De troost ier vroon. TIMMERMAN te Bericht van Inzet. Voor de a.s. MJIUUUS is het en ProtestaDtsch Dienstmeisje. Aankomend BOTERMARKT 0 70 en 71. IJ Teksten op CartonGlas en Fluweel. gevraagd aan de Openbare Verkooping Groote t 1 -2ö. Ontvangen: Nieuwe Collectie In plaats van tweemalen, wordt de post nu één keer daags besteld, wat met groote moeite per roeiboot, of waar minder water is, met waterlaarzen aan, geschiedt. Dagelijks ziet men de kerk ganger? per roeiboot en per kar naar de R. K. kerk gaan, terwijl de klok kenist in een koebak vaart om de klok te gaan luiden. De Maas wast weer, zoodat heden de Veerstraat, de verbindingsweg van het Graafsche veer naar den Neer-Assel- schen dijk voor de vijfde maal dezen winter is ondergeloopen, en de dienst per pont gestaakt is moeten worden. Personen worden per roeiboot en voer tuigen per aak overgezet, Men meldt uit Tiel: Bange uren brengen de inwoners van Maas en Waal door. Met man en macht tracht men het water bij den Ruffel- schen dijk (tusschen Wychen en Ba tenburg) te keeren, vrachten noodhout zijn van de Maasdijken aangevoerd, maar men vreest, dat het niet zal ba ten. De boeren staan met hun vee ge reed om de vloedvrije plaatsen op te vluchten. Men meldt uit Sneek d.d. 21 dezer: De hevige Zuidenwind, gepaard met geweldige regenbuien, hagel cn onweer, heeft het water aan den Lemmerweg zoo opgevoerd, dat het thans aan den voet der boomen staat. Bij den landbouwer Zondervan staan de koeien reeds in 't water, zoodat men heden besloot ze naar de stad te brengen. Bij den landbouwer Jansen brachten vrouw en kroost op het hooi door. De dam om diens erf is bezweken en de koeien stonden tot den hals in 't water. Met een motorboot zijn ze vandaag naar hier gebracht. Andere landbouwers vreezen elk oogenblik te moeten op breken. Bij de stad heeft de directeur van de gemeentereiniging zijn woning reeds verlaten. In de Boschstraat hebben drie huisgezinnen de vlucht moeten nemen. Zaterdagmiddag is te Leeuwarden, naar de L. Ct. meldt, een vergadering gehouden van voorstanders van den afvoer van het boezemwater in de pro vincie Friesland door middel van stoom gemalen. Er waren ongeveer 20 perso nen ter vergadering aanwezig, waar onder het Tweede Kamerlid voor Leeu warden, de heer L. W. J. K Thomson. De voorzitter, de heer G. W. Koop- mans, opende de bijeenkomst en leidde de besprekingen in, daarbij opmerkende, dat de toestand bij den dag erger on houdbaar en diep ellendig wordt. Na eenige discussie werd besloten een uitvoerend comité te benoemen, dat heden Woensdag, aan den minister van landbouw en waterstaat een adres zal overhandigen en mondeling den in houd daarvan zal toelichten. In deze commissie werden benoemd de heeren Koopmans, Tijsma en Swart. Donderdag a.s. zal te Sneek een ver gadering worden gehouden met dezelfde strekking. Te Harlingen is Zondagnacht, voort gestuwd door den krachtigen storm, een ledige spoorwagen te water geraakt. Daar de brug die de verbinding vormt van het station en haventerrein, dien tengevolge niet gesloten kon worden, was de dienst tijdelijk gestaakt, terwijl ook de vaart naar Bolsward was gestremd. Maandagmiddag tegen half vijf dreigde een zeeman, wonende Willemstraat 126 te Amsterdam zijn vrouw, met wie hij in onmin leefde, met een geladen re volver omdat zij zich niet met hem wilde verzoenen. Toen op het hulpge schrei der vrouw huid kwam opdagen richtte de man het wapen tegen zich zelf en schoot hij zich in de borst. Zwaar gewond werd hij naar het binnen gasthuis vervoerd. De directie van den Kon. West-Ind. •Maildienst deelt mee, dat de berichten, volgens welke een Spaansch stoomschip de Prins Willem II gepraaid zoude hebben, zijn gebleken van allen grond ontbloot te zijn. Het stoomschip Prins Willem IV, is gisteren van Trinidad vertrokken met opdracht, te zoeken naar de Prins Wil lem II. Uit Rotterdam wordt gemeld: De recherche op het hoofdbureau van politie alhier had vernomen, dat een tapper uit de van der Takstraat alhier sedert eenige dagen een flinke partij Amerikaansch grenenhout te koop aan bood. Dit hout, bestaande uit 550 zware planken van verschillende afmetingen, 120 breede latten en een viertal bin ten, was opgeslagen en te zien in een pakhuis in de Walstraat. De tapper, wien een bezoek gebracht werd, vertoonde een kwitantie, in Dor drecht afgegeven, voor den verkoop van dit hout en beweerde, dat twee man nen uit Dordrecht, die hij niet kent, het hout aan den Rijnhaven N.Z. al hier hadden aangevoerd. Niet alleen bleek deze verklaring geheel bezijden de waarheid, maar de recherche wist ook de sleepers, die het hout vervoer den, op te sporen en vernam, dat een schipper het in den laten avond van den 9en dezer aan den Wolfshoek voor de Korte Wijnstraat loste. Deze schip per handelde op last van een scheeps bevrachter en haalde het hout af aan boord van het stoomschip Javorina, des tijds liggende aan paal 10 in de Maas haven. Dit stoomschip was met een lading Amerikaansch hout uit Porth Arthur in Texas aangekomen. Het hout was bestemd om door middel van ver schillende expediteurs te komen in handen van Duitsche afnemers. Toen de recherche een en ander wist. werden de merken, voorkomende op het hout opgeslagen in de Walstraat, vergeleken met het hout van de Javorina gelost en deze merken kwamen geheel overeen. De planken hadden deel uit gemaakt van de deklading. Een eu ander heeft geleid tot de aanhouding van een baas en twee krassen in dienst van een stuwadoorsfirma, van drie controleurs in dienst van een cargadoorsfirma, van een beëedigd voor man en oen paar beëedigde tellers van een hier bestaande corporatie en van den tapper, in het geheel tien personen, tegen wie als schuldig of medeplichtig aan dezen diefstal van hout, proces verbaal is opgemaakt. De meeste van deze lieden hebben een volledige be kentenis afgelegd. Een van de krassers verkocht met medeweten van de anderen het hout aan den tapper. Noch de kapitein, noch iemand anders van de opvarenden van het stoomschip Javorina hebben met den diefstal iets te maken. Op het gestolen hout is beslag gelegd. Te Rotterdam zijn weder vier brutale dieven op heeterdaad gesnapt en in bewaring gesteld. Dit viertal werd door den stationchef van het goederenvervoer der H. IJ. S. M. en zijn personeel betrapt, terwijl het bezig was een aan de Spoor weghaven staanden spoorwegwagen, ge laden met 10,000 kilogram mais, te lossen in een in die haven liggend scheepje, waarvan de schippers 's mid dags op de Beurs door hen was aange nomen voor het vervoer De spoorwegwagen, die volgeladen voor vertrek gereed stond en geplom beerd was, hadden zij geopend. De stationschef ving met zijn mannen de dieven, door de twee die in den spoor wagen waren om de balen mais aan te geven, daarin op te sluiten, tegelijker tijd de beide anderen, die de mais in het scheepje losten en buiten stonden, overrompelde. Toen werd de politie ge roepen, aan wie men het viertal over leverde. De vermoedelijke dader, of althans een vermoedelijke medeplichtige aan de inbraak in de horlogewinkel van den lieer Brokken in den Vijzelstraat te Am sterdam is aangehouden, toen hij bij een opkooper twee der vermiste gouden horloges aan den man tracht te brengen. De opkooper vertrouwde de zaak niet en leverde hem aan de politie over. De aangehoudene is de 21-jarige La Croix, een oude bekende der politie. De vrouw van den varkenskoopman V. te Boden heeft het ongeluk gehad een bankbiljet van f 300, ingesloten in een enveloppe, in de kachel te werpen. Den volgenden morgen vond men de verkoolde overblijfselen. Het overschot is opgezonden naar de Ned. Bank, in de hoop op uitbetaling van het bedrag Men meldt, dat in de Twickelsche bosschen het aantal konijnen dermate toeneemt dat ze schadelijk worden voor het hout. Er worden nu knolrapen en takken in die bosschen gelegd om den honger der knagers te stillen. Raamsdonk, van 1 tot 15 Febr. Geboren: Bartholomeus J., z. v. C. v. d. Plas en P. de Jong; Johannes, z. v. J. v. Strien en W. v. GilsSimon P., z. v. J. H. Bouwens en A. W. Loo- nenJohanna A., d. v. H. Blom en A. Snijders; Elisabeth, d. v. J. Blom en C. Snijders. Overleden: Josephina W. Kieboom, 3 m.Maria H. de Jongh, 8 j., Johan nes Baijens, 86 j., wed. v. C. M. Zijl mans. Vele vrouwen, worden troosteloos bij de gedachte dat zij haar gezondheid, naar zij meenen, voor goed verloren hebben. Na talrijke geneesmiddelen be proefd te hebben, in de hoop hare ver loren krachten, eetlust en slaap terug te vinden, hebben zij waargenomen dat zij altijd even ver zijn en worden zij troosteloos. Dat is wel natuurlijk, maar het is geen reden om alle hoop te ver liezen. Indien gij zeker zijt dat de Pink Pillen u niet konden genezen, wanhoop danmaar doorkennistenemen van een zoo merkwaardige genezing als wij hier vermelden, zegt gij tot uzelve dat wat de Pink Pillen voor mevrouw Vromans hebben gedaan, zij dit ook voor u kunnen doen, en gij gaat de Pink Pillen nemen die u zullen genezen. Mevrouw A. Vromans, geb. Maschuirs, wonende no. 94 Brugstraat Roosendaal, heeft ons de volgende verklaring ge geven Te Dinxperlo hebben onbekenden Zaterdagnacht bij den winkelier F. A. Heezen voor de tweede maal binnen een week de vensterruiten met steenen ver nield. Dit steenenwerpen ging zoo ruw, dat ook de ruiten van den buurman van den winkelier werden vernield en een jong kind in zijn bed door de stee nen en het glas werd gewond en erg bloedde. En dit alles als een gevolg van een valsch gerucht, dat de winkelier een reiziger, omdat hij katholiek is, niet wilde begunstigen. Zondagmorgen werd bij het uitgaan der katholieke kerk te Heerlen door socialisten met lectuur gecolporteerd. Er ontstond een botsing tusschen de katholieken en de socialisten. Honder den exemplaren van Het Volk werden gekocht en door de bevolking verbrand. De socialisten kwamen meermalen in het gedrang en moesten door de politie ontzet worden. De secretaris der soc.- dem. afdeeling Heerlen-Kerkrade, de Bruin, werd mishandeld. „Ik heb gedurende lange jaren veel geleden aan een zeer ergen toestand van bloedarmoede en aan algemeene zwakte die geheel mijn lichaam had aangetast. Ik gevoelde nooit honger, toch at ik, maar ik moet zeggen dat ik dit meer uit overtuiging dan uit behoefte deed, en altijd heel weinig, want mijn spijsvertering was moeielijk. Ik ondervond aanhoudend pijnen in den rug, evenals in de zijde, en mijn arme beenen waren zoo zwak dat zij mij niet konden dragen. Daarbij was ik bleek en had mij voortdurend te beklagen over het een of ander ongemak, hoofd pijn, zenuwpijnen, verblindingen. Mijn leven was moeielijk geworden doordien slechten gezondheidstoestand. Ik had nooit lust in een genoegen, omdat ik voortdurend leed. Na vele middelen te hebben beproefd zonder succes, heb ik een proef willen nemen met de Pink Pillen waarvan iedereen zoo veel goeds zegt. Dat is een goede inval geweest, want in weinig tijds heeft dit genees middel, dat ik aan verzwakte personen aanbeveel, mij al mijne krachten weer gegeven en al mijne kwalen doen ver dwijnen." De Pink Pillen geven bloed met iedere gift, zij wekken de werking van alle organen op, en brengen het leven in het uitgeputte lichaam terug. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, maagpijnen, zenuwuitputting, neurasthenie. Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogen- bosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J, van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede dro gisten. De rechtbank te Assen heeft den armvader W. S. te Smilde wegens on tuchtige handelingen met aan zijn zorgen toevertrouwde minderjarigen tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Bur^eriyke Ktaiid. Sleeuwijk, van 11 tot 18 Febr. Geboren: Arie, z. v. T. Roubos en M. Koman. Aaiibestedin^en. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 44141 stuks. Hoendereieren van f 4,80f 4,90 per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 21 Febr. 4.18 M. boven 0. 22 4.11 Waterhoogte Maastricht (brug) 21 Febr. 2.43 M. boven 0. 22 2.29 Advertenties». Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mevrouw Heigina Pruissen— Van der West, in den ouderdom van 66 jaar. P. B. PRUISSEN. P. A. H. BERK— Pruissen. H. BERK. J. G. H. ZANDT— Pruissen. Ds. P. ZANDT, en Kleinkinderen. Kampen18 Februari 1910. Ondergeteekende brengt UMp zijQ openlijken dank aan den Heer W. POORTER, te Wijk, voor de eerlijke wijze, waarop hij mij heeft terug bezorgd eene portefeuille met f60.inhoud, door hem op den dijk, nabij de Groote Brug gevonden. C. A. PAANS. Mevr. VAN HEUVEN, Doode Nieuwstraat B 33 te 's Hertogen bosch, vraagt tegen half' Maart (of eerder) een Haar gezin, waartoe nu tfi del ijk drie harer kinderen behooren, zal met Juni e. k. weer uit drie personen bestaan: man, vrouw en dienstbode. De wasch is buitenshuis en bij behoorlijk loon wordt goede behandeling verzekerd. De Woningen, aan den Ippelschen dijk, onder Almkerk, van den heer J. DE KLERK, 8taan in bod: Koop I. f 350.en Koop II. i 350. Finale Verkooping Zaterdag 26 Febl*. 1910, 's nam. 3 uur precies, in het Café „het Zwart Paard", aan den Ippelschendijk, onder Almkerk. NOTARIS KERKHOVEN. Notaris RIETRA te Dussen bericht, dat de goederen van wijlen den Heer Nies. Vos te Aalburg, bij inzet en Verhooging zeer laag staan, als: Koop 1 op f 2300, en Koop 2 op f 1400, De toeslag blijft bepaald op Donder dag 24 Febr. 19ÏO, nam. 3 uur precies, ten berberge van Mej. de Wed. NIC. VOS te Aalburg. te Werkendam, aan den Boom, op H oen§- dag 2 Maart 1919, nam. 2 uur precies. Notaris KERKHOVEN. DOOR Notaris KERKHOVEN te Werkendam, op Woensdagen 2 en 9 Maart 1910, telkens nam. 1 uur precies, in het Café „ZWETS", te de Werken van het 1IF1S of twee woningen onder één dak, met ERF, TUINGROND en TWEE PRIVATEN, aan den Sleeu- wijkschendijk,in den deWerkenschenpol der, onder deWerken, geteekend 29 en 30, kad. A. 1419, groot 4 Aren 40 Cen tiaren, min een Z.W. ged., zooals op het terrein is afgepaald en met recht van waterpad, over tegenover liggend erf. Huur per week f 2.10. De helft van den koopprijs kan onder eerste hypothecair verband op het pand gevestigd blijven. Inlichtingen bij DORUS VAN DRUNEN te Werkendam, en ten Kantore van den Notaris. Breeder bij biljet omschreven. Geregelde Stoombootdienste" van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgend en dag, voorm. Plaats van afvaart te Amsterdam Klo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis. Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Groote voorraad in verschillende prijzen en banden met en zonder Gezangen. Duizenden op magazijn voorhanden. Ingekomen van Vuren, J. A. Mijdam en gezin. Vertrokken naar Almkerk, P. van Breu- gel en gezinGorinchem, J. B. Schad- delee; IJselmonde, D. van den Heuvel. Mevr. A. Vromans. (01. Ter-me%r-Derval, Roosendaal). 24 Febr. Pror. bestaur van Noordbolland, het uitroe ren van baggerwerk tot diephonding van de haven nabij de Hankea en van de kom vóór de aanlegplaats nabij den Oever, op het eiland Wieringen. Raming f 2100. 1 Maart- Mjj. tot Expl. van S. S. te Utrecht, het maken van grondwerken en het opbreken en leggen van sporen en wissels, het maken van een locomotiefloods, het uitbreiden der Waterbezorging en het nitvo.renvan diverse werken op het station Ommen ten behteve van de aansluiting van dsn O. L. D. O. Raming f 8000. 9 Maart. Min. van Waterstaat, het verbreedea van het grootscheeps raar water in en vóór den mond en tus schen de hoofden van den Rotterdamschen waterweg, ter verbetering van den waterweg van Rotterdam naar Zee. Raming f 0.17 per kub. M. 9 Maart. Prov. beat. van Zeeland, het voortzetten van de herstelling der boordvoorzieningen van het kanaal door Zoid-Beveland, Raming f 9000. WERKENBAM. Be zetting der boter u dete weel op de markt tfl/n de winkelt dut 72Vo ets. pes kalf kilo. Ekren f 1.de 26 ttukt. SLEEUWIJK. Be getting der koter bedraagt 74 et. per kalf kilo en die der eieren f 1.10 de 26 ttukt. BESOOIJ EN22 Febr. Be frijt der Boter tcat heden f 1.-6 f 1.55 per Kilo. Aangevoerd 3C0 K.G. lieren f l.( 5 de 26 ttukt. 't-BOSCH: 21 Febr. Be prijt der boter wat van f 1/0 tot f 1.—. GOB.lt!CHEM. 21 Febr. Op de veemarkt waren aan gevoerd 121 runderen, 9 nuchtere kalveren, 20 vette varkent, 277 biggen, schapen en temmeren. Be prijzen waren alt volgt: zware kalf koeien f 220 280, kalfvaarzen f 130 a 210. gviste vaarzen f a - melkkoeien f 140 a 220, twee-en-een-halfjarige otten f a anderhalf jarige f a - pinken f a graskalveren f a nuchtere f 7 a 16, schapen f a lammeren f a biggen f 7 a 13 per stuk. Vette varkent 25 a 25cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarw f 8 75 a 9,25 roode dito 8.a 8 25 witte dito 7.75 a 8.50 inl. rogge f 5.25 a 5 60 buitenl dito f 6 50 a 6.75. gerst f 4.70 6. haver f 3.25 a 4. duivenboonen f a -. blauw erwt n f a mais, 75 pond, f 5.70 a 6 10 alles per heet. Boter 72'/j a 75 ct. per haf kilo. Kieren f 1.— a 1.10 per 26. Kippen f 0.80 al.— per ttuk. ROTTERDAM21 22 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1057 vette runderen, 889 magere dito 384 vette en graskalveren, 961 \nuchtere kalveren, 202 schapen of lammeren, 563 varkens, 144 biggen. Be prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 76 2e kw 43 cent, kalveren le kw. 115, 2ekw. 80 ct schapen le kw. 61, 2e kw. 51 et. vette varkens 54 a 50 et. Ueht soort 50 a et. per kilo. Nuchtere fokkalvtren f 16.— a 24.idem voor de slacht f7. a 12 00 Biggen f 1.30 a 150 per week Op de botermarkt w rden aangevoerd 34/8 en 23/16 ton tn 174 stukken van een half li o. Prijs 1 e kioali teit f 67 2e kw f 64, 3e kw. f 60. Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeuwsehe eieren f 5 30 a 5.50, Overmaassche dito f 5 60 a 5 80 per 100. ROTTERDAM 21 Febr. Tarwe puike jarig', per 80 kilo a per 100 kilo f 10. - a 7 75 nienw f a Rogge f per heet Gerst f - a - Chevalier fa Haver f 5.50 a 7 - per 100 kilo, Bruine boonen f 10 a 15.witte f a Erwten f a ROTTERDAM. 21 Febr Zaadmarkt. Lijnzaad f 14. a 16.Karweizaad f 15 75 a Koolzaad 10 50 a 10 57 Rotterdamsche eierenreiling, Eenige en algemeene kennisgeving Kampen, Loon op Zand, Werkendam, 22 Febr. '10. voor Mej. Wed. J. de Jager-Rijkers en

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3