Provineiale Landbouwtentoon stelling Waalwijk- Dinsdag werd nit Ahrweiler gemeld Bij de ramp in het Ahrdal zijn een eroot aantal menschen omgekomen. Een keet met Italiaansche werklieden is weggespoeld. Reeds 34 zijn als lijken aangespoeld. Men weet nog niet, waar de anderen gebleven zijn. In het geheel worden 87 menschen vermist. Het is echter niet onmogelijk, dat er nog ver scheidene h vend terecht komen. Giste renavond is het water 2 M. gevallen. De Duitsche bladen schatten het aantal slachtoffers, dat bij de ramp in het Ahrdal omgekomen is, op tusschen de 100 en 150. Te Montreal zijn de kantoren der Daily Herald afgebrand. De toren, welke op het gebouw stond, stortte door het dak en doodde 40 personen, voor het meerendeel daar werkzame meisjes. ^lanlNellik üieuws. Heusden, 15 JudL Zaterdagmorgen mocht het den Woudri- chem8che visschers gelukken in de onmid dellijke nabijheid der stad een steur van 200 pond te bemachtigen. Ook de gebroeders van Rijswijk te Aalburg vingen er een in de Bergsche Maas. Een hollend paard veroorzaakte Za terdagmiddag heel wat opschudding in de Pelserstraat. De rossinant, toebehoorende aan J. den Boer, was er stil van door gegaan. Nadat de heer S. vergeefsche pogingen aan gewend had, om het tot staan te brengen, werd het op de Botermarkt gegrepen, zonder eenig ongeluk veroorzaakt te hebben. Twee wereldreizigers passeerden giste ren de gemeente. De een zegt een Leidsch student te zijn (die dus de feesten aldaar ontloopt), de andere zegt ambtenaar ter gemeente-secretarie te Schoonhoven te zijn. Ze waren Maandag elk met een kwartje op reis gegaan, verkochten hier en daar an sichten en hadden al circa f 5 op zak. Dat lijkt dus geen onvoordeelig baantje, voor jiersonen die niets presteeren en alleen wandelen. Ze waren op reis naar Parijs, welken weg te voet zal afgelegd worden. Bij S. v. Eeuwijk alhier is een postduif komen aanvliegen met aan den poot een ringetje, waarop A 652 en aan een anderen een ringetje waarop 50 U 1331. Op den vleugel een afdruk van een stempel met naam (onduidelijk) Oranjeboomstraat 341, Rotterdam, Zondagavond ontstond er door on bekende oorzaak een begin van brand op de slaapkamer bij den heer v. d. B. alhier. Op het hulpgeschrei van een der kinderen, die reeds boven waren, kwamen huisge- nooten en huurlieden spoedig ter hulp ge sneld, zoodat men het genoegen mocht sma ken om de kinderen in veiligheid te brengen en den brand tot het bed, dat reeds geheel in vlam stond te beperken, zoodat dit on geval gelukkig nog goed is afgeloopen. Aalst. Bij de Vrijdag gehouden ver pachting van het hooigras, gelegen op „de Middel plaat", toebehoorende aan het kroon domein waren de prijzen tamelijk hoog. In 't geheel was de opbrengst f 780, Als iets bijzonders voor deze gemeen te mag zeker wel worden vermeld dat door den heer R., eigenaar van de uiterwaard „de Zaaiwaard", het hooigras met een maaimachine met 2 paarden wordt afge sneden. Deze werkzaamheden lokken nogal kijkers. Êlrakel. Vrijdag werd door 't Pol derbestuur afd.Bommelerwaard beneden den Meijdijk aanbesteed de leverantie van het benoodigde ijzerwerk, behoorende bij de verbouwing van het machinegebouw. Ingekomen waren 8 biljetten v. d. Weert, Zaltbommel, f 405 de Vries Robbé, Gorinchem, 350 van Zee, Pouderoijen, 330 Nieuwenhuizen, Gameren, 327 van Voorden, Zaltbommel, 315 Vos, Hemert, 309 van de Water, Brakel, 255| Een biljet van onwaarde. De laagste is 't gegund. Capelle. Tijdens het op verschillende dagen der vorige week ook boven onze gemeente gewoed hebbende onweder, is de bliksem ingeslagen bij een paar woonhuizen op den Zandschel. Bij P. Bakkeren kwam hij door de voordeur binnen, en ging er door de achterdeur weer uit, zonder iemand der huisgenooten, die allen aan tafel zaten, wonder genoeg te treflen, terwijl hij bij P. Roozenbrand enkel een deur en eenig huisraad verbrijzelde. Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan de openb. lagere school in de kom alhier, hebben zich elf sollicitanten aangemeld. Eet heil. Aan de Universiteit te Utrecht is met goed gevolg het tweede gedeelte van het candidaatsexamen in de theologie afgelegd door onzen dorpsgenoot den heer F. van Asch. Geertruidenberg. Door den kapitein eerstaanwezend ingenieur te 's Her togenbosch, werd in het hotel Santbergen aanbesteed: het doen van herstellingen en voorzieningen aan de militaire gebouwen. Ingeschreven werd als volgt: A. J. du Pont f 4860. F. Renniers 4850. R. Naglé 4625. P. Spuij broek 4600. H. v. d. Pleeg 4250. A. C. Krols 4050. J. B. Krols 3974. Behoudens nadere goedkeuring den min sten inschrijver gegund. Naar wij vernemen zal de Harmonie van Raamsdonksveer binnenkort een con- t geven in den tuin van het hotel Sant- hergen alhier. Tijdens het onweer, dat Woensdag middag boven deze gemeente losbarstte, werd eene koe van den landbouwer C. D., in de weide door den bliksem getroffen en gedood. herkwjjk. Naar wij vernemen is door den majoor der Rijksveldwacht te Zaltbommel op last der Justitie een onder zoek ingesteld inzake het niet afkondigen van huwelijken door den ambtenaar van den Burgerlijken stand. Aederhemert (Z.z). Ook hier heeft de bliksem tijdens een hevig onweder Vrijdag een paar boom en getroffen. Bij een dier boomen stond een hooiopper, die on gedeerd bleef, terwijl de bliksem een gat in den grond sloeg. Dit is wel opmerkelijk. Maandag had alhier de groote ver pachting van hooigras plaats. Naar veler meening werd minder besteed dan op de Zaterdag j.l. te Heusden gehouden verpach ting. Het gras zit er dik op en men besteedde f 12 f 13 per duizend k.g. Nu kan er voor de boeren wat overschieten. Poederootlen. De landbouwer G. A. v. Wijgerden had vorige week Vrijdag het ongeluk dat een best vet kalf, wegende 120 kilo, door de hitte ongesteld werd, zoodat het dadelijk geslacht moest worden. Hoewel het vleesch was goedgekeurd was het te laat in de week, om alles nog kwijt te worden, daarom besloot de heer v. Wij gerden, iedereen die er lust in had te laten profiteeren van een lekker boutje. 01 hiervan gebruik gemaakt werd. Ook hier hebben enkele landbouwers reeds de eerste aardappelen gestoken. Ze zijn flink van stuk en leveren een goed beschot op. Rossum. De raad dezer gemeente heeft besloten bij te dragen in de voor- loopige kosten der te ontwerpen spoorlijn DreumelHedel Sprang. In den nacht van Don derdag op Vrijdag, zijn bij den arbeider A. S. 6 kippea gestolen, van de(n) dader(s) geen spoor. Naar men ons meedeelt, vergaderde 1.1. Zaterdagavond het bestuur der afd. Patrimonium alhier. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de inkomsten (loopende over de maanden Maart, April en Mei) waren f67,551 de uitgaven f 37,80 zoodat zij een batig saldo van f29,75£ overhielden. Na de be langen der afd. besproken te hebben, stelde de voorzitter staande de vergadering voor, een deputatie tot haren eere-voorz'itter ds. P. v. Toorn te zenden, om namens de afd. Patrimonium zijn Eerw. met de beroepen van elders door hem ontvangen te felici- teeren en Z.Eerw. tot blijven aan te zoeken. Dit voorstel werd met algemeene goedkeu ring aanvaard en ten uitvoer gebracht. Waalwjjk. Gisteren slaagde onze stadgenoot, de heer Jac. Meulkens voor opzichter van den Rijkswaterstaat. De geslaagde ontving zijn opleiding in de vakken wiskunde en algebra van den heer Spijkerman alhier en in de overige vakken van den heer Van Weijnsbergen, opzichter van 's Rijkswaterstaat te Heusden. Aan de universiteit te Utrecht is be vorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen, de heer J. B. J. Timmermans alhier. Waspik. Naar we vernemen, bestaan bij de Electriciteits Maatschappij „Raams- donk" plannen, tot het doen aanleggen van geleidingen in deze gemeente over particuliere gronden. Enkele ingezetenen moeten reeds besloten hebben aan te sluiten. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer van vee ter markt was iets minder dan de vorige weken. Vette kalveren waren ook weer op den ouden prijs en gingen vlug weg. Nuchtere kalveren werden ook veel gevraagd, terwijl in wolvee de handel vlug was. met flinke prijzen. De handel in vette varkens, ook voor het buitenland, was iets slapper en de prijs wat gedrukter. Varkens voor Engeland werden weinig aangeboden, niettegenstaande de prijs hoog is. Voor paarden is de handel wat slapper geworden. De voorjaarsmarkten hebben op gehouden. Toch wordt op stal nog menig weelde- en werkpaard van goede kwaliteit verhandeld. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 73 77 ct., 2de kwaliteit 63 k 68 ct., vette kalveren 60 a 63 ct., vette var kens 59 64 ct., voor Engeland, 59 a 63, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 140 a f 240, neurende f 115 a f 235, guste f 130 k f 250, pinken f 60 k f115, kalveren f 16 üt f36, biggen f 10 f 14, drachtige zeugen f 62 a f 86, drachtige gelten f48 f58, schot telingen f 25 f 38, schapen f 16 f 28, vette schapen f 20 f 27, luxe-paarden f 550 h f 650, werkpaarden lste kwaliteit f 340 k f 500, 2e kwaliteit f 215 f 340, twee-en-een-halfjarige f 000 f 000, ander- halfjarige f 175 f 290 per stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin chem 20 zalmen, wegende van 7 tot 27 pd. 247 finten, te Woudrichem 78 zalmen, 130 elften, 480 finten, alsmede een partij paling, snoek, baars en witvisch, te Brakel 15 zal men, te Herwijnen 18 zalmen, te Rossum 4 zalmen en 3 elften. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor zalm f 0,90 f 1.47 per kilo; elften fa fvoor finten 12 16 ct. per stuk, witvisch ct., baars a ct. per kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 0.89 ét f 1.40, paling 23 k 60 ct., snoek 20 40 ct., baars 25 40 ct., witvisch 10 17 ct., alles per i kilo. elft f 0.60 f 1.40, finten 4 22 ct. per stuk. Kerknieuws. Zuilieliem. Aangenomen het beroep naar de Geref. gem. alhier door ds. G. van Velzen te^opik. Bedamkt voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. te Appelmuiden, door ds. Th. Keek alhier. Rruchem. Ds. J. M. Ph. Schippers uit Ede, heeft voor het beroep naai deze gemeente bedankt. Genderen. Ds. Brouwer, die het be roep naar deze gemeenee heeft aangenomen, hoopt Zondag 10 Juli a.s., alhier zijn intrede te prediken. Sprang;* Door den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente zijn plannen beraamd om haar predikant ds. P. v. Toorn een cadeau aan te bieden. De a.s. Provinciale Landbouwtentoon stelling die van 48 September te Waal wijk wordt gehouden en waarvan het Comité de heugelij ke tij ding ontving dat het Z. K. H. Prins Hendrik behaagd had het bescherm heerschap gaarne te willen aanvaarden, belooft zeer veel. De inschrijvingen vooral op het gebied van machinewezen zijn zeer belangrijk, de grootste firma's in't binnen- en buitenland hebben zich ruimten van 150200 vierk. M. doen reserveeren. Ook voor de andere afdeelingen der tentoon stelling als voederartikelen, kunstmeststof fen, zaaizaden, ooft- en tuinbouw, pluimvee, konijnen enz. komen de inschrijvingen goed binnen, of zijn de vraagprogramma's verzonden. Werkelijk de belangstellingen allerwege, zoo door schenkers van medailles als door inzenders op elk gebied, voorspelt eene zeer belangrijke tentoonstelling. Ook de directeur van de Rijks-Hoogere-Landbouwschool te Wageningen heeft zeer welwillend allen steun toegezegd en is van deze grootsche inrichting eene interessante inzending te wachten. De plannen voor de gebouwen, voor den aanleg van het terrein enz. zijn in bewer king en zal aan een en ander een zeer bijzonder cachet gegeven worden. Ten slotte vermeldden we nog dat het tweedsagsche concours-hipique zeer belang rijk belooft te worden. Woensdag 7 Sep tember is 't concours voor aangespannen hengsten en stamboekmerriën, zoowel warm- als koudbloed, waarvoor de provinciale regelingscommissie f 800 beschikbaar stelt. Er zal ook op dezen dag een monstering van paarden voor de remontecommissie gehouden worden. Donderdag 8 September groot internationaal concours-hypique voor luxepaarden en springpaarden, waarvoor het comité f 1200 aan prijzen uitlooft. Door den generaal-majoor inspecteur der veld-artillerie en door den generaal-majoor inspecteur der cavalerie is bereids toestem ming gegeven aan heeren officieren om ook met dienstpaarden op dit concours uit te komen. De groote tentoonstelling van vee en paar den die in deze gerenommeerde veestreek schitterend zal zijn, wordt Dinsdag 6 Sep tember gehouden. binnenland. De Staatscourant bevat onderstaande waarschuwing Aan een ieder die niet werkelijk landbouwer is en niet over eenige middelen beschikt, moet ten sterkste worden ontraden naar Brazilië te emi- greeren. Landbouwers die naar Brazilië emi- greeren, moeten in geen geval hun vrouw en kinderen medenemen, en zich vooraf goed op de hoogte stellen van de streek waarheen zij zich willen be geven, aangezien in sommige gedeelten van Brazilië het klimaat moordend is. Met het oog op het klimaat wordt beslist afgeraden dat men zich late aan werven als arbeider bij den bouw der spoorweglijn Madeira-Mamoré. Te Hull is J. S., eerste officier aan boord van het Nederlandsche stoom schip Minister Tak, uit Harlingen, tot ruim f 400 boete veroordeeld, wegens het binnensmokkelen van een hoeveel heid saamgeperste tabak en sigaren. I)e tabak was achter een geheim pa neel in zijn hut gevonden. Te Buiksloot is Zondag inbraak ge pleegd. Toen de heer K., hoofd der christelijke school, uit de kerk huis waarts keerde, ontmoette hij, bij zijne woning komende, een vreemden in dringer met een geldkistje onder den arm. De man nam terstond de vlucht, maar werd nagezet en gegrepen, waarna de politie hem naar Amsterdam tran sporteerde. Hij was een goede bekende van de justitie, ruim voorzien van moord- en inbrekersgereedschap. De politie te Rotterdam heeft een inval gedaan in de woning van M. K., in de Goudschedwarsstraat aldaar en in den kelder van diens woning een clandestiene slachterij aangetroffen. De man slachte er honden. Behalve vier levende honden, vond de politie er ook twee koppen van honden, een paar vellen van honden, alsmede een pas geslachten hond. Wat er aan vleesch en afval gevonden is, werd naar het abattoir gebracht. M. K. heeft de vellen van de geslachte honden verkocht. Wat er met het vleesch ge schiedde, is nog niet vastgesteld. Pro ces-verbaal is tegen M. K. opgemaakt. Zondagnamiddag hebben marechaus- sées in een kuil te buurtschap Lonneker het reeds in ontbinding verkeerend lijk gevonden van den schoorsteenveger D. H. uit Oidenzaal, die de vorige week in vervuilden toestand op een afgelegen plaats was aangetroffen en thans weder sedert eenige dagen werd vermist. De ongelukkige, die niet wel bij 't hoofd was, had zijne kleeren in een konijnenhol verstopt. Hierin werd nog een bedrag van ruim f 60 in Hollandsch en Duitsch geld gevonden. Van het geraas, dat Vrijdagnacht te ruim 3 uren twee elkander op het viaduct ter hoogte van de Hoogstraat te Rotterdam passeerende goederen treinen maakten, hebben inbrekers ge bruik gemaakt om met een steen een ruit in te slaan in den winkel van den goud- en zilversmid, de heer A. E. van Gelder, aan de Moriaanstraat no. 15 aldaar. Door het lawaai heeft nie mand het vallen van scherven gehoord. Uit de uitstalling zijn gestolen acht gouden dasspeldjes met Zeeuwsche knoopjes, 25 zilveren broches, twee gou den ringen, een doublé heerenhorloge ketting, een paar ceintuurgespen, een collier en een paar barnsteenen bro ches, alles te zamen een waarde van ongeveer f 100 vertegenwoordigende. Een bejaarde dame, van ongeveer 60-jarigen leeftijd, was Zaterdagnamid dag te Scheveningen in zee gaan baden, ver voorbij de plaats, waar aan het strand de kanonnen staan, nabij Was- senaarsch grondgebied, dus buiten de zeebad-inrichting. Zij schijnt bij het baden door een beroerte te zijn getrof fen en is verdronken. Haar kleeren had zij aan het strand gelegd om in een badcostuum in zee te gaan. De politie heeft het lijk per raderbaar ver voerd naar de algemeene begraafplaats. Op het lijk werden geen identiteitsbe wijzen gevonden. Bij nader onderzoek is gebleken, dat deze dame was genaamd Dalie Hofinger, van Bordeaux; zij was tijdelijk woon achtig op een kamer in de Van Kins- bergenstraat te 's-Gravenhage. Reeds geruimen tijd speelde zij in Haagsche clubs en in de thans gesloten Touring club, welke gevestigd was in villa Ca price te Scheveningen. Onweer. Vrijdagavond heerschte een hevig onweer boven de Over-Betuwe. Te Eist sloeg de bliksem in de boerderij van G. B. De bewoner werd bewusteloos geslagen, terwijl het gebouw in vlam men opging. Te Hongeloo sloeg de bliksem op drie plaatsen in, zonder echter veel schade te veroorzaken. Te Vasse werd de boerderij van Ro- sink getroffen en brandde af. Een arbeiderswoning van de wed. Plante te Klarenbeek brandde geheel af. Te Lutjeloo (Gr.) is het huis van den watermolenaar B. getroffen en af gebrand. De molen bleef behouden. Te Budel (N.-B.) is op bet Dorps plein de bliksem in de zinkfabriek ge slagen. Hij veroorzaakte groote ver woesting aan de zinkovens; drie ovens zijn buiten gebruik gesteld, ook een zware dynamo werd ernstig beschadigd. De schade wordt geschat op 25 tot 30 duizend gulden. Te Vriescheloo is de behuizing van den watermolenaar getroffen en afge brand. Ook sloeg de bliksem in de woning van den timmerman Dorenbosch te Uithuizermeeden. Het gezin, bestaande uit 4 personen, zat rondom de tafel. De zoon, een jongeman, werd gedood. De anderen bekwamen geen letsel. Te Eisen (O.) is de woning van den landbouwer H. getroffen; ze brandde geheel af. Een paard en een kalf kwamen in de vlammen om. Te Wapse (Dr.) is de boerderij van H. Barelds getroffen, die geheel af brandde, en te Wapserveen de woning van B. Nijenhuis, die eveneens geheel in de vlammen opging. Onder Ottersum is een kind door den bliksem doodgeslagen. Bij Arnhem is de bliksem geslagen in een landbouwerswoning op Platten- burg. Een schoorsteen werd vernield en een gedeelte van het dak, terwijl in de huiskamer de lamp werd stuk geslagen. Brand werd evenwel niet ver oorzaakt. Te Nijega (Smallingerl.) is de bliksem geslagen in de kapitale boerenhuizinge van J. Mulder. Vee en huisraad werden gered. Het gebouw brandde af. De toren te Augustinusga (Fr.) werd geraakt, maar niet noemenswaard be schadigd. Te Middelbert (Gr.) werd de wind watermolen getroffengebouw en molen werden geheel in de asch gelegd. Te Opeinde (Gr.) verbrandde door het inslaan van den bliksem de boerenplaats van H. Dalmolen. Te Laaghalen (Dr.) sloeg deze in de woning van den landbouwer Frens Ho ving. In een oogenblik verbrandde het gebouw. Een paard met veulen, benevens eenige varkens kwamen in de vlam men om. Te Kampen (O.) is de bliksem inge slagen in het stoomgemaal van den polder Broeken en Maten. Het hemel vuur baande zich een weg langs de stoompijp in het dak, een aantal pannen werden weggeslagen en het dak be schadigd. Te Kapel Avezaath (Geld.) ging het huis van .J. C. v. Steenis in vlammen op. Te Vorden (Geld.) sloeg de bliksem in het huis van den landbouwer D., dat geheel afbrandde. Te Steenderen (Geld.) brandde door het hemelvuur het pakhuis van Hek kelder af; 300 zakken kunstmest en 100 zek rogge verbrandden. Niets was verzekerd. Onder Nuenen (N.-B.) is de kueeht van den molenaar op Coll, terwijl hij aan het maaien was, door den bliksem getroffen. Bewusteloos en zwaar gewond werd hij opgenomen. Zijn toestand is ernstig. De toren van de groote kerk der Ned. Herv. Gem. te Assen is eergiste- renmiddag door den bliksem getroffen. Het bovenste gedeelte, hetwelk bijna geheel van hout was opgetrokken, werd een prooi der vlammen; het onderste gedeelte en ook het kerkgebouw bleven behouden. Ook werd de boerderij van H. Weg- gemans te Geelbroek, onder Assen, ge troffen en in asch gelegd. In Friesland zijn zes personen door den bliksem gedood: te Mantgum een 21 jarige hooier uit Bergumte Marrum een timmerman en diens zoonte Hou- tigehage een 10-jarige jongen; te Sur- huisterveen een jongetje van 9 jaar, en te Makkinga een vrouw. Te Lutte, bij Oidenzaal werd de hof stede „Harbert" getroffen en totaal ver nield. Ook in den nacht van Zaterdag op Zondag woedde een geweldig onweder over den Zuidwesthoek van Friesland. De boerderij, bewoond door M. C. Bouw- stra te Nieuweburen onder Hemelum, werd getroffen en brandde tot den grond toe af. Tusschen Hemelum en Warns werden zeven telefoonpalen versplinterd. Te Lemmer een zestal masten en vlaggestokken. Ook in het buitenland is het nood weer geweest. Pas Zaterdagmiddag was de schade te overzien, die het booze weer van Vrijdag in het Westen van Duitschland had aangericht. Zij loopt in de hon derdduizenden. In een aantal weverijen te Munchen- Gladbach zijn de rioolbuizen gespron gen, tengevolge waarvan de magazijnen onder water kwamen te staan en de geweven goederen bedierven. Het tram verkeer met Rheydt stond tot 's avonds acht uur stil, daar de tramweg op een punt waar hij den straatweg kruiste, ettelijke meters onder water stond. Er moesten op verschillende plaatsen nood bruggen geslagen worden. Ook het tramverkeer met Hardterbroich was ge heel gestremd. Men zal wel tien dagen noodig hebben, om de sehade, die door het verzakken van de rioleering ont staan is, te herstellen. Van verschil lende tramrijtuigen heeft de bliksem de toestellen voor het overbrengen van den stroom stuk geslagen. Te Jüchen in de buurt van Munchen- Gladbach stonden de straten ook blank. De brandweer moest vele menschen uit hunne huizen wegdragen. Een trein uit Keulen had een half uur noodig, om door het water te komen. Op de velden zijn de groenten uit de akkers gespoeld. In Duitschland zijn ook Vrijdag weer ettelijke menschen doodgeslagen. Zondagavond schuilde te Berlijn, tij dens een hevig onweer, een groote menigte menschen tegen een heg aan voor den regen, toen een bliksemstraal neerdaalde en zes menschen doodde en dertien zwaar verwondde. Men denkt de gewonden in het leven te kunnen houden. In het departement Nauw van Calais heeft een enkele bliksemstraal vijf menschen gedood. In een huis in de 2e Jan Steenstraat te Amsterdam vermisten de bewoners uit een linnenkast een bedrag van f 100 aan geld en ongeveer f 900 diamant. Eenige rechercheurs doorzochten de woning en vonden spoedig onder een ledikant een opgeschoten jongen en een dienstbode liggen, die als verdacht van den diefstal, werden aangehouden. Van het vermiste werd niets op een der beide aangehoudenen gevonden. Het meisje was bij de bestolenen in dienst. De jongen, die onder het ledikant van daan werd gehaald, is haar vrijer. Meer malen was het meisje verboden hem in huis te laten. Op haar werd een sleuteltje bevonden dat paste op het kistje, waaruit de waarden ontvreemd zijn. De politie acht het niet onmogelijk, hoewel on waarschijnlijk, dat derden in het huis zijn geweest en den diefstal hebben gepleegd. Bij een ingezetene van Druten ging dezer dagen een varken dood. Het dier werd beschouwd als ongeschikt voor verbruik en daarom onder den grond gestopt. Twee zoogenaamde koudslagers uit Óss hadden hier weldra de lucht van beet, vervoegden zich 's avonds laat flink aangeschoten bij den eige naar van het gestorven varken met 't verzoek het te mogen opgraven. Tegen den pr\js van f 4 werd hun dit toege-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2