Erfhuis. een flinke kar op veereo, Ilceren Mode- en Hoedenmapzijn, Regenjassn ERFHUIS. De Notaris J. J. VAN DER KAADEN 9 ÜVERSCHOENEN merk „Candee" de beste. De Notaris J. J. VAN DER KAADEN Gevolgen der griep. Te Koop Yucliterstraat 3638, "B-B OSC B. Gummi en Waterproof DRAISP-VANVALKENBURG'S-- e A ••iLEVERTR, verkoopen Stoomboot-Maatschappij Der familie werd door het departement kennis van het overlijden gegeven. Het Leidsche Dgbl. verneemt, dat de benoeming van mr. N. deGijselaar, lid van de firma N. C. de Gijselaar en Co., commissionairs in effecten te Gorkum, tot burgemeester van Leiden, zoo goed als vast staat. De heer De Gijselaar is van dezelfde politieke richting als wijlen mr. N. de Ridder was. Maandagmiddag is de sneltrein, uit Utrecht, bij aankomst aan het station Amsterdam W.P. te 12.44 aldaar, tegen het stootjuk gereden met het gevolg, dat drie der reizigers door den forschen stoot aan hoofd en beenen verwondin gen bekwamen en in het Ziekenhuis heelkundig moesten worden behandeld. Een van de drie moest daar voorloopig blijven. Een drietal rijtuigen waren zoodanig beschadigd, dat zij uit den trein moesten worden gezet Het stoot juk was verbrijzeld en het trottoir buiten het station een heel eind opgeschoven. De mijnwerker S., te Eijgelshoven, ging een der laatste avonden om 111/a uur over de Duitsche grens. Op eens werd hij staande gehouden door twee personen, die zeiden douanen te wezen. Een van het tweetal visiteerde S., doch op hetzelfde oogenblik had de andere zijn horloge met ketting te pakken. Hierna kozen beide vermeende douanen het hazenpad naar Duitschland. Tijdens afwezigheid der bewoners heeft men zich Zondagavond vermoedelijk door opensluiting toegang verschaft tot een winkel in de Van Woustraat te Amsterdam en daar uit een kasregister en secretaire door braak een bedrag van f300 ontvreemd. Maandagmorgen is A. v. B., werkzaam aan de ijzergieterij de Etna te Breda, terwijl hij een in gang zijnde machine smeerde, door een riem gegrepen en met verbrijzeld been opgenomen. Eenige minuten daarna overleed hij. De onge lukkige was gehuwd en vader van 7 jeugdige kinderen. Uit Groningen meldt men: Hier is een Duitsche monteur, werk zaam op een fabriek, bezig in zijn vrijen tijd een vliegmachine te bouwen, 't Wordt een tweedekker van de nieuwste constructie, 6.30 meter lang, 3 meter breed en 1.20 meter hoog. De voort beweging geschied door 2 schroeven, een vertikak en een horizontale. In plaats van motorkracht wordt veerkracht toegepast. De machine heeft het aan zien vau een vogel. De regeling ge schiedt met twee hefboomen en een stuur, die achter de voorste draagvlak ken aangebracht worden. Binnen 3ü4 weken hoopt de maker gereed te zijn. Hij stelt zich dan voor, in de groote zaal van de Harmonie een proefvlucht te houden. Als deze proef gelukt, stelt de maker zich voor, een machine te maken twee maal zoo groot als de hier boven beschrevene en daarin een motor van 24 P.K. aan te brengen, om daar mede een vliegproef in de open lucht te ondernemen. Voor de rechtbank te Leeuwarden hebben Zaterdag terechtgestaan de 40- jarige F. B., de 44-jarige D. B., beiden gegageerd Oost-Indisch militair, de 35- jarige P. B., zuster van den eersten be klaagde, en de 41-jarige M. S., zonder beroep, bijzit van een der beklaagden. De beide mannen werden beschuldigd van afpersing, de beide vrouwen van heling. Bij de behandeling der zaak, die door een buitengewoon talrijk publiek werd bijgewoond, kwam het volgende aan het licht. Aan den Stienserstraatweg, in de on middellijke nabijheid van Leeuwarden, woont een rustend landbouwer, F. v.d. V. een weduwnaar. In 't laatst van Augus tus wist een nachtvlinder dezen boer- rentenier te paaien en het gelukte haar, hem tot een intiem onderhoud naar een stille plaats mee te lokken. De ken nismaking beviel van weerszijden uit stekend, en het duurde niet lang, of de vrouw vertelde aan haar kennissen, welk een royalen klant zij aan't lijntje had. Dit werd den weduwnaar ten ver- derve. Tot de kennissen van de vrouw behoorden ook de vier beklaagden. De zen wisten de vrouw duidelijk te ma ken, dat hier meer te halen was en eerlang werd afgesproken, dat bij de eerstvolgende ontmoeting de twee man nen in de nabijheid zouden zijn. Toen de ontmoeting plaats had, kwamen de beide mannen op het tooneel. Ze gaven zich uit voor wachtmeester bij de ma rechaussee en rechercheur en dreigden den boer de zaak voor de justitie te brengen, als hij niet flink uit den hoek kwam. De bedreigde gaf dadelijk alles wat hij op zak had: 12 gulden. Daarmee waren de „handhavers der wet" echter lang niet tevreden: zij moesten 25 gulden hebben, of In zijn angst gaf de boer daarop te kennen, dat ze dan maar met hem mee moesten gaan, dan zou hij hun thuis de rest geven. Dit gebeurde en was voor het slachtoffer het begin van de ellende, die volgde. Nu de twee mannen het adres had den en wisten, dat ze te doen hadden met iemand, dien zij tot alles konden brengen, gingen ze nu en dan, vaak meer dan eens per week, naar het kleine huisje aan den Stienserstraat weg. En telkens vroegen ze geld, steeds meer geld. En telkens wisten ze den boer door dreigementen te bewegeü, aan hun eisch te voldoen. Wel bood bij dikwijls tegenstand, doch dan kwa men de revolvers voor den dag en hij gaf weer toe. Ten slotte werd de man radeloos, eD ware hij niet tijdig van zijn kwelgees ten verlost, hij zou aan zijn leven een einde hebben gemaakt. Niet minder dan f 3500 heeft hij aan die twee mis dadigers afgegeven. Dezen leidden intusschen van zijn geld een vroolijk leventje, kochten mooie kleeren, maakten per spoor uit stapjes naar verschillende steden, waar bij ze steeds 2e klas reden, aten en dronken meer dan goed voor hen was, huurden een auto, waarmee ze toertjes maakten, kortom wierpen het geld bij handen vol weg. Dat dit niet alleen de aandacht der buren, maar ook die der politie moest trekken, ligt voor de hand. De politie zocht langen tijd naar de bron, waar uit al dat geld voortkwam, en in de tweede week van November gelukte het haar die te vinden. Toen was weldra het lot der deug nieten beslist. De oud-boer werkte gaar ne mee tot de arrestatie van zijn pij- nigers. Dezen waren in den loop van de 2de week van November weer bij hem gekomen om als naar gewoonte een sommetje in te vorderen. Volgens afspraak met de politie moes ten ze eehter onverrichterzake aftrek ken: de boer wendde geldgebrek voor, ze moesten tot Zaterdagavond wachten. Ondertusst hen had de politie haar maatregelen genomen. De commissaris, de hoofdinspecteur en twee rechercheurs gingen op 13 November, tegen den avond één voor één, naar de woning van den boer. Ze verstopten zich, twee bij twee in twee kasten, die uitkwamen in de kamer, waar de „wachtmeester en de rechercheur" als gewoonlijk werden ont vangen Ongeveer half acht kwamen ze binnen. Of de boer het geld klaar had. Deze, die zich nu veilig voelde en van de politie de noodige instructies had gekregen, wist het zoo aan te leggen, dat de twee mannen achtereenvolgens bekenden, wat er bij vorige gelegenhe den was voorgevallen, zoodat de vier verscholen politiemannen volkomen in staat werden gesteld, het bewijs voor de schuld der afpersers te leveren. Langzamerhand kwam het tot bedrei gingen en toen achtte het hoofd der politie den tijd gekomen, tusschenbei- den te treden. Hij blies op zijn fluitje het afgesproken sein, de beide deuren vlogen open en de politie wierp zich op de beide mannen. Ze boden krach- tigen tegenstand. De een was spoedig overmand en geboeid, maar met den anderen ging het moeilijkerten slotte moest ook hij den strijd met zijn tegen partij, den hoofdinspecteur, opgeven. Hoewel beide partijen gewapend wa ren met revolvers, werd er geen schot gelost. Geboeid werden de mannen naar het huis van bewaring gebracht. Bij visitatie in de woning der bijzitten werd een bedrag van ongeveer f700 in beslag genomen. I)e beklaagden bekenden de hun ten laste gelegde feiten. Het O. M. vorderde veroordeeling van de beide mannen tot 6 jaar, van de twee vrouwen tot 2 jaar gevange nisstraf. Uitspraak 26 dezer. De veertig-jarige vrouw van den ar beider Koster te Veenwolde. dronk uit een kopje met vitriool, in de meening dat bet gevuld was met water. Zij leed hevige pijnen. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulpingeroepen. Men vreest voor haar leven. vereeniging Beetwortelverbouwers in Noord-Holland is de volgende motie aangenomen: De vergadering, gezien de suiker prijzen op najaarslevering in verband j met die in vorige jaren, noodigt het bestuur uit, den Bond van Suikerfabri kanten in kennis te stellen met hare meening, dat een bietenprijs voor 1910 van ten minste f 12 per 1000 K.G. niet onbillijk genoemd mag worden. Een zeug van den landbouwer M. te Boertage (Gr.) heeft niet minder dan een-en-dertig biggen geworpen. Maandagochtend is de justitie uit 's-Hertogenbosch naar Gennep vertrok- ken in verband met een aldaar door een man op zijn bijzit gepleegden moord. Zaterdagmiddag is op het rangeerter rein der staatsspoorwegen te Arnhem, bij de goederenloods, v. d. K. bij het rangeeren tusschen de buffera geraakt en doodgedrukt. V. d. K. was Vrijdag bij de maatschappij in dienst getreden. Men meldt uit Veenendaal, dat de staking op de fabriek van de Gebroeders van Leeuwen aldaar zich Maandag heeft uitgebreid. Na den eersten schafttijd legden 10 arbeiders het werk neer, niet- j tegenstaande de patroons hadden bekend gemaakt, dat de stakers zich als ont slagen konden beschouwen. In 't geheel zijn er 50, meest volwas sen personen in staking. Onder de 56, die aan den arbeid zijn gebleven, zijn 12 volwassenen, de andere zijn jongens en meisjes van 12 tot 17 jaar. In de Maandag te Amsterdam gehou den algemeene vergadering van de Zondagnacht is te Sittard diefstal met braak gepleegd in de kantoren der graanfirma Gebrs. S. De dieven hebben de brandkast opengebroken en daaruit circa 800 Mark aan contanten ontvreemd. Van de dieven tot nu toe geen spoor. Te Zeist heeft Vrijdagmorgen een vrouw eerst haar kind en daarna zich zelf met een scheermes den hals afge sneden. Omtrent dit drama wordt nog het volgende gemeld: De opperman M. van de K. woonde met zijn 37-jarige echtgenoote en 3 kinderen van 8 en 7 jaar, het jongste van 5 maanden, aan de Schaerweijdelaan aldaar. De man was gisterenmorgen naar zijn werk gegaan en de beide oudste kinderen naar school. Om kwart voor 12 uur gisterenmiddag was de vrouw bezig buiten de wasch uit te hangen en maakte zij nog een praatje meteen buurvrouw. Om 12 uur kwam het zevenjarig zoontje thuis en vond moeder en het kleine broertje van 5 maanden op den vloer van 't woonvertrek liggen, badende in hun bloed. Het kind liep naar de buren en toen deze kwamen, consta teerden ze, dat het kind de hals was doorgesneden tot op de nekwervels, terwijl ook de moeder diepe sneden in den hals had. Beiden waren reeds ge storven. De vader kwam een oogenblik later van zijn werk. De moeder had een briefje achtergelaten, waarin ze van haar mm en kinderen aischeid nam. Ver moedelijk is de moord en zelfmoord in een vlaag van waanzin begaan. Ook scheen de verstandhouding tusschen man en vrouw niet goed te zijn. Bij de lijken werd het bebloed scheermes ge vonden. Volgens een ander bericht moet de. vrouw wegens armoede de daad gepleegd hebben. Bij epidemische koortsen is alles te vreezen. Eerstens kan men er aan ster ven en zoo men er niet aan sterft, kan men geheel zijn leven de last dezer ziekte met zich meesleepen. Men heeft menschen van de typhus zien genezen, maar zij bleven er doof of krankzinnig van. Van daar die volksmeening, die wel waar is, dat deze ziekten altijd iets kwaads achterlaten, zelfs na de gene zing er van. Nemen wij bij vooi beeld de influenza, die in dezen tijd vele slachtoffers maakt. De influenza kan, zelfs indien zij ge nezen is, nalaten: Aan de zijde der verteringsorganen leverontsteking, geelzucht. Aan de zijde der ademhalingsorga nen gezwel of koudvuur der longen, etterende pleuris. Aan de zijde der urineorganenacute nierontsteking. Geloof dus niet dat gij van de griep genezen zijt, omdat de koorts is opge houden, omdat gij geen zinkings der luchtpijpen meer hebt en omdat de schele hoofdpijn is verdwenen. Bespoe dig uw volkomen herstelling, stel u buiten staat weer in te storten, geef onmiddellijk aan uw bloed de kracht en de zuiverheid die er aan ontbreken. De Pink Pillen zijn er om u te helpen. De Pink Pillen behoeden u voor de griep of genezen u van hare gevolgen. Uit Breda schrijft ons Mevr. Maria v. d. Broeke: „Ik ondergeteekende verklaar dat ik, na de influenza te hebben gehad, ge leden heb aar» vreeselijke schele hoofd pijnen, aan zwakte in geheel mijn li chaam en aan lendepijnen die mij krom hielden. Ik heb gebruik gemaakt van de Pink Pillen en deze pillen hebben mij de gezondheid weergegeven die ik meende voor goed te hebben verloren." De Pink Pillen geven bloed en ver sterken de zenuwen. Zij genezen bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, neurasthenie. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Bur g;er 1 k edltan d. Heusden, van 11 tot 18 Jan. Geboren: Adriana Cornelia, d. v. Eli zabeth Toepoel. Overleden: Catharina Boon, 61 j. Werkendam, van 7 tot 13 Jan. Geboren: Adriana Cornelia, d. v. J. de Heer en J. van de Werken. Dewerken en Sleeuwijk, van 7 tot 13 Jan. Geboren: Adriana, d. v. H. Kant en G. IppelRokeske Maaike, d. v. J. van der Stelt en M. de Pender. Overleden: Christina Loisa Chari- sius, 84 j., wed. van W. Ritmeester. Meeuwen, van 1 tot 15 Jan. Geboren Belia Helena, d. v. J. Bran derhorst en J. Bouman; Maria, d. v. W. van Drunen en P. van de Nieuwe- giessen. Waspik, van 1 tot 15 Jan. Ondertrouwd: A. Janssens en M. J. C. Verhagen. Geboren: Antonius Adrianus, z. v. M. IJpelaar en A. P. Kolsteren. Overleden: H. W. Beumer, 3 w. J. Th. van Dongen, 1 mnd.; A. L. Zwaans, 4 w. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 26217 stuks. Hoendereieren van f 3,90f 5,55 per 100 stuks. te Almkerk, is voornemens om op Zater dag 29 Januari 191©, 's voor middags ÏO uur, ten sterfhuize van C. VINK Wz, te Dewerken aan de Kil, Ongeveer 3000 Schoven ouderwetsche witte Tarwe, eene partij beste blauwe Erwten, dito Stamsuikerboonen, tarwe Stroo, plm. 20000 halve kilo's Hooi, waaronder ook Klaverhooi, plm. 15 Hectoliter Aardappelen. Voorts: Wanmolen, Paardetuig, Tilboomen, Houten Brug, Dorschvlegels, Vorken, Rijven, Zeisen, Mestvaalt, eene Geit, eenige Meubelen, enz. 's Morgens één uur voor de verkooping te zien. Inlichtingen geeft de Notaris en M. VAN DER STELT Mz. te Dewerken aan de Zand stee^ voor elk aannemelijk hod: met afneembare kap. Zoo goed als nieuw. Te bevragen bij P. NOOTEN DE BONT, Heusden. J HOFLEVERANCIER, LEVERT MET SUCCES Model Rodley, met Buffelhoornknoopen. PlUJSftS.- Prima afwerking en stoffen. Waterhoogte Maastricht (brug). 17 Jan. 1.44 M. boven 0. 18 1,54 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 14 Jan. 187 M. 1.75 M. N.A.P. 15 2.09 1.79 16 1.92 1.77 17 2.01 1.74 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 17 Jan. 3.54 M. boven 0. 18 3.50 Ad verten tië ii. Heden overleed in het Diaconessen- huis, na een korte ongesteldheid, onze geliefde Nicht Me]. CATHARINA BOON, in den ouderdom van 61 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, M. BOON, Amsterdam. Heusden16 Januari 1910. Meubelen en huisraad als: stoelen, tafels, klok, lamp, kasten, kachel, bed den met toebehooren, petroleumstel, ketels, wit en gekleurd aardewerk, tobbe, tonnen, kruiwagen, 2 ladders, tinnen waterflesch, baktrog, flesschen en krui ken, eenig vischwant, 500 kilo hooi, 5 H.L. aardappelen, brandhout, mest vaalt enz. Een uur vóór den verkoop te zien. Inlichtingen geeft de Notaris. LEEUWARDEN Verkrijgbaar te: Heusden, bij G. Malingré. Almkerk, bij Mej. S. v. Drunen. Bussen, bij J. J. Paes. Sleeuwfjk, bij J. v. d. Linden. Werkendam, bij J. v. d. Werff. Woudrichem. bij J. Struick Czn. Vereenigde Heusdensche Heusdcn-G o r i nehem. Van Heusden naar Gorinchem Zondag geen dienst. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 5.uur. Boseh-GSorinehem. (1 November1 April). Naar 's-Bosch. Naar Gorinchem. Zaterdag. Van Bosch 's middags 1 uur tot Andel. Op Gorinchemsche jaarmarkten gewij- zigden dienst. Kerstdagen en Nieuwjaars dagen geen dienst. Heusden-HoUerdam. Van Heusden: Maandag en Dinsdag 's nachts 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5.uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. AtiEJiT te Heusden: 6. Malingré. Direoteur: L. DB BEER, Gorinohnm. Vertrokken naar 's-Gravenhage, P. H. van Baasbank en gezin. Vertrokken naar Sloten, L. van Anrooij 's-Gravenhage, A. en G. Bras, Dussen, wed. C. Vink. Vertrokken naar Roosendaal, G. Huigen. Ingekomen van 's-Gravemoer, J. Rosen- brand's-Bosch, G. J. Timmers. Vertrokken naar Kerkerade, A. H. RollenberghDongen, D. de Rooij 's-Gravenhage, P. A. van Disseldorp W ERKENhAM. De zetting der boter is d-ze week op de markt 67I/2 ct*Je winkels dus 121/a ct:. per half kilo. Eieren f 1.0'' de 26 stuks. SLEEJJWIJK. De zetting der boter bedraagt 70 et. per half kilo en die der eieren f 1.20 de 26 stuks. BESOOIJ EN18 Jan. De prijs der Boter was heden f 1.8S f I.' 9 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren f 1.de 6 stuks. GORINCHEM, 17 Jan. Op de veemarkt waren aan gevoerd 62 runderen, 3 nuchtere kalveren. 22 vette varkens 146 biggenschapen en lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 230 f 280, kalfvaarzen f 170 230 guiste vaarzen f 3 melkkoeien f 160 a 230, twee en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f --a - pinken f 3 graskalveren f a nuchtere f 6 3 14, schapen f a lammeren f a biggen f 6 3 13 per stuk. Vette varkens 25 a 26 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 9, 3 9,75 roode dito 8.50 a 9 -wittedito f 8 50 3 9.25 inl rogge f 5.75 36 buitenl dito f 6 50 6.75 gerst f 4.85 6. haver f 3.60 a 4.10' duivenboonen f a -. blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 5.90 3 6 25 alles per heet. Boter 75 a 70 ct. per ha'f kilo Eieren f 1.20 a 1.25 per 26. Kippen f 0.70 a 0.80 per stuk. ROTTERDAM1718 Jan Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1052 vette runderen, 917 magere dito 494 vette en graskalveren, 256 nuchtere kalveren, 939 schapen of lammeren. 958 varkens, 82 biggen. De prijzen waren ah volgt: runderen le kwaliteit 70. Ie kw 58 cent, kalveren le kw. 120, 2ei». 90 ct. schapen le kw 56, 2e kw. 32 cl. vette varkens 53 a 50 ct. licht soort - a 50 et. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 14.3 24.idem. voor de slacht f 8. 3 12 00 Biggen f 1.25 3 145 per week. Op de botermarkt w rden aangevoerd 49/8 en 30/16 ton m 194 stukken van een haf kio Prijs \e kwali teit f 61 2e kw. f 58, 3e kw. f 55 Per half kilo 7 71/2 3 80 cent. ROTTERDAM, 17 Jan Tarwe puike jarige per 80 kilo, f 3 per 100 kilo f 10. 3 7.50 nienw f a Rogge f 7. 7 50 per h'ct Gerst f aChevalier fa Haver f 5 50 a 7. per 100 kilo, Bruine boonen f 10 a 14 75 witte f 3 Erwten f 10 3 15 ROTTERDAM 17 Jan Zaadmarkt Lijnzaad f !5 3 17. Kar weizaad ƒ15 80 316 -. Koolzaad 10.75 3 11 15 Rotterdamschc eierenvciling, ingevolge rechterlijk bevel in het openbaar voor contant geld, te verkoopen: te A Imkerk, is voornemens om op Zater dag 22 Janna:i 191©. 'snamid dags twee uur ten sterfhuize van de Weduwe P. DEKKER te Almkerk in het openbaar om contant geld te Dientsregeling 1 October l Mei. Bosch -Heusden- Corinchetu- Bordrecht-Botterdam. Maandag, v.m. 4.^, 5.30, 6.30, n.m. 1. uur. Yrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 5.uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45,5.u. Deze dienst zal van 1 December tot 1 Februari niet plaats hebben. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.va n Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Yrijdag en Zaterdag. Vau Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Yrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. EXTRA YESDIKJiST: Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden uaar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3