bouw bepaalt dat in het vervolg slacht- pnarden, bestemd voor Nederland of België, zes rren tevoren bij het haven bestuur moeten worden aangegeven, te: einde na te gaan of zij de zeereis kun nen doorstaan. Er zijn berichten ingekomen van Kragoeje* ats, Lapo en Kraljewo, die melden dat tengevolge van den vras der rivieren, een ernstige ramp Dinsdag in midden Servië verwoesting heeft aan gericht. Tengevolge van een zware lotiderbui is een groot deel van Kra- -jevats overstroomd. Tot nu is het k*nd, dat er 10 personen zijn ver dronken. Het spoorwegverkeer is op vele plaatsen verbroken. Men raamt de schade, volgens de eerste schattingen, op vele millioenen francs. Uit vele plaatsen van midden-Servië wordt gemeld, dat er gevaar is ontstaan tengevolge van hooge waterstanden. Door een verwoesting van den spoor- -gdijk is het verkeer der treinen op lijn BelgradoNisj verbroken. De >'ientexpres moest van Laprowo naar Belgrado terugkeeren. De uitwijzing der joden uit Kiëf wordt onverbiddellijk ten uitvoer ge legd. Een aangrijpende schildering geeft do Retsj in een bericht uit genoemde piaats. De politie houdt alle dagen een ware drijfjacht. Bereden agenten en gendarmen omsingelen de winkels en werkplaatsen van joden en nemen alle joden, die ze vinden, in hechtenis. Ver volgens worden de joden met de ge wapende macht naar het politie-bureau gebracht om verder als personen zon der woonrecht buiten de stad gezet te worden. Onder de aldus uitgswezenen bevinden zich vele vrouwen, grijsaards n kinderen. Het geheele aantal uitge wezenen bedraagt 2700. Het verzoekschrift der christelijke Russische handelsfirma's om de joden te Kiëf te laten blijven is afgewezen. REKEUDlilklMf;. De Burgemeester van Heusden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat, volgens nader ontvangen bericht, de heer Commis saris der Koningin a.s. Zaterdag den 23 dez» r ter stadbuize audiëntie zal verleen en ten twee uur. Heusden, 21 April 1910. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. ■Maalsel (}k, Nieuws. Heusden, 23 April. Een fijn overlegd bedrog is dezer dagen te 's-Bosch afgespeeld. In den namiddag, nd 3 uur, komt een persoon bij een bankier te 's-Bosch en ver telt dat bij uit Heusden komt en met eene attestatie de Vita bij den Betaalmeester is geweest om zijn pensioen, circa f 90, te ontvangen; doch dat bet kantoor reeds ge sloten was. Hij liet de attestatie zien, die door den Burgemeester van Heusden mede was onderteekend en vroeg beleefd of ge noemde bankier hem dat niet zou willen uitbetalen. Hij behoefde dan niet morgen eene nieuwe reis te maken. De bankier is zoo welwillend en keert het bedrag uit en .-kent 10 cent voor zijne bemoeiing. Edoch, toen de attestatie bij den Betaal meester kwam, bleek de gepensioneerde niet te bestaan en zag men direct, dat ook de handteekening van den Burgemeester valsch was. De Bankier is zijn f 90 kwijt en het zal moeielijk zijn den oplichter te vinden, die, zeggende uit Heusden te komen, vermoede- lij k wel van eene andere plaats afkomstig zal zijn. In het detachement maréchaussée al hier, wordt met 7 Mei a.s. verplaatst naar Raamsdonksveer, de maréchaussée Arens en vervangen door maréchaussée Straatman van Eindhoven; terwijl de maréchaussée Holterman, alhier tijdelijk gedetacheerd van de brigade Geffen, op dien dag hier definitief wordt geplaatst. Naar wij vernemen is het hotel „Wa pen van Amsterdam" door den heer J. L. Leestemaker aangekocht. Door Gedeputeerde Staten dezer pro vincie is bepaald, dat de verkiezing voor leden der Provinciale Staten zal plaats heb ben op Dinsdag 7 Juni a.s.zoo stemming noodig is, zal deze plaats hebben op Don derdag 16 Juni e.k., terwijl de herstemming, zoo noodig, zal gehouden worden op 24 Juni d.a.v. Woensdag- en Donderdagavond gaven de heeren Gebroeders Van den Oord te 's Hertogenbosch met hun prachtige bioscoop voorstellingen in het café „Centrale" van den heer Adr. Spierenbürgh alhier. Van de mooie beelden, die op het doek geworpen werden, trokken het meest de aandacht en voldeden het best „de droom van het goud", „de bijenkorf" en „een on deugende jongen". Het eerste geeft een duidelijk beeld van 't maatschappelijk leven, hoe sommige men- schen, al staat ook de armoede voor de deur, xiog vol illusies zijn. De bijenkorf is eenig, wat décors betreft. Alle mogelijke vlinders ziet men zweven. Bij de voorstelling van een ondeugende jongen moest je lachen of je wil of niet over de streken, welke die kwajongen uit haalt. Er dient gezegd, dat alle voorstellingen een zedelijke strekking hebben, zoodat ieder een, zelfs van vrouw en kinderen vergezeld, ze gerust kan bijwonen. De bewoners van Veen en Wijk, waar de eerstvolgende voor stellingen gegeven worden, zullen nu eens kunnen profiteeren. Mochten de heeren Van den Oord er toe kunnen besluiten, in de kermisweek te Heusden nog enkele voorstellingen te geven, dan kunnen zij er van overtuigd zijn een talrijk en dankbaar publiek tot zich te •rakken. Dinsdag maakte de Heusdensche harmonie bij gelegenheid van den verjaar dag van Z. K. H. den Prins der Nederlan den, eene muzikale wandeling door de stad. Jammer dat het weer niet meewerkte, zeker ware de belangstelling grooter geweest. Bij den burgemeester werd het volkslied ge speeld en na afloop op „Concordia" nog enkele nummers ten beste gegeven. Werkendam. Zondag 3 April werden van A. van H. en H. v. d. H. alhier, in den Biesbosch aan de Kievits- waard de fietsbanden stukgesneden. Eer gister werd door den dader, zekere J. R. aan de politie bekend, dat hij de dader was. Door de Julianafeestcommissie zal de volgende week een circulaire aan de ingezetenen worden verzonden met het doel leden te krijgen voor een opterichten Oranje- Vereeniging, die alsdan bij voorkomende gelegenheden feesten zou kunnen organi- seeren. Werkendam kan feestvieren en de inwoners zullen zeker niet nalaten zich als lid op te geven. Het lidmaatschap kost minstens 50 cent per jaar. De uitslag van de besteding van verfwerk voor deze gemeente, Woensdag 1.1. gehouden, was als volgt: Pere. I. Perc. II. W. v. d. Bunt, f 220,50 f90,— A. M. v. d. Heuvel, 215,89,50 W. Visser, 213,39 85,— H. D. Buurman, 208,87,50 Wed.C.J. Buurman, 201,„90, J. A. Francken, 198,50 84,37£ Het werk werd aan den laagsten inschrij ver gegund. Door den heer C. Bakker, mr. tim merman alhier, is vergunning aangevraagd tot het plaatsen van een gasmotor. Gedurende de maanden Mei, Juni en Juli zullen alhier dit jaar schietoefe ningen gehouden worden op Zaterdag van 12 tot 3i uur. Almkerk. Onder den naam „On derling genoegen", is hier een fietsclub opgericht, waarbij reeds onderscheidene leden zijn aangesloten. An del. Tot voorzitter van den polder de Andelsche en Giessensche weide is in de plaats van wijlen den heer A. Straver Wz., met algemeene stemmen gekozen den heer J. den Dekker alhier. Als een bewijs dat men zich alhier toelegt om best vee aan de markt te bren gen en deze pogingen met goeden uitslag worden bekroond diene, dat dezer dagen door den heer J. den Dekker, een koe werd verkocht voor f 300. 4l«iiimelcrwaard. Omtrent den stand der veldgewassen kan men van hier 't volgende melden: het winterkoren staat mooi, klaver zeldzaam waar de zachte winter het zijne wel aan bijgedragen heeft. Het klaarmaken van 't bouwland voor de zomer vruchten eischt veel arbeid, het is gedurende de regens in Maart en de droogte in April zoo hard geworden dat veel regen verlangd wordt om een en ander in orde te brengen. De handel in aardappelen is de laatste dagen merkbaar achteruitgegaan. Werden ze gedurende de wintermaanden gekocht voor f2.50 a f2.75, thans worden ze geleverd tegen fl.70 a fl.75 per H.L., de voorraad is nog groot, duizenden H.L. liggen nog op koopers te wachten. DllSSeil Bij de gehouden vergade ring van het bestuur der hulpgaten in de landen van Heusden en Altena, herdacht de voorzitter, de heer G. van Everdingen, het feit, dat de heer J. C. van Bokhoven onafgebroken gedurende 25 jaar op ver dienstelijke wijze zijne diensten aan ge noemd waterschap heeft gewijd. De brigadier der Kon. Maréchaussée Augusteijn, van de brigade Dussen, is tijde lijk overgeplaatst naar Strijbeek en aldaar belast met het bevel over de daar gesta tioneerde brigade. Toen de landbouwer P. D. Maandag morgen zijne paarden uit de weide wilde halen, lag een der twee, welke hij een tijdje geleden gekocht had, verdronken in de sloot, welke langs de weide liep. Maandagnamiddag j.l., omstreeks vier uur, toen J. v. Rooij, besteldienst Thor IX met zijn paard en kar beladen met klompen naar de boot reed, moest hij onderweg nabij de Driebrugsche straat de auto van den notaris van Dussen passeeren. Het paard 't welk schrikachtig is, sprong viervoets van den steilen dijk en tuimelde alzoo onder aan den dijk in een nogal vrij diepe sloot. Nadat de voerman, kar en paard op den drogen waren bleek dat niemand eenig letsel had bekomen. Van de klompen welke hij geladen had waren enkele paren stuk. Den 19 April j.l. is benoemd tot onderwijzer aan de O. L. S. in wijk B. de heer H. W. Nagel, wonende te Moer gestel. Op de Woensdag j.l. gehouden lezing alhier door den heer Teunissen uit Amster dam, over het arbeidscontract waren veel belangstellenden aanwezig. De heer Teu nissen zette in korte doch duidelijk woor den uiteen, welke verplichting den boer binnenkort door de regeering op de schou ders zal worden gelegd, en drong aan, dat de boeren voor eigen welzijn, zich moesten aansluiten bij de Onderlinge centrale Ver- eeniging, welke in korten tijd zal worden gevestigd en zoo die onderlinge niet alle boeren zou bevatten, toch de regeering met een voorstel zal komen, zoodat de boeren toch verplicht zijn onderling of door een van het rijk in het leven geroepen verze kering zullen moeten verzekerd worden. Naar zijns inziens de boeren genoegzaam te hebben ingelicht sloot de heer Teunissen de lezing. Herpt. Gisterenmiddag bracht de Commissaris der Koningin in deze provincie een bezoek aan onze gemeente. Van schier alle woningen was de vlag uitgestoken. Herw|jnen.Deafdeeling,,Het Groene Kruis" te dezer plaatse ontving van iemand die onbekend wenscht te blijven een gift van f 72.50. Meeuwen. Een dronken varken. Zoo iets komt zeker niet alle dagen voor. Hier was er een te zien, wat maakte het beest vreemde grimassen in zijne kooi. Hoe het in dien toestand gekomen was wel, de vrouw had nog een flesch met wat af getrokken citroenschillen staan. Met de schoonmaak kwam ook die flesch aan de beurt, de schillen werden bij 't varken in 't hok geworpen, dit werkte er een deel van naar binnen en, werd 'n beetje zad. Heden had alhier eene verkiezing plaats voor een lid van den gemeenteraad om te voorzien in de vacature Sprong. Er werden drie lijsten aangeboden. Alscandi- daten werden voorgesteld de heeren Johs. de Raad, J. W. de Graaflf en A. A. van Turnhout. Bij kon. besluit van 2 Maart jl. zijn in het 49 vorderingsdistrict voor den tijd van 3 jaren herbenoemd tot taxateurs van oorlogspaarden, de heeren J. W. de Graaff en D. van Buren alhier, en tot plaatsver vangend taxateur de heer Adr. Straver Jz. te Babiloniën broek. Neder hemert. Door h.h. Gedep. Staten is goedgekeurd de voordracht voor poldermeester (bestuurslid) van den polder „Eiland Nederhemert" en als zoodanig be roemd de heer Adr. v. d. Kolk. (N.z.) Door M. Schilders alhier is aangekocht een zwartbonte goedgekeurde stier voor f 135. In het belang der stieren houders ware het te wenschen, dat zij even als op andere plaatsen van de polderbe sturen eene gratificatie mochten ontvangen. Zonder zulk een subsidie is bovengenoemd bedrijf verre van loonend. Woensdag viel een vierjarig kind van L. v. d. Werken alhier, al spelende in eene diepe sloot. Gelukkig voor het knaapje, dat stellig verdronken zou zijn, werd het ongeval door E. v. d. Meijden opgemerkt. Spoedig had hij den drenkeling op het droge. Nieuweiidifk. Ds. Douma uit Leiden, die hier Zaterdag een spreekbeurt vervullen en Zondag preeken zou in de Geref. kerk, komt niet, dus gaat de ver gadering en preekbeurt niet door. Tot onderwijzer aan de chr. school alhier, is benoemd de heer C. Niemants- verdriet uit Barendrecht, die deze benoe ming heeft aangenomen en met 1 Mei in functie treedt. Bij het graven van een diepte voor een cementen waterput bij Joh. Heijstek, heeft men op eene diepte van drie meter beneden den weg, een soort schoeiïng ont dekt en uitgegraven, 't Is zeer waarschijn lijk dat die eikenhouten schoeiing nog een overblijfsel is, afkomstig van vóór 1421, toen hier de streek door overstrooming zoo vreeselijk werd geteisterd. De beide leerlingen der chr. school alhier, A. Koekkoek Kz. en D. Frijlink (thans te Giesen), hebben met gunstig ge volg het toelatingsexamen afgelegd voor de chr. kweekschool te Gorinchem. De heer A. den Dekker alhier, is bij koninklijk besluit benoemd tot dijkgraaf van het waterschap „Nieuwland van Al tena". Door den opzichter van den polder „Jannazand," T. van der Stelt is aanbe steed het maken van twee Keetheuvels op de beneden- en bovenplaat, waarbij inge schreven werd als volgt: Benedenplaat. J. Ouwerkerk, Nieuwen- dijk f 550, A. Wintermans, Dussen f 450, J. van Breugel, Nieuwendijk f 450, W. Mons- houwer, idem f 309, A. Broekhuizen, idem f 297. Bovenplaat. A. Broekhuizen, Nieuwendijk f 315, W. MonBhouwer, idem f 309, A. Wintermans, Dussen f 305, J. van Breugel, Nieuwendijk f 295, A. Colijn, idem f 280 J. Ouwerkerk, idem f 270. 't Werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Nieirwkuik. Door onbekende oor zaak ontstond Maandag 1.1. brand bij den bakker en herbergier J. de Jong. Zoowel door het flink optreden van de omliggende buren, als door de brandweer kon de brand spoedig gebluscht worden. Ware dit niet het geval, dan zou de brand, door de om liggende panden vermoedelijk eene groote uitbreiding hebben verkregen. llaamsdonk. Op de Donderdag gehouden aanbesteding werd de levering van het armenbrood aangenomen door den heer G. v. d. Westen (voor het dorp) en den heer J. Simonis (voor het veer.) ltaamsdonkveer. Bij de giste ren door het burgerlijk armbestuur gehou den aanbesteding van de levering van brood in 19101911 is de levering van het brood alhier gegund aan J. Simonis Poppelieren dat te leveren te Raamsdonk(dorp) aan G. v. d. Westen. Gisteren werd op de papierfabriek de Maasmond eene nieuwe glansmachine, ge dreven door een electro-motor van 60 P.K., in werking gesteld. De motor fabrikaat van de electrolechnischo industrie Smit Co. te Slikkerveer en de glansmachine fa brikaat van C. G Hobolt Jr. te Claemnitz (Sakeen) voldeden beide uitstekend. Sleeuwjjk. Donderdagmiddag is de arbeiderswoning /an G. Bras, aan den Uppelschendijk, tot den grond toe afge brand. Oorzaak onbekend. Naar wij ver nemen was alles verzekerd. Weeil. De regens der laatste dagen hebben den groei der vroege aardappelen zóó bevorderd dat er in deze gemeente reeds een landbouwer is dié deze planten kan schoffelen. Waspik. De heer P. van Dongen Gz., is benoemd tot boekhouder bij den heer W. de Roon alhier. IVoud rich ent, Het bestuur der Chr. schoolvereen. is er in geslaagd een ruim terrein aan te koopen waarop een school met onderwijzerswoning zal verrijzen. De EdelAchtb. heer P. Verhagen burge meester wiens gezin te Hardinxveld woont, heeft van den heer N. Naaijen te Andel, gehuurd de buitenplaats ,,'tKraaijenveld", gelegen onder onze gemeente en zal dit met 1 Mei betrekken. Wük. Door den heer D. Sluijmers ziin weder ruim 2 morgen land, bezaaid met pikkels (bruine uitjes). Daar de be werking van dit gewas nog al zorg vereischt zal het vele handen werk geven. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat in den loop der vorige week in deze gemeente 5 personen overleden zijn die te zamen 402 jaren telden n.l. een van 73, 76, 77, 87 en 89. Zaltbommel. Bij de gehouden stie renkeuring waren aangevoerd twee 2-jarige stieren van den heer C. J. van Voorthuizen, alhier, reeds in 1909 bekroond en elf 1-jarige stieren. Hiervan werden goedgekeurd 5 stuks, behoorende aan mej. wed. DeGaaij, Hurwenen, en de heeren H. van Anrooy, Nieuwaal, Van Empel, Kerkwijk, R. Quik, Oensel, en C. J. van Voorthuizen, alhier. De goedgekeurde stieren werden van een toelatingsmerk voorzien. Bij de gehouden aanbesteding van grint per kub. meter voor den dorpspolder Zaltbommel waren inschrijvers de heeren: H. Pippel f 1.67, A. van Horssen f 1.72, W. Hakkert f 1.74, Johs. van Horssen f 1.68, allen te Hellouw en A. Cosijn f 1.68$ te Heerewavrdèn. Aan den laagsten inschrijver werd de levering gegund. Zuilieliem. Bij de alhier gehouden keuring van stieren, waren 13 stuks aan wezig, waarvan er 5 zijn goedgekeurd; als twee van A. Maas te Aalst en een van P. W. Bok te Poederoijen, van de wed. van Brakel te Zuilichem en van Timmer te Nieuwaal. PREDIkBEVRTEK, 24 April. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. Van der Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Both. Dugteren uit Heusden. Brakel, geen opgaaf. 2 u. ds. P. van 't Zand. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. (polder). Namiddag ds. Stein van Callenfels. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. de heer A. Oost. ds. Pannebakker, V. van Meischke. Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Meischkè. Geref. kerk, geen dienst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds de Jonge. Geref. kerk nm. 2.30 u. ds. Zwiers van Raamsdonk. H. Avondm. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Ossewaarde. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tijdig in te zenden. Kerkuieuws. AVer keil «lam. Beroepen te Schoon hoven, ds. J. Binger, predikant der Geref. gemeente alhier. Sprang. Ds. P. van Toorn, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen naar Hedel. Andel. Ds. H. L. Both, predikant al hier, komt voor op het tweetal te Eindhoven. Aalst. Op het drietal te Pooitvliet komt ook voor ds. G. Davelaar, alhier. Rabyloniënbroek. Op 29 April a.s. zal, bij de herdenking van het 300-jarig bestaan der kerk, des avonds ten 5 ure eene godsdienstoefening worden gehouden en tevens gecollecteerd worden voor de zending. (Ihiiii'nland. De Staatscommissie voor de Grond wetsherziening zal, zoo bericht de Ned. op den 2den Mei des namiddags te 3'/4 uur in de Treve3-za.il in den Haag wor den geïnstalleerd. De minister van oorlog heeft met ingang van l Januari voor de militie en de landweer een nieuw stelsel van kleedingbeheer ingevoerd, waarbij onder meer is bepaald, dat de mobilisatie uitrusting, welke tot dusver in de depo- neerkamers bij de korpsen werd opge- legd, grooteudeels aan de miliciens wordt medegeven, wanneer deze met groot verlof vertrekken. Ten einde een geleidelijken overgaug van het oude in het nieuwe stelsel te bevorderen, worden de op de deponeer- kamers opgelegde goederen, voor zoover deze tot de mobilisatie-uitrusting be- hooren, aan de miliciens medegegeven bij vertrek met groot verlof, na voor herhalingsoefeningen onder de wape nen te zijn geweest. G. v. D., uit Arnhem, die Maandag avond te Velp meteen revolver op zijn neef v. D. heeft geschoten en daarna het wapen tegen zichzelf heeft gericht, heeft verklaard, dat het zijn bedoeling was geweest, zijn Deef te vermoorden. Zijn toestand is niet buiten gevaar. Hij is uit het ziekenhuis naar zijn woning te Arnhem overgebracht. Dinsdagmiddag is te Tilburg in een tuin gevonden het lijk van een vol dragen kind. De politie doet onderzoek. Papendrechtsche strafzaak. In de jongste dagen worden, volgeus het Hbld., ingevolge opdracht van den rechter-commissaris de verschillende hoofdgetuigen in deze zaak onderworpen aan een verhoor door drie psychiaters. Dezen hebben eveneens den beklaagde Garsthagen onderzocht op den stand zijner geestelijke ontwikkeling. De bedoeling dezer onderzoekingen zou zijn eene verklaring van deskundi gen te erlangen omtrent de geloofwaar digheid en betrouwbaarheid der door de genoemde personen in het proces gedane opgaven. De bedoelde deskundigen zijn: prof. Jelgersma te Leiden; dr. van Deventer inspecteur van het staatstoezicht op 't krankzinnigenwezen te Amsterdam, en dr. Van Erp Taalman Kip, directeur van het sanatorium te Arnhem. Dr. Blanken, uit Loenen, welke de vorige week te Zutphen terecht stond wegens het niet tijdig hulp verleenen, waardoor een vrouw zou zijn overleden, is thans vrijgesproken. Op de De Ruyterkade te Amsterdam i3 een man aangehouden, die een meisje met een zakmes eenige diepe sneden over het gelaat had toegebracht. Werkendam, van 15 tot 21 April. Getrouwd: W. van den Heuvel, 24 j. en J. A. Kieboom, 21 j. Geboren: Trijntje Arentinar d. v. M. A. van Pernis en A. Bogers. Overleden: Jannigje de Groot, 83j. wed. van A. Zwets. Afloop Aanbestedingen. Hu ri* t berichten. Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren, 's avonds geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, en nm. 6 u. ds. W. Bosch uit Almkerk. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Almkerk, vm. 9.30 en nm.2u. ds. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij mans. Babylonïènbroek, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedij k) vm. 9.30 en nm. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoflf. Drongelen, nm. 1.30 ds. Van Asch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch, Gameren, vm. 9,30 u. lezing, nm. 6.30 u. ds. Keek van Zuilichem. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Genderen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Koolhaas, vm. Nabetrachting H. A. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Giessen, nm. 2 u. ds J. B. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Meeuwenvm. 9.30 u. ds. E. Klomp. Nederhemert, N.z. nm. 10 u., Z z. nm. 2 u. Pouderoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 u. ds. J. C. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Sieeuunjk, vm 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30, en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher Well, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, vm. 9 30 u. ds. Davelaar. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Ingekomen van 's Gravenhage, M. J. van der Bunt; Beesd, A. P. Zomer; Sleeuwijk, wed. J. H Schalk en doch ter; Giessen, G. Pellikaan en gezin; Haarlem, P. van Sonsbeek. Vertrokken naar Alm erk, A. Heijstek. 6 April. Het bestnnr van den Suzvnnapolder te St. Annaland bet verhoogen en verzwaren van een gedeelte van den zeedijk met den aanleg van een binnenberm en het graven van een bermsloot aan de waterkeering van den polder. Minste inschr. Joh. Elenbaas, St. Annaland, 10,561 23 April. Min. van Waterstaat, lo. de uitvoering van baggerwerk in de rivier de Maas, de Bergsche Maai em den Amer van Crevecoenr langs Hensden tot Zwaluwe, alsmede in het Heasdensch kanaal, de afgedamde Maas, den mond van het onde Maasje bij Keizersveer en de Donge. Raming f 27000. Minste inschr. J. A. van Hattnm, Baarn, f 23,797. 2o. De nitvoering van baggerwerk in de rivier de Boven Merwede. Baming f 39000. Minste inschr. W. P. de Vries, Rossnm, 31,280. So. Het versterken en uitbreiden van de oevervoor ziening langs den rechteroever van de Dordtsche Kil nabij 's-Gravendeel. Raming f 5000. Minste inschr. J. A. van Hattnm, Baarn. f 4144. 4o. Het maken van een betonijzeren lichtopstand aan den mond van het Keteldiep onder de gemeente Kampen. Raming f 189 Minste iDschr. H. H. Schroder, Leeuwarden, f 1622. 5o. Het uitvoeren van baggerwerk in de rivier de Botlek. Raming f 19500. Minste inschr. T. Volker, Dordrecht, f 18,250. HEUSDEN23 April. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tartoe t 4.8 a f 9.80, Rogge f 5.00 af 5.70, Gerst f a f Haver f 4.50 a f 8.0'', Kool zaad fRaapkoeken f af Lijnkoeken af Eieren van tot et. LAND VAN ALTEN A, 22 April. Aardappelen. Vroege f -■ Blauwe f 2 4 dj ''.60; Zeeuwen, J 2.50 af 3 O1', Jammen f d f Hooi \e qual. f 21.00 d f 24.— te qval. (voor de pers) f .9.0U a 21 00 Klaver hooi f 20.af 24.IVit stroo f - d f Geel dito J 12 00 d f 14.—. Vette kalveren tot et. per half kilo.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2