In de voorname kringen te St. Peters burg is groot opzien gewekt door de inhechtenisneming van prins Wolonski, een man van 52 jaar. Hij heeft de kas van twee, door hem zelf opgerichte, liefdadigheidsgenootschappen bestolen. Hij leefde op zeer grooten voet. In de gemeente Oekoerit (Hongarije) is brand uitgebroken in een tot dans zaal ingericht koetshuis. Honderden menschen, wier kleeren in brand ge raakten, zijn in het gedrang verpletterd. Het plafond is ingestort, waardoor dan sers en danseressen onder het puin bedolven werden. Er zijn een groot aan tal dooden; vele gekwetsten verkeeren in levensgevaar. De brand is ontstaan tengevolge van het vlam vatten van dennetakken, waar in lampions hingen. Volgens officieele inlichtingen zijn er 280 slachtoffers. Er wordt ook van 400 dooden en 100 ge wonden gesproken. De toestand in Griekenland is nog hoogst onzeker. Men gelooft algemeen M de ontbinding van het militaire ^erbond, als het er toe komt, slechts -chijn zal zijn. Het verbond is van plan zich duchtig te doen gel.en bij de verkiezingen voor de nationale ver gadering en het zal de radicale candi- daten steunen. Eenige leden van het verbond verklaren openlijk, dat Dragoe- uiis zich vergist als hij meent dat de gansche revolutie als komedie eindigen zal. In Thessalië is de toestand onrust barend. De boeren hebben zich in ge- vapende korpsen vereenigd. De regeering wil veel troepen in Thessalië samen trekken en men vreest voor bloedige botsingen, te meer daar de vooruitzichten voor den oogst zeer slecht zijn. Het Reichsarbeitsblatt schat het be drug, dat het Duitsche volk elk jaar aan alcoholhoudende dranken uitgeeft, op 1800 millioen gulden. Over de jaren .1904 tot 1908 beliep het jaarlijksche verbruik van steiken drank 3.86 L., •M.n bier 116.66 L., van wijn 5.82 L. per hoofd. De 1800 millioen gulden aan drank is het dubbele van de som, die elk jaar aan leger en vloot ten koste wordt gelegdviermaal het bedrag vau de kosten van de sociale verzeke- "igen; en vijfmaal het bedrag dat het openbare lagere onderwijs kost. Engeland is Duitschland echter nog de baas. Daar werd in 1908 een som van 1931 millioen gulden aan alcohol houdende dranken besteed. Het onderzoek tegen Hofriehter is gesloten. De krijgraad zal einde April of begin Mei bijeenkomen. Hofriehter wordt beschuldigd van sluipmoord op ien staf-kapitein Maijer, poging tot sluipmoord op de andere officieren die de giftzendingen ontvingen, valschheid in geschrifte en verleiding van den suppoost Tuttman tot ambts-misbruik. Uit Youngstown (Ohio) meldt men een griezelige geschiedenis. Een gees telijke van negerafkomst begaf zich naar de gemeentelijke gezondheidscom missie. Hij vertelde dat een goddelijke stem hem had geopenbaard, dat een dame, Ella Jefferson genaamd, reeds eenige dagen geleden levend begraven was. De geneesheeren waren ongeloo- vig, maar tenslotte had een opgraving plaats en bleek inderdaad, dat het ster ven eerst enkele uren tevoren was in getreden. De houding van de doode bewees, dat zij ge rui men tijd had ge worsteld tegen den dood. Binnenland. De directie der K. W. I. M. deelt mede, dat door haar aan de nagelaten betrekkingen van de bemanning van de Prins Willem II een jaarlijksche uitkeering zal worden gedaan. Zij zal geen liefdegiften in ontvangst nemen. Te Amsterdam heeft een jongmensch hij de politie aangifte gedaan, dat hij met twee personen in verschillende nachtcafé's heeft kaartgespeeld. In een café aan den Amstel heeft hij daarbij f 300 verloren en is hem door een der twee kwartjesvinders een bedrag van f 600 ontrukt. De politie heeft reeds twee mannen aangehouden als verdacht van dezen diefstal, of van medeplich tigheid. Bij den heer P. Koop aan de Lange- ms (N.-H.) heeft een schaap een zeer vreemd lam geworden. Het dier heeft achterlijven met 8 pooten en oogen- scbijnlijk één kop. Wanneer men het oeest echter den bek opent, dan ziet men daarin den tweeden kop liggen. Het voorste deel met den kop van het eene lam is blijkbaar door den hals van 'turidere gegroeid. Iu de Twentstraat in Den Haag leefde een man met eens anders vrouw in concubinaat. De echtgenoot van de vrouw drong den eeisten Paaschdagde woning binnen, waar zijn vrouw zich bevond, en werd bij die gelegenheid met revolverschoten door den minnaar van de vrouw ontvangen. Een paar schoten troffen hem in hoofd en borst, zoodat hij naar het gemeente-zieken huis moest worden overgebracht. Zijn toestand is echter niet gevaarlijk. De dader werd naar het commissariaat van politie aan de Riviervischmarkt over gebracht, doch na verhoor weer op vrije voeten gelaten. Schipper W. de Vries te Hoogeveen, bracht dezer dagen een lading mest, afkomstig van de stadsbelt te Amster dam, aan den landbouwer J. Spijkerman, te Alteveer bij Hoogeveen. Eenige jongens vonden daarin een rolletje papier, dat 9 briefjes van f 40 bleek te bevatten. Uit Rotterdam wordt gemeld Op de stoep van perceel 47 aan de Leuvehaven W.z. alhier, zat Maandag ochtend omstreeks 6 uur te slapen de zwerveling G. Kasteleijns, een man, die de vorige week Vrijdag uit de rijks werkinrichting Veenhuizen werd ont slagen en zich met zijn uitgaanskas naar deze gemeente had begeven. In den voornacht had hij zitten sla pen op een stoep op de Coolvest, was daar evenwel lastig gevallen door hem onbekende personen, die, naar hij ver moedt, het voornemen hadden hem te berooven. Terwijl hij op de Leuvehaven zat, kwam daar langs een gezelschap van vier personen. Men maakte Kasteleijns wakker, die korzelig door het gebeurde op de Coolvest en denkende aan een nieuwen aanslag op het restant van zijn uitgaanskas, hierover niet goed te spreken was. Het gezelschap liep door. Een er van keerde op zijn schreden terug, meenende dat Kasteleijns iets riep. De terugkee- rende was de 28-jarige loodgieter L. Swaab, een ongehuwd man, uit de Zwij- nenstraat, brandspuitmeester van spuit 25. Bij den op de stoep zittenden man gekomen, trok deze zijn knipmes en gaf daarmede in net wilde een steek naar den heer Swaab, dien hij aan de linkerzijde van den hals zoo duchtig raakte, dat hem de slagader werd door gesneden en een wonde werd toegebracht van ongeveer 15 centimeter lengte. De heer Swaab zakte ineen, en zoo hevig was het bloedverlies, dat hij op de straat aan de Leuvehaven nagenoeg doodbloedde. Hij werd zoo spoedig mo gelijk naar het ziekenhuis gebracht, daar men er niet in slaagde het bloed te stelpen, maar bij aankomst aldaar was hij reeds overleden. De zwerveling G. Kasteleijns is na het toebrengen van de verwonding door- geloopen, maar op den Schiedamschen dijk, waar hij stond te praten, door de politie gearresteerd. De man bekende volmondig en was zeer onder den in druk van het gebeurde, volgens hem een noodlottige samenloop van omstan digheden; het had geenszins in zijn bedoeling gelegen, iemand van het leven te berooven. Het mes, waarmede de verwonding geschiedde, is in beslag genomen. Het lijk van den heer Swaab is voor de gerechtelijke schouwing in het zie kenhuis gebleven. Onder verdenking van brandstichting op 21 Febr. 1.1. in de woning bewoond door C. Anker te Lekkerkerk is thans voorloopig aangehouden en naar Rot terdam vervoerd de 22-jarige dienstbode M. d. L. Te Veenendaal verwijderde, eenigen tijd geleden, de landbouwer R. D. een landlooper van zijn ërf, waarbij deze hem in den duim beet. Thans is D. aan de gevolgen der verwonding over leden. Het mollenvangen gaat thans in 't Noorden van de provincie Groningen zeer druk. Eén persoon vangt met ge mak 40 stuks per dag en ontvangt per gedroogd velletje 22 ets per stuk. Papendrechtsche strafzaak. In verband met de verklaringen door het Papendrechtsche raadslid den heer J. Visser en door den nachtwaker Van der Esch voor het Hof te Arnhem af gelegd over de gehoorigheid van het Papendrechtsche raadhuis, zijn eenige dagen geleden enkele gehoorproeven op dat raadhuis genomen. De nachtwaker had verklaard wan neer hij vroeger beneden aan het zagen en hakken van kachelhout bezig was, dikwijls van de secretarie de boodschap te hebben ontvangen met zijn werk zaamheden op te houdt n, wijl men er op de secretarie hinder van had. De heer Visser had getuigd, bij raadsver gaderingen van zijne plaats in den raad meermalen de naaimachine te hebben hooren werken in de woning van den gemeente-veld wachter De Meij, alsmede meermalen de waterkraan in diens wo ning te hebben hooren loopen. Den rechter-commissaris, mr. Wiarda, moest door Van der Esch worden ge wezen waar hij in den regel houthakte en het raadslid Visser moest hem aan wijzen, van welke plaats hij de door hem medegedeelde waarnemingen deed. Den dag, waarop deze gehoorproeven werden genomen, 17 Maart j.l., waren ook op het raadhuis aanwezig de hee- ren dr. A. S. vau Oven, directeur der rijks hoogere burgerschool te Dordrecht, en dr. Fabius, leeraar in de natuur kunde aan diezelfde school. Het resultaat moet ten gunste van de verklaringen der getuigen J. Visser en J. D. van der Esch zijn uitgevallen. Zaterdag kwam men tot de ontdekking dat er in de tijdelijk onbewoonde villa Mod te Bello van de dames v. B. gelegen aan den Dennenweg te Velp, was inge broken. De dieven vermoedelijk zijn het er drie geweest, hebben zich door het klimmen op een afdakje en het aldaar stukslaan van een ruit, toegang tot de woning verschaft. Blijkbaar zijn zij rustig te werk gegaan, daar alle ka mers zijn doorzocht, de kasten werden opengebroken en de inhoud is op derf vloer geworpen. In de keuken hebben zij een flesch rijnwijn gedronken en zijn overal sporen van kaarsvet achterge bleven. De terugkomst van de dames zal men moeten afwachten om te weten, wat er gestolen is. De politie heeft dade lijk haar onderzoek aangevangen. De firma H. P. Gelderman Zonen, te Oldenzaal, heeft besloten de gehuwde vrouwen niet langer op hare fabrieken toe te laten. Dientengevolge hebben nu ongeveer vijftig personen gedaan ge kregen. De maatregel wordt door de andere arbeiders dier firma toegejuicht. Te Terschuur, bij Barneveld is Maan dagmorgen de 21-jarige vrouw v. d. P., die familie wilde afhalen, door den snel trein gegrepen en onmiddellijk gedood. Uit Rotterdam meldt men: Tot dusver is de gezagvoerder van het in de Rijnhaven alhier liggende stoomschip Campania blijven weigeren landverhuizers aan boord van zijn schip toe te laten. Vóór daartoe over te gaan, wacht hij orders van zijn reederij af. Intusschen zijn een kleine duizend landverhuizers aan boord van de Urani um, mede in de Rijnhaven liggende, onder dak gebracht. Deze menschen zijn de Paaschdagen aan boord gebleven en hebben de logementen in de stad van hun overbevolking ontlast. Het plan was, dat de Uranium a.s. Donderdag van hier naar Hamburg zou vertrekken, en hierin is tot nog toe geen verandering gekomen. Op welke wijze de landverhuizers nu het einddoel van hun reis, Amerika, zullen bereiken, is nog niet uitgemaakt. Velen hunner heb ben hier nu al bijna vier weken doelloos rondgeloopen. Aan het „N. v. d. Dag" wordt „van welingelichte" zijde geschreven: Ter zake van den boycot der Lim- burgsche steenkolen door het Rheinsch- Westfalische Kohlensyndikat (vertegen woordigers voor Nederland De Steen- kolenvertegenwoordigers te Utrecht) moet in herinnering gebracht worden, dat bij deze vereeniging reeds lang het voornemeu bestond om den afzet van Nederlandsche kolen in Nederland met alle haar ten dienste staande middelen te bestrijden. Aan dit voornemen is thans gevolg gegeven. Nu de stand van de kolenmarkt door verschillende omstandigheden verre van gunstig is en dientengevolge genoemd Syndikaat haar enorme voorraden steen kolen uit Rijnland en Westfalen tegen zeer lage prijzen op de mark werpt, doet zich de boycot in hooge mate ge voelen. Het spreekt vanzelf dat door de directies der verschillende mijnen in Limburg getracht is om tegen dit voor onze Nederlandsche mijn-industrie zoo nadeelige stelsel een dam op te werpen. Zij hebben met de Steenkolenhandels- vereeniging een onderhoud gehad, maar zonder resultaat. Het bestuur der Ver eeniging moet bij deze gelegenheid verklaard hebben niet te zullen rusten voordat de laatste ton Nederlandsche steenkolen van de Nederlandsche markt verdrongen zal zijn, tenzij de Limburg- sche mijnen er toe zouden hesluiten, dat de voor Nederland bestemde hoe veelheden van die mijnen door tusschen- komst van de Vereeniging worden af gezet. Aangezien de mijndirecties van oordeel waren, dat het afstaan van den verkoop der Limburgsche steenkolen in Neder land aan het Syndikaat de ontwikkeling der Limburgsche mijnen aanzienlijk zou belemmeren, kon men in dit voorstel niet treden. Thans liggen op de emplace menten van de mijnen in Limburg enorme hoeveelheden steenkolen opge hoopt, terwijl meer dan eens den ar beiders een vrije dag moet worden ge geven. Welk een toestand! Men meldt aan de „Msb." Een nieuw geval van hondsdolheid heeft zich thans voorgedaan bij een hond te Wittem. Het dolle dier heeft verschillende honden in den o trek gebeten, die alle, zoowel als de dolle hond zelf, zijn doodgeschoten. Voor eeni ge weken kwam een geval van honds dolheid voor bij een hond te Pimpelveld. De muilkorvenwet is te Gulpeu afge kondigd. Maandag is te Cortgene, na een on beduidende ruzie, een moord gepleegd. De verslagens, de landbouwersknecht A. M., kreeg met een mes een snede in den buik, waardoor een slagader werd doorgesneden. Tengevolge van het bloed verlies trad de dood bijna onmiddellijk in. De dader is gearresteerd. Terwijl te 's-Gravenhage een inspec teur va i politie op bezoek was bij een collega in de Kepplerstraat, werd zijn rijwiel uit de gang gestolen. Maandagmorgen heeft iemand van buiten bij de politie te Amsterdam aangifte gedaan, dat hij in de O Z. Kapelsteeg beroofd was van ruim f 500 en zijn gouden horloge. Als verdacht van dezen diefstal zijn twee mannen gearresteerd. De landbouwer J. Mathijsen te Kruis straat, onder Rosendaal, was gisteren morgen een revolver aan het nazien, waarbij het schot onverwachts afging. Het trof hem in het onderlichaam en wondde hem levensgevaarlijk. Te Baarn is Zondagmorgen op de lijn AmersfoortBaarn (Holl. Spoor) het lijk gevonden van een netgekleed heer. Het linkerbeen was geheel ver brijzeld. Uit de papieren bleek, dat het 't lijk was van A. A. K., geboren te Lubeck in 1851. Het is naar de alge- meene begraafplaats overgebracht. Plaatselfik flieuHd. Heusden, 30 Maart. Dat er ook met den hengel nog wel een zoodje visch te bemachtigen is, bewees de zoon van P. v. d. Oever alhier, die Paasch- maandag in de Nieuwe Haven niet minder dan 65 voorns ving. Meer en meer wordt ons lief gelegen stadje met zijn oude wallen en prachtige vergezichten een aantrekkingspunt voor vreemdelingen. Vooral op bijzondere feest dagen valt dat in 't oog. Tweeden Paasch- dag kwamen de fietsers in dichte drommen opzetten. Het fraaie stadhuis met zijn eigen aardig speelwerk wekt nog altijd ieders belangstelling. Een eigenaardige visscherij op de Bergsche Maas onder de gemeente Gende- ren is de prikken visscherij. Het seizoen voor die visch vangst is thans met bevredi gend resultaat geëindigd. Dinsdagmorgen kwam hier een boot met honderden prik- kenkorven aan, welke naar Woudrichem moesten worden verzonden. De prik of negenoog wordt als aas ge bruikt bij de beugvisscherij op de Noordzee tot het vangen van bot, schelvisch en kabel jauw. Werkendam Onder de vele af gestorven in de laatste weken, behoort ook mevrouw de weduwe J. de Klerk-Sigmond Ieder, die met onze gemeente eenigszins op dj hoogte is, weet, dat haar verscheiden, zoowel voor de gemeente in 't algemeen, als voor diverse vereenigingen, behoeftigen en zieken in 't bijzonder, een zware slag is. Voor de gemeente, omdat die daardoor haar finantieële draagkracht weder heeft zien verminderen en voor verschillende vereenigingen, armen en zieken, wijl die lang zullen moeten zoeken om iemand te vinden, die evenals zij, het geven en zorgen, in zoo groote mate, tot het einde des levens niet moede wordt. Voorzeker zal haar na gedachtenis bij zeer velen in dankbare her innering blijven. Haar assche ruste in vrede! Morgenavond te 7 uur zal de land- bouwvereeniging „Werkendam en omstre ken", ten huize van mej. de wed. Wink, alhier, eene buitengewone algemeene ver gadering houden. De agenda luidt als volgt: 1. Huishoudelijke zaken; 2. Bespreking van de wenschelijkheid tot het vormen van eene plaatselijke vereeniging tot aan sluiting bij de „Landbouw-Onderlinge", te Amsterdam3. Rondvraag en sluiten. Elk lid kan belangstellenden en belang hebbenden ter vergadering mede brengen. Aalburg;. De landbouwer T. V. alhier kreeg zulk een hevigen slag van zijn paard tegen zijn been, dat geneeskundige hulp direct noodzakelijk was. Almkerk. Tweeden Paaschdag gaf het Chr. mannenkoor een uitvoering in de kerk aan de Voorsteeg. De kerk was vrij goed bezet en wat de zang betreft, moet gezegd worden, dat „Soli Deo Gloria" sedert paschen 1909 flinke vorderingen heeft ge maakt. Niet alleen heeft het koor véél ge geven maar ook iets goeds en moois ten gehoore gebracht en werkelijk voor een tweede uitvoering reeds moeilijke stukken aangedurft. Verschillende stukken op ver zoek herhaald, liepen bizonder goed van stapel. Alles samengevat moet met ds. Bosch, die een slotwoord sprak, gezegd worden, dat deze uitvoering wèl geslaagd is. Het bestuur der vereeniging en vooral de direc teur de heer Van Veelen kan tevreden zijn over de opkomst en over den geheelen afloop; het publiek had een aangenamen avond en keerde voldaan huiswaarts. Van elders waren velen aanwezig. Beso(jen Maandag speelde de V.V. B. V. C. uit Besoijen een match tegen Sparta uit Tilburg. Stand voor de rust 00. Stand na de rust 01 in 't voordeel van B. V. C. Driiuittelen. Maandag j.l. hield de Geref. Knapenvereening „Immanuël" alhier, haar eerste jaarfeest. Nadat te 6 uren de vergadering op gebruikelijke wijze geopend was, hield de WelEd. heer Krijgt een zeer boeiende rede, naar aanleiding van den naam dier vereeniging. Vervolgens werd het jaarverslag door den secretaris voorge lezen en hielden verschillende afgevaardig den hunne toespraken. Daarna werden ver scheidene samenspraken en voordrachten ten beste gegeven, welke allen uitstekend slaagden. Door de JongedochtersvereeDiging „Ora et Labors" van hier werd der vereeni ging een boekwerk „Als gij in uw hui3 zit" aangeboden. Ook ontving zij nog eenige boeken van den WelEd. heer v. Alphen uit R., van wien zij reeds in den loop van 't afgeloopen jaar verscheidene boeken mocht ontvangen. Te 9 uren werd pauze gehouden, waarin den belangstellenden gelegenheid werd gegeven te vertrekken. Hierna werden broodjes met chocolademelk aangeboden. Ook werden er nog eenige samenspraken en voordrachten gehouden, waaronder siga ren, koekjes en chocolademelk gepresenteerd werd. Omstreeks middernacht werd dit recht gezellige en zeker door velen in na gedachtenis blijvende feest geëindigd met psalmgezang en dankgebed door den ouder ling v. d. S. alhier. Cïeiideren. Zaterdagavond heeft hier de oorspronkelijk op einde December 1.1. bepaalde uitvoering plaats gehad van de Chr. Muziekvereen. „Excelsior". Dat het verlies, geleden door het in den loop van het jaar bedanken van vele leden door verdubbelden ijver was vergoed, bleek uit de, we zouden haast zeggen onberis- lijke afwerking van het programma. Vooral viel in den smaak het nummer Une Pensée, melodie voor Piston, Trom pette, Barijton en Tuba, dat zuiver en mooi geblazen werd. De muzieknummers werden afgewisseld door voordrachten van den heer H. Stock- wieler uit Waalwijk, die bewees, dat men geen spijt behoefde te hebben voor zijn uit- noodiging. De keus had beslist niet beter kunnen zijn. Zoo werden b.v. de nummers Een Restaurant-bediende en Terug van de Ont houdersvergadering op kortweg meesterlijke wijze voorgedragen. De geheele uitvoering duurde volle 3£ uur, ook een bewijs van een goed voorzien programma. (niessen. Bij de alhier gehouden publieke verhuring van weilanden, toebe- hoorende aan de Ned. Herv. Kerk en de Diaconie-armen, werden iets hoogere prijzen besteed als verleden jaar. De ijmkers uit de zandstreken zijn evenals vorige jaren weder met hunne bijen alhier gearriveerd, om dit nijvere goedje in de gelegenheid te stellen van de wilg en andere bloesems te profiteeren. *Ae«Ierheniert. (Z.z.) Door de Ring van het Nederlandsch Jongelingsverbond zal op de landgoederen van mevrouw douairière baronesse Van Nagell van Neder- hemert, 2en Pinksterdag weder eene open- luchtsamenkomst gehouden worden. Min zaam is daartoe weder een terrein toegezegd. Wie de vorige samenkomst heeft bijge woond zal verbaasd hebben gestaan over de duizenden belangstellenden, die bij zulk eene gelegenheid het Eiland bezoeken. Aieuweiiciyk, Zaterdagavond gaf de fanfare „Crescendo" voor de eerste maal een concert, alleen voor hare donateurs niet hunne dames en verdere geïntrodu- ceerden. De goede indruk die het corps met z'n muziek j.l. kerstavond gaf, is bij vernieuwing gevestigd. Ook nu werd over 'tgehe9l genomen goed gespeeld en waar stukken als b.v. Ouverture Joyeuse, (Lust- spiel ouvert.), Le chef de Corps, La dame Blanche, fantasie Boieldieu, goed tot hun recht komen, kan en moet gezegd, dat dit muziekgezelschap flink mêetelt in de rij der muziekvereenigingen. En wat we daar noemden en meer nog werd verdienstelijk verklankt. De directeur de heer C. A. Walraven, heeft eer van z'n werk, zoo voortgaande zal deze muziekvereeniging zonder twijfel zich in toenemende sympathie kunnen blijven verheugen. Raamsdonk. Zondagmorgen te 4 uur brandde de wachtkamer aan de Noor derhaven te Keizersveer door het vallen eener petroleumlamp geheel uit. Raamsdonksveer. Tot onder wijzer met verplichte hoofdakte aan de school te Leiden is benoemd onze vroegere dorpsgenoot de heer D. de Bruijn, thans onderwijzer te Leiderdorp. Door burg. en weth. is tot brand meester benoemd de heer G. v. Laarhoven, zulks ter vervanging van wijlen den heer Joh. Zijlmans Szn. Terwijl de smid J. RolfF zaterdag middag bezig was een veulen de hoeven te knippen rukte het dier zich plotseling los en holde de achter de smidse gelegen tui nen door, totdat het beest in prikkeldraad verward gbraakt zijnde in een sloot viel. Met vereende krachten werd het spoedig op het droge gebracht. Gelukkig bekwam het beest slechts enkele huidwonden. %VUk. Bij de gehouden publieke ver huring van weilanden, toebehoorende aan de Herv. Kerk en Diaconie-armen werden veel lager prijzen besteed dan vorige jaren. Zaterdagavond had de zoon van den timmerman v. A. het ongeluk met zijn duim tusschen een draaiende slijpsteen te geraken, waardoor dit lichaamsdeel ver brijzeld werd. Direct werd voorloopige hulp verleend door dr. S. uit Veen. Paaschmaandag des avonds gaf het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" alhier, onder leiding van haren directeur Bazelaar uit Ammerzoden voor een stamp volle zaal haar aangekondigde uitvoering. Beloofde het programma veel, het heeft weer verre onze verwachting overtroffen. We hebben dien avond genoten van dege lijke muziek en 't kan met genoegen ge constateerd worden dat „O. en U" onder leiding van haren uitmuntenden directeur flinke vorderingen heeft gemaakt. Het programma werd dan ook correct uitgevoerd, bewijze het applaus dat telkens ten deel viel. Ter variatie werden we zeer aangenaam beziggehouden met komische voordrachten welke de lachspieren niet weinig in beweging brachten. Vooral de gebr. R. en V. W. waren dan ook eenig in hun rol. Deze toonden er slag van te hebben het publiek te laten lachen. We

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2