Geneeskundig praatje. 178 Hectaren Hooiland. Bericht van Inzet. Uiterwaardscb Hooiland. Hooiland. o o FEXJIT, W. Timmermans Zonen SilrsHt, PI l'eeënzaad. tjj A. D. BAAIJENS, te Herpt fimke Dienstbode. piel verhoren Deurwaarder FRIEDLI te Men, Onze Eügelsclie Heeren Reclame Fantasie Hoed „the uniq je", EcLuard Schmdtik, 211 Hectaren Hooiland. Notaris KERKHOVEN te ferMam, HGRLQt^ li. ROS A Co.. Voorbereidend militair onderricht. Stoomboot-Maatschappr Herberginventaris, als: Notaris KERKHOVEV, PUBLIEK VERKOOPEN PIIBIIEK VERHUREN: 13.64.30 heetaren Boezemland, 1 ALPINA CfQ Prinsengracht 417—419, Frnitmarkt Marnixstraat 232—234, Commissionairs en Kooplieden in haar geloofsgenooten te steunen, terwijl particuliere hulp in geld en goed even eens niet ac. terwege blijft. De overleden lijder is door het per soneel" van den Rotterdamschen Ont- smettingsdienst begraven. In de gemeente Hillegersberg heeft zich Maandag ten huize van den notaris Vink, ook een geval van vlektvphus voorgedaan. Ook te 's-Gravenzande is in twee gezinnen officieel vlektyphus gecon stateerd. Deze zijn familieleden van de lijders te Berkel. De lijders zijn overgebracht naar het voormalig postkantooi, terwijl de huis- genooten in een ander gebouw zullen worden afgezonderd. Te Over-Asselt sloeg Zaterdag de bliksem in de Prote3tantsche kerk. Een muur werd over de geheele lengte ge spleten. In de weiden werden verschillende koeien gedood. Ook te Neer-Asselt bij Nijmegen heeft het hemelvuur veel schade aangericht. Gedurende het onweder, dat ongeveer lVa uur aanhield, sloeg de bliksem in het huis van J. Roelof. Het bovenge deelte van het huis stond direct in lichte laaie. De nok van het huis brandde geheel af. Verscheidene boomen werden door den bliksem getroffen. Te Blerick, bij Venlo, werd tegen 4 uur een boerenknecht door den bliksem getroffen en gedood. Te 's Gravenhage is een agent van politie voorloopig buiten dienst gesteld op grond van ernstige verdenking dat hij poging tot diefstal heeft gepleegd in een bewoond huis. De beambte was gedurende de laatste dagen met verlof. Hij bracht ook vroeger reeds geregelde bezoeken aan een bier huis. De houder van dat bierhuis miste sedert ©enigen tijd telkens geld uit een kast in een achtervertrek. Men had eenig vermoeden op den agent. Toen deze j.l. Zaterdag weer het bierhuis bezocht en op een gegeven oogenblik verlof verzocht om in het tuintje eenige se ringen te plukken, besloot men hem te bespieden. En bij die gelegenheid zou waarge nomen zijn dat de politieagent zich geld uit de kast toeëigende. Aangifte werd gedaan en de verdachte aangehouden. Hij ontkende ten stellig ste en is thans, nadat proces-verbaal is opgemaakt, in vrijheid gesteld, maar doet in afwachting van het nadere onderzoek, geen dienst. De vermoedens van zijn schuld moeten zeer sterk zijn. Voor de Utrechtsche rechtbank is Maandag behandeld de zaak tegen J. J. T. en D. T., beiden wonende te Utrecht, wegens het maken en uitgeven van valsche munten. Bekl. J. J. T. bekende ongeveer een 300-tal valsche kwartjes vervaardig te hebben uit een mengsel van koper en zilver en met behulp van een tweetal matrijzen. De vader van deze beklaagde verleende hierbij zijn medewerking door de muntstukjes bij te veilen. Het openbaar ministerie, waargeno men door mr. Cnopius, eischte tegen J* J. T. wegens het vervaardigen van valsche munt twee jaar en tegen D. T. wegens het uitgeven daarvan 1 jaar gevangenisstraf, beiden onder aftrek der reeds ondergane voorloopige hechtenis. Terwijl de gemeente-veldwachter Ger- brandts met den rijksveldwachter Cre- mers en twee onbezoldigde rijksveld wachters zich Vrijdagnacht op de spoor brug over de traverse der Beersche Maas verdekt hadden opgesteld, pas seerden aldaar drie beruchte personen, die onder verdenking van verschillende diefstallen staan en van wie vermoed werd dat zij ook nu weer hun slag zouden geslagen hebben en hun terug weg over de brug zouden nemen. De politiemannen sprongen onmiddellijk op het drietal af, waarop een hevig ge vecht ontstond. Aan weerszijden werd van revolvers gebruik gemaakt, Het gelukte aan de politiemannen al wat de mannen bij zich droegen (zilveren lepels, boter, wijn, sigaren, enz.) in be slag te nemen. De gevaarlijkste der drie werd door de politie naar het ar restantenlokaal te Ravenstein gebracht. In de aanhouding der andere twee slaagden zij niet. De nu gestolen goederen waren ge stolen uit het koffiehuis van den heer Hengst bij het station Ravenstein. Hij had de dieven 's nachts wel bemerkt, maar hij had niet tegen hen durven optreden. De onbezoldigd rijksveldwachter Hen- drinks is door een revolverschot ge wond, doch niet ernstig. Volgens een later bericht zijn ook de twee andere personen door de poli tie aangehouden. In verband met hun bekentenissen zijn ook nog andere per sonen gearresteerd. Allen wonen te Oss. Twee der aangehoudenen zijn Zondag door de marechaussee van Oss naar Grave overgebracht. Te Gronau, over de grens bij Enschede, is Zondagochtend in een kolenveld door kerkgangers het lijk gevonden van den 19-jarigen Nederlandschen fabrieksar beider W. Het lijk vertoonde diepe messteken in den rug. Met politiehon den wordt naar den dader(s) gezocht. Met een verwond achterhoofd en een gekneusde pols ontwaakte gisterennacht omstreeks twee uren de zeeman J. F., thuisbehoorende op een aan de Nas- saukade te Rotterdam liggend stoom schip. Hij was in zijn slaap van onder den stoel van graaf Van Hoogendorp op het Hogendorpsplein op de keien gevallen, waar twee agenten van politie hem vonden liggen. Hoe hij onder den stoel van het standbeeld terecht is ge komen kan deze zeeman zich onmoge lijk herinneren, maar hij vermoedt dat een welwillend collega hem geholpen heeft om daar, eenige meters boven den beganen grond, een dutje te kunnen doen. Men schrijft uit Oude Tonge: Ze konden niet overweg en sarden elkaar voortdurend. Hij had daarom al lang een wrok tegen haar, o. a. ook omdat ze hem verweten had wel eens een sigaar uit het kistje van den boer gelangd te hebben. Dit was de aanlei ding tot een moord, Maandagavond op de hofstee van den heer Theod. van der Bol onder Middelhamis gepleegd door den 19-jarigen knecht L. E. op de 31-jarige Johanna Gootjens. Omstreeks 6 uur ging de dienstbode naar den boogerd om de wasch op te rapen, waar de knecht haar spoedig achterop ging, na eenige woordenwis seling haar tegen den grond sloeg en toen z'n slachtoffer met z'n scheemes herhaaldelijk stak en diepe wonden toebracht, waarvan een, onmiddellijk doodend, midden door het hart. De jeugdige moordenaar, die inmid dels nog had getracht zich te verdrin ken, heeft aan de politie alles volledig bekend. Ingevolge het bepaalde in de Regeling van het Voorbereidend Militair Onderricht, zal de aanmelding tot deelneming aan dit onderricht, dat kosteloos wordt verstrekt, moeten geschieden vóór den lsten Juni eerstkomende en wel: b. in de overige plaatsen bij den Burge meester Tevens wordt in herinnering gebracht, dat gelijke aanmelding ook moet geschie den door hen, die ten vorigen jare reeds aan het onderricht deelnamen. Er zijn inderdaad twee redenen, een theoretische en een practische reden. De theoretische reden is deze: de spijsvertering zoowel als de arbeid die daartoe noodig is, zijn afhankelijk van het bloed en van de zenuwen. Wanneer het bloed arm is, wanneer de zenuwen verzwakt zijn, is geheel het lichaams gestel in een toestand van zwakte, en de maag, die aan die zwakte deelneemt, verricht de spijsvertering slechts ten halve of somtijds zelfs in het geheel niet. De Pink Pillen geven bloed en ver sterken de zenuwen, zij geven nieuwe krachten aan geheel het organisme en brengen ieder orgaan in staat zijn arbeid te verrichten. De Pink Pillen zullen dus uitmuntend zijn voor uw slechte maag. De Pink Pillen hebben duizenden maaglijders genezen en voor de meeste menschen gelden alleen de resultaten. Dit is de practische reden waarom gij, indien gij aan de maag lijdt, de Pink Pillen moet nemen. Ten slotte het bewijs; ziehier een voorbeeld. Daartoe noemen wij heden den heer G. Geers, mr. smid te Kaats heuvel; morgen zal de beurt aan een andere persoon zijn. De heer Geers schrijft: „Sedert drie en half jaar leed ik aan de maag; ik had bijna geen eetlust meer en ten gevolge van mijn slechte spijsvertering ondervond ik iederen dag vreeselijke hoofdpijnen. Ik had mijn opgeruimdheid verloren, te meer nog omdat de geneesmiddelen geen de min ste nit^erking op mijn ziekte bleken te hebben. Men heeft mij toen aange raden de Pink Pillen te gebruiken en dank deze goede Pillen, heb ik een uitmuntende gezondheid weergevonden. Ik lijd in het geheel niet meer aan de maag." Verkrijgbaar k fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Driee, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Marktberichten. Afloop Aanbestedingen. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 105881 stuks. Hoendereieren van f 3,05f 4,35 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 20 Mei 1.44 M. 0.87 M. 4 N.A.P. 21 1.26 0.91 22 1.29 0.88 23 1.19 0.78 Waterhoogte Maastricht (brug). 23 Mei 0.13 M. boven 0. 24 016 beneden WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 23 Mei 2.54 M. boven 0. 24 2.52 Ad verten tlën. Gevraagd een Zich aan te melden bij L. v. D. WAALS, Mevrouw RUYSCH VAN DUGTEREN, Pastorie te. Heusden, vraagt zoo spoedig mogelijk een Notaris KERKHOVEN te Werkendam, zal aldaar Zaterdag 11 Juni fl 9flO. nam. 2 uur precies, in het Caté „ZWETS", aan den Saadijk, over het seizoen 1910, 138 Hectaren Hooiland, op Steenenmuur, Keizersguldenwaard, Kooiwaard, Tien Morgen, Middelwaard je, Vijf Ambachten, Klein Zalmpje, Eijerwaardje, Klein Stukje en Panne- koek, onder Werkendam en Dussen. Alles in perceelen als 8 dagen vóór- en op den dag der verhuring zullen zijn af gebakend. Vereenigde Heusdensche Bosch - Heusden- C.or i ncheni- Dordrecht-Rotterdam. Heusden-CAorinclieui. Van Heusden naar Gorinchem: Zondag v.m. 8.n.m. 3.uur. Van Gorinchem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30 uur. laandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Hosch-Gorincheui. (1 April1 November). Op Gorinchemsche jaarmarkten geen ge regelde dienst. Heusden-Rotterdam. Van Heusden i Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. circa 4.30 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. UJEJIT te Heusdentl. Hallngré. Direoteur: L DE BEER Gorinchem Publieke Verkooping VAN EEN EN ANDERE Meubilaire Goederen. zal Vrijdag 23 llei 1910, des na middags ten 2 uur, ten huize en ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. KIPPING te HEUSDEA, publiek verkoopen: tegen contante betaling, een vol- ledigen Buffet, Toonbank, Tafels, Stoelen, Schil derijen, Kasten, Lampen, Glas- en Aarde werk, Spiegels, verder: Ledikanten, Maho niehouten Tafels, enz. Te zien op den dag der verkooping yan des morgens 10 tot 12 uur. Het BURGERWOONHUIS met Erf, af zonderlijk Schuurtje en Steeg met poort, aan den Sasdijk, onder De Werkennabij Werkendam, van de Erven van den Heer Andries Visser, staat in bod 2280. Finale Verkooping Donderdag 26 Mei 1910, 'snam. 8 uur precies, in het Café Wink te Werkendam. Inmiddels worden hoogingen aangenomen en zijn inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris KERKHOVEN, aldaar. van 3 gulden, is de beste in den Handel. E-ns GEKOCHT, blijft KOOPER. Nieuwe vorm en uitvoering voor 1910. Naar buiten onder rembours of postwissel franco zending. Opgave van hoofdwijdte voldoende Heeren Mode- en Hoeden magazijn Hofleverancier. Vuchierstraat 36-38, 's-BOSCH te Werkendam, zal W oensdag 8 Juni flUfO. nam. B uur precies, in het Café SPRENGER te Sleeuwijk, seizoen 1910, de eerste snede HOOIC1RAS, van 31845 Hectaren Uiter- waardsch Hooiland op de aan wassen, onder Sleeuwijk en Woudrichem, in 14 perceelen en van het ALerkewei(je. Notaris KERKHOVEN te Werkendam, zal aldaar Donderdag 9 Juni 1910, nam. 2 uur precies, in het Café „WINK", over het seizoen 1910, pubüek verhuren: 211 Hectaren Hooiland, op den Hoogenpolder, Borcharenpolder, Wilhelminapolder, Galeijwaard, Bloem- plaat of de Dood, Kraaienest, Kop van de Oude Wiel, Kleine Kraaienest, Buiten waardje en Kwellingen, onder Dussen, deWerken, Werkendam en Made c.a. Alles in perceelen, als 8 dagen vóór- en op den dag der verhuring zullen zijn af gebakend. zal op Zaterdag 11 Juni 1910, nam. 8 uur precies, bij GOVERT VER HOEVEN, aan den Tol, onder De Werken, verhuren om over 1910 tweemaal te h o o i e n s onder De Werken en Sleeuwijk. Breeder bij biljet omschreven. j Gediplomeerd Horlogemaker, 4GO ^s-IBOSCH. Reparatiën met garantiegoed en goedkoop. OPGERICHT 1823. Telegram-adres: BOS Co. Telefoon 523. maken geregeld de hoogste marktprijzen. Verkooprekening, en desgewenscht betaling, terstond na verkoop. Ook Groenten, Aardappelen en Fruit voor Engeland. Referentie: Twentsche Bankvereeniging B. W. BLIJDENSTEIN Co., Amsterdam. Correspondentschap jEerste "Klasse der J^ederlandscbe Bank, gevestigd ten kantore van to Waalwijk, Kassiers en Commissionairs in Effecten. Openen Rekening-Courant tegen billijke conditiën. Buitenlandsche Wissels, Coupons, vreemd Bankpapier en Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, voor Correspondentschap rier Nederlandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. a. in plaatsen waar Infanterie of Vesting- Artillerie in garnizoen ligt, bij den Com- mandeerende Officier; Hen die aan de maag lijden, is het gebruik der Pink Pillen om twee redenen aan te raden. 18 Mei. Min. Tan Waterstaat, het yeriterken en uit breiden van de oererToorziening langa den linkeroever van het Spni nabij Ond-Beqerland. Raming f 5OC0, Minate inschrijver W. Volker, Sliedrecht, f 8890. 18 Mei. Prov. beatnnr van Noordbrabant, het voort zetten der verbetering van de oververdediging langa de Z. Willemavaart i* de prov. N.-Brabant Raming 7<K'0. Minate insehr. L. A. Spieringa, Boxtel, 6000. 19 Mei. liet verbeteren van hoofden op bet Noorder- strand van bet eiland Vlieland, en bet heratellen vaa hoofden op dat atrand van itormtcbade. Kaming/ 58850. Minata inichrjjver M. Daalder, Alkmaar, 58,848. If ERE EN BA M. Be telling der boter it dete weck Of de mtu-kt 55 ets^ in de winkelt dut 69 et', per half kilo. EErtn f 0.85 de 26 itukt. BLSOOIJSy. 24 if ei. De prijt der Boter vat heden f 1.25 f 1.3» per Kilo. Aangeroerd 400 K.G. 'Keren f .95 de 26 /tukt. GORINCHEM, 28 Mei. Op de veemarkt Karen aan gevoerd 266 runderen, 6 nuchtere kalveren, 12 vette varkent 1088 biggen, 2 schapen en '160 lammeren Be prijzen ivoren alt volgt: zware kalf koeien f 210 290, kol/vaarzen f 1 0 l' O guitte vaarten f 80 3 140, melkkoeien f 170 a 230, tsvee-en-een-kalfjarige ossen f a anderhalf-jarige f -~a - pinken f '0 a 110 gratkalveren f - a nuchtere 7 3 12, schapen f a lammeren f a biggen f - a - per stuk. Vette varkent 27l/j a 28 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristunoe f 9, a 9,25 roode dito 8 5 a 9. witte dito f 8 t0 3 9.— inl. rogge f 5. 0 a 5.40. buitenl dito f 5.75 3 6.40, gerst f 4.2') a 6. haver f 3.25 a 4.—, duivenboonen f a -. blauwe erwtn f - a «ais 75 pond, f 5.49, a 5 80 alles per heet. Boter 60 o 65 et. per half kilo Keren f 0.90 a 0.95 per 26. Kippen f 0.90 a 1.— per stuk ROTTERDAM, 23 24 Mei. Op de veemarkt waren heden aang-voerd 13 9 vette runderen, 1215 magere dito, 421 vette en gratkalveren, 658 nuchtere kalveren, 3 schapen of lammeren, 613 varkent, 164 biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 76 2e kw 62 cent, kalveren le kw. 110, 2e kw. 80 el. schapen le kw 56, 2e kw. 45 ct. vette varkent 57 a 52 ct. licht toert 54 a 52 ct. per kilo. Nuchtere fokkedvi ren f 12. - a 2-i.idem voor de slacht f 5.00 3 1 00 Biggen f 1.60 a 180 per week Op de botermarkt werden aangevoerd 103/8 en 38/16 ton en 22 i stukken van een half ki o Prijs \e kwali teit f 52 2e kw f 48 3e kw. f 46. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwtche eieren f 3 0 a 3.20, Overmaatsche dito f 3 20 a 3 40 per 100. Rotterdamsche eiereareiling, Raamsdonksveer. Dienstregeling 1 Mei1 October. Haandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1, 4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 6.30 u. Naar 's-Bosch. Haandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag. Van Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur, Zaterdag van Gorinchem, v.m. 6.n.m. 3.30; van Heusden v.m. 8.n.m. 5.15 uur. Naar Gorinchem. Haandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12.van Heusden n.m. 1.15 uur. K1TRA VKKDIKNST: Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naai Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. JOL voor de Erven L. Kalis Kz., voor de Hervormde Kerk, te Sleenvrijk, voor de Erven L. Kalis Kz., de WEI-TOE1IAAT van voor melde aanwassen in massa.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3