voeding moeten betalen, voor in den trein verloren geraakte goederen. Er tja thans ernstige maatregelen in over weging om aan de herhaalde diefstal len een einde te maken. Groote overstroomingen teisteren sommige streken van Frankrijk. Het er boos weer geweest. Stortregens lebben de rivieren buiten haar oevers 'oen treden en op de Middellandsche ekusten heeft een orkaan gewoed. Uit Marseille, Toulon, van Corsica omen berichten van ernst ge schade ioor den wind aangericht, te Marseille 'ijn schepen, die uit Alexandrië en Konstautinopel verwacht werden, reeds agen te laat. De overstroomingen van de Doubs lebben heel wat schade aangericht. Het water steeg er gisteren 16 c.M. per uur en er woedde een sneeuwstorm. Chambery staat gedeeltelijk onder water, verbindingswegen zijn onbruik baar, stukken spoorweg weggeslagen. De vlakte tusschen het Bourget-Meer en den Rhone staat anderhalven meter hoog onder water. In vele dorpen in den omtrek zijn de menschen naar de bergen moeten wijken, daar de Rhone op vele plaatsen buiten hare oevers is getreden. Naar uit Montargis gemeld wordt, heeft het hooge water van de Doing vele stadskwartieren blank gezet. )ok het water van Maas, Ornain, Aire -a Saulx, heeft het omliggende land overstroomd. In het departement Marne staat bij Saint-Menehould alles onder water. De soldaten zijn er hulp gaan brengen. Uit alle streken van Zwitserland ko men voortdurend berichten over de schade, die storm en regen hebben aan gericht. Het vlek Langental in het district larwangen (Bern) staat geheel onder vater. Op de voetpaden staat een paar ueter water. Op de spoorlijn Langen talHuttwill is het verkeer gestaakt. Dergerlijke berichten komen uit Biel, Herzogenbuchsee en St. Immer, waar de spoorweg blank staat. Frauenfeid in het kanton Thurgau is door de sneeuw van een nacht bijna geheel van tele fonische gemeenschap verstoken. In de buurt van Sitten in het kanton Walles beeft men Woensdag den dienst op de Simplon-lijn LausanneBrig alleen kunnen onderhouden, door de reizigers te laten overstappen. Men heeft solda ten naar Sitten ontboden, die met de landweer samen het station in orde brengen. De stad is zonder drinkwater. Volgens de laatste berichten is het spoor- egverkeer op de Siinplon-lijn nu ge stremd. Te Sitten en Delberg zijn de menschen een heelen nacht niet uit hun kleeren geweest. Op den Gotthard-spoorweg heeft het verkeer Woensdagmiddag bij Erstfeld 2 7» uur lang stil gestaan, daar het ge deelte AmstegGurtnellen ten gevolge van een aardstorting onberijdbaar was. Te St. Immer kunnen fabrieken niet v rken. Een paar menschen zijn door len stroom meegesleurd en verdronken. Het telegrafische en telefonische ver keer met Oostenrijk en Westelij k-Zwit- serland en ook met Grauwbunderland is Donderdag langen tijd gestoord ge weest. Ook in St. Gallen zijn de verbindin gen grootendeels afgesneden. Te Lau- temburg loopt de groote waterkracht- fabriek door het hooge water ernstig gevaar. De verwoestingen zijn zoo groot als ze in geen dertig, veertig jaar ge weest zijn. Sommige rivieren zijn in 36 uren tijds bijna 2 M. gewassen. Groote sneeuw massa's verergeren het gevaar van over stroomingen. Bij een brand in een hemdenfabriek te Philadelphia zijn tal van werksters slachtoffers geworden van de vlammen. De brandweerlieden hebben reeds 5 lij ken gevonden. De correspondent van de Correspon- dance Russe te Warschau maakt mel ding van een nieuw staaltje van den invloed van het verbond van het Rus sische volk. Hij verhaalt het volgende In de maand Mei of Juni van het vorige jaar werd te Radom op last der •I geering in hechtenis genomen de chef der geheime politie, een zekere Nikola- jef. Deze was n.l. beschuldigd van al lerlei daden van geweld, met het doel valsche getuigenissen af te persen. Dat optreden duurde negen maanden, ge durende welke tijd Radom het tooneel is geweest van daden van ongehoordste reed hei d van de zijde der geheime oljtie. De gevangenschap van Nikolajef eft slechts kort geduurd. Op last van den gouverneur-generaal van Warschau is hij onlangs in vrijheid gesteld niet alleen, doch weer in zijn oude functie hersteld. De personen, die tot Niko lajef waren opgetr.den, hebben reeds de vergelding voor hun daad ontvan gen. De procureur van de rechtbank te Radom heeft zijn ontslag moeten -ïemen. Zijn beide adjudanten zijn even eens uit hun ambt ontzet en de rechter n instructie, die in aanmerking kwam oin bevorderd te worden, is gepasseerd. En dat alles is het gevolg van stappen van het verbond van het Russische volk. We brengen hierin herinnering.dat hetzelfde verbond van het Russische volk nog niet lang geleden de begena diging wist te bewerken van twee per sonen, die medeplichtig waren aan den moord op Herzenstein. Alle teekenen, dat de invloed van de uitersten rechts ten Hove weder grooter is dan ooit. De fabriek van Krupp te Essen, waartoe acht koloniën met ongeveer 5000 woonhuizen behooren die 24,000 menscben herbergen, heeft sedert 1 Januari een eigen orgaan, Kruppsche Mitteilungen, dat elke week verschijnt. Elk arbeider krijgt het blad iedere week thuis. Er staan allerlei mededeelingen in, die vroeger aangeplakt werden, maar er is ook een bijlage bij met onder houdende lectuur. Uit Konstantinopel werd Woensdag gemeld: Hedenochtend te half twaalf is een groote brand uitgebroken in het tot parlementsgebouw dienende Tsjera- gan-paleis. Het gebouw is geheel verwoest. Er is niets van overgebleven dan stukken muur. Vele kunstschatten en de archie ven van het parlement zijn verbrand. Men schat de schade op 10.000.000 Turksche ponden. De eerste lezing, dat de brand ont staan zou zijn door de ontploffing van een verwarmingstoestel, wordt weer tegengesproken. Gelijk Reuter meldt, komt het velen verdacht voor dat de brand op zoo vele plaatsen tegelijk kon uitbreken. Er wordt een onderzoek in gesteld. S*luMt«)el(ik Nieuws. lleusdcil, 22 Jan. In het district Heusden zijn dit jaar aan de beurt van aftreding de heeren B. A. Middelkoop, J. B. Timmermans Wz. en H. J. A. Zeegers. Bij Kon. besluit van 17 dezer is be noemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Heusden, met ingang van 1 Febr., P. A. van der Scheer, ontvanger der registratie en domeinen te Werkendam. Gisterenavond kon men in't Zuidwes ten korten tijd een komeet (z.g. staartster) zien, die tegen 6 uur onder de horizon ver dween. Bij heldere lucht zal zij heden en verdere avonden waarschijnlijk weder te zien zijn; zij beweegt zich naar het Noord oosten; van hare verschijning was aan de verschillende sterrewachten tot voor een paar dagen niets bekendzij heeft een vrij langen staart en is met het bloote oog dui delijk te onderscheiden. De Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. hoopt Maandagavond 24 Jan. te vergaderen in het Geheelonthouders-tehuis. Het onderwerp is „Staatsbelang en Drankbestrijding." Alle belangstellenden zijn hartelijk wel kom. Gedurende het afgeloopen jaar wer den in den Nieuwen Maasmond tusschen Ammerzoden en Herpt benedenwaarts, tot de lijn over den Nieuwen Maasmond, met inbegrip van het Heusdensche kanaal ge vangen: 41 stuks elft; 54 zalm; 3 schot; 878 finten; 2 hengsten; 4580 pond paling; 920 pond snoek; 5500 pond witvisch en 45 pond berm. De aangekondigde bespreking van het M. U. L. O. te Heusden, op Woensdag I.1. heeft niet plaats gehad. In den loop van den dag kwam een telegram in, meldende, dat de heer Borre door ongesteldheid verhinderd en doorzijn dokter ernstig ontraden was op te treden. We hopen dat de ziekte van voorbij gaan den aard zal zijn en we eerlang den ge- wenschten avond weder zullen kunnen an nonceeren. Sleeuwük. De zuiggasmotor in het waterschap Sleeuwijk is thans in orde. De proefmaling zal binnenkort plaats heb ben. Het heeft ongeveer drie jaren geduurd, 't Is te hopen dat de machine goed blijft voldoen. Cwameren. Woensdagavond hield de vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier, hare gewone jaarlijksche vergadering. Na voor lezing der presentielijst en notulen, deed de penningmeester rekening en verant woording. Hieruit bleek dat de zuivere ontvangsten van het ziekenfonds over 1909 waren f532.81 en de uitgaven f 401.84. Winst over 1909, f 130.96. Bezit op 1 Jan. 1910, f 724.92, geheel op de Rijkspostspaarbank geplaatst. Aan zie kengeld was uitgekeerd f 299.90. Van het reservefonds waren over 1909 de ontvangsten f 92.92, uitgaven f 74.60. Winst f 18.32. Bezit op 1 Jan. 1910, f 225.61, geheel op de Rijkspostspaarbank geplaatst. Be aftredende bestuursleden de heeren M. P. de Jongh, H. van Eek en J. van Rumpt, alsmede de leden der commissie van toezicht H. van Maren, A. Donker en J. H. van Maren, werden met bijna alge- meene stemmen herkozen. Verschillende bestuursvoorstellen werden aangenomen. Daarna werd de vergadering die door 52 leden bezocht was, gesloten. Bij overlijden van 2 leden werd f 50 aan hunne weduwen uitgekeerd. De bevolking alhier bestond op 1 Jan. 1909 uit: 1070 m., 940 vr., totaal 2010 pers.vermeerderde door geboorte met 43 m., 36 vr., door vestiging met 11 m., 32 vr., verminderde door overlijden met 19 m., 19 vr., vertrek met 27 m., 42 vr., zoodat deze op 1 Jan. 1910 bestond uit 1078 m., 947 vr., totaal 2025 pers. De ring West Gelderland van de Jongelingsvereen, op Geref. grondslag, hoopt Woensdag 24 dezer eene vergadering te hou den in de consistorie der Geref. kerk te Zaltbommel. Op de agenda komt o.m. voer „het gebed op de Jong. Vereen.", in te lei den door de vereeniging te Tiel. Het door een lid der vereeniging te Kerkwijk in te leiden onderwerp zal een bijbelsche strek king hebben. Poederoyen. De bevolking be droeg op 31 December 1908 571 m., 536 vr. samen 1107 personen. Vermeerderde in 1909 door geboorten met 24 m., 15 vr., door vestiging met 12 m., 27 vr. Verminderde door overlijden met 9 m., 11 vr., door ver trek met 19 m., 27 vr.. waardoor de be volking op 31 Dec. 1909 bedroeg 579 m., 530 vr., samen 1109. Er werden 8 huwe lijken gesloten. lNoudricliem. De uitvoering van „Woudrichemsch Mannenkoor" in het lo kaal De Gekroonde Zalm is bepaald op Vrijdag 28 Januari a.s. Wij wenschen dit koor, dat goede zangers onder hare leden telt, veel succes. Bij het gemengd koor „Aurora" is als afdeeling opgericht het kinderkoor „Ju liana". Genoemd koor komt dus ook onder leiding van den heer Joh. A. G. Krielaart. Reeds zijn een 40-tal jongens en meisjes toegetreden. Ter aanvulling van het bericht in het vorig nummer, omtrent het ontslag- nemen door de heeren P. J. Kole en A. M. Schaap als leden van den gemeenteraad, moge worden vermeld, dat eerstgenoemde 11 jaren en de heer Schaap 22 jaren zitting had, waarvan de laatste 18 jaren tevens als wethouder. Hun besluit wordt door alle weldenken- den zeer betreurd. De heer L. ViDk Az. Sr., is tot lid van het Burgerlijk Armbestuur herbenoemd. Tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim is benoemd de heer P. Westerlaken. Capellc. J.l. Dinsdagmiddag wer den in de openbare lagere school in de kom dezer gemeente door goochelaars enkele goocheltoeren gegeven, die zeer in den smaak der schooljeugd zijn gevallen. Toen de pretmakerij omstreeks half vier was afgeloopen, was de lust tot leeren er na tuurlijk niet, zoodat de onderwijzer maar besloot de kinderen naar huis te zenden. lledikliuizeii. Onder het vee van den veehouder Jac. Timmermans alhier, is door den plaatsvervangend en district-veearts te Heusden miltvuur geconstateerd. Het cadaver is verbrand en de voorgeschreven wettelijke maatregelen zijn genomen, om zooveel mogelijk uitbreiding der ziekte te voorkomen. Nederhemert. (Noordzijde.) Som bere wolken drijven boven de fanfare „Con cordia" alhier. Het zwaard van Damocles heeft reeds geruimen tijd het leven dezer vereeniging bedreigd en Zaterdag zal de beslissende slag vallen of Concordia zal op houden te bestaan. Dit is temeer te betreuren, daar Concor dia bij den te Leerdam gehouden wedstrijd getoond heeft een flink muziekcorps te zijn. (Zuidzijde). Woensdag 26 Januari des avonds te 7 uur zal de zangvereeniging „Nut en Genoegen", directeur de heer W. Knoop, eene uitvoering geven. Hoewel het aantal leden dezer vereeni ging niet groot is, kan men van deze zan gers zeggen„Niet het vele is goed, maar het goede is veel." 't Is te hopen, dat deze uitvoering veel belangstelling zal wekken. (Rietschoof.) Dinsdag j.l. hebben de werkzaamheden aan de steenfabriek de Rijswaard alhier, een aanvang genomen. Met verlangen zagen velen dit oogenblik tegemoet, daar voor zooveel werkkrachten buiten de fabriek geen arbeid te vinden was. Sommigen liepen uren ver om werk te vinden o.a. naar Den Biesheuvel en Ba- byloniënbroek. Wijk. Het vee van den veehouder J. de Waal, verdacht verklaard van miltvuur, is na het verstrijken van den wettelijken termijn door de plaatsvervangendendistricts veearts te Heusden vrij verklaard. De duurte van het voeder schijnt in deze gemeente wel van invloed te zijn geweest op de stalling. Uit het proces-verbaal van getelde runderen toch blijkt dat dit 1144 was, tegenover 1199 in het vorig jaar. In de stal van den landbouwer J. de W. waar de vorige week een stier aan miltvuur is gestorven, zijn 8 verdachte runderen tegen deze ziekte ingeënt. Bij den heer de Roon werd heden morgen een veulen vermist, welke in een buitenkooi verblijf hield. Na lang zoeken werd het in het naburige Heusden terug gevondenhoe het daar verzeild is, blijft een raadsel. Door een paar jongens werden op den bol uit een kist eieren gestolen, hetgeen door een schippersknecht werd opgemerkt. De veerman hiervoor aansprakelijk, gaf di rect kennis aan de gemeentepolitie, welke het zaakje nader zal onderzoeken. Nil<lel. Donderdag 27 Jan. e.k. hoopt de zaDgvereeniging Crescendo (gem. koor) hare jaarlij ksche uitvoering te geven. Daar het progiamma dit jaar nog al veelbelovend is en wel zoo, dat het dit jaar al de vorige programma's van „Crescendo's" uitvoeringen overtreft, zoo twijfelen we niet, of velen zullen dit jaar van de gelegenheid profi- teeren om deze uitvoering bij te wonen. §prang. Naar ons werd medegedeeld, zal de Chr. zangv. „Excelsior" op 28 Febr. a.s., haar zilveren jubileum herdenken. Door het bestuur der Chr. zangv. „De Harpe Zions", is vastgesteld om op Maandag 7 Febr. a.s. haar liefdadigheids uitvoering te geven. Door enkele der leden zal binnen de grens der gemeente met toe gangskaarten worden gecolporteerd. Mogen deze personen een flink succes behalen. Op de voordracht voor onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de O. L. school alhier zijn geplaatst de heeren W. van Suijlekom te 's-Gravenmoer, C. Huij- ring te Hendrik-Ido-Ambacht en J. G. Geluk te St. Philipsland. Bra kei. De bevolking bedroeg op 31 December 1908, 874 m. en 753 vr. totaal 1627 personen. Vermeerderd in 1909 door geboorte met 29 m.. 28 vr. door vestiging met 13 m., 14 vr. Verminderd door over lijden met 10 m., 7 vr., door vertrek met 34 m., 29 vr., zoodat deze op 31 Dec. 1909 bedroeg 872 m., 759 vr., samen 1638 pers. Er werden 14 huwelijken gesloten. Gorincheiii. De Christelijke school voor meer uitgebreid lager onderwijs te Gorinchem, telt thans 120 leerlingen, waar onder 67 uit Gorcum en 33 uit 18 andere gemeenten. S^litnenlaiid. Bij Kon. besluit van 19 dezer is jhr. inr. N. C. de Gijselaar, met ingang van 1 Maart, benoemd tot burgemeester der gemeente Leiden. Uit Gorinchem schrijft men hierover aan de N. R. Ct. Jhr. mr. Nicolaas Charles de Gijselaar werd 21 Oct. 1865 te Gorinchem ge boren, waar zijn vader hoofd was van de nu nog-bestaande bankiersfirma De Gijselaar en Co. Hij bezocht d6 inrich tingen voor openbaar onderwijs alhier en studeerde vervolgens aan de Leid- sche academie. Tot voor eenige jaren bekleedde de heer De Gijselaar geen openbaar ambt, hij was toen het hoofd der bankiersfirma. Enkele jaren geleden werd hij door de rechterzijde gekozen als Christelijk- Historisch lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het district Gorkum indertijd wekte die candidatuur bij de vrijzinnige partij nog al eenige verwondering. Jhr. De Gijselaar behoort dus tot de Chr. Hist, partij; wij kunnen hieraan toevoegen, dat politieke drijverij hem ten eenenmale vreemd is. Te Gorcum is de heer De Gijselaar zeer populair, zoodat men hem noode ziet vertrekken. Mede omdat men zelden tevergeefs een beroep op hem zal doen, indien er hulp moet worden verleend. De heer De Gijselaar heeft niet ge solliciteerd naar hel ambt, doch is daar toe aangezocht. Do minister van binnenlandsche za ken heeft aan de colleges van Ged. Stalen toegezonden om advies een aan zijn departement ontworpen nieuwe re geling der rijksbijdrage in do kosten van verpleging van behoeftige krank zinnigen. Enkele gemeentebesturen wor den hierover mede gehoord. De bedoeling is, gedurende betrek kelijk korten tijd, ten hoogste 400 dagen, een hooge (90 pet.) rijksbijdrage te geven, als premie, om de spoedige op neming in goede gestichten en daardoor het herstel der patiënten te bevorderen. Thans geeft het rijk een voortdurende bijdrage van f 40 per patiënt en per jaar, ook als het geldt een doorloopend verblijf van chronische krankzinnigen, die niet zelden zonder eenig bezwaar buiten de gestichten verpleegd kunnen worden. De afdeeling Nieuw-Helvoet e. o. van don Bond van Nederlandsche Onder wijzers heeft met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: „De afdeeling „Nieuw-Helvoet e. o." van den Bond van Nederlandsche On derwijzers, bijeen in haar huishoudelijke vergadering van 18 Januari 1910, besprekende de openingsrede van den Bondsvoorzitter op de Algemeene Ver gadering te Leiden, en in 't bijzonder dat gedeelte, waarin gesproken wordt over de deelneming der onderwijzers aan nationale feesten, spreekt als haar meening uit, dat in punt h van het Bondsprogram onder „politieke dogma's" alleen verstaan moet worden het propaganda maken voor partij-politiek, maar dat het volstrekt niet in strijd geacht moet worden-met de neutialiteit der openbare school, als de onderwijzers in do school nationale liederen leeren zingen en medewerken aan Oranjefeesten, protesteert krachtig tegen de weinig tactische wijze, waarop de Bondsvoor zitter namens het Hoofdbestuur, in deze voor de Openbare School zoo moeilijke tijden, vele voorstanders van haar afstoot, en besluit deze motie te publiceeren." Het boezemwater in Friesland is in de laatste dagen weer plm. 1 decimeter gerezen. Tal van boeren waren gisteren bezig de dijken om polders te verhoogen, waar het water tot aan de kruin staat. Donderdag is te Smilde gearresteerd en naar de gevangenis te Assen over gebracht, W. S., directeur van het arm huis, verdacht van onzedelijke hande lingen te hebben gepleegd met aan zijn zorg toevertrouwde minderjarige ver pleegden. Behalve ten aanzien van verdachte societeitenspeelhuizen wordt door de politie te 's-Gravenhage thans ook het afdoend gebleken middel van het plaat sen van politieposten toegepast ten op zichten van perceelen, welke bewoners onder sterke verdenking staau het mid del van chantage te bezigen om aan geld te komen. Zoo wordt thans door een politiepost bewaakt een berucht huis in de Zeekel- derwijk daar ter stede, waar personen door allerlei middelen worden binnen gelokt en, bUjkens ingekomen klachten, later blootstaan aan afdreiging. Naar de N. R. Ct. van doorgaans goed ingelichte zijde verneemt, worden dezer dagen enkele officieren uit 's-Gra venhage naar andere garnizoenen over geplaatst wegens veelvuldig bezoeken van speelhuizen. Men meldt uit Maastricht, d.d. 20 dezer De Maas is wederom onrustbarend gewassen. Alle uiterwaarden staan blank. Er komen vele schepen van België de Maas af. Uit Wageningen: Voor de derde maal dezen winter beginnen de uiterwaarden langs den Rijn, door het hooge water onder te loopen. Ook de terreinen om desteen- fabrieken raken er onder en als gevolg daarvan zijn weder een aantal arbeiders gedwongen het werk neder te leggen. Voor hen is dit te erger, daar het grond- graven voor de steenfabrieken bijna het eenige buitenwerk is, dat 's winters kan verricht worden. Woensdagnacht is gedurende een hevig onweer, de Ned. IJerv. kerk te Oudkarpsel getroffen. Er is geen brand veroorzaakt, doch de toren en het dak der kerk leden zeer belangrijke schade. Te Lemmer is Woensdagmorgen het lijk aangespoeld van den machinist K. Boersma, van de in den nacht van 20 op 21 November j .l. tusschen Enkhuizen en Stavoren gezonken Sneeker nachtboot Handel en Nijverheid. De milicien K., die thans voor de derde maal zich heeft schuldig gemaakt aan dienstweigering is door den krijgs raad te Haarlem veroordeeld tot 8 maanden militaire gevangenisstraf met ontzegging van het recht gedurende vijfjaar bij de militaire macht te dienen. Naar het huis van bewaring te Dor drecht is overgebracht de losse work man L te Smidshoek, gem. Baren- drecht, verdacht van zeer ernstige mis handelingen zijner moeder. L. heeft bekend; de toestand der mishandelde vrouw is levensgevaarlijk. De zedepolitie te Rotterdam is in de laatste dagen krachtig opgetreden tegen een groep van jongelui die met meisjes waaronder er zijn van 15 tot 17 jaar, onwaardige connecties hebben aange knoopt. Op de gebrnikelijke plaatsen, waar onder in de eerste plaats de Blaak ge rekend moet worden, ontmoette men elkander en werden de afspraken ge maakt. Van daar uit werden dan, bij die jongelieden bekende huizen van kamerverhuursters, gelegen in den Op pert, in den Open Rijstuin, in de Eerste Lombardstraat en Zandstraat bezocht. Dit alles door de zedepolitie met feiten gestaafd zijnde, volgden eenige arresta ties, die tengevolge hebben gehad dat thans tegen een aantal van deze jonge lui, die aangewezen werden, zoomede tegen de kamerverhuursters, wegens misdrijf tegen de zeden, proces-verbaal is opgemaakt. De staking bij de gebroeders van Leeuwen te Veenendaal is opgeheven, aangezien het aantal werkwilligen te groot bleek om voldoende druk op de patroons te kunnen uitoefenen. Per brief was kennis gegeven, dat de stakers zich weer voor werk zouden aan melden, doch de firma had nog geen besluit genomen ten opzichte hunner eventueele aanneming. Uit het Rijksopvoedingsgesticht te Zeist zijn wederom twee meisjes ont vlucht; door uitklimming hebben zij zich uit het gebouw verwijderd. Ze heeten J. C. M., oud 17 jaar, en M. B. v. S\ oud 18 jaar. Ze zijn gekleed in blauw katoenen japon met hooge schort, zonder hoofddeksel. De eerste is het vorige jaar ook a,. een keer ontvlucht, de ander is een meisje uit een woonwa gen. De politie doet ijverig nasporingen. Volgens een later bericht zijn de beide meisjes door de politie te Wa tergraafsmeer aangehouden en ter be schikking gesteld van den burgemeester van Zeist. Even vóór de aanhouding bevonden zij* zich in gezelschap van een man. Zoodra deze de politie in het vizier kreeg, koos hij het hazenpad. Men meldt thans, dat de bakkers knecht W. P., wegens, moord op zijn patroon te Apeldoorn onlangs tot 20 jaren gevangenisstraf veroordeeld, aan de rijksveldwachters, die hem tot het ondergaan van zijn straf naar de gevan genis te Leeuwarden transporteerden,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2