schap van aeht haremvrouwen en vier 'fficieren. Een dier dochters gaat trouwen, zegt men, met een zoon van wijlen •naarschalk Ejoeb pasja. Het verluidt, dnt Abdoel Hamid zelf op verwijdering vx.n Abdoer Rachim heeft aangedrongen, uit vrees dat zijn zoon hem vergiftigen zou. Naar uit Barcelona aan de Köln. Ztg. gemeld werd, heeft daar het amnestie- besluit teleurstelling gewekt bij het radikale deel der bevolking, dat veel meer verwacht had. Men klaagt er vooral over, dat zij, die wegens de Juli- gebeurtenissen tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld waren en ook zij, die zich tegen de gewapende macht v-rzet hadden van de vrijstelling van straf uitgesloten zijn. In 1890 had een veekoopman in Texas met name Williams gevochten met een ander, die Carter heette. Williams stak Carter een mes in het lijf en wierp hem in de Pecos-rivier. Een paar weken later werd een half vergaan lijk uit de rivier gehaald, waarin men Carter her kende. Williams werd tot veertig jaar gevangenisstraf veroordeeld. Maar het lijk was niet dat van Carter. Hij werd bewusteloos uit het water ge red en herstelde in het hospitaal van E Paso. Vandaar begaf hij zich naar Middel-Amerika, vanwaar hij tien jaar geleden als een rijk man terugkeerde. Hij vestigde zich te Seattle. Onlangs las hij toevallig van wreedheden in ge vangenissen van Texas, en van een Williams, die daarover getuigenis afleg de. Hij onderzocht de zaak en kwam te weten, dat Williams nu twintig jaar gevangen zat als moordenaar van hem die leefde. Williams is nu op vrije voeten, een grijsaard ofschoon nog maar 53 jaar oud. Carter heeft gezorgd, dat hij voor zijn verdere leven geborgen is. De zoon van een herbergier te Lorch- nausen had een lootje in de loterij van de Dusseldorpsche tentoonstelling voor christelijke kunst eenigen tijd na de dekking verscheurd, omdat hij dacht dat er niets op gevallen zou zijn en niet de moeite genomen had, de trek- kingslijsten te zien. Pas eenige dagen geleden las hij in een krant, dat op zijn nummer de hoofdprijs, een voor werp ter waarde van 30,000 mk. of 25,000 mk. in contanten, gevallen was, waarvoor de gelukkige winner zich niet aangemeld had. De prijs kon niet meer uitbetaald worden, daar hij het lot niet meer bezat en ook de termijn voor het afhalen van den prijs verstreken was. (*laalsel(}k Nieuws. Heusden, 26 Febr. Het water voor de stad blijft nog maar ds op dezelfde hoogte en de rivier heeft :>ris eene breedte van circa 500 meter. Alle aanlegplaatsen zijn onder water, waaronder ééne slechts ten deele, waarop halverwege de loopplank komt, om de ver binding van booten met de Val te bewerk stelligen. De goederenloodsen staan geheel in het water. Een groot ongerief bij aankomst van goederen. Zou het niet mogelijk zijn ze iets hooger te plaatsen? Nu worden ver schillende artikelen (zooals ons bekend is) langs anderen weg verzonden, omdat men geen gevaar durft loopen dat bij aankomst, tijdens regen, de goederen bederven, 't Is dan ook of er geen einde komt aan al dat water. Door de rijksveldwachters alhier, werd de vorige week een ploeg Woudrichemsche visschers bekeurd, op de Bergsche Maas onder Baardwijk, die bezig waren met visschen, zonder vergunning, in het water van A. van Rijswijk. Naar wij vernemen is thans de over plaatsing naar Woudrichem van den wacht meester, Brigad.-Commandant der Kon. Marech., de heer de Bruin, vastgesteld op 11 Maart e.k. Werkendam. Bevolking op 1 Januari 1909, 1787 m., 1723 v., totaal 3510; in 1909 werden geboren 61 m., 60 v., in gekomen 92 m., 89 v., totaal 153 m., 149 v.; in 1909 overleden 22 m., 20 v., ver trokken 160 m., 143 v., totaal 182 m., 163 v.; verminderd in 1909dus met 29 m., 14 v., totaal 43; de bevolking bedroeg mits dien 31 Dec. j.l., 1758 m., 1709 v., totaal 3467. Aalburg. Dat het mollen vangen soms aardige buitenkansj es oplevert, onder vond hier zekere B. Deze in het Baard wij k- sche veld met zijn hondje bezig zijnde met mollen vangen, werd door de politie met een procesverbaal verrast. Almkerk.. Bij kon. besluit van 19 dezer is aan den heer H. Donker Wz., op zijn verzoek met ingang van 1 Maart a. s. eervol ontslag verleend als dijkgraaf van het waterschap het Nieuwland van Altena, provincie Noord-Brabant. Door wijlen Z. v. d. Koppel is aan de diaconie der Geref. kerk de som van f 500 gelegateerd. Au del. Woensdagavond gaf de Chr. zangvereeniging „Heb dan de waarheid en den vrede lief', (gemengd koor) hare aan gekondigde uitvoering. Het publiek, dat wegens het ongunstige weder niet zoo talrij k was als vorige jaren, heeft genoten. De zangstukken werden keurig ten gehoore gebracht en het duet, de Zigeuner gravin (gezongen door den .heer M. V. en Mej. B. B.) werd op verlangen nog eens herhaald. Door ziekte en sterfgevallen in de familie van een paar leden, waren de rollen van verschillende voordrachten kort voor de uitvoering in andere handen overgegaan, zoodat die er dus niet zoo goed inzaten als anders het geval geweest zou zijn. Maar de leden hebben uitstekend hun best gedaan en hun komt dan ook, zoowel als den bekwamen directeur den heer A. Nieu- wenhuizen, alle lot toe. 't Geheel was een genotvolle avond en om ruim elf uur keerde het publiek, naar we hopen en gelooven, zeer voldaan huiswaarts. Naar we vernemen, hebben de ver schillende bakkers aanzegging gekregen dat in den loop der volgende week hun brood zal worden gewogen, om overtuigd te zijn dat er het gewicht voldoende is. Capelle. In deze gemeente zijn, tot schrik der bewoners, al reeds een paar dagen zoogenaamde zigeuners aanwezig, die de bevolking door haar brutaliteit telkens om het een of ander lastig vallen. Dat ze het de politie niet gemakkelijker maken is te begrijpen. Russen. De bevolking bestond op 1 Januari 1.1. uit 1658 mannen en 1627 vrouwen, totaal 3285 inwoners. Verleden voorjaar was hier haast geen werk. Gelukkig kan nu het tegen overgestelde gezegd worden. Het gemeente en de polderbesturen dragen het hunne bij, om den arbeider werk te verschaffen. De vrouw van P. de Waal had het ongeluk met een gang water te vallenze bezeerde haar rechterbeen, zoodat de hulp van dokter Millenaar werd ingeroepen. Gameren. Donderdagavond om streeks 6 uur ontlastte zich hier een ont zettende onweersbui, vergezeld van storm, hagel en regen. De bliksem sloeg in bij M. v. d. W., A. J. v. W., M. A. d. G. en de Chr. school, hier en daar veel schade be rokkenende, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken of brand te veroorzaken. Ook werden verscheidene boomen ge troffen en ontworteld. Giesseil. In de j. 1. gehouden raads vergadering zfln de leden der commissie t. w. v. s. de heeren A. Boer, G. Verhoe ven, G. Jungerius en J. de Lorm, als zoo danig herkozen. De agenten van verschillende beet- wortelfabrieken zijn alhier thans druk bezig met de verbouwers van dit product con tracten te sluiten tegen f 12,per 1000 K.G., zijnde f 0,50 meer dan verleden jaar. 's-Gravemoer. De gemeenteraad verleende aan den heer W. van Suijlekom, onderwijzer der openbare school, op zijn verzoek, eervol ontslag, met ingang van 1 Mei a.s, zulks tengevolge van diens benoe ming als zoodanig te Sprang. Haarsteeg- De raad der gemeente Hedikhuizen benoemde in zijn vergadering van hedenmorgen tot waarnemend secre taris den heer Br. Lübbers, volontair ter secretarie. Deze benoeming was noodig geworden, wijl de heer C. Klijn zich voor herstel zijner gezondheid naar elders begeven had. *Nieuwaal. Door het kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. is besloten in den toren een nieuw uurwerk te plaatsen. Aan verschillende uurwerkmakers is prijsopgaaf gevraagd. In dezelfde vergadering werd besloten met het oog op den langen winter en de heerschende werkeloosheid f 300 aan de diaconie over te dragen en daardoor de nood der armen wat te verzachten. Nieuwkuffk. Door het Rijk is als lijdende aan clinische tuberculose overge nomen de koe van den landbouwer P. v. d. Brand, alhier. Nieuweii<l|jk. Donderdag vierde de Chr. Jongelingsvereeen. „De Zaaier" haar 18de jaarfeest. Ondanks het zeer on gunstige weder was er nog al bezoek. De zustervereen. uit Breda, Drimmelen, Almkerk en Werkendam, benevens de kna- penvereen. alhier, hadden afgevaardigden gezonden. De Zaaier mag zich in tamelijken bloei verheugen. De vereen, telt 25 leden, heeft over de 500 boeken en wordt door 45 per sonen geldelijk gesteud. 't Feest werd opge wekt gevierd. Circa één uur werd het feestelijk samenzijn, hetwelk door de eere- voorz. der vereen. Ds. Goedbloed geopend en geleid was door de voorz. L. Brander horst op gebruikelijke wijze gesloten. De landbouwer B. Vink heeft een kalf gefokt en verkocht voor f 170,wel iets bizonders. Rnamsdoitk. Op de laatst gehou den aanbesteding werd van de landbouw- vereeniging aangenomen: de levering van 36 balen lijnmeel f 10.88 door de firma Van der Heijden te Waspik en van 41 balen erwten f 6.90 door de firma Van Dongen te Raamsdonksveer. Besloten werd van de „Intern. Guano- en Superphosphaat- werken te Zwijndrecht" te accepteeren de f 30, die door deze firma werden aange boden al 8 schadeloosstelling voor het te laat leveren van kunstmest. Als een bijzonderheid meldt men ons, dat de heer B. de Bont Azn. deze week een varken slachtte van 480 pond. *Sleeuw||k. De lotelingen Chr. v. d. Stelt en A. G. v. d. Stelt, behoorende tot de lichting 1910 zijn bestemd om in het tijdvak van 1631 Mei a.s. voor korte oefeningen te worden ingelijfd en de lote- ling L. M. voor den Dag, voor volledige oefening in het tijdvak van 1630 Sep tember a. s. Op Zaterdag 12 Maart a.s. des nam. half drie zullen de banwerken welke in het waterschap Sleeuwijk moeten worden verricht worden aanbesteed. Sprang. Uit het verslag van den penningmeester der Chr. Schoolvereeniging kangesloten bij den bond van Chr. Volks onderwijs) bleek ons, dat zij voor de te bouwen school, een bedrag van f 700 op rijkspostspaarbank had gedeponeerd. Tellen wij dit bedrag op met het geld dat zij uit gaven voor den aankoop van een huis, dan is deze vereeniging thans in het bezit van een groote f 2000, Ween. Tot leden van de Commissie tot wering van Schoolverzuim zijn alhier benoemd de heeren P. Weeda, A. v. d. Velden en G. Kraai. Bij de gehouden aanbesteding voor den bouw van een repetitielokaal in de fabriek van den heer J., was de minste inschrijver de heer J. H. Zonneveld alhier voor een som van f 302, De heer J. Schouten alhier is be noemd als koetsier aan de gemeentetram te Z.-Bommel. De geplaatste pomp aan „de Vlaas" bewees in den beginne uitstekende diensten doch lang hebben de omwonenden daarvan niet kunnen profiteeren. Herhaaldelijk werden er baldadigheden aan gepleegd en heeft het gemeentebestuur er mee geëindigd, het kwaad dat er aan verricht werd te verhelpen. 't Is wel jammer dat de baldadigheid de grenzen zoo ver overschrijdt. A r|jhoeven-Cappel. Woensdag 2 Maart a.s. zal te Waalwijk bij de militie worden ingelijfd R. Koenen uit deze ge meente. Waalwfjk. Het comité voor de alhier te houden Prov. Landbouwtentoon stelling is steeds ijverig werkzaam op ver schillend gebied. De terreinen voor de ten toonstelling zijn reeds gehuurd, verschil lende personen van gezag hebben hun naam daaraan reeds verbonden en we kunnen zeggen, dat de plannen flink worden aan gepakt. Weldra hopen we in staat te zijn van een en ander wat meer te vertellen, ook wat betreft de inzendingen en wed strijden, waarvoor men thans druk bezig is reglementen enz. te ontwerpen. Alhier is een alleenwonend en zeer zonderling levend man plotseling dood neer gevallen. Deze man, die altijd in de grootste armoede heeft geleefd, laat f 40,000 na. Wijk. Zooals verschillende plaatsen, kregen we ook hier een bezoek van een zigeunerfamilie. Bij den paardenkoopman P. v. D. probeerden ze een hit te koopen. Van D. ook niet van gisteren, begreep wel dra hunne oplichtersstreken en wilde dus verder niet meer met hen te doen hebben zoodat ze dus verder trokken in de richting Heusden, na vooraf nog even in het café „den tol" aangelegd te hebben. Hier kre gen ze nog een zak hooi en zag een hunner hare kans schoon nog een schort vol aard appels te gappen. Bij het in werking brengen derdorsch- machine van den heer d. R., vloog eens klaps het vliegwiel stuk, waarbij de knecht C. de W. een stuk ijzer in het gezicht kreeg, dat hem een gedeelte van den onder kaak verbrijzelde. Geneeskundige hulp werd spoedig verleend. Mej. A. v. Rijswijk alhier is tot onderwijzeres benoemd aan de openbare school te Ophemert. jftaltliommel. Het bestuur van het Oude Mannen en Vrouwenhuis ontving Maandagavond bericht dat door wijlen mevr. de wed. Ch. van de GardeHoogeveen te Druten aan de stichting was gelegateerd f 4000, vrij van successie. Het bestuur zal thans aan ean lang gekoesterden wensch kunnen voldoen om de inwonenden oude van dagen op betere wijze te verzorgen. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Veen, gehouden op 23 Februari j.l. De voorzitter opent na het lezen der no tulen de vergadering. Achtereenvolgens komt aan de orde: 1. Ingekomen stukken: Een drietal besluiten van Ged. St. hou dende goedkeuring omtrent enkele wijzi gingen der begrooting voor 1909; een vierde van Hun College, houdende goedkeuring eener gemeenschappelijke regeling omtrent de aanstelling van een veearts; een missive van den Commissaris, houdende kennisge ving, dat de heer R. J. van Doveren met ingang van 2 Februari j.l. als burgemeester dezer gemeente is herbenoemdverslag der commissie tot wering van schoolverzuim over 1909een adres van de huurders van het perceel bouwland de Heije om door een afdoende waterkeering het land tegen overstrooming te vrijwaren. Aangenomen voor kennisgeving. De behandeling van het laatste wordt tot een volgende vergade ring uitgesteld. 2. Benoeming commissie tot wering van schoolverzuim. Herbenoemd worden de hee ren P. Weeda, A. v. d. Velden en G. Kraaij. 3. Rekening algemeen Armbestuur 1909. Goedgekeurd in ontvangsten op f 472,96 en in uitgaven op f 391,095, en alzoo met een batig slot van f 81,915. 4. Wijziging begrooting 1909. Vastgesteld worden 2 besluiten tot ver effening eeniger kleine vorderingen. 5. Een verzoek van den gemeente-veld wachter om verhooging van jaarwedde. Wordt in handen van B. en W. gesteld om prae advies. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. PREDIKBEURTEN, 27 Februari. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Geref. kerk, ds. Kropveld van Kra lingen. Geref. kerk vm. 9,30 en nm 2 u. ds. Both. Nederhemert. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. 2 u. leeskerk. (Polderlokaal), geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 leeskerk. Geref. kerk, geen opgaaf. Hedikhuizen, geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. van Meischke. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5,30 u. ds. C. Lindeboom uit Gorinchem. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. jjH.H. Correspondenten worden •fssSlsF beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tijdig in te zenden. Stiit iienland. Naar verluidt schrijft het Centrum zou de minister van Binnenlandsche Zaken zelf het voorzitterschap aanvaar den van de commissie inzake de Grond wetsherziening. Een bekend liberaal staatsman zou als vice-president fungeeren. Bij het, sedert geëindigde, onderzoek in de afdeelingen der Tweede Kamer van het enquêtevoorstel Troelstra inzake de decoratiekwestie heeft mr. De Savor- nin Lohman in zijn sectie een nota ter aanhechting aan het Verslag overgelegd, waarin de steller betoogt, dat tegen het voorstel zelf en den opzet daarvan ge wichtige bezwaren van formeelen aard bestaan. Volgens „Het Centrum" zou het wets ontwerp van minister Nelissen tot be strijding der zedeloosheid in de afdeelin gen der Tweede Kamer vrij algemeen gunstig zijn ontvangen. Ook ter Linker zijde schrijft het blad vond het streven van den minister instemming en waardeering. Naar de „Maasbode" uit vertrouw bare bron verneemt, zal de quaestie Van Heeckeren weldra tot een oplossing komen, maar zonder dat de noodige opheldering van de zijde van den Oud minister Dr. Kuyper de grootste ver rassing zal brengen. Op Dr. Kuyper zal geenerlei schuld komen te rusten. Bij het betalen van de pachtsommen werden de pachters van de hooilanden onder Batenburg, Appeltern en Maas bommel, waar in den jongsten hooitijd het Maaswater groote schade heeft aan gericht, aangenaam verrast door de mededeeling, dat de eigenaars der uiter waarden 20 25 pet. op de pachtsom men hadden laten vallen. Generaal Booth heeft te 's-Gravenhage gesproken voor een overtalrijk gehoor in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen, waar hij bij zijne komst levendig werd toegejuicht. De leider van de bijeenkomst deelde mede, dat een schrijven ontvangen was van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, waarin deze berichtte tot zijn leedwezen verhinderd te zijn, de bijeenkomst hij te wonen. Ook werd een brief voorgelezen van minister Heemskerk, die in zijne hoe danigheid als waarnemend minister van justitie uitgenoodigd, doch eveneens verhinderd was te komen. In dit schrijven verklaarde de mi nister de grootste sympathie te hebben voor den arbeid van het Leger, waarvan de zegenrijke gevolgen zich in zoovele landen doen gevoelen. Wat ons land aangaat, verklaarde mr. Heemskerk, dat de minister van Justitie juist her haaldelijk in de gelegenheid is, die zegenrijke gevolgen te constateeren. Bij de Donderdag gehouden stemming voor een lid der Provinciale Staten in district I te Amsterdam (vacature mr. Mouthaan) werden uitgebracht 2089 stemmen. Hiervan verkregen de heeren mr. Th. Stuart (vrij-liberaal) 1224, B. C. E. Zwart (liberaal) 865 stemmen, zoodat de heer Mr. Th. Stuart gekozen is. Donderdagmiddag werd van den Hoornschen wal bemerkt, dat er in zee een schip in nood was. Het bleek, dat het 't ijzeren tjalkschip Actifvan West- Pannerden, schipper Th. P. van Miezen, was, die, terwijl men aan het grindlossen was, door een hevigen, plotseling opge komen zuidooster storm was overvallen. Botters trachten tevergeefs hulp te ver- leenen. Een der booten van den stoom- bootdienst Hoorn-Amsterdam had in middels stoom gemaakt, en zich gespoed naar de plaats des onheils. De zee was echter te onstuimig om dicht te naderen. Toen werd op de Hoornsche boot een roeiboot bemand, en na zeer veel moeite gelukte het een lijn te bemachtigen van de tjalk. Een kabel werd overgebracht en het gelukte de Hoornsche boot de tjalk van de kust te sleepen en naar Hoorn in veiligheid te brengen. Op aanwijzing van een conducteur en eenige passagiers werd te Rotterdam aan het station Delfsche Poort een berucht Amsterdamscli kwartjesvinder door de politie gearresteerd en geboeid naar het politiebureau overgebracht. In den trein tusschen Dordrecht en Rotterdam had hij met nog eenige collega's van een remmer en een tweetal passagiers op de bekende wijze een som van f 29 ge wonnen. Woensdag is gevankelijk van Vlissin- gen naar Middelburg overgebracht en voor den officier van justitie geleid L. A. S., 32 jaar, assuradeur, geboren en wonende te Vlissingen, verdacht van diefstal of verduistering van Engelsche postalorders. Na door den rechter-commissaris te zijn gehoord is de verdachte naar het huis van bewaring overgebracht. Volgens nader bericht had de ge meentepolitie ontdekt dat de thans aangehouden S. dikwijls postalorders bij een kassier verzilverde. In verband met de ook te Middel burg aan het licht gekomen diefstallen van Engelsche postalorders kan thans het onderzoek opnieuw worden voort gezet, nu een persoon, die gezocht werd, zich vrijwillig bij de politie heeft aan gemeld om inlichtingen te verstrekken. Er zijn reeds enkele personen in ver hoor genomen. In de Kerkstraat te Amsterdam zijn ten huize van den conducteur van Bracks Doelenhotel, Engels, twee kin deren, een van 1en een van 3 jaar uit het raam gevallen. Het jongste was dadelijk dood. Het andere werd zwaar gewond naar het Binnengasthuis ver voerd. Ondanks de nasporingen van de politie te Zeist is er nog altijd geen spoor ge vonden van den aan den Dolderschen weg wonenden Jan van der Wiel. Het Utr. Dbl. deelt mede, dat ten huize van de ouders van den knaap een brief was ontvangen uit Hilversum, waarin bericht werd dat aldaar in een pension geruimen tijd een vreemie mijnheer had vertoefd, die sedert was afgereisd en wiens signalement veel over eenkomst had met den „mijnheer met de grijze jas en de havikneus", die aan den Dolderschenweg was gezien en wiens aanhouding werd verzocht. Het blad verneemt, dat op dit oogenblik het onderzoek der politie speciaal gericht is op deze uit Hilversum verkregen infor maties, wijl reeds bij onderzoek is geble ken, dat deze mijnheer zich te Hilversum zeer zonderling heeft gedragen. De poli tie zoekt thans naar dezen persoon, die zich ook op andere plaatsen blijkt te hebben opgehouden. Te Baarn is in de bosschen van de Lage Vuursche een bruine citybag ge vonden, welke men vermoedt, zou toe- behooren aan den persoon, die gesigna leerd is als te zijn gezien met het ver miste Zeister knaapje. De vondst is van veel belang, omdat in het taschje een adres was. De bosschen van de Lage Vuur sche zijn door de Baarnsche politie door zocht, tot nog toe echter zonder gevolg. Nog verneemt het Utr. Dbl. dat de burgemeester van Apeldoorn telegra fisch heeft bericht, dat hem kennis is gegeven, dat tusschen Barneveld en Apeldoorn een jongen op den weg is gezien, die in vele opzichten overeen- Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9,30 ds. Luteijn. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2u. ds. Mon- tijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 n. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonünbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermani- des. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Bralcel, vm. 9,30 u. ds. Pannebakker van Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Capelle (Loonschedijk) vm. 9,30 en nm. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans, Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelennm. 1.30 ds. Van Asch. Dusscn, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callen- fels. Eethen, vm. 9,30 ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dek ker. Genderen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Kool haas. Giessen, nm. 2 u. ds J. B. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevesteijn, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, geen opgaaf. Pouderoijen, vm. 9,30 en nm 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) nm. 2.u. ds. J. C. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. van Meischke. Sprang, vm. 9.30, en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Ossewaarde. Waardhuizen, Geref. kerk, geen opgaaf. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Well, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, nm. 2 u. ds. Davelaar. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2