heid moet opgekomen zijn tegen deze r.hezitueming, maar de Duitschers zou- 1-M geantwoord hebben dat het gebied ,u kwestie linn dertig jaar geleden door Sultan Moelai Hassam geschonken is en dat zij in het bezit zijn van een naar behooren opgemaakte acte, waar bij deze schenking wordt bekend ge maakt. Wij geven dit bericht onder het meest nadrukkelijke voorbehoud weer. Sneeuwstormen en zware sneeuw buien hebben in Zwitserland allerwegen de telegrafische en telefonische gemeen schap ontredderd. In Ierland is Zaterdagavond een snel trein, die uit Belfast naar Larne vertrok, hij Briggs Loop ingereden op een aard- lawine, die storm en regen op den spoorweg hadden geworpen. De trein had op dat oogenblik een vaart van 80 K.M. per uur. De machinist remde nog, maar de locomotief na zich diep in de klei gewerkt le hebben, kantelde, toen een wiel een grooten steen ontmoette, omeen groote wagen ontspoorde en viel van den spoordijk in zee onderste hoven. Gelukkig was het water daar liet diep en de wagen zonk slechts eenige voeten onder water. Een volgende wagen ontspoorde ook. Wonder boven wonder werd er niemand gedood, en kregen slechts weinig reizigers ver wondingen. Te Philadelphia zijn er, in verband met een staking aan de tramwegen ernstige ongeregeldheden voorgevallen. De stakers wierpen een aantal tram wagens van de rails en staken die in brand. Voorts vielen zij de beambten der maatschappij aan. Er heeft een honderdtal arrestaties plaatsgevonden. In het geheel vernielden de stakers 297 tramwagens. De burgemeester heeft den staat van beleg afgekondigd. Er zijn 3000 per sonen beëedigd om als buitengewoon politieagent dienst te doen. Naar uit Charkof gemeld wordt, heb reu bij het station Roebesjnaja vijftien jongelieden, die onder de passagiers hadden plaats genomen, een kassier gedood door drie bommen tegen hem te slingeren. Daarop lieten zij den trein stoppen en maakten zij zich met het geroofde geld uit de voeten. Bij Kochel, in Opper-Beieren, zijn zes arbeiders op den Röthelstein, terwijl zij met bontvellen bezig waren, door een lawine verrast. Drie hunner konden zich uit de sneeuw loswerken, de anderen zijn omgekomen. De lawine was 20 VI. hoog en bedolf de werklieden terwijl zij in een greppel met water stonden. Zelaya, de ex-president van Nicara gua, die voor een revolutionaire bewe ging het veld heeft moeten ruimen, is, na een kort verblijf in Mexico, te Vigo in Spanje aangekomen. De oud-presi dent heeft zich tegenover een dagblad man bitter beklaagd over de houding der Vereenigde Staten in verband met de revolutie in Nicaragua. De Vereenig de Staten hadden de ontevreden ele menten in de Midden-Amerikaansche republiek aangevuurd en van wapenen voorzien. De beide doodgeschoten Ame rikanen waren in het bezit geweest van ontplofbare stoffen, waarmede zij Ni- caraguaansche regeeringsvaartuigen wil den in de lucht doen vliegen. Hij, Ze laya, was nu bezig met het schrijven van een boek, waarin hij de medeplich tigheid van de Vereenigde Staten zou bewijzen. Volgens de Jeni Gazeta, zijn de Turk- sche gezanten te Weenen, Parijs, Sofia en St. Petersburg naar Konstantinopel ontboden. In een van Jekaterinoslaf vertrokken Russische posttrein is Chrispatsj, kas sier van een naamlooze vennootschap, die twee wachters bij zich had, door vijf man van elf duizend roebels be- voofd. Bij het handgemeen, waarin men geraakte, werd geschoten. Een roover en een wachter werden gedood, een wachter gewond. In de groote machinefabriek van Tosi in Legnano heeft een moordaanslag plaats gehad. De Zwitsersche chemicus, dr. Steiger, die de gieterij leidt, werd door een arbeider, die een berisping had gekregen, met verschillende mes steken gewond. De aangevallen© ver weerde zich krachtig en sloeg den ar beider tegen den grond. Merkwaardi gerwijze stak geen enkele arbeider een hand uit om dr. Steiger te helpen. Ei i3 daarom een onderzoek ingesteld en de gieterij, waar400 arbeiders werkzaam zijn, is voorloopig gesloten. Twaalfjaar geleden werd de oprichter der fabriek, de ingenieur Tosi, door een ontslagen arbeider doodgeschoten. Te Cairo in den Amerikaanschen staat Illinois waren drie negers gevan gen gezet, die blank© vrouwen op straat hun beurs hadden ontrukt. Een. bende blanken besloot toen de negers te lyn chen. Maar hun aanvallen op de ge vangenis werden met scherp gekeerd. Er werd op hen geschoten en verschei den werden er gewond, o.a. zoon van een vroegeren burgemeester doodelijk. De gouverneur van den staat heeft ge zegd, dat hij tot eiken prijs het lynchen zal beletten. Vijf compagnieën militie bewaren de orde, maar men vreest, dat de verwoede blanken nogmaals zullen beproeven de negers in handen te krij gen. PlaatselUk Nieuws. Heusden, 23 Febr. De heer Henri Dekking tred Maandag avond op voor de leden van „het Nut" met hunne dames. De opkomst was flink en gaf blijken dat de verwachting groot was. Als onderwerp werd behandeld Rostand Het Arendsjong. Het bedoelde Arendsjong is Frans, zoon van NapeleoQ I en Maria Louisa, Aarts hertogin van Oostenrijk. Het geheel, in vijf bedrijven weergegeven, werd goed vertolkt. Een gespannen aan dacht gaf blijken dat de aanwezigen geheel in de voordracht opgingen. Een welverdiend applaus deed den voor zitter den wensch uiten, den heer Dekking nog meermalen hier te zien optreden. Maandag kwam een koopman uit Werkendam alhier tot de onaangename ontdekking zijn portefeuille, inhoudende f 60,verloren te hebben. Gelukkig echter voor hem dat het verloren stuk door een eerlijk persoon gevonden werd en hij al spoedig weder het verlorene in zijn bezit kreeg. De heer Staalmans heeft ook deze gemeente bezocht en een onderzoek inge steld naar het getal werkeloozen en hoeveel personen ten vorige jare naar Duitschland zijn vertrokken, om aldaar werk te zoeken en heeft bij enkele polderwerkers een onder- zoek ingesteld naar den toestand der Keeten, waarin de polderswerkers tijdens hun ver blijf op een werk moeten wonen. Alhier worden pogingen gedaan om te geraken tot de oprichting van een zang- vereeniging (gemengd koor). Een voorloopig bestuur is reeds benoemd. Vrijdagavond acht uur zal in de consistorie der Ned. Herv. Kerk een vergadering worden gehou den tot vaststelling van 't reglement enz. Werkendam. Zaterdag 1.1. is tot notabel der Ned. Herv. kerk alhier gekozen, de heer P. C. Schaddelee met 36 stemmen. De heer J. van Zorge had op zich vereenigd 24 stemmen. Eethen. Na een langdurig, doch geduldig lijden werd van zijn groot gezin en ook van ons door den dood weggenomen de Heer Ms. Smits, ruim veertig jaren ouderling en secretaris-kerkvoogd bij de Herv. Gem. alhier. Tevens was hij tal van jaren voorzitter van het Polderbestuur, lid van het bestuur van het waterschap den Eethenschen en Meeuwenschen zeedijk; van de Hulpgaten in het Land van Heusden en Altena, enz. In elke dezer betrekkingen toonde hij de rechte man op de rechte plaats te zijn en verdiende ten volle de achting en het ver trouwen, die men hem schonk. Zijn naam en zijn werk zal hier en in den omtrek nog lang in gezegend aanden ken blijven; hij ruste in vrede. Overal water wat men ziet of waar van men hoort. Toch niet geheel waar. Onze polder die vroeger bij hoogen water stand zooveel van dit element had te lijden, is in zoo'n gunstige conditie door het graven van de Bergsche Maas en de bijkomende werken gekomen, dat er van last van water geen sprake meer is. Het landwerk behoeft dan ook door het kwelwater of door dat do sluis niet geregeld lossen kan, niet meer stil te liggen. De Zangvereeniging Nooit gedacht alhier zal op 27 Febr. a.s. eea uitvoering geven in de openb. School des avonds ten 7 uur, met medewerking van den humorist Kamer r an. EKerpt. Zaterdagavond halftien, meld de zich bij de politie alhier, een landlooper aan, met vér zoek hem in den toren een onderkomen te verschaffen, hetgeen bereid willig werd gedaan. Blijkbaar had men hier echter met een vervallen grootheid te doen. De man die zich zeer beschaafd voor deed, sprak vloeiend Fransch, ook bleek, dat hij Frankrijk had bezocht, en o.a. te Marseille en Lyon was geweest. Meeuwen. Door den Commissaris der Koningin dezer provincie is benoemd tot lid van het college van zetters in deze ge meente de heer K. de Joode alhier. Nederhemert. N.z. Er bestaat groote kans, dat er dit jaar veel bieten verbouwd zullen worden. De agenten con tracteeren druk. De premie is f 0.50 hooger dan verleden jaar en bedraagt thans f 12 per 500 K.G. In de laatst gehouden vergadering van den gemeenteraad w erden herbenoemd tot leden der commissie tot wering van school verzuim aan de Noordzijde de heeren Maris, Van Stigt, Smits, Bouman en Oomen, aan de Zuidzijde de heeren Knoop, Straver, Volbeda, Kuypers en Heemskerk. De heer A. Douyter alhier, postbode op Del wijnen, Kerkwijk en Bruchem ontving Maaudag 21 Februari de heugelijke tijding dat zijn jaarwedde met f 60 is verhoogd. Wij feliciteeren den trouwen en ij verigen bode met deze promotie. Sleeuwy k. Volgens de voorloopige verkregen uitkomsten der volkstelling, be stond de bevolking dezer gemeente op 1 Januari j.l. uit 1624 mannen en 1586 vrou wen, samen 3210 zielen. De verlofgangers der Nat. Militie D. Kallewaard en F. van Breugel, van de lich ting 1909, behoorende tot het 3e Regiment Vesting Artillerie, zijn tegen 11 Maart a.s. onder de wapenen geroepen, respectievelijk in garnizoen te Gorinchem en Geertruiden- berg. Sprang;» Toen de landbouwer J. T. op den akker werkzaam was, vond hij een vogelnestje, waarin een vijftal eitjes lagen. Voorzeker een bewijs van den zachten winter. Terwijl zekeren Jacs. R. bezig was met het laden van oud ijzer, had hij het ongeluk zijn hand zoodanig te verwonden dat genees kundige behandeling noodzakelijk was. W|jk. Voor de Nat. Militie zullen voor deze gemeente te Waalwijk op 2 Maart e.k. worden ingelijfd de lotelingen 3. van Loon, K. A. Poorter, J. van Wijk, H. van der Maaden en P. H. van der Pol; allen zijn voor volledige oefeningen bestemd. Waspik. Vrijdagavond onstond er in de woning van F. Faes alhier, een begin van brand. Gelukkig werd men het intijds gewaar, zoodat met vereenigde krachten van man en vrouw de brand spoedig gebluscht kon worden. Verzekering dekt de schade. Zaterdag wilden alhier eenige bewo ners van woonwagens voor een paar dagen hunne tenten ops'aan. Dit was echter niet naar den zin der politie, die de reizigers aanzegde om verder te trekken. Na herhaalde malen gewaarschuwd te ziin, brak de troep eindelijk op en vertrok in de richting Waal wijk. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer van rundvee was in de afge- loopen week vrij geringen ook wat quali- teit aangaat viel er niet te roemen. Hoofd zakelijk werd jong vee aangevoerd, waarin nog al eenige handel was. Naar goede qualiteit dragend en melkvee was nog al vraag, voornamelijk voor het buitenland. Vette kalveren werden nog al uitgevoerd, tot vrij goede prijzen. Wol vee bleef prijshoudend, met weinig handel. De varkens voor Engeland waren op goe den prijs; ook de vette varkens. De dra gende en de biggen hier te lande werden goed betaald. Met paarden gaat het onveranderd goed. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 68 71 ct., 2de kwaliteit 55 61 ct., vette kalveren 60 61 ct., vette var kens 57 62 ct., voor Engeland, 56 59, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 135 f 220, neurende f 105 f 230, guste f 130 a f 280, pinken f 40 a f 97, kalveren f 12 a f21, biggen f 7 a f 12, drachtige zeugen f 52 a f 65, drachtige gelten f40 a f54, schot telingen f 18 a f 28, schapen f 12 a f 21, vette lammeren 1 10 d f 15, luxe-paarden f 500 a f 640, werkpaarden 1ste kwaliteit f 300 a f 455, 2e kwaliteit f 205 a f 315, twee-en-een-halfjarige f 150 a f 235, ander- halfjarige f af per stuk. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 18 Febr. Overtr. vischdelict: J. P. te Woudri- chem f 2 subs. 2 d., H. K. en G. C. V. te Werkendam f 10 subs. 2 d., J. D. te Veen en Z. R. te Dussen f 4 subs. 2 d., N. v. d. W. te Hedikhuizen f 5 subs. 2 d., H. v. d. W. te idem, terug gave aan ouders bevolen. Overtr. Jachtwet: M. v. d. S. te Pa- pendrecht f 8 subs. 3 d., A. J. S. te Drunen f 10 subs. 4 d. Overtr. bouwverord.H. V. te Hedik huizen f 10 subs. 10 d. Overtr. drankwet: P. G. B. te Sleeu- wijk f 2 subs. 2 d., J. A. v. W. te Dus sen f 10 suba. 10 d. Een trekdier vervoeren op noodeloos pijnlijke of kwellende wijze: J. v. V. te Andel f 12 subs. 3 d. Overtr. stierenreglemrnt: J. G. te Andel, f 5 en f 10 subs. 2 en 3 d. Overt, prov. reglement: B. V. te Almkerk f 5 su'o. 5 d. Rijden over grond waarvan de toe gang is verboden: H. A. te Werkendam f 5 subs. 3 d. Straatschenderij: B. V. te de Werken teruggave aan ouders, B. D. en C. K. te Veen, no. 1 f 5 subs 3 d., no. 2 f8 subs. 3 d. Een trekdier onbeheerd laten staan: J. K. te Wijk en D. A. B. te Almkerk elk f 3 subs. 3 d. Overtr. rijwiel reglement: A. G. K. te Almkerk en H. v. d. P. te Bussum elk f 3 subs. 3 d., D. M. te Sleeuwijk f 1 subs. 1 d. Openbare dronkenschap: W. C. V. te Werkendam, J. W. R. te de Werken en M. Z. te Werkendam, elk f 5 subs. 3 d. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken van 15 Febr. 1910. J. M. H. te Waspik, Ja. v. V. te Nieuwkuik en W. M. v. H. te Baard wijk, allen overtr. prov. regit, iedes f 1 of 1 d.; H. P. te Baardwijk, overtr. alsv. f 3 of 2 d.J. H.v. d. H. te Was pik, overtr. pol. verord. f 3 of 2 d.N. v. d. S. te Waalwijk, overtr. hinder wet, f 3 of 2 d.; C. K. te Kaatsheuvel, overtr. pol. verord. f 0.50 of 1 d.S. V. te Veen, Wa. v. S. te Baardwijk, N. d. W. te Drunen, A. L. P. te Waal wijk en M. A. v. B. te Kaatsheuvel, allen overtr. pol. verord. ieder f 1 of 1 d.; F. v. W. te Besoijen, A. M. te Loonopzand, J. d. B. te Hedikhuizen, J. F. S. te Drunen en N. I. L H. L. te Kaatsheuvel, overtr. motor en rijwiel regit, ieder f 1 of 1 d.J. B. te Dru nen, jachtdel. f 5 of 3 d.; J. C. te Drunen, overtr. alsvoor, 2 m. f 10 of 2 maal 4 d.; A. J. S. te alsvoor, overtr. alsvoor, vrij van het primair ten laste gelegde, f 20 of 9 d.; P. A. v. S. te alsvoor, jachtdelict, f 2 of 2 d.L. H. en H. v. H., beiden te Baardwijk, jacht delict, ieder f 6 of 3 d.J. V. te Ca- pelle, C. C. te Sprang en M.T. ie Vrijh. Cappel, straatschenderij, ieder f 1 of 1 d.; J. P. H. de N. dezelfde en H. IJ. allen te Kaatsheuvel, dronkenschap, ieder f 2 of 2 d.; M. H. te Waspik en G. J. te Besoijen, overt, en boete als voor; P. C. te Capelle, dronkenschap, f5 of 3 d.M. A. R. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, f 15 of 3 d.W. v. B. te alsvoor, overtr. alsvoor, f 1 of 1 d.; A. J. H. K. te Waalwijk, drankwet overtr., f 25 of 10 d.M. J. de B. te Capelle, overtr. veldpol., f 3 of 2 d. H. I). te Nieuwkuik. overtr. alsvoor, f 2 of 2 d A. J. H. te Kaatsheuvel, overtr. algem. veiligheidswet, f 2 of 2 d., J. van den H. te alsvoor, overtr. alsvoor, f 1 of 1 d.J. van Z. en A. J. van H. beiden te Sprang, overtr. als voor, ieder f 3 of 2 d.A. de W. te Drunen, burengerucht, f 5 of 3 d.J. M. Z. en W. N. beiden te Kaatsheuvel, ordeverstoren in dronkenschap, vrij. De overige zaken uitgesteld. ftiiinenland. De minister van financiën heeft be paald, dat met ingang van 1 Januari 1910 terzake van de kosten van vervol ging bij de invordering van 's Rijks directe belastingen, volgens art. 13 der wet van 29 Mei 1845 en art. la der wet van 1 Juni 1850 in verband gebracht met de tegenwoordige staatsrechtelijke gelijkheid van alle gemeente, den be lastingschuldige berekend zou worden: voor de waarschuwing 5 ct., voor de aanmaning 10 ct., voor de kennisgeving van voorgenomen inlegering van een van een krijgsman 15 ct. De minister van binnenlandsche za ken heeft nu echter aan Gedeputeerde Staten der onderscheidene provinciën verzocht onder do aandacht der gemeen tebesturen te willen brengen, dat de in de beslissing van den minister van fi nanciën uitgesproken opvatting om trent de beteekenis van de daarbij ge noemde wetsbepalingen alleen geidt voor de invordering van de Rijksbelas tingen, dat bij de toepassing ingevolge art. 260 der gemeentewet van de bepa lingen der bedoelde wetten van 1845 en 1850 op de invordering van plaatselijke belastingen uit den aard der zaak alleen rekening behoeft te worden gehouden met de bewoordingen zelve van die wetsbepalingen. Voor de invordering der gemeente belastingen zal dus het onderscheid tus- schen stad en platteland wel blijven be staan. Men schrijft aan de N. Arnh. Ct.: Den 15en dezer heeft het Tweede Kamerlid Dr. A. Kuijper blijkens een aan den voorzitter gericht schrijven zijn werkzaamheden als zoodanig gestaakt. Vermits nu bij de wettelijke regeling van de bezoldiging der leden van de Tweede Kamer niet werd voorzien dat zoodanig besluit door een lid zou wor den genomen, zal deze zaak weder ge regeld dienen te worden. Vaststaande dat de heer Kuyper, ge durende zijn staking geen bezoldiging uit 's lands kas kan trekken, wil het ons het beste voorkomen dat hij daar van in afwachting der nadere rege ling al dadelijk, op officieele wijze afstand doet. Blijft nadere regeling in deze uit, dan ligt het o.i. op den weg der Algemeene Rekenkamer om in te grijpen en wel door de betrekkelijke betalingsstukken af te wijzen. De Regeering wordt dan van zelf genoodzaakt maatregelen te nemen. In liet Westland is in den laatsten tijd een groot aantal rijwielen verhan deld, die elders ontvreemd werden. De rijks- en gemeentepolitie heeft Zaterdag twee jongelieden te Naaldwijk in arrest gesteld, die verscheidene rijwielen aan den man hebben gebracht, welke als vermist bij de politie stonden inge schreven. Te Honselersdijk alleen heeft de politie een 30-tal rijwielen in beslag genomen, waarvan sommige nog maar enkele dagen geleden in den Haag ont vreemd werden. Te Geleen, bij Sittard, is Zondagnacht de ongehuwde mijnwerker D. vermoord. Hij werd met messteken doorboord ge vonden. De vermoedelijke daders zijn aangehouden. Een jongen, die Zaterdagnamiddag speelde bij den veesteiger aan den Crncyusweg te Amsterdam, is met het hoofd tusschen de buffers van twee gerangeerd wordende spoorwagens ge raakt. De knaap was onmiddellijk dood. H. J. Eilers, die te Oegstgeest een zoogenaamd tuberculose-laboratorium had, is dezer dagen met de Noorderzon vertrokken, men vermoedt naar Ame rika. Dit onverwachte vertrek wordt in verband gebracht met zijn veroordeeling tot gevangenisstraf wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunde. Bij de politie te Wageniugen is Vrij dagmiddag een vaisch bankbiljet van f 40 gedeponeerd. De belangrijke af wijkingen van een echt zijn: de velden in de hoeken, waarop het cijfer 40, zijn niet gearceerd; het papier is niet ge schept doch afgesneden, ook voelt het vettig aan. De witte lijn langs de buiten zijde der ornamenteering ontbreekt, het watermerk is maar gedeeltelijk aan wezig het kruisje op de kroon boven het wapen staat scheef. Voorts is het met een zwarten in plaats van met een donker groenen inkt gedrukt, daarbij zij alle figuren veel minder duidelijk en helder dan op een echt biljet. Zeer waarschijn lijk is het langs fotografischen weg vervaardigd. Het onderzoek heeft uitge wezen, dat dit biljet door een ingezetene was ontvangen van den burgemeester vau Beuningen, bij Nijmegen. De burgemeester te Zeist looft voor het verstrekken van inlichtingen, die tot gevolg hebben dat de 14 jarige Jan van der Wiel wordt gevonden, een be looning uit, die, in verband met de waarde der mededeelingen ter be oordeeling van hem, burgemeester tot een bedrag van f 50 kan worden vastgesteld. Inverbaud met deze vermissing wordt ook de opsporing verzocht van een als heer gekleed persoon, van het volgend signalement, die daags voor de vermis sing op den Dolderschenweg een knaap van 12 jaar f 1 heeft geboden wanneer deze met hem mede naar Amerika ging of hem kinderen noemde die daartoe bereid waren. Type reiziger met ver roeste, bemodderde fiets en bruine city bag, 24 a 25 jaar, lang en mager met grooten rooden haviksneus, bleek ge zicht, snorretje, ongeschoren gelaat, blondachtig haar, gekleed met grijze jas en zwarte broek. Bij een twist, die Zaterdagavond tus schen een echtpaar in de Molenwater- steeg te Utrecht plaats vond, heeft de man, die bekend staat als strooper, een schot uit een jachtgeweer gelost op zijn vrouw. De vrouw kreeg slechts een schampschot. Een kleine vergissing. De knecht van een boer te Hazerswonde, had aan zijn ouders geschreven, dat zij hem maar moesten komen halen, want dat hij spek en wat verder van zijn gading was, van den boer zou meepakken. Men zal zich de verbazing van den knecht eenigszins kunnen voorstellen, toen, in plaats van de ouders, de po litie verscheen, die hem inrekende. Er had namelijk een kleine vergissing plaats gehad, de brief was in ver keerde handen geraakt. Zondagmiddag is op het Valkhof te Nijmegen gevonden een onbekende oude man in bewusteloozen toestand. Hij was van de steenen trap gevallen en blijkbaar met het hoofd terechtge komen op een rotspartij. Toen er een geneesheer bij gekomen was, kon deze slechts den dood vaststellen. Uit IJmuiden werd Maandag gemeld Tot heden is de alhier thuisbehooren- de stoomtrawler Belle nog niet terug gekeerd. Het vermoeden is, dat dit stoom schip met man en muis is vergaan. Op den 14en dezer heeft er in de nabijheid van het Haaksvuurschip een aanvaring plaats gehad tusschen het Eng. st. Groenland en een onbekenden tiawler. Mogelijk is de Groenland met bovengenoemde trawler in aanvaring geweest. De Hooge Raad heeft Maandag uit spraak gedaan in de zaak vau baron v. H. van B., te Utrecht, wegens op lichting door het Hof te Arasterdam veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. De requirant, die aan mr. Rink te 's-Graveuhage f 2000 moest zenden ten behoeve van mevr. Th., had door zijn knecht aau het hoofdpostkantoor te Utrecht eeu aangeteekenden brief doen afgeven met aangegeven waarde van f 2000, doch waarin zich dit be drag niet bevond, terwijl de enveloppe was opengemaakt en weer met kleef stof dichtgeplakt. Overeenkomstig de conclusie van het openbaar ministerie achtte de Hooge Raad geen der zes aangevoerde cassa tiemiddelen gegrond en verwierp mits dien het cassatieberoep. De Hooge Raad achtte een reyu voor een aangeteeken den brief wel degelijk te beschouwen als een geschrift, dat waarde heeft als bewijsstuk tegenover den Staat. In Maas en Waal veroorzaakt het kwelwater zeer veel overlast. De tram WamelNijmegen houdt den dienst met moeite vol. Op enkele vakken van den tramweg staat het water aan de lijn en mag slechts zeer langzaam worden gereden. Zaterdag heeft te Wamel overleg tus schen polder-autoriteiten plaats gehad om gezamenlijk maatregelen te nemen tegen de dreigende overstrooming van den Ruffelschen dijk, onder Wychen. Daardoor toch zou geheel Maas eu Waal inloopen. Uit Grave meldt men d.d. 22 dezer: De toestand in het naburige Balgooi wordt er niet beter op. Steeds nog wast het kwelwater, zoodat de school nu slechts bezocht wordt door een derde der ingeschreven kinderen. De kinde ren uit Keent (behoorende tot Balgooi) kunnen de school niet meer bereiken.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2