Uitslag verkiezingen Prov. Staten. bewoners en brandweerlieden aan om met dammen de watermassa's te keeren. Sedert tweehonderd jaren is de Alpbach niet zoo dreigend geweest. Het Hasledal is gedeeltelijk over stroomd. De Brünigspoor tusschen Mei- ringen en Brienz is verbroken. De Aare is sedert menschenhengenis niet zoo hoog en dreigend geweest. Ook van Interlaken en van het me^r van Luzern komen er berichten van overstrooming. Er is hoog water op <len Beueden- Rijn te verwachten. Overal zijn mili tairen ter hulp geroepen. Volgens een telegram uit Oravicza- Banya, in het Zuiden van Hongarije, zijn bij een overstrooming van de Nera verscheiden dorpen onder water gezet en tachtig menschen verdronken. IMuatseligk Hieuw». Heusden, 18 JudL In hun vuistje lachten de Heusdensche hengelaars, toen gerechtelijk uitgemaakt werd, dat men vrij in de stadsgracht mocht visschen. Geen wonder dan ook dat ver scheidene liefhebbers er dadelijk van pro fiteerden. Donderdagmorgen ving een jongen met den hengel niet minder dan 20 flinke voorns. De zaak „Gelria" te Tiel, die aan fruittelers in de omstreken ten zuiden én oosten van Heusden gelegen, reeds zooveel zorg baarde, is nog niet ten einde. Woens dag deed te Tiel de kantonrechter uitspraak in de zaak „Gelria" contra A. v. Gorkum, J. v. Bers en P. Vugts, allen te Drunen, Joh. van Son en A. van Son, beiden te Nieuwkuik, en gelastte, dat deze gedaagden in de terechtzitting van 13 Juli a.s. zullen zweren den hun opgedragen eed: dat het niet waar is, dat zij door onderteekening van het register der coöperatieve vereeni ging voor fruit- en groentenhandel „Gelria" gevestigd te Tiel, lid van die vereeniging zijn geworden. Leggen deze gedaagdenden bovenomschreven eed af, dan worden de eiechers niet ontvankelijk verklaard in hun vordering en mochten zij weigeren dezen eed te doen, dan worden zij veroordeeld in de onderhavige vordering en in de kosten. Werkendam. Woensdag maakte de Chr. Jongedochtersvereeniging „Die den arme geeft, leent den Heere" een pleizier- reiBje naar Scheveningen. Hoogstvoldaan over het genotene keerde ze 's avonds per laatste boot naar hier terug. Vil «lol. Door den koopman G. de Fijter werden alhier de eerste nieuwe aard appelen gerooid met bestemming naar Breda. Als een bewijs dat er thans voor den arbeidenden stand volop werk en hooge verdiensten is, kan dienen, dat door ver schillende landbouwers f 2.50 f 3.00 per dag aan de maaiers wordt uitbetaald. In geen jaren is er zoo overvloedig gras ge weest als thans. Capelle. Naar we vernemen is de heer M. J. Rijken Az. alhier, benoemd tot schatter inzake de afschaffing der tienden. Drimmeleii. De zangvereeniging „Onze Vrije Uren" van hier zal deelnemen aan het op 6 Juli a.B. te houden Groot Nationaal Concours te ZoetermeerZeg- waart. Ceertruldeiiberg. In den nacht van 13 op 14 Juni j.l. ontstond er brand in de woning van F. van Meer alhier. Hoe wel twee brandspuiten werkzaam geweest zijn is het huis tot den grond afgebrand. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. Assurantie dekt de schade. Door het bestuur der Maatschappij van Brandverzekering voor het Koninkrijk der Nederlanden, gevestigd te 's Bosch, is aan den EdelAchtb. heer N. Meijers, bur gemeester dezer gemeente, agent van boven genoemde maatschappij, uitgereikt eene zilveren ligpenning ter herinnering aan de 25-jarige samenwerking met gemeld bestuur in het belang dier Maatschappij. Genderen. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld dat in deze ge meente, tellende 1167 inwoners, sedert 10 April j.l. geen kinderen geboren en sedert 28 April jl. ook geen personen overleden zijn. Nederhemert. De verpachting van de Arkenswaard trekt steeds veel koo- pers en belangstellenden. De kleine zand plaat, welke verleden jaar wegens misgewas nog geen f 300 opbracht, liep thans tot over de f 700. Het hooi van deze plaat komt op f 14,per 500 kg., terwijl dat van de groote zandplaat naar schatting f 11,bedraagt. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat een perceel, hetwelk verleden jaar voor f 1,verpacht werd, thans f 70,op bracht. Of er ook gras is! Bij de Woensdag door notaris Hoef- lake gehouden verpachting van het visch- water in het Heusdensch kanaal tot Veen en de afgesloten Maas alhier, werden pach ters de heeren Weveling en De Joode, vischhandelaars te Woudrichem. (Welseind.) De visschers gebroeders Oomen alhier, hadden het buitenkansje een steur van over de 200 pond te bemachtigen. Het beestje brachtaan den afslag f 136,op. Raamsdonk. Op 24 Juni a.s. zal ten gemeentehuize worden aanbesteed de verbouwing van het raadhuis. Hieruit blijkt ten duidelijkste, dat er van een overbrenging van het raadhuis naar 't Veer althans voor- loopig geen sprake is. $leeuw|jk.. Voor deelneming aan het voor bereidend militair onderricht, heb- bt-n zich alhier geene jongelingen aange meld. Sprang. Dezer dagen is in onze gemeente, een fietsclub met aanvankelijk 12 leden opgericht, onder den naam van „Juliana". Het bestuur is uit de na volgende heeren saamges tel d: G. de Ruiter voorzitter, H. v. Santen secretaris, A. Ooster ling penningmeester, en J. v. Uithoven commissaris. Toen IJ. Dinsdagavond de koopman G. J., van zijn meisje huiswaarts keerde werd hij op Vrijhoeven-Capelle onverwachts door een tot op heden onbekend persoon aangevallen, die hem enkele flinke knuppel slagen op zijn rug gaf. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. Met het restauratiewerk aan den toren alhier, is men reeds zoo ver gevorderd, dat de planken die voor het gat waren aangebracht zijn verwijderd. Dagelijks ziet men bezoekers, die het werk in oogenschouw komen nemen. In den tuin bij G. v. H. alhier, is (door een onbekend persoon) de kropsla geheel onbruikkaar gemaakt, door er pe troleum over uit te gieten. Ween. De eerste aardappelen voor den handel zijn alhier gerooid door den landbouwer E. S. voor den prijs van f9. Nu reeds is deze prijs aanmerkelijk minder. De jonge biggen worden hierheen zeer duur verkocht. Bovendien schijnt het voor deze fokkerij geen gunstig jaar te zijn, we hoorden tenminste van vele fokkers klachten over den groei en de gezondheid dezer dieren. De verpachting van het grasgewas op den Heuje is door den gemeenteraad goedgekeurd voor de som van f 88. Bij de Woensdag gehouden verpach ting van hooigras, staande op de uiter waarden „de Ravenswaard" en de „Rijs waard" alhier, was veel animo. De prijzen waren ongeveer van 12 tot 15 gulden per 500 kilogram. Door de bakkers alhier is besloten het tarwebrood 1 cent per 2 kilogram te verlagen. Waspik. Zekere P., knecht bij den landbouwer I. Smits alhier, wilde eenen pot met soep die overkookte, van de kachel nemen. De pot kantelde, met het ongeluk kig gevolg dat een gedeelte van den inhoud terecht kwam op een der voeten van P., die daardoor ernstige brandwonden bekwam en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Door Ged. Staten dezer provincie, zijn voor den dienst bij de Nat. Mil. afge keurd, de lotelingen A. Poppelier en C. de Rooij. Een tegenvaller dus voor de lote lingen die daarvoor in de plaats moeten komen. Zekere I. alhier, ontving van H. M. de Koningin een gift van f 10, Kerknieuws. Lnon-op-Zaiid. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Hedel, door ds. P. 't Zandt, predikant alhier. llitwfjk en Waardhuizen. Be roepen bij de Geref. Gem. alhier, C. J. de Kruijter, cand. te Middelburg. Walst. Bedankt voor het beroep naar Oud-Beijerland, door ds. A. Luteijn alhier, welke het beroep naar Ooltgensplaat heeft aangenomen. Sprang. Ds. P. van Toorn, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft voor het beroep naar Leerdam bedankt. Wndel. Op 20 Juni a.s., zal het 30 jaar geleden zijn, dat de heer B. van der Nat, zijne functie als organist aan de Herv. Kerk aanvaardde. Andcl. Zondag 24 Juli hoopt de wel- eerw. heer Both, predikant bij de Geref. gem. alhier, zijne afscheidsrede te houden. SSinnenland. Aan den Minister van Waterstaat is door het hoofdbestuur van den Neder- landschen Aannemersbond een adres gezonden, ten doel hebbende bet ver krijgen van wijzigingen in de voor waarden op het grint en zand baggeren. Bij dit adres is het rapport gevoegd van een commissie, door bet hoofdbe- stuui van den Aannemersbond benoemd om deze voorwaarden te onderzoeken. Uit bet rapport blijkt, dat er inderdaad bezwaren bestaan tegen de thans gel dende voorwaarden voor griutbaggeren. Het hoofdbestuur van den bond kan zich ten vo le met den inhoud en strek king van het rapport vereenigen en vestigt de aandacht van den minister op bet feit, dat, waar de strijd tegen het grint en zandbaggeren in hoofdzaak is aangebonden door de afdeeling Zoet- watervisscberij der Ned. Heidemaat schappij, de moeilijkheden welke de visscberij van het baggeren zal onder vinden door genoemde vereeniging overdreven worden voorgesteld. Het hoofdbestuur verzoekt den minis ter, de voorwaarden te willen wijzigen en herzien in dier voege, als door bet rapport is voorgesteld. De gemeenteraad van Stedum beeft den heer G. Th. Beisbuizen (soc. dem.), lid van de Prov. Staten der provincie Groningen en hoofdbestuurslid van den Bond van Ned. Onderwijzers, ontslagen als onderwijzer aan de o. 1. school te Garstbuizen, omdat de beer Beishuizen geen gehoor gaf aan den lateren wensch van het gemeentebestuur om te Garst buizen te wonen. De heer B. is woon achtig in de gemeente Loppersum, waar hij zich een eigen woning heeft laten bouwen, en beweert in eerstgenoemd dorp geen geschikt huis te kunnen vinden. De instructie luidt, dat de heer B. te Garsthuizen moet wonen. Voor de rechtbank te Amsterdam werd Donderdag behandeld de zaak tegen Henricu9 Delmee, 42 jaar, koop man in glasgloeiartikelen, te 's Herto genbosch, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring. Hem was ten laste gelegd het in betaling geven van valsche bank biljetten van f 25, f 100, f 40 en f 60, respectievelijk te Amsterdam en te 's Hertogenbosch. De eisch van het O. M. luidde 5 jaren gevangenisstraf. In den morgen van 16 Juni zijn aan het Kod. Ned. Met. Instituut de Bilt twee sterke aardbevingen geregistreerd. Van één aardbeving begint de regi strering te 4 uur 20.4 minuut tijd van Greenwich. De afstand van het epicen trum is ongeveer 1600 kilometer. Van de andere aardbevi g is het epicentrum zeer ver verwijderd, de afstand is niet nauwkeurig te bepalen. De storing be gint te ruim 6 uur 50 tijd van Green wich, met een plotseling sterker uitslag op de diagrammen. Volgens latere berichten heeft de aardbeving gewoed in Zuid-Spanje, is tamelijk hevig geweest en richtte vrij wat schade aan. Donderdagmorgen is te Zuidland (Z.-H.) op het Spui een slijkaakje, dat te vol geladen was, gezonken. De op varenden, B. Goudswaard en C. Groe- neuberg, zijn hierbij verdronken. Beiden waren gehuwd. De eerste laat een vrouw met twee kinderen, de andere een vrouw met één kind na. Van de nachtboot Burgemeester 's Ja cob, van Rotterdam naar Amsterdam, is ter hoogte van den watertoren te Gouda Woensdagavond overboord ge slagen een onbekend man, vermoedelijk bewoner van Kattenburg te Amsterdam en ongeveer 50 jaren oud. Hij was in het bezit van een zwart handkoffertje, bevattende een witten stroohoed, een grijs colbertjasje en eenig ongemerkt ondergoed. Tot nu toe werd tevergeefs naar het lijk gedregd. Te Netterden gem. Gendringer.) is de 82 jarige G. Bouman door een jonge koe in de weide zoodanig aangevallen en gekwetst, dat zijne huisgenooten, welke hem eenigen tijd misten, hem stervende in de weide vonden. Men schrijft uit Oudewater Een jong muschje, dat hulpeloos in den tuin van den heer G. rondfladderde, zocht be scherming bij een broedhen, die mot haar kuikentjes in den tuin rondliep. Het muschje werd bij den troep opge nomen en leeft daar nu geheel met mede. Het kruipt 's avonds bij de kui kens onder de hen en wordt geheel als de kuikens behandeld. Nabij Doetichem is geschoten op den trein naar Ruurloo- De kogel sloeg door de ruit van een 3de klas coupé en ver dween aan de tegenovergestelde zijde door het openstaande venster. Een der reizigers werd door glasscherven a n de hand gewond. Mr. v. E., ambtenaar ter beschikking van den algemeenen secretaris in N.-Indië, wiens arrestatie in verband met onregelmatigheden in een faillis sement te Delft indertijd was gemeld en later is tegengesproken, heeft half Mei een verlof van drie maanden, buiten bezwaar van den lande, gekregen. Naar de Java-Bode meldt, heeft de heer van E. dit verlof aangevraagd, ten einde in de gelegenheid te komen, de zaken, welke hij bij zijn vertrek uit Nederland niet volkomen beredderd had achtergelaten, in orde te gaan brengen. Althans wanneer zijn aanwezigheid daarbij mocht worden vereischt. De directie van de chemische fabriek Electro, te Amsterdam, deeltmede.dat haar door de justitie verlof is gegeven de fabriek wederom open te stellen. De ontploffing was geheel te wijten aan den bij het ongeluk om het leven ge komen chef. De machinerieën werden alle in goeden staat bevonden. De toestand van de beide gekwetsten is bevredigend. De majoor-garnizoenscommandant te Doesburg verzoekt aanhouding en over brenging naar Doesburg van den le- luitenant A. J. van L. de H van het lste bataljon, 8ste regiment infanterie, als verdacht van ontrouw en kwade administratie. Hij Js sedert 2 Juni j.l. ongeoorloofd weggebleven uit het mi litair hospitaal te Amsterdam, waarheen hij ter verpleging was geëvacueerd. De commissaris van politie in de 3de afdeeling te Rotterdam bericht: Ter voorkoming van onaangenaam heden is het gewenscht, vóór het aan- knoopen van handelsrelatiën met Hen- drikus van Ronge, geboren en wonende te Rotterdam, inlichtingen in te winnen bij betrouwbare personen of bij den commissaris van politie te Rotterdam (bureau Meermansstraat). Burgerlijke Stand. Werkendam, van 10 tot 16 Juni. Ondertrouwd: Cornelia Hovestadt, 25 j. en Anna Elisabeth Verschoor, 25 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 10 tot 17 Juni. Almkerk, van 1 tot 15 Juni. Ondertrouwd: D. v. Burgel, 43 j. enA. Vos, 37 j. Genderen, van 1 tot 15 Juni. Ingekomen van Almkerk, Johannes Kamp. Waspik, van 1 tot 15 Juni. Getrouwd: A. Vermeer, 29 j. en C. Lips, 29 j.; P. Knapen, 34j. en J.Timmermans30j. Meeuwen, van 1 tot 15 Juni. Geboren Adriana, d. v. T. v. Nor dennen en L. Kwakernaak. LANDBOUW. lloinnielerwanrd. De vele regen der laatste dagen is oorzaak dat men met den veldarbeid niet zoo kan opschieten als wel gewenscht is. Veel onkruid komt tusschen de aardappelen en peeën en toch is het onmogelijk om tusschen de rijen te schoffe len of te hakken. Waar reeds deze week met maaien begonnen zal worden, is de landman overstelpt met werk en komt hij handen tekort. Het grasgewas belooft een rijken oogst; ook de klaver staat dik op het veld en zal deze week gemaaid worden. Waar eertijds van de rogge gemeld werd dat' deze maar dun stond, blijkt dit met het oog op den zwaren regenval een mee vallertje te zijn, daar dit gewas is blijven staan en zich niet heeft gelegerd. De tarwe, welke thans in de aren schiet, heeft tot heden van den regenval niet ge leden. De stand blijft goed, hoewel droogte ook voor dit gewas gewenscht wordt. De erwten beginnen mooi te bloeien en staan zeer gunstigook de haver heeft zich best ontwikkeld, zoodat de stand daarvan zeer goed genoemd moet worden. De wintergarst staat goed, hoewel deze zich op enkele plaatsen door den regen gelegerd heeft. De peeën staan zeer goed, hoog noodig dienen de akkers echter schoongemaakt en gedund te worden. Droog weer kan hier slechts hulp brengen, wat eveneens ver langd wordt voor de aardappelen, die zich wel goed hebben ontwikkeld, doch waar van het stroo door het vele nat te slap wordt. Voor het weivee is er overvloed van gras, zelfs moet, waar te ruim geschaard is, het veld gebloot worden. De kalfvaarzen zijn willig in prijs en gelden van f 180 tot f 220. Voor alle gewassen is thans droogte een hoofdvereischte. Wat het fruit betreft, zal de oogst wel als mislukt beschouwd moeten worden. Slechts de late appelen zullen meevallen. De kersenverpachtingen vangen deze week aan, doch ook hiervan zal de opbrengst gering zijn. Geboren Gerardinus, z. v. L. C. Schad- delee; Wouter Cornelis, z. v. J. van der Wiel en M. K. Visser. Ingekomen van: Dordrecht, Theodoius W. F. Passtoors; Almkerk, Petronella Damen Sliedrecht, Pieter Pottere: De Werken c,a., Hendrika Maria Dekker. Vertrokken naar: Dordrecht, Peter Heijstek en gezinRotterdam, Adolphus J. J. van der LubbenGorinchem, Willem van den Berg en gezin. Geboren Machiel Huibert, z. v. J. Schef- fera en A. Schouten; Gerrit, z. v. B. Rou- bos en M. Kooijman. Ingekomen van Werkendam, L. Slinger en e«htg.; Raamsdonk, P. J. de Geus. Vertrokken naar Werkendam, W. Mille- naar. Getrouwd: K. Colijn, 25 j. en A. Ster- kenburg, 23 j.; C. v. d. Vliet, 24 j. en C. v. Hofwegen, 25 j. Geboren: Gerrit Jan, z. v. J. Koekkoek en G. v. Vuuren; Johannes Cornelis, z. v. C. v. Veelen en M. Leenhouts; Gerrit, z. v. A. Bezemer en H. de Jong; Aagje en Lau- werens, d. en z. v. J. Straver en E. M. Kolff; Aartje, d. v, C. de Jong en J. Smits. Overleden: Dingena Scheffere, 69 j Gerrit v. Wijngaarden, 17 j. Vertrokken naar Vreeswijk, T. Kooijman en gezinGenderen, Johannes KampAndel, Corna. v. Hofweeren; Werkendam, Petra. v. Drunen; Vrijh.-Cappel, Ba. SpieringsTer- heijden, G. J. de Groot. Ingekomen van Groot-Ammers, L. Ripzaat. Geboren: Ditgeman Antonius, z. v. A. Verschuren en A de Wilde; Geertruda Maria Elisabeth, d. v. C. N. van Etten en A. de Leeuw. Overleden: Johannes van Diemen,65j.; Maria Cornelia de Bont, 1 j.; Johanna An- tonia Paapen, 3 m.; Adriana Boogmans, 74 j. Ingekomen van: Teteringen, C. J. M. van Roermund; Besoijen, J. W. Verhoofstad; Bergh, A. M. C. Smeets; Capelle, M. Tim mermans. Vertrokken naar: Raamsdonk, M. Ver meulen, J. G. v. d. Velden en H. Rekkers; Capelle, Ch. Rekkers; Waalwijk, P. C. v. d. Berg; Loon op Zand, M. Kusters. Overleden: Hendrik Millenaar, 79 j. Ingekomen van Dussen, O. Hagoort. NOORD-BRABANT. Breda. Gekozen mr. H. J. J. van den Biesen, J. H. Binck, aftr., W. G. H. Rombouts, aftr. en A. G. A. Schrauwen, aftr., allen r.k. Jilburg. Herkozen H. Eras, J. M. J. Kerstens en B. H. M. Mutsaers en ge kozen J. Willekens te Hilvarenbeek, allen r.k. ZUID-HOLLAND. Delft. Gekozen L. den Hoed en mr. Van de Velde, beiden a. r., aftr. Dordrecht. Herstemming tusschen Van der Gijp Barendregt u. 1. aftr., Th. Stoop, s.d.a.p., H. J. Wichers, u.l. en D. Wis boom Verstegen, a.r. Gorinchem. Gekozen De Kruijff, v. 1., aftr. en herstemming tusschen mr. Vis ser van IJzendoorn, v.l., aftr. en Bag german, a.r. Gouda. Gekozen Brunt, c.h., Van Galen, a.r. en Van Idsinga, c.h allen aftr. Leiden. Gekozen mr. Briët, a.r. en herstemming tusschen Bots, r.k. en Paul, u.l. Leiderdorp. Gekozen Van Hoeken, a.r. en Kerstens, r.k., beiden aftr. Middelharnis. Gekozen Vegtel en War- naer, beiden a.r., aftr. Oud-Beijerland. Gekozen J. Vlielander, lib., aftr. Ridderkerk. Gekozen jhr. mr. de Geer, c.h. en A. v. Namen Hz a.r. beiden aftr. Rotterdam I. Herstemming tusschen Valk, a.r., Hoogeweegen, r.k., Spiekman en Heijkoop, beiden s.d.a.p. Rotterdam Gekozen B. J. Gerret- son, c.h. Rotterdam 111. Herstemming tusschen Plate en De Jong, beiden lib., Margrij, r.k. en Hoejenbos, s.d.a.p. Rotterdam IV. Gekozen H. Bosch, a.r. Rotterdam V. Herstemming tusschen Van der Vijver, r.k., Mees, v.d., Van Aalten, v.d. en Spiekman, s.d.a.p. 's Gravenhage. Herstemming tusschen Lely, u.l., Limburg, v.d., Kraus, u.l., allen aftr., Deking Dura, v.l., Henny, v.l., Mackaij, c.h., v. d. Voort v. Zijp, a.r., Ter Laan, Hoejenbos en Helsdin- dingen, s.d.a.p. Schiedam. Gekozen mr. Von Briel Sasse, a.r., aftr. Sliedrecht. Gekozen Van der Hoeven, en A. Pijl Jz., beiden a.r., aftr. Vlaardingen. Gekozen Van RuijveD, r.k. en Schippers, a.r., beiden aftr. NOORD-HOLLAND. Amsterdam I. Gekozen Hubrecht u.l., aftr. en herstemming tusschen Stuart, v.l., aftr. en v. d. Velden, c.h. Amsterdam II. Herstemming tusschen Boissevain, v.d., Douwes, a.r., Roosen burg, lib., beiden aftr., en T. v. d. Tem pel, s.d.a.p. Amsterdam III. Gekozen van Zutphen, en herstemming tusschen V. d. Waerden s.d.a.p. en Serrurier, lib., aftr. Amsterdam IV. Gekozen Van Hamel, ü.l. en De Vries, lib., beiden aftr. Amsterdam V. Herstemming tusschen Hazelhoff Roelfzema, v.d., Josephus Jitta, lib., beiden aftr., De Vlugt, a.r., en Gerhard, s.d.a.p. Amsterdam VI. Herstemming tusschen Hendrix, r.c Roëll, v.l., aftr., Serrurier lib. en Van Hall, v.d. Amsterdam VII. Gekozen Posthumes Meijjes, c.h. en herstemming tusschen Van Eijck, a.r. aftr. en De Man, lib. Amsterdam VIII. Herstemming tus schen v. d. Bogaert, r.c. aftr., Van Emb- den, v.d., Schut, a.r. aftr., De Vries, v.d. Amsterdam IX. Herstemming tusschen Van Kuijkhof, s.d.a.p., Roelvink, lib. aftr., Ruijs, a.r., Thomassen, s.d.a.p. Edam. Gekozen J. Korthals Aites, u.l. aftr. Enkhuizen. Gekozen P. Bos, r.c. en N. Sluis, a.r., beiden aftr. Haarlem. Gekozen mr. E. E. v. Lennep, c.h. en herstemming tusschen jhr. Bo- reel, v.l., Dr. Timmer, u.l.,jhr. mr. Boreel van Hogelanden, v.l., allen aftr. en A. H. Gerhard, s.d.a.p. Helder. Gekozen Bok, v.l. on Dikkers v.l., aftr. Hoorn. Gekozen H. de Jong en J. Winkel, u.l. Nieuwer Amstel. Gekozen mr. W. J. M. Westerwoudt, r.k. aftr. Purmerend. Gekozen J. Koopman en J. Wildschut, beiden lib. en aftr. Schagen Gekozen K. Bieebaart, u.l., en J. Zijp, v.l., beiden aftr. Velsen. Gekozen P. Vermeulen, a.r., aftr. Weesp. Gekozen mr. H. Verkouteren, c.h. en mr. J. N. J. E Thijssen, r.c., beiden aftr. Zaandam. Herstemming tusschen K. Baas, a.r., Binnendijk, s.d.a.p., Duys, s.d.a.p. en Van Tienen, u.l., aftr. GRONINGEN. Appingedam. Herstemming tusschen Coolman, De Haan, Jansen, Westerdijk, aden lib., aftr., Ritsema, c.h., Ubbens, a.r., Wiersema, c.h., Wigboldus, a.r. Groningen. Herstemming tusschen alle acht candidaten. Hoogezand. Gekozen Vissering, lib., aftr. Oude Pekela. Gekozen Wilkens, v.d. en Van Hyningen Bosch, v.l., beiden aftr., herstemming tusschen Oosterwijk, v.d., aftr. en Luring, a.r. Zuidhorn. Herstemming tusschen alle candidaten. Bedum. Herstemming tusschen D. Bruins, J. Hopma en L. Wiersum, allen lib. aftr., H. Middendorp, r.c., A. Zijlstra, a.r. en L. H. Mansholt, s.d. DRENIHE. Assen. Gekozen mr. A. ten Oever, P. Deodatus, mr. J. Tonckens, allen u.l., aftr. en S. Reinders, v.d. Hoogeveen. Herkozen W. J. Boelken, G. L. Gratama, L. N. Kymmell, R. Men- singh en A. van der Sluis, allen lib. OVERIJSSEL. Almelo. Gekozen mr. G. J. Sybrandi, a.r., en mr. A. J. M. Vos de Wael,r.k., beiden aftr. Enschede. Herstemming tusschen Dik kers, Van Heek, v.l., aftr., Holst, r k., Jeths, Langejan en Lobstein, s.d.a.p. Kampen.Gekozen T. Kok Az., a.r., aftr. Markelo. Gekozen Janaink, lib., aftr.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2