chocolade bonbons aan een jougevrouw verkocht te hebben. De bonbons waren eerst in een zak gepakt, maar later was de koopster in den winkel teruggekeerd om ze over te laten pakken in een doos net een etiket van de firma. Nu ia er in Frankrijk weereen dub bele moord gepleegd. Ditmaal te Rous- sillon, op vijf-en-twintig kilometer afstand van Autun (Saöne-et-Loire). De bedrijvers van het kwaad, die reeds gepakt zijn, zijn weer zeer jonge menschen, drie jongemannen, twintig en twee-en-twintig jaar oud. Twee hunner zijn Parijsche apachen, aan wie de derde zijn oom en tante had aangewezen om te vermoorden. De man is dood, de vrouw verkeert in hopeloozen toestand en de nicht die bij het echtpaar in huis woonde, hadden de moordenaars een prop in den mond geduwd. Zoodra de misdaad ontdekt was, zijn gendarmes de boosdoeners gaan zoeken. Ze zijn gepakt aan het station van Autun op het oogenblik, dat ze in den trein naar Parijs wilden stappen. Ze hadden gestolen kleeren aan en nog allerlei dingen bij zich, die ze in het huis van hun slachtoffers weggenomen hadden. Vrijdag lag een groot deel van de Vereenigde Staten weer onder de sneeuw. Van Yellowstone Park tot Boston, van de Canadeesche grens tot de Mississipi en Arkansas lag ze hoog. Veertien uren aaneen had het te New-York al ge sneeuwd, toen het bericht werd afgezon den. Moelai Mohamed, de broeder van sultan Moelai Hafid, wiens dood eenige maanden geleden gemeld, maar later weer tegengesproken is, is, naar uit Fes gemeld wordt, uit zijn kerker bevrijd en nu in een kleine woning gehuisvest, waar hij een negerin tot zijn beschikking heeft. De ketenen zijn van zijn voeten afgenomen en Moelai Mohamed heeft nu ook de beschikking over eenige meubelen. Men meent, dat deze verzach ting in zijn lot vooral geschied is, opdat hij nog dichter onder het toezicht van den sultan zou staan, daar er kort ge leden in Hafid's paleis iets als een be- !>eweging ten gunste van Mohamed waargenomen is. biljetten en goud onaangeroerd gevon den, terwijl een aantal andere papieren over den vloer verspreid lagen. Een fantastisch plan, dat een aan zienlijk Canadees Mc. Lonnan heeft ontworpen en waarin zoowel de Ame- rikaansche als de Britsche regeering veel belangstellen, wordtin de „Illustra tion" geschilderd, liet geldt de verwar ming van de Noordelijke IJszee. De groote ijsdam welke deze van den At- lantischen Oceaan scheidt, moet men doen springen om zoodoende de warme zeestroomingen den weg te openen tot de noordelijke kusten van Canada en Groenland. Labrador, New-Foundland en Groenland liggen op dezelfde hoogte als Londen, Rijssel en Tromsö. Over blijfselen van planten, welke men in het noorden heeft gevonden, hebben bewezen, dat Noord-Amerika eeuwen geleden een gematigd klimaat had. Men vermoedt dat toenmaals de IJszee vrije verbinding had met den Atlantischen Oceaan. Het plan van Mc. Lonnan wil dus aan de ijsstreken dit gematigd klimaat teruggeven. Op twee plaatsen moet door een bijzonder systeem worden begonnen met 't doen springen van den ijsdam en van het zuiden moet men in noord oostelijke richting dezen arbeid voort zetten. Het warme water dat kan toe- stroomen zal de vorming van nieuw ijs beletten. Volgens de berekeningen van Mc. Lonnan zou het werk in vijf a zes jaren zijn te verrichten Hij moet zijn berekening zeer nauwkeurig hebben gemaakt en een aantal deskundigen betwisten de theoretische mogelijkheid niet, hoewel men den aangegeven tijd tekort acht. Op het jongste Servische hofbal heeft prins George den stadsprefect Alimpits heleedigd. Toen de prins Alimpits in 't oog kreeg, zeide hij, met de hand naar Alimpits wijzend, half luid tot den Rnssischen gezautschapstolk„Wat moet die hond hier?". De prefect hoorde lie woorden en hij verliet het bal, terwijl hij onmiddellijk daarop zijn ontslag in diende. Bij een vroegere gelegenheid was Alimpits ook reeds door den prins beleedigd. Ook toen had hij zijn ont- Siag ingediend, maar hij had zich door de regeering laten overhalen om zijn ontslagaanvrage in te trekken. Men weet, dat prins George in den tijd dat hij nog kroonprins was (als hoedanig hij in September van het vorige jaar aftrad) ook veel van zich heeft doen spreken door zijn onhebbelijk optreden. Volgens een later bericht heeft de regeering het verzoek om ontslag van Alimpits van de hand gewezen en be sloten den Koning voor te stellen, den prins voor een tijd lang naar het buiten land te zenden. De omgeving van den prins verdedigt zijn onhebbelijk gedrag door rond te vertellen, dat Alimpits hem voortdurend door speurders liet bewaken, wat hem in zijne vrijheid van beweging grootelijks belemmerde. Lonsdale, de secretaris van den ver dwenen dr. Cook, beweert dat zijn pa troon zich den 24en December ergens in het zuiden van Spanje ophield. Later I bericht had hij, Lonsdale, niet van Cook ontvangen. Zijn vertrouwen in zijn principaal was dan ook wel wat geschokt. De bladen melden, dat er gisteren door bemiddeling van de Brusselsche Bank een eerste verdeeling van de na latenschap van koning Leopold heeft i plaats gehad. De verdeeling liep over twintig millioen. Te Lapeza bij Guadex (provincie Gra nada) in Spanje is in een villa van een Spaanschen hertog een werkplaats voor het maken van valsch geld ont dekt. De hertog is gisterennacht te Madrid in hechtenis genomen. Naar gemeld wordt, zou uit bij den hertog in beslag genomen schrifturen gebleken zijn, dat politici van aanzien bij de zaak betrokken zijn. In Madrid moet het geval buitengewoon veel opzien wekken. ItEKEMDHlKIW». Ten gevolge van de aanhouding van een vrouw, die door een man op straat werd mishandeld, is de Parijsche politie op het spoor gekomen van een bende handelaars in blanke slavinnen. Als meisje van zestien jaar was zij, ingaande op schoonklinkende dienstaan biedingen, in handen gevallen van een vrouw, die een handlangster bleek te zijn van zekeren Charles Aubert, den leider van de bende, die zijn talrijke agenten voor iedere goede vangst 150 francs uitbetaalde. Als medeplichtige heeft hij een man, Pouilloude genaamd, die, op het oogenblik als soldaat van het 54e linie-regiment te Compiègne in garnizoen liggende, met verlof tot herstel van gezondheid te Parijs toeft. Aubert bleek 19 jaren gevangenisstraf op zijn kerfstok te hebben. Burgemeester en Wethouders van Heus- den brengen ter openbare kennis: dat het suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag over het dienstjaar 1909, goedge keurd door H. H. Gedep. Staten van Noord- Brabant bij besluit van 7 Januari 1910 G. no. 18 aan den gemeenteontvanger ter invordering is toegezonden en een afschrift daarvan van af heden gedurende 5 maanden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd; dat ieder aangeslagene binnen drie maan den na de dagteekening der uitreiking van het aanslagbiljet bezwaren tegen den aan slag op ongezegeld papier bij den Gemeen teraad kan indienen, van wiens beslissing binnen 30 dagen na de mededeeling daar van in beroep kan worden gekomen bij Gedep. Staten. Heusden, 15 Januari 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. van EGGELEN. HONCOOP. Plaatselijk Nieuws. In het gehucht Clouvioux, nabij Cler mont Ferraud, heeft een 75 jarige vrouw, geholpen door hare 30-jarige dochter, haren blinden 77-jarigen man met een dorschvlegel doodgeslagen, omdat zij hem als een nutteloozen o peter beschouw den. Na haar misdaad gingen zij bij een buurman vertellen, dat de oude van den trap was gevallen en den schedel verbrijzeld had. Zij werden echter ge arresteerd en hebben volledige beken tenis afgelegd. Te Nice is een 69-jarige weduwe in hare woning gewurgd en doodgetrapt. V-rmoedelijk is het den dader om fatni- oapieren te doen geweest, want in v^e brandkast, waarop de sleutel stak, werd een aanzienlek bedrag aan bank Ileusden, 19 Jan. Naar wij vernemen is door een tiental vergunninghouders te dezer plaatse een adres gericht aan Burgemeester en Wethou ders, verzoekende met de a.s. kermis geen z.g. danstent toe te laten; aangezien zij daardoor veel schade ondervinden en toch reeds op zware lasten zitten. De Floralia-vereeniging is gisteren avond definitief opgericht. De opkomst van belangstellenden was bedroevend klein. Het aantal van hen, die te kennen gegeven hebben de zaak te zullen steunen is op 't oogenblik 42, veel te weinig natuurlijk om hiermede iets goeds tot stand te kunnen brengen. Wanneer dan ook binnenkort een lijst gepresenteerd zal worden om meer leden te krijgen, vertrouwen we dat velen, zeer velen, daarop zullen teekenen. Een bedrag van minstens 50 cents per jaar kan toch voor niemand een bezwaar zijn, om als lid toe te treden. Het reglement der vereeniging werd vastgesteld en tot bestuur werd gekozen Mevr. Ruijsch van Dugteren, Mevr. Erkelens, H. Reckleben, K. van den Berg en A. B. de Moor. Op heden, Woensdagavond zal op „Concordia" alhier, als spreker optreden de heer A. M. Borren, Voorzitter der Ver eeniging voor M. U. L. O., om te spreken over de Inrichting eener School voor M. U. L. O. te Heusden. Alle belanghebbenden en belangstellen den worden uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen. Laten ze nu niet achterwege blijven en zich verontschuldigen met het bekende gezegde „ik vind het goed zooals de Heeren beslissen". Als ieder zoo rede neert zou er ten slotte niemand opkomen. Neen nu in grooten getale opkomen, on verschillig of men vóór of tegenstander is; te meer, daar naar wij vernemen, de Heer Borren een geheel nieuw middel aan de hand zal doen, om zonder groote geldelijke offers, toch het gewenschte doel te bereiken. Sleeuwyk. Houders van honden in deze gemeente worden herinnerd aan hunne verplichting om in den loop dezer maand ten kantore van den gemeente-ont vanger daarvan aangifte ter doen te voor koming van vervolging. Tot-voorzitter en secretaris der com missie tot wering van schoolverzuim te Dewerken, zijn repectievelijk herbenoemd de heeren C. Slagmolen en K. Ph. H. Duijne. Op 13 Januari j.l. stonden voor de arr. rechtbank te 's-Bosch terecht de gebr. v. A. en B. v. N„ wonende te Kille, be klaagd van op 13 Nov. 1909 in het bierhuis van P. G. Baks opzettelijk vernieling en mishandeling te hebben gepleegd. Tegen ieder hunner werd 14 dagen gevangenisstraf geëischt. Meeuwen. „Het aanleggen en on derhouden van boomgaarden". Aan dit onderwerp was de voordracht gewijd, op 14 Jan. j.l. hier gehouden door den heer Snellen, directeur van de Pomologische vereeniging. 't Was niet de eerste maal dat deze stof hier behandeld werd. Toch was het café van D. Smits druk bezet en waren velen zoo van hier als uit de omgeving opgekomen om te hooren. Wel 'n bewijs, dat de fruitteelt hier nog al belangstelling wekt. Trouwens blijkt dit genoeg uit al hetgeen in deze streek op dit gebied wordt gedaan. Na zijnen hartelijken dank te hebben betuigd voor die opkomst boven elke ver wachting, behandelde spr. achtereenvolgens de bewerking van den grond, de soort van vruchten die men diende te teelen (waarbij vooral de handel 'n aardig woord had in te brengen) en de vraag waar de jonge boompjes vandaan te halen. Vooral niet koopen op de markt, was de waarschuwing. ®Volgde het planten of poten dier boompjes hoe, wanneer dit te doen en het beveiligen van den aanplant tegen het vee, den wind enz. De aanplant is geschied. Nu met zorg onderhouden. Vooral den mest niet ontzien. Mest, mest en nog eens mest is noodig, denkt er om. En stalmest èn gier èn kunst mest (kali, chili, thomasslakken) werden in waarde en werking behandeld en ver geleken. Ook kalk niet te vergeten, vooral in stijve taaie gronden. Zij ontzuurt die gronden, maakt, ze los en wekt de slapende voedingsstoffen tot werkzaamheid. En dan het snoeien. Ook dit dient met zorg te ge schieden, en o, hier en daar laat dit werk nog zoo veel te wenschen over, men doet er zoo vaak nog of te weinig aan, of 't wordt niet goed gedaan. Maar 't kan en zal anders worden. Laat me u n.l. ver tellen dat aan onze Pom. Vereen, thans verbonden zijn 10, straks 12 ervaren en kundige snoeiers, die we gaarne uitzenden daarheen waar men onze hulp op dit ge bied verlangt. Nog meer, ook als controle- station bij den aankoop uwer boomen wil onze Vereen, werkzaam zijn. Ge verlangt voor uw geld goed veevoer, goed zaaikoren, goede kunstmest, ge verlangt even zeer goede vruchtboomen. Welnu, gaat dan te markt bij die kweekers welke zich onder onze controle hebben gesteld, en ge kunt er gerust op zijn beste planten te bekomen en van de echte soort door u verlangd. En daarom sluit u aan bij, treedt toe als lid van onzo Vereen., zoo riep hij de ver gadering met aandrang en warmte toe. Ten slotte werd nog gesproken «ver en kele ziekten in onze gewassen, over hun ontstaan, kenmerken, werking en de mid delen ter bestrijding. Het waren le de schurft ook wel zwart of roest genoemd, dat verleden jaar zoo veelvuldig in de vrucht- boomen voorkwam (hier aan te wenden de boullie bordelaise); 2e. de kanker, te behandelen met carbolineum of kalk; 3e. de bladluis vooral de zwarte welke verleden jaar tal van landbouwproducten teisterde en waartegen almede eene oplossing van carbolineum het behoedmiddel is, en 4e. de kruisbessen-reeldauw, die met name als Amerikaansche meeldauw toen zulke verwoestingen aanrichtte in de kruisbes sen en die zoo verbazend besmettelijk is. Spreker eindigde met de aanwezigen nogmaals met aandrang uit te noodigen lid te worden van de Pomologische Vereeni ging- In enkele welgekozen woorden bracht de heer D. van Campen den spreker dank voor zijne voordracht. Eenvoudig was ze, zei van C. dat is voor ieder te verstaan, en rijk van inhoud, en 't zal ons hoogst aangenaam zijn U nog vele malen in on3 midden te mogen hebben. Met den wensch dat ieder belanghebbende zijn voordeel mocht doen met de "gegeven wenken, sloot hij de bijeenkomst. Blijkens gedane telling door den ge meenteveldwachter, bedraagt het aantal run deren in deze gemeente 736. Het vorige jaar bedroeg dit aantal 796. Wim zou met de geit naar heer bok gaan. Maar de sik wou niet al te best loo- pen. Neen, zei de baas, dat duurt me te lang, zoo lap ik het 'm niet. Wat doet hij nu? Hij neemt een zak, stopt de geit daarin, den kop er buiten, stapt zelf op de fiets en daar gaat hij met den zak op den rug en de geit in dien zak op het doel af. 't Was wel 'n koddig gezicht; de man had schik in 't geval, de sik cok meenen we, en de jongens niets minder. NieuwendUk. Door de politie is hier bij T. de Waal een inval gedaan. Men verdacht die lui dat ze zonder verlof of vergunning bier en sterken drank verkoch ten. De politie nam een aantal flesschen bier in beslag, benevens een kruik met sterken drank. Tot onderwijzeres in de school in wyk O. alhier, is benoemd M. H. Reinders uit Hontenisse. Zij was de eenige sollici tante. Vrijhoeveii-Cappel. De bevol king alhier bestond op 1 Januari 1909 uit 535 personen, vermeerderde in I9v9 door geboorte en vestiging met 96, verminderde door overlijden en vertrek met 88, zoodat deze vermeerderde met 8 personen. Sprang. Zaterdagavond omstreeks 8 uur, hield het bestuur der Hulpkas, (verbonden aan de afdeeling Sprang van het Ned. Werkl.-verbond „Patrimonium") met de leden en begunstigers, haar eerste jaarvergadering. Door den voorzitter ds. P. v. Toorn, werd de vergadering op ge bruikelijke wijze geopend. Alsnu bracht de secretaris P. v. Oosterhout, een keurig goed verzorgd jaarverslag uit, waarin alle lotgevallen der hulpkas successievelijk de revue passeerden. Uit het verslag bleek, dat 41 leden van de afd. als lid der hulp kas waren ingeschreven, en dat zij thans een elftal begunstigers bezit. De penning meester H. M. Zwart, deed nu rekening en verantwoording van definantiën,loopende van 1 Januari 1909 tot 31 December. De inkomsten waren f 182.15. De uitgaven f 42, zoodat zij thans een batig saldo van f 140,15 overhouden; dit geld is belegd op de Rijks postspaarbank. Beide bestuursleden werd voor hun accu raat werk, door den voorzitter den dank der vergadering gebracht. Aan de orde kwam de verkiezing van één bestuurslid. Volgens rooster was aan de beurt van aftreding, de voorzitter ds. P. v. Toorn, staande de ver gadering stelde de secretaris, P. v. Ooster hout den aanwezigen voor, niet tot stemming over te gaan, maar ds. v. T. bij acclamatie wêer als voorzitter te benoemen. Dat alle aanwezigen instemden met genoemd voorstel, zouden we kunnen opmaken uit het dave rend applaus dat hierop volgde. Zijn Eerw. getroffen door deze daad van symphatie, kon niet anders dan aan de begeerte van het bestuur en de leden der hulpkas voldoen, en sprak den wensch uit, dat de afd. Patrimonium en de daaraan verbonden hulpkas door zijne medewerking, tot steeds grooteren bloei en ontwikkeling mochten komen en aanvaardde alzoo met dezelfde liefde en toewijding als waarmede hij voorheen bezield was, de taak van het voorzitterschap der vereeniging. Vervolgens werd door den voorzitter de mededeeling gedaan, dat door hem rechts kundig advies tot verkrijging van rechts persoonlijkheid was ingewonnen, en dat de stukken tot hare verkrijging binnen den korst mogelijken tijd naar de regeering zullen worden verzonden. Na nog enkele besprekingen, sloot den voorzitter de ver gadering. Mederheinert. (Rietschoof.) Don derdagmiddag had alhier eene aanvaring plaats tusschen twee stoombooten der firma F. J. Berger te Venlo. De opvarende boot, welke diep geladen was, woei door den hevigen wind tegen de afvarende en raakte deze met haar roer in de zijde, waardoor een lek ontstond. Terstond werd de boot aan de steenfabriek gemeerd en begon men te pompen en de lading te lossen. Ten slotte mocht het ge lukken het lek voorloopig met spek te dichten en het vaartuig boven water te houden. (Noordzijde.) Alsnog is bij Kon. Besluit van 30 Dec. j.l., eene Rijkssubsidie aan deze gemeente verleend, ten bedrage van f 300, ter voorziening in de kosten van het onderwijs. Tot verkrijging dezer subsidie heeft de burgemeester, Baron van der Borch, zich zeer verdienstelijk gemaakt. Z.E. A. komt deswege een woord van lof toe. Het aantal jongelui, dat zich in deze maand voor de nationale militie moet aan melden bedraagt 11. Op 31 December j.l. telde deze gemeente 956 inwoners, waarvan 515 mannelijke en 441 vrouwelijke. (Zuidzijde.) Met genoegen vernemen wij dat C. v. Rijswijk alhier, benoemd is tot employé bij de maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen afdeeling goe deren vervoer. lflerpt. Door het Kerkbestuur der Herv. Gemeente alhier, werd Maandag aan besteed het gedeeltelijk afbreken en ver groot weder opbouwen van een woonhuis. Ingeschreven werd als volgt: Voor het metselwerk A. J. van Horen te Herpt, f 475. H. van Wijk te Heusden, 450. D. Hobo te Nederhemert, 420 Voor het timmerwerk: D. Hobo te Nederhemert, f 432. P. van Gerven te Herpt, 387,12|. Voor de massa: H. van Wijk te Heusden, f 890. D. Hobo te Nederhemert, 852. Het timmerwerk is gegund aan P. v. Gerven te Herpt en het metselwerk aan D. Hobo te Nederhemert. Door Jac. de Wilt alhier, werd te Berlicum een paard gekocht, hetwelk door hem Zaterdag werd ontvangen. Toen het dier even bij zijn nieuwen eigenaar was, rukte het los en zette het op een loopen den weg in naar zijn vorig tehuis. Op Lut telherpt kwam het uier te vallen en werd toen gegrepen en weer naar den nieuwen stal gebracht, waar men het secuurder vast zette. Andel. Zekere S. uit Sleeuwijk, welke sedert eenige jaren door de diaconie uit genoemde gemeente hier bij zijne zuster in de kost was besteed, raakte door het sterven van die zuster zonder kosthuis. Na de begrafenis werd S. door de buren naar Sleeuwijk gebracht, in de hoop daar een onderkomen te vinden. Zulks werd echter van de hand gewezen, zoodat hij thans, op 70 jarigen leeftijd, alleen, de woning waar hij met zijne overledene zuster verblijf hield, weer heeft betrokken, 't Is te hopen, daarin spoedig verandering zal komen. De vorige week werd voor de laatste maal les in het voorbereidend militair on derricht gegeven. Naar we van een der leer lingen vernamen, speet het hun allen dat het onderricht weder voor een tijdlang is afgeloopen. Zoowel leermeesters als leer lingen waren over het geleerde tevreden, waarvan het hartelijk afscheid zeker een sprekend bewijs was. Door sergeant Van Sasbergen werden de jongens hartelijk toe gesproken en gewezen op onze voorouders welke in den 80-jarigen oorlog streden voor het aloude stamhuis van Oranje en ons dierbaar vaderland. Spreker drukte de hoop uit, dat, mocht de nood aan den man ko men, de jongens ook gereed mochten zijn te strijden voor Koningin en Vaderland. Na een hartelijken handdruk aan alle leer lingen werd afscheid genomen. We twijfe len niet of bij het begin va a een volgenden cursus zullen nog meerdere jongens van het nuttige en tevens aangename onderricht profiteeren. Waalw'Uli. Zondagnamiddag werd uit de haven het lijk van mejuffrouw M. H. opgevischt, die sedert Zaterdagmorgen vermist werd. Weder worden hier 11 kippen en 1 haan bij zekere van EngelenStaal ver mist Woudrichem. De heeren P. J. Kole (lib.) en A. N. Schoot, wet-h., (lib.) hebben bedankt als lid van den gemeenteraad. Pr. N.-B. Ct. Capelle. Bij Kon. besl. van 15 Jan. j.l. is tot burgemeester der g meente's-Gra- vemoer benoemd de heer D. Smits, secretaris dier gemeente, wonende te Loonschendijk. Deze benoeming kan inen wel een hooge zeldzaamheid noemen, omdat de heer Smits pas den vereischten leeftijd, 25 jaren, om tot burgemeester te worden benoemd, bereikt heeft. Bij de in de eerste helft dezer maand alhier gehouden telling van paarden en runderen is gebleken, dat aanwezig zijn 147 paarden en 1139 runderen. Waspik. Naar we uit goede bron vernemen heeft mej. M. Schoof, onderwijze res alhier, ontslag aangevraagd als zoodanig tegen 1 Februari a.s., wegens benoeming in gelijke betrekking aan eene o. 1. school te Rotterdam. Ingevolge de nieuwe regeling bij de posterijen is alhier aangesteld als klerk op het post- en telegraafkantoor de heer A. Schoones alhier. Zondag werd door het Handboog schuttersgezelschap „Strijdlust in Vrede", met. medewerking van eenige heeren dille tan ten, eene tooneeluitvoering gegeven in de zaal van mej. A. B. Kamp alhier. Opgevoerd werd een drama genaamd „Pierre de Galeiboef'. Deze uitvoering mag in alle deelen uit stekend geslaagd genoemd worden. De heeren tooneelspelers gaven blijk hunne rollen goed ingestudeerd te hebben. Zondagavond had de sluiting plaats van het biljartconcours gehouden bij den heer Th. Hamers alhier. Er waren uitge loofd vier prijzen welke werden toegekend als volgt: le prijs aan C. Haans alhier, met 26 punten in 10 stooten; 2e pr. aan M. de Mannik te Waalwijk met 10 stooten; 3e pr. aan J. Selders alhier met 96 punten in 5 achtereenvolgende partijen, terwijl de 4e pr. werd toegekend aan J. de Roon te Raamsdonkveer met 15 punten in 10 stooten. Iterkwtfk. Het fonds waarvan reeds enkele malen in dit blad melding werd gemaakt, en dat door de Bruchemers als hun particulier eigendom werd be schouwd, is door de rechtbank te Tiel toe gewezen aan de burgerlijke gemeente van Kerkwijk. Boeken en verdere bescheiden zijn reeds ten raadhuize gedeponeerd. Over den veehandel in Gelderland schrijft men thans: Noch voor het buitenland, noch voor het binnenland was de handel van eenige beteekenis. De aanvoer ter markt was ge ring. Eenige kalfkoeien werden door de Belgen opgekocht, echter tot lage prijzen. In minder soort van vee was de handel vrij vlug, eveneens tot lage prijzen. Nuchtere kalveren weinig gevraagd, vette meer begeerd tot goede prijzen. Iets vlugger ging het met de schapen, niettegenstaande Engeland nog altijd lage prijzen noteerde. Vette en magere varkens, biggen en dra gende varkens zeer willig aan de bekend hooge prijzen. Paarden en veulens hoog in prijs. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 69 71 ct., 2de kwaliteit 55 61 ct., vette kalveren 60 61 ct., vette var kens 57 62 ct., voor Engeland, 56 59, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 135 f 220, neurende f 105 f 235, guste f 130 k f 185, pinken f 40 f 95, kalveren f 12 f22, biggen f 7 f 11.00, drachtige zeugen f 50 a f 65, drachtige gelten f 40 a f 54, schot telingen f 17 al f '27, schapen f 12 f 20, vette lammeren f 10 f 15, luxe-paarden f 500 k f 640, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 a f 450, 2e kwaliteit f 205 a f 310, twee-en-een-halfjarige f 150 k f 230, ander- halfjarige f f per stuk. Kerknieuws. Am!el. Door G. van Herpen, ouderling bij de Ger. Gem. is als zoodanig bedankt. Sleeuw!';k. Tot diaken bij de Ned. Herv. gem. alhier, is gekozen de heer A. Kolff, die zich deze benoeming heeft laten welgevallen. W«k Tot administreerend kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is alhier benoemd de heer C. Vos Tz., die deze benoeming heeft aangenomen. Stiunenland. Wij lezen in het Hbl. Eén onzer berichtgevers meldt en op onze informatiën aan het departement van marine bleek het bericht juist dat zich aan boord van de „Holland" in Indië gevallen van cholera hebben voorgedaan. Twee mannen van het sto- kerspersoneel zijn aan cholera overleden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2