De booze droom Heeren Mode- en Hoeden-Magazijn, nouveauté's Zomer-Saisoen. Les Frères Bioscoop een avondvoorstelling Biljartfabriek BILJARTS, IMag 25 April ZITTING ia „CÉS le Zal", onzer uitgebreide eolleetie STROOHOEDEN, Firma J&N W. LIPPITS, Hintkmerstr. 10, 'sBosrh. W. Timmermans Zonen ERF EL TJIS A. P. C. Roothaert, De Notaris J. J. VAN DER KAADEN van een neurasthenie-liji Zij viel boven van een rots. Vuehterstraat 3638, 's-BOSCH. 25 April. Openbare Vrijwillige Verkooping. Commissionairs en Kooplieden in Hiermede berichten wij de ontvangst to Waalwijli, dellijk aangifte i9 gedaan, met vrucht een onderzoek instellen. Zondagnacht heeft tusschen Luik en Maastricht een auto-ongeluk plaats ge had, dat twee menschen het leven kostte: de heeren J. B. en E. N., beiden uit Maastricht, terwijl de andere inzit tenden, de heeren M. en B. slechts on belangrijke kwetsuren bekwamen. De rechtbank te Winschoten heeft Derk Schipper Dz., scheepsjager te Veendam, die terecht stond wegens dierenmishandeling, wijl hij met een mes zijn paard onderscheidene, waar onder diepe, wonden toebracht, veroor deeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden. De eisch was één maand. In de Kapelstraat te Utrecht stapte een man een winkel binnen. Hrj wou wat koopen, praatte daarover met de winkelierster Onder dit gesprek ging de deur open en een tweede klant verscheen, ditmaal een vrouw. Die had een pak manu facturen bij zich, dat ze de winkelier ster voor f 45 te koop aanbood. Die prijs was wat hoog, en terwijl er zoo wat over den koop „geclasiëneerd" werd begon ook de eerstgekomen klant er zich mee te bemoeien. Die had blijk baar zin in 't pak, en begon te bieden. Zeventien pop wou'ie d'r wel voor geven. Ja, 't was wel wat weinig vond klant no. 2. maar enfin, ze zou 't dan maar doen. Dus voor f 17. Dat trof ongelukkig, nou had de man juist geen geld bij zich. Maar als de winkelierster hem even 't sommetje wou leenen, zou ie 't haar later terug geven en het pak hier laten. De vrouw deed het en de twee handige oplichters, die aldus hun han dige streek gelukt zagen, vertrokken. Nu zoekt de politie hen natuurlijk. De Haagsche politie heeft waarschijn lijk een goede vangst gedaan door de aanhouding van twee jonge mannen die op heeterdaad werden betrapt, ter wijl zij zich schuldig maakten aan diefstal van schoenen en lijfgoederen uit een winkel aan de Franklinstraat. De aangehoudenen waren in het bezit van inbrekerswerktuigen. Naar het Vad. meldt, heeft de curator in het faillissement van den geldschieter L. v. L. te 's Gravenhage een aanklacht wegens bedriegelijke bankbreuk inge diend tegen den gefailleerde, op grond van het feit, dat deze een voorraad zil ver aan den inboedel zou hebben ont trokken; v. L., die voortvluchtig is, heeft zich waarschijnlijk naar Brussel begeven. Naar de D. Ct. uit 's-Gravenhage ver neemt zijn de voorloopige plannen tot het maken van een haven beneden de spoorbrug te Dordrecht bij de Rijksre- geering in onderzoek, met het oog op eventueele onteigening van landerijen aan den 's-Gravendeelschen dijk. Onder de gemeenten Zesgehuchten bij Eindhoven is het in de laatste da gen des avonds zeer rumoerig geweest. De oorzaak hiervan is een in onder trouw zijnd paartje, dat ter gelegenheid van den ondertrouw geen ton bier ter beschikking der dorpelingen had ge steld, zooals bij dergelijke gebeurtenis sen gebruikelijk is. Men gaf aan zijn ergernis hierover lucht door het maken van ketelmuziek. Een der laatste avon den waren ongeveer 300 personen op de been, en vond de politie het daarom ten slotte raadzaam krachtiger in te grijpen. Er werd een groot aantal pro- cessenverbaal opgemaakt. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 15 April. Openbare dronkenschap: W. V. te Heusden, H. S., zwervend, J. G. S. te Andel, J. P. te Werkendam en A. D. te Sleeuwijk, ieder f 3 subs. 3 d. h.; G. P. te Werkendam, P. v. A. te Alm- kerk en J. J. V. te Oss, ieder f 5 subs. 3 d. h.; E. v. D. te Dussen en W. V. te Heusden, ieder f 15 subs. 3 d.M. v. K. te Almkerk, 3 d. Straatschenderij: L. K. en P. C. R., beiden te Dussen, ieder f 5 subs. 3 d. A. A. v. d. P. te Dussen, f5 subs. 3 weken tuchtschool. Leerplichtwet: G. V. te Aalburg, f 6 subs. 4 d. Overtr. Arbeidswet: W. B. te Almkerk, vrijgesproken. Overt, scheepsvaartreglement: R. V., zwervend, f 5 subs. 5 d. Overtr. verord. de Werken: H. B., zwervend, f 1 subs. 1 d. Overtr. drankwetT. de W. te Dussen, 2 X f25 subs. 2 X 10 d.; W. L. te Dussen, f25 subs. 5 d. Overtr. motorregl.: R. v. D. te Am sterdam, vrijgesproken; G. v. V. te Sleeuwijk en P. te Dussen, ieder f 3 subs. 3 d. Overtr. wapenwet: J. C. W. te Hedik- huizen, vrijgesproken. Overtr. boterwetJ. H. v. E. te Dussen, f 1 subs. 1 d. Overtr. prov. reglement: J. B. te Babiloniënbroek, f3 subs. 3d.; W. O. te Almkerk, f 1 subs. 1 d.; J. J. K. te Elshout, f2 subs. 2 d. Een trekdier onbeheerd laten staan J. P., zwervend, f2 subs. 2 d. Overtr. vischdelict: W. J. v. B. te Almkerk, fl subs. 1 d.J. P., W. S., A. K., allen te Woudriebem, N. K. en H. S. te de Werken, A. de G. te Meeuwen, ieder f5 subs. 2 d.IJ. S. en A. S., beiden te Woudrichem, ieder f 5 subs. 4 d.G. de W. te Made, 2X13 subs. 2 X 3 d.; A. v. d. S. te Meeuwen, 2 X f5 subs. 2X2 d., met verbeurd verklaring van het niet inbeslaggenomen wargaren, bevel tot uitlevering of beta ling van f 1 subs. 1 d. Overtr. jachtwet: A. v. W. te Veen, f 3 subs. 3 d.; L. v. d. G. te Hedik- huizen, f5 subs. 4 d.; H. J. v. N. te Drunen, f 20 subs. 4 d. De arme lijders aan neurasthenie hebben dag noch nacht rust. Na gehed den dag door al hunne ellenden te zijn gefolterd, na te hebben geleden aan de schedelhoofdpijn die hen eigen is, aan vrees en zelfs aan verschrikkingen die hen telkens overvallen, tehuis zoo wel als op straat, kunnen zij des nachts geen rust genieten, hun slaap is vol met ontzettende hersenschimmen en pijnlijke booze droomen. Hierbij ver dient opmerking dat, tot overmaat van smarten, sommige neurasthenie-lijders een bijzondere nachtmerrie hebben, die uitermate pijnlijk en altijd dezeltde is en die verschijnt zoodra de slaap hunne oogen gesloten heeft. Ziehier een voorbeeld dat wij vinden in een brief van Mevr. Bouchard, die dezer dagen in de couranten van Parijs voorkwameen brief waarin zij het genoegen heeft hare genezing, dank zij een behandeling met de Pink Pillen verkregen, mee te deelen. Mevr. Bou chard, wonende te Parijs, 26, Rue Cambronne, schrijft daarin: „Tengevolge van een groot verdriet, was mijn geestestoestand somber ge worden en langsaamaan was ik aan neurasthenie gaan lijden. Mijn alge- meene toestand was zeer slecht gewor den, ik was zwak, verteerde mijne spij zen slecht en was voortdurend benauwd. Ik werd den ganschen dag door hoofd pijn gekweld. Des nachts kon ik bijna niet slapen, en gelukte het mij in te slapen, dar» had ik altijd denzelfden boozen droomik viel van een zeer hooge rots in de golven der zee. Ik had een gestadig hinderlijk geluid in de ooren en dikwijls verblindingen en duizelingen. Ik kon niemand om mij heen velen. Na verscheidene middelen zonder succes beproefd te hebben, heb ik de Pink Pillen genomen. Men had mij gezegd dat zij goed waren voor de zenuwen. De toestand van mijn zenuw stelsel heeft zich inderdaad spoedig verbeterd en eindelijk ben ik, na met de behandeling te zijn voortgegaan, van mijn neurasthenie verlost. De Pink Pillen zijn een krachtige hersteller van het bloed en een vol maakte versterker van het zenuwstelsel. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogen- bosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede dro gisten. RurgerlUke Stand. Heusden, van 12 tot 19 April. Getrouwd: Antonie Verhoeven, 24 j. en Elisabeth Toepoel, 21 j. Overleden: Franciscus Vera, 66 j. Gerrit Jan van Kraanen, 72 jJan Michiel Westein, 45 j. Werkendam, van 8 tot 14 April. Geboren: Anna Cornelia, d. v. L. Potters en W. Duiser; Adriana, d. v. T. P. de Kleijn en H. Timmermans. Andel, van 1 tot 15 April. Ondertouwd: W. van der Feijst, 29 j. en C. Slraver, 29 j. Getrouwd: G. van Santen, 24 j. en J. Smits, 19 j. Geboren: Joost, z. v. P. de Cloe en M. A. van Bergeijk; Aaltje Catharina, d. v. J. D. van Sitteren enE.de Bruin Frederikus Marinus, z. v. J. Bouman. Raamsdonk, van 1 tot 15 April. Getrouwd: C. van Raamsdonk, 38 j. en P. Vissers, 31 j., wed. v. P. A. v. d. Pluijm. Geboren: Geertruida J., d. v. J. Kommers en T. Mesch Dingeman C., z. v. D. Konings en C. A. J. Rijken; Petrus J., z. v. C. Fijneman en W. KeijzersJohannes, z. v. M. A. van DongenAndreas F., z. v. F. van Gils en J. e Kievit; Adrianus C., z. v. J. van Erk en C. v. d. BergPieter J., z. v. J. H. Leijten en A. J. M. Heere. Overleden: Joannes van Onzenoort, 65 jAntonia Joore, 64 j., wed. v. A. v. d. ElshoutAdrianus H. Blankestijn, 20 j.Thomas van Beasekom, 59 j echtg. van A. HolstGerardus Snijders, 76 j., echtg. v. H. van Beek Hendricus C. de Wit, 64 j., wedn. v. A. de Kok; Dingeman Kleijn, 61 j., echtg. v. A. M. de Klerk. Dewerken en Sleeuwijk, van 8 tot 15 April. Getrouwd G. van Vuuren, 27*j. en M. Verweert, 29 j.J. L. van Riet schoten, 43 j., wedn. v. J. Versteeg en L. L. van Pelt, 31 j. Geboren: Jan, z v. J. de Graaf en M. H. van AndelJacob, z. v. D. van den Heuvel en C. van Drunen Arie, z. v. W. de Jong en L. van der Stelt Jan Hendrik, z. v. C. A. den Dekker en L. M. Versteeg. Waspik, van 1 tot 15 April. Ondertrouwd: H. van Beek en C. W. de Rooij, wed. v. C. van Gijzel. Getrouwd C. S. Poppelier en E A. de Bot; S. G. Kuijten en A. H. E. Verschure. Geboren: Antonius Jacobus, z. v. J. Verbunt en C. Schapers; Franciscus, z. v. H. Verwiel en L. van DunSijke, d. v. J. Ie Sage en J. Vos; Wilhelm, z. v. A. A. de Graauw en C. J. Pols Stijna Pitternella, d. v. M. A. Paans en L. Verduijn. Overleden: Jan Adam van Dort, 64 j Gerdina Cornelia Klerx, 19 j. Adriana Cornelia Smeur, 79 j. Kerknieuws. Rruehem. Bedankt voor de Ned. Herv. gemeente alhier door ds P. 't Zandt, te Loon-op-Zand. Ds. Luteijn alhier, heeft bedankt voor het beroep naar Bleskensgraaf. fellnoi» Aanbestedingen. marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug) 18 April 0.24 M. boven 0. 19 b 0.10 A dverten tiën. wegens verandering van zaken. Notaris KERKHOVEN te Werkendam, zal op Donderdag April 19ÏO, des voorm. 19 uur te begin nen, aan- en ten woonhuize van den Heer PAULUS VAN DRIEL, te De- werken, nabij Werkendam, publiek ver koopen bruine merriehit, kuispink, 7 kippen en 1 haan, zoo goed als nieuwe vracht wagen met kap en imperiaal, vier wielige platte wagen, beide op veeren en met patent-assen, hittenkar op veeren, 6 verschillende handwagens op veeren, meubelen en huisraad en diverse andere goederen. Bezichtiging op den verkoopdag des voormiddags van 810 uur. Kotterdamsche eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan- del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 104547 stuks. Hoendereieren van f 2,75f 4,25 per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.)j 18 April 1.71 M. boven 0. 19 L78 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 16 April 1.36 M. 0.66 M. 4 N.A.P. 17 1.34 0.67 18 1.24 0.61 i HOFLEVERANCIER, voor het In alle Afdeelingen Stroohoeden, Eng. Petten, Dassen, Handschoenen, Gekleurde Hemden, Boorden, Manchetten, Vesten, Ondergoederen, Sokken, Bretelsenz. van 's Bosch, komen met hunne prachtige (niets kwet sende) beelden, geven in de MUZIEKZAAL van den heer JISKOOT te Veen, op Aanvang der voorstelling 8 uur. Kaar ten verkrijgbaar te half acht- Prijzen der plaatsen i lite Rang 30 cent. «de «O De Ondernemers, Gebrs. v. Oord, Rosch. te Almkerkis voornemens om op Zater dagen 30 April en 9 llei 1910, telkens 's-avonds 9 uur, bij M. VAN DEN HEUVEL te Nieuwendijk, in het openbaar te veilen en te verkoopen: >1 Schuur en Erf, te Dewerken aan de Kil, groot 4 aren ÖO centiaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. THiRUBtji. Levert met suoces snelloopende volgens de nieuwste oonstruotie. Reparatiën en levering van fiallenfiaken, Queu&n enz. spoedig en tot de minste prijzen. De Gouveriienients-vertcgenwoordigcr houdt op Kerkstraat Ic Woudrichein, om inlichtingen te geven aan Landbouwers en Boerenarbeiders over Nieuw Zuid-Wales en de reis daarheen. OPGERICHT 1823. J Telegram-adres: BOS Co. Telefoon 523. Prinsengracht 417—419, Fruitmarkt Marnixstraat 232—234, maken geregeld de hoogste marktprijzen. Verkooprekening, en desgewenscht betaling, terstond na verkoop. Ook Groenten, Aardappelen en Fruit voor Engeland. Referentie: Twentsche Bankvereeniging B. W. BLIJDENSTEIN Co., alhier. in alle prtizen. Aanbevelend, P.S. Vooral vestigen wij de aandacht op onze Reclame-Panama a f ÏO— Correspondentschap fierste Klasse der j^federlandscfre Bank, gevestigd ten kantore van Kassiers en Commissionairs in Effecten. Openen Rekening-Courant tegen billgke conditiën. Buitenlandsche Wissels, Coupons, vroemd Bankpapier en Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, voor Correspondentschap der Nederlandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. Vertrokken naar Delft, M. de Graaf en gezin. Vertrokken naar Heusden, C. H. Han sen Rotterdam, G. van Santen en J. Smits. Ingekomen van Giessendam, L. Kraaij Valburg, E. van Noorloos. 18 April. Proy. bestuur van Zuid-Holland, het uitroe ren van baggerwerk in en v<fór de buitenhaven te Sche- veningen van 1 Mei 1910—80 April 1911. Laagste inschr. 6. A. van Hattem. Sliedrecht, f 24,500. WERK EN BA it. De zetting der toter is deze week op de marlet 621/, ets., in de winkelt dut 67V2 e^s- Pn half kilo. Heren f 0.75 de 26 ttukt. BESOOIJ ENi 4 April. De prijs der Boter was heden f 1.20 f 1.28 per Kilo. Aangevoerd 860 K.Q. Eieren f ('.85 de 26 stukt. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 67 et. per half kilo en die der eieren f 0.85 de 26 stuks. GORIN CHEM, 18 Af ril. Op de veemarkt waren aan gevoerd 1026 runderen, 7 nuchtere kalveren, 20 vette varkens 1049 biggen, 2 schapen en 4 lammeren De prijzen warm als volgtzware kalf koeien f 260 310, kal/vaarzen f 160 a 230 guiste vaarzen f 70 a 150, melkkoeien f 160 a 220, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a - pinken f 40 a 100 graskalveren f a nuchtere f 1 a 14, schapen f a lammeren f a biggen f 8 a 17 per stuk. Vette varkens 261/o a lHlo cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 7 75 8,50 roode dito 7 50 a 8 25 witte dito f 7 50 a 8.- inl rogge f 5.25 a 5 75 buitenl dito f 6 30 a 6.75 gerst f 4.50 6.haver f 3.25 a 4.25 duivenboonen f a -. blauw, erwt n f a mais, 75 pond, f 5.40 a 5 90 alles per heet Boter 6 a 70 ct. per half kilo Eieren f 0.80 a 0.85 per 26. Kippen f 0.90 «1.— per stuk. ROTTER DA 18 19 April. Op de veemarkt waren heden aang-voerd 1295 vette runderen, 2240 magere dito. 593 vette en graskalveren, 1304 nuchtere kalverm 315 schapen of lammeren, 666 varkens, 175 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 74, le kw 60 cent, kalveren \e kw. 120, le kw. 100 cl. schapen le kw 57. le kw. 47 ct. vette varkens 57 a 52 ct. licht soort 52 a 50 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 11. a 20.idem voor de slacht ƒ4. a 10 00 Biggen f 160 a 180 per w ek. Op de botermarkt wrden aangevoerd 101/8 en 52/16 ton tn 238 stukken van een half kio. Prijs 1 e kwali teit f 58 le kw f 54, ie kw. f 50. Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren f 3 40 a 3.60, Overmaassche dito 3 60 a 3 80 per 100. ROTTERDAM 18 April. Tarwe puike jarige per 80 kilo, ft- a per 100 kilo f 9.75 a 8 nienw f a -Rogge f er heet Gerst f aChevalier fa Haver f 6.50 a 7 50, per 100 kilo, Bruine boonen f 8 - a 13 witte f a Erwten f 9 a 11 25 I ROTTERDAM 18 A r l Zaadmarkt Lijnzaad f a Kar weizaad 15 50 a 15 75 Koolzaad 10 70 1 11- 1 Voor ANT. VERHOEVEN te Dewerken: Hi iet Stil Vraag teekeningen en prijsopgaaf. G. BOS Cl.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3