ERFHUIS Onmisbaar voor ieder Staatsburger Voor de a.s. B£M.JDE1I$ is bet en Draineerbuizen Onze Engelsche Heeren Reclame Fantasie Hoed „THE UNIQUE", L. J. VEERMAN te Heusdsn. Teksien op Carton, Glas en Fluweel. Yerkooping Josephns Marinns SpiereiMrsh, Notaris KERKHOVEN te Wertaiam, Ednard Schmaink, voor BOTERMARKT i, 0 70 en 71, Vrijdag 4 Maart a.s. HVIï-. ÏUE. 1VAUTA, Groote Huisbijbels f 1.25. Ontvangen: Nieuwe Collectie dadelijk een lijk. Zijn echtgenoote is zwaar gewond overgebracht naar hun woning, Huize de Rinkelaar, onder Dij kerhoek, terwijl de koetsier zwaar ge wond naar het ziekenhuis te Deventer is gebracht. Maandagmiddag werd uit Roermond gemeld: Sedert den grooten watersnood in 18c0 is de Maas hier niet meer zoo hoog geweest als thans. Voor de vijfde maal zijn dezen winter de omliggende bouw- en weilanden ondergeloopen. Het verkeer met de omliggende gehuchten, waar thans het water overal de wonin gen binnenstroomt, kan slechts per boot onderhouden worden. Uit Maastricht: Bewoners van het Villapark, dat een heel eind van de Maas afligt, hebben water in de kelders. De dorpen Heu gem, Borgharen en Itteren zijn over stroomd. De bewoners moeten vluchten of op de zolders hun toevlucht zoeken. Uit 's-Hertogenbosch Hedennamiddag zijn, voor de tweede maal in dit jaar, alle watertoegangen tot de stad gesloten en is het stoom gemaal in werking gesteld. De schip perij is, tengevolge daarvan, weer naar de buitenhave verlegd, hetgeen altijd voor handel en bedrijf groot ongerief oplevert. Verscheidene kelders in de stad staan geheel of gedeeltelijk onder water en doordat de Pettelaarsche weg weer op drie plaatsen is ondergeloopen, moet de gemeenschap met de bewoners van Sint-Michielsgestel, Schijndel, Ge monde, den Dungen en meer anderen dien kant uit gelegen dorpen langs een grooten omweg worden onderhouden. Uit Renkum: De Rijn is opnieuw vrij sterk gaan wassen, zoodat voor de vierde maal in dezen winter de overtocht per gierpont gestaakt is moeten wordeii, en het ver keer voor rij- en voertuigen met de Betuwe en Veluwe is gestaakt. Een jeudig echtpaar te Amsterdam verhuisde de vorige week van de Van Ostadestraat naar een der straten* in het Indische kwartier. Toen de meubelen in de nieuwe wo ning afgeladen waren, miste de moeder haar kind, een meisje van zes maanden. Onmiddellijk werd een rijtuig genomen en naar de oude woning gereden, waar men de kleine in het leege huis in den kinderstoel slapende vond. Papen drcchtschc strafzaak. De verdedigers in de Papendrechtsche rechtzaak hebben, naar de D. Ct meldt, onderstaand adres ingediend bij den raad van de gemeente Papendrecht, ter wijl aan elk der raadsleden een afschrift daarvan is toegezonden. Aan den Raad der gemeente Papendrecht, Achtbare Heeren, Met verschuldigden eerbied wenden ondergeteekenden, mr. W. Dicke, ad vocaat te Dordrecht en mr. J. A. van Hamel, advocaat te Amsterdam, zich tot u met het navolgende verzoek, in de hoop, dat dit door u met welwil lendheid zal worden ontvangen. Het zal u niet onbekend zijn, dat ondergeteekenden optreden als verde digers in de strafzaak tegen uwen in gezetene, H. Garsthagen, beschuldigd van smaadschrift, doch zijnerzijds op gevend, op de secretarie en in de raads zaal van het gemeentehuis uwer ge meente door politiebeambten mishan deld te zijn. Ter beoordeeling van de betrouw baarheid der door den beklaagde en verschillende getuigen afgelegde verkla ringen is de inrichting van het raad huis, deszelfs rez de-chaussee en sous- terrain van veel gewicht, en wij behoe ven u niet te zeggen, dat wij advocaten ten einde onzen plicht richtig te kun nen vervullen, er groot belang bij heb ben, in dezen uit eigen wetenschap te kunnen oordeelen. Dit toch is de eenige wijze, waardoor wij voor ons zelf met volkomen nauwkeurigheid de locale toe standen en verhoudingen, alsmede de gehoorigheid kunnen leeren kennen. En zonder deze kennis loopen wij ge vaar van gebrekkige voorstellingen uit gaande, de juistheid en onjuistheid der verklaringen van beklaagde en getuigen niet volledig te kunnen onderkennen, zoodat wij onzerzijds niet in de ge- wenschte mate kunnen medewerken om de waarheid aan het licht te brengen. Dat dit evenwel het hooge recht en de hooge plicht van de advocaten is, zult u toegeven, en ongetwijfeld ver dienen zij hierin van iedereen steun. Het is daarom, dat wij ons tot uw Achtbaar College, als hoogste autoriteit, die over het raadhuis het zeggenschap heeft, wenden, met het beleefd doch dringend verzoek ons in zooverre tege moet te willen komen, van ons toe te staan, aan 't inwendige van 't raadhuis een bezoek te brengen, teneinde ons op bovenomschreven wijze op de hoogte te stellen, op een door uw college te bepalen tijd. Wij onzerzijds verklaren gaarne, van uwe toestemming met de meeste be scheidenheid, onder vermijding van elke stoornis gebruik te zullen maken, ter wijl het ons aangenaam zal zijn, indien vanwege uw college een vertegenwoor diger bij ons bezoek mocht willen aan wezig zijn. We kuDnen ten slotte niet anders doen dan verklaren, dat een welwillende houding van uw college in dezen stellig op de algemeene waardeering aanspraak zal hebben. 't Welk doende enz. (get.) W. DICKE. (get.) VAN HAMEL. Men meldt aan de L. Ct. uit Makkum Vrijdagmiddag heeft G. Kooi op 't Makkumer Wal een lijk gevonden. Het werd door hem aan wal gebracht, waarna hij de politie er mee in kennis stelde. Uit het signalement kon zij opmaken, dat het was van v. d. Leij van Leeuwar den, die als knecht voer bij schipper Koolstra, die met zijn vaartuig in den storm van 13 Nov. j.l. op den Tabbert strandde, waarbij beiden verdronken. Maandag is J. G. H., directeur van de N. V. Lotisico te 's Gravenhage ver oordeeld tot f 100 boete conform het vonnis van den Haagschen kantonrech ter wegens overtreding der Loterij wet. De veroordeelde heeft dadel ijk cassatie aangeteekend. Een soldaat, die zijn ouders te Naald wijk zou bezoeken, geraakte Zaterdag avond bij het overstappen te Poeldijk onder den tram, omdat zijn sabel, toen hij van de nog in beweging zijnde tram afsprong, achter de treeplank bleef haken zoodat zijn eene been afgereden werd. De ongelukkige is naar het Ziekenhuis te Den Haag is vervoerd, waar hij is overleden. Bij Kon. besluit is bepaald, dat aan in behoeftige omstandigheden verkee- rende weduwen en weezen van in kolo nialen dienst gehuwde militairen onder stand ten laste van den lande kan wor den verleend, indien de overleden echt genoot geen lid van het bij Kon. be sluit van 24 Juni 1908 opgerichte wedu wen- en weezenfonds is geweest. De onderstanden moeten telken jare worden aangevraagd aan den minister van koloniën, onder overlegging van een ambtelijke verklaring, waaruit de behoeftigheid blijkt. Uit het bovenstaande blijktwat in vroegere berichten niet duidelijk uit kwam dat de huwelijken in dienst moeten gesloten zijn. Maandagmiddag zijn door de gemeen tepolitie te Tilburg gearresteerd M. W. en L. A., beiden van Tilburg, die in den nacht van Zaterdag op Zondag te Goeree kerkdiefstal hadden gepleegd, door uit een bergplaats onder het kerk gebouw een aantal koperen kandelaars te ontvreemden. Het gestolene hadden zij in een sloot onder Oerle verborgen. De daders hebben reeds bekend. Het correspondentschap van de Ne- derlandsche Bank te Breda, J. B. N. Laurijssen in de Boschstraat heeft, zoo meldt de Br. Ct-., bij de politie aangifte gedaan van de ontvangst van een valsch bankbiljet van f 40. Het biljet, dat op het politiebureau is gedeponeerd, is blijkbaar langs foto- grafischen weg verkregen. In het water merk staat „Neder Bank", zoodat dus de letter 1 ontbreekt. Het is iets don kerder van kleür dan de echte, terwijl de ingewerkte slingers aan den boven rand, anders wit, hier donker zijn. Het is blijkbaar aan de zijkanten afgesneden en draagt het nummer N.C. 7582. De aanbieder was geheel te goeder trouw. Een effectenfirma te Amsterdam had onlangs aan iemand eenige effecten geleverd, die dusdanig de laagte in gingen, dat de eigenaar er f 1000 op verloor. De man trok zich de zaak zóó aan, dat hij Vrijdagavond tegen een uur of zeven, met een bijl gewapend, naar de particuliere woning van een der firmanten trok, die hem de effecten ge leverd hadden. Toen op zijn bellen de deur van het bovenhuis geopend werd, stormde hij luid schreeuwend en tierend de trap op, en dreigde den heer des huizes te zuilen vermoorden. Deze greep, om zich te beveiligen een geweer, waarop de ander uitriep„Schiet me maar dood, dan ben ik meteen van alle misère be vrijd." Intusschen werd noch van de bijl, noch van het ander moorddadig wapen gebruik gemaakt. Wel geraakte de be zoeker met den heer des huizes hand gemeen, en deze in zijn ijver om den ongewenschten gast kwijt te raken, weerde zich dusdanig dat het tweetal ten slotte broederlijk de trap afrolde. Beneden op de stoep begon de cliënt opnieuw te dreigen en te lamenteeren, tot eindelijk de politie er in slaagde de rust te herstellen. levensgevaarlijk verwond. De vermoe-' delijke dader van beide feiten, de land- bouwer C. is naar de gevangenis te Roermond overgebracht. In de buurtschap Junne onder de ge meente Ambt Ommen is Maandagmor-1 gen in een sloot het lijk gevonden van een onbekend manspersoon, vermoede lijk een polderwerker, die werkzaam was aan de Vechtverbetering aldaar. In het Israëlietisch Oudelieden ge sticht aan de Claes de Vrieselaan te Rotterdam, isingebroken. Hiervan wordt verdacht zekere J. C. F. R., de huisknecht dier stichting, die Zondagavond vrij kreeg tot Maandagochtend en heelemaal niet meer teruggekomen is. Uit laden van een buffet en uit een paar kasten in twee kamers aanwezig, zijn gestolen twee gouden en vijf zilveren horloges, twee bloedkoralen armbanden met gou den slot, een gouden collier, zeven gou den damesringen, een zilveren armband, een gouden en een zilveren broche be nevens een bedrag van ruim f 700 in bankpapier en specie, welk geld de bin nenvader van dit gesticht, de heer S. van Ronkel, onder zijn beheer had. De commissaris der Koningin in de provincie Friesland, mr. P. A. V. baron j van HarinxmathoeSlooten, heeft eenige heeren uitgenoodigd ter vergadering op 4 Maart a s., om te komen tot de op richting eener commissie, bestemd mid delen te beramen ter tegemoetkoming aan de bewoners der overstroomde stre ken, welke door den hoogen boezem waterstand schade lijden. Zaterdagmiddag heeft de politie, op bevel van de rechtbank te 's-Hertogen- bosch, aldaar te zijnen huize gearre steerd en naar de gevangenis overge bracht den fotograaf J. J. V., in ver band met een door V. gedane uitgifte van een valsch bankbiljet van f 10. Naar men zich zal herinneren, werd V. reeds eenigen tijd geleden te Amster dam aangehouden, eveneens in verband met 't vervaardigen en uitgeven van valsch papiergeld. Toen echter werd hij wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten gesteld. Rotterdamsche eiereHTciliug, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buiten landsche eieren 58935 stuks. Hoendereieren van f 3,35f 4,80 per 100 stuks. CORRESPONDENTIE. Biirj?erli|ikp Stand. Heugden, van 22 Febr. tot 1 Maart. Geboren: Heiltje, d. v. H. van Hel den en A. G. van Helden. Overleden: J. M. Spierenburgh, 62 j. Woudrichem, van 1 tot 28 Febr.. Getrouwd: G. Verbeek, 26 j. en W. Viveen, 19 j. Geboren: Clasina Bernarda, d. v. E. Groeneveld en H. Groeneveld Bastiaan, z. v. J. Viveen en A. Hartman Jan, z. v. D. J. Borg en J. Baks; Ivo, z. v. A. Smits en M. Verbeek Willem, z. v. M. A. Baks en C. A. BronGoverdina, d. v. G. Struik en G. Borg Johanna Dingena, d. v. J. A. C. Holleman en A. M. Bouwman. Overleden Heiltje Adriana van Andel, 7 m. Zitting van Donderdag 24 Februari 1910. Uitspraak in zake het O. M. tegen; C. v. B. te Werkendam, mishande ling, f 25 of 50 d. h.; A. J.B. te Raams- donksveer, als voor, f 15 of 30 d. h.; G. v. d. M. te Capelle, als voor, 8 m. gev.; H. v. d. P. te Nieuwkuik, weder- spannigheid, f 10 of 20 d. h.; Th. M. S. te Sprang, loopen over eens anders grond, niet ontvankelijk verklaard in zijn appèl; dezelfde, jachtovertreding, vonnis van het kantongerecht te Waal wijk vernietigd ten opzichte der straf, veroordeeld tot f 2 of 1 d. h. Marktberichten. Bij den logementhouder J. van Roekei te Gorinchem is met een valschen sleu tel een kast geopend en daaruit een bedrag van f 80 ontvreemd. Te Meliek zijn Zondagavond de kleer maker v. H. door een messteek aan den hals en de landbouwer L. door een revolverschot in het rechter bovenbeen Het ingezonden stuk uit Werkendam is te laat ontvangen. Zal in het eerst volgend nummer geplaatst worden. Red. Waterhoogte Maastricht (brug). 28 Febr. 4.12 M. boven 0. 1 Maart 4.13 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 28 Febr. 6.50 M. boven. 0. 1 Maart 6.48 op nam., te ANDEL a. d. RIB, om contant geld, van Amerihaansche grenen en vu uren deel enschroo- ten9 ribbenenz.9 door Notaris KNOOK. ALLE SOORTEN Advertentiën. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, meermalen gesterkt door de H.H. Sa cramenten der Stervenden, mijn ge liefden Echtgenoot en onzen Broeder, de heer in den ouderdom van twee en zestig jamn. Uit aller naam, Wed. J. M. SPIERENBURGH— van Leeuwen. door op Donderdag 1() Maari 1910, des voorm. 19 uur te beginnen, ten woonhuize van den Heer J. A. KEN- TIE, Meester-Timmerman en Aannemer te Woudrichem, wegens diens vertrek naar elders, van: Meubelen en Huisraad, Aannemers gereedschappen en diverse Visscherij- Artikelen, breeder omschreven bij biljet dat, op aanvraag bij den Notaris, kos teloos wordt toegezonden. Bezichtiging op den verkoopdag, voorm. 8—10 uur. te koop, aan de fabriek van J. WESSELING, te BOLSWARD. van 3 gulden, is de beste in den Handel. Eens GEKOCHT, blijft KOOPER. Nieuwe vorm en uitvoering voor 1910. Naar buiten onder rembours of postwissel franco zending. Opgave van hoofdwijdte voldoende Heeren Mode- en Hoedenmagazijn Hofleverancier. Vuchlerstraat 36-38, 's-BOSCH. Goede ideeën gezocht om ze te doen patenteeren en winstgevend te maken door IIEINRICII RRiiST NAC HF. Bureau voor aanvragen en Verkoopen van Patenten enz. Amsterdam, Am stel 04, Interc. Telephoon 6757. is de vijfde tot op 1 December 1909 bijgewerkte druk van VERZAMELING, bevattende de Grondwet, het Burgerlijk Wetboek, de Bepalingen betreffende het Arbeidscontract met Formulieren voor dienstboden en voor werklieden, de Kieswet, de Gemeentewet, de Wet op de Grondbelastingde Wet op de Personeele Belasting, de Wet op de Vermogensbelastingde Wet op de Bedrijfsbelasting, de Wet op het recht van Vereeniging en Vergaderingde Faillissemenlswet, de Wet op het recht van Successie, de Zegelwet, de Arbeidswet, de Wet op de Kamers van Arbeid, de Wet op de Fabrieks- en Handelsmerken. UITGEGEVEN ONDER TOEZICHT VAN Advocaat en Procureur te Utrecht. Pr|{s, gebonden in linnen stempelband, slechts I' l.?5. IV.B. In deze nieuwe uitgaaf zijn de allerlaatste wijzigingen in het Burgerlijk Wetboek, betreffende de Herziening der Kinderwetten en de Wet, betreffende het Onderzoek naar het Vaderschapopgenomen. Het feit, dat van deze Wetboeken binnen enkele jaren niet minder dan 30000 Ex. verkocht zijn, is wel een bewijs voor hunne praktische bruikbaar heid. De inhoud bestaat dan ook uit Wetten, die schier een elk telkens in het dagelijksch leven te pas komen, zoodat het bezit dezer verzamelingen voor een ieder het grootste gemak oplevert. Daarbij is de druk zeer duidelijk en de prijs zoo buitengewoon laag, dat deze voor niemand eenig beletsel tot aankoop kan zijn. Na ontvangst van postwissel it f 115 wordt bovenstaand franco toegezonden door den Boekhandelaar Groote voorraad in verschillende prijzen en banden met en zonder Gezangen. Duizenden op magazijn voorhanden. ROTTERDAM, 28 Febr. Tarwe puüce jarige per 80 kilo, - a per 100 kilo f 9.50 a 7 25 ttieinc f a -. Rogge f per heet Gerit f - aChevalier fa Haver f 6a 7.-, per 100 kilo, Bruine boonen f 10 - a 15.-, vitte fa Ervten f 9.a 12 Arrondissements-Rechtban k te's-Bosch. WERKEN DAM. De zetting der boter is deze week op de markt 6P/9 ets., in de winkels dus 721/2 ct<. per half kilo. Eieren f 0.95 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 72(/2 et. per half kilo en die der eieren f 0.90 de '.6 stuks BESOOI JEN. 1 Maart. De prijs der Boter was heden f 1. 5 f 1.55 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren f .95 de 26 stuks. GORINCHEM, 28 Febr. Op de veemarkt waren aan gevoerd 339 runderen9 nuchtere halveren, 20 vette varkens, 360 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 220 280. kalftaarzen f 180 a 240 guiste vaarzen a melkkoeien f 160 a 220, twee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a - pinken f 40 a 80 graskalveren f a nuchtere f 8 a 14, schapen f a lammeren f a biggen 7 a 13 per stuk. Vette varkens 251/J a 26 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorris tarwe f 8.59a 9,25 roode dito 8.a 8 50 xoitte dito f 8, - 8.50 issl. rogge f 5.25 a 6 00 buitenl. dito f 6 .50 \a 6.75 gerst f 4.75 a 6.—, haver f 3.50 a 4.15 i duivenboonen f a -. blauwe erwt n f a - mais, 75 pond, f 5.60 a 6.1". alles per heet Boter 72iji a 75 ct. per ha'f kilo Eieren f 0.85 a 0.95 per 26. Kippen f 0.70 a 1. per stuk. ROTTERDAM28 Febr -1 Maart Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1438 cite runderen, 1217 magere dito, 468 vette en graskalveren, 1177 nuchtere kalveren 255 schapen of lammeren, 716 varkens, 171 biggen. j De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 70. Ie kw 48 cent, kalveren le kw. 120, 2e kw. 90 ct. schapen le kw 61 2e kw. 51 et. vette varkens 53 a 50 ct. licht soort 52 a ct. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 16.a 24.-- idem vorr de slacht f 7.- a 12 00 Biggen f 1.40 a 180 per week. j Op de botermarlt wrden aangeveerd 54/8 en 21/16 ton en 186 stukken van een half Ho. Prijs le kwali teit f 65 2e kw f 61. 3e kw. f 58 Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeuwsche eieren ƒ5 a 5.20, Overmaassche dito f 5 30 a 5 50 per 100. Heusden, 27 Febr. 1910. Bet Wetboek voor Iedereen. en L J. VEERMAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3