1 llimlacii og le lijp. Hol lichaam gefolterd. POSTKARREN, Flinke nette Werkmeid DËKRÏÊT J. DEM BOEFT, ONTVANGEN: Fantaisielioeden, V oordeelig Bouwen. Metsel-, Sier- en Profieisteen, C. H. Oflze Engelsche Heeren Reclame Fantasie Hoed „THE UNIQUE", Onze bekende sorteering wordt tot zeer billijken prijs steeds geleverd door I publiek verkoopen, Stoomboot-Maatschappij Gorinchem. der Kamer verplicht was, aan geen buitenstaander tegen haar een wapen in de hand te geven, dat uit de rede voeringen van zoo hoogstaande mannen togen haar zou kunnen worden gesmeed. En dus heeft niemand eene vrijkaart. Zate-dagmiddag werd op den Haag- weg tusschen de Vink en Leiden een dame, die daar wandelde, door een vijf tal personen, die zij even tevoren had zien kaartspelen, op rijwielen gepas seerd. Een van het vijftal ontrukte haar een taschje, waarmede ze in de richting van den Haag wegreden. In het taschje bevond zich ongeveer f 30 aan geld. De dame, die naar Haarlem moest, kon zonder hulp van kennissen niet eens een kaartje koopen. Hoe ver de broodnijd gaan kan, bleek Zaterdag te Hoorn. De heer F. M. de Leur, rijksveearts en keurmeester aldaar, werd n.l. door een slager gewaarschuwd, dat 's nachts ongekeurd en slecht vleesch zou wor den ingevoerd bij den slager V. d. L. Werkelijk zag de heer De Leur, dat daar 's nachts een paard met kar stil hield. De laatste hield drie bouten ongekeurd en onwelriekend vleesch in. Dat v. d. L. nog licht ophad, wekte argwaan. Een onderzoek leerde evenwel, dat de geheele zaak een ineengezette ver tooning was, om v. d. L., die goedkoo- per leverde dan de andere, het ver trouwen zijner klanten te ontnemen. Drie leden van den slagershond hadden 2 personen f 60 beloofd, indien ze dat vleesch in handen konden spelen van v. d. L. De laatste wist van niets en gaat vrij uit. De zaak is in handen der politie gesteld. Zaterdagmorgen is van Bergen-op- Zoom gevankelijk naar Breda overge bracht P. P. v. H., diaken van den kerkeraad der Gereformeerde Kerk en penningmeester van de afd. Patrimo nium, verdacht van verduistering van verschillende bedragen, door gemelde kerk en vereeniging hem toevertrouwd. Hij had zich jl. Dinsdag naar Rotter dam begeven om wellicht scheep te gaan, doch werd nog tijdig door twee hoofdagenten gearresteerd. De gelden waren bestemd voor den bou w van een school. Zondagmorgen is te Deurne een af schuwelijke moord gepleegd. De zeventigjarige P. van Munster, bijgenaamd Pietje de bakker, werd ten huize van een weduwvrouw, terwijl deze afwezig was, door den 31 jarigen N. van der Zanden met een mes den hals afgesneden. Het geval droeg zich als volgt voor: Bewuste weduwe had reeds dikwijls geld en goederen ver mist, die haar gedurende de achtuur- sche Mis, waar zij des Zondags heen ging, moesten zijn ontvreemd. Ten ein de voor diefstal te worden gevrijwaard verzocht zij Van Munster om gedurende dien tijd haar huis te bewaken. Zon dagmorgen verbleef de verslagene voor het eerst onder kerktijd in de woning waar men hem bij thuiskomst in zijn bloed badende vond en een dokter den dood kon constateeren. Uit de voetstappen op de stoffige balken van den zolder bespeurd, maakte men op, dat de moordenaar van uit het huis daarnaast moest zijn overge- klommen; ook scheen er een vreese- lijke worsteling te hebben plaats gehad, daar het beddegoed en de gordijnen alle vol bloed zaten. Het vermoeden viel direct op den buurman Van der Zanden, die echter rustig, als ware er niets gebeurd, naar de hoogmis was gegaan en daarna a^ naar gewoonte de herbergen bezocht. Na eenigen tijd verscheen de ver dachte bij de politie, zeggendeBriga dier, er is een moord gepleegd. Zich met dezen persoon naar de plaats begevende, vonden zij daar P. Munster, badende in zijn bloed. Toen heeft de brigadier den verdachten naar de gees telijkheid gestuurd, en de verdachte is later nog behulpzaam geweest bij de behandeling der zaak. Ongeveer half twaalf Zondagmorgen is v. d. Z. nog even thuis geweest, om direct daarna weer weg te gaan, zonder zijn vrouw te zeggen, waar naartoe. Verder iü toen niets meer van hem gezien, hoevele pogingen daartoe ook in het werk gesteld werden door poli tie en speurhonden, totdat hij 's nachts aan zijn huis kwam en aangehouden werd. Hij heeft toen alles bekend, er bij voegende, dat hij meermalen een dief stal bij mej. M. B. gepleegd had. Hij heeft den man met een mes den hals afgekapt, de eene helft van het mes heett hij in den beerput geworpen en de andere helft had hij nog in den zak. Zondagnamiddag 5 uur kwam L. v. H. met zijn zoon F. v. H. in de woning van zijn schoonzoon H. S. in de Oude Kerkstraat te Tilburg, blijkbaar met slechte bedoelingen, daar zij, zoo gauw ze binnen waren, den boel begonnen stuk te slaan. H. S., die daarop was uitgegaan en 's avonds omstreeks 9 uur terugkwam, werd, toen hij zijn deur wilde binnengaan, door zijn zwa ger F. v. H. met twee messteken in rug en arm verwond. Vooral de laatste was van ernstigen aard, daar door het mes de groote slagader was afgesneden. Terstond waren doctoren ter plaatse, die spoedig een verband legden en H. S. nrar het gasthuis lieten vervoeren. Het mocht den adjunct-inspecteur na veel moeite gelukken, F. v. H. te arresteer en, die op het bureau zijn snoode daad bekende. De toestand van den gewonde is vrij gunstig. Bij den inbraak in den nacht van Zaterdag op Zondag te Utrecht in een pakhuis aan de Jagerskade, is een kin derwagen, voortgeduwd door de vrouw van een der vermoedelijke inbrekers gebruikt om de gestolen waar kazen te vervoeren. De politie vond dit transport in den nacht wel wat vreemd en hield den wagen aan, waardoor de inbraak ont dekt werd en de vermoedelijke daders drie in getal werden aangehouden. Bij beschikking van de rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend tegen H. A. v. D., notaris en uitgever van het w ekblad de Volkswil, te Hulst beklaagd van smaadschrift. Zooals gemeld is, heeft de pastoor te Jansteen een aanklacht tegen den heer van D. ingediend. Toen Vrijdagavond de zoon van den heer Linthorst, vleeschwarenfabrikant te Deventer, de fabriek buiten het Pot hoofd inspecteerde, hoorde hij in een der rookkasten een verdacht geluid. Op zijn sommatie aan den vermoeden inbreker oin te voorschijn te komen, werd geen antwoord gegeven, waarop de heer Linthorst den brand stak in het hout dat beneden in de kast was gelegd, met het doel, 's nachts de ham men te rooken. Hierop sloot hij de kast af met een ijzeren deur. De heer L., die overtuigd was dat iemand in de kast was geborgen, want hij had niet alleen een vreemd geluid gehoord, maar ook een paar beenen gezien, dacht dat de man door den rook het wel zoo benauwd zou krijgen, dat hij eieren voor zijn geld zou kiezen. Doch de heer L. had buiten den waard gerekend, want de inbreker klom langs de spijlen naar boven en wist op het dak te komen. Voordat de politie kwam, was de on bekende dader gevlogen. Een ham werd vermist, die echter later op het dak werd teruggevonden. De dienstbode M. H. v. L., te Leiden, die de vorige week terecht stond wegens poging tot vergiftiging van de familie M. aldaar en den bij die familie in dienst zijnden knecht, is overeenkomstig het requisitoir van het O. M., vrijge sproken. Aan de Nedeilandsche Scheepsbouw maatschappij, directeur de heer J. Goed koop, te Amsterdam, hebben 150 nagel jongens het werk neergelegd, omdat hun looneisch, 12 cent per uur, niet werd ingewilligd. Een groot aantal vol wassen arbeiders kon dientengevolge niet voort. Men vreest uitbreiding van het conflict over het geheele personeel groot 1200 man. Maandagmorgen ontstond er in het gezin van den schilder Z. te Hoogeveen twist tusschen man en vrouw. De ruzie liep zoo hoog, dat de vrouw opsprong en haar man een steekwond toebracht in den linkerarm met een vlijmscherp mes. De man vluchtte en vond een schuilplaats achter een scherm De 18- jarige dochter, die tusschenbeiden kwam, kreeg van haar stiefmoeder een ernstige steekwond tusschen de schouderbladen. De vrouw is in hechtenis genomen. De toestand van h6t meisje, dat door bloed verlies zeer zwak is, was des avonds tamelijk wel. Te Utrecht is in den ouderdom van 59 jaren plotseling overleden de heer jhr. mr. H. M. J. van Asch van Wijck, sedert 1901 lid van de Eerste Kamar der Staten-Generaal. Jhr. mr. van Asch van Wijck, had vroeger voor het kiesdistrict Wijk bij Duurstede zitting in de Tweede Kamer en was nog kortelings benoemd tot lid van de dezer dagen ingestelde Staats commissie voor Grondwetsherziening. De overledene die op politiek gebied de Anti-Rev. richting was toegedaan, was ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw. leeftijd van omstreeks 23 jaar en is in het donker gekleed. Door op de rijkskeurmerken (leeuw of leeuwenkopje) te letten, kunnen par ticulieren, waar deze verkooper zich ook vertoont, zich voor schade vrij waren. De vrouwen die werken, zijn in het bijzonder onderhevig aan erge pijnen tengevolge van inwendige storingen. Vooral worden zij aangetast die verplicht zijn van den morgen tot den avond staande te blijven in fabrieken, werk plaatsen en winkels, ook zij die met de naaimachine werken. De werkster is dikwerf de broodwinster van het gezin. Of zij gezond of ziek is, of het regent of waait, zij moet aan baar werk zijn, zij moet een glimlach op de lippen hebben en zich aangenaam voordoen, terwijl de pijnen haar lichaam folteren. De Pink Pillen bewijzen groote diensten aan de vrouwen van alle standen. Zij zijn een machtige hersteller van het bloed, een volmaakte versterker van.het zenuwstelsel. Zij regelen de functies en voorkomen bij de vrouwen die storingen welke voor sommigen iedere maand weerkeeren en zoo verslappend zijn. De vrouwen en de jonge meisjes wier bloed door vermoeiendeu arbeid verzwakt is, zij die zich afmatten in werkplaatsen waar de lucht onvoldoen de is, zullen een wer- kelijken steun vin den door van de Pink Pillen gebruik te maken. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogen- bosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede dro gisten. WATERHOOGTE, KEULEN (11 u. v.m.) 11 April 1.72 M. boven 0. 12 1.82 Waterhoogte Maastricht (brug) 11 April 0.14 M. beneden 0. 12 0.11 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 9 April 121 M. 0.72 M. -* N A.P. 10 u 1 33 r 0.77 11 1.24 0.69 12 1.34 0.75 Ad verten tlën. fturserlljke 2 zich in goeden staat bevindende met C. patent-assen. Adres: D. A. BR ANGER, Almkerk. gevraagd tegen Hei. Adres Mej. DE GIER, Arkelpoort, Gorcum. Een drietal goud- en zilversmeden en een paar kooplieden te Rotterdam heb ben zich laten bewegen van een Fransch en gebrekkig Hollandsch sprekend per soon, in hun winkel een ring te koo pen. Deze ringen schenen op den steen getoest ten volle 18 karaats goud te zijn, maar bleken doorgezaagd of door- gevijld, van binnen van zilver of zelfs van lood. De vreemdeling liet de koopers den ring taxeeren en liet hen die voor het getaxeerde bedrag. Eén hunner be taalde er f 25 voor. De vreemdeling, vermoedelijk een Belg, is iemand van flink postuur, aan komend donker kneveltje, heeft den Heusden, van 5 tot 12 April. Geboren: Andries Marinus, z. v. Hen drik Vos en Kornelia Johanna van der Steenhoven. Werkendam, van 1 tot 7 April. Ondertrouwd: Willem van den Heu vel, 24 j. en Jenneke Adriana Kieboom, 21 j. Overleden: Anna Maria de Gelder, 12 j- Dewerken en Sleeuwijk, van 1 tot 8 April. Ondertrouwd: Aart van der Stelt, 32 j. en Elizabeth van der Stelt, 34 j. Geboren: Maaike, d. v. C. de Pender en D. de Rade; Kommer, z. v. H. Wal raven en S. Leeuwesteijn. Overleden: Maaike Kamp, 10 j. Ingekomenvan Gorinchem, A. C. Bak ker en A. Brienen. Veen, over de maand Maart. Overleden: G. van Rijswijk, 15 j.; C. van Giessen, 88 jwed. A. Hon- coop. Gameren, over de maand Maart. Ondertrouwd: J. van Brakel, 19 j. en A. Loch, 20 j. Getrouwd: O. A. van Tuijl, 25j. en H. van de Werken, 24 j. Geboren: Alida Maria en Johanna Cornelia, d. v. A. Baggerman en A. van Maren; Peter Jan Hendrik, z. v. P. J. H. van Steenbergen en J. Spiering Peter, z v. H. van Hemert en C. van Runipt; Sander, z. v. A. Ekelmans en C. van Willegen; Antonie Eliza, z. v. J. van Krieken en W. J. Klop; Roeltje, d. v. Gerrit van Lopik en P. van den Oever. Overleden: Jan Jonkers M.Jz 26 j. Oornelis Jan van Haaften Gz., 12 j Johannes van Anrooij Cz., 25j.;Fran- cina Willemina van den Oever Cd., 2 m.; Dirk van der Meijden, 68 j., wedn. van Willemke van Eek. Marktberichten. Nolaris RIETM te Dussei, zal aldaar, ten huize en ten verzoeke van den heer G. v. d. BEEK Gz., Arjjdajg 29 April 1»1©, v.m. tl uur precies, CONTANT: den prachtigen 3-jarigen donker bruinen Hengst „Kong a." Te bezichtigen 14 en 21 dezer, voorm. 1011 uur, bij den voornoemden eigenaar. Gelegenheid tot het plaatsen van studeerende Jongelui te Gorinchem, als KOiT- LEERLINGEN, ten huize van Hoofd der Chr. School, M. U. L. 0. Boerenstraat 290. Toezicht op de studie. van 3 gulden, is de beste in den Handel. Eens GEKOCHT, blijfr KOOPER. Nieuwe vorm en uitvoering voor 1910. Naar buiten onder rembours of postwissel franco zending. Opgave van hoofdwijdte voldoende Echiard Schmoink, Heeren Mode- en Hoedenmagazijn Hofleverancier. Vuchferstraat 36-38, 's-BOSCH. Vereenigde Heusdensche Ileiisden-Gorinchcm. Van Heusden naar Gorinchem: Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 5.u. ISosch-Clorinchem. (1 November1 April). Naar 's-Bosch. Naar Gorinchem. Op Gorinchemsche jaarmarkten gewij- zigden dienst. Kerstdagen en Nieuwjaars dagen geen dienst. Ileusden-Rotterdam. Van Heusden: Maandag en Dinsdag 's nachts 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5.uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. In alle prjjzen- Ilor^aliaio—Bclifus—Batters' y, enz., enz. Aanbevelend, Firma JiN W. LIPP1TS, Hiathamerstr. OIO.'sBosf h. De Kallizandsteenfabriek „Loevesteiii te Vuren a.|J, "M. Jaarlijksche productie 12,000,000 steenen. Levert tot zeer concurreereiide prUzen in verscheidenheid van kleuren en prachtige kloeken vorm, zeer hard met metalen klank. Uitmuntend geschikt en ZEER VOORDEELIG voor alle grootere en kleinere BOUlVWERkKH, ook W tTKilWSjBkFV Handel in prima qualiteit 14. LIJ IT 24 ALK. en Machinaal be reide POIJDERktLk, met een gegarandeerde fijnheid van 10°/o restant op een zeef van 900 mazen per c.M.3 Levering van zuiver gewas- schen en gezeefd fiïn> scherp IIIVIEISÏIJID voor metsel-, pleister- en stukadoorwerk. ÓROS1' en Giti\rzAi» voor betonwer ken en voor afdekking van houtcementdaken. Prijzen en monster aanvragen bij den Directeur 8 17 per stuk. Vette varkens 27 a li cent per half kilo. Op ie graanmarkt besteedde men voorristarme f 7 70 4 8,2b roode dito 7.50 a 8 witte dito f 7 50 a 8.- inl. rogge f 5.25 a 5.75 hdtenl. dito ƒ6. 6.60, gerit f 4.60 a 6.—, haver f 3.25 a 4.— duivenboonen f -. a -. blauw-e erwt-n f a maxi. 75 pond, f 5.50 a 6. aliet per heet. Boter 63 a 68 et. per half kilo Bieren f 0.85 s 0.90 per 26. Kippen f 0.90 al. per ttuk. ROTTER DA 11, 11 12 April. Op de veemarkt maren heden aangevoerd lub vette runderen, 1988 magere dito, 486 vette en graikalveren, 1453 nuchtere kalveren, 355 ie kapen of lammeren, 709 varkeni, 239 biggen. Be prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 74 %e kto 58 cent, kalveren le kto. 125, 2e km. 100 et. ichapen le km 58 2e km. 46 et. vette varkens 57 a 52 et. licht loort 52 a 48 et. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 12.— a 20.idem voor de slacht ƒ6. a 1100 Biggen f 1.65 a 185 per meek Op de botermarkt m rden aangevoerd 89/8 en 48/16 ton en 232 stukken van een half li o. Prijs \e kwali teit f bi 2e km f 54, 3e km. f 50. Per half kilo 75 a 80 cent. Zeevmsche eieren 3 60 a 3 80, Overmaatsehe dito 3 SO a 4 per 100. ROTTERDAM 11 April. Tarme puike jarige per 80 kilo. f a per 100 kilo 10. a 8 25, nienw f a Rogge f er heet Gerst faChevalier fa Haver 6.50 a 7 25, per 100 kilo, Bruine boonen f 8 a 13 witte f a Erwten f 8.a 11. ROTTERDAM. 11 A ril Zaadmarkt. Lijnzaad f 2.— a 13.—, Karweizaad f 15 25 a.Koolzaad 11.— a 11 75 Dieutsregcliug 1 October 1 Mei. Bosch - lleusden- (■orinchem- Bordrecht-Rotterdam. Zondag geen dienst. Maandag, v.m. 4.5.30, 6.30, D.m. 1 uur. Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 5.uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 5.uur. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. Van Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag. Van Bosch 's middags 1 uur tot Andel. EXTRA VKEDmST: Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. AÜEXT te Heusden: fi. Mallngré. Directeur: Ti. DE BEER. Gorinchem WERKENDAM. De zetting der boter is deze meek I op de markt 65 ets., in de winkels dus 70 ct pet half kilo. Eieren f 0.75 de 26 stuks. BESOOIJEN. 12 April. De prijs der Boter was heden i 1.25 l.'-l per Kilo. Aangevoerd 860 KG. Keren f .80 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 6(1/, ct. per half kilo en die der eieren f 0.85 de 26 stuks. GORINCHEM, 11 A/ ril. Op de veemarkt maren aan gevoerd 929 runderen 19 nuchtere', kalveren, 18 vette varkens1036 biggen, schapen en lammeren De prijzen maren als volgtzware kalfkoeien f 260 300, kalfvaarzen f 160 a 220 gulste vaarzen f 70 a 150, melkkoeien f 160 a 220, twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f a - pinken f 40 a 100 graskalveren f anuchtere f 6 a 14, schapen f lammeren f a biggen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3