Een Docter 2000 bossen SNIJTEENEN, nette Dienstbode PU. INZET. KROONDOMEIN. Bij iKlrijvii zullen worden aattpMen: Een percsel Mil, Notaris HART te Waalwijk, W eiland. Notaris H. Anderson iet TI STAAT TER DEKKING: de BrÉe Witvoet StamM en PremiÉiipt ELEOiNT, BilMBEM. Onmisbaar voor ieder Staatsburger L. J. VEERMAN te Heusden. Ds vaste Goederen ERFHUIS Notaris KERKHOVEN te WerMam, van ds Geneeskundige Faculteit te Parijs spreekt zijn bewondering voor de Pink Pillen uit. Te koop Rentambt Werkendam. Notaris RANT publiek verkoopen publiek verkoopen: publiek verkoopen: echter intijds en leverde hem aan de politie over, die niet minder dan 40 valsche kwartjes op hem vond. De man kon niet anders dan bekennen; hij gaf zijn adres te Utrecht op, en nog den zelfden avond vond de Utrechtsche politie toen alle aanleiding, om den zoon van den aangehoudene te arrestee ren. Deze zoon, van beroep chemiker bij een tandarts, bleek de hoofdschuldige te zijn. Hij had thuis een volledig la boratorium gipsen vormen en alle an dere benoodigdheden, als smeltkroezen, tinnen lepels, compositie trekpotjes en specie, en bovendien een goede voorraad valsch geld werden daar gevonden. De vader hielp den zoon hij het ver vaardigen en had bovendien de taak het product voornamelijk in Amsterdam van de hand te doen. Het tweetal moet het valsche-muntersbedrijf reeds gerui- men tijd hebben uitgeoefend, en een al zeer groot, natuurlijk moeilijk te schatten bedrag aan valsch geld in omloop hebben gebracht. Zij hadden een groote bedre venheid in de kunst; hun namaak was moeilijk van echt geld te onderscheiden. Alleen het kwartje, dat den vader erin deed looper>, was slordig afgewerkt Het meeste valsche geld, dat op hen bevonden is, is voornamelijk uit rood koper en eenige andere metalen, aan gemengd met een weinig zilver, samen gesteld. Zondagavond hebben kwaadwilligen de sluis op den Boterdam te Druten opengezet. Het werd bemerkt door een postbode, die de omwonenden waar schuwde. Anders was de buurtschap geheel ondergeloopen. In den provincialen weg tusschen Oijen en Oss, die als traverse dienst doet voor een gedeelte van de Beersche Maas, is door den geweldigen stroom een groot gat geloopen, zoodat de pas sage voor rijtuigen gestremd is. Tengevolge van de doorbraak van den rechter Diezedijk. is de afdeeling Orthen, behoorende tot de gemeente 's-Hertogenbosch, voor een goed deel overstroomd. De Utrechtsche politie heeft aange houden een 21-jarige boerendochter uit Maarsseveen, verdacht van oplichting van een goudsmid te Utrecht. Omtrent de geschiedenis van het verdwenen knaapje, Jan van der Wiel wordt aan de St. Ct. meegedeeld, dat naar alle waarschijnlijkheid de heer, die het ontvoerd heeft, zich met zijn slacht offer naar Amsterdam heeft begeven. Daar moest hij een melksalon 's avonds hebben bezocht, en dadelijk het tweetal zeer de aandacht der huisvrouw getrok ken hebben. Het kwam haar voor, dat die twee heelemaal niet bij elkaar hoorden het jongetje boersch van voorkomen, schuw rondziende, en die zeer net geklee- de heer wiens prachtige chroomleereu schoenen opvielen. De moeder van Jan is naar Amsterdam geweest, voorzien van een portretje, waarop een groepje schoolkinderen. On der dat groepje bevond zich ook de vermiste knaap, maar veel jonger, ter wijl een ouder broertje, toen iets jonger dan thans de verdwenen 13-jarige, ook daarop voorkwam. Toen mej. van der Wiel 't groepje schoolkinderen liet zien, wees de dame uit het melksalon direct het broertje aan. Bij 't verdere gesprek werd het der moeder hoe langer hoe duidelijker, dat haar kind daar den bewusten llden Februari met dien heer des avonds moest geweest zijn, vooral ook viel haar op de manier, waarop 't kind 't kopje aan gevat had en de wijze van antwoorden, die precies overeenkomen met de wijze van doen van haar kind, toen zij het bij zich thuis had en dan dat zeei lichte haar, en de beschrijving der schoe nen, alles klopte zeer nauwkeurig. Alleen de kleeren waren niet dezelfde. De dame uit het melksalon meent, dat het ventje een nieuw confectiepakje droeg. Op 1 Januari 1909 bedroeg het aan tal inwoners der Geldersche gemeente Hemmen 197. Er werd in 1909 één kind geboren, en er kwam één sterfge val voorhet zielental was op 1 Januari j.l. 197 gebleven. Huwelijken werden er in 1909 niet gesloten. Een ingezetene van Edam verkocht dezer dagen aan een koopman uit Am sterdam een tuinbeeld voor f 170. Hij dacht een goede zaak gedaan te hebben. De Amsterdammer evenwel had er beter kijk op, en verkocht het voor een aan zienlijke som, stellig niet minder dan f 1000, aan den directeur van het Rijks museum. Zaterdagmorgen is het graanpakhuis Alpha, van de heeren Schilthuis en Co., aan de Oosterhaven te Groningen, vanbinnen ingestort. Alle vijf zolders zijn naar beneden gekomen, zoodat thans eenige honderden lasten zwarte haver, witte haver, gerst en tarwe tot 8 meter hoogte doorelkander liggen. Het personeel kon intijds vluchten. In den nacht van Vrijdag op Zater dag zijn op telegrafisch verzoek van den officier van justitie te Leeuwarden bij het zich inschepen aan boord van her stoomschip Rijndam aan de Wil- helminakade te Rotterdam aangehouden de winkelier S. H., uit Beetgum, in Friesland, met vrouw, twee kinderen en een kostganger, die op het punt stonden naar Amerika te vertrekken. De winkelier wordt van frauduleus bankroet verdacht. De ongeveer 20-jarige slagersknecht v. E., te 's-Hertogenbosch is Zaterdag middag gearresteerd, verdacht een aan zienlijk bedrag van zijn patroon Moonen geïnd en niet verantwoord te hebben. Te Maastricht heeft Zondagmorgen een ernstig ongeluk plaats gehad. Ter wijl men bezig was de lading van het schip, dat Zaterdag van Luik komende in de Maas is vastgeraakt op een ander schip over te brengen, knapte de ijzeren kabel, waarmede dit laatste schip aan den linkeroever bevestigd was midden door. Honderden toeschouwers, die door de politie niet op een afstand te hou den waren, stonden naast en op dien kabel. De gebroken kabel verwondde 5 personen zwaar, terwijl eenige ande ren lichte kwetsuren hadden. Nadat aan de ernstig gewondeD in het bureau van den rijkswaterstaat de eerste ge neeskundige hulp was verleend, werden zij naar het gesticht Calvariënberg overgebracht. De verwonden zijn twee meisjes uit Oud-Vroenhoven, waarvan de een het rechter-onderbeen gebroken en de andere een rechter onderbeen breuk heeft; een man beide onderbee- nen gebrokeneen man met wonden aan been en hoofd, en een man met verschillende huidwonden. Men meldt uit Groningen In de gevangenis alhier heeft zich een Duitscher van het leven trachten te berooven. Hij wist zich op een of andere manier van een spijker te voor zien en heeft deze in zijn hoofd ge slagen. In bedenkelijken toestand werd hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is vrij redelijk. Door de rechtbank te Rotterdam zijn in staat van faillissement verklaard de constructie-werkplaatsen, raachinefabr. en scheepswerf, voorheen H. F. Land man en Zoon te Schiedam. Het tekort moet ongeveer op f 600.000 bedragen. Een bankiersfirma en verschillende ijzer handelaren te Rotterdam zijn bij dit faillissement voor groote bedragen be trokken. Docter Georges Oriot, van de Genees kundige Faculteit te Parijs, 4, rue de l'Entrepót (Paris), schrijft ons „Ik heb heel dikwijls uwe Pink Pillen toegepast en altijd hebben zij mij uit muntende resultaten gegeven. Ik heb in gevallen van bleekzucht, van ver arming van het bloed, van zenuwzwakte en kritische maandelijksche storingen, niet alleen een aanmerkelijke verbete ring, maar volkomen genezingen ver kregen. In het bijzonder heb ik uwe Pink Pillen toegepast in een geval van hoogst ernstige bloedarmoede met al de ziekteverschijnselen die de voorloo- pers zijn van gevaarlijke hartaandoe- ningen. In een behandeling van drie maanden heb ik niet alleen een verbe tering, maar een volkomen genezing van al die verschijnselen verkregen." Indien Docter Georges Oriot geen uitmuntende resultaten met de Pink Pillen had verkregen, zou hij niet uit eigen beweging een zoo loffelijke ver klaring hebben afgelegd. Alle getuige nissen van genezing betreffende de Pink Pillen zijn oprechte, oorspronkelijke getuigenissen, wel degelijk afkomstig van genezen personen, wier naam en adres, wier photographie zelfs, wij geven en bij wie de ongeloovigen altijd gele genheid hebben navraag te doen. Nu een verandering van jaargetijde gaat intreden, heeft een lentekuur met de Pink Pillen de beste uitwerking op uw gezondheid. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogen bosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede dro gisten. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 66193 stuks. Hoendereieren van f 3,45f 4,55 per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 7 Maart 4.02 M. boven 0. 8 3.78 Waterhoogte Maastricht (brug). 7 Maart 2.16 M. boven 0. 8 1.93 Ad verten tlëu. voor 't mes gesneden, le kwaliteit. Te bevragen bij S. VERHAGEN te Heusden. V ;'v -4 Voor direct of tegen Mei gevraagd eene Zich te vervoegen bij W. L. ZECKEN- DORF te Waalwijk. 3 dezer geveild, zijn zeer laag inge zet als: Koop 1 f 1800.Koop 2 f 200. 4 - 2600.— 5 - 950.— Toeslag ltt Maart 19IO, voorm. ÏO uur precies te Dussen, bij J. A. VAN DIJK. Notaris BIETBA, Dnssen. Grauwe, Roode Schietwilg en Bitterwilg-Teenen. In partijen of in massa. Lijstjes met juiste aanwijzing enz., wor den op aanvrage franco toegezonden. Briefjes in te leveren vóór 15 Maart a.S., bij den RENTMEESTER te Dor drecht, Spuiweg 88g. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgend en dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alien, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Worm er veer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor- merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. Iniormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. te Waalwijk, zal ten Koffiehuize van C. J. MAHIEU te Sprang, bij INZET, op Dinsdag 15 Maart I9IO, bij TOESLAG, op Dinsdag 39 Maart 1910, telkens om 3 uur des namid dags Hoop 14. in de West Hengmeng, Sectie G nos. 150 en 151, groot te zamen 2.80.80 H. A. In huur bij D. H. Netten te Sprang tot Kerstmis 1910 voor f 220, Zie de biljetten. zal ten Koffiehuize van AART NIEUWEN- HUIZEN te Eethen, bij inzet op Woens dag 16 Maart 1910, bij toesJag op IVoensdas; 30 Maart 19IO, telkens om 3 uur des namiddags, Sectie B. nos. 64 en 65, groot te zamen 2.29.60 H.A. In huur geweest bij M. Rasen voor f 147.50 per jaar. Zie de Biljetten. zal op Maandag 14 Maart 1910 bij INZET en op Maandag 31 Maart 1910 bij TÓESLAG, telkens des middags om 13 uur, in „DE DOELEN" te Go rinchem metSCHUUR en ERF, HOOILAND, BOOM GAARD en Dijkglooiing met Vruchtboomen te SPIJK, onder Wfjk, kadaster sectie A, nummers 324, 325 en 1440, samen groot 64 aren 30 centiaren. Te aanvaarden bij de toewijzing. Betaling 2 Mei 1910. Nadere inlichtingen geeft voorn. Notaris. 11» I EII. door op Donderdag ÏO Maar! 1910, des voorm. 19 uur te beginnen, ten woonhuize van den Heer J. A. KEN- TIE, Meester-Timmerman en Aannemer te Woudrichem, wegens diens vertrek naar elders, van: Meubelen en Huisraad, Aannemers gereedschappen en diverse Visscherij- Artikelen, breeder omschreven bij biljet dat, op aanvraag bij den Notaris, kos teloos wordt toegezonden. Bezichtiging op den verkoopdag, voorm. 8—10 uur. bij ANT0NIE VAN WIJK Lzn., Huize Munnikkenhof te lYUH l»U Heusden, bekroond op de j.l. gehouden Rijks keuring te 's-Bosch met 500 gulden. Deze hengst is van beroemde ouders en aangekocht in Oost-Friesland door den Heer HEUFF-CELLENDONK Kerk Avezaath bij Tiel. Hekgeld 8 gulden bij de eerste toelating te voldoen. is de vijfde tot op 1 December 1909 bijgewerkte druk van VERZAHELIMk, bevattende de Grondwet, het Burgerlijk Wetboek, de Bepalingen betreffende het Arbeidscontract met Formulieren voor dienstboden en voor werklieden, de Kieswet de Gemeentewet, de Wet op de Grondbelasting, de Wet op de Personeele Belasting, de Wet op de Vermogensbelasting, de Wet op de Bedrijfsbelasting, de Wet op het recht van Vereeniging en ergaderingde Faillissementswet, de Wet op het recht van Successie, de Zegelwet, de Arbeidswet, de Wet op de Kamers van Arbeid, de Wet op de Fabrieks- en Handelsmerken. UITGEGEVEN ONDER TOEZICHT VAN JUT. IVAUTA, Advocaat en Procureur te Utrecht. Prijs, gelionden In linnen stempelband, slechts f 1.35. Het feit, dat van deze Wetboeken binnen enkele jaren niet minder dan 30000 Ex. verkocht zijn, is wel een bewijs voor hunne praktische bruikbaar heid. De inhoud bestaat dan ook uit Wetten, die schier een elk telkens in het dagelijksch leven te pas komenzoodat het bezit dezer verzamelingen voor een ieder het grootste gemak oplevert. Daarbij is de druk zeer duidelijk en de prijs zoo buitengewoon laag, dat deze voor niemand eenig beletsel tot aankoop kan zijn. Na ontvangst van postwissel a f 1.35 wordt bovenstaand franco toegezonden door den Boekhandelaar 4 Maart. Het bestuur Tan den Oud Noord-Beuland- polder te Coljjnsplaat, lo. het uitroeren van de oever- werken aan genoemden polder. Minste inschrijver G. Dekker Sliedr echt voor ƒ28,888. 2o. het leggen van een inlaagdqk in de westelijke kuip van den polder. Minste inschrijver A. Jacobs te Goes voor 11,998. 7 Maart. Min. van Waterstaat, den bouw van een post- en telegraafkantoor met directeurswoning te Won- drichem. Minste inschrijvers F. J. Schuurman! en H. Tim mermans te Eekeren (BelgiS) voor 80,886. ff ERKENBAM. De ftting der boter t* deze week op de markt 65 et*.. in de winkel* dut 7 et p*i kalf kilo. Heren f 0.80 de 26 ttukt. SLEEIJ WIJK. De zetting der koter bedraagt 721/j et. per kalf kilo e* die der eieren f O.Bilfade ï6 ttukt BESOOIJEy8 Heart. De prij» der Boter wei* heden f 1.49 f 1.57 per Kilo. Aangevoerd 860 K.G. Heren f l .80 de 26 ttukt. GORINCHEM, 7 klaart. Op de veemarkt waren aan gevoerd 116 runderen. 10 nuchtere kalveren, 19 vette var kent, 441 biggen, te kapen en lammeren. De prijzen waren alt volgt: zware kalf koeien f 190 230, kolf vaarzen f 140 a 170, guitte vaarzen f a melkkoeien f 140 a 170, twee-en-een-halfiarige otten f a anderhalf jarige f apinken f 50 a 70, gr at kaleer en f-• anuchtere f 8 a 13, tchapen f a lammeren f a biggen f 7 a 14 per ituk. Vette varken* 25 a 26 cent per half kilo. Op de graanmarkt betteedde men voorristarwe f 8 75 a 9,25 roode dito 8. - a 8 50 witte dito f 8, a 9.— inl. rogge f 5.25 a 5 75. buitenl. dito f 6 25 a 6.75, gertt f 4.60 a 6. haver f 3.25 a 4. duivenboonen f -. a blauw erwt-m f a maie, 75 pond, f 5.60 a 6 60 allet per heet. Boter 70 a 72>/s ct. per half kilo Heren f 0.85 a 0.95 per 26. Kippen f 0.70 a 1.- per ttuk. ROTTERDAM., 7 8 klaart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1112 vette runderen, 1158 magere dito. 442 vette en gratkalveren, 1258 nuchtere kalveren, 253 tchapen of lammeren, 749 varkens, 139 biggen. De prijzen waren ah volgt: runderen le kwaliteit 72. 2e kw 46 cent, kalveren le kw. 120, ie kw. 90 ct. tchapen le kw 60, 2e he. 46 ct. vette varkens 54 a 50 ct. licht toert 51 a 52 ct. per kilo. Nuchtere fokkedv-ren f 13. - a 18.idem voor de slacht f 5.— a 10 00 Biggen f 1.50 a 170 per week Op de botermarkt weden aangevoerd 40/8 en 31/16 ton en 204 stukken van een half ki o. Prijs 1 e kwali teit f 65 2e kw f 62, 3e kw. f 58. Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeuwschc eieren 4 50 a 4.80, Overmaastche dito 4 80 a 5 per 100. ROTTERDAM 7 Maart. Tarwe puike jarige per 80 kilo, fa per 100 kilo f 9.50 a 7 25 nienw f a Rogge f er heet Gerst - aChevalier f -a -. Haver ƒ6.a 7. per 100 kilo. Bruine boonen f 9 a 14—, witte a Erwten f 8.— all ROTTERDAM. 7 Maart Zaadmarkt. Lijnzaad f 12 50 a 15. Karweizaad 15 50 a 15 75. Koolzaad 10.50 a 11 Rotterdamsche eierenveiling, i 'x'iS&J, 'M I it -ff.-::-r.. ■%.U f Goederen voor Delft, Vlnardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. ander meer voor de Familie H. NETTEN te Sprangen den Heer W. E. TIMMERMANS te 's Gravemoer q.q. onder Meeuwen: voor MARIUS NIEUWEN HUIZEN, te Haarlem, Onder Meeuwen: te Gorinchem, Namens den Heer W. SLUIJMERS: et Wetboek voor ledereen. N.B. In deze nieuwe uitgaaf zijn de allerlaatste wijzigingen in het Burgerlijk Wetboek, betreffende de Herziening der Kinderwetten en de Wet, betreffende het Onderzoek naar het Vaderschap, opgenomen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3