it bonne's, Red. Paardenstamboek Openbare Verpachting Elegant, li. DOS k Co., Stralen van hoop. IÉ ei Erf aap den Mijt Spiegel en Lystenfabriek. Glashandel. eert flinke Dienstbode P. 6., Het HOOILAND, Firma Wed* J Barza Zonen, Kroon-Domein. Uiter waards Staat ter dekking: bij ANTONIE VAN WIJK Lzn., Commissionairs en Kooplieden in In Effecten en Administrafiën. VER WERSTRAAT 25'S ROSCH. oogenblik dat hij den man wilde arres teeren, loste deze een tweetal schoten op zijn linkerslaap, die hem levensge vaarlijk verwondden. De man werd medegenomen naar het politiebureau en verbonden. Hij legde daarop een volledige bekentenis af. Hierop werd hij in het ziekenhuis opgenomen. In de woning is later de revolver teruggevonden bevattende nog drie hulzen en twee scherpe patronen, ter wijl op den man nog zes scherpe patro nen bevonden werden. De fraude van den te Middelburg gearresteerden commies ter gemeente secretarie moet ontdekt zijn, doordien stukken van den burgerlijken stand niet op tijd in bezit kwamen van den officier van justitie. En bedoelde stuk ken, die gezegeld moesten zijn, bleken ongezegeld te zijn, zoodat de fraudes met die zegels zouden hebben plaats gehad. F. H. van den M., die uit Breda een dreigbrief schreef aan den Minister van Justitie ad interim, is door de politie te Breda ter beschikking van de justitie gesteld. Men twijfelt aan 's mans toerekenbaar zijn. Het hoofdbestuur van den Veenko- lonialen Boerenbond, gevestigd te Veen- dam, is voornemens een prijs van f 10000 (de definitieve vaststelling dezer som hangt nog af van de inteekening dei afdeelingen) uit te loven voor een aard- appel-rooimachine, die aan de navol gende eischen moet voldoende machine moet worden vervaardigd zijn uit dege lijk materiaal, daarbij zoo licht mogelijk gebouwd, gemakkelijk in en uit het werk te zetten en vervoerbaar zijn, en in werking gesteld, door drie paarden kunnen worden getrokken. Voorwaar den voor bekroning zijn, dat de machine de aardappels van loof en grond gezui verd in een korf of bak moet verza melen, terwijl zij de capaciteit moet bezitten, dat er per dag minstens één halve H.A. aardappels mede kan ge rooid worden. Verder moet de machine voor de bekroning toegekend wordt, minstens 10 H.A. aardappels naar ge noegen uit den grond werken, terwijl de bekroonde machine moet te koop gesteld worden voor den Veenkolonia- len Boerenbond, naar een prijs van f 500 a f 600. De beproeving der machine geschiedt onder leiding van den directeur van het Instituut voor landbouwwerktuigen en gebouwen, te Wageningen, bijge staan door een jury en een afgevaar digde van iedere landbouwvereeniging, die medegewerkt heeft tot het uitschrij ven dezer prijsvraag. De komeet van Halley bevindt zich thans op minder dan 60 millioen kilo meters van de aarde en is kort vóór zonsopgang te zien in het Oosten, links boven Venus. De middellijn van de kern der komeet, die eenige maanden geleden bijna zoo groot scheen als de afstand tusschen de aarde en de maan, is thans nauwelijks 16000 K.M. lang, iets meer dus dan die van onze aarde. Daaren tegen is de staart in lengte toegenomen en bedraagt die thans 11 ÏL 12 millioen K.M., maar toch zou die nog moeten verdubbelen om bij het passeeren de aarde te raken, hetgeen dan zou moeten gebeuren in den ochtend van 19 Mei te half vier. Dr. H. J. Zwiers, observator aan de Leidsche sterrenwacht heeft voor het Leidsche Dagblad een artikel geschreven. Daarin verhaalt hij ook van de obser vaties omtrent de komeet van Hally te Leiden gedaan. De mededeeling van dr. Zwiers is gedateerd van Vrijdag. De N. R Ct. schrijft hierover: „Of het aan veel lezers in de laatste veertien dagen gelukt is de komeet te vinden, betwijfel ik. De kansen waren van te voren al niet gunstig te noemen, en daarbij heeft het weer allerminst mee gewerkt. Veel betrokken luchten, en wanneer overigens de hemel 's morgens al eens tamelijk helder was, bleef de horizon meestal met een blauwgrijze wolkenbank bezet. Met het bloote oog zag ik haar voor het eerst heden (Vrij dag) ochtend ruim half drie, als een eenigszins nevelige, weinig opvallende ster, boven den oostenlijken horizon. De schemering had nagenoeg alle an dere sterren daar reeds onzichtbaar ge maakt, zoodat haar werkelijke helder heid vrij aanzienlijk moet zijn. In den grooten kijker van de sterrenwacht zag men nog een korten lichtbundel de kern verlaten, maar met het bloote oog was hiervan evenmin iets te bespeuren als van een staart, wat trouwens bij het aanbrekende daglicht niet verwonderde. In den kijker bleef ze nog langer zicht baar, maar vóór kwart voor drieën was ze voor het bloote oog reeds verdwenen. Het is me in de laatste dagen gebleken, dat enkelen de planeet Venus, die thans morgenster is, voor de komeet hebben aangezien. Venus gaat om dezen tijd eerst te drie uren op; ze is veel hel derder en staat vrij ver rechts onder de komeet. Wie de komeet onder deze tamelijk ongunstige omstandigheden niet hebben mogen ontdekken, kunnen zich troosten met het vooruitzicht, dat zij in het laatst van Mei aan den avondhemel in het Westen zal verschijnen, en met de hoop, dat de laatste week van Mei wat minder wind en regen moge bren gen dan het begin". Op 1 Mei waren bij de Landbouw-Onder- liDge reeds aangesloten: In Groningen 6/1 landbouwers, Friesland 1186, Drenthe 781, Overijssel 79, Utrecht 210, Noord-Holland 1848, Zuid-Holland 726, Zeeland 299, Noord- Brabant 96, 't geen een totaal geeft van 5876. Deze landbouwers keeren gezamenlijk een jaarloon uit vanGroningen f 1.212.136, Friesland f 2.155.366, Drenthe f 576.790, Overijssel f 116.859, Utrecht f 246.680, Noord-Holland f 1.944.966, Zuid-Holland f 1.174.138, Zeeland f 850.433, Noord-Bra bant f 220.937, totaal bijna 8i/2 millioen gulden. Hierdoor zijn dus bijna 25000 arbeiders vrijwillig verzekerd. Dewijl het totaal aan tal landarbeiders in ons land 400000 be draagt, vallen er echter nog zeer velen buiten de verzekering; waarschijnlijk zal de jaarpremie 1 a U/o bedragen, terwijl in het wetsontwerp door de regeering inge diend, gemiddeld over 4 o/0 gesproken wordt. Laat dit aan uwe zieken lezen en, hoe ontmoedigd zij ook zijn, toch zullen zij een straal van hoop bewaren. Gy vindt hier een voorbeeld van genezing door de Pink Pillen van een zeer ernstig geval, dat weer eens aantoont dat Pink Pillen genezen wanneer andere middelen hebben gefaald. De heer M. Heurkens, wonende bij den heer Thijssen, Kreupelstraat, no. lila, te Boxmeer, oud 62 jaren, schrijft ons liet volgende: „Ik heb aan groote zwakte en groote bloedarmoede geleden. Mijn gezondheids toestand was zoo ongunstig geworden dat ik voor mijn leven was gaan vreezen. Na zonder sueces vele geneeswijzen te hebben beproefd die geen andere uit werking hadden gehad dan dat zij mij veel geld hadden gekost, heb ik toen de Pink Pillen willen gebruiken, waar van iedereen zooveel goeds zegt. De Pink Pillen zijn zeer gunstig voor het herstel van mijn gezondheid geweest en hebben mij een zoo volkomen ge nezing bezorgd, dat ik zeggen kan dat al mijne wenschen zijn verhoord." Het bestaan van een ziekelijk mensch voortslepen, op zijn gelaat de sporen van lijden dragen, zich nooit gezond en krachtig gevoelen, dat is het lot van vele menschen. Duizenden hebben zoo geleefd, in kwellingen, in pijnen, tot op den dag dat zij, dank zij de Pink Pillen, krachtige menschen vol gezond heid zijn geworden. Uwe pijnen behoeven dus geen reden tot wanhoop te zijn. De Pink Pillen hebben dikwijls men schen genezen wie geen enkele andere geneeswijze had kunnen helpen. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Huirgerlfjke §ta»d. Dussen, over de maand April. Ondertrouwd: Gorrit Wijtvliet en Maria Theodora van RooijJohannes Heijmans en Lucia van Dortmont; Ja cobus Johannes Poel en Cornelia Stoor vogel; Johannes Schalken en Maria van Oorschot. Getrouwd: G. F. Hille, 27 j., en J. A. de Wit, 25 j.; J. Heijmans, 45 j., en L. v. Dortmont, 42 j.; G. Wijtvliet, 33 j., en M. T. v. Rooij, S3 j.J. J. Poel, 31 j., en Cornelia Stoorvogel, 34 j. Geboren: Antonia Cornelia, d. v. I. de Graaf en N. v. d. Mooren; Adriana Helena, d. v. J. Kivits en M. Eijkhout; Johanna Maria, d. v. J. Vingerhoets en D. Heijmans; Johanna, d. v. G. Haspels en W. E. SchoutenMargje Wilhelmina Margaretha, d. v. M. Jager en M. Visser; Jacoba, d. v. J. v. Dortmont en E. Kouwenberg; Johanna Helena, d. v. W. Domenie en W. S. GrootElizabeth Anna, d. v. J. de Peuter en A. Ver hoeven IJda, d. v. M. v. Tilborg en H. HogenkampRegina Petronella, d. v. A. v. Dortmont en J. v. d. Pluijm; levenloos kind van P. A. d. Dunnen en A. v. Strien. Overleden: Maria Huberdina Vet- jens, 17 m.; Frans van Dortmont, 87 j wedn. van Anna Heijmans; Adriana Baijens, 80 j, wed. van Jan Ansems; Adrianus Waltherus Schelle, 17 d.; Sebastianus R. van Velthoven, 6 w. Vertrokken naar: Oss, Johannes J. Kamp; Almkerk, Willem Donkersloot; Rotterdam, Willem van Wijngaarden met gezin; Meeuwen, Cornelis van der Stelt met gezin; Terheijden, Cornelia van Tetering; Stratum, Petrus A. M. van Honsewijk; Venraai, Betsij en Anna Rietra; Dordrecht, Cornelis J. P. van Mild met gezin; Goorle, Johan W. Heessels. Ingekomen van: Utrecht, Maria H. Dekker; Almkerk, Sophinus Kievits met gezin. Veen, over de maand April. Geboren Janake, d. v. N. Schreuders en C. V09; Andriena, d. v. W. Sonne* veld en A. E. v. Wijk; Mechel, d. v. J. Kraai en J. Vos. Overleden: Govert van Pinksteren, 3 m. Meeuwen, van 1 tot 15 Mei. Getrouwd: P. W. de Raad, 30 j. en C. G. Lankhaar, 27 j. Geboren: Elisabeth, d. v. W. de Graaff en M. de Fijter. Vertrokken naar Capelle, T. van Dron- geleu; Sliedrecht, A. de Ruiter. Ingekomen van Rijswijk, P. Schoen makers en gezin. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 13 Mei. Openbare dronkenschap: W. V. te Heusden, 3 d.; A. Z. te Werkendam, H. S. te Dussen en D. M. V. te Veen, elk f3 subs. 3 d.; A. B. te Genderen, f 2 subs. 2 d. Overtr. leerplichtwet: P. v. d. O. te Almkerk f 3 subs. 3 d., C. P. te idem, f 3 subs. 1 d. en G. K. te De Werken, f 5 subs. 3 d. Overtr. vischdelict: G. D. en J. V. te Almkerk, J. P. te Woudrichem en C. v. W. te Veen, elk f3 subs. 2 d.; H. H. en C. H. te Woudrichem, f 5 subs. 2 d.; G. T. te Veen en M. P. v. G. te Haarsteeg, elk f 2 subs. 2 d.; A. R. te Sleeuwijk, f2 subs. 1 d.; B. W. J. W. te Woudrichem en H. D. te Andel, elk 2 X f 3 subs. 2 X 2 d.; A. V. te Veen 2 X f 10 subs. 2 X 4 d.; W. d. B. te Heusden, vrijgesproken. Overtr. rijwielreglement: P. v. E. te Nieuwkuijk, C. v. B. te Almkerk, A. V. en P. H. te Heusden, elk f 3 subs. 3 d. Overtr. prov. reglement: A. D. D. te Andel, f 3 subs. 3 d.; H. K. te Gen- dringen, f 1 subs. 1 d.; G. V. te Wijk, t 5 subs. 5 d. Overtr. paardenfokkerijG. B. te Babyloniënbroek, f 15 subs. 5 d. Overtr. scheepvaartreglement: C. K. te Sliedrecht, 3X13 subs. 3 X 3 d. Overtr. melkverordening: A. d. G. te Do Werken, f 10 subs. 5 d. Overtr. verord. De Werken: J. C. P. te De Werken, f3 subs. ld. Een trekdier onbeheerd laten staan: W. C. V. te Herpt, f 1 subs. 1 d. Vee laten loopen op eens anders grond: L. v. W. te Wijk, f 5 subs. 5 d. In staat van dronkenschap de orde verstorenP. J. v. R. te Hedikhuizen, f 5 subs. 3 d. Burengerucht verwekkenL. S. te Wijk, f 5 subs. 4 weken tuchtschool. die hun welbegrepen belang behartigen en tevens ons blad willen steunen, adverteeren liunne huwelijks- geboorte en overlijdensberichten uitslui tend in dit blad, dat de groot ste publiciteit in deze streek en omgeving heeft. ZU kondigen er hunne za ken in aan en zullen direct een gunstig gevolg daarvan ondervinden, daar het debiet van stonde zal toenemen. Zjj verzoeken hunnen Nota ris alle verpachtingen en ver- koopingen in dit blad te plaat sen en zij zullen de hoogste prijzen maken. Neemt de proef! DE ADMINISTRATIE. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 81832 stuks. Hoendereieren van f 3,05f 4,45 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 14 Mei 1.44 M. 0.98 M. N A.P. 15 1.68 1.29 16 1.72 1.42 Waterhoogte Maastricht (brug). 16 Mei 0.70 M. boven 0. 17 031 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 16 Mei 3.25 M. boven 0. 17 3.25 ^d»erlets(ië!i. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam. zal op Donderdagen 19 en 26 Hei 1910. telkens des namiddags 8 uur precies, in het Café WINK" aldaar, voor de Erven van den heer ANDRIES VISSER Jz., publiek verkoopen: Het Hurgerwoonliuïs met ERF en afzonderlijk SCHUURTJE, aan den Sasdijk no. 114, te deWerken, kadaster A 1329, groot 1 Are 90 Centiaren, met voetpad over het Oostelijk ert van den heer H. BOGERS. Rreeder bij biljet omschreven. 6. J. METTR0P, Specialiteit in het encadreeren van Gravures en Photographiën. Uitgebreide Afd. Noord-Brabant. Het BESTUUR vin bovengenoemde Afdeeling maakt bekend, dat de keuringen voor inschrijving in het Stamboek zullen plaats hebben op dezelfde dagen der ■•r«v. premiekeu ringen van Merriën en wel: te Eindlioven 31 Hei Oss 3 Juni Heusden V Juni Kergen op Zoom O Juni Zevenbergen 14 Juni 3-jarige Merriën en Hengsten kunnen een half uur vóór de premiekeuring aan- i vangt aangeboden worden, terwijl de andere Merriën beoordeeld worden tijdens de 1 premiekeuring. Namens het Bestuur voornoemd, De Secretaris, A. BAX Gz. Marktberichten. Terstond gevraagd: goed kunnende werken, bij G. J. REAS, Vleeschhouwer, Heusden. op Yrjjdag ÏO Juni a s., des voor middags m uur, in „CONCORDIA" te Heusdenvan te Veen en te Hedikhnizen. En voor zeven jaren zijnde het buitentalud van de Bastions „Hoorn" en „Nassau" te Heusden. Breeder bij biljetten omschreven. De Rentmeester, FALCK. Huize Munnikenhof t e W ij k bij Heusden, de Bruine Witvoet Stamboek en Premiehengst bekroond op de j.l. gehouden Rijks keuring te 's-Bosch met 500 gulden. Deze hengst is van beroemde ouders en aangekocht in Oost-Friesland door den Heer HEUFF-CELLENDONK Kerk Avezaath bij Tiel. Hekgeld 8 gulden bij de eerste toelating te voldoen. Voortaan eiken Woensdag bij J. BUIJS te Herpt. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardiugeii, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilbelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. OPGERICHT 1823. Telegram-adres: BOS Co. Telefoon 523. Prinsengracht 417—419, Fruitmarkt Marnixstraat 232—234, maken geregeld de hoogste marktprijzen. Verkooprekening, en desgewenscht betaling, terstond na verkoop. Ook Groenten, Aardappelen en Fruit voor Engeland. Referentie: Twentsche Bankvereeniging B. W. BLIJDENSTEIN Co., Amsterdam. Rotterdamsche eierenTfiling, 's-HERTOGENBOSCH, Ververstraat A 354. W ERK ENBAM. De zetting der boter is deze week op de markt 55 ets., in de winkels dus 60 et pet half kilo. Ei'ren 0.75 de 26 stuks. BESOOI JEN. 17 Mei. De prijs der Boter was heden f 1.28 1.36 per Kilo. Aangevoerd 4( 0 K.G Eieren f 0.95 de 26 stuks. GORINCHEM, 16 Mei. Op de veemarkt waren aan gevoerd 213 runderen. 10 nuchtere kalveren, 2' vette varkens 1141 biggen, 1 i schapen en 850 lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 210 290, kalfvaarzen f 140 a 190 guiste vaarzen 90 a 140, melkkoeien f 160 a 220, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a - pinken f 60 a 110 graskalveren f - anuchtere 7 a 11, schapen f a lammeren f a biggen f - a per stuk. Vttte varkens 27'/j 28 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorris tarwe f 9,- a 9,25 roode dito 8 75 a 9.- witte dito f 8 25 a 8.75 inl rogge f 5.10 a 5.60 buitenl dito f 5.90 a 6.40 gerst f 4.41 a 6. - haver f 3.50 a 4.25 duivenboonen f a -. - blauwe erwt n f a mats, 75 pond, f 5.10, a 5.75 alles per heet. Boter 60 a 65 et. per haf kilo Meren f 0.85 a 0.95 per 26. Kippen f 0.80 a 1.— per stuk. ROTTERDAM, - 17 Mei. Op de veemarkt waren heden aang voerd 765 vette runderen, 1339 magere dito. 342 vette en graskalveren, 626 nuchtere kalveren, 335 1 schapen of lammeren, 439 varkens, 152 biggen. De pry zen waren als volgt: runderen le kwaliteit j 78 2e kw 64 cent, kalveren le kw. 120, 2e kw. 9 ct. schapen le kw. 6 2e kw. 4 6 et. vette varkens 59 a 54 ct. licht soort 54 a 52 ct. per kilo. Nuchtere fokkalvren f 15.— a 24.idem voir de slacht f 7 00 a 1 00 Biggen f 1.60 a 1 90 per week Op de botermarkt wrden aangevoerd 135/8 en 39/16 ton en 266 stukken van een half kio. Prijs le kwali teit f 52 2e kw f 48, 3# kw. f 46. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren 3 10 a 3.30, Overmaassche dito f 3 30 a 3 50 per 100. mm® ib c Telegram-adresIIUMMSTI. Interc. Telef. No. 443. Belasten ïich met den aan- ea verkoop ran Effecten op binnen- en buitenlandsche beurzen. Verzilveren coupons, buitenlaudsrh bankpapier en munt. Koopen en verknopen wissels op binnen- en buitenland, tot de meêst eonenrreerende prijzen. Openen Rekening Courant met rentevergoeding. kiemen gelden a deposito, met onderpand Tan Effecten. Geren voorschot op soliede effecten. Sluiten prolongatiën. Vestigen speciaal de aandacht op hunne noteering van GEÏIEENTE-LEENINGEN en INCOURANTE WAARDEN, welke Woensdag en Zaterdagavond verschijnt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3