PlaatflelHk Heusden, 30 April. Een onzer stad?enooten, de heer Joh. Baijens, opper-wachtmeester der Huzaren Oravenhage, verwierf bij het gehouden coure-hippique te Amersfoort, de zilve ren medaille en de zilveren wisselbeker. Eene zeer groote onderscheiding. Wat reeds eenigen tijd verwacht werd, is thans geschied. De heer Hulsman, sinds circa elf jaar Postdirecteur te dezer plaatse, heeft tegen einde Juni als zoodanig een eervol ontslag aangevraagd. Algemeen verneemt men dit besluit met leedwezen. De heer Hulsman, zoo langzamerhand op en de op een Heusdenaar, was de welwil lendheid in persoon tegenover publiek en ondergeschikten. We gunnen hem gaarne nog een aantal jaren om van zijn behaald pensioen te kunnen genieten. Dat er reeds in 1654 alhier een boeck- verkooper ende uitgeefer van boecken, ge kaamd Hendrick Troyen bestond, is ver moedelijk evenmin bekend, als dat terzelf- •^r tijd de voorlezer en voorzanger in de lerv. kerk een werk schreef over Algebra. De boekhandelaar L. J. Veerman heeft waarschijnlijk het unicum aangekocht, een boekje in 12o, gebonden in pergament, dat in den catalogus van belangrijke en zeld zame werken door de firma Fred. Muller Co., aldus is aangekondigd: Heusden. F. van der Huips, Algebra ofte een noodige, korte en klare onder- wyzinge in de beginzelen en gronden van de stel-konst: doorgaans verciert met ver scheiden nieuwe regelen. Meteenaan-hangh, vervattende de stelkonstige boecken Dio- phanti Alexandrini, nu eerst in onzer Nêer- duitze taal, vertaalt. Heusden, voor den Aytheur, ende zijn te bekomen bij Hen- Ir'ck Troyen, boeck-verkooper aldaar. 1654. 2 din. 1 bnd. perk. 8o. Een der zeldzaamste verhandelingen over aleebra uitgegeven in Nederlandtevens een Ier weinige boeken in de XVIIe eeuwge- ikt te Heusden. De opdracht aan Prins Willem van Oranje is zeer curieus. De schrijver „waer- nemende kerekendienst in voorlezen en zingen" te Leerdam, werd ontzet van zijn ambt; hij hoopt door de uitgave van dit werk voor denzelfden post in aanmerking te komen te Heusden. Maandag en Dinsdag zal de Heus- densche Harmonie in de zaal Concordia van den heer Leestenmaker alhier eene uitvoering geven. Het programma bevat een aantal keurige nummers, welke onder de bekwame leiding van den heer Spiero, veel doen verwachten. Als tooneelstuk zal opgevoerd worden „Keesje". Dinsdag na afloop bal. De kermis is in aantocht. De Visch- inarkt wordt voor het grootste gedeelte in beslag genomen door de danstent en de Botermarkt is bezet met koek- en gebak kramen en de Hoogstraat met de carousel. Al het aanwezige tot nu toe, is Danstent (directie de Smet), marionet tentent (Colpaert), slagmachine (Kievits), inchtschommel (vaa Dam), bioscope circus (Hendrikx). De verschillende koffiehuizen wedijveren >m gezellige avonden te verschaffen. Zie in alles de desbetreffende advertenties. Die succes verwacht moet adrerteeren. Werkendam. Donderdag 5 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) hoopt de Schoolver eniging 's namiddags half drie in de Chr. School te vergaderen. Als spreker zal optreden de Weleerw. Heer C. Lindeboom van Gorcum. Daarna worden de verslagen gelezen van Secretaris en Penningmeester en heeft bestuursver kiezing plaats, wegens periodieke aftreding der h.h. J. A. Francken, L. Verhey en C. J. Visser Jzn., die terstond herkiesbaar zijn. Leden en belangstellenden worden uitge- noodigd deze belangrijke vergadering bij te wonen. Onder de geslaagden voor de chr. kweekschool te Gorinchem, behoort uit onze gemeente A. van der Bunt. Mej. P. Boulogne, onderwijzeres aan de school met den Bijbel, alhier, is in ge lijke betrekking benoemd te Papendrecht. Alillkerk. Bij gelegenheid van den .erjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, zal de fanfare „Nooit Gedacht", des avonds om een uur of 6, door een groot deel onzer gemeente eene muzikale wandeling maken. (Uppelschendijk). Van S. Dekker alhier, thans werkzaam aan de scheeps- slooperij te Londen, is hier tijding ont vangen dat hij op zijn werk een ernstig ongeluk heeft gehad, zoodat hij thans in een ziekenhuis te Londen verpleegd wordt. Aii«lel. Tot heemraad van het Oud Land van Altena, is in plaats van wijlen den heer A. Straver Wz., gekozen de heer J. de FijterMz., terwijl de heer Joh. Gulden als zoodanig is herkozen. Rouiiiielerwaard. Door wijlen mevrouw de wed. MeerburgHujjskes is aan de diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Hedel een legaat van f 500 vermaakt. De stierenkeuring te Zalt-Bommel, die op Donderdag j.l. was bepaald, is uitge steld tot Dinsdag 3 Mei a.s. Capelle. Onze dorpsgenoote, de jongejuffr. A. van Beek, slaagde dezer dagen voor het toelatingsexamen der kweekschool te 's-Gravenhage. Den "en Mei a.s. hopen de school kinderen van de openbare school in de Heistraat, den dag te herdenken, waarop voor 25 jaar de Edelachtb. heer Vermeulen tot burgemeester dezer gemeente benoemd werd, (30 April 1885), zoodat deze dag toch niet onopgemerkt zal voorbijgaan. Mag men aan de geruchten geloof slaan, dan wacht hun een genotvolle dag. Drongelen. Als eene bijzonder heid kan van hier gemeld worden, dat bij den landbouwer Joh. Burghout een paard twee veulens heeft geworpen. Beide jonge bfv-stjes zijn springlevend. Ruggen. Bij den heer H. Hoevenaren, in wijk A, zal door de Maatschappij tot Detailverkoop van Petroleum „De Auto maat" te Rotterdam, eene benzinebergplaats worden gebouwd. Dinsdag jJ. moest een knecht van den heer Thijken met een varken naar den beer te Drongelen. De knecht moest wat wachten, daarom zou men het maar zoolang in een veulenshok jagen. Toen men eenigen tijd daarna naar het varken ging, vond men het tusschen de deur hangen. De slager werd geroepen, deze maakte het schoon, en zoo kwam het schoon en wel '8 avonds omstreeks 10 uur alhier aan. Naar aanleiding der lezing van 20 April j.l. door den heer Tennissen uit Am sterdam over het arbeidscontract, zal door de boeren alhier niet worden overgegaan om zich onderling of bij eene maatschappij aan te sluiten, maar zullen ze afwachten, wat de regeering van hun eischen zal. Cieertruidenbera. In de ver gadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap den „Emiliapolder", welke 28 dezer plaats vond, is met alge meens stemmen tot Heemiaad herkozen de heer W. Sweep van hier. Meeuwen. Aan de stemming voor een lid van den Raad alhier, werd deel genomen door 81 kiezers. Twee biljetten werden van onwaarde verklaard, zoodat het aantal geldige stemmen was 79. Hiervan werden uitgebracht op de heerenJ. W. de Graaff 46 st., A. A. van Turnhout 16 st. en Joh. de Raad 17 st., zoodat eerstgenoemde gekozen is. Aederliemert, (Z.z.) Met genoegen kunnen we mededeelen dat de heer J. Vol- beda alhier, leerling der Rijksnormaalschool te Heusden, Woensdag te 's-Hertogenbosch met gunstigen uitslag het onderwijzers examen heeft afgelegd. (N.z.) Donderdag werd de Arkens- waard geschaard met niet minder dan 62 koe- en 8 paardenscharen. Welk voordeel zulk een weidegebied voor de inwoners dezer gemeente aanbiedt, kan men beseffen, als men weet dat zelfs uit Helvoirt bij den Bosch vee op deze Waard komt grazen. Nieuweildlfk. Voor de vacante betrekking van onderwijzer, aan de chr. school alhier, hebben zich 7 sollicitanten aangemeld. A.s. Zaterdagavond zal de afd. van Patrimonium alhier, om 7 uur, eene ver gadering houden. Bespreking: Agenda Bondsvergadering. Aan de stoomzuivelfabriek wordt thans circa 2000 liter zoete melk per dag méér geleverd dan verleden jaar om dezen tijd. llnainsdonk. Bij de door het gemeentebestuur gehouden aanbesteding van het vervangen der keibestrating door eene klinkerbestrating, aan de Schans te Raamsdonk(dorp), over een lengte van pl.m. 250 M. werd slechts door 4 personen in geschreven M. Zijlmans, Raamsdonkveer f 569, J. Damen, Raamsdonk(dorp) f574, A. van Loon, id. f575, T. G. de Klerk, Raamsdonkveer f 625. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Gisterenmiddag viel het dochtertje van den heer J. K. alhier, met haar halsje op de punt van een ijzeren hek bij de R. K. bijz. school, tengevolge waarvan zij een gapende wonde opliep. Raam§(lonk§veer. Dezer dagen geraakte de jongeheer B., alhier, bij het zoogenaamd kunstenmaken op de fiets in de haven, welke gelukkig bijna leeg was. Spoedig werd hij, geheel en al met modder bedekt, zonder noemenswaardig letsel op het drooge gebracht. De fiets echter had belangrijke averij opgeloopen. Zondag a.s. hoopt de heer De Jongh, brievenbesteller alhier, den dag te her denken, waarop hij voor 25 jaren als zoo danig in dienst trad. Naar wij vernemen, -werd gisteren door de Arr.-Rechtbank tegen B. N. en J. F., die den 4den April jl. in hechtenis werden genomen, aangezien ze verdacht werden in den Gijsterpolder 200 K.G. spek te hebben gestolen, respectievelijk twee weken en een maand gevangenisstraf geëischt. *Sleeuwyk. J.l. Woensdag gaf de zangvereeniging „Looft den Heere", alhier, in de Christelijke school hare eerste uit voering. Het programma welk een dértiental nummers bevatte, liep buitengewoon van stapel. Alle nummers kwamen op hoogst verdienstelijke wijze tot hun recht, geen oogenblik van onzekerheid viel waar te nemen, zuiver en helder was de intonatie, kortom alles gaf blijk van ernstige studie en juiste opvatting. Hulde daarvoor aan den energieken directeur, den heer Van Har- tingsvelt te Werkendam. De samenspraken welke tusschentijds ter afwisseling ten beste werden gegeven, vielen ook zeer in den smaak. Deze uitvoering werd door den heer H. Zwart, hoofd der school, met gebed ge opend en gesloten. Dat de zangvereeniging nog meer moge groeien en bloeien is onze wensch. Tot lid van het dagelijksch bestuur van het waterschap „De Nieuwe Ban" is in de plaats van den heer A. van 't Sant, alhier, benoemd de heer B. Dekker, alhier. Ten behoeve van niet-ingezetenen der provincie Noord-Brabant zijn op de secretarie dezer gemeente verkrijgbaar kos- telooze rijkaarten voor diegenen, welke ge bruik willen maken van de provinciale wegen in deze provincie. De niet-ingezetenen dezer provincie moe ten vanaf 1 Mei a.s., indien zij met een fiets of ander middel van vervoer, gebruik wenschen te maken van de provinciale wegen, voorzien zijn van een kostelooze rijkaart, geldig voor 15 dagen. Sprang. L.l. Woensdag werd van zekere B. Verschure een schaap, dat in de weide (langs de Biersteeg) liep, door een hond doodgebeten. De politie werd met het geval in kennis gesteld, die direct op on derzoek uitging, doch naar wij vernemen tot op heden zonder resultaat. Donderdagavond vergaderde in het Sprangsch koffiehuis het polderbestuur met de stemhebbende leden, om te bespreken de plannen tot het aanleggen van grind wegen in de Kleine Oudestraat, de Molen- steeg en de Koesteeg. Uit de gehouden stemming bleek, dat genoemd plan met 22 tegen 20 stemmen werd aangenomen. De begrooting is geraamd op f 5400. Ar|jhoeven Cappel. Woensdag slaagde te 's Hertogenboseh voor het examen van onderwijzer onze dorpsgenoot M. Rijken, die aan de Rijks-normaalschool te Waalwijk zijn opleiding genoot. Het fanfare-corps „Sirena", alhier, houdt avond aan avond zijn repetitiën. Het sjtant alle krachten in om op het concours te Vianen, te houden op Hemelvaartsdag, een schitterend figuur te maken. De schietoefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht, welke begin Mei een aanvang zouden nemen, zijn van hooger hand afgelast. AAoudrichem. In het café Van Gooi, is door stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „Oud Land van Altena", eene vergadering gehouden die flink be zocht was. Aan de orde was o.m. verkiezing van drie bestuursleden. De heer H. Gulden, aftredend, werd bij acclamatie herbenoemd, waarna er verkiezing moest plaats hebben van twee bestuursleden, wegens het over lijden van A. Straver en het vertrek van P. van Baasbank. Uitgebracht werden 324 stemmen, verdeeld als volgt: J. de Feiter, Andel 83, P. H. Schaap, Rijswijk 120 en P. van Eethen, Giessen 119 stemmen. Bij de nu volgende herstem ming over deze drie werden eveneens 324 stemmen uitgebracht: Op De Feiter 31, Schaap 158 en Van Eethen 126 stemmen. Bij de tweede herstemming tusschen Schaap en Van Eethen, verkreeg Schaap 163 en Van Eethen 139 stemmen, alzoo gekozen Schaap. Bij de nu volgende stemming voor een tweede bestuurslid, vereenigde Van Eethen 91 stemmen op zich, terwijl op de Feiter thans 218 stemmen werden uitge bracht. Alzoo tot bestuursleden gekozen de heeren Feiter en Schaap. %a It-Hommel- Ter verbetering van het paardenras in de Bommelerwaard zal door de afdeeling Bommelerwaard der Geld.- Overijselsche Maatschappij van Landbouw einde Juli of begin Augustus een keuring worden gehouden van veulens, geboren uit merriën van eigenaren in de Bommeler waard. De keuring heeft plaats in 2afdeelingen n.l. voor warmbloedige en koudbloedige dieren. Voor beide afdeelingen zijn vier geldprijzen uitgeloofd. Verslag van de Gemeenteraadsvergade ring ven Almkerk, gehouden op Donderdag 28 April 1910. Voorzitter: C. de Jonge, burgemeester. Aanwezig alle leden, behalve het reeds in den Haag wonend lid H. Donker. Na 't gebed opent de voorzitter de ver gadering. De notulen der vorige vergadering worden door den secretaris gelezen en zonder aanmerking goedgekeurd. Aan de orde: Ingekomen stukken, die van niet veel aanbelang bleken. Vervolgens maakte voor deze openbare vergadering de hoofdschotel uit: Wijziging gemeentebegrooting. Nadat de secretaris de diverse posten had voorgelezen vroeg hierover niet één lid het woord, waarna de vergadering overging in geheime zitting tot vaststelling van het kohier hoofdelijken omslag. Verslag van de Raadsvergadering der gemeente Veen, gehouden op 27 April 1910. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig 1 lid. Voorzitter: de burgemeester. De Voorzitter opent de vergedering en leest het gebed. De Secretaris leest de notulen van 23 Februari 1910, die worden goedgekeurd. 1. Aan de vergadering wordt mededeeling gedaan van twee besluiten van Ged. Staten van Noord-Brabant, strekkende tot goed keuring van evenzooveel raadsbesluiten tot wijziging der begrooting voor 1910. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Aan de vergadering wordt aangeboden het door B. en W. opgemaakt uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over 1909. In behandeling wordt gebracht een con cept-adres aan H. M. de Koningin, houdende verzoek tot toekenning eener rijksbijdrage van f 1350 ter tegemoetkoming in de ge wone kosten van het lager onderwijs voor 1910. Wordt met algemeene stemmen aan genomen. 4. Regeling jaarwedde gemeente-veld wachter; op voorstel van B. en W. wordt het verzoek van den gemeente-veldwachter om verhooging van salaris, van de hand gewezen. 5. Vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag, dienstjaar 1910. Wordt met enkele wijzigingen vastgesteld overeenkomstig het voorgestelde cijfer door B. en W. De voorzitter sluit de vergadering. Kerknieuws. Heusden. Volgens achterstaande advertentie zal morgen Zondagavond om 6 uur eene Oranjebijeenkomst gehouden wor den in de Geref. kerk, Putterstraat, alhier, waarin Ds. Laat=man hoopt te spreken over Juliana van Stolberg, de Stammoeder van het Huis van Oranje-Nassau, waarnaar onze Prinses ook genoemd is. Aalst. Ds. G. Davelaar, predikant der Geref. gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen naar Poortvliet. Almkerk. Te beginnen met a.s. Zondag begint in de Geref. kerk de voor middag-godsdienstoefening om 9 uur. CJeertruidenberg;. Beroepen bij de Ned. Herv. gem. alhier, Ds. M. Rosbergen te Benningbroek. Mederhemert. Onze vroegere pre dikant der Ned. Herv. Gem., Ds. Ph. S. Nie- meyer, thans te De Vuursche, herdenkt op 15 Mei a.s. zijne 40-jarige ambtsbediening. Sprang'. Ds. P. van Toorn alhier heeft bedankt voor het beroep naar Dub beldam. ^i'ineninnd. In Het Volk werd gemeld, dat een 64 jarige lantaarnopsteker te Amster dam, reeds 20 jaar in gemeentedienst, op straat door een beroerte werd ge troffen. Twee politie agenten, die meen den dat de man beschonken was, omdat hij naar spiritus rook, niet kon loopen en wartaal sprak zooals dit in poli tietermen luidt brachten hem naar het politiebureau op het Leidscheplein, waar hij dezen nacht werd gehouden en geheel als een beschonkene werd behandeld. Aan zijn beweren dat hij ziek was, werd geen aandacht ge schonken. Later kwam de politie tot het besef van den toestand van den ouden man en bood aan, hem per brancard huis waarts te brengen, wat echter door zijn vrouw geweigerd werd. Per rijtuig is de man toen naar zijn huis gebracht, waar dr. E. J. Abrahams „beroerte" constateerde. In Het Volk wordt ook medegedeeld, dat de oude man door de politie-agenten ruw behandeld is, op straat zoowel als in het bureau, wat hij zelf later be vestigde. De correspondent heeft zich tot den commissaris, onder wiens ressort het geval zich heeft voorgedaan, gewend om te vragen of zijn onderzoek hem al dan niet tot de overtuiging heeft ge bracht, dat de betrokken politiebeamb ten lichtvaardig en ruw zijn opgetreden. Deze achtte de vergissing zeer verklaar baar, omdat er alle redenen waren om te vermoeden dat de lantaarnopsteker dronken was geweest. Hij rook naar spiritus (later bleek dat hij de spiritus bij zich had voor het schoonmaken van lantaarns), zijn gang was waggelend en zijn spraak moeilijk. Deze beide laatste kenteekenen voor „kennelijken staat" zijn later gebleken het gevolg eener beroerte te zijn. Dat er ruw tegen den man is opgetreden, zeide de commissaris alsnog niet te gelooven. Het sociaal-democratisch raadslid Jos. Loopuit, die over het geval zal inter- pelleeren, heeft bij den burgemeester schriftelijk de volgende vraag ingediend „Meent de heer Burgemeester, hoofd der politie hier ter stede, niet, dat, meer in het bijzonder met het oog op het geval van den lantaarnopsteker G. l'Ecluse en de behandeling, die hem in den avond van 25 April j.l. van de zijde der politie is wedervaren, tegen een geest van toenemende ruwheid bij ons politie korps dient te worden ge waakt Een zoon en een schoonzoon van den lantaarnopsteker hebben namens hun vader bij den officier van justitie een klacht ingediend tegen de politie we gens mishandeling en vrijheidsberoo- ving. De officier weigerde echter de klacht te aanvaarden. De klacht moest door den vader zelf worden op schrift gesteld of uit zijn mond worden op- geteekend en schriftelijk ingediend worden. Eén van beide zal alsnog ge schieden. Indien er plaats zou zijn in een der gasthuizen, dan zou de oude man daar worden opgenomen. Zijn linkerzijde is verlamd. Woensdag kreeg hij bezoek van twee politie beambten in civiel, waarvan één hein een verhoor afnam, dat door den ander werd opgeteekend. Het Nwsbl. v. Nederland schrijft: Er blijft hoe langer hoe minder over van het aangrijpend verhaal, dat de Tijd dezer dagen bracht. De directie van het blad was zoo wel willend ons thans inzage te geven van een brief, dien zij over deze zaak in haar bezit heeft. De Tijd heeft medegedeeld, dat het meisje, na uit het huis in den Haag verlost te zijn, een toevlucht gevonden heeft in de St. Anna-Stichting in de Mariastraat (Bezuidenhout) en voegde het blad er bij, „daar verblijft zij nu tot de Dames van de R.-K. Vereeni- ging tot bescherming van meisjes eene betrekking voor haar gevonden hebben.' Nu lezen wij echter in den brief, ons door De Tijd ter inzage verstrekt en geschreven door een zeer geacht geeste lijke in den Haag, dat het meisje op het oogenblik buffetjuffrouw is „in de Bar Americain te Amsterdam." Deed het al vreemd aan, dat dames van een vereeniging tot bescherming van meisjes, een meisje, dat zoo'n be proeving had doorgemaakt, aan eene betrekking als buffetjuffrouw zouden geholpen hebben, nog zonderlinger werd dit, toen wij nader op onderzoek uit gingen. Er is te Amsterdam één koffie huis, behoorende tot de netste inrich tingen van dien aard, die American Bar genoemd wordt. Voor zoover ons bekend is waren daar echter nooit dames in betrekking; en bij onderzoek bleek dit dan ook nu niet het geval te zijn. De American Bar op het Rokin heeft noch in de zaal, noch ia het buffet, noch aan de kas, noch op het kantoor ook maar ééne dame in dienst. Wij vernamen daar echter, dat hier ter stede meerdere inrichtingen zijn, die zich „Bar American" noemendeze behooren alle tot het gewone kaliher der „café's met damesbediening". Tot daar hebben wij ons onderzoek niet uit gestrekt, dat scheen ons overbodig. Een meisje, dat in een dier inrichtingen terecht is gekomen, past niet in de rol van welke De Tijd haar heeft bedoeld. Men meldt uit Brielle: Bij het afscheuren van oud behang selpapier is bij den logementhouder den heer J. de Snaijer alhier een fraai tegel tableau gevonden, voorstellende P ins Willem V in borstbeeld, waaronder zich zijn wapen bevindt. Het geheel is ge dekt door een kroon en omgeven door ranken en bladeren met oranje-appels en met de zinspreuk Honi soit qui mal y pense. Onderaan staat wie de afbeel ding voorstelt en daarbij 4 October 17ó7. Het bovengedeelte is geheel onge schonden, het benedengedeeRe heeft geleden, doordat men er hier en daar een spijker doorheen had geslagen. Ver moedelijk heeft men deze afheeldiug van den Prins in den Franscheu tijd achter behangsel verborgen, en wist daar later niemand meer van. Dat de rijwieldieven tegenwoordig heel wat aandurven, kan onder meer ook blijken uit het feit, dat Woensdag middag een fiets werd gestolen uit het rek in de vestibule van het paleis van justitie, aan het Korte Voorhout in den Haag, waarop de wachtkamer der rijksveldwacht uitzicht heeft en waarin het een voortdurend komen en gaan is. Te Hurwenen heeft een vogeltje zijn nestje in een der wieken van den wind molen gebouwd. Het diertje zit rustig te broeden op een zestal eitjes, terwijl de wieken geregeld ronddraaien. De invloed van de maag. Zij die dikwijls aan schele hoofd pijn lijden, hebben iets aan de kant van de maag dal niet goed is. Deze verteert slechts ten deele het voedsel en wat niet verteerd is, blijft op de maag en bederft daar, waardoor walgingen, zuur en oprispingen ontstaan. Deze opeen- hooping van vergiftige stoffen in de maag maakt ook dat het bloed langsaamaan met giftelementen belast wordt en deze giftelementen brengen schele hoofdpijnen teweeg, geheel op de zelfde wijze als wan neer men kooldampen inademt. De Pink Pillen versterken de maag, bezorgen een volmaakte spijsvertering en doen de schele hoofdpijnen verdwijnen. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Am sterdam voor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Her man J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. PREDKÜBEURTGil, 1 Mei. 5 Mei vm. 10 uur dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, en nm. 5.30 u. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Oranje- bijeenkomst. 5 Mei nm. 6 uur dezelfde. Geref. kerk A, vm. 9.30 kring en nm. 6 u. ds. Both van Andel. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. nm. 6 u. ds. Osinga.vm. H.A. nm. Nabetrachting. 5 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Geref. kerk vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Both. 5 Mei vm. 9,30 u. dezelfde Brakelvm. 9.30 u. ds. Keek uit Zuilichem. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Bruoamelkamp. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. Van der Pol. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6 u. ds. Davelaar. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2u. ds. Montijn. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. 5 Mei vm. 10 u. dezelfde. Babyloniénbroeknm. 9.30 u. ds. Herma- nides.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2