et Land van flensden en Alteoa, de Langstraat en de Bommelerwaard. joh. J. ELEKAN, vStoomhoutzagerij „De Linge". IIOLTZ en ADVO&AAT, ;-| WEEGT GIJ? Voor Zaogvereenigingen. Eiken, Greeen Wit Hout, SPECULAAS, Hout- en Steenkolenhandel. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2912. Zaterdag 22 Januari. To koop: A. BENJAMINS, Het Adres voor fijne en goedkoope qualiteit KantoorArkelstraat, Gorinchem. Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, l/2 linnen, f 1.85 ingebonden, l\2 leep met vergulden titel f iM L. J. VEERMAN, Botermarkt 0 69 en 70, Heusden. VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1910. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/, ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. BUITENLAND. In de mijn Holland te Gelsenkirchen zijn Dinsdagavond bij graafwerk zes mijnwerkers, ten gevolge van een steen storting, van de buitenwereld afgesloten. Men hoopte, dat zij zich allen in een nis hadden kunnen redden. Gisteren hoorde men teekenen van leven. Spoedig lukte het hun, zich door middel van kloppen verstaanbaar te maken en mede te deelen, dat zij alle zos nog leefden. Het reddings- en opruimingswerk van buiten af kan slechts langzaam vorderen, daar er anders nieuwe instortingen te vreezen zijn. Toch dient er alle haast gemaakt te worden, omdat de gevange nen wellicht gebrekkigen luchttoevoer hebben. Men hoopt hen in vier dagen tijds te kunnen bereiken. Van de zes opgesloten mijnwerkers zijn er vijf huis vaders. Een later bericht meldt: Er is groote tegenslag gekomen bij het werk. Nieuwe instortingen hebben al het werk ongedaan gemaakt. Men hoort niets meer van de gevangenen. De hoop, om hen levend te vinden is gering geworden. Men kan nu pas in zeven dagen bij de plaats.komen, waar zij in ingesloten zijn. Er ligt een steen massa van 25 M. dikte tusschen. De Times-coirespondent te St. Pe tersburg meldt, dat de ongunstige ge ruchten over den gezondheidstoestand der Tsaritsa worden bevestigd. De cou ranten mogen slechts ambtelijke be richten over de ziekte der Tsaritsa openbaar maken. De slaapziekte richt in Belgisch Kongo nog altijd groote verwoestingen aan. Volgens een pas ontvangen verslag van den apostolischen vicaris van den Boven- Kongo, is de helft van de bevolking van Bruges-Saint-Donnat uitgeroeid, en in de streek van Mpalla is de toestand niet beter. Van de vele dorpen, die daar vroeger waren, zijn er twee overgeble ven, en in die twee dorpen zijn bijna alle inwoners aangetast. De sterfte is onder de mannen over het algemeen grooter dan onder de vrouwen. Volgens de Etoile Beige zal het hu welijk van prinses Clémentine met prins Napoleon te Brussel voltrokken worden zoodra de zware hofrouw voorbij is. Waarschijnlijk in October of November. De prins en de prinses zullen in Brus sel blijven wonen in het paleis, dat prins Napoleon er sedert 1886 betrok ken heeft. Men weet, dat koning Leo pold van deze verbintenis zijner jongste dochter nooit iets heeft willen weteD, naar gezegd wordt om redenen van diplomatieken aard. Koning Albert, een neef van Clémentine, heeft geen enkel bezwaar tegen dit huwelijk en ook de de koningin en de verdere koninklijke familie stemmen er volkomen mee in. Prinses Clémentine is 30 Juli 1872 te Laeken geboren, prins Napoleon is tien jaar ouder. Hij is een zoon van prins Napoleon Bonaparte en de prinses-we duwe Marie Clotilde, prinses van Sa- voye. Een broeder van den aanstaanden echtgenoot van prinses Clémentine, prins Lodewijk Napoleon, is generaal in het Russische leger, zijn zuster is Marie Laetitia, weduwe van den hertog van Aosta. Volgens berichten uit Berlijn heeft de Turksche regeering thans tegen de Duitsche Rijksbank een eisch ingediend tot afgifte van de in die bank gedepo neerde gelden van den vorigen sultan, Abdoel Hamid. Een drama van een 18-jarig schoolier der technische school te Pankow, bij Berlijn, heeft daar groote ontroering verwekt. Kurt Beyer studeerde voor in genieur en hield zich in zijn vrije uren bezig met amateur-fotografie en schilde ren. Zijn familie was van oordeel, dat de jongeman als schilder en fotograaf talent had, en spoedig rijpte in Beyer het voornemen, om een kunstreis naar Italië te gaan maken, zooals het den genialen voegt. Het ontbrak hem echter aan de noo- dige contanten, om aan dit fantastische plan begin van uitvoering te geven. Te vergeefs klopte hij aan bij dezelfde bloedverwanten, die hem een groot ta lent hadden genoemd. Toen geloofde de jonge man, in de loterij geluk te zullen hebben, en hij speelde een kwart lot in de Pruisische staatsloterij. De fortuin was hem echter ongunstig, en ook de laatste trekking bracht hem geen geluk. Hierdoor raakte Beyer in vertwijfeling. Hij wilde liever sterven, dan afzien van zijn reis naar Italië. Donderdag werd hij in zijn donkere kamer vergiftigd ge vonden, waarschijnlijk door sublimaat. Het kwart-lot had hij langs fotografi- schen weg vergroot, en op die vergroo ting in krulletters de woorden geschil derd „Liever dood dan arm". Daar boven stond een doodshoofd. De toestand van den ongelukkige is hopeloos. Te Vigo zijn Woensdag aan boord van het Nederlandsche stoomschip Roland 80 arnachisten aangekomen, die uit Ar gentinië, na den arnachistischen moord op den prefect en een politieambtenaar te Buenos-Aires, verbannen waren. Men heeft de gevaarlijke gasten da delijk in de gevangenis opgesloten. Een Poolsch blad schildert in leven dige kleuren den toestand in de ge vangenissen in Warschau. Alleen in de gevangenissen van Warschau zitten 5000 menschen opgesloten. Hun toestand is onbeschrijfelijk. Ze zitten opgesloten in ellendige hokken zonder lucht, licht of ruimte. Alles is er even vuil en ver waarloosd. En er wordt geen onderscheid gemaakt tusschen ontaarde misdadigers en politieke verdachten. Allen worden over éen kam geschoren. De schrijver van het artikel in het Poolsche blad oppert het denkbeeld een vereeniging op te richten tot het brengen van hulp aan de gevangenen. Prinses Louise van België wordt be stookt door schuldeischers nu er een voorloopige verdeeling van de nalaten schap van Leopold II heeft plaats go- had. Nauwelijks komt de prinses even op rust na de aanspraken van haar vroegeren man, prins Philips van Ko- burg, voor een bedrag van twee millioen, of daar wordt beslag gelegd op een deel van haar erfenis door een zekere mevrouw Stöger, die beweert recht te hebben op een som van 500.000 kronen en een levenslange uitkeering van 1000 kronen per maand, omdat ze indertijd prinses Louise geholpen heeft uit het Oostenrijksche sanatorium te ontvluch ten. Sommige bladen beweren, dat er tusschen deze dame en den tegenwoor- digen levensgezel van prinses Louise, Matasjisj, een intieme verhouding be staan heeft. Eiken dag komen er nieu we vorderingen van schuldeischers bij den vertegenwoordiger der prinses te Brussel in. Uit Servië wordt gemeld dat bijna de gansche pers voor den stadsprefect Alimpits en tegen prins George partij trekt. De Reforma klaagt over de in Servië heerschende politie-regeering. De ijver der politie om de koninklijke familie te beschermen gaat echter wel wat ver. Evenals in Rusland beijveren zich zekere politie-ambtenaren om komplotten te ontdekken, ook waar die niet bestaan. Wanneer iemand zich bij den Koning over de gedragslijn der geheime politie beklaagde, dan gaf de Koning, volgens de Reforma, ten antwoord dat de politie wel er toe genoodzaakt was, daar ze anders voorhetlevenderhooggeplaatsten in den lande niet kon instaan. Naar uit Konstantinopel gemeld wordt, zal de Porte in de volgende week haar antwoord zenden op de jongste nota der beschermende mogendheden in zake Kreta. De Porte zal opnieuw aandringen op de definitieve regeling van het Kre tenzer vraagstuk. In verschillende streken van Duitsch- land zijn rivieren ten gevolge van de aanhoudende regens buiten hare oevers getreden. Te Belfort en in de omstreken heeft het acht-en-veertig uur achtereen ge regend. Op tal van plaatsen zijn over stroomingen voorgekomen. Ook in de Vogezen heeft meu overlast van het water. De Moesel is buiten haar oevers getreden en het spoorwegverkeer tus schen Bussang en St. Maurice is gestoord. In Zwitserland heeft het in den nacht van Dinsdag op Woensdag hard ge stormd. Op verschillende kleine spoor wegen is storing ten gevolge van grond verschuivingen. In westelijk Zwitserland schijnt de schade groot te zijn. Het dal van St. Immer staat geheel onder water. Op vele andere plaatsen staan huizen in het water. Op de lijn Niifels- Nestal heeft de storm de tegraafpalen omgeworpen en een trein tot staan gebracht. Vele electrische kabels en telefoonlijnen zijn gestoord. Te Davos is een meter sneeuw ge vallen. Ook van den Gothard, uit St. Moritz en van den Santis komen sneeuw- berichten. Boven het vlakke land zijn wolkbreuken neergekomen. In de kan tons Wallis, Waadtland, Neuenburgen in de Bernsche Jura zijn rivieren en beken overgeloopen. ADVERTENTIEN. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Ccn «leren. Gepasteuriseerde Roomboter onder Rijkscontrole. De Staat waarborgt de zuiverheid onzer boter. Prijs per 1 Kg. f 1.45, per Kg. f 0.73. lederen werkdag aan de fabriek ver krijgbaar, en te Heusden bij W. v. HEL DEN, Wed. NIEUWKOOP, A.KRAAI en J. VERHE1J. een groote parij geschikt voor BRUGGEN, SCH0Ë1INGEN en om te BOUWEN enz., van alle afmetingen,'bij Schcepsslooperij, W01IDRICHËR. is: Wijkschepoort HEUSDEN. Extra fijne qualiteit 50 ct. p. pond. fijne 45 Middelsoort 35 Goede qualiteit 25 Ook voor fijne soorten Banket, fijne Koek jes, Chocolade, Suikerwerken en verschil lende soorten Peperkoek, Kandij en Ont bijt, van 10 tot 60 ct. Ik offreer Stokvisch a 30 ct. per pond; ALook-Erwteu 17 ct. per kop. Beveelt zich beleefd aan tot het leveren van alle Koloniale- en Grutterswaren en aanverwante artikelen, tegen den meest con curreerenden prijs. Voorhanden Liebigs Vleeschextraet. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Maaslandstraat 0 33, 's-BOSCH. Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van onder- haudsche accoorden, maken van Contracten enz. enz. Vlugge en prompte afwerking. Billijke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. TELEFOON INTERCOMM. No. 49. AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Rheinisch-Westfalische Kohlen-Syndicat. Deze vraag richten wij tot hen, die door een borst- of longaandoe ning, door asthma of bronchitis zoodanig verzwakt zijn, dat zij zichtbaar vermagerd zijn, terwijl zij daardoor nauwelijks de kracht hebben om hunne werkzaamhe den te verrichten. Die ongeluk kige lijders roepen we toeGe bruikt Abdijsiroop en van stonde af aan zal uw kwaal wijken, ter wijl gij weer volkomen sterk en gezond zult worden. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, genees! onvoorwaar delijk jong en oud van alle borst- en longaandoeningen en tast zelfs bij een langdurig gebruik bet gestel nimmer aan, omdat zij géén schadelijke bestanddeelen bevat. Neemt daarom steeds de- verzachtende Abdijsiroop, welke nimmer schaadt, zelfs niet aan zuigelingen en steeds een blij vende genezing bewerkstelligt. Let evenwel op, dat gij de echte Abdijsiroop bekomt; deze is kenbaar aan een rooden band om de flacon, met de hand- teeking van den Generaal-Agent L. T. Akker, Rotterdam. Alle andere is waardelooze namaak. De namaak geneest nooit. Mej. Wed. G. BROUWER, oud 04 jaar te Moerkapelle woonachtig, werd 6 jaar geleden door de in fluenza aangetast en heeft sinds dien aan de gevolgen daarvan ge leden. Zij hoestte dag en nacht gedurende die zes lange jaren en het zat haar vast op de borst Zij kon bijna geen adem halen, sliep niet meer, zoodat zij mager werd en hare krachten verminderden. Zij was daarbij zenuwachtig en moedeloos en leed aan vreeselijke rugpijnen tusschen de schouder bladen. „Was ik maar eerder op de ge dachte gekomen," zoo sprak zij tot onzen verslaggever, „Abdijsiroop aan te wenden, dan had ik niet 6 jaar zoo behoeven te sukkelen, want na twee flesschen Abdijsiroop gebruikt te hebben, die ik kocht bij den winkelier Jan Ales te Ze venhuizen, werd mijn borst verlicht, verdwenen de hoestbuien en keerde de rustige slaap terug. Thans ben ik volkomen genezen, waarvoor ik zeer dankbaar ben." De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram f 1.van 550 gram f 2.en van 1000 gram f 3.50. Ceutraal-Depèt L. I. ikkER, Van Alkemadestraal, Rotterdam. Verkrijgbaar te: Heusden: H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; Aalst:-G. v. d. Zalm; AlmkerkS. van DrunenAndel: J. G. Schouten; Besoijen: D. van Heivoort; Dussen J. J. Paes; Geudercu B. de Graaff; GiessenJ. van Vugt; Hank (Dussenpolder)A. v. d. Pluijm HeijmansReeuwen: G. Sterkenburg; Piederhe- mert: G. Ruiter; Meuwendijk: B. Romeijn; Veen: J. Vos Bzn.; VlijmenH. van Wordragen v. d. Ven; Werkeudam: C. P. Cornet; Woudrichem G. Wilhelm; WijkG. Versfeit en M. Schouten. Aanbevelend ALS BOVEN. Een fraai gailluatreerd boek, bevattende tal van aardige kunstjes voor de winteravonden, alsmede de verhalen van vele genezingen, zenden wij gratia en franco toe op aanvrage aan L. I. AKKER. Rotterdam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5