P— Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. w*nt deze machine is wel de grootste -r wereld. Zij weegt zonder tender 4620 utinaars, te zamen met den tender 7 00 centinaars. De tender is in staat 4000 gallons petroleum voor den vuur haard en 12,000 gallons water voor den ketel mee te 7ceren. Deze reusachtige locomotief loopt op 28 wielen. Bij de oude locomotieven ontwijkt door den schoorsteen een groot percen tage van de warmte, die nutteloos in de lucht wordt uitgestooten. De nieuwe machine is zoo geconstrueerd, dat de ontsnappende verhitte lucht weer naar den ketel teruggevoerd wordt. Daardoor wordt met deze machine een besparing van 50 pCt brandstof verkregen. De locomotief is in staat een zwaar beladen, een Engelsche mijl langen goederentrein zonder moeite te trekken. Nieuws. Heusden, 16 April. Het van ouds bekende hotel „Concordia" is van bewoner veranderd. De heer Van den Berg is opgevolgd door den heer J. L. Leestemaker, die Hotel, Café enz. her opend heeft en met lust de zaak gaat exploi- teeren. (Zie achterstaande advertentie.) Onder vroolijk geklepper arriveerde Donderdag weer de Heusdensche ooievaar. Van het hooge dak der Hervormde kerk liet hij zijn bespiedend oog over het oude, mooi gelegen stadje gaan. Met somberen blik zag hij voor de zooveelste maal die stille straten, waar evenals op andere plaat sen een gezellige drukte kon heerschen Maar opeens rechtuit starende, ontdekte hij de scheepswerf, verlustigde zich in den zwaren arbeid dier stoere mannen en nieuws gierig, hoe 't met de school voor M. U. L. O. en de conservenfabriek zou zijn, verliet hij met zijn wijfje zijn hooge standplaats, om hoog in de lucht zwevend, nieuwe bronnen van welvaart te ontdekken voor zijn geliefd Heusden, waarvoor hij uit pure belangstel ling de oevers van den Nijl had verlaten. (Ingezonden.) Gedurende de ongesteldheid van den Directeur der Rijks Normaallessen is het hoofd der openbase school te Eethen, de heer Bos, tevens onderwijzer aan eerstge noemde inrichting belast met de waarneming van het Directeurschap. In plaats van den klerk der posterijen, den heer J. Boeren, die als zoodanig ge dirigeerd wordt naar het kantoor te Oas, wordt met 1 Mei naar hier verplaatst, de heer H. C. Eenhuizen, thans werkzaam ten postkantore te Vlijmen. Werkendam. In de laatst ge houden vergadering der griendwerkersver- eeniging „Onderling Belang", werd de rekening der afgeloopen 3 maanden nagezien en in orde bevonden door W. Biesheuvel Dz., C. Paans Cz. en Th. Westerhout. Uit die rekening bleek, dat ontvangen was f 93,35 en uitgegeven f65.43. De vereeniging bezit totaal f 845,521/2, waarvan f 837,90 op de spaarbank staat. In beginsel werd besloten tot oprichting van een ondersteuningsfonds voor oude werklieden. In de volgende vergadering zal h^t bestuur een concept-reglement ter tafel brengen. Ten behoeve van een medelid wrrd f3,241/2 gecollecteerd. Naar de meeting te Rotterdam, voor den 10 urigen werkdag, beperking van nachtarbeid en verbod van kinderarbeid, op Hemelvaartsdag te houden, zullen afgevaardigden gezonden worden. De uitslag der aanbesteding van het vernieuwen van een gedeelte schoeiïng langs het plein is als volgt: C. Bakker f 335,T. Baggerman f 307, C. C. Kieboom f 281,P. Verdoorn f 272, en F. van Varik f 272,Bij loting tus- schen de laatste twee werd het werk gegund aan F. van Varik. Poederoffen. Door den bieten agent H.S. uit Aalst zijn den Hen dezer de eerste bieten gezaaid bij P. W. B. alhier. Sprang;. De jongeheer A. Vos Jzn. is geslaagd voor de rijkskweekschool te Maas tricht. Meeuwen. In de laatste dagen hadden aan den Hill, 'n deel dezer gemeente des avonds enkele minder gewenschte han delingen plaats. Zoo werden bij den her bergier I. H. twee ruiten ingegooid. Zoo iets gebeurde daar al meer. Bij G. W. wer den de koppen van de poort afgeslagen. Bij eenige anderen werden de hekken van weide opengezet, waardoor de beesten .•m weg opliepen en werd geprobeerd een fietsrijder een buiteling te doen maken door een stuk hout tueschen het wiel te werpen. Verdacht worden enkele opgeschoten jongens; de politie is ijverig werkzaam om de daders te vinden, die dan zeker wel bun loon zullen ontvangen. De verpachting der weilanden en ander grasgewas is hier, op 'n enkele uit zondering na, afgeloopen. Het eene perc. bracht wat meer, een ander wat minder op dan verleden jaar, maar in doorsnee is het verschil niet zoo heel groot, wat be tee kent, het gras is van 't jaar weer mooi duur. Dussen. Z. D. H. de bisschop van Bosch heeft benoemd tot kerkmeester alhier, den heer Johs. van Din teren. Toen Dinsdag j.l. J. v. Dortmond aan het ploegen was, schrok het paard van een voorbijrijdende kar. Hoewel ze terstond met hun tweeën 't paard grepen, ging het er toch van door en sleurde hen tot het einde van het land mee, waar het paard in de sloot terecht kwam. De lieden hadden zich '••i- ts bezeerd. Spoedig kwam hulp opdagen oni het uit de sloot te trekken. Na dat 't paard op het droge was ge trokken kon men geen letsel bespeuren, zoodat alles goed is afgeloopen. Raainsdoiik. Gisteren geraakte de 5-jarige A. Oome Czn., in de spoorsloot achter de ouderlijke woning.Door zijn tante werd het reeds halfverdronken knaapje j g^red. Gelukkig konden de levensgeesten nog worden opgewekt. 1 Met genoegen vermelden wy dat de heer J. van Onzenvart Pzn., dezer dagen met succes het examen „hoefsmid" aflegde. Den heer v. O. onze beste wenschen. De heer A. v. Iersel, volontair ter secretarie alhier, slaagde Donderdag voor 't mondeling examen candidaat-gemeente- secretaris. Herpt. De heer A. Smits alhier ontving bericht, dat hij geslaagd is voor het examen van commies bij 's-Rijks be lastingen. Een paar buurvrouwen, wonende in den z.g. Hoek alhier, kregen een woorden wisseling, waarbij beiden zich opwonden en zich beiden aanstelden alseehtexantippen. Een der kijvende vrouwen nam een steen en slingerde die naar het hoofd harer tegen partij, zonder deze te treffen. De steen vloog echter door een ruit naar binnen en ver brijzelde daar nog een bloempot. De ma rechaussee te Heusden stelt een onderzoek in. denderen. Tot gemeente-veld wachter alhier is benoemd J. H. Kleinloog, die reeds eenigen tijd de functie tijdelijk waarnam. »«k. De weilanden liggen sinds het weêr zoo gunstig veranderd is, er prachtig bij. Een paar dagen warmte en geen nacht vorsten meer en er zal volop gras zijn; zoodat het vee toch nog ongeveer half April voor het meerendeel in de weide kan worden gelaten. Dat zou den boeren te pas komen nu het hooi zoo schaarsch en duur is. Veen. De jonge varkens worden hier tegen zeer hooge prijzen verkocht. Voor den handel wordt dan haast ook niet meer gemest, daar na aftrek der koopsom en voederkosten eer na- dan voordeelen aan het licht treden. Verleden Dinsdag gaf de fanfare „Wilhelmina" alhier haar tweede uitvoe ring en wel voor het publiek. De muziek nummers werden uitstekend opgevoerdop de voordrachten waren echter nogal aan merkingen. De zaal was goed bezet. De veehandel gaat zeer traag. De markten worden druk bezocht, doch de prijzen zijn zeer laag. Beide is een gevolg van de schaarste van stalvoeder en weide. Toch hebben de regens der laatste dagen den groei van het gras aanmerkelijk be vorderd. Naar we vernemen zullen we hier binnen een paar weken in de nieuwe mu ziekzaal eene voorstelling krijgen van een bioscope. Zulks, dat alhier nog nooit werd vertoond, zal zeker wel belangstelling wek ken. Nederhemert (Nz.). Onze vroe gere dorpsgenoot, de heer H. Doruijter, onderwijzer aan de Chr. school te Herwijnen is als zoodanig benoemd te Alfen a. d. Rijn. Bij de Woensdag j.l. gehouden her stemming voor hoofdgeërfde in het district Bommelerwaard boven den Meidijk, tus- schen de heeren J. Slegh alhier en A. Maas te Aalst, is laatstgenoemde met een meer derheid van 135 stemmen gekozen. (Zz.) De uiterwaarden verkeeren in een zeer gunstige conditie. Wanneer de nachtvorsten wegblijven, zal na den laatsten malschen regen het gras zienderoogen gaan groeien en de waarden met een dik gras tapijt bedekt worden. Hier en daar loopt het vee reeds in de weide. Vlffmen. Dat van den aspergeteelt dit jaar veel wordt verwacht, moge wel daaruit blijken, dat onzen aspergetelers door vreemde kooplieden reeds 30 ct. per K.G. is geboden, welke prijs het geheele seizoen betaald zal worden. Langstraat (Beneden). In den hooi- handel is thans weinig gang en de markt prijzen loopen terug, hetwelk voor hen, die hun hooi vasthielden, een tegenvaller is. Men besteedt voor eerste soort f20 f21, tweede soort f 16 si 18 en schraal pershooi f 10 a f 12 per 500 K.G.; roggestroo f 12. IBiesboscll. Bij de verpachtingen op den polder „Boerenverdriet" was niet zoo bizonder veel publiek, toch werden flinke prijzen besteed; voor hooiland van f 65 tot f 101, en voor weiland f60 tot f80 per bunder. Nieuwend|jk. Zaterdag 23 dezer' zal in het instituutlokaal, uitgenoodigd door de jongelingsvereen. „De Zaaier" optreden ds. Dauma uit Leiden, die Zondags daarop ook voor de Geref. gemeente alhier zal voorgaan. Sleeuwjj k. De schietoefeningen tot verhooging van 's Lands Weerkracht zullen dit jaar gehouden worden van 1 Mei tot 30 Augustus. De oefeningen zullen hoogst-1 waarschijnlijk nabij de openbare school plaats hebben en wel des Zaterdags van 125 uur 's namiddags. Tegen J. v. d. D. te de Werken is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet voldoen aan de lastgeving van den burge meester dezer gemeente om zijn hond vast te houden, met het oog op de dezer dagen voorgekomen gevallen van vernieling van varkens, schapen enz. Raamdonksveer. Dat deN. V. Electriciteits Mij. alhier, steeds meer enj meer vooruitgaat, hetwelk op den duur niet anders dan ten goede der stoomver- j bruikers kan komen, kan blijken uit het feit, dat op het oogenblik reeds ongeveer 200 personen hun licht van de centrale be trekken. Het vorige jaar April bedroeg dat getal pl.m. 100, zoodat in één jaar eene vermeerdering van 100 procent valt te constateeren. Zalt hommel. Woensdagmiddag na derde van den Utrechtschen straatweg aan het veer te Tuil een automobiel om met de halve pont overgezet te worden. De chauffeur (er waren gelukkig geen reisgenooten) had alles afgesloten en trachtte op den hellenden veerdam te remmen, toen j het bleek, dat de rem niet werkte en het voertuig door de blokken schoot. Met volle vaart ging de auto in de rivier de Waal, op een plaats waar ongeveer 5 M. water staat. Gelukkig wisten de veerlui den be- stuurder, zij 't ook met moeite, te redden, j De auto, no. 903, behoort aan den heer Smulders te Berlicum bij 's Bosch. Zij is door de veerlui gelicht en naar 's Bosch vervoerd. PREDIKBEURTEN, 17 April. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Potterstraat) nm 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Both. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Bruin meikamp. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van der Wal van Min- nertsga. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. de heer A. Oost. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. de Jonge, vm. H. Avondm. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, nm. 5.30 u. ds. Bosch uit Almkerk. du Sart. :|ggMP> H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral |uisi en tUdi* in te zenden. Kerknieuws. Sprang. Beroepen te-Oudbeijerland ds. P. van Toorn, pred. Ned. Herv. Gem. alhier. Rrakel. Beroepen bij de Ned. Herv. gem. alhier, ds. A. Reinier te Ouderkerk a.d. IJsel. Rurgerltike Ktaiid. Genderen, van 1 tot 14 April. Geboren Anna Maria, d. v. A. Bran derhorst en P. Blankers. Overleden: Ambrosius Clement, 73 j. Brakel, over de maand Maart. Getrouwd: J. Vervoorn, 35 j. en E. Duijzer, 33 j.; J. van Dalen, 51 j., wedn. van W. van Oosterwij k en W. Hakse, 35 j., wed. van W. Lens. Geboren: Geertje, d. v. D. van Heus den en M. Versteeg; Teuntje, d. v. J. de Vries en M. van Wijgerden; Jan, z. v. J. Kooiman en W. van den Han del; Dirk, z. v. D. van Weelden en J. Schram; Cornelia, d. v. J. Pelle en M. van der Linden; Cornelis Teunis Adrianus, z. v. C. van der Meijden en J. van der SalmGijsbertje, d. v. J. W. van Dalen en D. van der Linden Gerrit, z. v. G. van Heusden en A. de Vries; levenloos kind van M. van He- mert en J. de Jong. Overleden: Coinelis Vervoorn, 81 j., wedn. van G. SleeuwenhoekCor nelia de Boef, 78 j. wed. van Matthijs van Wijgerden; Anna Alida Pelle, 74 j., wed. van M. Verzijl. Geertruidenberg, van 1 tot 12 April. Ondertrouwd: Gerardus Vissers 21 j., en Wilhelmina J. Berns, 20 j. Getrouwd: J. M. de Jong, 27 j., en J. P. de Bot, 37 j.; R. J. ten Brink de Bruin, 43 j en Rika Kalker, 39 j Geboren: Johannes Petrus Wilhel mus, z. v. J. F. H. Merkx en M. Smits; Neeltje, d. v. J. C. Boor en J. Blanke- styn; Marijnis Cornelis Johannes, z. r. M. A. de Wit en C. T. v. Rhienen Nicolaas Pieter, z. v. D. J. Fruyt v. Hertog en E. Pruijssens. Overleden: Ida Wolf, 72 jaren. Dassen, over de maand Maart. Getrouwd: J. Bax, 38 j. en H. G. Donkersloot, 27 j. Geboren: Maria, d. v. H. J. v. Ber gen en H. de Wit; Johanna, d. v. B. Schalken en E. van Steijn; Cornelis Petrus, z. v. J. S. Schimmel en C. M. R. Groothaert; Sebastienus Robertu9, z v. J van Velthoven en A. Stevens; Pieter Hendrikus Johannes, z. v. A. A. Verhoeven en C. T. Valk; Johannes, z. v. M. T. van As en A. Ahler; Louiza Cornelia, d. v. P. M. Hopmans en P. van Olst; Arendje, d. v. P. Romeijn en A. Verschoor; Jacob Marius, z. v. K. Janson en J. van EindenBastiaan Hendrikus, z. v. C. Groeneveld en N. de Vries; Adrianus Waltherus, z. v. en Elisabeth Cornelia d. v. C. Schelle en M. E. Verschuren Adriana Petronella, d. v. W. Meijer en G. van Tilburg; Sijbrand Willem, z. v. P. van der Zouwen en F. Ouwerkerk. Overleden Mechelina de Graaf, 68 j. Johannes de Wit, 8 j.Cornelis Kivits, 75 j.; Adriana Schroot, 66 j.Hendrika van Sprang, 87 j.Cornelus Patrus Schalken, 6 w.Bastiaan Johannes Ak kerman, 6 j.Arie van den Assem, 90 j. Poederoijen, over de maand Maart. Getrouwd: G. Rensink, 22 j en A. H. Thijssen, 24 j. Geboren: Gerrit, z. v. H. Kolbagen H. Hobe; Maaike Maria, d. v. R. van Oosterwijk en E de Jong. Overleden: Elizabeth van Dijk, 73 j. echtg vau R van de LaarAart Brie- nen, 1 j. Sftinneiiland. De gemeentelijke electriciteitsfabriek te 's-Gravenhage heeft een electrisch illurainatiestuk vervaardigd, hetwelk bij gelegenheid van de a.s. viering van het eerste verjaarfeest van H. K. H. Prinses Juliana vertoond zal worden. Deze illuminatie bestaat uit een reus achtige vergrooting van de bekende fotografie van H. M. de Koningin met Prinses Juliana. De lijnen dezer fotografie worden ge vormd door circa 3000 kleine gloei lampjes, welke door een schakelmocha- nisme achtereenvo gens ingeschakeld worden, zoodat het op het publiek den indruk maakt, alsof dit beeld zeer snel in lichtlijnen geteekend en daarna plot seling uitgewischt wordt. Dit herbaalt zich om de twee minuten. Het geheel is vervat in een ronde lichtende lijst, die door de Koningskroon, mede in lampjes uitgevoerd, gedekt wordt. Naar het Vad. meldt, is de oud-mi nister van financiën, Mr. Th. H. de Meester, weer in zooverre hersteld, dat hij dezer dagen, gesteund door zijn ge leidster, reeds kleine wandelingen in de buitenlucht kon doen. de in de buurtschap wonende behoeftige echtelieden J. van Veldhuizen en G. Barten, aangezien de vrouw ernstig ongesteld was. De dokter had telkens den boodschap per een drankje voor den zieke meege geven en was iD den namiddag van 9 Maart naar de patiënte gegaan, die toen op zijn advies naar het ziekenhuis te Apeldoorn werd vervoerd, waar zij den volgenden morgen is overleden. Eenige inwoners van Loenen, waar onder ook de dominé en de pastoor, als getuigen décharge gehoord, kendsn bekl. als een ernstig consciencieus ge neesheer, die veel zorg he ft voor ziju zieken, ook voor de armenpatiënten. Het O. M. eischte wegens het in de uit oefening van zijn ambt, den dood van een ander door schuld veroorzaakt te hebben, veroordeeling van bekl. tot een ernstige doch niet te zware straf en ontzetting van bekl. van het recht tot uitoefening van het beroep van genees heer gedurende een door de rechtbank te bepalen tijd. De verdediger jhr. mr. B. de Jong pleitte vrijspraak van bekl. De uitspraak is bepaald op a.s. Woens dag. De West van 22 Maart meldt: Meende men tot dusverre, dat de Willem II het laatst is gezien bij het passeeren van Ouessant, wij vernemen, dat er nog een later bericht is. De Fransche mailboot Guadeloupe heeft het stoomschip nog gezien een dag voorbij Ouessant. De Willem II verkeerde op dat oogenblik nog niet in nood, doch de Gr adelope merkte op, dat de boot een zuidelijker koers nam om den storm te ontloopen. Zoo kwam de boot dieper in de Golf van Biscaje. Marktberichten* Terwijl Woensdagavond omstreeks 7 uur eenige jongens op het Wilhelmina- plein te Leeuwarden bezig waren met voetballen, was er een onder hen, de 15-jarige G. v. d. M., die onderwijl een gevaarlijk spelletje begon. Hij was in het bezit van een revolver, geladen met zes scherpe patronen, waarmede hij van plan scheen te gaan schieten. Eerst hield hij een van zijn kameraden het wapen voor het hoofd, doch gelukkig sloeg de bedreigde de revolver in een andere r chting. Nu moest een andere jongen het mikpunt worden. De gevaarlijke schut ter, die onbewust was van het gevaar lijke spel, dat hij op dat oogenblik speelde, richtte toen de revolver op den 15-jarigen J. M.de haan werd overgehaald, het schot ging af en het projectiel trof M. in den schouder. De politie nam het schietwapen in beslag; bij het verhoor van den onvoor- zichtigen schutter bleek, dat hij de re volver met patronen weliswaar had ge kocht, doch niet wist, dat de patronen scherp waren. Voor de arr.-rechtbank te Zutphen, stond Woensdag terecht de heer J. B. arts te Loenen, gemeente Apeldoorn. De dagvaarding legt hem ten laste, dat hij als gemeente-geneesheer belast met de genees-, heel- èn verloskundige hulp bij de behoeftigen iu de buurtschap Hoenderlo zoo roekeloos, nalatig en plicht verzakend is geweest, om niet aanstonds, althans zoo spoedig mogelijk zich tot een zieke te begeven voor het verleenen van genees- of heelkundige hulp, zoodat de zieke in den morgen van 10 Maart 1910 is overleden. Op 8 Maart j.l. en deu daarop volgenden nacht was hem n.l. eene boodschap gezonden om te komen ten huize van Waalwijk. 31 Maart. Op de veemarkt aange voerd 225 runderen. Kalfkoeien van f180 tot f 230, Kalfvaarzen van f 140 tot f200, Magere ossen en koeien van f 110 tot f180, Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 100 stuks. Prijzen f 8, tot f 13.—. Prijs der boter van f 1,19 tot f 1,30 per kilo. Aangevoerd 585 kilo. Deze week aangevoerd en afgeslagen 107 Winterzalmen f 1.75 2,50 p. K.G. 632 Elften f 1.— a f 5.25. 0 Zomerzalmen f 00 Jacobszalmen f 0 Steur f Deze week aangevoerd en afgeslagen 6 Zalmen f 1,77 f 2.08 p.p. 71 Elften f 0.23 a f 4.—. Deze week werden aangevoerd en afge slagen 6 zalmen f 1.75 f 1.90 p.p. 135 Elften f 1.90 f 3.35. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 14 April 1.80 M. boven 0. 15 1.75 Waterhoogte Maastricht (brug). 14 April 0.13 M. beneden 0. 15 0.02 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 13 April 1.37 M. 0.69 M. 4- N.A.P. 14 1.29 0.66 15 1.08 0.54 Nd verten tl Hedennacht te 1 ure/werleed zacht en kalm, onze geliefae Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader GIJSBERT VERSFELT, in den ouderdom van 77 jaren. Heugden, vm. 10 u. geen dienst, 's avonds 6 u. ds. Koolhaas. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. Van der Pol. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, nm. 6,30 u. ds. Dekker uit Gameren. Almkerk, vm. 9.30 en nm.2u. ds. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonünbroek, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Pannebakker van Nederhemert. Be8oijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens Capelle, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. J. J. Ruijs. Capelle (Loonschedij k) vm. 9.30 en nm 2 u. ds. P. van 't Zand. Doeveren, nm. 2 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 ds. Van Asch. Dussen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch, Gamerenvm. 9,30 ds. Dekker, H. Avond maal en nm. 6.30 u. ds. Keek van Zuilichem. Nabetrachting. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. H. A. Giessen, vm. 9.30 u. ds J. B. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Meeuwen, geen opgaaf. Nederhemert, Z.z. nm. 2 u ds. Pannebakker, N.z. geen dienst. Pouderoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk(dorp) nm. 2.30 u. ds. J. C. van Meischke. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. van Meischke. Rijswijk, nm. 2.u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30, en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. 8. Locher. Well, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Wekeind, vm. 10 u. leeskerk. nm. 2 30 u. ds. Davelaar. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius Ingekomen van 's Hage, J. A. de Wit; St. Michiels Gestel, A. B. J. Heessels; Almkerk, T. van de Water; Rhoon, C. A. v. Deursen, M. Rijken, W. J., C. P. en P. A. v. Deursen. Vertrokken haar Eindhoven, J. Bos- naar; Sliedrecht, Th. van der Stelt; Made c.a., C. Kwits; Werkendam, C. Roubos; Vught, A. A. van Biese.: Winterswijk, C. Heijmans, A. du Pont. HEUSDEN18 April. Op de graanmarkt besteedt men voorTarwe t 5.20 a f 9,S0, Rogge f 5.00 a f 5.70, Gerst f -. af -.Haver f 4.50 a f 8.0 I, Kool zaad f - Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Kieren van tot et. LAND VAN ALTEN A. 15 April. Aardappelen. Vroege f -. -; Blauwe f 24 i f '.'.80; Zeeuwen, f 2.S0 h f 8 00, Jammen f if.. Hooi 1 e qual. f 20.00 i 1\. - Ie qual. (voor de pers) f 8 0 ff 20 00 Klaverhooi f 19.i 2.1fVit stroo f if-.- Geel dito f 12 00 <1/14 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewiekt van 75 K.G. 40 a 12 ets. zwaardere 48 k 52 et. Boter f 1.20 a 1.40 per K.G. Eieren f 0.70 i 0 85 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.65 in de winkels dus f 0.70 per h. kilo. Kieren f 0.7 2l/2 per 6 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.45. GENDEREN Staat der uitbetaling van 28 Maart tot 4 April der Coöo. Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 6.00, laagste f 4.60, middelprigs f 5.19 per Liter. Getapte melk terug zonder korting ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed-. Tarwe f 7.7» af 9 Haver f 3 laf 4,75 Garst 4 60 af 5.50 per H.L.\ Boter f 0.721/a a f 0.80 per half K.G. Eieren f <>.8 a f 0.6 per 26 stuks Biggen f 9, a 15.00, Konijnen f .00 a ƒ0.01, Kippen f 0.00 f 0.00 per stuk ftralingsche Yischmarkt. Yischmarkt Gorinchcm. Yischmarkt Hardinxveld. Uit laller naam Wed./G. VEKSFELT, /geb. Van Helden. Wijk, 13 April 0.910.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2