Een Zanger Gratis Ph. Y3D Wijk, Spiegels, Schilderijen, Lijsten in alle prijzen. l'cevoeiler ROOKT het merk PRINSES JULMNA. pijnloos. Wascliiiiiicliine Proefw a s s c h e n 1. Mortier Zonen, eit 01 Maa Gemaft Costims ioor ons zelf venaariiii, bekoMte bjj bet NieiwsfilaJ ?oor bet Land m HensSen en Altera van Zaterflaj 30 April 1910, No. 2940. die eiet meer ziegen koa. ORGELS, Groote Markt 77, 's-Bosch. B. VAROSSIEAU, te Heusden. Groote YmMeÉeii in Meuren ei stoffen, in eenvondi ei nieuwste modellen. 11 Plaatsing iet sehriftele pitte. Encaclrementen. Vergulden en Glas opnieuw verzilveren C. VAN DER ZANDE, Bertel's Lijnkoeken en Meelfabriek, Prima 3 oont Sigaar. Tandheelkundige behandeling Oppert 156, Rotterdam. GOR1NCHEM,; Hoogstraat A 7 8. BINNENLAND. Naar wij vernemen, ondervindt de samenstelling van de in denienwe Vis- scherijwet voorgeschreven algemeene maatregelen van bestuur zooveel moei lijkheid, dat van het in werking treden der genoemde wet nog in de eerste maanden geen sprake zal kunnen zijn. Gelijk men weet, is eenigen tijd geleden 1 Juli als datum van in werking treden der wet genoemd. Het sehijnt, dat deze datum niet onbelangrijk zal worden overschreden. In den ouderdom van 65 jaar overleed Woensdag te 'sGravenhage Mr. R. Melvil baron van Lynden, oud-minister van Buitenlandsche Zaken. Op 's rijks werf te Hellevoetsluis is Woensdagmorgen bij het brengen van torpedobooten op de helling, een staal draad gesprongen, waardoor van den werkman P. beide beenen zijn gebroken en van een ander werkman H. één been terwijl deze ook aan de borst verwond werd. Beide gekwetsten zijn per bran card en draagbaar naar het marine-hos pitaal aldaar gebracht. De rijksveldwachter Horck te Lon- neker heeft onder Driene aangehouden den 18-jarigen boerenknecht A. v. d. H., verdacht van brandstichting. Hij bekende bij den landbouwer G. J. v. W. een groote stroomijt in brand ge stoken te hebben, die geheel in vlam men opging. Men schrijft uit Kaatsheuvel: Tot nu toe heeft hier een misbruik bestaan, dat als onderdeel van de ge dwongen winkelnering de inkomsten onzer arbeiders zeer drukte. Het is de gedwongen broodverkoop. De patroons gaven hun knechts een briefje, waar mede ze bij den bakker hun broodwaien konden halen. De arbeiders moesten dan Zaterdags aan den patroon 2 cent per stuk meer betalen dan den kosten- den prijs. Dit geld was natuurlijk voor den patroon, die bovendien nog 2 pCt. van den bakker ontving, als hij dezen, meestal na 3 maanden, voldeed. Wel hadden sinds korten tijd verschil lende patroons reeds met dit stelsel ge broken, maar toch bleven het nog velen volgen. De bakkersvereeniging St. Ho- noratus heeft nu echter op verzoek van de Vakvereeniging voor lederbewerkers besloten niet meer aan de knechts te leveren op rekening van den patroon, zoodat dit stelsel is uitgeroeid. Door burgemeester en wethouders van Dordrecht is aan den raad een ontwerp-besluit aangeboden betreffende den aanleg van een haven beneden de spoorbrug. Zij merken op, dat de gron den ter plaatse allereerst met het oog op hun gunstige ligging voor den ha- venaanleg in aanmerking komende, niet hoog in waarde zijn. De haven zal gedeeltelijk worden ingericht voor lig- en losplaats en gedeeltelijk als ruimte voor het vlotten en sorteeren der la dingen. De geheele haven is op A.P. gemeten groot 24.70.00 H.A. Het eerste gedeelte 14.20.00 H.A. en de vlotruimte derhalve 10.50.00 H.A. Er zullen tegelijk 4 booten kunnen worden gelost. Het voor lig plaats der booten bestemd gedeelte zal een diepte verkrijgen van 8 M. beneden N.A.P., terwijl de vlotruimte op een diepte van 2!/s 3 meter beneden N.A.P. zal worden gebracht. De kosten van uitvoering worden geraamd op een half millioen. Aan het Noorderstrand van Texel heeft de heer J. Kelderhuys een flesch gevonden, waarin een met potlood be schreven briefje van dezen inhoud: „God help, wij vergaan, s.s. Prins Willem II. A. v. L." [De letters A. v. L. stemmen overeen met de beginletters van den naam van den tweeden hofmeester van de Prins Willem II, A. van Leiden.] Ook de directie van de Westindische Mail heeft bericht ontvangen omtrent het vinden van de flesch. De directie meent echter, zoo bericht het Hdbl., dat hier hoogstwaarschijnlijk een on gepaste grap in het spel is. Niet alleen dat de plaats, waar de flesch aanspoelde, ernstige reden tot twijfel geeft, doch de schrijver van zulk een briefje nog wel iemand van de bemanning zou allicht over de oorzaak met een paar woorden licht verspreid hebben en een woord aan zijn vrouw zou zeker ook niet ontbroken hebben. Op de algemeene begraafplaats Croos- wijk te Rotterdam is van den bronzen grafkrans, nedergelegd en, na de poging op 15 Februari 1904 gepleegd om hem te stelen, bevestigd op de zerk die het graf van wijlen dr. De Ridder bedekt, een bronzen tak met 6 of 7 bronzen rozen afgerukt. Zoo hevig hobben de dieven aan den krans gerukt, dat de zerk verschoven is. Woensdagnamiddag heeft iemand, die uit Rotterdam kwam en op weg was naar Duitschland, waar hij werkt, in den trein tüsschen Utrecht en Zeist aan kwartjesvinders f 180 verloren. Deheeren stapten in Zeist uit, terwijl de verliezer naar Arnhem doorspoorde, waar hij aangifte deed bij de politie. Naar aanleiding van het artikel „Ver giftiging op groote schaal" in de „Mid denstandsbond" heeft de Nederlandsche Bond van slijters in gedistilleerd vergunning B een buitengewone vergadering gehouden ter bespreking van hetgeen er gedaan most worden om den eerlijken handel te beschermen tegen de verdenking aan vergiftiging door verkoop van met Metanol vermengde dranken. Nadat de kwestie in den breede was uiteengezet, en verschillende feiten van knoeierijen met Metanol waren mede gedeeld, werd hulde gebracht aan de redactie van het weekblad „de Midden standsbond" voor het genomen initiatief in deze en vervolgens met algemeene stemmen het volgend besluit genomen De vergadering van (als boven). Spreekt hare verontwaardiging uit over de wijze waarop hebzuchtige fa brikanten, chemisten, handelaren en tusschenpersonen op gewetenlooze wijze hebben samengewerkt tot samenstel ling en verkoop van een verderfelijk 7ocht, „Metanol" genaamd; Besluit: zich per adres te wenden tot Z.Exc. den minister van financiën, met dringend verzoek om zoo spoedig moge lijk over te gaan tot publicatie van de namen van al diegenen welke zich aan wetsovertreding hebben schuldig ge- maa t door het in voorraad hebben en verkoopen van Metanol of van met ge- methyleerden spiritus vermengde dran ken. De Heer A. J. Wessel, wonende Tuinderstraat 29, Rotterdam, wiens portret wij hierboven afdrukken, is een bekend karakter-komiek. Gedurende geruimen tijd, zoo schrijft hij, was het mij onmogelijk, mijn beroep uit te oefenen, omdat een chronische bronchitis mij zulks belette. Het was sedert geruimen tijd, alsof ik altijd maar verkouden bleef. Niet alleen des winters had ik daar last van, maar ook des zomers. Ik at weinig, zag er slecht uit en gaf verbazend veel fluimen op. Ik kuchte onophoudelijk en had maar werk mijn neus te snuiten. Ik had veel last van duizeligheid en was daarbij zeer nerveus. Ik zal U dan ook wel niet behoeven te zeggen, dat mijn kwaal, vooral voor mij, zeer hinderlijk was, omdat ik op het tooneel voor het publiek moet verschijnen. Verscheidene raadgevingen heb ik te baat genomen en daar mij niets hielp, dacht ik nimmer van mijne kwaal be vrijd te worden. Toen ik verschillende attesten in de bladen vermeld zag van personen, welke mij goed bekend waren en door de ABDIJSIROOP genezen waren, begon ook ik dit middel aan te wenden. Ik kocht een flesch Abdijsiroop van een gulden en vond er reeds dade lijk baat bij. Na achtereenvolgens nog twee flesschen te hebben ingenomen, was ik totaal genezen. Ik zend U hierbij mijn portret, het welk U met mijne verklaring kunt pu- bliceeren, terwijl ik niet zal nalaten de Abdijsiroop aan te bevelen, waar ik kan De ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO, kost per flacon van 230 gram f 1.van 550 gram f 2. en van 1000 gram f 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus! Verkrijg baar bij de bekende wederverkoopers, alle Drogisten en de meeste Apothekers. Centraal-Depót B.. I. AkkEH, Rotterdam. ADVERTENTIEN. Al wie bij mij een Orgel koopt, krijgt 3 maanden gratis onderricht. Ontvangen een mooie zending waaronder de beroemde Esty en Packard Orgels met harp en fluit. Orgels in nieuwen stijl, in eiken- en notenhout, met fraaie lusters, enz. Billijke prijzen. Ruime korting. 10 jaar schriftelijke garantie. Met toenemend succes worden door mij Huis- en Kerkorgels schoongemaakt en ge stemd. Ook aan huis te ontbieden tot het repareeren van Orgels. IIIIR W ERkEÜ. Verder alle soorten Nieuwe stijl garnituren. GOUDEN- en ZILVEREN Heeren- en Dames-Horloges. Gouden van af f 12. Zilveren vanaf f 4.95. Nikkelen van af f 2.50. Horloge schoonm.-75 ets. Veer 75 ets. Wekker schoonmaken 50 ets. Alles onder garantie. Hoogachtend, Hoogstraat GDRISCHEM. GROOTSTE SORTEERING. Bekend GOEDKOOP adres. Spoedige Levering. voorheen N. VAN THIJN Zn. ouder Rykscontróle. Waarom blijft gij nog zoo ten achteren en voedert nog niet BEKTELS Lijnzaadkoekjes met Suiker? Het is toch bekend dat de koeien in de weide de gewone murwe Lijnkoeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen en dat de smakelijkheid van een voeder de opbrengst zeer verhoogd Het is gebleken dat BERTELS Lijnzaad koekjes met Suiker met meer graagte worden gebruikt ook in de iveide en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag en per koe 1 tl 2 kilo BERTÊLS Lijnzaadkoekjes met suiker bij gevoederd en is vastgesteld dat voor één kilo Koekjes 5 litter melk meer verkregen werd, en doordien onze koekjes in zijn geheel gevoederd en niet eerst ge broken behoeven te worden, niets verloren gaat. Stieren, Mestrunderen en Kalveren hier mede gevoederd, ontvingen 1ste prijzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen belang aangeraden hiermede proef te nemen. De prijs is billijk en de voedingswaarde groot. Vraagt prijs en attesten bij uwen Voeder handelaar of bij „De Hinde", AMSTERDAM. Uitgebreide Sorteer!ng (vanaf f 1.10 tot f 9.per kist van 100 stuks.) Prima merken van t 2.50 en f3. Die ze eens gerookt heeft blijft ze rooken. Door goede waar trekt men zijn afnemers. i GElEiTIGD sinds lSSfi. f per (and. f 40.per gebit. N.R. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. alvorens de bewijzen te hebben het beste te koopen wat er op dit gebied bestaat. OVERTUIGT U van de deugdelijkheid onzer Waschmachines door het bij te wonen. Eiken Maandag van 10 tot 11 nar. Verrassende resultaten iT.lï. WIELKMIIERS! Indien gij voor het feit staat, binnenkort een nieuw Rijwiel aan te schaffen, een Rijwiel, dat op en top betrouwbaar is, komt dan eerst bij ons zien, alvorens te besluiten. Weest er zeker van, dat wij u kunnen helpen. Wij leveren met steeds stijgend succes DAMES- en HEEREN-RIJ WIELEN vanaf f AO. f «O en I* VA, alsmede de bekende Raleighs, Fongers, Burgers en andere fabrikaten. Dit zijn Rijwielen die u, door veeljarige reputatie, de verzekering geven van lichten gang, solide afwerking en betrouwbare constructie. Koopt dus geen Rijwiel, alvorens onze nieuwe modellen gezien te hebben, daar het u anders wellicht zou berouwen. Vraagt de nieuwe Prijscourant, die u gratis en franco wordt toegezonden. Aanbevelend, C. ROME5IJM, Filiaal SLIEDRECHT. Eind Langend ij k B 110 en 115, Gorinchem. Telefoon no 114. Speciale Emailleer-Inrichting. van 5.75, 7.50, 8.50,10.-, 11.25, 13.-, 15.-, 17.-, 20.-, 22.50, 25.-, 27.50, 30.-, 33.-, 38.-. IV Maten hebben wij voorhanden, waardoor het ons mogelijk is, voor bijna ieder figuur een goed passend costuum te leveren. Deze costuums worden in den stillen tijd gemaakt, alsdan door de groote hoeveelheid gemakkelijk en voordeelig uitgesneden, en door de werklieden goedkooper gemaakt dan in het saizoen, en kunnen hierdoor de costuums minstens 1©% Goedkooper aanbieden dan naar maat. Dit komt onze cliëntèle en tevens de zaak ten goede. Aanbevelend, PARADIJSVOGEL

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5