zoodanig niets te maken. Het bestuur van het vakverbond heeft op een ver gadering, met spoed bijeengeroepen, besloten het er niet bij te laten zitten. De uitvaart van Koning Eduard heeft onder de grootste belangstelling met de meest luisterrijke praal plaats gehad, 't Weêr was zeer warm en onder de tienduizenden toeschouwers, die in ademlooze stilte de plechtigheid bij woonden, kwanen dan ook vele geval len van zonnesteek voor, terwijl de ambulancen 't druk hadden met het vervoeren van hen, die door de over- volte flauw vielen. Langs den weg waren 35000 man troepen opgesteldhet geheel bood een eenig belangwekkend schouw spel. tMaatseltik Nieuws. Deusden, 21 Mei. In de rivier de Maas te Nederhemert, Riet- schoof, vischwater van den heer Peletier te Utrecht, pachter A. van Rijswijk te Aalburg, werden in den nacht van 18—19 Mei door de rijksveldwachters alhier een ploeg Wou- drichemsche visschers bekeurd wegens vis- schen met den zegen zonder vergunning. Twee Woudrichemsche zalmdrijvers hadden Woensdagnacht het buitenkansje vlak voor de stad een zalm van 24 pond te bemachtigen. Hij werd den volgenden morgen direct naar den afslag te Kralingen verzonden. Door den brigade-commandant der Kon. marechaussee en den gemeente-veld wachter v. d. Wiel alhier werd een wees jongen opgespoord, die te Elsho"A-%e.n zijn verplegers ontvlucht was. Toen de knaap bemerkte, dat de politie hem op de hielen zat, koos hij het vrije veld, door slob en sloot, maar 't mocht niet baten. In de kazerne werd hij door den heer R. (gemachtigde van het Weeshuis) van drooge kleeren voorzien. Woensdag werden hier twee gezinnen gerechtelijk op straat gezet. Zoo iets levert altijd een treurigen aanblik op. Beiden ver dienden echter niet beter. Huishuur werd gewoonweg niet betaald. De vrouw uit het eene gezin met 5 kinderen wier vader zich niets aan zijn gezin laat gelegen liggen werd uit medelijden, tot na hare bevalling, in het Diaconessenhuis opgenomen, terwijl het andere gezin in een schuurtje een voor- loopig onderkomen heeft gezocht. De komeet van Halley is hier natuur lijk ook druk besproken. Of men geloofde dat de wereld zou vergaan? Weineen, ieder lachte er mede; doch dat nam niet weg, dat een 30 a 40-tal dier lachers gedurende den nacht rondliepen, telkens hopende iets te zien, om ten slotte door regen en on weer naar huis te trekken. Men vertelt, dat iemand, meenende dat het toch den laatsten dag was, zooveel taartjes heeft ge geten, dat de machine inwendig geheel over stuur is. 't Is alles maar verbeelding met die ko meet, zeggen de leuke lui, nu 19 en 20 Mei achter den rug is. Wat echter geen verbeelding is, is dat de rijwielhandelaar Swagemakers alhier een staande klok verkocht voor f 625, die hij van een familielid voor circa f 50 had ge kocht. Dat is eerst zaken doen. Te Oudheusden kochten 2 antiquairs een uit marmer gebeitelde schoorsteen, men zegt voor f 600. Hij stond in eene gewone boerenwoning, die in vroegere jaren de vergaderzaal van schout en schepenen is geweest. Eetlien. Aan de deelgerechtigden in de opbrengsten der gemeentegronden alhier is f 10 per hoofd uitgekeerd. Door den plaatsvervangenden dis tricts-veearts te Heusden is alhier onder het vee van G. van Mersbergen miltvuur geconstateerd. Het cadaver is onder politie toezicht verbrand en de wettelijk voorge- geschreven maatregelen zijn genomen om uitbreiding der ziekte zoo veel mogelijk te voorkomen. In de plaats van den heer W. Hon- coop, die naar N.-Amerika vertrokken is, werd tot lid van het bestuur van de z. g. gemeent gekozen de heer Staal. Heden (Zaterdag) herdenken de echte lieden G. de Jong en G. Verdoorn den dag, waarop zij voor veertig jaren in het huwelijk traden. Het zal den krassen oudjes niet aan belangstelling ontbreken. Capelle. 2e Pinksterdag bevond zich t n de kom dezer gemeente een wagen met zigeuners, die begrijpelijkerwijs eenige be langstelling wekten. Den volgenden dag vertrokken ze in de richting Waspik. Door de brandassurantie-maatschap pijen, die betrokken waren bij den op 2 Mei j.l. alhier gewoed hebbenden brand, is aan de personen die wisten te beletten dat de school en enkele woonhuizen ook een prooi der vlammen geworden zijn, een flinke gift ter hand gesteld. - J.l. Maandagmorgen werden de be woners dezer gemeente gewekt door de liefelijke tonen van de fanfare „Sirena" uit Vrijh.-Cappel, die op hare wandeling aan het z. g. dauwtrappen was. De Pinksterdagen zijn alhier rustig verloopen. Behalve een paar kleine klop partijen zijn er heelemaal geen vechtpartijen voorgekomen, wat op die dagen wel een zeldzaamheid is. De heer P. Michaël, onderwijzer aan de openb. lagere school in de kom alhier, ontving dezer dagen zijn benoeming tot onderwijzer met verplichte hoofdakte te Wijk (N.-B.). Wflk. Aan den heer P. J. van Woer- kom, hoofd der openb. lagere school alhier, is op diens verzoek tegen 16 Augustus a.s. op de meest eervolle wijze ontslag verleend. De milicien J. v. d. P. alhier, van de lichting 1910, is als ongeschikt voor den militairen dienst finaal afgekeurd. Een zelfde afkeuring, doch niet definitief, trof den milicien der zelfde lichting J. v. R. te Veen. *SIeeuwyk. Dinsdag j.l. geraakte C. P., broodbakker alhier met paard en wagen van den hoogen dijk. Het paard bleef ongedeerd, terwijl de wagen eenigBinds beschadigd was en een raam van eene woning, waartegen de wagen gevallen was, geheel verbrijzeld werd. Raamstloilk. Mej. M. van Aalst, thans te Schijndel woonachtig, slaagde dezer dagen voor de akte lager onderwijs. Pouderoüea«Evenals andere jaren is alhier de landbouwer N. Calbach weer de eerste die nieuwe aardappelen gerooid heeft van den kouden grond. Veen. Door de leden der zangver- eeniging „Excelsior", is aan hun directeur, den heer Verbeek, als bewijs hunner ver eering een horlogeketting met inscriptie in goud ten geschenke gegeven. Valburg;- Dinsdag hadden hier een paar ongelukken plaats, die goed afliepen. Een meisje, bij A. M. gelogeerd, oefende zich in het fietsen, zij scheen het echter in deze kunst nog niet ver gebracht te hebben, want zij reed pardoes in een sloot, doch kon zich zelf redden. Even later viel het tweejarig zoontje van M. N. ongeveer op dezelfde plaats in de sloot, doch werd door v. E., die in de nabijheid werkzaam was, spoedig gered. Valst Tot onderwijzeres aan de o. 1. school alhier is benoemd mej. J. Büller te Gorinchem. Druneil. Door den plaatsvervangen den districts vees rts te Heusden werd alhier een geval van miltvuur geconstateerd bij een rund van J. Klomp. De wettelijk voor geschreven maatregelen werden toegepast: het cadaver is verbrand. Herpt. Bij het ingetreden prachtige zomerweder, is alles in de natuur als met een tooverslag veranderd. Vele graangewas sen die bepaald slecht stonden, trekken hard bij. De vroege aardappelen ontwik kelen zich prachtig. De bieten die uitge zaaid waren en juist een koude natte week hadden getroffen komen slecht uit zoodat men heden hier verschillende akkers zag omdoen om opnieuw te worden bezaaid. Nederhemert. (N.-Z.) Onze dorps genoot E. v. d. Werken, werkzaam aan het kanaal Drongelen's Hertogenbosch, had Woensdag het ongeluk met een dwarsligger der spoorrails te vallen. Zijn schouder was geheel uit elkaar. Naar De» Bosch ver voerd werd hem aldaar geneeskundige hulp verleend. Maandag j.l. had alhier de aange kondigde openluchtsamenkomst plaats van den ring „Heusden en Altena" van het Ned. Jongelings-Verbond, op een daartoe door de baronesse Van Nagell welwillend afgestaan terrein. De samenkomst werd door den ring- voorzitter ds. Koolhaas geopend. Als sprekers traden achtereenvolgens op ds. Ruisch van Dugteren van Heusden, ds. Trillaard van Aalburg, J. Hoogewerf van Rotterdam, bondsbestuurslid, ds. Hen gel van Boxmeer, ds. Lans van Doeveren ds. Pannebakker van Nederhemert, die allen in korte trekken het nut en doel der jonge- lingsvereenigingen schetsten of daarop be trekking hebbende onderwerpen inleidden, tevens de toehoorders opwekkende de jonge- lingsvereenigingen met raad en daad te steunen, omdat de leden dier vereenigingen, het opkomende geslacht, de latere kracht der maatschappij, de kern van het geestelijk leven der kerk zullen vormen. Van heinde en verre waren ouden en jongen te zaam gestroomd, om op het schoone eiland van Nederhemert van deze bijeenkomst te genieten, waartoe vooral ook het schoone weder meewerkte, zoodat, wat de opkomst betreft, deze vergadering alles zins geslaagd mag heeten, te meer nog, daar de orde en rust door geen enkelen wanklank werden verstoord. Ktossilill. Een gerommel en gerinkel of de komeet haar vernielingswerk was be gonnen, klonk hier Dinsdagnamiddag over den Maasdijk nabij de groote kerk, waarop vele nabij wonenden uit hunne huizen kwa men gesneld om te zien wat er gaande was. Wat was het geval? Bijna de geheele ladieg tonnen en kisten was van een bierwagen afgegleden. Gelukkig waren de flesschen ledig en slechts een 'klein getal was ge broken. Zaterdag had te Kerk-Driel eene verga dering plaats van het spoorwegcomité „De Maaskanter" met eenige polderbesturen en particulieren in de Bommelerwaard om te bespreken en eventueel voor te bereiden een doortrekking der reeds ontworpen spoor lijn NijmegenWychenMaaskantDreu- mel naar Hedel of Zaltbommel, waarvan we in 't kort het volgende melden Doortrekking der reeds tot Dreumel ont worpen lijn via Heerewaarden (langs den dijk), Rossum (buiten langs), Driel naar Hedel, acht de ingenieur, de heer Den Boesterd, levensvatbaar. Bij een eventueels doortrekking tot Hedel of Zaltbommel, meent spreker nevens provinciale- en ge meentelijke bijdragen op een flinke rijks subsidie te mogen rekenen, zoodat een klein aandeelenkapitaal ter plaatsing zou over blijven. Wat betreft de te volgen richting deelt een afgevaardigde uit Maas en Waal mede, dat om handelsbelangen en de Bossche markt in Maas en Waal een aansluiting op Hedel boven Zaltbommel geprefereerd wordt. Door een afgevaardigde uit Zaltbommel wordt het plan opgeworpen om verbinding te maken met Zaltbommel en eventueele doortrekking op Heusden. Eenige groote gemeenten zouden dan ook gebaat zijn. Spreker wijst er verder op dat hoegrooter de belangen zijn hoe meer men ook van een rijksbijdrage kan verwachten. De ingenieur zegt een doortrekking op Heusden niet te hebben uitgewerkt. Even wel meent hij toch te moeten wijzen op de overbrugging van het Heusdensch kanaal; dat zou ook een zeer groot bezwaar wezen. Bij doortrekking tot Hedel of Zaltbommel moet ook iets gevonden worden op de schutsluis te St Andries. Met 't oog op daar te maken en reeds in uitzicht gestelde kunstwerken is dit bezwaar gemakkelijk te overkomen. Daar besturen van boven Zaltbommel gelegen gemeenten en polders, hoewel uit- genoodigd, niet zijn opgekomen, wordt na breedvoerige discussiën besloten de door trekking tot Heusden in een volgende, spoedig te beleggen vergadering andermaal aan de orde te stellen en ook dan de be trokken besturen, benevens Hurwenen,uit te noodigen. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 14 Mei '10. Afwezig: wethouder Van Krugten, wegens ongesteldheid. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de secretaris lezing geeft van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling, dat de volgende stukken zijn ingekomen: 1. Besluit van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot onder- handsche verhuring van het benedengedeelte van het gemeentebuis. 2. Besluit van Ged. Staten, houdende goedkeuring der in de vorige vergadering genomen besluiten tot af- en overschrijving op de begrooting 1909. 3. Besluit, houdende goedkeuring van het kohier van den Hoofdelijken Omslag 1910 tot een bedrag van f 3500. 4. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende mededeeling, dat zij hunne beslissing aangaande het raadsbesluit tot wijziging der bouwverordening hebben verdaagd. 5. Een missive van Ged. Staten meteen aantal bijlagen omtrent de drinkwatervoor ziening aan de buurt Kille, waarin wordt verzocht een bedrag van f 10C0 beschikbaar te stellen voor het stellen van twee pomp- installaties met ontij zeringsinrichtingen. Wordt besloten aan dit schrijven geen gevolg te geven. 6. Vervolgens wordt aangeboden een ver slag bedoeld in art. 52 der Woningwet en het verslag van den toestand der gemeente over 1909. 7. Een adres van het Bestuur der Bijz. school te Sleeuwijk om eene bijdrage uit de gemeentekas ter uitreiking voor beloo ningen en eereblijken wegens getrouw schoolbezoek. Hierop wordt afwijzend beschikt. 8. Wordt overgegaan tot benoeming van leden en plaatsvervangende leden voor de stembureaux in deze gemeente. Do leden en plaatsvervangende leden, welke gedurende het afgeloopen jaar zijn benoemd geweest, worden thans weder be noemd. 9. Wordt besloten tot af- en overschrijving van eenige posten op de begrooting 1909. 10. Worden een 40-tal artikelen van eene ontworpen politieverordening behandeld. De verdere behandeling wordt verdaagd tot eene volgende vergadering, waarna de Raad in geheime zitting overgaat. Ker kn ieuw». Aalst. Ds. Davelaar, predikant bij de Geref. Gem. alhier, heeft voor het beroep naar Poortvliet bedankt. Sprang. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. te Ooltgensplaat, door ds. P. van Toorn, predikant alhier. Gameren. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk, ten behoeve der Geref. Zendingsbend, bracht ruim f 15 op. Kruchem. Ds. W. Bieshaar van Zetten, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier, bedankt. Stnrger!f|ke Stand. Almkerk, van 1 tot 19 Mei. Ondertrouwd: Wouter Nederveen, 31 j. en Petronella Kilwinger, 27 j Peter Huibert van der Meijden, 28 j. en Wilhelmina Johanna Swart, 29 j. Getrouwd: J. Heijstek, 27 j. en A. Heijstek, 32 j. Geboren: Jan, z. v. M. v. Wijk en M. Duijzer; Elizabeth, d. v. J. Visser en A. Walraven; Levenl. kind v. C. Sprangers en M. Noorloos; Levenl. kind v. Joh. Buchner en A. Nieltenlaak. Overleden: Jan Kasen, 87 j., wed. v. J. v. d. Koppel; G. Bezemer, 3j. Werkendam, van 13 tot 19 Mei. Geboren: Pietronella Christina, d. v. C. W. Kieboom en E. P. C. A. v. Aken Arie, z. v. P. v. d. Heuvel en A. P. de Man; Jan, z. v. G. v. d. Stelt en P. v. Andel; Gerrit, z. v. J. Groeneveld en C. Kraaijeveld; Gerrit, z. v. C. P. Paans en A. Visser. Overleden: Lijsje de Jong, 63 j., echtg. v. C. P. Kornet. Dewerken en Sleeuwijk, van 13 tot 20 Mei. Ondebtrouwd: Johannes Hendricus v. d. Werken, 30 j. en Jenneke Johanna Visser, 23 j.Dirk van Vuuren, 34 j. en Jacoba de Kloe, 23 j. Getrouwd: Jan Willem Rijkers,23 j. en Johanna Maria van Os, 21 j. Geboren: Anton, z. v. G. Rosier en A. Holwerda; Cornelis, z. v. A. v. d. Stelt eD L. W. de Peuter. Overleden Arie Cornelis Visser, 3 wk.Johannes de Hoog, 2 wk. PREDIKBEURTEN, 22 Mei. Geref. kerk A. vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 ds. Both. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Brakel, vm. 9.30 u. 2 u. ds. P. van 't Zand. Geref. kerk vm. 9.30 en nm.2u. ds. Vonk. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. de heer A. Oost. u., ds. Pannebakker. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. J. Benders uit Rijswijk. van Meischke. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 u. en n.m. 5.30 u. ds. Grüntke, Ev. pred. te Hasselt. Uitwijk, vm. 9.30 u. ds. E. Klomp uit Meeuwen. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en ttidig in te zenden. Binnenland. De tegen 7 Juni benoemde nieuwe Minister van Justitie, mr. Regout, is uit Brussel, alwaar hij als commissaris- generaal bij de tentoonstelling de Nederl. afdeeling opende, te 's Gravenhage te ruggekeerd. Aan het Centraal-Station te Amster dam is gearresteerd de brievenbesteller P., die op heeterdaad betrapt werd op diefstal. In de woning van P. is een huiszoe king gedaan, waarbij een belangrijke hoeveelheid effecten en andere voorwer pen van waarde in beslag genomen werd, als vermoedelijk van diefstal van post stukken afkomstig. Bij onderzoek is inderdaad gebleken, dat de effecten, ter waarde van 10,000 francs, afkomstig zijn uit een postpak ket, dat eenige jaren geleden gestolen werd; P., die al 8 jaar bij de Postpak- ketdienst in betrekking was, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij is naar het Huis van Bewaring overge bracht. Te Almelo is een negen maanden oud kind van den fabrieksarbeider V. gestikt, doordat het een spoeltje eener naaimachine in het mondje had ge stoken. Een man, zich schrijvende P. van Leeuwen, heeft uit Leiden een dreig brief geschreven aan den minister van financiën en vroeg daarin om f 1000. Het geld moest op een bepaalde plaats worden afgegeven aan een man met een versch afgesneden groenen stok bij zich. De man zegt zwervende te zijn. Later is hij door de politie te Leiden aangehouden. Hij draagt werkelijk bo- vengenoemden naam en is een jaar of vier geleden als bediende aan het se- menarium te Katwijk ontslagen wegens wangedrag. Hij bracht ook geruimen tyd door iu een rijkswerkinrichting. Vermoedelijk is hij niet toerekenbaar. Hij is naar den Haag overgebracht om in verzekerde bewaring te worden gehouden. Vooral met het oog op de buitenge wone drukte, welke het politiekorps de volgende week bij de Julianafeesten te Amsterdam te wachten staat, en omdat het aantal bouwvakarbeiders, die werken steeds grooter wordt, is de politie met 50 rijksveldwachters versterkt. Overwo gen wordt om nog meer manschappen der rijkspolitie te Amsterdam te deta- cheeren. Haar wordt speciaal het bege leiden der werkwilligen opgedragen. In den stand van het conflict treedt zeer langzaam, bijna onmerkbaar, een wijziging in die voor de zijde der pa troons niet on gunstig schijnt. Bij het 150- tal werklieden, dat zich in het begin der vorige week bereid verklaarde den arbeid te hervatten, voegen zich steeds nieuwe, en telkens worden dan ook nieuwe werken opengesteld. Ook neemt het aantal metselaars en opperlieden van buiten, die te werk gesteld worden, toe. Naar van werkliedenzijde werd mede gedeeld, bestaat onder hen nog volko men eenstemmigheid in het voornemen om den strijd te blijven volhouden, en en werd op de besturen nog geenerlei pressie geoefend van den kant der leden, om de zaak verloren te geven. In zake de arrestatie van den Haag sehen journalist den heer M. van Raalte, bij Roosevelt's aankomst in Den Haag op last van den politie-inspecteur van Rossen, verneemt men, dat de wn. bur gemeester, als hoofd der politie, het rapport der politie omtrent het door hem gelaste onderzoek heeft ontvangen. Uit de verklaringen van den inspec teur zou blijken, dat hij niet meer heeft volgehouden, dat de journalist, voor hem staande, hem een slag in het gezicht heeft gegeven, maar nu zou beweren, dat hij de trap van het perron afgaande, met een opdringende menigte aehter zich, een slag in den nek zou hebben gevoeld, waarvan hij den heer van R. verdacht. Te Dinxperlo heeft de arbeider B. R. een dubbelen moordaanslag gepleegd. Eerst viel hij den bejaarden arbeider te K. met een dolk aan en bracht hem ernstige wonden aan het hoofd toe. Vervolgens werd de vrouw van den arbeider G. N. met een dolk zwaar ge wond. Toen de politie hem wilde arresteeren, schoot hij met een revolver op den gemeente veldwachter, die tot zelfverdediging met zijn revolver R. een kogel in den voet schoot. Het publiek, dat de politie te hulp kwam, sloeg den dader met zware knuppels, tot hij in arrest was. Zijn broer, die hem hielp, is nog zoek. Een later bericht meldt: De woede der bewoners van de buurt schap Boesveld, bij Dinxperlo, waar de gearresteerde B. R. woont, is zoo groot, dat men zijn woning grootendeels heeft afgebroken, in de hoop, dat hij en zijn familie daar niet meer zullen gaan wonen. Ook zijn eenige personen met knuppels gewapend erop uitgegaan om den broer van B. R. op te zoeken, teneinde hem aan de politie over te leveren. De politie te Hoorn heeft aangehou den zekeren F., afkomstig uit Bolsward, die eenige jaren in Amerika had gewoond en zich thans voordeed als een rijke Amerikaan. Na te Wormerveer een rijwiel te hebben buit gemaakt, kocht hij in den omtrek van Hoorn met een commis- sionnair in vee voor ongeveer f 11.000 aan stieren, koeien, vaarzen, enz., voor gevende dat deze 25 Augustus naar zijn gronden in Amerika moesten worden vervoerd. Hij had verder in een hotel gelogeerd en verteringen gemaakt en werd aangehouden toen hij in het rijtuig stapte. Bij onderzoek bleek hij geen cent te bezitten. Aan de Pruisische grenzen bij Dinx perlo heeft Woensdagavond een ernstige botsing plaats gehad tusschen de Prui sische commiezen en een grensbewoner. Deze laatste had een wagen met meel uit Nederland naar Pruisen gesmokkeld. Toen de vervoerder zich met zijn wagen nog op Nederlandscli gebied bevond, wilden de commiezen hem in arrest nemen. Bij het verzet werd een der commiezen gewond. De smokkelaar moest voorloopig een boete van 235 mark betalen. Bij de Nederlandsohe politie is een klacht ingediend wegens het onbevoegde optreden van Pruisische commiezen op Nederlandsch gebied. Te Bussem is een geval van pokken geconstateerd bij een eenjarig kind. In den sigarenwinkel van den heer H. C. H., in de Witte de Withstraat, te Rotterdam, liep Woensdagavond een man binnen, die aan de winkeljuffrouw verzocht hem een gulden te wisselen. Toen de juffrouw de toonbanklade open de om aan zijn verzoek te voldoen, deed hij over de toonbank heen een greep in de lade. De juffrouw was hem te vlug af, schoof de lade dicht, waardoor de hand van den ladelichter in de klem Vertrokken naar Arnhem, Adr. Coo- mans; Groot-Ammers, Lijntje Ripzaat Woudrichem, Jenneke Vink; Werken dam, D. A. v. Ooijen en vrouwSleeu wijk, Wed. J. C. v. Drunen; J. M. de Horn; Dussen, Gijsbertus Strik Gorin chem, A. C. Verbeek en gezin. Ingekotnen van Dussen, W. A. Borstlap en C. Verhoeven, vrouw v. B. J. Ceton met gezinSleeuwijk, Jan Willem Rijkers. Ingekomen van Gorinchem, Cornelia Maria den Haan; Almkerk, D. A. v. Ooijen en vrouw, Wilhelmina v. Daalen en Cornelia Verlee. Heusdenvm. 10 u. geen dienst, nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. Van der Pol. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, nm. 2,30 en nm. 6 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Davelaar. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 u. en nm. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 ds. Van Asch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Polderlokaal, ds. Montijn uit Alm kerk. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch, Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Genderen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Koolhaas. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Giessen, vm. 9.30 u. ds J. B. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Meeuwen, geen opgaaf. Nederhemert, N.z. vm. 9.30 en Z.z. nm. 2 Raamsdonk, (dorp) nm. 2.u. ds. J. C. V. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. van Meischke. Rijswijkgeen dienst. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. Visch. Sprangvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Veenvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. 8. Locher. Well, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Geref. vm. 9.30 ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Welseind, nm. 2 u. ds. Davelaar. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a., geen dienst.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2