Senaat der Ver. Staten heeft geweigerd 't, wetsontwerp aan te nemen, waarbr Roosevelt als hoofd van leger en vloo up de lijst der gepensionneerden word geplaatst met een jaarlij ksch pensioen van 10,000 dollars. De Petersburg8che correspondent van de ,N. R. Ct." schrijft d.d. 16 dezer Hier heerscht al sinds eenige jaren een ware zelfmoord-epidemie. Alleen op den dag van heden zijn te St. Peters burg 12 zelfmoorden voorgekomen. De meeste gevallen komen in de zooge naamde halve intelligentie voor. Men- schen uit de lagere klassen, wier drang naar geestelijke ontwikkeling hen to; ontevredenheid met hun lot brengt. De Weensche correspondent van de „N. R. Ct." schrijft: De Arbeiter-Zeitung, die steeds partij voor Hofrichter heeft getrokken, publi ceert twee brieven, welke door den be klaagde aan zijn vrouw zijn geschreven, maar die door de autoriteiten onder schept zijn. In een van die brieven erkent Hof richter dat hij schandelijk jegens zijn vrouw gehandeld heeft en dat zij hem alleen nog redden kan als zij hyos- cyamine voor hem weet binnen te smok kelen. Hij verzoekt haar een holle gan- zupen er mee te vullen, de opening met was toe te stoppen, de schacht in den stengel van een anjelier of nagel bloem te doen en den kelk van de (doem met een draad toe te binden Verder verzoekt hij haar zaad van bil- zenkruid in een andere bloem te strooien. I >oet ge het niet, dan ben ik verloren." De abnormale verschijnselen, die door dit plantengif worden teweeggebracht, wilde Hofrichter benuttigen om in de psychiatrische kliniek gebracht te wor- dm en voor niet toerekenbaar te wor den verklaard. Nog niet lang geleden is in Salzburg pen café-houder veroordeeld, die dit kruid in de wijn- en bierglazen van ••>mmige zijner gasten gestrooid had en die de daardaar bewusteloos ge or den café bezoekers had bestolen. Een buitengewoon stoutmoedige dief stal is gepleegd te Brussel, in de Nieuw st raat, op eenige passen van de Rogier- daats, waar zelf 's nachts beweging is. Dieven, van wie men niet het minste spoor heeft, hebben den juweelenwin- ke! van den heer Leon Rosseels, Nieuw- straat 165, in den nacht van Zaterdag op Zondag geheel leeggeplunderd. De dieven zijn langs een thans ledig staand huis over daken en kroonlijsten langs het zoldervenster in het huis van den heer Rosseels gedrongen. Het zol dervenster was van binnen met een grendel dicht, die zij wegschoven door pen opening in e paneelen te maken. Zij wierpen een slaapdrank in de kamer van den broeder van den heer Rosseels, eu konden toen gerust hun werk be ginnen, daar zij wisten dat de eigenaar niet in huis sliep. Zij wikkelden den 200 kilo zwaren brandkast in een over jas van den juwelier en gingen ermee den kelder in om hem open te breken. Zij gelukten er echter niet in en toen stalen zij al de juweelen uit de uitstal ling er waren er voor 150,000 fr. t*litatüel|ik Nieuws. Neusden, 23 Maart. Bij de Zondagmorgen gehouden bevesti ging van nieuwe lidmaten in de Herv. kerk, had eene stoornis plaats, doordat eene be jaarde juffrouw buiten bewustzijn geraakte en in allerijl van verschillende zijden hulp vaardigen opdaagden. Het bleek gelukkig van korten duur en de patiënte kon, bege leid door twee pleegzusters, de kerk ver laten, waarna de plechtigheid werd voort gezet. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. v. d. Meulen, sergeant-fourier te Breda, mocht de vorige week aldaar slagen voor het examen van majoor. Alm kerk.. De Christelijke zangver- eeniging „Soli Deo Gloria", is voornemens Maandag a.s. in de Geref. Kerk (Voorsteeg), eene uitvoering te geven, 't Verschenen pro gramma belooft nog al wat. Nuclei Tot directeur der christelijke zangvereeniging „Heb dan de waarheiden den vrede lief', is benoemd de heer S. A. Otto, uit Woudrichem. Maandag 28 Maart (2e Paaschdag), zal de muziekvereeniging „Andels fanfare," des namiddags om 2 uur eene uitvoering g^ven in het lokaal der openbare school, riet programma belooft veel, evenals de t tels der te houden voordrachten en samen spraken. ResoUen.. De 12-jarige J. B. alhier, was in den Baardwijkschen overlaat aan de tram gaan hangen. Juist, terwijl de 'ram de brug over het kanaal passeerde ♦d hij er af en kwam door de brug op *e rails van het werk aan het kanaal te echt. Door een polderwerker werd hij op genomen en naar het bij zijnde huis gebracht, waar bleek, dat hij zijn heup had gebroken. Vorige Zondag speelde V.V. B.V.C. alhier een match tegen Vios uit Loonop- laiid. Stand vóór de rust 21 in 't voordeel van Vios. Stand na de rust 32 in 't voor deel van B.V.C. Voor het voorbereidend Militair on derricht hebben zich alhier 27 jongelingen aangemeld. Dusseii. Toen de vrouw van G. v zeiden de kinderen, dat hun broer Adriaan, (oud 16 jaren), zijn kleeren had ingepakt en was vertrokken naar Werkendam, om van daar per boot naar Rotterdam te gaan, om zich als schippersknecht te verhuren. Bij de politie is hiervan kennis gegeven en verzocht zijne opsporing te willen be werkstelligen. Cleertruidenberg Zaterdagj.l. is alhier bij den landbouwer J. P. een koe aan miltvuur gestorven. Waren er voor de verbranding der koe van Dirven, welke in 't begin van deze maand aan miltvuur ge storven is, 200 takkenbossen noodig, voor deze had men er niet minder dan 250 noodig. Maandag werd in het hotel Sant bergen alhier, door den kapitein eerstaan wezend Ingenieur te 's Bosch, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog in het openbaar aanbesteed: „Hetéénjarig onderhoud aan de Militaire gebouwen en werken te Geertruidenberg." (Raming f3830). Ingeschreven werd als volgt: H. v. d. Ploeg, f 4150; R. Naglé, f4050; P. Spuijbroek, f 4030; A. du Pont, f3997; J. B. Krols Wz., f 3944; F. Renniers, f3770. Herpt. Een heel eigenaardig fonds zal hier in het leven worden geroepen, n.l. alle houders van geiten zijn tegen heden avond bijeengeroepen, om een vergadering te houden, ten einde een geitenfonds op te richten. Nederhemert. Zondag jl. herdacht de HoogWelgeb. Vrouwe Baronesse Douai rière Van Nagell van Nederhemert haren 80sten geboortedag. Die dag was, evenals de vorige voor vele gemeentenaren een feestdag, al was het dan ook een stille. 's Zaterdagsmorgen 3 te half zeven werden 3 herinneringsboomen geplant. Te 10 uur had er in het Evangeliesatielokaal aan de Noordzijde eene bedeeling van erwten en spek aan circa 60 huisgezinnen plaats. Om 3 uur was er feest voor de kinderen der naaischool, waarvan de Baronesse bescherm vrouw is. Zij werden onthaald op chocolade, krentenbroodjes en taartjes. Om 5 uurver- eenigden zich de vaste werklieden en ont vingen behalve een flinke fooi nog eene heerlijke versnapering om mede naar huis te nemen. Des avonds te 7 uur was het feest voor de leden der knapenvereeniging ook zij werden op chocolade en broodjes onthaald. Intusschen werden de inwoners van het eiland, wier kinderen op de Zon dagschool gaan en de pachters goed bedacht. Zoo vierden vele gemeentenaren twee dagen feest ter eere van de 80-jarige, die steeds zooveel goeds voor de gemeente gedaan heeft en nog doet. Mogen nog enkele jaren van gezondheid en kracht aan haar leven worden toegevoegd. Wanneer de Baronesse, die thans afwezig is, Woensdag a.s. terugkeert, zal ter harer eer door vélen de driekleur uit gestoken worden. Bij de aanbesteding van verfwerk aan de school en onder wij zerswoning aan de Noordzijde alhier, werd het minst in geschreven door de heeren gebroeders Van Diggelen te Well voor f 110, aan wie het werk gegund is. De eerste lentedag was zoo mooi, als men 't maar wenschen kon. Allerwegen zijn de landlieden bezig hun landerijen in orde te brengen. De waarden zijn bedekt met eene dikke laag rivierslib, eene bemesting waartegen stal- noch kunstmest concurreeren ran. Hier en daar loopt reeds jong vee in de weide. Nieuwenclfjk. Door den heer M. Scheffers, is bij gelegenheid van zijne Gou den bruiloft aan de Geref. Kerk alhier, f 200 geschonken. i Poetleroollen. De arbeider D. j den Hollander en zijn vrouw, vertrokken Zaterdag 19 Maart met de „Rotterdam" j naar Amerika, om daar hun geluk te be- j proeven. We hopen, dat het hen in het j verre Westen goed moge gaan. Tevens zal ook naar wij vernemen, begin April de boerenknecht M. v. d. Velden vertrekken. j Berichten wij eenige weken geleden, dat bij den heer P. W. Bok een wit schaap 3 witte, en een zwart schaap 3 zwarte a r meren ter wereld had gebracht, thans kunnen wij berichten dat bij denzelfden eigenaar 1 zwart schaap weder 3 zwarte ammeren heeft geworpen. Wel een zeld zaamheid dus. Kaaiiisdoiik. Met. genoegen ver melden wij, dat de jongenheer G. v. Onze- noort alhier, slaagde voor het toelatings examen voor de Rijksnormaalschool te Geertruidenberg. Sprang. In den nacht van Zaterdag op Zondag, zijn door, tot op heden nog onbekende persoon(en) op verschillende plaatsen, de tuinpoortjes weggenomen. Na een eind weegs dezelve medegenomen te hebben, weer langs den straatweg of in tuinen van andere weggeworpen. Mocht het de politie gelukken deze persoon(en), die zulke baldadigheid uithaalde, in hande te krijgen. Waspik. Door den Raad van State is het beroep van den heer H. K. Conradi, hoofd aan de O. L. School alhier, tegen de salarisregeling voor het onderwijzend personeel, vastgesteld door den Raad dezer gemeente d.d. 28 Aug. 1908, ongegrond verklaard. WUk. Het prachtige lenteweer, werkt zeer ten goede op veld en akker. Hier en daar zien we reeds de aardappelen aan den kouden grond toevertrouwen. Dit is, het vorige jaar in aanmerking genomen zeer j vroeg. De handel in aardappelen is hier de laatste dagen zeer levendig; verschillende; partijen zijn opgekocht n.l. blauwen en zeeuwen tegen resp. f 2.75 en f 3.00 per H.L. Wie ze dus nog voorradig heeft kan nu goede zaken maken. Onze fanfare „Oefening en Uitspan- j ning" hoopt, naar we vernemen den 2en Paaschdag des avonds eene uitvoering te geven. Het programma rijk voorzien van verschillende aardige en komische voor drachten belooft ons weder als reeds zoovele malen een gezelligen avond. Romiiielerwaard- Metden arbeid op 't land gaat het menigen landbouwer niet naar wensch. Wel zijn reeds verschil lende akkers omgespit; goed vordert men niet; de grond is te nat en te stijf en niet uitgevroren. Waar in het najaar weinig kon verricnt worden, is droogte thans ge- wenscht, omdat de mest op 't land gebracht moet worden en de tijd voor het zaaien van erwten is aangebroken. De stand van bet winterkoren, hoewel laat gezaaid, kan bevredigend genoemd wor dende klaverakkers, alsmede de weilanden, beginnen mooi te groenenwerkt het weder mede, dan zal er vroeg geschaard kunnen worden, wat voor den veehouder hij schaarsch- te aan hooi vooral gewenscht isreeds is dan ook op enkele weilanden het jonge vee buiten gebracht. Met het poten der aardappelen wordt de volgende week aangevangen. De handel in aardappelen blijft slap, besteed wordt van f 2,30 tot f 2,50 per H.L. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer op de markten neemt toe tegelijk met den terugtrek van het water, waarover de boeren zich bijzonder verheu gen. Er komt nu nog kans, dat de vrees voor een laat voorjaar op het gebied van beweiding geheel zal wijken. Daardoor zijn de boeren niet meer zoo vlot met het aan bieden van vee. Melkvee werd nogal gevraagd voor Hol land, terwijl kalfkoeien van eerste qualiteit werden uitgevoerd naar België. Vette kalveren, maar vooral biggen, waren hooger in prijs. In vette schapen was de handel iets beter; in weide-schapen echter ging het zeer slapjes toe. Vette varkens waren hooger in prijs en ook biggen voor Engeland waren willig. Paarden handhaven de oudehooge prijzen. In de Betuwe werden eenige aangekocht door de Remontecommissie. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 69 A 71 ct., 2de kwaliteit 55 61 ct., vette kalveren 60 62 ct., vette var kens 57 k 62 ct., voor Engeland, 58 60, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 135 k f 215, neurende f 105 f 225, guste f 130 f 265, pinken f 45 A f 90, kalveren f 12 f32, biggen f9 f 14, drachtige zeugen f 55 f 70, drachtige gelten f 42 f 57, schot telingen f 17 f 29, schapen f 12 f 18, vette schapen f 14 k f 26, luxe-paarden f 550 k f 610, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 k f 460, 2e kwaliteit f 205 k f 320, twee-en-een-halfjarige f 150 f 250, ander- halfjarige f Jl f per stuk. Kerknieuws. Werkendam- In de Ned. Herv. kerk, zal op Goeden Vrijdag des vóórm. 9£ uur dienst zijn. Aalburg;. Donderdag 11. had alhier de stemming plaats ter verkiezing van drie Notabelen, ter voorziening in de vacatures ontstaan door het overlijden van L. van Wijk en P. Vos, terwijl G. Lakerveld aan de beurt van aftreding was. Na gehouden stemming is herkozen tot notabel G. Laker veld, en gekozen J. Mans Mz., terwijl voor de derde plaats niemand de volstrekte meerderheid verkreeg, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. Kolff en A. Nieuwkoop. Waaspik. Goede Vrijdag hoopt ds. Lorker, des avonds half zeven, voor de ge meente op te treden. Rechtzaken. Kantongerecht Heugden. Uitspraak van Strafz. dd. 18 Maart. Overtr. vischdelict: A. V., Veen, 2 X f 15 subs. 2 X 4 d.; C. v.d. K., Almkerk, f 2 subs. 2 d.; B. W. J. W. en A. B., Woudrichem, ieder 3X^5 subs. 2 X 2 en 3 d.C. F. J. d. J., Gorinchem, f 5 subs. 3 <1.; M. T., Alm kerk, f 5 subs. 2 d. Overtr. jachtdelict: A. T., VeeD, f 10 subs. 4 d.; C. v. Rid. f 5 subs. 3 d. Overtr. verord. Almkerk: D. H., Alm kerk, f 5 subs. 5 d.; J. v. R., id. f 1 subs. 1 d. StraatschenderijJ. H. en B. v. L., Werkendam, ieder f 1 subs 1 d.G. v. d. W., Woudrichem, vrijgesproken. Burengerucht verwekken: B. A. W. v. D. en A. C. B., Dussen, ieder f 5 subs. 3 d. Loopen over eens anders grond: Th. B. en G. V., Vlijmen, ieder f 3 subs. 3 d.; M. C. v. Rid., teruggave be volen. Overtr.prov. reglement: H. M.,Breda, f 3 subs. 3 d.; A. S., Gorinchem, f 1 subs. 1 d A. H. K. en P. K., Wou drichem, ieder f 2 subs 2 d.; P. V. en P. V., Veen, ieder f 3 subs. 3 d.; A. <1. V., Haarsteeg, f 2 subs. 2 d. Overtr. rijwiel reglement: L. v. d. K., Genderen, f 3 subs. 3 d.; J. v. D., Drunen, f 3 subs. 3 d.; P. v. A., Dus sen, f 3 subs. 3d.; A. F. J. en C. V., Oosterhout, ieder f 3 subs. 3 d.H. A. v. d. D., de Werken, f 3 subs. 3 d.; J. v. D., id., f 2 subs. 1 weekH. B., "Woudrichem, f 3 subs. 1 week. Openb. dronkenschap: H. G. en H. S., zwervend, ieder f 5 subs. 3 d.; C. N., Genderen, f 3 subs. 3 d. Burger Hike Stand. D., Zaterdagmorgen uit de kerk thuis kwan^ 1 keurige muzieknummers en afgewisseld met Heusden, van 15 tot 22 Maart. Geboren: Franciscus Joseph, z. y. F. van Dien en M. van DalAdrian a Josephina, d. v. "Wilhelmus Schoenma kers en Adriana. Bromoers. Overleden: G. C. Toethuis, 2 m.; P. v. Herpt, 81 j.; A. v. Herpt, 76 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 11 tot 18 Maart. Getrouwd: H. van Vliet, 22 j. en J. H. van den Heuvel, 22 j. Geboren: Woutje, d v. A. Slagmolen en C. A. VerhoevenJohannes, z. v. W. de Heus en A. Kollman; Teuntje Hendrika d. v. A. van der Stelt en M. van Wijk. Overleden: Hubrecht Koman, 56j., echtg. van A. Lanser; Jannigje Cor nelia Ouwerkerk, 76 j wed. v. C Kijnemans; H. G. Ippel, 24 j. Raamsdonk, van 1 tot 15 Maart. Getrouwd: G. Blom^ 21 j. en A. M v. Dongen, 20 j. Geboren: Pieternella, d. v. K. C. Prins en A. v. d. Wiel; Pieter G., z. v. P. v. d. Zalm en M. M. de Jong; Adrialia P., d. v. P. J. G. van Dongen en J. W. de Wit; Anna C., d. v. C. v. d. Kuijp en C. RottenbergAdriana J., d. v. A. Raaijmakers en A. Fens; Hen drikus J., z. v. H. Kuijpers en J. Cor nel; Adrianus N., z. v. H. Kanters en C. A. Akkermans; Hendrika J., d. v. A. A. Vissers en G. J. r. d. Dungen Gerarda A., d. v. A. Wijtvliet en C W. H. Snijders. Overleden: Simon A. Elemans, 6 m.; Margaretha de Bas, 71 j., wed. v. C. Vos, 71 j.; C. Werner, 2 w.Petrus H. v. Helvert, 4 m.Petronella J. Ber gé, 12 d.; Hubertus A. Broeders, lij; Elisabeth de Klerk, wed. v. W. F. Steeds. Binnenland. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram hebben zich in het Meulabohsche (Westkust van Atjeh en onderhooxigheden), aangemeld 5 voor name bendehoofden} vele panglima's en 115 volgelingen. Naar het Vad. verneemt, zal de Staats commissie in zake de Grondwetsher ziening voor een groot deel uit leden van de Staten-Generaal zijn samenge steld. Als leden van die commissie wor den genoemd jhr. mr. J. Röell, jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, mr. H. L. Drucker, jhr. mr. Van Doorn, mr. Loeff, dr. H. Nolens, dr. A. Kuyper en mr. Troelstra. Mr. J. B. Kan, secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken, zal als secretaris der commissie optreden. Zaterdagmorgen bracht de vlet EH 30, schipper Jaap Lub, te Enkhuizen, een lijk binnen, ongetwijfeld van het laatste slachtoffer van de in October van het vorige jaar vergane stoomboot Handel en Nijverheid. Zooals men zich zal herinneren, had eenigen tijd geleden een vrouw te Roden het ongeluk een bankbiljet van f 300 in de kachel te werpen. De asch van het biljet werd zorgvuldig op een scho teltje gelegd in een plat kistje. Daar mede ging iemand naar de Nederland- sche Bank te Amsterdam, waar de di rectie zich, na vertoon van de asch, bereid verklaarde een nieuw bankbiljet terug te geven. Bij afwezigheid van den man en de dochter, en terwijl de zoon en een ter verpleging aangenomen jongen zich ter ruste hadden begeven, is er ingebroken bij E. B., te Drac htstercompagnie. Toen de man en de dochter thuis kwamen, lag de vrouw bewusteloos te bed met een prop in den mond en gebonden aan de handen. De kast was opengebroken en het geld ontvreemd. Volgens zeggen van de vrouw zou er een man met zwart gemaakt gezicht zijn binnenge drongen en de daad hebben gepleegd. Een aantal werklieden van de gem. electriciteitswerken te Amsterdam heeft (bijna het geheele personeel) een adres aan den Raad gezonden in zake het aan dr. De Gelder gegeven eervol ontslag. Adressanten verzoeken het ontslag te willen doen intrekken. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Zekere M., colporteur van beroep, had dezer dagen in Haarlem een vrouw ontmoet, die hij meermalen in loge menten had aangetroffen. Zij gingen samen naar Den Haag en namen daar intrek in een logement aan het L^ge Zand. M. was goed voorzien van geld en had ook een reclamebiljet van f40. De vrouw had dat biljet gezien en loen hij zich 's avonds onder den invloed van sterken drank ter ruste had bege ven, nam zij het biljet uit zijn porte- monnaie, die hij onder zijn hoofdkus sen had geborgen. De vrouw ging met het biljet naar een winkelierster in boter en kaas, deed daar inkoopen en gaf het biljet in betaling. De winkelierster gaf geld terug en bemerkte eerst na het ver trek der koopster, dat ze bedrogen was. Ze deed aangifte bij de politie, die de vrouw aanhield te Rotterdam, waar ze het geld inmiddels, naar haar beweren, had verteerd. De aangehoudene werd naar hier overgebracht, ter beschikking van de justitie gesteld en in het Huis van Bewaring opgesloten. Maandagmorgen zijn in de papierfa briek van de firma R. Free en Oo., te Oude Pekela, eenige papierbaden ver nield gevondenook waren vernield zeven, zijden doeken en riemwerken. Het personeel kan niet voortwerken. De schade wordt geschat op eenige duizenden guldens. Er wordt gegist, dat een ontslagen werkman de vernie ling heeft gepleegd. De nachtwacht bij de fabriek heeft niets gemerkt. Te Amsterdam is een man aangehou den onder verdenking van verduistering van een aangeteekenden brief, inhou dende een bedrag van f 90. Zondagnamiddag zijn van de Korte Hoogstraat te Rotterdam in de richting van Doidrecht twee mannen uit Haar lem vertrokken, die „een reis om de wereld" zullen maken in een geraamte van rotting en vlechtwerk, dat den vorm van een flesch heeft. Om beurten dragen zij dat gevaarte op hun wande ling. De wandelaars hadden veel bekijks. Zaterdagmiddag is uit den Rijn onder Alphen, ter hoogte van 'a Molenaars, opgehaald het lijk van het bijna 8-jarige zoontje van den olieslagersknecht A. v. 't W. te Alphen, dat sedert Vrijdag 25 Februari vermist werd. Ter plaatse waar het lijk thans is opgehaald, werd on middellijk na vermissing van den jongen twee dagen gedregd en gevischt. Men meldt uit Heerenveen dd. 21 dezer: Zaterdagavond hebben alle bij den Timmerliedenbond aangesloten gezellen ongeveer 70 personen, het werk neerge legd. Sommige patroons hebben daarop dadelijk hun stakende knechts uit hun dienst ontslagen. De stakers vragen een uurloon van 18 ct., de patroons waren bereid 17 ct te geven. De secretaris van het Bondsbestnur de heer v. d. Wal, te Amsterdam, is hier gekomen en heeft de leiding der staking in handen. Eiken dag wordt er tweemaal appèl gehouden, en aan de spoor- en tramstations en bij bouwwerken wordt gepost. Het comité heeft het Geheel onthouderscafé als bureau gehuurd. Elke staker krijgt per week f 5 uit de Bonds- kas. De voorzitter der afdeeling alhier, die in dienst was bij een patroon te Oranjewoud, is ontslagen. Eenige werkwilligen van Oudeschoot zijn vanmorgen door stakers gemoles teerd. De politie surveilleert. Zaterdagnamiddag heeft de wagenma ker J. Moelands in de Centrale werk plaats der Staatsspoorwegen te Tilburg in een goedeienwagen een bus, vermoe delijk een dynamietpatroon, afkomstig uit een der kolenmijnen, gevonden. Bij het slaan met zijn hamer op dat gevaarlijke voorwerp, sprong het met een hevigen knal en vlam uiteen, waar bij M. erg aan het hoofd en borst ver wond werd en de vingers aan een hand afgescheurd werden. Men heeft den onvoorzichtigen werk man naar het ziekenhuis vervoerd. Hoewel men zich afvraagt, hoe die gevaarlijke bus daar op een ledigen goederenwagen kon achterblijven, wordt toch geen kwaad opzet vermoed. Maandagavond was het een heele drukte in de buurt van de Borgerstraat te Amsterdam, waar eenige werkwil ligen in de bouwvakken wonen. Juist was dien dag weder een werk in genoemde straat hervat. De werklieden zouden per tram huiswaarts worden ge bracht, hetgeen de buurtbewoners, waar onder zich eenige stakers bevonden, wilden beletten; dit ging zelfs zoover dat zij bij een volgende halte de tram trachtten te bestormen, wat niet ge lukte. Herhaaldelijk moest de politie met behulp van bereden agenten van de sabels gebruik maken, teneinde de menschenmenigte uit elkander te jagen, waarbij eenige personen onder den voet geraakten. In de Noordbr. wordt als historisch verteld Het was op een plaatsje in de pro vincie Noord-Brabant, waar door een rijken boerenzoon bij het omspitten van een stuk land, hetwelk reeds jaren on bebouwd had gelegen, een mooie oude kan of urn werd gevonden. De huis- genooten, neen, dra het geheele dorp, was het er over eens, dat deze urn zeer oud en veel geld waard zou zijn. Wie zou echter den juisten ouderdom en de waarde kunnen schatten. Spoedig was het besluit genomen. Men had toch in het dorp een klooster, waar Fransche paters gevestigd waren. Deze paters waren in het bezit van nog meer oude voorwerpen en zouden deze urn voor een grooten prijs in hun bezit willen hebben. Onze boerenzoon belde aan de kloos terpoort aan, en vroeg aan den portier- broeder: „wel broeder, wat zou deze kan wel waard zijn," en reikte ze met een aan hem over. Ingekomen van Werkendam, L. Rij kers in gezin; C. Visser en echtg.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2