Nationale Tentoonstelling voor Huisvlijt. Het Noorsche Odelsting heeft met 71 *reen 10 stemmen eeD voorstel aange- men, om het thans bestaande ge- «^-ntelijke kiesrecht voor de vrouw tot en algemeen gemeentelijk recht voor vrouwen uit te breiden. Door deze kiesrechtuitbreiding wordt het aantal kiesgerechtigde vrouwen met 200,000 vermeerderd. De Chileensche regeering onderhandelt met een Engelsche firma over den aanleg van 500 kilometer spoorweg, om het hart des lands met het salpetergebied te verbinden. De kosten van deze spoorlijn worden op 50 millioen gulden geschat. De leider der oppositie in het Engel sche Hoogerhuis, lord Balfour, heeft bij dat lichaam een motie ingediend, waarin de wenschelijkheid wordt uit gesproken om in geval van meening tusschen beide Huizen over eenig voor stel en dit niet door overleg tusschen >eide Huizen kan worden uit den weg geruimd, daarover het oordeel der kiezers te vragen op eene andere wijze dan door Parlements-ontbinding. Blijkbaar be doelt de motie, wetsvoorstellen, welke door het Lagerhuis aangenomen, maar door het Hoogerhuis verworpen zijn, aan een referendum te onderwerpen waardoor het Hoogerhuis gehandhaafd kan worden. De Engelsche bladen wijzen er met voldoening en dankbaarheid op, dat het aantal regeerders, oud-regeerders en personen van vorstelijken bloede, dat voor de uitvaart van Koning Eduard in Londen zal bijeenkomen, zóó groot is, als nog nooit te voren in Engeland is voorgekomen, zelfs niet toen het gold koningin Victoria de laatste eer te bewijzen. De volgende lijst van hooggeplaatste persoonlijkheden, die óf reeds in Lon den zijn, of er dezer dagen verwacht worden, toont dit aan: de Duitsehe Keizer, de Koning van Denemarken, de Koning van Griekenland, de Koning van Noorwegen, de Koning van Spanje, de Koning van Portugal, d« Koning der Belgen, de Koningin van Noorwegen, de Keizerin-Weduwe van Rusland, de Koningin-Moeder van Portugal, de Koningin-Moeder der Nederlanden, Prins Hendrik der Nederlanden, Aartshertog Frans Ferdinand (troon- ••pvolger) van Oostenrijk, de hertog van Wurtemberg, de groothertog van Hessen, de hertog van Sakseu-Coburg-Gotha, de kroonprins van Servië, de kroonprinses van Servië, de kroonprins van Montenegro, de kroonprinses van Montenegro, de kroonprins van Roemenië, de kroonprinses van Roemenië, groothertog Michiel (bioer van den Tsaar), prins Hendrik van Pruisen, prins George van Griekenland, prins Christoffel van Griekenland, prins Karei van Zweden, de hertog van Aosta, prins Jonan George van Saksen, de prins van Beieren, de groothertog van Mecklenburg- Schwerin, de groothertog van Mecklenburg- Strelitz, prins Joessoef Isreddin, prins Max van Baden, oud-president Loubet, oud-president Roosevelt. De verliezen der Albaneezen bij Stim- lia werden op meer dan 1000 dooden en gewonden geraamd. Een deel der lijken wierpen zij in een huis en staken dat in brand. In een moskee bij Tsjer- nolrevo werden 90 lijken gevonden. De Albaneezen trachten hunne verliezen zooveel mogelijk geheim te houden. Er zijn ernstige ongeregeldheden te Valencia voorgekomen bij gelegenheid van de aankomst van den republikein- achen afgevaardigde Soriano. De repu blikeinen wierpen met steenen naar de gendarmen, die een charge deden. Een officier der politie is door een dolkstoot gedood. Er zijn veel menschen gewond en er hadden zes-en-veertig aanhou dingen plaats Een later bericht meldt dat de orde hersteld is. I*!aatiel(ik NSeuws. Heusden, 18 Mei. Gisteren had, begunstigd door prachtig weer, op den singel om het kasteel van de Baronesse van Nagell te Nederhemert, de aangekondigde openluchtsamenkomst plaats van de Chr. Jongelingsvereenigingen ring Heusden en Altena van het Nederl. Jonge lingsverbond. Van 1 uur af stroomden van alle zijden de bezoekers toe. Per fiets, per rijtuig en er boot kwamen duizenden aan. Circa 3000 ewijzen van toegang tot het feestterrein werden afgegeven en het aantal bezoekers van „het eiland" werd geschat tusschen de 5 en 6 duizend. Het geheel werd opge luisterd door het fanfarecorps „Harp en Luit" van Vuren. (In het volgend no. hopen we een officieel verslag te geven.) De jongeheer J. v. Berg is na examen alsnog toegelaten als leerling tot de lessen der Rijksnormaalschool voor onderwijzer. De vereeniging Floralia heeft wederom de gelegenheid geopend om tegen betaling van Blechts een dubbeltje in het bezit te komen van vier potjes bloemstekken. Ook niet-leden kunnen zich opgeven. Naar we hooren, moet het aantal dergenen, die zich aanmeldden reeds een honderdtal bedragen. Het schijnt in de bedoeling te liggen in het najaar van de uitgereikte plantjes een tentoonstelling te houden met daaraan ver bonden bekroningen voor de inzenders der prachtigste exemplaren. Aluikei'k. Op de Zaterdag alhier gehouden tusschentijdsche stierenkeuring werden zeventien stuks aangevoerd, waar van acht zijn toegelaten, te wetende zwart bonte van de wed. Joh. de Feijter te Andel, de roodbonte van G. Verhoeven te Dewer- ken, de zwartbonte van A. Straver te Meeu wen, de zwartbonte van Bastiaan de Wit te Dussen, de zwartbonte van P. van Drunen te idem, en uit Almkerk, de zwartbonte van Jacobus Vink, de witbonte van H. Pruijssen en de zwartbonte van P. v. Kuijk. Alhier is een paard in de weide door den bliksem getroffen en gedood. EetllCli. Door het Diakonie-armbe- stuur en dat van den algemeene armen ia besloten de woning van W. Roubos, staande op de Kleibergsche straat, welke woning niet voldoet aan de hygiënische eischen van tegenwoordig, te sloopen en door een nieuwe te vervangen. Nu nog een paar pompen! want naast voldoende ruimte en lucht is het vooral zuiver water en reinheid, die ziekten voor komen. Aieuweildijk. De fanfare „Cres cendo" alhier behaalde op het op Pinkster maandag te Bolnes gehouden concours in de 4e afd. den 2en prijs. Raanisdoiiksveer. Op verzoek van eenige landbouwers alhier, trad Zater dagavond half acht in het hotel van den heer A. P. de Reijer, alhier, als spreker op de heer D. van Gosliga, hoofdinspecteur der Eerste Rotterdamsche Mij. tot verzekering tegen ongevallen, met het onderwerp „De niet verzekeringsplichtige werkgever in ver band met de Wet op het Arbeidscontract". Voor een talrijk publiek ontwikkelde de begaafde spreker dit onderwerp op eene zeer duidelijke en uitvoerige wijze terwijl hij van af en toe door voorbeelden het nut aantoonde, van zich tegen eventueele schade tengevolge de Wet op het Arbeidscontract te verzekeren. Na afloop van zijn voordracht bood hij een ieder de gelegenheid hem, in verband met het gesprokene vragen te stellen, waar van door zeer velen gebruik werd gemaakt. Na afloop der voordracht meldde zich reeds een tiental personen, aangemoedigd door de zeer lage premiën en de reëele wijze van behandeling harer zaden door „De Eerste Rotterdamsche", ter verzekering aan. Vrijdagavond viel de heer A. Broeders, koperslager alhier, met zijn hand in een emmer kokende mastiek. Genoemde heer brandde daardoor zijn rechterhand zoodanig, dat de behandelende geneesheer verwacht, dat de getroffene gedurende den geheelen zomer invalide zijn zal. Door den burgemeester dezer ge meente is bekend gemaakt, dat de dienst regeling van de stoompont aan Keizersveer alhier, op Zon- en feestdagen tusschen 15 Mei en 15 Augustus a.s. zoodanig gewijzigd is, dat des voormiddags te 7.30 uur van de Noorderhaven wordt afgevaren, vervolgens alle heele uren van de Zuiderhaven en alle halve uren van de Noorderhaven tot 8 uur namiddags van de Zuiderhaven. Niettegenstaande de werkman tegen woordig algemeen over werkeloosheid en slechte tijden klaagt, schijnt er toch nogal een aardige cent te worden verdiend, ge tuige de groote braspartijen en de daarmede verbandhoudende vechtpartijen, welke ge durende de Pinksterdagen alhier plaats hadden. Sprang;. J.l. Zaterdag herdacht de familie G. Vos onder vele blijken van be langstelling haar 25-jarig huwelijksfeest. Moge deze familie het voorrecht gegeven worden dat dit zilveren jubeleum door het gouden huwelijksfeest worde gevolgd. Naar men ons mededeelde heeft de atd. „Patrimonium" alhier besloten, om aan de leden, die hiervan gebruik wenschen te maken, coöperatief steenkolen te verschaffen. Enkele der leden gaven zich reeds op. De commissie met de regeling belast, bestaat uit de navolgende personen: H. Chabot, Jacs v. d. Schans, A. Hoevenaars en A. Schiedon. W aspik. Maandag had alhier eene medaille-wedstrijd plaats, uitgeschreven door de Waspiksche voetbalvereeniging „Nooit Gedacht". Deelnemende vereenigingen waren„Nooit Gedacht" Waspik; „Volharding" Breda, „Noad" 's-Bosch en „Cileritas I" Breda. De verschillende wedstrijden werden ge wonnen als volgt: „Noad" 's-Bosch tegen „Cileritas" Breda met 92; „Volharding" Breda tegen „Nooit Gedacht" Waspik met42;„Noad"'s-Bosch tegen „Volharding" Bredra, uitslag 52 in het voordeel van „Volharding"; „Nooit Gedacht" Waspik tegen „Cileritas" Breda met 32. De eerste prijs een verguld zilveren medaille, werd aldus gewonnen door „Vol harding" Breda, 2e pr. door „Noad" 's-Bosch, 2e pr. „Nooit Gedacht" Waspik en de 4e pr. „Cileritas" Breda. Woudricliem. Alhier is het hemel vuur geslagen in een boom, staande vlak achter de woning van den timmerman C. Schriek. De boom werd 't is wel eigenaardig zeldzaam gedeeltelijk finaal vergruizeld, terwijl de meeste ruiten der woning stuk sloegen. Een meisje, gezeten voor eene naaimachine aan het raam, had zich juist verwijderd, toen de machine overdekt werd met glasscherven. W ijk. Gisterenmorgen had de dochter van P. d. W. te Aalburg, toen zij in de weide de koeien ging melken, het ongeluk even uit te glijden en brak een been. Geneeskundige hulp werd direct verleend. Dezelfde oude en baldadige gewoon ten als voorheen zijn met de Pinkster nachten hier weer volop ten uitvoer gebracht. In vele weiden werden des morgens de koeien leeg bevonden, en konden onze boerinnen zonder melk weer huiswaarts keeren. Enkele die den ganschen nacht gewaakt hadden bleven hiervan verschoond. De voerman E. v. B. had heden morgen bij het oprijden van een stoep het ongeluk dat zijn kar, beladen met bandhout, achteroversloeg. Het paard schrok zoodanig dat het in woeste vaart in eeD cirkel bleef ronddraaien totdat paard en kar boven op den hoop banden terecht kwamen. Alles liep behalve eenige averij aan het tuig goed af. Zaterdagmorgen overkwam den veer mansknecht D. uit Veen een ernstig ongeluk. Bij het aanvaren van een boot werd hij bij het terugkeeren door een opvarende met zijn roeiboot overvaren. Gelukkig wist de bakenmeester v. K. uit Heusden, welke in de nabijheid was, den drenkeling te grijpen, anders ware de afloop noodlottig geweest. Het scheen dat de kapitein welke het ongeluk veroorzaakte, genoemde D. niet had opgemerkt. Verslag van de Raadsvergadering te Meeu wen, gehouden op Donderdag 12 Mei 1910. Voorzitter, de heer J. Oerlemans. Secretaris, de heer J. L. Sprong. Tegenwoordig de heeren Arn. Straver, G. Boom. D. van Buuren, A. van Koijck en A. L. de Graaflf Czn. Afwezig de heer C. Vos. Eén vacature. 1. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. Aan d# orde: Onderzoek van de geloofsbrieven van den heer J. W. de Graafif, den 26 April j.l. gekozen tot lid van den raad. Met het onderzoek worden door den voor zitter belast de heeren G. Baan en A. L. de Graaflf.-Nadat deze commissie verklaard heeft geene op- of aanmerkingen te hebben, wordt besloten den gekozene als lid van den raad dezer gemeente toe te laten. 3. De vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag voor den dienst 1910 wordt aangehouden tot de volgende ver- gadering. 4. Vervolgens wordt aan den raad aan geboden het verslag van den toestand der gemeente over 1909, alsmede het opgemaakte verslag van hetgeen met betrekking tot de volkshuisvesting over het laatst verloopen jaar is verricht. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Verslag van de Raadsvergadering te Was pik, gehouden op 13 Mei 1910. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter, P. N. Dekkers, Secretaris, W. J. van Dusseldorp. De notulen der vergadering gehouden 3 Maart 1910, worden voorgelezen en daarna onveranderd goedgekeurd. Nadat, ingevolge art. 14 van het regle ment van orde, de stembeurt der leden is bepaald, deelt de voorzitter mede: a. Den 19 Maart is door B. en W. bij den gemeente-ontvanger de kas opgenomen. In kas was f 144.02. b. Mededeeling van mej. Smeets, waarbij zij verklaart hare benoeming als onderwij zeres aan te nemen. c. Een schrij ven van J. van Irsel, waarbij hij aanneemt de voorwaarden door den Raad verbonden aan den verkoop van een perceel grond. d. Een adres van het bestuur der af- deeling „Waalwijk" van het Ned. Onder wijzers Genootschap, waarbij zij verzoekt de salariëenng der onderwijzeres in de Nut tige Handwerken te verbeteren. e. Mededeeling door Ged. Staten dat het beroep van het Hoofd der School alhier tegen een besluit van hetzelfde college tot goedkeuring der salarisregeling, is onge grond verklaard. f. Besluiten van Ged. Staten tot goed keuring van diverse raadsbesluiten d.d. 3 Maart 1910. Deze mededeelingen worden alle voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is: 1. Een staat van oninbare posten H.O. Dezen staat is door den gemeente-ont vanger opgemaakt tot een totaal van f8.94. Wordt besloten dezen staat goed te keuren. 2. Gemeente-verslag over 1909. Ingevolge art. 182 der gemeentewet, bie den B. en W. den Raad aan het gemeente verslag over 1910. 3. Aanvaarding schenking. Door den Hoogeerw. heer J. Wijne, deken en pastoor alhier, werd aan den burge meester ter hand gesteld eene som van f 202,34£ ten einde deze te storten in de gemeente-kas. Met algemeene stemmen wordt deze schenking aanvaard. 4. Wijziging gemeente-begrooting 1909. Wordt besloten tot deze wijzing. 5. Vaststelling kohier honden belasting. Met algemeene stemmen wordt dit kohier, hetwelk is opgemaakt tot een bedrag van f 263.— vastgesteld. Hierna gaat de Raad over in geheime zitting ter vaststelling van het kohier Hoof delijken Omslag. Kerknieuws. Hedel. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier door ds. P. v. Toorn te Sprang. Op den 15en April sloot de termijn voor inzending van de Nationale Ten toonstelling voor Huisvlijt, welke dezen zomer (van 15 Juni tot einde Septem ber) te Scheveningen wordt gehouden, en thans is dus reeds eenigszins een overzicht mogelijk aangaande den aan blik, welke de tentoonstelling zal op leveren. En zonder overdrijving mag gezegd worden, dat die aanblik in alle opzichten aan de verwachtingen zal beantwoorden, deze verwachtingen reeds nu in meer dan een opzicht overtreft. De propaganda, die in stilte maar on vermoeid door het geheele land voor de tentoonstelling is gevoerd geworden, heeft hare uitwerking niet gemist, en de tentoonstelling zelve zal niet alleen in naam, doch inderdaad een nationale zijn. Zij zal niet alleen op de beoefening der huisvlijt een weldadigen invloed kunnen oefenen, maar tegelijk, wat zoo gaarne gewenscht werd, een volle dig beeld kunnen geven van de huis vlijt in alle deelen des lands. Natuurlijk, de eene streek zal beter vertegenwoordigd zijn dan de andere, maar geene streek, waar van huisvlijt sprake is, zal vergeten zijn. Uit het Noorden van Groningen zoowel als uit Zeeuwsch-Vlaanderen komen de inzen dingen; zoowel van de oostelijke grens van Overijsel en Gelderland als van de Noordzeekust hebben zich de inzenders aangemeld. Karakteristieke groepen zullen evenmin ontbreken; Friesland wordt schitterend vertegenwoordigd, een Marker interieur is aanwezig, van de Limburgsche kloosters is een collec tie inzendingen te verwachten, die op den huis vlij tarbeid van deze inrichtin gen een geheel eigen beeld zal wer pen en instellingen als het Haarlem- sche Museum van Kunstnijverheid en de Weefschool te Enschede ontbreken evenmin. Neemt men daarbij in aan merking, dat ook het Buitenland zich ter opluistering zal doen gelden, dat arbeidende mannen en vrouwen aan het geheel leven zullen geven, dan mag een leerrijke en in alle opzichten in teressante tentoonstelling worden aan gekondigd. Duizenden en nogmaals duizenden voorwerpen, waaronder er talrijke zijn met hunne speciale eigenaardigheden, zullen er te zien zijn, en aantoonen welke kunststukken na jarenlangen volhardenden arbeid dikwerf worden tot stand gebracht. Het mooiste van het mooie zal men er aanschouwen, en dit in alle genresvanaf het eenvoudigste gesneden vouwbeen tot het meest in gewikkelde mechanisme, van den kunst vollen borduurlap tot het fijnst denk bare kunstnaaldwerk. De tentoonstelling te Scheveningen zal zeker niet onopgemerkt voorbijgaan I Itlnnenlaiid. Uit Amsterdam meldt men dat het voornemen bestaat dat H. M. de Konin gin en Z. K. H. Prins Hendrik met H. K. H. Prinses Juliana hun intocht in den Gouden Koets binnen de hoofd stad zullen houden. Uit Den Haag wordt aan het Nwsbl. v. h. N. gemeld, dat de heer Van By- landt het voornemen heeft met het einde van dit zittingsjaar, wegens ge zondheidsredenen, zijn ambt als voor zitter der Tweede Kamer neer te leggen. Omtrent den eigendom van de Hof vijver te 's Gravenhage, meldt men van daar van 14 dezerDe president der rechtbank, beschikkende in kort geding, heeft den Staat gemachtigd, ongedaan te maken hetgeen de gemeente 's Gra venhage heeft verricht ter aanplemping van den Hofvijver en dezen terug te brengen in den staat, waarin hij zich vóór die handelingen bevond. De Nieuwe Courant schrijft omtrent de nota Van Heeckeren: Zij bestaat in een krasse polemiek tegen minister Van Swinderen en een volstrekte handhaving van de bewerin gen omtrent zekere gebeurtenissen in 1904, die (voor zoover wij kunnen zien) door den minister in de bekende Eerste- Kamer-vergadering zoo stellig mogelijk zijn weersproken. In speculatieve be schouwingen omtrent al hetgeen tus schen regels door gelezen en tusschen woorden door gehoord kan worden, be geven wij ons niet. Zelfs twijfelen wij of het tot iets nut zou kunnen zijn, deze zaak in het parlement weder op te rakelen enkel omdat het den heer Van Heeckeren behaagt tegen het tijd stip dat over zijn herkiezing als Eerste- Kamerlid moet worden beslist, nieuwe zelfverdedigende en anderen aanvallen de nota's in het licht te zenden. Vrijdagavond omstreeks half twaalf ontrukte op het, op dat uur nog vrij drukke Damrak te Amsterdam, een on geveer 20-jarig jongmensch een dame een taschje uit de hand. De dief, die de vlucht nam, werd in de St. Jacobstraat door een agent van politie gegrepen. Op het politie-bureau bleek, dat het taschje o.a. zes gulden aan contanten bevatte. Als een opmerkelijk verschijnsel wordt medegedeeld, dat het sleeploon van Rotterdam naar Duitschland in de vorige week van 14 cents-tarief opge- loopen is tot 25 cents-tarief plus 1 cent. Deze verhooging is aanmerkelijk, en houdt verband met het feit, dat deze weken meerdere booten zijn stilgelegd als gevolg van de abnormale lage sleep loon markt, terwijl de aanvoer uit zee te Rotterdam niet grooter is dan vorige weken. Men merkt dus hieruit datdevrach- tenmarkt zeer gevoelig is. De invoe-, ring van de Zondagsrust, waardoor alle booten een dag in de week stil moeten liggen, zal dus vermoedelijk een aan merkelijke verbetering in dat bedrijf kunnen te weeg brengen. Te Groningen heeft Zondagnacht een moordaanslag plaats gehad. W. v. Eg- mont, die met de bordeelhoudster G. Y. aldaar samenwoont, kwam te ongeveer half vier 's nachts thuis, nadat hij met anderen kermis had gehouden. Dat is de aanleiding geweest tot een twist, waarbij G. Y., die in hoogst zwangeren toestand verkeert, op een gegeven oogen- blik een dolk uit de kast nam en daar mede van E. een steek toebracht ter hoogte van het hart. De getroffene viel bewusteloos neer. Zijn toestand was gisteren zeer zorgelijk. Den eersten Pinksterdag meldde zich 's avonds de 15 duizendste betalende bezoekster aan op de electriciteitsten- toonstelling te Dordrecht. Het was een Engelsche Miss Agnes Seawell. Het bestuur verleende haar vrijen toegang en bood haar een bloemruiker aan, terwijl zij in de zaal werd ontvangen met het Engelsche volkslied. Een correspondent van het „Hbld." schrijft: „Een van de oudste en meest beken de Haagschejournalisten, die bij Roose velt's aankomst in Den Haag op het perron aanwezig wilde zijn, toonde den dienstdoendon inspecteur zijn door de politie uitgereikt persbewijs. Toen de inspecteur, nog jong in jaren en mis schien erg zenuwachtig in 't vooruit zicht van wat er komen moest, met dat insigne geen genoegen nam en be weerde, dat iedereen wel kon zeggen, dat hij journalist was, hield onze col lega den inspectenr den penning vlak: voor het gezicht, met het verzoek er eens goed naar te kijken. De inspecteur uitte toen de, voor ieder die onzen collega kent, waanzinnige bewering, dat de journalist hem een slag gaf. Natuur lijk werd dat ten stelligste ontkend, maar ten slotte hield de inspecteur zijn wilde bewering vol, deed den journalist door twee agenten arresteeren en hem tusschen die agenten publiekelijk naar het politiebureau brengen, hoewel on derweg nog een voorbijganger waar schuwde: „Weet gijlieden wel, wien gij daar hebt?" Op 't politiebureau scheen de opge wondenheid van den inspecteur wat te zijn bedaard. Hij bood den journalist een stoel aan, waarvan deze natuurlijk geen gebruik maakte, nam naam en woonplaats op en zei toen, dat hij zich toch seheen te hebben vergist en dat meneer wel weer kon heengaan. O ze collega verzekerde echter, dat het zoo niet zou afloopen en beklaagde zich terstond bij den waarnemenden burge meester cd den hoofdcommissaris (later bleek ook de burgemeester zelf zich van de zaak op de hoogte te hebben gesteld). De zaak is nu in onderzoek." Nader vernemen wij, dat de hier be doelde journalist is de heer M. van Raalte en de inspecteur de heer Van Rossem. Men meldt uit Rotterdam: Vrijdagnacht om half twee keerde in min of meer beschonken toestand huis waarts de 42-jarige loswerkman, P. van Veen, die sedert eenigen tijd in onmin leeft met zijn vrouw, de 43-jarige Jansje Verdoes. Reeds meermalen had de man, wanneer hij in een dergelijken toestand thuis kwam, zijn vrouw op gruwelijke wijze mishandeld, zoodat de vrouw thans bemerkende in welken toestand haar man verkeerde, niet reel zin had om open te maken. De onverlaat wist echter door het benedenhuis te sluipen en klom op deze wijze zijn woning binnen. Hij wilde hierop zich te bed begeven, waarop de vrouw en haar oudste dochter, die beide koffieleesters zijn, het huis uitvluchtten. Des morgens om half zeven keerden beiden in de woning terug, nadat eerst de dochter was gaan zien of haar vader reeds vertrokken was. Daar zij niemand in de woning aantrof waagde de moeder zich eveneens binnen. Intusschen had de man zich in het privaat schuil ge houden. Van hieruit trok hij zijn revolver en schoot op zijn vrouw, die aan den hals verwond werd. Een tweede schot miste, daar de vrouw nog de tegen woordigheid van geest had om zijn arm neer te slaan. Hierop vluchtten moeder en dochter het huis uit, terwijl de on verlaat haar nog eenige schoten ach terna zond. Deze troffen geen doel. Na door de politie verbonden te zijn werd de vrouw in het ziekenhuis op genomen. Inmiddels had zich een agent van politie naar de woning in de Hendrik de Keyserstraat begeven, doch op het

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2