lelooreiie bjj let NiewsM Tcor let Lani van Heosden en Altena m Zaterdag 21 Mei 1910, No. 2946, Veevoeder (iehteloRlhooders- köFMIUIS, Openbare Verpachting Firma Soesman, In de „Kleine Winst." Sigarenhndel. Merk FÜMADOR. Geldersche Crediet-Vereeniging, Pb. MAYFASTH Co., Frankfort a. Main. W. VAN RAAMSDÖNK; KMI JFF V ERWET, Bouwmaterialen. Burgers, Victoria en Hazewind, zijn de Rijwielen voor 1910. A. P. MIGHAëL te Aalburg, üondsrijwielhersteller, Het HOOILAND. Stoomboot-Maatschappij GORINCHEM. Bertel's Lijnkoeken en Meelfabriek, naast ie Pastorie - HEUSDEN Kroon-Domein. Uiter waards puike sipr voor recta H. van Krimpen te Nieuwendijk, (N.B.) Fabrieken van Landbouwwerktuigen. Grasmaaimachines „N 0 X 0 N." Firma Schouwenburg. Gemaakt van het heste Materiaal. Zijn Elegant en buitengewoon lichtloopend. BUITENLAND. De pas twaalf-jalige erfgroothertog Nicolaas van Oldenburg, die de Pinkster dagen met zijne ouders bij zijne groot moeder, gioothertogin Marie van Meck- lenburg-Schwerin, de moeder van prins Hendrik der Nederlanden, op het kasteel Rabensteinfeld doorbracht heeft, volgens een telegram aan het Berl. Tageblatt, zijne grootmoeder van den dood gered. Toen groothertogin Marie een roeitochtje op het Schweriner meer wilde onder nemen, kantelde het bootje ophetoogen- blik, dat zij er in stapte, en zij viel in het water. De erfprins sprong zijne grootmoeder dadelijk na en kon de groothertogin, die al gezonken was, weer bovenbrengen. Daar hij geen kracht meer had, om de half bezwijmde vrouw geheel uit het water te trekken, riep hij om hulp. Er schoten toen menschen toe, die de groothertogin op het droge brachten. Te Konstantinopel is men ten zeerste verontwaardigd over het verscheuren door de afgevaardigden in de Kretenzer Kamer van het protest der Mahome- daansche le 'en tegen de eedsafleggiug aan den Koning van Griekenland. De pers dringt erop aan dat, wanueei de beschermende mogendheden hare ver plichtingen niet nakomen, de Turksche regeering een vloot on troepen naar Kreta zal zenden. De Turksche minister van oorlog heeft reeds bevel gegeven de reservisten van het 4e legercorps te mobiliseeren om zoo noodig naar de Grieksche grens te worden gezonden. Van het garnizoen van Stamboel zijn zes bataillons naar Salonika vertrokken, die waarschijnlijk eveneens naar de Grieksche grens zullen oprukken. De Turksche vloot heeft bevel ontvangen naar de Egeïsehe zee te vertrekken. Aan de pers is verboden mededeelingen omtrent militaire toebereidselen op te nemen. De zitting der Kretenzer Kamer werd niet door de Mahomedaansche leden bijgewoond. Nadat Veniselos met 59 tegen 55 stemmen tot voorzitter ver kozen was, werd met algemeene stem men eene motie aangenomen, waarin op de internationale erkenning der unie van Kreta met Griekenland aange drongen en een beroep op de welwillend heid der mogendheden gedaan wordt. Op de vertogen der consuls tegen het niet toelaten der Mahomedaansche afgevaardigden is door Veniselos ge antwoord dat dezen zelf door hunne uitdagende houding hunne aanvankelijk beoogde toelating zonder eed van trouw aan den Koning van Griekenland zeer bemoeilijkt hebben en de partijleiders voor de gevolgen daarvan niet verant woordelijk kunnen worden gesteld. De politie te Warschau is er in ge» slaagd de hand te leggen op de zich noemende Selmer en Petrowitsj, alias William Schneiders, een Duitscher, en Elias Lazki, een Russischen jood uit Riga, de hoofdpersonen van een bende, die zich jarenlang schuldig heeft ge maakt aan oplichterij op groote schaal door Russisch goud aan buitenlandsche firma's te verkoopen, terwijl door lis tige kunstgrepen aan de afnemers ko- pervijlsel in handen werd gespeeld. Het bedrag hunner afzetterijen laat zich op geen honderdduizenden schat ten, aangezien de bedrogen firma's van aangifte afzagen. Het aantal der door hen in Nederland opgelichte firma's is evenmin bekend; veilig mag het cijfer der oplichterijen alhier op f 200,000 geschat worden. De arrestatie geschiedde door toedoen van een voor f 30,000 opgelichte firma, welke zich in ver binding gesteld had nut den Neder- landschen vice-consul te Warschau, den heer Peereboom. Dank zij diens over leg kon men de oplichters, van wie de eerste bij de aanhouding door zelfmoord een einde aan zijn leven trachtte te maken, in de val laten loopen. Aan de N. Y. Herald wordt uit Was hington geseind, dat Knox, de Ameri- kaansche minister van buitenlandsche zaken, er in geslaagd is, met mede werking van Argentinië en Brazilië, een oorlog tusschen Peru en Ecuador te voorkomen. Het was nog juist bij tijds; elk oogenblik kon het eerste schot vallen tusschen de troepen, die aan de grens tegenover elkaar stonden. Een diplomatieke nota, geteekend door de vertegenwoordigers van Amerika, Argentinië en Brazilië, is aan Peru en Ecuador aangeboden en nagenoeg aan vaard. De legers zullen teruggeroepen worden en de twist zal scheidsrechter lijk worden beslecht. In het ketelhuis der groote blikfa- briek te Canton, iD Ohio, heeft een geweldige ontploffing plaats gehad, waardoor meer dan 20 personen gedood werden, terwijl van de overige 300 man, die in andere lokalen aan den arbeid waren, slechts een enkele er on gedeerd afkwam. Het hof der gezworenen te Bayreu h heeft den 74-jarigen rechter Grona': uit Kronach, die sedert tientallen van jaren geld van onmondige kinderen verduisterd en akten vernietigd had, tot vier jaar tuchthuisstraf en tien jaar verlies van eererechten veroordeeld. Greiner had zijne loopbaan bij de rechterlijke macht op een geringe be zoldiging begonnen. Om rond te kunnen komen, begon hij te stelen, en om zijne verduisteringen te bemantelen, pleegde hij telkens nieuwe diefstallen. Te Semlin zijn aan boord van een Oostenrijksch schip, dat dienst doet op den Donau, gewichtige militaire papieren gestolen. Tegelijk met de papieren is een matroos verdwenen. Men denkt dat die matroos zich met de stukken uit de voeten heeft gemaakt en dat hij op Servisch grondgebied gevlucht is. Volgens een bericht uit Havana is Woensdag door het in de lucht vliegen van 3000 pond dynamiet te Penardel Rio de kazerne der marechaussee ver nield. Een honderdtal lieden is daarbij omgekomen. Bijna een zelfde aantal werd gekwetst. De meeste slachtoffers behooren tot de marechaussee; maar geheele gezinnen van officieren, en vele lieden die in de geteisterde stad woonden, moeten den dood hebben gevonden onder de puinhopen. De oorzaak derontploffingisonbekend maar men houdt het er voor, dat een arbeider een bus met dynamiet heeft laten vallen. De dorpen Wiessenhof en Kötsch in Stiermarken zijn bijna geheel doorbrand vernield. Slechts enkele huizen zijn blijven staan. In laatstgenoemde plaats zijn verscheidene bewoners en brand weerlieden ZTaar gekwetst. Een kind, dat met lucifers gespeeld had en daar door den brand veroorzaakt had, is een prooi der vlammen geworden. Er is in de buurt van Cherbourg een moord gepleegd, die, ook te Parijs groot opzien gebaard heeft. In den nacht van Zondag op Maandag is op zijn kasteel Clos-Giot de 72-jarige baron de Montrond vermoord. Toen de huis knecht 's ochtends in de slaapkamer van den ouden heer binnenkwam vond hij hem dood in bed, met een wond aan den linker slaap en blijkbaar door middel van een kussen verstikt. Baron de Montrond, die zeer vermo gend was, was in de Parijsche Bona- partische kringen een zeer bekende fi guur. Tijdens het keizerrijk was hij onderprefect geweest. Het gouden hor loge en de sleutels van den baron waren uit zijn slaapkamer verdwenen, maar een pakje bankpapier en andere papie ren van waarde waren onaangeroerd gebleven. Men veronderstelt, dat land- loopers den moord gepleegd hebben. Gedurende de laatste maanden blij ken door het personeel der Spoorweg- Slaapwagen-maatschappij te Parijs be langrijke diefstallen te hebben plaats gehad ten nadeele van reizigers. In verband daarmee zijn reeds een 20-tal personen gearresteerd en nog meer ar restaties zullen volgen. Huiszoekingen bij opkoopers hebben reeds veel der gestolen voorwerpen weer aan het licht gebracht. De komeet van Halley. De merkwaardige astronomische ge beurtenis: de overgang van de kern der komeet van Halley over de zonneschijf, heeft zich Woensdagnacht voltrokken. De komeet is tusschen zon en aarde doorgeschoten en de aarde is door haar staart heengegaan. Verscheiden menschen zijn opgeble ven. Wel was er nadrukkelijk op ge wezen, dat voor een leek stellig niet veel zou zijn waar te nemen, doch: je kon maar nooit eens weten. Intusschen, het heeft dien nacht geregend, zoodat men niets heeft gezien. En iets vreese- lijks is er al evenmin gebeurd. De komeet is nu weer „avondster". Dr. Strube, van de Koninkl. sterren wacht te Berlijn, geeft omtrent den stand van de komeet na den 20en Mei nog de volgende bijzonderheden: den 21en gaat Halley 2 u. 14 min. na de zon onderden 22en 2 u. 44 min.den 23en 3 u. 3 min.; den 24en 3 u. 15 min.; den 25en 3 u. 20 min. Eerst den 21 Mei, als de ster meer dan 2 uur na de zon ondergaat, kan men verwachten haar duidelijk te zien. De gunstige da gen voor de zichtbaarheid van het ver schijnsel zullen hoogstwaarschijnlijk in den tijd van 22 tot 26 Mei vallen. Van het Remeis-observatorium te Bamberg wordt bericht, dat men daar de lengte van den staart op meer dan 60 graden raamt, d. w. z. dat hij zich over meer dan 63 millioen kilometers uitstrekt. Dr. Rheden, van de universiteits sterrenwacht te Weenen daarentegen seint, dat de leDgte van den staart niet minder dan 83 graden, dat is on geveer 190 maandiameters, of 87 mil lioen kilometers zou bedragen. ADVERTENTIEN. 6oöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEDE N", Oenderen. Gerechtigd tot het voeren van het Riik* Ijotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag f 1.25 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen k rembous door geheel Nederland. ouder Rijkscontrole. Waarom blijft gij nog zoo ten achteren en voedert nog niet BERTELS Lijnzaadkoekjes met Sniker? Het is toch bekend dat de koeien in de weide de gewone murwe Lijnkoeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen en dat de smakelijkheid van een voeder de opbrengst zeer verhoogd Het is gebleken dat BERTELS Lijnzaad- koekjes met Suiker met meer graagte worden gebruikt ook in de weide en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag en per koe 1 £t 2 kilo BERTELS Lijnzaadkoekjes met suiker bij gevoederd en is vastgesteld dat voor 'eén kilo Koekjes 5 Utter melk meer verkregen werd, en doordien onze koekjes in zijn geheel gevoederd en niet eerst ge broken behoeven te worden, niets verloren gaat. StierenMestrunderen en Kalveren hier mede gevoederd, ontvingen lste prijzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen belang aangeraden hiermede proef te nemen. De prijs is billijk en de voedingswaarde groot. Vraagt prijs en attesten bij uwen Voeder handelaar of bij „De Hinde", AMSTERDAM. Pelsterstraat O 64, Altijd geopend behalve ZOHDAGS, op Vrijdag 1© Juni a s., des voor middags lij uur, in „CONCORDIA" te Hemden, van te Veen en te Hedikhnizen. En voor zeven jaren zijnde het buitentalud van de Bastions „Hoorn" en „Nassau" te Heusden. Breeder bij biljetten omschreven. De Rentmeester, FALCK. De van ouds bekende collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPON8TOF- FEN, FANTAISIE KATOEN k JOUR, alles in ruime keuze. V itrage, Tule, Glas-go rdij nenO vergor dij nen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, FranjeEmbrassen,gemaakte Sloopen. Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidsco netten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteering Karpetten, Kapok en Veeren voor Bedden, enz., enz. Beleefd aanbevelend, 100 stuks f 1.30. Is U gewoon een 2l'sct. sigaar, neemt dan de proef met UITSCHOT a 2 cent. j Na ontvangst postwissel FRANCO TOEZENDING. Vereenigde Heusdensche Bosch- Heusden- Gorincheiu- Dordrecht-Rotterdam. - 1- uur. uur. 1.- uur. 30 u. Heusden-Gorinehem. Van Heusden naar Gorinchem: Van Gorinchem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30 uur. laandag, v.m. 11.12.n.m. 3.45, 6.30 uur. Bosch-Gorinchem. (1 April1 November). Op Gorinchemsche jaarmarkten geen ge regelde dienst. Heusden-Rotterdam. Van HeusdenMaandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve1 Zondag) vm. circa 4.30 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. ÏGEJiT te HeusdenG. laliaxré. Directeur: L. DE BEER, Gorinchem. Ifllil HDÜV Herestraat. Passage-ESmigratie. CANADA, 3e Klasse, f 102,—; NEW-YORK, BOSTON, PHILADELPHIA, 3e Klasse, f 96.—; NEW-ORLEANS, (Midden-Amerika,) 3e Klasse, f 100. BRAZILIë, ARGENTINIë, 3e Klasse, f 108.—; SYDNEY (N. Zuid-Wales,) 3e Klasse, f 144.en hooger. SYDNEY (N. Zuid-Wales,) Gesteunde passage voor Landbouwers f 92,—. Vraagt iniichtingen bij de Agenten H0IJMAN SCHUURMAH's Passagebureau, Reguliersbreestr. 1, AMSTERDAM, of bij den plaatselijken Agent: H. H. WIELRIJDERS! Indien gij voor het feit staat, binnenkort een nieuw Rijwiel aan te schaffen, een Rijwiel, dat op en top betrouwbaar is, komt dan eerst bij ons zien, alvorens te besluiten. Weest er zeker van, dat wij u kunnen helpen. Wij leveren met steeds stijgend succes DAMES, en HEEREN-RIJ WIELEN vanaf f 50, f ©O en f 95, alsmede de bekende Raleighs, Fongers, Burgers en andere fabrikaten. Dit zijn Rijwielen die u, door veeljarige reputatie, de verzekering geven van lichten gang, solide afwerking en betrouwbare constructie. Koopt dus geen Rijwiel, alvorens onze nieuwe modellen gezien te hebben, daar het u anders wellicht zou berouwen. Vraagt de nieuwe Prijscourant, die u gratis en franco wordt toegezonden. Aanbevelend, Filiaal SLIEDRECHT. Telefoon no 114. Eind Lamgendijk B 110 en 115, Gorinchem. WAAIjWIJK Groote straat no. 364. Kapitaal: 3© millioen gulden. Reservefondsen: fl.200.000. Opent crediet tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépót en in rekeniag-courant. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukka». Levert chèques wissels en crediet-brfeven op binnen- en buitenland. W. J. SADEE, Commissionnair in Effecten. Leveren naar Nederland met het meeste sueees De eerste klas Amerikaansche Munten uit door kort maaien, goede werking, prima constructie; kunnen voorzien worden van dun nen vingerbalk, met 34 vingers. Speciaal Catalogus gratis en franco. Heizersdljk E «2. Raaiiisdonk(veer). Boek- en Papierhandel. Handelsdrukkerij. Levering; van alle soorten - OR.UK: WER.KL, spoedig en tegen lage prijzen. Voor Registers met speciale li»iatuur vrage men prijsopgave. Algemeene handel in: VERKRIJGBAAR BIJ: die zich tevens aanbeveelt voor het Emailleeren en Repareeren van alle merken Rijwielen en het leveren van alle mogelijke ondeateelen. ItOTER. 1£AAS. i- a Mifl, heeft een prachtige nieiwe **>>ulliag ia hare Dienstregeling 1 Hei1 October. Zondag v.m. 8.n.m. 3.uur. Maaudag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m 4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.— Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 Overige dagen v.m. 9.nm. 8.45, 6. Naak 's-Bosch. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag. Van Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur, Zaterdag van Gorinchem, v.m. 6.n.m. 3.30; van Heusden v.m. 8.n.m. 5.15 uur.1 Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heueden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrfjdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12.van Heusden n.m. 1.15 uur. j EITR.1 V EED IE VST i Woensdag: vanAndel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Speciale Emailleer-Inrichting. Goede vertegenwoordigers gevraagd Vraagt onze getuigschriften.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5