wyk Tot directeur der zangvereeni- ging „Crescendo" alhier is wegens vertrek van den heer Woithez benoemd de heer H. Knoop te Nederhemert. kolonist, op 105 jarigen leeftijd over leden. Hij werd in 1805 op de hoeve Huguemont geboren en woonde als jon gen van 10 jaar den slag van Waterloo bij. Later heeft hij voor de Fransohen in de Krim gevochten. In 1857 ging hij met het Duitsche legioen naar Zuid- Afrika. Sedert vele jaren was hij koster in de Hollandsche kerk te Queenstown. Hij was van de gebreken des ouderdoms vrij gebleven. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 11 Juni. Woensdagmiddag tijdens een hevig on weer Bloeg de bliksem in het huis, bewoond door mej. de wed. A. Millenaar. Van het dak werden eenige pannen vernield en een stuk uit den schoorsteen geslagen. Terwijl de Woudrichemsche visachersde zegen ophaalden sloeg de bliksem in hun vischschuit en trof het deksel van een pot, die te vuur stond. Gelukkig dat de visschers op den kant stonden, anders zouden ze waarschijnlijk gedood zijn geworden. Voor de helft van den gewonen prijs kon men Donderdag vleesch bekomen van de 5 te Herpt door den bliksem gedoode koeien. Ofschoon dit vleesch voor de consumptie goedgekeurd was, zullen velen de voorkeur gegeven hebben, aan de puike waar, welke onze slagers leveren, gedachtig aan het spreekwoord: „Niet het vele is goed, maar het goede is veel." Aluikcrk. 't Was hier Donderdag een drukke dag. Er was stemming voor een lid van den gemeenteraad voor de vacature- Donker, en daar de heer Donker te Nieuwen- dijk woonde, was men er opgesteld, dat er vandaar weder iemand dien zetel innam. Er is verbazend hard gewerkt voor de beide candidaten. De heer G. Schermers, candidaat der kiesvereeniging „Vreest God, eert den Koning", verkreeg 196, terwijl er op den heer A. Z. Snoek 185 stemmen werden uitgebracht. Van de 489 kiezers bleven er pl.m. 100 thuis, zoodat de kiezers, de omstandighedtn en 't werken van velen elders in aanmerking genomen, trouw zijn opgekomen. Andel. Bij het invaren der schutsluis alhier liep de Bossche boot op een geladen schip, dat reeds in de sluis lag en verbrijzelde de zonnetent. De schipper, die zich juist onder die tent bevond, kon zich nog bijtijds uit zijn netelige positie redden. Doeveren. Het hevige onweder dat Woensdag 1.1. boven ons dorp woedde, heeft geen andere onheilen aangericht dan dat er verschillende boomen en telefoonpalen zijn stuk geslagen. Tot bescherming van het nest met jonge ooievaars, liggende op het huis van J. H. Boll alhier, hebben eenige jongelieden besloten op zijn beurt des nachts de wacht te houden. De heeren roovers kunnen dus nu maar komen. Dussen. Toen Jac., zoon van de wed. J. v. d. P., Maandagavond 1.1. de paarden naar de wei bracht, waaide onderweg zijn pet van zijn hoofd, het paard 't welk hij opzat schrok en steigerde, waardoor hij er af viel, en ongelukkigerwijze eronder terecht kwam. Dokter G. H. M. verleende geneeskundige hulp, welke constateerde dat vier ribben zijn gekneusd. Zijn toestand is heden vrij gunstig. Gameren. Woensdagmiddag ont lastte zich hier een hevig onweer dat den geheelen namiddag duurde. Buitengewoon doorkliefde het licht de lucht dat door zware slagen gevolgd werd. De regen viel bij stroomen neer. Bij den landbouwer W. v. T. sloeg het hemelvuur in een bergroe, ook werden in het veld verscheidene boomen getroffen. (blessen. Tijdens een langdurig en hevig onweder dat Woensdagmiddag boven deze gemeente woedde, sloeg de bliksem in de woning van A. van Andel alhier en veroorzaakte brand. Door toegeschoten hulp werden de vlammen met eenige emmers water gebluscht. Ook sloeg de bliksem in een varkenshok van den landbouwer M. de Fijter, doch veroorzaakte geen brand. De bakker N. G. J. Schouten alhier heeft het brood met 1 cent per 2 K.G. af geslagen. *SIeeuwyk. Tijdens een hevig on weder is j.l. Woensdag een paard van de gebrs. Daim in de weide door den bliksem gedood. Tilburg De bekende humorist, de heer Aug. de Laat, alhier, is geëngageerd een 10-tal nummers te zingen voor in de spreekmachine. De opname zal geschieden op 15 dezer te Amsterdam. Veen. Moesten wij eenigen tijd geleden klagen over de lage veeprijzen, thans kunnen wij melden dat deze hoogstwaarschijnlijk tengevolge van het overvloedige grasgewas, ongemeen hoog zijn. Voor vele landbouwers is dit een schoone tegemoetkoming in de nadeel en van den laatsten tijd. Een niet alledaagsche vangst viel den watermolenaar Joh. den Dekker, alhier, ten deel. Hij had nl. het geluk in een zijner fuiken eengeit te vangen. Waalwijk. Z. K. H. Prins Hendrik heeft met groote ingenomenheid het be schermheerschap van de Provinciale Land bouwtentoonstelling aanvaard en twee groote zilveren medai les als prijzen beschikbaar gesteld. Voorts werden nog ontvangen medailles van de heerengroot zilv. med. H. Witlox- Bressers, alhier, en Hub. Verhoeven, Heusden. Zilv. med. C. de Greeff en Singer-Maatr schappij, beiden alhier. Waspik.. Dinsdagnamiddag sloeg bij een kort maar hevig onweder de bliksem in de woning van den heer P. H. Jagt, alhier, zonder brand te veroorzaken. De bewoners kwamen met den schrik vrij. YriJhoeven-C'apelle. 't Knaapje waarvan we in ons vorig ^nummer melding maakten en 't welk eenige trappen heeft ontvangen, verkeert nog steeds in hope- loozen toestand, zoodat dr. Van der Meulen, onder wiens behandeling hij was, dr. Van Moorsel uit 's Hertogenbosch heeft ontboden. De landbouwer P. de R., kwam deze week tot de minder aangename ontdekking, dat zijn paard, dat te Babiloniënbroek in de weide liep, door het onweer was dood geslagen, voorwaar een schadepostje voor dien man. Kerknieuws. Raamsdonksveer Bij de Dins dag gehouden stemming voor een notabel, noodig geworden door het overlijden van den heer S. Lankhuqzen, die zoovele jaren de belangen van de Ned. Herv. gemeente op de meest voortreffelijke wijze behartigde, werden uitgebracht 66 stemmen, van on waarde 1, en blanco 1. De heer A. C. Timmermans verwierf 32 stemmen, terwijl D. Lankhuijzen, zoon van den overledene, 31 stemmen op zich uit gebracht zag, zoodat herstemming moet plaats hebben. Sprang. Ds. P. van Toorn, pred. der Ned. Herv. gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen naar Zegveld. (denderen. Meldden we de vorige week dat de heer A. van Wijk bedankt had als kerkvoogd en kerkelijk ontvanger, thans kunnen we mededeelen dat in zijn plaats door notabelen gekozen is de heer Ant. Vos H. Hz. Bij den kerkeraad is bericht ingekomen dat de heer A. van Wijk mede zijn ontslag heeft genomen tegen 1 Juli a.s. als diaken. Nieuwend|Jk. Te beginnen met a.s. Zondag zal de middaggodsdienstoefening des avonds te half zes gehouden worden. Sleeuwijk. Ter beroeping van een predikant is door de Geref. gemeente te Hollandsche Veld een tweetal gesteld t.w. ds. P. H. de Jonge alhier en ds. F. G. Peter sen te Veendam. PREDIklIEURTEA, 12 Juni. nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.— u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. nm. 6 u. ds. Osinga. nink uit Well. van 't Zand. uit Heusden. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Vonk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Giessen, vm. 9.30 u. ds J. B. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. 2 u. ds. Pannebakker. Pouderoijen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gth. Smits. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. 2 u. leeskerk. W. F. Gobius du Sart. ïSMUP1 H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tijdig in te zenden. INGEZONDEN. Aan de Redactie van „Het Nbl. v. h. land v. Heusden enz. In het avondblad van de „Nieuwe Rot- terdamsche Courant van gisteren las ik een bericht van opheffing van het arbeidscon flict, dat onze gemeente bedreigde. Dat bericht is niet juist en eischt drin gend rectificatie. De berichtgever van genoemd blad spreekt van gestelde en ingewilligde eischen. Welnu, er zijn beslist geen eischen gestel^, noch van de eene, noch van de andere partij. Het conflict is opgelost zooals alle conflicten tusschen verstandige menschen moeten opgelost worden en dus ook in echt christelijken zin. Hoogachtend, Uw dw., H. WitloxBressers. Het bestuur der afdeeling Waalwijk en Besoijen van den Ned. R. K. Lederbewer kers Arbeiders-Bond: diep betreurende het conflict, dat met eenige Heeren Patroons van Waalwijk is uitgebroken, toegevende, dat voor den eersten maal in het vuur van den strijd en te midden van hetgeen daartoe aanleiding gaf, wellicht daarin niet steeds met de noodige omzich tigheid is gehandeld, drukt het vurig verlangen uit, de eens gezindheid hersteld te zien, en geeft met beleefden aandrang de heeren patroons, bij dit conflict betrokken in over weging, terug te komen op de genomen besluiten, die als aanleiding tot den strijd moeten worden beschouwd, en verbinden zich in de toekomst tot niets liever dan tot eensgezind streven, ter bevordering van den bloei der industrie en het welzijn van den werkman. Charles de Wijs, kap., Adviseur. B. Vesters, Voorzitter. C. van Kuik JBzn., Ondervoorz. F. Passier, Secretaris. C. J. Paasschens, 2de Secret. J. N. Ehlert, Penningmeester. C. W. Pennings, 2de penningm. A. Bergmans, Commissaris. P. v. Daelen, 2de commissaris. A. van Wezenbeek. OndergeteekendenA. H. van Schijndel, Koninklijke stoomschoenfabriek Waalwijk, N. V. E. W. KlijbergPernot's stoomsch. „Hollandia", Waalwijk, J. Timmermans- van Turenhout stoomsch. Waalwijk; diep betreurende het ernstige conflict, dat op gebied van den arbeid dreigt los te breken, overwegende, dat, niettegenstaande alles wat er reeds geschiedde het een dure plicht is van ieder weldenkende mede te werken om den ramp, die onze gemeente dreigt, af te wenden, constateerende, dat de hoofdoorzaak van het conflict gevonden wordt in het naar hunne meening minder beleidvolle optreden van het bestuur der plaatselijke afdeeling en zij dientengevolge ook wellicht verder zijn gegaan dan het algemeen belang ge doogt, doch daarbij nadrukkelijk verklaren de, dat sommige couranten-artikelen en berichten schromelijk zijn overdreven of onwaar, diep doordrongen van de treurige gevolgen, die doorzetting van het conflict voor onze gemeente hebben zal, en daarom met hoop op de toekomst niet dieper ingaande op de grieven, die zij vermeenen te hebben, ofschoon geheel overbodig nogmaals ver klarende, dat zij het recht van vereeniging volkomen erkennen, ja zelfs heil zien van groote beteekenis in een goed en bezadigd geleide vakvereeniging. Nog te meer om te voldoen aan het ver zoek van hooggeachte zijde. Verklaren zich bereid alle maatregelen en besluiten, in verband met dit conflict genomen, terug te trekken. Verbinden zich, zooals trouwens hunne gewoonte was, billijke grieven, op gepaste wijze kenbaar gemaakt, te onderzoeken, in verband met alinea 5 van deze verklaring, aldus ook op aanzoek der vakorganisatie, en daarin steeds zooveel doenlijk tegemoet te komen. Hopen, dat dit besluit met denzelfden goeden geest zal worden gewaardeerd als waarmede het werd genomen, en vertrouwen dat van stonde af de vroeger zoo aangename verhouding tusschen ons en ons personeel onherroepelijk zal zijn hersteld. A. H. van Schijndel. E. W. KlijbergPernot. J. Timmermans-v. Turenhout. HurgerI(Jke Stand. Werkendam, van 3 tot 9 Juni. Geboren: Anna, d. v. A. Hakkers en W. F. de VriesPeternella Everdina, d. v. G. W. Golverdingen en K. van Doorn. Overleden: Pieter Johannes van Berchem, 67 j., echtg. van P. C. Roest. Dewerken en Sleeuwijk, van 3 tot 7 Juni. Ondertrouwd: Johannes Hendrikus Ippel, 44 j., wedn. van N. van den Bogert en C. L. van Oord. Geboren: Teuntje, d. v. W. Blijen- berg en B. van der WielGovert, z. v. J. Visser en A. van Driel. Overleden Cornelis Colijn, 7 m. Poederoijen, over de maand Mei. Getrouwd G. Schouten, 30 j. en A. van den Anker, 24 j.G. A. van de Werken, 27 j. en I. van der Maas, 21 j. Geboren: Arie, z. v. J. H. Biesheu vel en G. Baks; Wilhelmina, d. v. J. van Giessen en W. Brienen; Johannes Lambertus, z. v. A. Exalto en M. Bragt; Alida WTillemijntje, d. v. H. Blom en B. Sprong; Jan Willem, z. v. D. Bou- man en S. de Jong; Willemina Jacoba, d. v. J. van der Ven en J. J. Hassel- man. Overleden Arie Bok, 11 j.Jenneke van Galen, 70 j., wed. van Jan Nijhof. Sprang, van 8 Mei tot 7 Juni. Getrouwd: A. v. Campen, 27 j. en J. Hoefnagel, 21 j.; B. Timmermans, 25 j. en J. J. de Rooij, 28 j.A. J. Verhagen, 29 j. en M. Vriens, 24 j.; A. J. v. Thielen, 24 j. en J. A. Haver- hals, 27 j. Geboren: Johannes Cornelis, z. v. H. C. Maijers en M. H. van Calm; Henri Antonie, z. v. D. H. Netten en A. A. Klootwijk; Adriana, z. v. T. Blok en N. v. ThielenMaria Johanna, d. v. J. Kruijf en J. M. van der Schans; Dingeman, z. v. A. Smits en D. O. Vos; Jacoba, d. v. J. Timmermans en C. Kruijf; Johannes Arnoldus, z. v. A. de Rooij en D. NieuwenhuizenAbraham, z. v. W. van Drongelen en F. C. Ros; Dirkje Cornelia, d. v. J. v. Campen en M. D. de Bruijn; Adriana Catharina, d. v. J. Maijers en J. A. C. Faro. Overleden; Hendrik de Bie, 78 j.; Antonia Chabot, 3 j.; Dingeman Bras penning, wed. v. J. Quirijns, 79 j. Drongelen, van 1 Mei tot 1 Juni. Geboren: Jacob Johannes Arie Jut- phaas, z. v. J. Lagendijk en A. Velt- huizen; Diederik, z. v. T. Wijnbelt. Overleden: Petronella Ambrosius, 49 j. Brakel, over de maand Mei. Getrouwd: J. Klop, 28 j. en A. Ha- negraaf, 24 j. Geboren: Maaike, d. v. E. van den Handel en A. van den BogerdPeterke, d. v. K. van Zanten en M. J. van der Linden; Dirkje Cornelia, d. v. C. van Dalen en D. van den Oever; Aaltje Jenneke, d. v. J. Versteeg en G. van der MeijdenCornelia, d. v. J. de Jongh en A. Vervoorn. Hirtnenland. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van het invoerrecht op vleesch. De strekking daarvan is, om voor gezouten en voor gerookt of gedroogd schapenvleesch, varkensvleesch en spek weder te doen heffen het invoerrecht respectievelijk ad f 1 en f 1.25 per 100 kilogram, waardoor eene meerdere bate voor de schatkist mag worden verwacht van plm. f 10,000 's jaars. Voorgesteld wordt deze wijzigingswet op een nader door de Kroon te bepalen dag in werking te doen treden. Zoo men weet heeft de Russische Rijksdoema besloten een protest van de Tweede Kamerleden, ingediend tegen de administratieve hervorming van Finland, ongelezen teiug te zenden. De tekst van het adres luidde, naar de N. Ct. meldt, als volgt: Aan den Voorzitter en de Leden der Doema: De ondergeteekenden, leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal van het Koninkrijk der Nederlanden, be- hoorende tot verschillende in dat Staats lichaam vertegenwoordigende politieke partijen, kennis genomen hebbende van de wetsvoorstellen der Russische regee ring, strekkende om het Groothertog dom Finland rechten te ontnemen, die aan zijn bevolking zijn gewaarborgd en door haar gedurende een lang tijdperk zijn bezeten; richten zich eerbiedig tot Uwe Hooge Vergadering, ten einde te kennen te geven, hoezeer zij het zouden betreuren, indien de onafhankelijke vertegenwoor diging van het Russische volk hare toestemming zou verleenen aan wette lijke maatregelen tot het besnoeien van de vrijheden en het zelfbestuur van het Finsche volk. Den Haag, 19 Mei 1910. De N. Ct. kan hieraan toevoegen, dat het adres onderteekend was door 52 leden der Tweede Kamer, van alle partijen behalve de Katholieken. Uit Soerabaja werd 12 Mei aan het Ind. N. v. d. D. gemeld: Gisteren en heden heeft de rechter commissaris te Soerabaja een zekeren Felix, gewezen employé aan de scheeps- agentuur, verhoord, bij wien na een huiszoeking, welke vier uren duurde een aanzienlijk bedrag aan effecten werd gevonden. De waardevolle papieren behooren vermoedelijk tot de effecten, welke eenige maanden geleden aan de firma Kikkert te Vlaardingen werden ont stolen. Gistermiddag werden de papieren door de justitie en politie bij Felix achterhaald in tegenwoordigheid van den officier van justitie en den rechter commissaris. Zij werden door den grif fier verzegeld en op het parket gede poneerd. Voor het aan het licht brengen van den diefstal was een premie van f 5000 uitgeloofd. Het heette, dat Felix onverwachts rijk was geworden. Hij koesterde het plan, op Lawang huizen te koopen. Te Ambt-Vollenhove is Donderdag W. v. d. L. door een zonnesteek ge troffen, terwijl hij met grasmaaien bezig was. De man is overleden. De Provinciale Synode der Gerefor meerde kerken in Groningen heeft met bijna algemeene stemmen besloten er bij de generale Synode op aan te dringen, dat door de regeering de doodstraf weder zal ingevoerd worden. Een veehouder bij Heeren veen heeft sedert 23 jaren een perceel polderland in gebruik, dat door den hoogen water stand dezen winter onder water gezet werd, toen het al bemest was. De ge bruiker verwachtte daarom van dat perceel een schralen hooioogst. En wat blijkt nuP Dat de oogst ruimer is dan ooit te voren en dat het zaaigras, dat vroeger in dit land veel voorkwam, tot groot voordeel van den gebruiker, als met een tooverslag verdwenen is. Donderdag is op het Israëlietische kerkhof te Vught het stoffelijk overschot van mevr. de wed. J. Hartogensis geb. Deen ter aarde besteld. De overledene, te Tilburg geboren, bereikte een leeftijd van ruim 102 jaar, waarvan zij er 75 te 's-Hertogenbosch woonde. Haar dood kwam Dinsdag nog onverwachts; zij was in haar leven maar tweemaal en dan nog maar licht ongesteld geweest. De arbeider P. J. R. te Dinxperlo welke Pinkstermaandag met zijn broe der tegen den bejaarden J. te K. een moordaanslag pleegde en sedert dien naar Pruisen was gevlucht, heeft zich thans ter beschikking der justitie te Arnhem gesteld. De politie te Utrecht heeft proces verbaal opgemaakt tegen iemand, die per advertentie had bekend gemaakt, in verband met een faillissement, ver schillende goederen te kunnen verkoo- pen. Het bleek, dat van 't faillissement niets waar was. De man uit Arnhem, sedert October te 's Gravenhage wonende, die verleden week Maandag te Scheveningen een kinderjuffrouw vermoordde en zich daarop twee revolverkogels door het hoofd joeg, is in het Gemeentezieken huis bezweken aan de wonden die hij zich had toegebracht. Uit Hellendoorn wordt aan de Zw. Ct. gemeld: Maria Beumer, oud 52jaar, ongehuwd, die sedert den brand op Maandagavond bij Eikenaar te Rhaan werd vermist, is Dinsdagnamiddag vreeselijk verminkt gevonden onder het puin van het afge- brandde huis. Ook zij heeft blijkbaar nog een en ander willen redden en is daarbij komen te vallen en bedolven onder het neer stortende brandende rieten dak, zoodat deze brand twee slachtoffers heeft ge- eischt. Onweer. Dinsdagnamiddag zijn te Almkerk de gebroeders Van W. in het veld door den bliksem getroffende eene was terstond dood de andere is met een paar schroeiwonden vrijgekomen. Op de Koningshoeve (N.-B.) is dien avond de hoeve van Schellekens door den bliksem getroffen Te Hooge Zwaluwe sloeg Dinsdag avond de bliksem in den klokketoren van de Hervormde kerk; het heele gebouw brandde af. Met de kerk is een van de weinige historische monumenten in deze ge meente verdwenen. Frederik Hendrik heeft haar in 1641, toen het, in 1421 bij den St. Elisabethsvloed verdronken land weer werd ingedijkt, aan de toen malige gemeente geschonken. Architectonische waarde had het ge bouw niet. Bij den marsch van het 177ste Duit sche infanterie-regiment naar het nieuwe kampement bij de Koningsbrug te Dres den heeft Dinsdag een bliksemstraal de tweede en derde sectie der derde com pagnie getroffen, waardoor 18 man tegen den grond werden geslagen. Drie man zijn gedood, tien zwaar en vijf licht gewond. Dinsdagavond is door het inslaan van den bliksem de boerderij van den landbouwer Loorman, te Sinderen. gem. Wisch, geheel afgebrand. Een kalf en vier varkens kwamen in de vlammen om. In een veld bij Eijsden (Limb.) is Dinsdagnamiddag de landbouwer Ur- lings door den bliksem gedood. Dinsdagavond is te Waarde (Zeel.) de bliksem geslagen in een groote schuur van den landbouwer J. Vermeer. De schuur en nog een kleine schuur zijn geheel afgebrand. Verzekering dekt de schade. Onder Strijen is Dinsdagavond de bliksem geslagen in de groote bouw- schuur van den heer A. Voordendag, aan de Steenplaats. De schuur is ge heel in de asch gelegd. Te Oosterhout is Woensdagmiddag de achttienjarige dochter van de fami lie Damen, terwijl zij aan de deur stond, door den bliksem getroffen. Zij heeft dientengevolge haar spraak ver loren en is eenigszins verlamd. Ook de woning van C. Oomens aan den Beukenheuvel werd getroffen. De bliksem richtte daar groote verwoesting aan en verwondde den man. Te Gieterveen sloeg de bliksem Woens dagavond inde boerenwoning van Fran- Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugte- ren en nm. 6 u. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk. Werkendam, vm. 9.30 u. van Batenburg en nm. 6 u. ds. Van der Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Almkerk, vm. 9.30 en nm.6u. ds. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Brakel,, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Hui- Besoijen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 u. ds. P. Doeverenvm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren Drongelen, nm. 1.30 ds. Van Asch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch, Gameren, vm. 9,30 en nm. 6,30 u. de heer Kruit, cand. Genderen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Koolhaas. Herpt, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 6 u.ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Z.z. vm. 9.30 en N.z. en nm. Raamsdonk, (dorp) nm. 2.u. ds. J. C. V. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2.u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Nie- meijer. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. J. C. S. Locher. Well, nm. 2.u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, vm. 9.30 u. ds. Da velaar en nm. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. Beide partijen erkerfden eenige schuld, beide partijen waren tot overleg bereid, beide partijen streefden tot vergelijk, en onder hooggewaardeerde leiding van Mon seigneur Princen kwam de verzoening tot stand, gepubliceerd in verklaringen die ik U hierbij toezend met beleefd verzoek die aan voet dezes op te nemen Waalwijk, 7 Juni 1910. Vertrokken naar De Werken c.a., L. Slinger en vrouw. Vertrokken naar Benschop, M. Streef kerk en dochterHaarlemmermeer, A. van der Nat; Werkendam, H. M. Dek kerGiessen-Nieuwkerk, J. A. Duiser; Strijen, P. Paans en gezin.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2