ernstiger. Het dal der Moezel wordt het meest geteisterd. De rechteroever is van alle verkeer afgesneden. De stroom voert tal van dierlijken, meubelen en huisraad mee. De bevolking is in het gebergte gevlucht. Uit verschillende deelen van Tyrol komen berichten over lawines. In het Alpbeekdal stortte er een in de Talbach, waardoor deze buiten hare oevers trad, het dal overstroomd en een brug weg geslagen werd. In het Oetz-dal zijn groote deelen bosch door lawines ver nield. Bij Langenfeld is het verkeer ge stremd; het electriciteitswerk is zonder water. In het Zwitsersche kanton Wallis zijn drie manuen, die vee in veiligheid wil den brengen, door een lawine bedolven en niet teruggevonden. Een zeer groot gebouw te Charleroi vtfn gewapend beton opgetrokken,-is Zaterdagochtend om half acht, toen er een trein langs reed, ingestort. Er zijn vijf dooden en vijf gekwetsten, van wie er een doodelijk gewond is. Op 7 Januari werd aan het Kempi- sche Dok te Antwerpen tegen een wa gen planken, het lijk gevonden van een onbekenden jongeling. Door een geneesheer werd alles in het werk ge steld, om den jongen tot het leven terug te roepen, doch vruchteloos. Het lijk scheen bij het eerste gezicht geene sporen van geweld te dragen, alleen had het eene wonde boven het rechteroog, dio scheen voort te komen van een val". De jongen rook geweldig naar alcohol en het besluit was, dat hij gestorven was door het overmatig gebruik van sterke dranken. De rechter van onderzoek was echter niet geheel overtuigd over de oorzaak van het overlijden en deed het lijk naar het gasthuis overbrengen, waar de dokters tot de ontdekking kwamen, dat er eene misdaad had plaats gehad. De jongen bleek gewurgd te zijn. Vier dagen later werd h«t lijk her kend als zijnde dat van den matroos Eugelbert Daterna, geboren te Rotter- d. m, op 19 October 1892, en wonende op de stoomboot „Medan", die toen in de haven gemeerd lag op nr. 73 in het Havendok. Alle nasporingen om iets over de misdaad te ontdekken zijn vruchteloos gebleven en, het valt sterk te betwij felen, dat nog iets aan het licht zal komeu, daar er nu reeds zoovele dagen zijn verloopen en de stoomboot „Medan" reeds die haven verlaten heeft. Ook te Rotterdam is een onderzoek begonnen. Een vreeselijk spoorwegongeluk heeft bij Espanola, in Canada, plaats gehad. Een deel van een trein schijnt van een dijk te zijn gestort. Een wagen ligt geheel, een ander gedeeltelijk in de Spaansche rivier onder water. Het ijs lag twaalf duim dik op de rivier. Daar vielen de wagens op en doorheen. Duikers zoeken tot 10 M. diep naar de lijken. De wagens, die van den hoogen dijk in de Spaansche rivier vie len, waren een wagen met landver huizers en een wagen le klas. Een wa gen 2e klas stootte tegen het brugge- hoofd. Een restauratiewagen ontspoorde maar de acht inzittenden kwamen er allen uit. Alle reizigers van de andere ontspoorde wagens zijn omgekomen. Men schat hun aantal op 45. Volgens een later beric ht, wordt het aantal dooden officieel op 31 gesteld en dat der gewonden op 42, maar is 't nagenoeg zeker dat er een 70 memchen bij de ramp zijn omgekomen. Wel 25 of meer lijken zijn onherkenbaar ver koold in een deel der wagens, dat op de brug bleef en daar verbrandde. Een ander deel stortte van den hoogen dijk in de rivier. De reizigers verdronken. Van de 40 reizigers, die er denkelijk, in den le klas-wagen zaten, zijn er, zoover men weet, slechts drie ontsnapt. De restauratiewagen viel ook in de rivier. De slaapwagen bleef ondersteboven op den dijk liggen. Vele reizigers zijn vreemdelingen. Een conducteur wist door het dak van den restauratiewagen te breken en verscheiden reizigers te redden. Er wordt hard gewerkt om de wagens uit het water te halen, maar felle sneeuwjachten maken het werk moeilijk. Vele lijken zijn onder het ijs geraakt. De krijgsraad te Petersburg heeft Woskressenski, alias Petrof, die schuldig ia 1 evonden aan den op kolonel Kar- pof, hoofd der politieke politie, gepleeg- deu moord, tot de doodstraf door mid del van den strop veroordeeld. Het bericht van de uitzending van een commissie, belast met het bestu- deeren der slaapziekte in Kongo, is, zegt het H. v. Antw., officieel. Die missie zal zich binnenkort inschepen. Ingevolge de reis van koning Albert is tot deze missie besloten. Een Afrikaan, uit Kongo komend, zegt, dat er in het lazaret van Leo ge woonlijk bij de 200 slapers zijn. Allen sterven na kortoren of langeren tijd. In de streek van Basoko schijnt de vreeselijke ziekte niemand te sparen. Te Mérode-Salvator, in Opper Kassaï, een land dat vroeger zeer bevolkt was, gaat men nu uren ver zonder een dorp tegen te komen. De slaapziekte heeft alles weggeruimd. Dag aan dag bevatten de Amerikaan- sche nieuwsbladen en tijdschriften al lerlei beschouwingen, naar aanleiding van de daar to lande zoo buitengewoon sterk gestegen prijzen der voornaamste levensbehoeften. Het vraagstuk betreft in hoofdzaak het beramen van midde len, waardoor die prijzen zouden kun nen worden verlaagd, of aangezien welslagen in dien zin te bezwaarlijk wordt geoordeeld althans voorstellen, hoe aan de ontstane nooden zou kunnen worden tegemoetgekomen. Buitensporige raadgevingen vinden zelfs ten deze bijval. Vrouwen van in vloed zijn bezig een bond te vormen, met het doel alle verbruik van over dure levensmiddelen na te laten en desnoods slechts surrogaten te koopen. Minstens een millioen personen in verschillende deelen des lands hebben zich verbonden, vooreerst geen vleesch meer te eten. Ook Boston is voor de beweging gewonnen. Zaterdagavond is daar ter stede een groote bijeenkomst gehouden om aanhangers te winnen. Er worden pogingen in het werk ge steld om ook New York tot aansluiting te bewegen. Volgens een bericht uit Gelsenkir- chen zijn Zaterdagmiddag de zes in de mijn Holland opgesloten mijnwerkers nog levend gevonden. Claatacllik Nieuws. Heusden, 26 Jan. Door de vele regens der laatste dagen is het water der Bergsche Maas weer buiten zijne oevers getreden. De uiterwaarden vormen één grooten plas, en van de aan legplaatsen van de Wilhelminakade kan nog slechts gedeeltelijk gebruik gemaakt worden. Velen waardeeren thans de werking van den Nieuwen Maasmond, waardoor groote massa's water afgevoerd worden. Met ingang van 1 Februari is J. W. Rom, brugknecht aan de schipbrug te Hedel, benoemd tot pontwachter bij de Rij keveren van de Bergsche Maas, stand plaats Keizersreers en tot brugknecht aan de schipbrug te Hedel W. J. Vermeer, thans arbeider bij de Rijkswaterstaatswerken te Moerdijk. De influenza, of eene ongesteldheid die daarmede veel overeenkomst heeft, breidt zich hier sterk uit. Overal hoort men van zieken. Gelukkig zijn het geen ernstige gevallen. De heer A. Alt, Organist en Muziek onderwijzer, die weldra Heusden met der woon gaat verlaten, om zich door zijne muzikale gaven te Bolsward verdienstelijk te gaan maken, heeft eene lieve attentie bedacht om van de verschillende familiën afscheid te nemen. Tal van invitaties zijn door hem verzon den voor een afscheids-concert, te geven op Vrijdag a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier; waarvan voorzeker ijverig gebruikgemaakt zal worden om den heer Alt en zijn groot muzikaal talent nog eenmaal te bewonderen. Een uitvoerig en goed gekozen programma steunt deze verwachting. Werkendam. Hedenavond zal het strijkorchest „Gorcum." van Gorinchem, onder directie van den heer Ch. van de Rosière, in de Nutszaal een concert geven. Verleden week zijn, waarschijnlijk door henden, in den Ver voornepolder een paar schapen om 't leven gekomen. Almkerk. Woensdagavond vierde de chr. meisjesvereeniging „Arbeid Adelt", der Herv. gemeente onder veel belangstelling haar vijfjarig bestaan. De meeste eereleden, waarvan de vereen, geldelijken steun ontvangt waren tegen woordig benevens afgevaardigden der zus- tervereen. „Tibi" uit Sleeuwijk en van de Herv. chr. jongelingsvereen. „Eben Haëzer" alhier. De presidente, mej. B. Kazander, bracht in haar openingswoord namens de vereen, dank aan allen door wien „Arbeid Adelt" in 't afgeloopen jaar weder in de gelegen heid werd gesteld goederen te koopen om die voor de armen der gemeente in klee- dingstukken om te zetten, tot een.getal van 166 stuks, waarmee bij vernieuwing tal van gezinnen werden verblijd. Het verslag der secretaresse getuigde van den bloei der vereen. Wel was het batig slot der kas maar 70 cent, dit neemt echter niet weg, dat de vereen, tot bij de 100 gulden uit de gemeente ontving. Voorzeker geen kleinigheid. In eene toespraak die ds. Montijn, pre dikant der Herv. gemeente, tot, de feest vierende vereen, hield, uitte hij zijn groote dankbaarheid aan „Abeid Adelt" voor den grooten steun die de kerkeraad van de vereen, in de verzorging der armen ont vangt. Het feest werd op gebruikelijke wijze ge vierd. De leden hebben goed hun best ge daan en hun tijd zeer nuttig besteed. Er werden samenspraken gehouden en ter afwisseling flink ingestudeerde liederen gezongen en voordrachten gedaan waaraan ook de mannelijke feestgenooten deel namen. Te ongeveer middernacht sloot de presi dente 't welgeslaagd feest. Donderdagavond vierde de Christe lijke Jongedochtersvereen .„Het Mosterd zaadje" haar dertiende jaarfeest. Ouderling Rombout opende het feest en aan hem was de verdere leiding opgedragen. Uit het ver slag der secretaresse, A. Pellekaan, bleek, dat de vereen. 13 leden telt en dat in 't afge loopen jaar niet minder dan 87 kleeding- stukken waren vervaardigd, waarmede men tal van gezinnen kon verblijden. De vereen, wordt goed financieel gesteund, doch 't ledental moest verkeerd geschreven zijn en 31 bedragen, dat kon best. De zustervereen. der Herv. kerk alhier, benevens te Nieuwendijk, Dussen, Werken dam en Sleeuwijk hadden afgevaardigden gezonden. 't Was een gezellig feest. De leden gaven drie samenspraken en voordrachten ten beste, terwijl de afgevaardigden het hunne bij droegen om de feestvreugde te verhoogen. Dank zij de goede leiding van den heer Rombout, vloog de avond om en was 't spoedig middernacht alstoen was het feest- program afgewerkt en sloot Rombout het samenzijn. Aalst. Naar we vernemen is alhier onder de paarden eene gevaarlijke ziekte uitgebroken, die zich voordoet onder hevige koortsen. Een drietal dezer dieren is reeds het slachtoffer van deze ziekte geworden. Aildel- Ter inschrijving voor de Nationale Militie, lichting 1911 hebben zich alhier elf jongelieden aangemeld. Itrakel- De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 December 1908 874 m. en en 753 vr., totaal 1628 personen. Zij ver meerderde in 1909 door geboorte met 29 m. en 28 vr., door vestiging met 13 m. en 14 vr. zij verminderde door overlijden met 10 m. en 7 vr., door vertrek met 34 m.en29vr., zoodat deze op 31 December 1909 bedroeg 872 m. en 759 vr., samen 1618 personen. Er werden 14 huwelijken gesloten. Capelle. Toen 1.1. Woensdag het zoontje van zekere J. T., wonende aan den Loonschendij k, met nog enkele jongens over een sloot sprong, had genoemde het ongeluk zijn been te breken. Door een daar aanwezig zijnd persoon werd hij opgenomen, en naar zijn ouderlijke woning gebracht, waar hij door een ontboden geneesheer werd behandeld. Drongelen. Meldde men vooreenige dagen uit Heusden, dat aldaar plannen bestonden om zich te gaan oefenen op rolschaatsen en reeds de eerste proeven zijn genomen, thans kunnen we berichten dat ook hier stemmen zijn opgegaan tot het oprichten eener rolschaataenbaan van asphalt en overdekt met glas, die aan de eischen des tijds zal voldoen en waarvan de kosten zij n geraamd op f ó000 Dit kapi taal zou voor de helft uit aandeelen van f 10 gevonden moeten worden; zijn deze aandeelen verkocht, die verkrijgbaar zijn bij den heer C. G. Nieuwkoop, dan zal door genoemden heer bovengenoemde baan in orde worden gebracht en gebouwd worden in het centrum der aandeelhouders. Een onzer ingezetenen, Christoffel Treffers, is voornemens 19 Febr. a.s. zich in te schepen naar Amerika. Treffers is 11 jaren achtereen op de boerderij van den heer D. van Lampen werkzaam geweest, die hem heeft leeren kennen als een ijverig en flink werkman, waarom genoemde heer van Lampen hem noode ziet heengaan. Moge het Treffers in Amerika welgaan. Als een bijzonderheid kan uit deze gemeente gemeld worden, dat bij een der ingezeten een schaap reeds drie lammeren heeft geworpen. Geertruidenberg. Deze week trof onze Gemeente een zwaar verlies door het overlijden van den WelEerw. HeerDs. P. Th. Wielandt. Allen, die hem hebben leeren kennen zullen kunnen beseffen, wat zijn heengaan voor de Ned. Herv. Gemeente beteekent. Hoewel nog slechts ongeveer 3£ jaar als predikant alhier werkzaam, heeft zijn Wel Eerw. bij een ieder zoowel oud als jong, rijk en arm, achting weten af te dwingen, door zijn humane en liefdevolle wijze van optreden. 't Is niet alleen als voorganger der Pro- testantsche Gemeente, doch voorzeker ook als inwoner dat hij zich alom geacht en bemind had weten te maken. Wie men ook hoort, een ieder betreurt ten diepste het heengaan van zulk een rechtschapen en humaan mensch als onze Predikant Ds. Wielandt. Moge zijn nagedachtenis bij een ieder in eere blijven voortleven. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Jan. 1909 1151 m. en 1125 v., totaal 2276 menschen. Er vestigden zich 196 m. en 186 v., geboren werden 26 m. en 38 v., vertrokken zijn er 226 m. en 234 v., over leden 16 m. en 13 v. De bevolking bedroeg op 1 Jan. 1910: 1131 m. en 1102 v., en totaal 2233 menschen. In zielental is de gemeente slechts met 43 verminderd, wat een gevolg is van de overplaatsing van het 9e Regt. Infanterie naar Harderwijk. Een zekere P. M„ welke door de politie ter ontnuchtering van Zondag op Maandagnacht in het cachot heeft vertoefd, heeft een stuk plank van de brits gebroken en hiermede een paar van sterke tralies voorziene ruiten verbrijzeld. De justitie zal naar we hopen hem deze grappenmakerij wel duur inpeperen. denderen- Tot lid van het college van Zetters is alhier benoemd de heer Adr. Bax, en zulks ter vervanging van den heer P. Bax, overleden. Nederliemert. (Rietschoof). Door den buitengewoon hoogen waterstand zijn de werkzaamheden aan de steenfabriek, die nauwelijks eene week aan den gang waren, weer neergelegd moeten worden. Dit beteekent voor velen weer eene pe riode van werkloosheid. (Welseind.) De handel in aardappelen ligt thans geheel stil. De marktplaatsen zijn met dit product overvoerd; vandaar in 't geheel geen vraag. Groote hoeveelheden liggen nog in den kuil. De prijzen zijn dan ook buitengewoon laag, zoodat voor de beste soorten slechts f 2.per H.L. wordt geboden. (Noordz'jde). Zaterdagavond was het juist 6 jaar geleden dat de fanfare „Con cordia" werd opgericht. De leden waren niet in feestelijke stemming bijeeD, want er werd besloten het muziekkorps te ont binden om financieële redenen. Bij feeste lijke gelegenheden zal de fanfare die zoo veel tot verhooging der vreugde bijdroeg, door de dorpsbewoners zeer gemist worden. Nieuweild|)k. Donderdag heeft de inspecteur van de volksgezondheid, met het lid der gezondheidscommissie, dokter O ver bosch, alhier in de Molenbuurt enhetKil- eind een onderzoek ingesteld naar den toe stand van het water, benevens naar het privaatstelseltevens zijn de veiligheids maatregelen in de boterfabriek in oogen- schouw genomen. De knapenvereen. is tot stand gekomen en zal „Benjamin" heeten. De vergadering zal gehouden worden Zondagavond van half zes tot 7 uur. De leiding is door de desbetreffende commissie opgedragen aan de heeren C. van Helden en H. Postuma. De chr. jongedochtersvereeniging „Mar tha" heeft in 't afgeloopen jaar 172 klee- dingstukken vervaardigd, die onder 52 huis gezinnen werden verdeeld. Donderdag 20 Januari, was men hier aan de Zandsteeg nog volop aan 't aardap pelen delven. De fanfare „Crescendo" alhier heeft besloten deel te nemen aan het concours dat op Hemelvaartsdag a.s. te Vianen zal worden gehouden. l*oecIei'oiïen. Door de familie Egter van Wissekerke werden ruim 5 bunder weiland onderhands verhuurd om te scheu ren en in bouwland aan te leggen. Voor de arbeidende klasse is dit een buitenkansje, daar met spitten een mooi daggeld verdiend kan worden en het werk in dit jaargetijde schaarsch is. Raamsdonk. Donderdagavond j .l. gaven de heeren dr. Muntendam van Hil versum en Tulp van Amsterdam in de openbare school voor de jeugd een voor stelling van Indische lichtbeelden. Nadat de heer M. eenige vriendelijke woorden van welkom tot de kleinen gesproken had, werden een 150-tal beelden vertoond, die in alle opzichten uitmuntten. Door de dui delijke verklaringen van dr. M. maakte men a. h. w. een reisje door geheel Indië. Eerst door Java, daarna naar de Molukken, toen naar Celebes en Borneo en eindelijk door Sumatra, 't Was inderdaad een mooie, leerzame avond, deze vertooning van keurige plaatjes, die bijna alle door den heer M. zelf in Indië genomen zijn. Na het leerzame gedeelte van het programma, kreeg men een tweetal prachtige beelden te zien, het le van ons geliefd prinsesje Juliana en het 2e van de Koninklijke Moeder en Kind. Uit volle borst klonk ons breed Wilhelmus door de zaal. Tot slot vertoonde de heer Tulp nog eenige echt leuke plaatjes, die dermate de lachlust van het jeugdige (en ook ander publiek) opwekten, dat wij er aan twijfelden of onze gehoorvliezen op den duur wel tegen zulk een massa geluidstrillingen be stand zouden zijn. De heer Willemse, hoofd der school, be dankte in warme woorden den heer M. voor wat deze zoo geheel belangloos, zonder kosten of moeite te ontzien, voor onze jeugd heeft gedaan en bracht tevens een woord van hulde aan den heer Tulp voor diens zeer gewaardeerde medewerking. Jong en oud Raamsdonk, hoogst voldaan, zong den beiden kindervrienden vóór hun vertrek uit de school nog een vroolijk „lang zullen zij leven" toe. Raamsdonk veer. Door burg. en weth. van Raamsdonk is tot onderbrand meester benoemd, de heer T. de Klerk, timmerman alhier. Zaterdagavond 15 dezer, circa half tien, werden in de Prins Hendrikstraat alhier eenige schoten gelost in de riching van J. Laldaar woonachtig, echter ge lukkig zonder te treffen. Hiervan is bij de politie aangifte gedaan en heeft men reeds procesverbaal van een en ander opgemaakt. Naar wij vernemen zal de uitkomst der alhier gehouden volkstelling, voor deze gemeente vermoedelijk een getal inwoners boven de 6000 zielen aanwijzen, zoodat er in het jaar 1911 twee raadsleden meer zullen moeten worden gekozen. J41eeuw||k. J.l. Vrijdag had C. V. alhier, het ongeluk met paard en wagen, tengevolge van het schichtig worden van zijn paard, voor een automobiel van den straatweg in een sloot te geraken. Naar wij vernemen is van een en ander bij de politie aangifte gedaan. J.l. Zondagmorgen kwam G. Rit meester te De Werken, tot de ontdekking dat in dien afgeloopen nacht een zijner schapen, opgesloten in een hok nabij zijne woning was doodgebeten. Zeer waarschijn lijk is dit door een hond geschied, daar het hok waarin het schaap zich bevond niet geheel afgesloten was. Op Woensdag 2 Maart a.s., des voor middag 1(H uur, zullen te Waalwijk voor de Nat. Militie worden ingelijfd, de lote- lingen uit deze gemeente van de lichting 1910, welke voor volledige oefening zijn bestemd. Sprang. 1.1. Woensdagavond hield de Chr. Jongelings Vereeniging, (der Ned. Herv. Kerk) „Timotheus", haar vijfde jaar feest. Haar Eere-voorzitter Ds. P. v. Toorn, ter vergadering aanwezig zijnde, nam de leiding op zich, en opende dit jaarfeest door het laten zingen van ps. 75:1 en ge bed. Vervolgens riep zijn Eerw. de aanwe zigen een hartelijk welkom toe, waarna hij een rede uitsprak. De titel was: „De alge- meene verzoening", dewelke door spreker met gloed werd voorgedragen. Dat dit woord bij de aanwezigen ingang vond, zou kunnen opgemaakt worden, uit het daverend applaus dat hierop volgde. Alsnu leverde de Secretaris B. de Rooij, een goed verzorgd jaarverslag. De Penning meester A. Janson, deed hierna rekening en verantwoording der finantiën, uit dit verslag bleek dat zij een batig saldo van f 28.50 overhielden. De Bibliothecaris J. v. d. Schans, het woord verkrijgende, gaf een kort verslag, waaruit bleek dat de bi bliotheek met 41 nummers was verrijkt, en zij thans in het bezit zijn van 138 nummers. Ter tafel kwam de bestuursverkiezing, waarbij alle aftredende, weder met alge- meene stemmen herkozen werden, en met volle vrijmoedigheid hun taak weer aan vaardden. Nadat ps. 671 was aangeheven ging m%n over tot een korte pauze, waarna de leden onthaald werden, op chocolade, melk met broodjes, en ni*t minder geurige sigaren. Het overige van dezen feestavond werd doorgebracht met het houden van voor drachten, waarin ernst en luim elkander afwisselden. Het middernachtelijk uur een ieder huiswaarts roepend, sloot de voor zitter met dankgebed de vergadering. Toen 1.1. Vrijdag, de zoon van den landbouwer K., bezig was met het stuk snijden van bieten, had hij het ongeluk, terwijl hij even van zijn werk op zag, een stuk van zijn linker wijsvinger af te snijden, zoodat geneeskundige behandeling noodza kelijk was. Ük. Door zekere van F. is bij het dichtmaken van een bietenkuil, met een weinig grond bedekt gevonden een flinke zij spek. Het zou niet onmogelijk zijn dat het deze is, welke bij den winkelier Roza onlangs op een avond is gestolen. Vermoe delijk zijn de dief of dieven onrustig ge worden en heeft of hebben het daar in den grond verstopt. Op een avond der vorige week, ter wijl G. V. en diens echtgenoote zich reeds ter rustte hadden begeven, werden door de dienstbode, welke nog niet te bed lag in brekers aan een der ramen ontdekt. Zij wekte onmiddellijk de huisgenooten waarop de inbrekers onverrichterzake op de vlucht zijn gegaan. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Op de weinige markten, welke om dezen tijd van het jaar gehouden worden, was de aanvoer van vee niet groot en de handel slap. Buitenlandsche kooplieden waren er niet veel en voor inlandsche rekening werd weinig verhandeld. In minder soort van vee was de handel iets beter. Vet vee wordt eerder goedkooper dan duurder. Voor vette schapen en lammeren was de handel iets levendiger en de prijzen waren wat hooger. Vette varkens, magere biggen en dragende handhaven de bekende hooge prijzen. Met de paarden blijft het goed gaan. Een 30-tal werd in de laatste dagen opgekocht voor Duitsche rekening. Hiervoor werden hooge prijzen besteed. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 70 71 ct., 2de kwaliteit 50 A 60 ct., vette kalveren 60 A 62 ct., vette var kens 59 A 62 ct., voor Engeland, 59 A 60, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 135 A f 225, neurende f 105 f 235, guste f 130 A f 180, pinken f 40 A f 65, kalveren f 12 f20, biggen f 7 a f 11.00, drachtige zeugen f 50 a f 65, drachtige gelten f 40 a f 54, schot telingen f 17 A f 25, schapen f 12 A f 21, vette lammeren f 10 f 15, luxe-paarden f 500 A f 650, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 A f 455, 2e kwaliteit f 205 f 315, twee-en-een-halfjarige f 150 A f 235, ander- halfjarige f Af per stuk. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 20 Jan. Openbare dronkenschap: J. C. B. te Woudrichem en J. V. te Veen, elk f 15 subs. 3 d.B. de K. te Werkendam, P. V., zwervend, A. J. S. te Drunen, H. v. d. P. te Nieuwkuijk en D. M. te Gorinchem, elk f 3 subs. 3d.; J. V. te Veen, f 15 subs. 3 d.; C. v. R. te Veen, f 5 subs. 3 d. Overtr. jachtwet: H. J. v. N. to Dru nen, f 10 subs. 4 d.WK. te Elshout, f 5 subs. 4 d.; H. G. te Dewerken, f 5 subs. 2 d. Loopen over eens anders grond: J. W. en Job. W. te Giessen, beiden vrij gesproken. Overtr. stierenregl.: B. K. V. te De- werken, vrijgesproken. In staat van dronkenschap eens an ders veiligheid bedreigen, P. G. v. A. te Dussen, f 5 subs. 5 d,; Z. v. B. te Dewerken, vrijgesproken. Vee laten loopen op eens anders grondC. v. d. M. te Tilburg, f 3 subs. 3 d. Niet behoorlijk zorg dragen voor een onder zijn hoede staand gevaarlijk dier W. M. K. te Woudrichem, f 5 subs. 5 d. Een trekdier onbeheerd laten staan: G. M. tq Raamsdonksveer, f3 subs. 3 d. Overtr. leerplichtwet: B. V. te Aal burg, f 5 subs. 3 d.; F. C. Z. te Wer kendam, f 2 subs. 1 d.; P. M. v. T. te Rijswijk, f 3 subs. 3 d. StraatschenderijJ. B. te Hill, f 3 subs. 3d.; G. J. L. en G. B. te Hill, elk f 3 subs. 2 w. tuchtschool; J. D. te Dussen, 1 jaar proeftijd. Overtr. prov. regl.: H. A. C. te Veen en A. C. P. te Werkendam, elk f 2 subs. 2d.; M. V. te Andel, J. Tb. v. V. te Gorinchem en A. v. B. te Wijk, ied£r f 3 subs. 3d.; P. W. v. B. te Sleeuwijk en M. C. de R. te Dussen, elk f 1 subs, ld.; S. r. R. te Genderen, f 10 subs. 3 d.H. de W. te Aalburg, f 5 subs. 5 d. Overtr. viscbdelict: B. v. S., IJ. v. S., H. v. S., C. v. S. en B. v. S. te Woudrichem, ieder f 3 subs. 2 d. Overtr. rijwielregl.A. P. te Heusden, C. J. B. te Genderen, L. B. en W. T. te Waalwijk, J. de V. en M. L. te De werken, P. K. en H. v. H. te Woudri chem, J. de V. te Haarsteeg, J. K. te Woudrichem, O. S. te Andel en H. F., Drunen, allen f 3 subs. 3d.; L. v. d. B. te Genderen, f 2 subs. 2d.; G. v. d. D. te Dewerken, f 5 subs. 5 d. Xilituenland. De Provinciale Staten van Noord- Holland hebben gisteren gekozen tot lid van de Eerste Kamer (vacature- Vening Meinesz) Jbr. Mr. J. Röell, (Te laat ontvangen voor 't vorige no.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2