"De Hollanders te Parijs. Burgermeisje, P. G, i», liIIUi, Het iet onflérMen en pefl ttlait Koffiehuis* Drain eerbui zen Notaris RIETRA oud-voorzitter van de Tweede Kamer, met 38 stemmen tegen '23 op mr. De Vries, wethouder van Amsterdam. De rest van de stemmen was verdeeld. De heer Röell heeft in 1887 en 1898 ook deel uitgemaakt van de Eerste Kamer. In eerstgenoemd jaar had Zee land, in 1898 Zuid-Holland hem afge vaardigd. Naar het Hdbl. verneemt, bestaat bij de Roomsch-Katholieke militaire ver- eenigiugen in ons land het plan zich tot den minister van oorlog te wenden met het verzoek, in alle garnizoens plaatsen de vroegere verplichte kerk- parade weer in te voeren voor minder jarige militairen, tenzij ouders of voogden dit niet voor hun zoons of pupilleD verlangen. Men schrijft uit Helenaveen De boring naar steenkool bij de halte America der spoorlijn VenloHelmond, uitgevoerd vanwege den Rijksopspo ringsdienst, is op 18 dezer gestaakt, na drie steenkoollagen van 60 tot 90 cen timeter dikte te hebben aangetroffen. Deze boring heeft de, op de uitkomsten der voorafgaande boringen gebaseerde veronderstellingen, volkomen bevestigd, daar de steenkoollagen op de diepte en in de volgorde werden gevonden, als verwacht was. Door deze bevestiging kon de boring thans gestaakt worden, daar de zekerheid bestaat, dat diepere steenkoollagen 160 a 180 meter dieper liggen. De Haagsche politie heeft na een nachtelijken inval in de Sportingclub te Scheveningen niet stilgezeten. Reeds den volgenden morgen werden de crou piers vreemdelingen, aan het hoofd bureau ontboden en nog denzelfden dag naar hun geboorteland teruggezonden, zoomede de bij den inval aangetroffen „dames" van vreemde nationaliteit. Deze politiemaatregel zal worden toe gepast op alle vreemdelingen, wier be roep het uitmaakt tot deze inrichting en tot andere speelhuizen in betrekking te staan, en verder op die vreemdelin-, gen die geregeld de speelhuizen bezoe ken en zich tijdelijk in Den Haag op houden, kennelijk met het doel, hun geluk eens in 't spel te beproeven. Het aantal van dit soort van heeren en dames, beroepsspelers en -speelsters, die doorloopend Monte-Carlo, Scheve ningen, Oostende, Spa en andere plaat sen, waar gespeeld wordt, bezoeken, moet niet onbelangrijk zijn. Reeds eenige leden van dit gilde zijn vertrokken, om de politie buiten hun aangelegen heden te houden. Het huis wordt nog steeds gepost, en de tijdige sluiting gecontroleerd. Omtrent het door de politie geposte speelhuis aan de Prinsegracht in Den Haag kan nog worden gemeld, dat, ter wijl enkele weken geleden nog nacht aan nacht het gesnor en getoeter weer klonk van de bezoekers-aanbrengende „auto du club", of het luidruchtig af scheid der vertrekkende spelers, de nachtelijke stilte thans daar ter plaatse door niets meer wordt onderbroken. De krijgsraad veroordeelde C. A. P., sergeant bij het 3e regiment vesting artillerie te Gorinchem, die, na een kist van een kameraad te hebben open gebroken, daaruit een bedrag van f 38.50 had ontvreemd, wegens diefstal met braak tot vijf maanden gevangenisstraf met ontzegging van het recht om bij de gewapende macht of als militair ge ëmployeerde te dienen voor vijfjaren. Voorts werd de korporaal^G. W. H., van hetzelfde regiment, mede conform den eisch van den auditeur-militair, wegens tweede desertie in tijd van vrede veroordeeld tot 3 maanden militaire detentie met degradatie door terugbren ging tot stand van soldaat. De rechtbank te 's-Hage heeft Maan dag P. v. E., gewezen onderwijzer aan een openbare lagere school aldaar, we gens het plegen van ontuchtige han delingen met aan zijn hoede toever trouwde minderjarige kinderer, veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Te Baarn heeft de 20-jarige zoon van den timmerman J. Zaterdagavond een revolverschot op zijn meisje gelost, zon der haar evenwel te raken. De jonge man, die zeer overspannen was en als oppassend bekend staat, is gearresteerd en Zondag gevankelijk naar Utrecht gebracht. W. G., uit Rolde, die te Assen in hechtenis is op vermosden, dat hij zijn woning, die 31 December afbrandde, in brand heeft gestoken, heeft bekend, dat hij zich daaraan schuldig heeft ge maakt en dat zijn vrouw daarbij mede plichtige is geweest. Deze is dienten gevolge ook naar de gevangenis te Assen overgebracht. Vrijdagmiddag is de weduwe L., te Smitshoek, onder de gemeente Baren- drecht, overleden, tengevolge van de mishandeling, waarvan haar zoon wordt verdacht, die in de gevangenis te Dor drecht is opgesloten. Het lijk der vrouw is naar Dordrecht overgebracht om te worden geschouwd. Door den sneeuwstorm in den nacht van Zondag op Maandag zijn Maandag morgen aan de stations in Friesland de eerste treinen en trammen met ver traging aangekomen. De Nederl. tram heeft dien nacht machines laten rijden, en de sneeuwploeg in dienst gesteld. Ook in de provincie Groningen heb ben door zwaren sneeuwval de spoor treinen dien morgen aanzienlijke ver traging ondervonden. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam verzoekt opsporing vaneen 13-jarigen jongen, Louis van Kleef, die op 12 Januari de ouderlijke woning in de Van Donselaerstraat verliet, en sinds dien niet meer gezien is. Hij heeft een briefje achtergelaten, waarin hij van zijn vader afscheid nam. De jongen leed den laatsten tijd aan zwaarmoedigheid. Het bericht dat de inspecteur van politie Offermans te Sittard zou zijn geschorst, is, volgens de „Limb. Koer.", onjuist. De inspecteur heeft op verzoek van superieuren onbepaald verlof ge vraagd, hetwelk hem door den burge meester is verleend. Een gedeelte van Friesland lijkt thans op een zee. Tusschen Eernewoude en Oldeboorn, met aan weerszijden Grouw en Warteua, is de watervlakte bijna onafzienbaar. Eernewoude is feitelijk geïsoleerd; de eenige weg die er heen leidt staat op sommige plaatsen 20 centimeter onder water. Een drietal kleine boerenhofste den onder Wartena hebben het hard te verantwoorden. Twee er van hebben het water op den vloer der woonkamer, in de andere woont men reeds geruimen tijd op zolder en de bewoner kan alleen met waterlaarzen aan in zijn voormalig woonvertrek komen. Weer een ander heeft om zijn huisje een dijk gelegd en tracht door aanhoudend waterputten „de kolk" droog te houden. Den veehouder H. B. onder Grouw overkwam het ongeluk, dat zijn water molen stuk raakte. Zijn buren konden geen hulp verleenen tot malen, het land stond er dientengevolge een meter onder water. En het laat zich aanzien dat wij er nog niet zijn. Komt er geen veran dering binnenkort, dan zullen tal van polders het niet kunnen houden, want tegen zulk een ongekenden waterstand ongeveer 75 centimeter boven zomerpeil zijn de meeste dijken niet bestand. Drie Hindelooper visschers hebber. Zaterdagmorgen aan het strand te Molk werum het lijk gevonden van den ouden J. van der Wal van Sneek, dekknecht op de gezonken stoomboot Handel en Nijverheid. Het lijk was door ontbindingen water slag onkenbaar, maar de kleeren maak ten het mogelijk voor de overgekomen familieleden om onmiddellijk de identi teit vast te stellen. Vermist worden thans nog kapitein Kloosterman en van der Wal (de zoon). Een aardbeving. Zaterdagochtend werd door de seismo- grafen van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt een zeer sterke storing geregistreerd tengevolge van een verwijderde aardbeving. Het epicentrum ligt waarschijnlijk in Zuid-Italië op een afstand ongeveer van 16o0 K.M. van De Bilt. Het begin der storing werd geregistreerd om 8 uur 48 min. tijd van Greenwich de uitslagen op de dia grammen ziongeveer even groot als bij de aardbeving van 28 December 1908 zoodat te verwachten is dat de aardbe ving bijzonder sterk is geweest. Reuter seint uit Brussel, dat aan het observatorium te Ukkel Zaterdagmorgen om acht uur een hevige en langdurige seismische storing is geregistreerd, welke waarschijnlijk haar epicentrum heeft ge had op een afstand vau 2000 K.M. van Brussel. Nog seint Reuter uit Parijs, dat daar aan het Meteorologisch Instituut 's mor gens om acht uur de aardbeving is ge registreerd. De beving is da hevigste, nog ooit te Parijs op de seismografen geregistreerd. Het epicentrum der beving ligt op een afstand van 3000 K.M., waar schijnlijk in Kaukasië of Armenië. De groote aardbeving van Zaterdag ochtend, welke aan zoovele aardbevings- wachten in West-Europa door de toe stellen is geregistreerd, is ook te 's-Her- togenbosch waargenomen. Wij lezen o.a. in de Noord-Brabant: „Zaterdagmorgen zag men dat alle kroonlichters in de St. Janskerk, wiegel den zonder dat er iemand beweging in gebracht had. Dadelijk dacht men aan eene aardbeving op verren afstand, om dat hetzelfde verschijnsel ook was waar genomen bij de groote aardbeving in 1908. Op IJsland zijn Zaterdagochtend te 8 uur drie vrije sterke schokken van aardbeving gevoeld. De ergste duurde 48 seconden en heeft eenige schade aangericht. De nieuwe komeet. Zaterdagavond is de nieuwe komeet weer heel mooi waargenomen aan de sterrenwacht te Cambridge. Even voor vijven werd zij gevonden met een groo- ten kijker. En daarna is zij zoowat een uur voor het bloote oog zichtbaar ge bleven. Toeu verdween zij achter de wolken aan den horizon. Ook reeds in kleine verrekijkers biedt de komeeteen fraai schouwspel. De staart, welke op waarts, en natuurlijk van de zon af, is gekeerd, is dubbel; hij schijnt een zeer aanzienlijke lengte te hebben. De kern is eiken avond veel helderderen men is van oordeel dat de helderheid nog zal toenemen. Men verwacht dat de komeet nog wel eenigen tijd zal te zien blijven. Zij ver wijdert zich nu met buitengewone snel heid van de zon. De komeet is Zondagavond om kwart over zeven ondergegaan; vermoedelijk zal dat eiken dag een half uur later worden. Stond ze eerst onder de avond ster, thans zal de komeet er wel boven staan. Een lezer schrijft aan de N. R. Ct. „Op pag. 279 24ste druk van de Ca mera Obscura komt voor een stukje: „Het Water". Dat begint aldus: „Neen ik kom van mijn denkbeeld terug dat er in „spijt van Newton en „Herschel, een verandering in ons we reldstelsel zou hebben plaats gehad. „Mijn barbier had er mij bijna toe over gehaald. „Die komeet van Halley,had „hij wel 10 maal gezegd, is niet pluis „geweest," en toen nu de winters „wegbleven en het in Italië kouder was „dan bij ons, toen de Meimaanden No vemberweer meebrachten, toen ik Za terdags vóór Paschen (en het was een „late Paschen van 't jaar) over den „straatweg arde, en op oudejaarsmorgen „laatsleden drie bloeiende viooltjes „plukte toen begon ik den man met „den langen blauwen jas en de zilveren „oorringetjes, die altijd iets te scheren „en altijd iets te praten weet, geloof te „stellen en ik zei met hem: „die ko- „meet van Halley zal het hem gedaan „hebben." Dit stukje dateert uit den tijd der vorige verschijning van Halley's komeet (183537) en het is wel merkwaardig te lezen hoe ook toen het weer geheel in de war was. Hoewel meteorologen en astronomen elk verband, en waarschijnlijk wel op zeer goede gronden, tusschen weer enz. en kometen ontkennen, vond ik, toen ik op 't bestaan van dit stukje van Hildebrand werd attent gemaakt, en het daarna opzocht, de overeenkomst met 't huidige weer zoo opvallend, dat ik meende dat een en ander ook u, voor uwe lezers, misschien zou inte resseeren." De „Industrial Canada", het officiëele orgaan van den bond van Canadeesche Fabrikanten, publiceert dat er in Canada groot gebrek aan werkkrachten is en dit zeer waarschijnlijk grooter worden zal. Niettegenstaande het nu nog winter i9 in Canada, bleek uit een ingesteld onderzoek dat nu reeds ongeveer 6000 personen gewensclit werden, zoowel vrouwen als mannen. Het jaargetijde in aanmerking nemende, is dit cijfer hoog en wijst op een waarschijnlijk zeer groote behoefte gedurende dit jaar. O.a. zijn er plaatsen open op meubel fabrieken, stoffeerderijen, boekbinderij en, fabrieken van linnen goederen, schoenen, kachels, houtwerk, biscuits, gebreide en geweven goederen, electri- sche installaties, hoeden, parapluies, piano's, zeep, motorwagens, drukkerij artikelen etc. Ook is er behoefte aan machinisten, molenaars, koper- en zink- werkers etc., terwijl er ook niet-vaklie- den werk zullen kunnen vinden. In verband met het bovenstaande bericht het hoofdkwartier van het Leger des Heils, dat zich zeer interesseert voor emigratie en bereid is iedereen zooveel mogelijk inlichtingen te ver schaffen, de verzekering, dat'inderdaad in Canada behoefte is aan vrouwelijke en mannelijke werkkrachten en het Leger des Heils daarom weder de ge legenheid voor iedereen opent om, zoo wel onder geleide van Heils-Officieren als op andere wijze, door zijne bemid deling naar Canada te emigreeren, waar door men zeker kan zijn de meest be trouwbare inlichtingen en hulp te zullen verkrijgen. Men wendde zich daartoe tot het Hoofdkwartier van het Leger des Heils, Prins Hendrikkade Amster dam. Iliirxerllike Stand. Heugden, van 18 tot 25 Jan. Overleden Gerarda Martha Johanna van Andel, 8 weken. Raamsdonk, van 1 tot 16 Jan. Ondertrouwd: Joseph Th. M. Peters en Maria H. DohmenAdrianus Klijs en Petronella J. de Bot. Getrouwd: Franciscus J. Klerkx en Antonia van Helvoirt; Johannes W. M. de Hoog en Adriana D. H. M. van Laarhoven. Geboren: Willielmina M., d. v. W. Waas en A. de Jong; Petronella J., d. v. P. J. ran Strien en J. P. Kommers; Hubertus A. M., z. v. C. J. van Strien en M. C. van Disseldorp; Cathurina A., d. v. M. de Wit en C. A. Kuijpers; Petrus M., z. v. H. P. Bouwens en M. E. van Strien; Maria J. E., d. v. J. H. van Biejen en M. Soeters; Theodora M. A., d. v. H. J. de Graauw en C. J. Pols Helena A., d. v. H. G. Hoogenkampen J. J. Ruitenberg; Dymphna A., d. v. H. W. Rijken en H. LuikenJohannes, z. v. P. van Oort en M. J. Damen. Overleden Petronella J. M. van Zwol, 8 ra.; Cornelis Luijbregts, 70 j., echtg. v. Anna van Schijndel. Andel, van 1 tot 15 Jan. Getrouwd: Chr. Pellikaan, 32 j.en E. Duister, 22 j. Overleden: Teunis van Dokkum,77j. Wij hebben een dezer laatste dagen in het groote Parijsche dagblad „Le Figaro", zeer verspreid in de wereldsche kringen, het volgende artikel gelezen, waarin sprake was van een onzer be vallige landgenooten, waarvan wij hier het portret geven. „Le Figaro" drukte zich aldus uit De vreemdelingen in Frankrijk, even* als de Franschen in den vreemde, zijn zeker de Pink Pillen overal te vinden. In verband hiermee halen wij de merk waardige geneziug aan, dank zij de Pink Pillen verkregen door een jonge Hol- landsche dame, die op het oogenblik te Parijs woont, 106, Boulevard de Clichy. Mevr. Jeanne Wiegant, geb. Coppens. „Ik ken sedert lang de Pink Pillen, zeide zij ons dezer dagen. In mijn vader land zijn zij zeer bekend en staan in de families in groote gunst. Toen ik mij dan ook onlangs ziek gevoelde, heb ik niet geaarzeld ze te nemen, daar ik in Holland getuige was geweest van vele genezingen door dit merkwaardige middel. „Ik zou de Pink Pillen vergeten zijn, zoo niet de talrijke genezingen die in de Fransche dagbladen gepubliceerd waren, mijn herinnering hadden gewekt. Het is waar dat de Pink Pillen mij volkomen genezen hebben van mijn bloedarmoede en mijn maagpijnen. Ik gevoel mij nu volmaakt sterk, en heb een goede spijsverteering en beu nu geheel en al gezond". Dit zeide Mevr. Wiegant, toen zij ons haar getuigschrift van genezing ter hand stelde. En daar het hier maagpijnen en slechte spijsvertering betreft, willen wij er aan herinneren dat één Pink Pil na iederen maaltijd genomen u een uitmuntende spijsvertering geeft. Niet alleen doen de Pink Pillen u goed uwe spijzen verteren, maar zij geven u ook eetlust voor den volgenden maaltijd. Geloof nu niet dat, om een goede spijsvertering te hebben, een voortdurend gebruik der Pink Pillen noodig is. Neen, gij neemt de Pink Pillen gedurende eenige dagen alleen, en deze weinige dagen zullen voldoende zijn om er uw maag door te doen her stellen en versterken. De Pink Pillen zijn eveneens onover troffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, schele hoofdpijnen, heupjicht. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. liarkth^richtcn. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 26269 stuks. Hoendereieren van f 4,f 5,25 per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 24 Jan. 6.48 M. boven 0. 25 6.18 Waterhoogte Maastricht (brug). 24 Jan. 2.23 M. boven 0. 25 2.78 &d%er)e«»iiëu. Er liiedt zich aan, tegen Alei, een net beschaafd om behulpzaam te zijn in het huishouden, of als tweede meisje, leeftijd 22jaar. Brieven aan Mej. JANTJE BOS,Nieuw- straat, Meeuwen. Wijkschepoort Heusden. beveelt zich beleefd aan tot het uitvoeren van alle voorkomende werkzaamheden tot en met dit vak in verband staande. te Dussen, zal te Aalburg Wijk), in het te verkoopen pand, op Donderdagen 1© en 34 Februari fl©iO, telkens nam. 3 uur precies, bij INZET en TOESLAG, krachtens Rechterlijk Bevel, publiek verkoopen waarin A^ea*guuning, met Achter huis, Erf, BSoomgaard, puik best IBouw laud en Hooiland, zeer gun stig bij elkander gelegen aan den Hoogen Maasdijk te Aalburg, in de onmiddellijke nabijheid van het Wijksche Veer en Aal- burgscbe Veer, kadastraal bekend gemeente Wijk sectie C nos. 550, 551, 554, 555, 796 en 727, samen groot 59,01 aren, in 2 koopen en massa. Aanvaarding en betaling kooppenningen 1 Mei 1910. Desverlangd kan de kooper van het kof fiehuis de vergunning overnemen. In de Gemeente Wijk is het maximum der vergunningen nog niet bereikt. ALLE SOORTEN te koop, aan de fabriek van J. WESSELING, te BOLSWARD. Geregelde Stoombootdienste> van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor- merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. Mevr. Jeanne Wiegant. (Cl. Pierre Petit.) ff'ERKENBA MDe zeiling der boter is de-ze weck op de markt 671/2 cl*-> de winkels dus 721/2 et t pet half kilo. Ei ren f .9') de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der bot-r bedrcagt 73 ct. per half kilo en die der eieren f L10 de 26 stuks. BESOOIJEN2"> Jan. De prijs der Boter was heden f 1.40 ƒ1.6 per Kilo. Aang voerd 4 0 KG Eieren f 1.de 26 stuks LAND VAN ALTEN A, li Jan Aardappelen. Vroege f -.i ƒ-• -; Blauwe f 2 4 a J 2.60; Zeeuwen f 2 60 a f 3(0, Jammen f af.. Hooi \e qual. f 20.00 h j 25.— le qual. (voor de pers) t 13. '0 <2 20 00 Klaverhooi f if Wit stroo f if—.— Oeel dito j 1" 00 if 12 Vet e kalveren tot cl. per half kilo. Varkens tot een gewicht van ?5 K.G. 42 a 6 ets. zwaardere 46 a 50 et Boter f 1.4'' a 1.50 per K.G. lieren f 1.i l ï0 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.65 in de winkels dus f f.70 per h. kilo Heren f 1. per v6 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.45. GORINCHEM, 24 Jan. Op de veemarkt waren aan gevoerd 67 runderen, 4 nuchtere kalveren, 20 vette varkens 132 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 230 280, kalfvaarzen f 170 a 230 guiste vaarzen f a melkkoeien f 160 a 230, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f apinken f agraskalveren f a nuchtere f 5 4 15, schapen f a lammeren f a big om f 6 a 14 per stuk. Vette varkens 25 a 251/, cent per half kilo. Op d; graanmarkt besteedde men voor: ristarw- f 9.7 >a 9.50 roode dito 8.50 a 9. witte dito f 8 50 a 9.25 int. rogge f 5.40 a 6 - buitenl dito 6 40 a 6.80. gerst f 4.85 a 6. haver f 3.50 a 4 5 duivenboonen f -. a -. blauwe erwt-n f a mass, 75 pond, f 5.90, a 6 25 alles per heet. ROTTERDAM, 24—25 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 864 vette runderen, 1024 mag ere dito, 381 vette en graskalveren, 274 nuchtere kalveren. 464 schapen of lammeren, 619 varkens, 114 biggen. De prijzen w tres a's volgt: runderen \e kwaliteit 76 2e kw 58 cent, kalveren le kw. 115, 2e kw. 80 ct schap-n le kw. 56 2e kw. 32 ct. vitte varkens 53 a 50 ct. licht soort - a 49 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 15. -- a 25.iden voor de slacht f 9.a 13 00 Biggen f 1.25 a 1.45 per w ek. Op de botermarit w-rden aangevoerd 51/8 ««2 /16 ton tn 194 stukken van een half li 0. Prijs \e kwali teit f 63 2e kw f 60, 3e kw. f 56 Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeuwsche eieren 5 30 a 5.50, Overmaassche dito f 5 60 a 5 80 per 100. ROTTERDAM24 Jan. Tarwe puike jarige per 80 kilo, fa per 100 kilo f 10. a 7 50 nienw f a Rogge f 7. - 7.50 per heet Gerst f - aChevalier f -a Haver f 5.50 al.-, per 100 kilo. Bruine boonen f 10 a 15 witte f a Erwten f 10 - a 14 ROTTERDAM. 24 Jan Zaadmarkt. Lijnzaad f 5 a 16. Karuoeizaad f 15 50 a 15 75. Koolzaadp 10.75 a Rotterdamsche eierenreiling, Voor Mej. de Wed. en Erven NICOJjAAS VOS:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3