J. ELEKAN, B- VAROSSIEAU, te Heusden. van RAVEM4IJ S Burgers, Victoria en Hazewind, zijn de Bijvielen voer 1910. A. P. MICHAëL te Aalburg, Bondsrij wielhersteller. in houthandel. Stoointimmerfabriek. nviiunvi.il*. Van ouds bekend JE adres voor Landbouwkalk. W. VAN RAAMSDONK, Morale tij let NiomslM voor let Laid van Hensflen en Alteia van Zateriaj 26 Felr. 1910, No, van enkele merken Gemaakt van het beste Materiaal. Zijn Elegant en buitengewoon lichtloopend. Firma Schouwenburg. BOUWMATERIALEN. Gormchem. BUITENLAND. Er heerscht in Griekenland een ge drukte stemming, welke verhoogd wordt door de verhindering van regeerings- wege van elke vrije meeningsuiting. De reeds vroeger verbreide geruchten over de vorming van een militaire en poli tieke groep tot bestrijding van het mi litaire verbond worden bevestigd. Voor al de uit den oorlog met Turkije be kende generaal Smolenski is tegen het eigenmachtig optreden van het mili taire verbond gekant. Hij wil, dat het verbond onverwijld worde ontbonden en dat der Kamer vrijheid worde gela ten bij de beraadslaging over de bij eenroeping der nationale vergadering. Smolenski wordt gesteund door de ge neraals Limpritis en Koemoendoeros, die als afgevaardigden tot de partij van Theotokis behooren, alsmede door vele officieren van land- en zeemacht. Smo lenski wil desnoods geweld gebruiken tegen het militaire verbond. Het garnizoen* te Athene is pas op zes duizend man gebracht. Kroonprins Konstantijn en zijn broe der Andreas hebben te Brindisi een onderhoud met elkander gehad. Naaf loop daarvan is de Kroonprins naar Frankrijk vertrokken. Prins Andreas is naar Athene teruggekeerd. Naar de Vossische Zeitung uit Salo- niki verneemt, wordt er strenge cen suur op de bladen en de telegrammen uitgeoefend. Telegrammen naar het buitenland moeten eerst een commissie worden voorgelegd, die meest uit offi cieren bestaat. Niet veel meer dan de officieuse mededeelingen worden er door gelaten. Slechts weinig telegrammen geraken, en dan langs omwegen naar het buitenland. Het gehypnotiseerde meisje te Mun- chen is, na twaalf uur lang bewusteloos gelegen te hebben, weer bijgekomen. Zij blijft nog een paar dagen in de kliniek, om waargenomen te worden. Tegen het jonge mensch, dat haar in slaap heeft gemaakt, zal een aanklacht wegens grove onhebbelijkheid ingediend worden. De politie zoekt nog altijd naar de makers van de valsche bankbiljetten van 5 pond sterling van de Nationale Bank van Zuid-Afrika. Ze zijn zoo voortreffelijk nagemaakt, vermoedelijk in Duitschland, dat alleen een typogra fische inrichting van de beste soort ze heeft kunnen vervaardigen. Men ver moedt nu, dat de falsarissen bij een dergelijke inrichting biljetten hebben laten maken, die den voorkant van een bankbiljet vertoonden en op den keerkant een advertentie, en bij een andere inrichting een biljet met den achterkant van het bankbiljet en op de keerzijde een advertentie. Aldus zouden die inrichtingen gemeend heb ben, geen bedrog te helpen plegen. Vervolgens zouden de vervalschers die biljetten gesplist hebben en de twee zijden van het nagemaakte bankbiljet op elkaar hebben geplakt. Men weet, dat te Londen een paar mannen ge pakt zijn, die op de een of andere ma nier in de vervalsching betrokken zijn. Donderdagmorgen 9 uren zoo meldt de Nieuwe Gazet kwamen twee onbekenden, een zak dragende zooals de gas werklieden, bij den rente nier Karei Goris, 72 jaar oud, alleen wonende in de Voldersstraat, te Brussel. Zij zeiden dat zij den gasmeter moesten komen onderzoeken. De heer Goris ver gezelde de twee onbekenden tot in den kelder, waar de gasmeter staat. Opeens sprongen de kerels op den ouden man en terwijl de eene hem op den grond hield liggen, bond de andere hem ste vig vast. De grijsaard, meer dood dan levend van schrik, gaf de schelmen zijn sleutels. De kwaaddoeners openden de meubels en roofden er een som van 60 frank uit Op de eerste verdieping vonden zij 1000 fr. in goudstukken van 20 frank en 900 frank in bankbriefjes, alsook een gouden uurwerk met ket ting ter waaide van 1200 fr. Na zich de sleutels toegeëigend te hebben, duwden de kerels hun slacht offer een servet in den mond en plaat sten hem op een stoel. Zij mishandel den den grijsaard zoo erg, dat hem een arm gebroken werd. Vervolgens verdwe nen de bandieten, zonder door iemand opgemerkt te worden. Na lange pogin gen gelukte de heer Goris er in zich los te krijgen. Hij ging onmiddellijk de politie verwittigen. De dieven schij nen beiden 22 jaar oud te zijn. Bij een drinkgelag in sen herberg te Munchen heeft Maandagavond een jonge man van 20 jaar een mfisje van 18 gehypnotiseerd, dat na dien tijd niet meer wakker te maken bleek. Zij is naar een kliniek overgebracht en de hypnotiseur is in hechtenis genomen. Hij heeft zoo iets al meer gedaan, maar is telkens door de rechtbank vrijge sproken. Het volk van hel kanton Thurgau heeft met 13,041 tegen 10,033 stem men een wet aangenomen, volgens welke drankzuchtigen van overheidswege in gestichten verpleegd zullen worden. Den 15den September werd te Zurich zekere vrouw Karli door middel van strychnine vergeven. Zij bezweek na een uur van vreeselijk lijden. Enkele dagen later bracht een spiritistisch me dium, die aan de te Zurich wonende kaartlegster vrouw Bucher kennis had, de politie op het spoor van de daders. Dientengevolge werden de kaartlegster, een schoonmaakster vrouw Koeng, de man van de vermoorde en als vierde in het complot een weduwe Widmer, moeder van 16 kinderen, van wieeral twee gehuwd zijn, in hechtenis geno men. Na een langdurige instructie diende het O. M. een aanklacht in wegens moord tegen de schoonmaakster en de kaartlegster en wegens aanstichting tot moord tegen den man Karli en de we duwe Widmer. Het O. M. nam aan, dat de kaartlegster en de schoonmaak ster voor een belooning van 100 frs. en vrouw Widmer en Karli,om naden dood van vrouw Karli te kunnen trou wen, het misdrijf gepleegd hadden. Na een proces van vier dagen ver klaarden de gezworenen alle beklaag den schuldig. Volgens de Zurische wet, treft den aanstichter van een moord dezelfde straf als den moordenaar. Alle vier zijn tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld. Men herinnert zich, dat de bekende Amerikaansche Marswaarnemer Lowell onlangs mededeeling heeft gedaan, dat door hem op Mars een „kanaal" van zeer aanzienlij keafmetingen was ontdekt. Nu heeft Hagen van het Vaticaan- sche Observatorium dat nieuwe „kanaal" op Mars ook waargenomen. Hagen schat de lengte van het kanaal op ca. 2000 kilometer. De Koning van Spanje heeft het besluit geteek6nd, waarbij aan alle po litieke veroordeelden geheele of gedeel telijke kwijtschelding van straf wordt verleend. Volgens een bericht uit Reikjavik heeft in Huifsdal aan de Isafjord, een lawine 2 huizen meegesleept; 23 men- schen hebben daardoor het leven ver loren. Naar luid van een bericht uit Tokio is er onder Koreanen een komplot ont dekt om een aantal Japansche staats ieden van kant te maken, o. a. Katsoera en Komoera. De Figaro verneemt uit Caracas, dat in de Venezolaansche hoofdstad ver scheiden arrestaties hebben plaatsge vonden. Deze inhechtenisneming staat in verband met een complot, dat ten doel had, Castro weder op den presi- dentieelen zetel te plaatsen. Castro zelf, die dezen winter vertoefd iad te Malaga, was onlangs naar de Canarische eilanden vertrokken, om, indien noodig, gemakkelijker en snel ler* naar Venezuela te kunnen terug- keeren. De aanhangers van Castro in Vene zuela waren den laatsten tijd ook roe riger geworden. Op het oogenblik bevindt zich te Parijs een der leiders van de Venezo laansche nationalisten, generaal Jose Manuel Fernandez, wiens bewegingen met eenige zorg worden gevolgd door de vertegenwoordigers der Venezolaan sche regeering. viertal personen men zegt dat zij vergunninghouders waren 's nachts na sluitingsuur eene zoogenaamde „so ciëteit", waar men introducé's in de gelegenheid stelt in het nachtelijk uur feesten te arrangeeren. Den volgenden dag evenwel deden de vier personen mededeeling van een en ander aan de politie, en procesverbaal werd opge maakt. Als getuigen werden o.tn. opge roepen een viertal onder-officieren der infanterie, die door de bovengenoemde personen waren aangewezen, als heb bende den bewusten nacht ook mede feestgevierd. Het oproepen dezer getui gen was voor dezen echter tnuikend. Al de vier onderofficieren ol. hadden zich in den bewusten nacht of in arrest of op wachtpost moeten bevinden, naar hunne superieuren bleek. Zij hadden zich daarvan evenwel verwijderd om in de „sociëteit" te gaan fuiven. Het ge volg van deze ontdekking is geweest, dat de vier sergeants zijn gedegradeerd en teruggebracht tot den stand van sol daat. En naar verluidt, hebben nog meerdere militairen in verband met dit zaakje strafoplegging te wachten. Uit Steen wijk wordt aan de Tel. ge meld: Een zekere juffrouw, die uit den aard harer betrekking zich in alle kringen bewoog en aller achting en vertrouwen genoot, voor nauwelijks een jaar tot die betrekking der dienende liefde be noemd, heeft op schandelijke wijze de haar toegedragen achting en het in haar zoo ruimschoots gestelde vertrouwen zich onwaardig getoond. Zoo goed als al onze voornaamste neringdoenden, zeker 25 of meer, heeft zij er in doen vliegen. En dat niet voor een beetje. Sommigen voor tientallen, anderen voor honderden guldens. Wist zij bij den een met mooie woorden en schoone beloften aanzienlijke bedragen ter leen te ontvangen, bij 'n ander weer wist zij voor groote sommen aan winkelgoederen of kunstproducten los te krijgen. Over de aanschaffing van sommige ervan moet men zich eenvou dig verbazen. Manufacturiers, meubelmakers, galan teriezaken, goudsmeden, schoenmakers, boekhandelaren, rijwielhandelaren, allen en alles, tot zelfs fotografen en wijn handelaren, ontvingen van de geachte dame bezoeken, kregen voor en na flinke bestellingen en lieten zich beetne men. En geen wonder, men was toch in de vaste overtuiging, te doen te hebben met iemand, die het volste vertrouwen waardig was. Men verdiept zich in gissingen over de vraag, waar zij al die goederen heeft gelaten en wat zij er mee wilde doen. Wij vernemen rog, dat zij bij enke len, waar zij geld leende, moet gezegd hebben een erfenis wachtende te zijn. De gewone truc dus. J.l. Donderdag is zij des nachts of; den volgenden morgen zeer vroeg, naar Meppelvertrokken, om van daar de reis per trein naar Utrecht te vervolgen. Voegen wij hier nog aan toe, dat haar betrekking uitstekend gesalarieerd weid, zoodat geldnood in geen geval de drijfveer kan geweest zijn. Kruiwagen in de Bleekveldstraat teTiel gekocht. ADVERTENTIEN. Coöp. StoomzuiveUabriek OP HOOP VAN ZE6EN", Genderen BOTER. I41.4Ü). Gerechtigd tot het voeren van het Ktyk«*l»oteriuerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag f 1.50 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembous door geheel Nederland. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Maaslandstraat 0 33, 's-BOSCH. A tl vieze ll in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van onder- handsche aecoorden, maken van Contraeten enz. enz. Vlugge en prompte afwerking. B i 11 i| k e Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. De visscher J. Buurmeester te Helle- voetsluis heeft Dinsdag in het Voornsche kanaal met den hengel een baars van zeldzame grootte gevangen. De visch was 55 c.M. lang en woog ruim vier pond. Donderdagmorgen is op het stations emplacement Uitgeest een personen trein ontspoord. Geen persoonlijke on- j gelukken. De reizigers moeten overstappen bij Uitgeest om verder te kunnen worden vervoerd. De treinenloop ondervond vijf kwartier vertraging. Het ongeval had plaats met den trein van 6 u. 29 min., komende van Amsterdam. Een rijtuig ligt onderstboven. BINNENLAND. Men deelt mede, dat een ontwerp van wet tot regeling van de Erfgooiersquaes- ie in het Gooi bij den Raad van State aanhangig is. Naar het Centrum verneemt, zal in iet begin van Maart de Staatscom missie tot herziening van de Jachtwet jij de regeering een drietal wetsont werpen indienen: le. tot regeling van iet jachtrecht; 2e. tot afschaffing van iet heerlijk jachtrecht, en 3e. tot rege- ing der schade, door het wild aan andbouwgewassen veroorzaakt. In de algeloopen week zijn door de marechaussees uit het arrondissement Breda meer dan honderd personen voor de justitie geleid, die zich aan bedelarij en landlooperij hadden schuldig ge maakt. Maar 90 pet. moest men weer op vrije voeten laten, omdat in het huis van bewaring geen ruimte meer voor len was. Dit gebouw blijkt den laatsten tijd herhaaldelijk veel te klein, om aan zijn bestemming te voldoen. Volgens de Tijd zijn eenige sergeants te Amersfoort leelijk in den val geloopen. Eenige dagen geleden nl. bezochten een Naar het Hbl. verneemt, heeft de raad van Amsterdam zich Woensdag in comité-generaal bezig gehouden met de vraag, of een ambtswoning voor den burgemeester zal worden ingericht. Het resultaat van de discussie over i het daartoe strekkende voorstel is nega tief geweest. Woensdagavond omstreeks acht uur hielden zich twee personen op verdachte wijze in de buurt op van het kantoor der firma S. en Co., O.Z. Voorburgwal 326 te Amsterdam. Een porlier van het naastgelegen perceel vertrouwde deze mannen niet en voor het raam zitten de, sloeg hij hen gade. Na eenige oogen- blikken werd door den portier waarge nomen, dat met behulp van valsche sleutels getracht werd de deur van het bovengenoemd perceel te openen. De portier waarschuwde de politie, waarna eenige rechercheurs de mannen op heeterdaad arresteerden. Deze beide inbrekers, de 21-jarige M. en de 23- jarige T., zijn bekenden van de justitie. Zij hadden een groot aantal loopers en vele inbrekerswerktuigen bij zich. Dinsdag heeft een opkooper voor één gulden en vijftig cent den geheelen in boedel van het opgeheven logement De voor g-oede Sigaren is: Uitgebreide Sorteering (vanaf f 1.10 tot f 9.per kist van 100 stuks.) Prima merken van t 2.50 en f3. Die ze eens gerookt heeft blijft ze rooken. Door goede waar trekt men zijn afnemers. tegen verminderden prijs, als»: „Inhuldiging" voorheen f 2.60 thans f 2.65 per 100 stuks. 1.90 „de Meijerij" „la Bonita" Zoolang de voorraad strekt. 1.35 1.70 1.25 Bicrbroiiwerij-Jfaatschappij VERKRIJGBAAR BIJ: die zich tevens aanbeveelt voor het Emailleeren en Repareeren van alle merken Rijwielen en het leveren van alle mogelijke onderdeelen. ^SBSSÊBÊÊÊS^ÊÊÊSBÊÊSÊBBÊSÊnBBÊÊÊKÊÊÊKBÊBÊÊÊÊSÊBÊSSÊSSÊB uvi.iiiwvi.iin i,i. Wordt, indien verlangd, ook franco thuis gebracht. Keizergd(jk E 59. Rnamsdonk(veer). Boek- en Papierhandel. Handelsdrukkerij. Levering van alle soorten spoedig en tegen lage prijzen. Voor Registers met speciale liniatuur vrage men prijsopgave. n H. M. RAGETLIE,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5