Pink Pillen -Stl Pootaardappelen. Boavmansvoning, Huizen en Erven Een net Meisje eene nette DIENSTBODE, Gediplomeerd Hoefsmid. Openbare Vrijwillige Verkooping. De Notaris J. J. VAN DER KAADEN Draineerbuizen Bleeke Menschen. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. bij H. Th. VAN DER VELDEN, Openbare Verkooping verkoopen Openbare Verkooping te Almkerk, Hij vindt het treurig, dat de weezen bij de kerkbesturen om kleeren moeten bede len, vooral daar er zooveel geld is. Het Weeshuis toch heeft een inkomen van f 12000 per jaar, waarvan ondei eene vroegere goedkeuring van Ged. Staten, aan Gasthuis en Manhuisjaarlijks wordtgeleend; doch dit neemt niet weg, dat de Weezen van Heusden rijke weezen zijn en niet zoo karig mogen behandeld worden. De heer De Jongh zegt, dat de weezen voor f120 uitbesteed worden en bovendien het eerste jaar nog f20 voor kleeding ont vangen. De heer Prins vraagt nu, als deze kleeren versleten zijn of zij dan voortaan naakt moeten loopen. De heer Yan Andel meent, dat men ge rust aanmerking op deze begrooting mag maken en afwachten of heeren regenten meer zullen geven, om daarna de begrooting goed te keuren. De heer Veerman wil de begrooting goed keuren, daar er f 800 op de begrooting voor de weezen is uitgetrokken en maar f-600 besteed wordt, als die overige f 200 voor kleeding worden besteed, kan dit voor elk kind jaarlijks nog f 40 zijn en kunnen we er dit jaar mede tevreden zijn. De heer De Jongh verklaart, dat Amster dam slechts f 100 uitkeert en hoeveel van die wezen zijn er niet in deze environs? De heer Prins repliceert met Amsterdam niets te maken te hebben. We hebben voor onze weezen te zorgen. Er was in 1908 een batig saldo van ruim i 4000 en de weezen loopen zonder behoorlijke kleeding, dat is barbaarsch. De heer De Mol vindt ook voor ouden van dagen de bijdrage te min. De levens middelen zijn duurder geworden. De voorz. deelt mede, het verzoek om verhooging der weesgelden, daar hij zelf regent is, in de eerstvolgende vergadering ter tafel te brengen, waarna het voorstel tot goedkeuring der begrooting van de Godshuizen voor 1910 in rondvraag wordt gebracht en met 5 tegen 1 stem, die van den heer Prins, wordt aangenomen. Ten slotte wordt wijziging gebracht in de begrooting van 19o9, en de vergadering door den voorzitter gesloten. PREDIKIIËÜRTGfV, 13 Februari. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 en nm 2 u. ds. Both. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2u. ds. A. Brummelkamp. 2 u. ds. P. 't Zand. (Pölderlokaal.) 's avonds de heer Spillenaar. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6. ds. Brummelkamp uit Capelle. Giessennm. 2.u. ds J. B. Benders. Geref. kerk, geen opgaaf. Hedikhuizen, geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Pannebakker. van Meischke. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. Rossumgeen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk. vm. 9,30 en nm. 5.30 u. de heer Van Katwijk, Theol. Cand. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tijdig in te zenden. Om de anemie te genezen is bloed noodig. De anemie (bloedarmoede) is een eigenaardige toestand, waarin men lijdt omdat men niet genoeg bloed heeft. Om te genezen, moet men bloed hebben. Degene die niet ge noeg bloed heeft, man of vrouw, is bleek en kwijnend; hij lijdt aan schele hoofdpijnen en heeft hart kloppingen. Hij verwekt medelij den en sleept een ongelukkig be staan voort. I>e anemie opent de deur voor de tuberculose en bezorgt slacht offers aan alle epidemische ziekten, want een verzwakt lichaam is niet bij machte den zelfden weerstand te bieden als een gezond en sterk lichaam. De Pink Pillen hebben een groote taakzij verschaffen bloed. Zij ver schaffen bloed met iedere gift, en door zoo te doen, genezen zij de bloedarmoede, zooals het brood den honger geneest. Wij hebben nooit vernomen van een geval van bloedarmoede dat met de Pink Pillen behandeld, niet door de Pink Pillen genezen was. voor Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal De pot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam voor Heusden en Omstre ken bij de firma V. d. Dries, Apothe ker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Kerknieuws. Oenderen. Op Donderdag 17 Feb. hoopt de Geref. Jongelingsvereen. „Mara- natha" haar 40-jarig bestaan te herdenken. Als feestredenaar hoopt op te treden in de Geref. Kerk Ds. H. de Jonge van Sleeuwijk. Meeuwen. De collecte, gehouden voor de Egyptische Zending, heeft alhier opgebracht ongeveer f 4,60. Rinnenland. De Eerste Kamer werd Woensdag, bij de behandeling van de begrooting van buit.enlandsche zaken in beroering gebracht door eene rede van den heer Van Heeckeren, den vroegeren gezant in Zweden, thans lid van de Eerste Kamer, afgevaardigde voor Zuid-Holland, die opnieuw geheimzinnige toespelingen bevatte omtrent het feit, dat eenige jaren geleden de souverein van een naburig land ons heeft doen weten ons land te zullen bezetten indien niet met het oog op een eventueelen oorlog met Engeland ons land in voldoenden staat van tegenweer werd gebracht. In het bescheid, dat de minister van buitenlandsche zaken aan den heer Van Heeckeren gaf, verklaarde de minister, dat hij, om een antwoord te kunnen geven dat de geruchten zou vernietigen, moest weten welke naburige souverein was bedoeld. Het was den minister absoluut onmogelijk verder te antwoor den, zoolang de heer Van Heeckeren zijn vraag niet nader verklaarde iets, wat de minister overigens in het belang der zaak wenschelijk achtte. Daarmede liep de zaak in openbare vergadering af. In een zitting met gesloten deuren is echter door den heer Van Heeckeren de mededeeliug van een „souverein van een naburig land" nog even ter sprake gebracht. Hij gewaagde daar van een brief, door „den Duit3chen keizer in dertijd i vermoedelijk 1904) aan onze Koningin" gericht, „waarin van bezet ting van ons grondgebied sprake was, indien niet zekere maatregelen, met de landsverdediging verband houdende, door ons werden genomen." Tevens werd in deze geheime zitting besloten dat het besprokene ook publiek gemaakt zou worden. Toen Donderdag de notulen waren voorgelezen, vroeg de Minister van Buitenl. Zaken hierover het woord en zeide o. a. „Mijnheer de Voorzitter, de kennis neming dezer notulen noopt de Regee ring permissie te vragen om nogmaals terug te komen op de gisteren besproken zaak. Ik heb gisteren gevraagd, welke sou verein bedoeld was en wat de heer van Heeckeren verstond onder de woorden „doen weten". „De heer van Heeckeren heeft toen gemeend daarop niet te moeten ingaan. „Nu geen twijfel meer bestaat w i e en wat bedoeld wordt neem ik de vrijheid, de woorden van den heer van Heeckeren aan te vullen. „De heer van Heeckeren heeft mij verweten, dat ik bij de onderhandelin gen in zake de Noordzee-entente geen rekening zou hebben gehouden met het feit, dat een „naburige souverein" (lees: de Duitsche Keizer) had „doen weten" (lees: een brief zou hebben geschreven aan H. M. de Koningin) waarin werd medegedeeld, dat hij ons land zou bezetten, wanneer met het oog op een mogelijken oorlog met En geland, ons land naar die zijde niet in voldoenden staat van tegenweer werd gebracht. De heer van Heeckeren heeft daarbij gevoegd dat hij in verband met deze zaak persoonlijk was geconsulteerd. „Het zij mij vergund mij te zuiveren van den blaam van geheimzinnigheid, die daardoor op mij kwam te rusten. Vooraf moet ik releveeren het groote gewicht van die woorden van den heer van Heeckeren. Er is een beschuldiging uitgebracht tegen een bevriende natie en tegen het hoofd eener bevriendenatie eene beschuldiging, die sinds lang in den lande werd gehoord. De Regeering heeft tot dusver gemeend, dat het niet op haar weg lag, noch haar plicht was deze beschuldiging officieel op te nemen en zij heeft gemeend die beschuldiging niet tot een ontwerp van discussie te moeten maken, zoolang zij niet in de Staten-Generaal door een dei leden werd geuit. „Nu dit wel is geschied, is het oogen- blik meer dan gekomen, om den be- staanden willens en onwillens gewekten indruk weg te nem n, en rust op de Regeering de verplichting de geruchten met wortel en tak uit te roeien. „Ik heb, mij ten volle rekenschap gevend van het gewicht mijuer woorden en in het volle besef mijner ministeri- eele verantwoordelijkheid, de eer dit volgende aan de hooge vergadering mee te deelen j „Hare Majesteit de Koningin heeft nooit of te nimmer van zijne Majesteit den Duitschen Keizer noch een brief, noch een telegram, noch een nota, noch eenig ander schrijven hoegenaamd, be treffende de militaire verdediging van ons vaderland in het algemeen, noch omtrent eenige in verband daarmede staande zaak ontvangen. „Door H. M. de Koningin is nooit in eenig gesprek met den Duitschen Keizer hierover gesproken. H. M. de Koningin is nooit benaderd door een derden persoon, die in opdracht van den Keizer met Haar over deze zaak heeft gesproken, of opdracht had om dit onderwerp met Haar te bespreken," gelijk door den heer Van Heeckeren is ondersteld. „Ik wil vertrouwen, dat deze woorden zullen doordringen tot in de uiterste hoeken van ons land en tot ver over de grenzen, opdat zij overal weerklank zullen vinden en de laatste schaduw der geruchten zullen wegjagen. „Ik laat het thans aar den heer Van Heeckeren over, wiens tegenwoordigheid in den ochtend mij gegronde hoop had gegeven, te veronderstellen dat hij ook hedenmiddag aanwezig zou zijn (luid gelach), om zich te verantwoorden over het persoonlijk in consult nemen naar aanleiding van een brief omtrent welks bestaan bij niemand meer twijfel zal overblijven." Onder luiden bijval uitte de Minister hierop hoogst waardeerende woorden aan den Duitschen Keizer die steeds op ondubbelzinnige wijze blijken heeft gegeven zijner sympathie jegens Neder land, wijzende de Minister ten slotte met voldoening op de ongestoord vriend schappelijke verhouding tusschen Ne derland en Duitschland. „Ten slotte zij het mij vergund een enkel woord te richten tot den heer Van Heeckeren, die zoo zeer er toe heeft bij- gedragen om, wat alleen als gerucht te beschouwen was, op de Regeeringstafel te brengen, sprak de Minister. Ik hoop, dat hij zich voortaan reken schap zal geven van de dubbele waarde die als oud-gezant en als Kamerlid aan zijn woorden moet worden gehecht. De oude Romeinen hadden een aardige spreuk; zij zeiden: de zeevaarder spreekt van de winden en de landbouwer van de trekossen. Dit beteekend, dat als de zeevaarder iets zeide hij wist uit welken hoek de wind woei, terwijl als de landbouwer sprak, waarheden verwacht mochten worden, wier intensieke kracht met die van koeien overeenkwamen. (Luid gelach en luide bravo's en hand geklap). Rtirserltjke §tand. Sleeuwijk, van 4 tot 11 Febr. Getrouwd: Johannes Wijnand Slin gerland, 38 j. en Maria Korsman, 27 j Arie Pa°.ns, 24 j. en Jenneke Ippel, 25 j. Geboren Cornelis, z. v. J. van Driel en T. PellicaanJan, z. v. A. van der Pijl en A. Vermeulen Jan, z. v. J. M. van der Nat en M. van der Stelt. Overleden: Cornelia Roubos, 8 j. Genderen, van 27 Jan. tot 10 Febr. Vertrokken naar: Nijmegen, G. v. d. Beek; Nederhemert, C. van Gent; 's Bosch, M. E. de Mildt. Marktberichten. Werkendam, van 4 tot 10 Febr. Getrouwd: Cornelis Visser, 21 j. en Maaike van Veen, 18 j. Geboren: Adrianus Cornelis, z. v. Johs. de Keizer en J. van de Werken; Pieter, z. v. W. J. Ippel en C. Heistek. Overleden: Bastiana Visser, 23 m.; Neeltje Hoogendoorn, 15 in.; Arie Adri anus Zwets, 13 m. Waalwijk. 11 Febr. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f 180 tot f 250, Kalfvaarzen van f 130 tot f190, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 50 stuks. Prijzen f 8, tot f 13.—. Prijs der boter van f 1,45 tot f 1,57 per kilo. Aangevoerd 420 kilo. Kndjngschc Visehmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 48 Winterzalm f 1.75 3,15 p. K.G. 0 Zomerzalmen f 00 Jacobszalnien f 0 Steur f Wnudrichemsehe Visehmarkt. 2 Zalm f 2.50 f p.p. Paling Snoek Wit visch Houting 0,26 0,35 Visehmarkt Gorinchem. Deze week aangevoerd en afgeslagen 1 Zalm f 2,03 f p.p. Visehmarkt llardinxveld. Deze week werden aangevoerd en afge slagen 1 zalmen f 2.55 f p.p. 0.53 0.57 0.30 0.40 0.10 0.25 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 10 Febr. 6.35 M. boven 0. 11 6.55 Waterhoogte Maastricht (brug) 10 Febr. 3.57 M. boven 0. 11 n 3 22 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 8 Febr. 2 53 M. 2.38 M. N.A.P. 9 2.46 2.35 10 2.50 2.40 11 2 65 2.50 1 d verten tiën. I('cl. Voord-Itralmnt. Het Hoofdbestuur maakt bekend: lo. dat de gelegenheid tot bet doen van aangifte voor de Voorjaars-Inspectie, geopend zal blijven tot 1 Maart; 2o. dat inschrijvingen bij leden van er kende Fokvereenigingen in 't vervolg berekend zullen worden tegen den prijs van 50 cents per rund; 3o. dat van heden af de prijs van bon- boeken bedraagt 25 cents per stuk. Coöp. Stoomzniveliabriek „OP HOOP TAN ZEGEN", Genderen. BOTER. BIAS. Gerechtigd tot het voeren van het Rfjkshotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Jimi 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag f 1.60 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembous door geheel Nederland. Prim, zuiver Schoolmeesters, Tuinpralen, zeer vroege Blauwpitten, latere Holl. Kralen, «er vr. Blauwe (onS<,k9n'1 vroeg. Winter Blauwe, Blauwe Eigenheimers, Eigenheimers, Poederofjen. Boomgaard en Bouwland ie ilMREL. Not. KERKHOVEN te Werkendam, zal op ll oensdag 16 Febr.1919, des voorm. 11 uur precies, in het café „In de Zwaan", van de Weduwe Kalis, bij Inzet en op Woensdag 23 Febr. d.a.v., des voorm. 11 uur pre cies, in het Veerhuis van de Weduwe Bouwman, bij Afslag, voor den heer A. van Andel Bz., te Andel, publiek In den Oppersten polder van Andel: lo. Ter plaatse genaamd „de Kammet." De Roun nianswouing met Ach terhuis of Schuur, aan de Achterstraat A 97, met afzonderlijke groote Schuur c.a., Erf, Tuingrond, Boomgaard en Bouwland, aaneengelegen, kadaster A 490, 489 en 176, samen groot 1.65.40 hectare, in drie koopen, combinatie en massa. In eigen gebruik. 2o. Ter plaatse genaamd „de Duizend Morgen." Het perceel Bouwland aan den dijk, kadaster B 794, groot 46 aren, tot en met 1912 in huur bij H. van Andel Hz., te Andel, tegen f 75.per jaar. Alles breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen bij den verkooper en ten kantore van den Notaris. VAN onder Almkerk. f f leeftijd 16 jaar, biedt zich aan als IMensbode in een klein burgergezin, P.G. Brieven letter P, Bureau v. d. blad. Gevraagd met half Maart of later, als Meid alleen. AdresMevr. POLVLIET Everwijn, Westwagenstraat te Gorcum. ÏÊÊÊBS** ^eu e^Q(^e Cliëntèle te bekomen en keunis te ma ken met onzen bekwamen Gediplomeerden Hoefsmid C. W. VER ZIJL, zullen de eerste 1© gaarden lie blagen worden voor lialt geld en verder alle voorkomende werkzaamheden verricht worden. Minzaam aanbevelend, G. GARTSMAN, Mr. Smid, Aalburg. Not. KERKHOVEN te Werkendam, zal op Zaterdagen 1» en 26Ëelir. I9IO, telkens des nam. 3 uur precies, in het café „het Zwarte Paard" aan den Ippelschen dijk, onder Almkerkvoor den heer J. de Klerk, veilen en verkoopen: onder Almkerk, aan den Ippelschen dijk, sectie A. koop I. Twee woningen onder één dak, met Erf en Privaten, wijk C nos. 127 en 126, samen groot 2 Aren 40 centiaren. Koop II. Brie woningen onder één dak, met Erf en Privaten, wijk C nos. 122,121 en 120, samen groot 2 Aren 25 centiaren. Breeder bij biljet omschreven. te Almkerkis voornemens om op Dins dagen 15 en 22 Februari 1910, telkens 's-voormiddags elf uur, bij A. VAN GOOL in het openbaar te veilen en te verkoopen Voor de Erven de Wed. P. DEKKER: 1 J Tuin en Boomgaard met vele Truclitboomen, aan den Verlaat- schen Dijk te Almkerk, groot 11 Aren 20 Centiaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. ALLE SOORTEN te koop, aan de fabriek van J. WESSELING, te BOLSWARD. Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Almkerkvm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniénbroekvm. 9,30 u. ds. Hermani- des. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakelgeen opgaaf. Capellevm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Capelle (Loonschedijk) vm. 9,30 en nm. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans, Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 ds. Van Asch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callen- fels. Eethen, vm. 9,30 ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm9.30 en nm1,30 u ds. Vonk. Genderen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Kool haas. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevesteijn, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Z.z. vm. 10, N.z. nm. 2 u. ds. Nüuwendijk, geen opgaaf. Pouderoijen, vm. 9,30 en nm 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) nm. 2.u. ds. J. C. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. van Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30, en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waardhuizen, Geref. kerk, geen opgaaf. Waspikvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Well, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Hunnink. Welseind, Geref. kerk, vm. 10 u.ds. Davelaar. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Vertrokken naar: 's-Gravenhage, Adri- aantje de Koning. HEUSDEN. !2 Febr Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe t 4.80 a f 9.50, Rogge f 5.00 a f 5.50, Gerst f a f -.Heuler f 4.50 a f 8/0, Kool zaad f Raapkoeken f a f Lijnkoeken a f Heren van tot et. LAND VANALTLN A. 11 Febr. Aardappelen. Vroege f 7 -• Blanter ƒ21' a f 2.65; Zeeuwen f 2.70 tt f 3 CO, Jammen f af.. Hooi \e qnal. f 21.00 k f 2 K— Ie qual. (voorde pers) 19 i 21 00 Klaverhooi f 22.- i f 23.- WH stroo f - i f -.- Geel dito 12 00 k f 15 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 88 i 40 ets zwaardere 46 a 5:) et. Boter f 1.40 a 1.50 per K.G Heren f 1/0 if 1 2C per 26. ALMKERK. Be zetting der boter is deze week op de markt f 0.75 t* de winkels dus f 0.80 per h. kilo Eieren f 1.1 per J6 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.4". ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwef 7 2r> af 8.50 Haver f 2,4 a f 3.7' Garst 4 75 a f per H.L.-, Boter f 0.75 af 0.9) per half K.G Heren f 1.2 a f 1.5') per 26 stuks Biggen f 7, a 11 5' Konijnen f .00 a f 0 n" Kppen J /O 0.00 per stuk De Afd.-Secr. v. N.-Brabant, A. R t\ Gz. VAN EENE 7) li n v n n Erf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3