haar anker geslagen en in noordweste lijke richting onbeheerd weggedreven Het luchtschip is om half twee bij Weiburg a d. Lahn, geheel verwoest, neergekomen. Een telegram aan het Engelsche de partement van buitenlandsche '.aken van de Engelsche legatie te Peking ontvangen, meldt, dat de consul-gene raal te Tsjangsja Vrijdag laat heeft geseind, dat georganiseerde benden in de buurt weer aan het oproer maken zijn gegaan. Alle vreemdelingen, be halve een man, die weigerde de stad te verlaten, hebben de wijk genomen op twee Engelsche schepen in de haven. De gezant der Vereenigde Staten van Amerika te Peking heeft aan het 1-partement van buitenlandsche zaken r^seind, dat hij, beducht voor verdere ernstige rustverstoringen in Hoenan, de bevelhebber der Amerikaansche vloot in Amoi verzocht heeft, zoo noodig bijstand te verleenen. De gezant gaf verder te kennen er zeer beducht voor te zijn, dat de onlusten zich zullen uitbreiden. Op IJsland heeft het nu, volgens een telegram uit Akureyra, veertien dagen lang bijna onafgebroken gesneeuwd. Het vee staat sedert October op stal en er komt gebrek aan voer. De toestand in Albanië schijnt er niet beter op te worden. Het aanvanke lijke herstel van de rust is slechts van korten duur geweest. Er wordt thans eer danig gevochten. De hoofdoorzaak van het opnieuw opvlammen van den opstand is gelegen in den eisch der r* geering, dat de bevolking de wapens zal afgeven. Een Albanees zonder wapen is nu eenmaal iets ondenkbaars. Volgens een bericht uit Konstantinopel van Zondag waren bij Stimlia tienduizend Albaneezen in een gevecht gewikkeld met acht Turksche bataljons. Nadere bijzonderheden ontbraken nog. De Keizerlijke Ottomaansche bank heeft van de regeering order gekregen honderd duizend Turksche ponden te storten voor de behoeften van het leger in Albanië. Een ambtelijk bericht meldt, dat een »otsing met de Albaneezen heeft plaats gehad te Djakowa. De Albaneezen vra gen algemeene straffeloosheid. Bij Delit- sitats hebben de opstandelingen een trein uit Uskub tot stilstand gebracht en een gendarme en acht soldaten ge vangen genomen; de troepen verjoegen de aanvallers. Bij Itstin hebben de Al baneezen een aanval gedaan op de troepen die hen achtervolgden, maar zij werden met een verlies van tal van dooden en gewonden teruggeslagen. Naar uit Belgrado aan de Kölnische Zeitung gemeld wordt, is de overstroo ming in Midden-Servië van grooteren omvang dan aanvankelijk bericht werd. Een groot gedeelte van het Morawa-dal staat blank. De schade loopt in de millioenen. De berichtgever van ge noemd blad zegt, dat er reeds 14 lijken gevonden zijn. Het spoorwegverkeer met het zwaar geteisterde Kragoejewats blijft voor- Ioopig gestremd. Zaterdag is Marconi's dradeloos tele grafische dienst over den Atlantischen Oceaan geopend. De afstand tusschen het station te Clifden in Lrland en dat te Glace Bay in Canada bedraagt na genoeg 3950 K.M. Het eerste marconi- gram was van Lord Strathcona, den hoogen commissaris van Canada in En geland, aan Sir Wilfrid Laurier, eersten minister van Canada. De New Yorksche moordzaak, het geding tegen den jeugdigen Albert Wol- L-r, die het machineschrijfstertje Ruth Wheeler een kind van vijftien jaai door een advertentie naar zijn kamer gelokt en daar mishandeld en vermoor i had, is al afgeloopen. De jury heeft hem -chuldig bevonden aan moord in den rgsten graad. Daarop veroordeelde de r- chter hem om te worden geëlectrocu- leord. De jury had nog een paar uur noodig om tot haar uitspraak te komen. In dien tusschentijd sliep Wolter gerust. Hij moest wakker gemaakt worden om naar de rechtzaal te worden geleid en daar zijn vonnis te hooren. De jongeman toonde bij 't vernemen der uitspraak geen aandoening. Hij had niets te zeg gen „waut hij was moe en wilde eerst goed uitslapen." het in stand houden der lagere seholen J Hierna wordt de voorzitter aangewezen in Rusland, boven het krediet van vijf raillioen, dat voor dat doel op de onder wijsbegrooting is uitgetrokken. Uit New York wordt gemeld, dat een gewezen douanebeambte in hechtenis is genomen onder verdenking, dat hij het hoofd was van een wijdvertakt com plot, waardoor bedriegerijen in zake de douanerechten tot een bedrag van ver scheidene millioenen dollars mogelijk zijn geweest. De Daily Chronicle verneemt uit Pittsburg in Amerika: Zaterdagavond hebben in de mijn- stad Avella in West-Pennsylvanië een honderdtal dronken mijnwerkers een hunner, die zij voor een spion in dienst der maatschappij hielden, gekruisigd. Het slachtoffer, met name Rapish, was nog niet lang geleden uit Hongarije gekomen en kende maar weinig En- gelsch. Zijn beulen waren voor het meerendeel Slaven. Al eenigen tijd hadden zij openlijk Rapish bedreigd. Zaterdagavond begaf de bende, na in een kroeg zwaar gedronken te heb ben en verhit door nieuwe beschuldi gingen tegen Rapish ingebracht, zich naar zijn huis en sleepten hem naar buiten. Zij moesten hem letterlijk uit de armen van zijn vrouw rukken. Toen voerden zij hem mee naar den buiten kant van de stad. Eenigen gingen toen palen halen van een mijn en maakten daaruit een groot ruw kruis. Anderen trokken het slacht offer de kleeren van het lijf. Vervolgens wierpen zij hem op het kruis, bonden er hem op vast en sloegen groote spijkers door handen en voeten. En zij zetten hem een doornenkroon op het hoofd. Toen haalden zij nog meer drank en dansten om het kruis en zongen lieder lijke gezangen. Onderwijl stierf lang zaam hun slachtoffer in vreeselijke pijnen. De politie verscheen ten laatste op het tooneel. Zij had het schreeuwen van de dronken kerels en het gillen van het sl chtoffer gehoord. Dadelijk ont stond er een gevecht, waarbij vele mijn werkers van hun revolver gebruik maak ten. Het duurde eenigen tijd voor de politie meester van het terrein was. Zij kon echter slechts drie van Rapish's moordenaars vatten. Toen Rapish van het kruis afgenomen werd, was hij dood. Te Amsterdam, in den staat Ohio, V. St., zijn bij een ontploffing in een mijn 18 werklieden omgekomen. Het Petersburgsche telegraafagent- schap meldt uit O'ermia, dat de toestand in de provincie Oermia uiterst hachelijk is, daar noch de Perzische autoriteiten noch de bevelhebber der Turksche troe penmacht voor de orde en veiligheid zorgen. De Mohamedaansche bevolking legt een openlijke vijandschap aan den dag tegen de Christenen, in het bijzon der tegen de orthodoxe Syriërs. De land eigenaren maken zich schuldig aan kne velarijen jegens de Christenen, die zich bij hen in lijfeigenschap bevinden. Koerden plegen nachtelijke overvallin gen, plunderden de dorpen der Christe nen en ontvoeren de vrouwen. Zonder krachtdadig ingrijpen van Rusland en Engeland bestaat er geen hoop, de orde te herstellen. Naar uit St. Petersburg aan Duitsche bladen geseind wordt, hebben zeeroovers in de Kaspische Zee een groot Russisch schip, de Fanasjew, overvallen. De kapi tein en het meerendeel der matrozen zijn gedood; het vaartuig is geplunderd. Nadat senator Reidhardt alle provi- iiidkamers der vesting Modlin (Rusland) bad opgenomen, is generaal Sewiarof, de bevelhebber dier vesting, plotseling ge storven. De Douma heeft Vrijdag zonder ge dachtewisseling het ontwerp van wet goedgekeurd, waarbij twaalf en een half millioen gulden toegestaan wordt voor Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Sprang, gehouden op Woensdag 20 April 1910. Tegenwoordig: de leden J. Haverhals, M. Vos, G. de Jong. B. Verhoeven, J. C. Maijers en C. G. H. H. Meijer, tevens voorzitter. Afwezig: het lid J. Rijken. De voorzitter opent om 7 uur des nam. de vergadering. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen, goedgekeurd en geteekend. Aan de orde van behandeling worden gesteld de volgende punten: 1. Aanbieding van het verslag van den toestand der gemeente over 1909, en aan bieding van het verslag der volkshuisves ting, eveneens over 1909. Besloten wordt deze verslagen op de secre tarie ter lezing neder te leggen. 2. Adres aan H. M. de Koningin om een buitengewone subsidie in de kosten van onderwijs over 1910, ten bedrage van f 1200. Na voorlezing van het ontwerp-adres, wordt met algemeene stemmen tot verzen ding besloten. 3. Vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag over 1910. Met algemeene stemmen wordt dit kohier vastgesteld op een bedrag van f 1399,21, verdeeld over 135 aangeslagenen. 4. Vertegenwoordiging der gemeente in de op 28 dezer te houden vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van den bin- nenpolder van Sprang. De voorzitter vraagt of het de vergadering gewenscht voorkomt, dat de gemeente in die vergadering stem uitbrengt, meer spe ciaal wat betreft het voorstel tot aanleg van grintwegen in de Molensteeg, de kleine oude straat en de Koesteeg. Met algemeene stemmen wordt besloten stem uit te brengen. Hierop vraagt de voor zitter het gevoelen van den Raad, namelijk of hij vóór of tegen aanleg van grintwe gen is. Bij stemming verklaren zich vóór den aanleg de leden Verhoeven, De Jong, Ha verhals en de voorzitter, terwijl Maijers en om de gemeente in de vergadering van ingelanden te vertegenwoordigen. Na de gebruikelijke rondvraag, wordt hierna deze vergadering gesloten. l*laa(ff»eIUk .\ieuw». Heusden, 27 April. De marechaussée Huizing die in October 1909 in het militaire hospitaal te Utrecht een ernstige operatie heeft ondergaan en di n tijd verlof heeft gehad voor herstel van gezondheid, is geheel hersteld en hoopt met 1 Mei a. s. zijn gewonen dienst weer te hervatten en wordt op 2 Mei d.a. v. tijde lijk gedetacheerd naar 't Loo, bij het aldaar gestationeerde detachement van het Wapen. Met genoegen kunnen we meiden, dat onze stadgenoot de heer A. v. Wijnen, leerling der rijkskweekschool voor onder wijzers te Nijmegen, Vrijdag j.l. te 's Her togenbosch slaagde voor de onderwijzers- acte. Binnen het halfjaar deed hij drie keer examen en telkens met. gunstigen uitslag. Thans zal hij weder te Nijmegen aan den Rijkscursus voor vak S deelnemen. Naar wij vernemen zal a. s. Zater dag de eerste verjaardag van onze geliefde prinses Juliana ook hier niet onopgemerkt voorbijgaan. De beide muziekkorpsen zullen weder een muzikale wandeling door de stad maken. Mogen prachtig weder en een op geruimde volksgeest medewerken om dezen eersten jubeldag van Neerlands Hope ge zellig en prettig te vieren. Als vervolg op onze mededeeling in het vorig nummer, lezen we thans: Te '8-Hertogenbosch is aangehouden de gepensioneerde Indisch militair J. F. S. uit Gemert, die zich bij de Bossche Bank had vervoegd met een valsche attestatie de vita op den naam Ritter, uit Heusden, en van een valsche handteekening van den burgemeester Honcoop voorzien, onder voorwendsel dat het kantoor van den be taalmeester gesloten was. De Bossche Bank verstrekte hem f 90 in voorschot. Toen later de vordering gepresenteerd werd, bleek het stuk niet op de monsterrol voor te komen en valsch te zijn. Bij zijn arrestatie had S. nog slechts twee gulden in zijn bezit. Zondagmorgen had zich bij het uit gaan der R. Kath. kerk en later ook bij de Herv. kerk een photograaf opgesteld om een aantal kieken te nemen van het publiek eener uitgaande kerk. Naar verluidt zou het voornemen van den ondernemer zijn ze eerdaags alhier in een kinematograaf den volke te vertoonen. Of hij wel goed geslaagd is betwijfelen wij. Als altijd gingen een aantal kinderen en ook grooteren post vatten, om toch maar gekiekt te worden. Al dien tijd hield hij op met het doen van opnamen. De timmerman G., werkzaam op de scheepswerf alhier had het ongeluk met de cirkelzaag zijn wijsvinger geheel af te zagen. SIeeuw|jk. Het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1910, ligt van af heden gedurende vijf maanden ter secretarie dezer gemeente ter inzage. De landbouwer A. V. alhier, verwierf j.l. Vrijdag met zijn stier op de keuring te Waalwijk den 2den prijs of f 100. Aan den heer J. A. Dekker, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als molenaar van het waterschap „de polder van Sleeu- wijk", en is in zijne plaats benoemd de heer D. Dekker J.Az. alhier. Andel. Vrijdagavond a.s. zal door den heer Geluk uit Bergen-op-Zoom alhier, in de zaal van mej. de Wed. Kalis, eene lezing gehouden worden over het arbeids contract. De vorige week werd de vrouw van A. K., terwijl ze alleen thuis was, door zekeren D. alhier, een pak slaag toegediend. Ofschoon de vrouw aangifte bij de politie deed, kan die er niets aan doen, wijl het binnenshuis gebeurd is, en dus geen getui gen aanwezig waren. deertruidenberg. Zondag j.l. had alhier een voetbalwedstrijd plaats tus schen Wilhelmina" uit 's Bosch en „Sparta" van hier. De wedstrijd eindigde met 41, in 't voordeel van Sparta. Stand voor de rust 20. Capelle. 19 en 20 April j.l. is het toelatingsexamen gehouden voor de chr. kweekschool te Gorinchem. Er waren 31 candidaten. Hiervan werden 12 afgewezen. Onder de geslaagden behoorde J. W. Nieu- wenliuizen van Sprang, leerling van de bijz. school aan den Loonschendijk. Deze J. W. N. was de jongste van de 31 en feitelijk te jong om alreeds geplaatst te worden. Raamsdoiiksveer. Naar wij vernemen is op het postkantoor Raamsdonk een poststempel Raamsdonkveer ingevoerd. Men tracht door dezen maatregel te voor komen, dat brieven voor 't Veer naar het dorp gaan of omgekeerd. Zeer waarschijnlijk zal de verwarring en verwisseling na ver loop van eenigen tijd eindigen, mits men in den vreemde maar goed notitie neme van de woorden „dorp" en „veer", die ieder dorpeling of veerenaar in het vervolg beslist achter „Raamsdonk" aan het hoofd van zijne correspondentie plaatsen moet. 5 Raamsdonk. Het vervoer van 300 M3 grind naar den Nieuwen buiten- dij kschen Hooipolder is aangenomen door A. van Raamsdonk a f 0.59 per M3. Aederhemert (Nz.). Als een zeld zaamheid kunnen we mededeelen dat bij Arie van Ooijen alhier eene koe een gezond stierkalf voortbracht, dat bij de geboorte niet minder dan 122 pond woog. (Z.z.) Zaterdag j.l. werd door de schaarmeesters, de heeren E. v. d. Vliet en E. Smits de Doorn waard geschaard met 50 Vos tegen stemmen, zoodat de meerderheid i koe- en paardenscharen. Er is volop gras van den Raad voor den aanleg van grint- j aanwezig. Het vee kon een week vroeger wegen is. idan verleden jaar den stal verlaten, wa^ den veehouders met het oog op de schaarschte van hooi uitstekend te pas komt. (Welseind). Viel de elftvangst tot heden buitengewoon tegen, thans schijnt deze visch in grooter aantal aanwezig te zijn. Zaterdag konden de gebroeders Oomen. visschera alhier er 27 bemachtigen. De prijs is enorm hoog. Een flinke elft brengt f 3, een kleine nog f 1,50 op. Finten, ten onrechte jonge elften genoemd, worden nog niet gevangen lYaalwtfk. Het eerelidmaatschap voor de landbouwtentoonstelling is alsnog aanvaard door den hoogwelgeb. heer L. Rid der de van der Schueren, voorzitter van den Ned. Boerenbond te Zevenaer. De volgende medailles zijn nog ontvangen: Verg. zilv. Mr. P. H. Loeff, 's Bosch. Groot zilv. M. Mz. De Roon, Raamsdonk (dorp); J. den Dekker Dzn., Andel. Zilv., A. Heijmans-Kommers, Capelle; M. J. Rijken Azn., Capelle; C. v. Breugel, burgemeester, Elshout; D. v. Cam pen, Dron- gelen. denderen. Onze gemeente heeft van rijkswege een bijzondere subsidie van f 12500 gekregen voor den bouw eener nieuwe school in Heesbeen. De heer G. A. Vos had dezer dagen het ongeluk dat een zijner beste melk koeien stierf. Als ongeschikt voor voedsel moest het dier begraven worden. Voorwaar een leelijke schadepost. Al lil kerk. A. s. Donderdag voor middags half 10 zal er gemeenteraadsver gadering gehouden worden. Kerkdriel. De aardappelhandel speelt den landbouwer dit jaar vreemde parten; waren de prijzen in het najaar en den winter steeds stijgende, zoodat deze langzaam opliepen van f 2 tot f 2.90 per H.L., deze prijs scheei voor velen nog niet voldoende, zoodat zij liever besloten hun product in te kuilen en het voorjaar af te wachten met nog hooger prijs. Het voorjaar is er thans, doch tegelijkertijd ook de teleur stelling; in plaats van klimmende was de prijs steeds dalende, zoodat men zich thans haast zij n voorraad op te ruimen. Zoo wer den in den laatsten tijd aan het station Hedel op één dag twaalf waggons aardap pelen geladen aan den prijs van f2.10 per H.L. Daarbij komt nog het verlies van hoeveelheid door inkrimping. Capelle. Op te Waalwijk den 22 April 1910gehouden rijkskeuring van spring- stieren werd den éénjarigen stier van den heer J. Huijsman te Capelle (N.-Br.) een onderhoudspremie toegekend van f 100, met 45£ punt. Op de keuring werd mede aangevoerd een prachtexemplaar (3 jaar oud) van de Wed. P. Huisman te Capelle (N.-Br), welke meermalen bekroond is. Hij werd aan D. Netten te Sprang verkocht voor f360 en behaalde op de gemeentewaag te Waalwijk gewogen, het respectabele gewicht van 1856 pond. Voorwaar een teeken, dat er bij de Wed. P. Huijsman goed vee gefokt wordt. Door den heer A. H. alhier werd aan den slager J. Mouthaan een vetgemes- ten os verkocht van ongeveer 1000 pond zwaar. Wel een bewijs dat H. de kunst van mesten verstaat. Op den llden Mei a.s. zal alhier een verkiezing plaats hebben voor een lid van den gemeenteraad ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer M. Rijken Jz. YrOlioeven-Cappel. Gedurende de maand Maart 1910 werd alhier op het hulppostkantoor aan inlagen voor de rijks postspaarbank gestort f 1361.50. De tusschen tij dsche keuring van springstieren voor deze gemeente zal plaats hebben op Vrijdag 13 Mei 1910, des nam. te 3 uur, te Waalwijk. Veen. Als iets bijzonders mag zeker wel vermeld worden, dat we Zaterdag alhier in de gelegenheid waren eene voorstelling van eene bioscope bij te wonen in de muziek zaal van den heer J. Te oordeelen naar de opkomst werd veel verwacht daar de zaal vol was. Nu we mogen zeggen, dat zoowel grooten als kleinen veel schik hebben ge had in de voorstelling. De heeren van Oord uit 's-Bosch kunnen hiervoor gerecomman deerd worden. De aanwezigen hadden een aangenamen avond. De zangvereeniging „Excelsior" alhier, welke hars winteruitvoering moest uitstellen wegens gebrek aan een locaal, heeft het voornemen opgevat om op Hemelvaartsdag eene uitvoering te geven in de muziekzaal van den heer J. Het lijdt geen twijfel of de heer Verbeek zal met zijn gemengd koor voor het optreden met een druk bezoek vereerd worden. Aalst. Naar men Verneemt zal binnen eenige dagen de uiterwaard „De Zaai waard", behoorendeaan de heer v. d. Kun, te 's-Hage, verkocht worden. Enkele boeren maken zich over dezen verkoop eenigszins bevreesd, in de meening verkeerende, dat deze puike Waard in handen zal komen van een eige- welke hem wil bestemmen voor een naar steenfabriek. Wordt dit werkelijkheid dan is het te voorzien dat er gebrek zal ontstaan aan hooigras. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer op de verschillende markten wordt sleeds grooter, de prijzen worden hooger en de handel vlugger. Dit geldt vooral voor vet vee 1ste qua- liteit, waarvan de prijs steeds hooger wordt omdat het er zoo weinig is. Ook eerste soort van kalf- en melkvee was willig en werd goed betaald. In de prijzen der neurende koeien en vaarzen kwam weinig veranderingzij wor den goed betaald. Voor Frankrijk werd jong vee opgekocht, dat daardoor in prijs steeg. In varkens kwam geen verandering. De prijzen bleven hoog. Paarden steeds duur. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 70 4 78 ct., 2de kwaliteit 60 4 69 ch, vette kalveren 60 4 64 ct, vette var kens 57 a 62 ct., voor Engeland, 55 4 61, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 140 4 f 220, neurende f 110 4 f 930, guste f 130 4 f 260, pinken f 50 4 f110, kalveren f 16 4 f36, biggen f 10 4 f 14, drachtige zeugen f 55 4 f 78, drachtige gelten f45 4 f55, schot telingen f 20 4 f 32, schapen f 14 4 f 22, vette schapen t 16 4 f 25, luxe-paarden f 550 4 f 625, werkpaarden lste kwaliteit f 325 4 f 485, 2e kwaliteit f 210 4 f 330, twee-en-een-halfjarige f 000 4 f 000, ander- halfjarige f 170 4 f 270 per stuk. Kerknieuws. Aalburg. Door notabelei der Ncd. Herv. kerk alhier, is in hunne vergadering van 21 dezer tot president-kerkvoogd be noemd de heer J. Mans Mz., in de plaats van den heer Johannes Mans, die alszoo- danig niet meer in aanmerking wenschte te komen, wegens hoogen ouderdom. Ge durende een tijdperk van 28 jaren heeft genoemde heer Mans deze functie bekleed. Sleeuw|jk. Ds. G. Davelaar te Aalst, voorheen predikant bij de Ger. Gem. al hier, heeft een beroep ontvangen van Poort vliet. Andel. Ds. Bosch, predikant bij de Geref. Gem. alhier, komt voor op het twee tal voor predikant te Eindhoven. binnenland. Aan H. M. de Koningin is Vrijdag avond de eerste haring aangeboden door de Zeevisscherij Nederland, De Zeeuw en Van Raait, te Vlaardingen. H. M. de Koningin heeft vader Ame- deus, algemeen overste der Broeders van Liefde te Gent, benoemd tot officier der Orde van Oranje-Nassau. De Broeders van Liefde, vormen eene congregatie, die ten hridige dagen 44 gestichten, toevluchtshuizen, enz. onder hare leiding heeft tot opname van pa tiënten van alle gezindten, en verdeeld is over België, Holland, Amerika, En geland, 'Canada, enz. Zij wijdt bare liefderijke zorgen aan meer dan 6000 krankzinnigen, 400 doof stommen en blinden, 800 oude van dagen en zieken, 450 jeugdige veroor deelden en een 1000-tal achterlijke kin deren, terwijl zij circa 1600 leerlingen telt in hare kostscholen en weeshuizen. In Nederland heeft de Congregatie twee stichtingen: het „St. Servatius" te Venraai en het Pensionnaat „Eiken burg", te Stratum bij Eindhoven. Naar de M. Ct. verneemt, is de Oos tenrijker, die sedert geruimen tijd in het huis van arrest te Middelburg ver bleef, daaruit ontslagen. De landbouwersknecht v. D., te 's-Her- togenbosch, die een koe van zijn boer had verkocht, en zich met het geld uit de voeten had gemaakt, is Zaterdag middag door de politie te Breda aan gehouden. Het Vad. schrijft: Onder het opschrift: „Een ernstige waarschuwing", bevatte De Tijd dezer dagen een aangrijpend verhaal van een meisje, dat door te schrijven op een advertentie, waarbij gevraagd werd „in een gesloten zaak een meisje ter be diening" in een verdacht huis terecht kwam, waaruit zij als door een wonder werd bevrijd. Bij informatie ter bevoegde plaatse, bleek ons het volgende: Het verhaal van De Tijd is zeer over dreven. Hoewel het juist schijnt, dat het betreffende meisje tevoren onkun dig was van den aard der gelegenheid, waarin zij een plaats had gekregen, kon op grond van haar vroeger verblijf in een dergelijke gelegenheid, onmogelijk worden aangenomen, dat zij niet dade lijk bij haar komst in het betreffende huis zou hebben ontdekt, waar zij zich bevond. Termen om in het onderhavige ge val proces-verbaal op te maken, beston den er niet, daar er ook geen vrijheids- berooving heeft plaats gehad. Het N. v. N., waarin de desbetreffende advertentie was verschenen, heeft van 1 Maart af all6 door haar opgenomen advertenties nagegaan, maar kon er geen vinden, welke geacht kon worden de bedoelde geweest te zijn. Door de omstandigheid, dat het ge val zich echter reeds in Februari heeft voorgedaan, wordt het vergeefsche van dit zoeken voldoende verklaard. De student jhr. G. v. S. die te Rijs wijk mevrouw W. door revolverschoten doodde en zich daarna zelf verwondde, is Zaterdagmiddag door een verpleeg ster en een veldwachter in burgerklee- ding begeleid, per auto van de Roode Kruisinrichting in de Jan van Nassau- straat naar het huis van bewaring te 's Gravenhage overgebracht. Vrijdag is de heer J. H aan de We teringschans te Amsterdam, het slacht offer geweest van een flauwen grappen maker. Den geheelen dag kwamen er aan zijn woning leveranciers, die door hem zouden zijn opgebeld. Twee rij tuigen kwamen om den heer M. naar zijn bureau te brengen, een knecht met 2ü flesschen wijn, een ander met twee

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2