¥eev#eiier (ielieeloiitlioiiders- kOFFIEHLIS, Sigarenkndel. Merk FUMAD0R. C. BOUMAN, Gratis. ROOKT het merk PHIftSES ♦JI LI VV1. zoo kont men terecht Burgers, Victoria en Hazewind, zijn de Bijvielen voor 1910. A- P. MIGHAëL te Aalburg, Bondsrijwielhersteller, l Ph. van Wijk, Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer Maatschappij Ti VAN MM Co., RN IJ FF VFHMF.t, Bouwmaterialen. Onderlinge Crediet vereeniging B- VAROSSIEAU, te Heusden. S. D. K. Rijwiel Kantoor: Groenmarkt 76. beliraiae lij let Nieuwsblad voor let Laai van Hensflen ra Altena van Zaterdag 23 April 1910, Na. 2938. Manden. Stoeleu. Bertel's Lijnkoeken en Meelfabriek, naast de Pastorie HEUSDEN puike siaar voor reclame. Prima 3 cent Sigaar. Rijwielen. Specialiteitsmerk der firma W. T. SIMOMIS 13 ES KOK, Raamsdouksveer. Gemaakt van het beste Materiaal. Zijn Elegant en buitengewoon liehtloopend. uitsluitend het Hoogstraat OORINOHEM. JACQ. DE BRAVE, Firma Schouwenburg. te DORDRECHT. BINNENLAND. Van hooggeachte en eerbiedwaardige zijde wordt aan de Tijd uit 's-Graven hage de volgende ware geschiedenis medegedeeld B een jong meisje, had geschre ven op eene adveitentie in het „Nieuws blad voor Nederland", waarbij „in een gesloten zaak een meisje ter bediening" gevraagd werd. Het antwoord was, dat men na goede informaties verkregen te hebben, besloten had haar te nemen. Zij moest er op rekenen, dat zij veel en druk werk zou hebben. Aan het adres, een gesloten huis, ge komen, werd haar door mevrouw zelve de deur geopend. Mevrouw was aller vriendelijkst en vroeg of zij wel wist, waarvoor zij gekomen was en wel goed bedienen kon. „O ja, mevrouw antwoord de zij, verheugd zoo'n goede meesteres te krijgen, „ik ken mijn werk." Zij werd nu naar haar slaapkamer gebracht, want het was al laat in den avond. Den volgenden morgen was er niemand, die haar wekte; zij ontwaakte eerst laat in den morgen en van het drukke werk, hetwelk van haar zou gevorderd wor den, bemerkte zij ook in den loop van den dag niets. Den geheel en tijd mocht zij voor zich-zelf besteden. Eerst tegen den avond gingen het argelooze meisje de oogen open en bespeurde zij tot haar ontzetting, waar zij was aangeland en welke diensten van haar gingen gevor derd worden. Zij speelde geducht op en verklaarde onmiddellijk te willen vertrekken, eene verklaring, welke door hare lotgenooten en haar „mevrouw" met schaterlachen werd ontvangen. Het meisje begreep toen, dat het haar alleen door list zou gelukken, uit hare on waardige omgeving te ontvluchten. Zij wendde daartoe een middel aan, dat gelukte, maar dat toch veel te gevaar lijk en te onzeker is, om in dergelijke gevallen algemeen aanbeveling te ver dienen. Nadat zij den eersten avond door krachtig verzet had bewerkt, dat zij met rust werd gelaten, deed zij den tweeden dag, alsof zij gezind was zich in haar lot te schikken. Zij zonderde zich af met een bezoeker, wiens voor komen haar vertrouwen inboezemde. Zoodra zij met dezen alleen was, ver haalde zij hem, op welke schandelijke wijze zij in het huis gelokt was en hoe men van hare onervarenheid misbruik had gemaakt. Zij viel voor den haar geheel vreemden bezoeker op de knieën en smeekte hem onder een vloed van tranen haar behulpzaam te zijn, om aan het vreeselijk lot, hetwelk haar wachtte te ontkomen. Gelukkig waren bij den jongen man, tot wien zij zich gericht had al getuigde zijne tegen woordigheid daar ter plaatse tegen hem nog niet alle betere gevoelens uit- gebluscht. Hij had medelijden met haar en beloofde onmiddellijk de politie te gaan waarschuwen. Nog geen half uur daarna traden twee rechercheurs het huis binnen, welke zonder veel omhaal van woorden vorderden, dat het bedoelde meisje aan hen zou worden uitgeleverd. Vol vreugde maakte het meisje zich gereed en ging met hen mede naar het bureau. Daür vertelde zij de toe dracht der zaaker werd getelephoneerd naar de St. Anna Stichting in de Maria- straat (Bezuidenhout) en daar verblijft zij nu, tot de Dames van de R. K. Vereeniging tot bescherming van meisjes eene betrekking voor haar gevonden hebben. Wij meenden, eindigt het blad, aan dit verhaal openbaarheid te moeten geven, om nog eens door een sterk sprekend voorbeeld te doen uitkomen, hoe gevaarlijk het is, zonder deugde lijke informatiën in te gaan op schoon- schij nende aanbiedingen in advertentiën. Zeker is hel, dat veel vrouwen en meisjes, vooral op deze wijze reeds on gelukkig geworden, in het diepste ver derf zijn gestort. Vrijdag werd uit Rotterdam geschre ven Het stoomschip Sommelsdijk, een vrachtboot van de Holland-Amerikalijn is gisterenavond in vlammen opgegaan. Ruim 5 uur in den namiddag, was men op het dek van het voorschip van dit stoomschip, dat sedert eergisteren- ochtend in de Maashaven alhier in lading ligt, bezig met doen van kleine herstellingen. Daartoe stond op dat voorschip een smidse, om klinknagels gloeiend te maken. Door een in de nabijheid zijnde luchtkoker werden de gloeiende nagels overgereikt aan een jongen, die op het tusschendek stond en ze met een tang aanpakte. Een van die gloeiende klinknagels is gevallen en terecht gekomen tusschen balen teerzout, waarvan er reeds 3300 in het voorruim geladen waren. Vijf minuten later sloegen de vlammen uit. Tevergeefs trachtte men met het bluschmateriaal van het schip het vuur te stuiten. Alle pogen was ijdel, hand over han 1 nam de brand toe, slag op slag weerklonk, het dek werd wit gloei end, als water stroomde het gloeiende ijzer van het dek in de ha^en en tegen zeven gelastte de heer van Helden, de inspecteur van de Holland-Amerikalijn, dat allen het schip moesten verlaten Toen was het lot van de Sommelsdijk beslist, zoolang mogelijk bleef de heer van Helden met zijn mannen aan boord. Te 11 uren was het een vuurzee van af het voorschip tot aan de achtermast. Wit gloeiend was het overal. Uit het inwendige van het schip spoot het vuur door de luchtkokers opwaarts, het dek was opengebarsten, niets was tegen een dergelijke felheid van hitte bestand. Omstreeks half een in den afgeloopen nacht stond de Sommelsdijk van af het voorschip tot aan de achterpiek in volle vlam. Met onverminderde kracht woedde het vuur en al wat aan dek was is ver wrongen, opengebarsten of hangt er in allerlei grillige vormen allerbedroe vendst bij. De schade is zeer aanzienlijk, daar het schip vrijwel totaal verloren be schouwd kan worden. Naar wij vernemen loopt de maatschappij tot een bedrag van f 50,000 eigen risico, de verdere waarde van het stoomschip is op beurs- polis verzekerd. Reeds waren in het stoomschip Som melsdijk geladen, behalve de genoemde balen teerzout, een groote partij Ame- rilsteen, 759 ton steenkolen voor scheeps- gebruik, balen, lompen en touw, vaten wijn en vlas. Heel de lading, naar schat ting een paar duizend ton, is totaal verloren. Het Nederlandsche stoomschip Som melsdijk, kapitein E. Swaan van den Boston-Philadelphiadiensl werd in 1907 te Newcasle gebouwd. Het is bruto 621G en netto 4026 register tonnen groot. De hoofdafmetingen zijn: lang 410, breed 52 en hol 27,6 Engelsche voet. Het zou a s. Zaterdag van hier naar Boston en Philadelphia vertrekken. In 1907, toen het schip van stapel liep, droeg het den naam van Rotterdam. Een briefkaart uit Brussel, ondertee kend „Roode Karei met zijn blok", meldde aan de Teldat deze wandelaar de Belgische hoofdstad in blakenden welstand heeft bereikt en van plan is den marsch naar Parijs voort te zetten. ADVERTENTIEN. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OF HOOP VAN ZEGEN", Genderen. BOTI15I. KAM. Gerechtigd tot het voeren van het Itijkwhotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag f 1.30 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembous door geheel Nederland. WASCH-, REIS- RUST-, ZIEKEN-, SERRE-, CAFÉ- TUIN- Goed eii Goedkoop. Manden- Stoelenfabriek „DE VLIJT" WIJK, bij Heusden. onder Ktykscontróle. Waarom blijft gij nog zoo ten achteren en voedert nog niet BERTELS Lijnzaadkoekjes met Suiker? Het is toch bekend dat de koeien in de weide de gewone murwe Lijnkoeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen en dat de smakelijkheid van een voeder de opbrengst zeer verhoogd 1 Het is gebleken dat BERTELS Lijnzaad- koekjes met Suiker met meer graagte worden gebruikt ook in de weide en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag en per koe 1 A 2 kilo BERTELS Lijnzaadkoekjes met suiker bij ge voederd en is vastgesteld dat voor één kilo Koekjes 5 litter melk meer verkregen werd, en doordien onze koekjes in zijn geheel gevoederd en niet eerst ge broken behoeven te worden, niets verloren gaat. Stieren, Mestrunderen en Kalveren hier mede gevoederd, ontvingen lste prijzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen belang aangeraden hiermede proef te nemen. De prijs is billijk en de voedingswaarde groot. Vraagt prijs en attesten bij uwen Voeder handelaar of bij „De Hinde", AMSTERDAM. Pelsterstraat O 64, AltUd geopend behalve ZOADAG1, 100 stuks f 1.30. Is U gewoon een 2 'sct. sigaar, neemt dan de proef met UITSCHOT 2 cent. Drietrom potterstraat, Heusden. bericht dat hij heeft ontvangen alle soorten GROENTEN in BLIK. Snijboonen, Spercieboonen, Doperwten, Spinazie, Andijvie, Kropsla, Peultjes, Tuin- boenen, Capicijners. Aspersies, Aspersie- punten, Soepgroenten, Soepgroenten voor Erwtensoep. Alle soorten ENGELSCHE en HOLLANDCHE JAM. VRUCHTEN OP SAP. Zalm, Kreeft, Sardines, Lunchtong, Osse- tong, Garnalen, Leverpastei. SOEPEN. Londondery, Schildpadsoep, Julienesoep, Maggi's Soeptabletten. Maggi's Bouillon blokjes, busjes 12 stuks 30 ct., busjes 50 stuks f 1.25. Ieder blokje is voldoende voor een kop bouilion. Maggi's Ceroma fleschjes a 25 ct. Erwten, Spliterwten, Capicijnes, Witte en Bruine Boonen, Krombekboonen. 1BOUMAH. Al wie bij mij een Orgel koopt, krijgt 3 maanden gratis onderricht. Ontvangen een mooie zending ORGELS, waaronder de beroemde Esty en Packard Orgels met harp en fluit. Orgels in nieuwen stijl, in eiken- en notenhout, met fraaie lusters, enz. Billijke prijzen. Ruime korting. 10 jaar schriftelijke garantie. Met toenemend succes worden door mij Huis- en Kerkorgels schoongemaakt en ge stemd. Ook aan huis te ontbieden tot het repareeren van Orgels. 1111RWERKËM. Verder alle soorten Uitgebreide Sorteering (vanaf f 1.10 tot f 9.per kist van 100 stuks.) Prima merken van f 2.50 en f3. Die ze eens gerookt heeft blijft ze rooken. Door goede waar trekt men zijn afnemers. bij het berijden van goedkoope en slechte rijwielen. Hetkoo- pen van een rijwiel is eene vertrouwenszaak. Wanneer U een koopt, is U ervan verzekerd het meest lichtloopende, het betrouwbaarste en, in verhou ding tot de kwaliteit, het goed koopste rijwiel te hebben. Geregelde voorraad ruim 100 stuks in circa 12 modellen. VERKRIJGBAAR BIJ: die zich tevens aanbeveelt voor het Emailleeren en Repareeren van alle merken Rijwielen en het leveren van alle mogelijke onderdeelen. Nieuwe stijl garnituren. GOUDEN- en ZILVEREN Heeren- en Dames-Horloges. Gouden van af f 12. Zilveren vanaf f 4.95. Nikkelen van af f 2.50. Horloge schoonm. 75 ets. Veer 75 ets. Wekker schoonmaken 50 ets. Alles onder garantie. Hoogachtend, V IT N Q T tanden a f 2.- 11 u 11 1 Gebitten a f 40. volgens 't nieuwste systeem, plaatsing zonder pijn, met 4 jaar schriftelijke garantie. Slecht passende gebitten worden spoedig en zeer billijk hersteld. Consult dagelijks. Des Zondags van 912 uur. Tandtechnische Inrichting. 's-B 0 S C H, Kolberstraat 17, Méc. Dentist. Rotterdam, Telef. 330, Enschedé, Telef. 339. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Putten, Bolken, Rioolbuizen, «i- en cirkelvorm voor DUIKERS. GORINCHEM. Algemeeue handel in: O R H It S4 C U T C 31 E Opgericht 1 October 1871. Maatschappelijk Kapitaal f 1,500,000, (Geheel geplaatst.) Reserve201,339,46. CommissarissenA. J. Lebret, A. J. A.deBosson, J. M. P. de Joncheerb, Mr. J. Salomonbon en C. J. J. Verbroek van Nieuwbeierland. DirecteurenMr. F. N. Sickenga en C. Vriesendorp Jz. Geeft VOORiCHOTTEÜ (zonder verplichte deelneming) op Hypotheek, onder Borgstelling of andere Zekerheid, tegen zeer blllUke rente zonder b|jberekening van provisie of administratiekosten. Neemt gelden in bewaring deposito) en vergoedt daarvoor rente van 3 7S pCt. met een dag opzegging. 3s/4 een maand 4 twee maanden 41/* drie maanden Een ernstige waarschuwing roor meisjes, die eene betrekking zoeken. Minzaam aanbevelend, -»...wuan—iii ii i wn—pa— i i ihwm—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3