechteroor bloed liep. Hij was dadelijk dood. De vliegkunst eischte reeds vier offers, n.l. Lefèbie, Faber, Fernandez en De lagrange. Op denzelfden dag, dat Delagrange slachtoffer werd van den durf, noodig om te zoeken naar technische verbe teringen op luchtvaartgebied, is Santos Dumont nauwelijks ontkomen aan een ernstig ongeluk, dat voor hem dezelfde gevolven had kunnen hebben als voor zijn collega. Tegen vier uur ging Santos Dumont met een nieuw toestel de lucht inhet werd gedreven door een zeer krachtigen motor. Aanvankelijk ging alles goed. Toen hij eenige oogenblikken in de lucht was geweest, daalde hij om motor voedsel op te nemen. Daarna ging hij weer de lucht in en men zag hem ver dwijnen in den mist. Men werd onge rust en ging hem zoeken. Weldra werd hij gevonden, met bebloed gelaat. Toen hij op 25 meter hoogte was, brak een der draden van het toestel, dat terstond viel en stuk sloeg tegen den grond. Hij dankt het leven nog aan het feit, dat hij tusschen draden en touwen han gen bleef, gevangen als 't ware in een kooi. Niettemin is hij ernstig verwond aan hoofd en ledematen. Reuter seint uit Cannes, dat de En- gelsche luchtvaarder Meal van een hoogte van 5 M. is gevallen en licht gewond. Het toestel is totaal vernield. Katchen Paulus, die in ons land meer malen met een vrijen ballon opgestegen is, heeft een Blériot-toestel gekocht, en zal binnenkort op het vliegveld van Blériot, haar eerste proeven aanvangen. Te Geinsheim, een dorp tusschen Darmstadt en Mainz, verscheen deze week tegen den avond een man van tusschen de 20 en 25 jaren bij den gemeente-ontvanger, stelde zich voor als ambtenaar van de rekenkamer te Darmstadt en verklaarde, in gevolge een bij die kamer ontvangen naamloozen brief, de kas te moeten opnemen. Hij trad zoo handig en oordeelkundig op, dat de goede ontvanger het wedervaren van zijn Köpenickschen ambtgenoot niet indachtig was. De bezoeker nam de kas geheel naar den eisch op en ging toen heen, kwansuis om een tweeden ambtenaar tegemoet te gaan, die met een automobiel zou komen. Er kwam echter niemand terug, en toen de ontvanger zijne kas nog eens natelde, bleken hem 500 mk. ontfutseld te zijn. In de Chineezenwijk te Chicago zijn verscheidene blanke meisjes verdwenen men vermoedt dat ze in Chineesche opiumkitten worden vastgehouden. De politie kreeg bericht van eenige meis jes, die in opiumkitten zijn geweest, dat een groot aantal blanke meisjes in gevangenschap bij de Chineezen zijn. Ze moeten erg mishandeld worden. De Vorwarts wijdt een lang artikel aan „den moord op groote schaal", op Duitsche werklui in Brazilië gepleegd. Zij bedoelt de werklui, die in Duitsch land zijn aangeworven, om in een moor dend klimaat aan den aanleg van den spoorweg van Madeira naar Mamore te werken. Volgens de Vorwarts, zouden er van deze 600 Duitschers meer dan de helft in Brazilië gesneefd zijn. Offi cieus wordt dit onkend. Het zijn er maar 18 geweest. Een gedeelte is, op rijkskos ten, naar Duitschland teruggezonden (van hen zouden er, volgens de Vorwarts op de thuisreis nog 22 gestorven zijn, maar ook dit cijfer zal wel overdreven zijn), en voor de anderen is in een gezonder luchtstreek, in Zuid-Brazilië, door tusschenkomst van het rijk werk gezocht. In elk geval zullen Europeanen goed doen, zich niet voor het werk aan den Madeira-Maraore-spoorweg naar Brazilië te laten troonen. Een Amerikaansch blad maakt weer melding van een gerucht, volgens het welk Indianen 1500 KM. ten N. van Prince Albert, in Saskatchewan, bij het Rendier-meer binnen den poolkring een grooten luchtbol gevonden hebben, dien men voor den bol van Andree houdt. Het zal wel weer een verdichtsel van Indianen of Eskimo's zijn, vreezen wij. ADVERTENTIEN. Ik HEI It Mans halve zooien met hakken f 1.10 Vrouwen id. id. ,,0.90 Kinderwerk naar grootte. Water of Jachtlaarzen lever ik één maand op proef. Verder alle besteld werk tegen verminderde prijzen. Alles nebjes en sterk. Aanbevelend, Hensden. Rotterdam, Telef. 330. Enschedé, Telef. 339. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Patten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS. tanden a f 2.- Gebitten a f 40. Uitgebreide Sorteering; (vanaf f 1.10 tot f 9.per kist van 100 stuks.) Prima merken van t 2.50 en f3. Die ze eens gerookt heeft blijft ze rooken. Door goede waar trekt men zijn afnemers. volgens 't nieuwste systeem, plaatsing zonder pijn, met 4 jaar schriftelijke garantie. Slecht passende gebitten worden spoedig en zeer billijk hersteld. Consult dagelijks. Des Zondags van 912 uur. Tandtechnische Inrichting. 's-B 0 S C H, Kolberstraat 17, Méc. Dentist. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Maaslandstraat 0 33, 's-BOSCH. Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van onder- handsche aceoorden, maken van Contraeten enz. enz. Vlugge en prompte afwerking. Rillijke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. <%Gij allen hebt wel eens een insect gezien, dat verward zat in een spinneweb. Gij zult dan ook wel bemerkt hebben, dat het insectje onmogelijk uit dat net kon geraken en dus met den dood voor oogen op de komst der spin moest wach ten om dan verslonden te worden. Een insect dat in het spinrag is verzeild, is dus onherroepelijk verloren en kan alleen door een wonder gered worden en wel door een men- scbenband of een windvlaag. die aan borstziekten, asthma of bronchitis (verouderde ver koudheid) lijden, hebben allen een koek slijm op de borst zitten, welke hun somtijds het ademhalen geheel belet; hunne longen zijn dan te vergelijken bij het insect, dat in het spinneweb gevangen zit, want zij zijn geheel door slijm omgeven. Alleen door een wondermiddel kan die slijm los gemaakt worden. Het wondermiddel dat daartoe alïéén in staat is, is de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. De Abdijsiroop verzacht en geneest den hoest, maakt de slijmen gemakkelijk los en geeft daardoor nieuwe kracht aan de longen. Door de slijm, die vast op de borst zit, moeten de lijders aan borstziekten veel hoesten, waardoor de longen verzwakken. Deze zwakte veroorzaakt longontsteking, tering en dergelijke ziekten. Door de Abdijsiroop wordt de slijm losgemaakt en de longen en borst versterkt. Wij geven altijd bewijzen en iedere week een andere dank betuiging van personen, die ons dat vrijwillig en uit dank baarheid schreven. De Heer P. VISSERS wonende te Meijel (Lverklaarde ons: „Gedurende zeer langen tijd was ik borstlijder. De slijm zat mij als een muur zoo vast op mijn borst. Het vele boes ten, dat ik deed en het forceeren om de slijm los temaken, deed mij onduldbare pijn. Ik was zoo ziek, dat ik op het laatst niet meer at noch sliep. Ik kon dan ook ten slotte mijne werkzaamheden niet meer verrichten en was zeer moedeloos, omdat ik allerlei geneesmiddelen had gebruikt, zonder dat zij mij iets bielpen. Door het gebruik van twee flesschen Abdijsiroop, die ik kocht bij den winkelier H. Gortz alhier, ben ik volkomen genezen. Ik slaap en eet weer goed, verricht mijne werkzaamhe den opgewekt, terwijl er geen draadje slijm meer op mijn borst zit. Cciitraal-Depét L. I. AkkllH. lan Alkemadestraat, Rotterdam. Verkrijgbaar te: Heusden: H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; Aalst: G. v. d. Zalm; AlmkerkS. van DrunenAudelJ. G. Schouten; Besoijen: D. van Heivoort; Dnssen J. J. Paes; Genderen B. de Graaff; GiessenJ. van Vugt; Hank (Dussenpolder)A. v. d. Pluijm HeijmansMeeuwen: G. Sterkenburg; Nederhe- mert: G. Ruiter; Meuwendijk: B. Romeijn; Veen: J. Vos Bzn.; Vlijmen: H. van Wordragen v. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; Woudrichem G. Wilhelm; WijkG. Versfeit en M. Schouten. WAALWIJK Groote straat no. 3G4. kapitaal: 30 millioeu gulden. Reservefondsen: fl.300.00©. Opent crediet tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépöt en in rekening-courant. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukken. Levert chèques wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. W. J. SADEE, Commissionnaix in Effecten. Een fraai gaittuatreerd boak, bevattende tal van aardige kunstjes voor de winteravonden, alsmede de verhalen van vele genezingen, zenden wij gratis en franco toe op aanvrage aan L. I. AKKER. Rotterdam. Aarzelt dus niet, neemt de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. Zij voor komt de terirg, geneest asthma, bronchitis, verouderde en verwaarloosde verkoudheden, keelpijpontsteking, pleuris, keelziekten, kinkhoest, longont steking, bloedbrakingen, bloedspuwingen, influenza en alle borst- en long aandoeningen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram f 1.van 550 gram f 2.en van 1000 gram f 3.50.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5