J. BüLLER, Hotels eii tlitspaimiiigeu „Het Wapen van Amsterdam", „Hotel CONCORDIA J. J. MEIJER, KMI JFF&VKttWElf, Bouwmaterialen. t ZOÏÏBil. heiraat A T bd 8, Voor Zangvereenigingen. H tjj kt Ni Land van Hensden en Altena m Zaterdag 11 Jui 1910, No. 2952. Gouden en Zilveren Werken. pijnloos. Plaatsii iet schriftelijke laritie. L. J. veerman, Botermarkt 0 69 en 10, Mannheim er Cement. Bertel's Lijnkoeken en Meelfabriek, Stoomboot-Maatschappij Bezoekt Hotel en Uitspanning J. Ij. LIESESTEMAKER. H. van Krimpen te Meuwendijk, (N.B.) Tandheelkundige behandeling 'Oppert 156, Rotterdam. Firma Schouwenburg. GORINCHEM. Tuinbanken, Stoelen en Tafels. Tuingereedschappen. in compleete Keukeninstallaties, Mangels, Water filters, Vliegenkasten. Vierstemmige Psalmböëkeu, iugeuaaid. Va linnen, f 1.85 v n ingebonden, l\2 leep met vepgulden titel f Hl BUITENLAND. De Vossische Zeiting verneemt uit Londen: Koning George heeft van zijn nicht prinses Patricia van Connaught verlangd, dat zij zijn lang gekoesterden wensch zou vervullen en zich na het verstrijken van het rouwjaar met koning Manuel van Portugal zou verloven. Pa tricia heeft den koning en de koningin echter een afwijzend antwoord gegeven. Zij heeft verklaard, dat zij nooit een vorst van het vasteland zou trouwen Zij denkt er niet aan, haar vaderland te verlaten. Het is een openbaar geheim, dat de 22-jarige prinses een innige ge negenheid voor Neil Primrose, den zoon van Lord Rosebery, heeft, welke gene genheid Primrose beantwoordt. In Astérabad (Perzië) zijn twee Rus sische onderdanen, van wie er een be schuldigd was van moord, terwijl de ander niets misdaan had, door de me nigte gegrepen en na eerst gemar teld te zijn met stokken en steenen afgemaakt. De Russische consul stelde een onder zoek in, waaruit bleek, dat de plaat selijke overheid medeplichtig was ge weest aan het gebeurde. Daarop eischte de Russische gezant te Teheran met klem dat de Perzische gouverneur te Astérabad onverwijld zou worden ont slagen en gestraft, evenals alle personen wier schuld uit het onderzoek was gebleken. Ook wordt schadevergoeding gevraagd voor de nabestaanden van een der beide slachtoffers. Uit Jefferson City, in den staat Mon tana, komt bericht over feiten van zoo vermakelijke driestheid, dat zij hier niet onvermeld mogen blijven. De autoriteiten van de staatsgevan genis in Jefferson City zijn er n.l. achter gekomen, dat in de staatsgevangenis daar ter stede een valschemuutersin- richting bestond, die in twee cellen met vlijt en succes werd gedreven, met mede weten natuurlijk van enkele bewakers. Die inrichting heeft vele jaren lang bestaan, vóór de hoogere gevangenis autoriteiten achter de zaak kwamen. Was de straftijd van één stel celbewo- ners-valschemunters om, dan kwamen de nieuwe klantjes in het vruchtgebruik van de volledige installatie en werden door de medeplichtige gevangenisbe waarders in het geheim en in de tech niek van het vak ingewijd. Jaren lang is dat zoo goed gegaan. Maar toen zooals het trouwens altijd gaat kwam er twist over de verdeeling van de baten er werd door een der betrokkenen ge klapt. En nu is er natuurlijk voorgoed eind gemaakt aan het winstgevende bedrijf. Te Schlebusch bij Mühtheim a.d. Rijn is de bliksem in de karboniet-fabriek daar geslagen. Drie keeten, het filter huis, het waschhuis en het carboniet- menghuis vlogen in de lucht. De meeste gebouwen zijn in vlammen opgegaan. Drie menschen werden zwaar en een aantal werklui licht gewond. Van vele gebouwen in den omtrek heeft de kracht van de ontploffing het dak weggerukt. In een fabriek in het naburige Wies- dorf werd het glazen dak vernield. De neervallende scherven wondden een aantal werksters. Te Tippes werden acht winkelramen en vele ruiten verbreizeld. In Keulen en de voorsteden dacht men aan een aardbeving. Een paar oude hui zen daar kregen scheuren. De Stendenraad te Bern heeft het voorstel tot invoering van evenredige vertegenwoordiging bij het kiezen van de leden van den Nationalen Raad met 26 tegen 10 stemmen verworpen. Een officieel telegram uit Lourengo- Marquez meldt, dat een pleizierboot bij het eiland Inhaca omgeslagen is. Er zijn twee-en-dertig menschen om gekomen. In het Posensche dorp Zelazno is Maandag in een huis brand ontstaan,1 doordat twee kinderen, die alleen ge laten waren, met lucifers speelden. Een harde wind wakkerde de vlammen aan. j Acht-en-twintig boerderijen met te za- men zestig gebouwen zijn in de asch' gelegd. Er is veel vee omgekomen. De twee kinderen worden vermist. brieven of postzendingen, uit Grieken land afkomstig, meer te ontvangen, en eventueel ze terug te zenden. De corporatie van lossers te Saloniki heeft zich voorloopig tegen den boycot van Grieksche booten verklaard. In de havenplaatsen Kavala en Ro- dosto heeft men den boycot afgekon digd. Ook te Smyrna is het boycotten van Grieksche schepen begonnen. De Grie ken sluiten hun winkels uit vrees voor wanordelijkheden. Uit Merida, in Mexico, komt bericht, dat in heel Yucatan de opstand op vlamt. Zevenduizend Maya-Indianen loopen in benden met geweren en fak kels het land af. Sedert 5 dezer zijn al 500 Mexicanen over de kling ge jaagd. Er zijn 5000 Mexicaansche sol daten tegen hen uitgezonden. Het blijft onrustig onder het Fran sche spoorwegpersoneel. Bij de staking in het zuiden, die nog steeds voortduurt hoewel men in den treinenloop zoo goed mogelijk tracht te voorzien, komt nu de dreiging van een staking in het noorden, die hoewel reeds afgekondigd, nog niet is toegepast, wegens verdeeld heid onder het personeel. Salaris-kwes ties zijn de aanleiding tot dit stakings- besluit. Te Parijs heeft het personeel van de Parijsche maatschappij der Tramways du Nord het bijltje er bij neergelegd, zoodat er Woensdag op de lijnen der maatschappij geen tram gereden heeft. De gevolgen dezer staking doen zich het sterkst gevoelen onder de arbeids- bevolking der buitenwijken, die van de lijnen gebruik maakt 's ochtends als ze naar haar werk in de stad trekt en 's avonds als ze naar huis terugkeert. Yan de eischen van het stakende per soneel was salaris verhooging de voor naamste. De maatschappij had, nadat de onderhandelingen met vertegenwoor digers van het personeel, waaraan ook de minister van openbare werken en de prefekt van de Seine hadden deel genomen, reeds lang geduurd hadden, goedgevonden den werkdag op 10 uur te bepalen en de groote kosten, die de invoering van den 10 urigen werkdag voor haar meebracht, voor haar reke ning te nemen gedurende den tijd, dat men bezig was het lijnen-net te veran deren. Met deze concessie heeft het per soneel geen genoegen genomen, zoodat de directie der maatschappij er geheel door overvallen is. De Politische Correspondent deelt mede dat te Konstantinopel in kringen die nauw verbonden zijn aan de Porte, gezegd wordt, dat de mogendheden nog steeds besloten zijn tot de handhaving van den status quo in het Kretenzer vraagstuk, daar zij de oplossing ervan als een zaak beschouwen, die onder worpen dient te worden aan de beslis sing van Europa. De voist van Monaco heeft onlangs aan zijn onderdanen het kiesrecht ver- leend. De kiezers in het miniatuur landje zijn nu voor het eerst tegen 10 dezer opgeroepen om hun stem uit te brengen ter verkiezing van een-en- twintig gemeenteraadsleden. Uit Saloniki werd Woensdag gemeld De Turksche postkantoren hebben uit Konstantinopel bevel gekregen geen Verkiezing Prov. Staten. Gisteren zijn de volgende heeren bij enkele candidaatstelling gekozen Zuid-Holland. Noord-Holland. O reilt he. Overijssel. Gelderland. Noord-Brabant. Limburg. Venlo. De aftredenden: V. Dubois en H. B. J. van Rijn, beiden te Venlo. ADVERTENTIEN. Coöp. Stoorazuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Geil (leren. IIOTE11. Ü14Ü). Gerechtigd tot het voeren van het Rifkeholermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.25 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. HOOGSTRAAT, hoek Kortendijk A 9, GORINCHEM. Alleenverkoop voor GORCUM en Omstreken, van de alombokende Goedkoop in 't gebruik. Verder Luiksche Meelkalk, And. Tras, Eng. en Oosterh. Buizen, enz. onder R|jkseon(r<)le. Waarom blijft gij nog zoo ten achteren en voedert nog niet BERTELS Lijnzaadkoekles met Suiker? Het is toch bekend dat de koeien in de weide de gewone murwe Lijnkoeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen en dat de smakelijkheid van een voeder de opbrengst zeer verhoogd 1 Het is gebleken dat BERTELS Lijnzaad- koekjes met Suiker met meer graagte worden gebruikt ook in de weide en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag en per koe 1 Ét 2 kilo BERTELS Lijnzaadkoekjes met suiker bij gevoederd en is vastgesteld dat voor één kilo Koekjes 5 litter melk meer verkregen werd, en doordien onze koekjes in zijn geheel gevoederd en niet eerst ge broken behoeven te worden, niets verloren gaat. Stieren, Mestrunderen en Kalveren hier mede gevoederd, ontvingen 1 ste prijzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen belang aangeraden hiermede proef te nemen. De prijs is billijk en de voedingswaarde groot. Vraagt prijs en attesten bij uwen Voeder handelaar of bij „De Hinde", AMSTERDAM. Vereenigde Heusdensche Bosch - Heusden- Gorinchem- Bordrecht-Itotterdam. Heuoden-Gorinehem. Van Heusden naar Gorinchem: Zondag v.m. 8.n.m. 3.uur. Van GoTinchem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30 uur. Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. ltoseh-Gorineheui. (1 April1 November). Op Gorinchemsche jaarmarkten geen ge regelde dienst. Heusden-Hotterdam. Van leasdenMaandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. circa 4.30 uur. Van Rotterdami dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. AfiElfl te Heusden: 6. Malingré. Directeur: L* DB BEER, Gorinchem. Heusden. welks prachtig aangelegJea Tuin IJ een aangename verloefpltiatg aanbiedt, en cveuzuo het met zijn schoon gezieht op de Haas. Beleefd aanbevelend, Molenstraat IJ 35. öorinehem. RUIME KEUZE in Gouden Heeren- en Damesringen, massief Gouden Trouwringen, Gouden Zegelringen, verder Gouden en Zilveren Flacons, ilroches, Oorknopjes, Boekslootjes, lange en korte Hames-Horlogekettingen, Heeren-Vestkoorden, Gouden en Zilveren Heeren-Slorlogekettingen, Winger- hoeden, Ceintuurgespen, Armbanden, Oasspeldjes, Rozenkransen, Hopjes, Fortemonnaies en Sigarenkokers met Goud en Zilver, Fotlooden, Pen houders, Luciferdoosjes, SSrildoozen, W'ijnkurken, Likeur-, Thee- en ItLoffie- lepels, Taartscheppen, Suiker- en Theeschepjes, SSoomlepels, Wleesch- en Zuur- vorkjes, Lepels en %'orken, Wijnglazen, llotervlootjes, Haasstolpen, Sigaren- hoorns, Bloem vaasjes, Inktstellen, Gebakschalen, Bonbonmandjes enz. enz. Ruim gesorteerd in Gouden, Zilveren en Nikkelen Heeren- en Hu mes Horloges, alle met 2 jaar garantie. REPARATIëN SPOEDIG, NET EN BILLIJK. Inkoop van oud Goud en Zilver tegon de hoogste waarde. CANADA, 3e Klasse, f 102,—; NEW-YORK, BOSTON, PHILADELPHIA, 3e Klasse, f 96.—; NEW-ORLEANS, (Midden-Amerika,) 3e Klasse, f 100. BRAZILIë, ARGENTINIë, 3e Klasse, f 108.-- SYDNEY (N. Zuid-Wales,) 3e Klasse, f 144.en hooger. SYDNEY (N. Zuid-Wales,) Gesteunde passage voor Landbouwers f 92,—. Vraagt inlichtingen bij de Agenten H0IJMAN SCHUURMAN's Passagebureau, Reguliersbreestr. 1, AMSTERDAM, of bij den plaatselijken Agent: GEVESTIGD sinds 1892. f 2.-per taiul. f lO.per gebit. N.B. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. Algemeene handel in: Uigebreide sorteering in Hout, Geëmailleerd, Alluminium en A'ertind. LAGL TASTE FKIJZEN. Alphen. W. Los (C.-H.) en F. H. van Wichen (R.-K.), beiden aftredenden. Brielle. S. P. van den Blink, aftredend, U.L. Zoetermeer. De aftredenden Van Liefland, R.-K., en Van Wallandt, A.-R. Alkmaar. Jhr. mr. H. Gevers, te Heems kerk, aftr., Christ.-Hist. Haarlemmermeer. Mr. E. J. D. Zubli, A.-R., aftredend. Assen. S. Reinders, burgem. van Rolde, V.-D. (Ter vervulling van de vacature Veen- hoven.) Emmen. Frima, Lamberts, Meursing en Rijnsaardt, allen U. L. en aftredend. Mq/pel. De vier aftredende liberale leden G. Broekhuizen, F. E. B. van den Biesheuvel Schifler, K. Slomp en D. de Visser. Dalfsen. A. H. J. van Wijngaarden en mr. A. baron van Dedem, beiden A.-R. en aftredend. Deventer. De aftr. liberale leden: mr. S. van Delden en H. J. Jordens. Raalte. De aftr. ledenH. A. J. van Sons- jeeck, R.-K., en Mr. H. de Bie Jr., Chr.-H. Eist. H. A. Pauwen, te Westpannerdon, r.k., aftredend. Nijmegen. P. Th. H. M. Dobbelmann en J. G. Jurgens, beiden aftredend r.k. Putten. J. J. Schussler, a.-r., aftredend, en D. Hoffmann, chr.-hist., in de plaats van den heer Schuurbecque Boeye, niet her kiesbaar. Tiel. A. D. Duys en W. de Haas, beiden aftredend en liberaal. Wijchen. Jhr. G. J. J. J. M. Dommer van Poldersveldt en J. Willem3e, beiden aftr. en r.-k. Zaltbommel. B. van Bergeik, a.-r., en A. Hoeflake, u.-l., beiden aftr. Zevenaar. W. J. J. A. Barendtszen, aftr., r.-k., en J. N. van den Bergh, r.-k. Bergen-op-Zoom. De aftr. ledenAsselbergs; Bergen-opZoom Koen raadt en Van Loon, Steenbergen en Mastboom, Gastel. Eindhoven. De aftredende leden: G. F. van de Westelaken, j hr. W. J. de la Court, J. J. de Vlam, allen r.-k. Helmond. Bogaers, Van Kemenade en Strybosch, aftredende leden, en in plaats van den heer Pistorius, Marinus van Hout, allen R. K. s-HertogenboschDe aftredende leden L. L. M. A. Nieuwenhuijzen, te RosmalenG. L. de Leijer, te Vught; jhr. mr. F. J. J. M. van Rijckevorsel, te 's-Hertogenboech. en jhr. mr. A. F. O. van Save van IJselt, te 's-Hertogenbosch, allen r.-k. Heusden. B. A. Middelkoop, Capelle, V. L., J. IJ. Timmermans en A. J. A. Seegers, beiden te Waalwijk, R. KM en allen aftre dend. Zevenbergen. H. L. P. A. Berends. C. L. Bressers en J. A. Oomen, allen R. K. en aftr. Gulpen. De beide aftredenden H. Habets en L. Merckelbach. Heerlen. Ch. de Lesselle en F. Pluymae- kers, beiden R. K. en aftredend. Dienstregeling I Mei1 October. Maandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1, 4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Vr(jdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 6.30 u. Naar 's-Bosch. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag. Van Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur, Zaterdag van Gorinchem, v.m. 6.n.m. 3.30; van Heusden v.m.8.n.m. 5.15 uur. Naak Gobinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12.van Heusden n.m. 1.15 uur. KITRA VËEDIKVSTWoensdag: vanAndel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5