hierbij voor. Iedereen vroeg ora toege laten te worden in de loods, waar de lijken geborgen waren. Maar men durfde de zoekenden niet binnen te laten, omdat er aan de verbrande overblijfselen der omgekomenen niets menschelijks meer was. Een onderzoek naar de oorzaken van de botsing is begonnen. Het stations- personeel van Villepreux schijnt geen schuld te kunnen treffen. De machinist van den sneltrein, die zich door van de machine te springen, het leven gered heeft, wordt verdacht door nalatigheid zijnerzijds de ramp veroorzaakt te hebben. Een van de reizigers, die bij het spoorwegongeluk gewond is, moest ten gevolge daarvan in het ziekenhuis te Versailles een operatie aan den schedel ondergaan. Hij is daaraan overleden. Door mooi weer begunstigd, hebben de Engelsche stemrechtvrouwen Zater dagmiddag hare groote betooging ge houden, nog onvangrijker en indruk wekkender dan de vorige. Tienduizend vrouwen gingen in optocht van de Theemskade en omliggende straten naar de Albert Hall, vergezeld door honder den banierdraagsters, veertig muziek korpsen en zeshonderd in het wit ge- kleede vrouwen, die de zoogenaamde martelaressen verpersoonlijkten,die voor de stemrechtzaak in de gevangenis had den gezeten. Maarschalken te paard, onder bevel van mevrouw Drummond als opper maarschalk, voerden de korpsen aan, die door vele uit de provincie, alsook door koloniale en buitenlandsche afge vaardigden uit de voorn lamste Euro- peesche landen, waaronder Nederland, waren versterkt. De betooging heeft een schitterend succes gehad. Duizenden zich volkomen ordelijk gedragende toeschouwers juich ten den een uur lang voorbijtrekkenden kleurigen vrouwenstoet toe. De Albert Hall wbs propvol. Geest driftig werd, na vele toespraken, een stemmig een motie aangenomen, waarin met Shackelton's wetsontwerp, dat aan een mil ioen Engelsche viouwen parle mentair stemrecht toekent, instemming werd betuigd. Nederland was hierbij vertegenwoor digd door Mevrouw Dr. Aletta Jacobs. De schade, die de overstrooming in het Ahrdal heeft aangericht, wordt thans op ten naaste bij 4 millioen mk. ge schat. Volgens een Reuter-telegram uit Pe tersburg van Vrijdag, waren er in de afgeloopen veertien dagen in het gou vernement Cherson 122 gevallen van cholera geweest met 35 dooden. Sedert 7 dezer waren er 41 gevallen en 14 dooden uit Kiëf gemeld. In het gou vernement Orel waren er 14 gevallen en 7 dooden geweest, en in het Kozak- kengebied van Kaban 15 gevallen en 13 dooden. Odessa is, volgens een ander bericht verdacht van cholera en Nikolajef als door cholera bedreigd verklaard. Een telegram aan de New York Herald uit Peking meldt, dat de onderkoning van Hoepe en Hoenan vier hooge amb tenaren van de achtste divisie, waaronder generaals, heeft doen aangehouden en gevangen laten zetten. Zij worden ervan beschuldigd, een werkzaam aandeel te hebben genomen in de revolutionnaire propaganda. Men gelooft, dat de onderkoning de beweging om een militair verbond te vormen teneinde het leger en daardoor de regeering te controleeren, in den kiem gesmoord heeft. De hachelijke toestand in Hoenan gaat gepaard met hevige overstrooming. Uit de noordelijke afdeeling Sjang- tifoe wordt melding gemaakt van het verlies van menschenlevens. De zeer talrijke bevolking lijdt gebrek. Een telegram uit Bjelsk meldt, dat de Siberische pest, waaraan in de buurt van Bjelowjesj 7000 stuks huisdieren zijn bezweken, op het keizerlijke jacht gebied, waar nog oerossen leven, over geslagen is. Er zijn maatregelen tot bestrijding van de ziekte genomen. De Turksche minister van binnen- landsche zaken heelt tot de provinciale overheden een aanschrijving gericht, verklarende dat de mogendheden be sloten hebben de souvereine rechten van Turkije en de rechten der Moslim op Kreta voorgoed te waarborgen. De mi nister spreekt de hoop uit, dat de po gingen van de Porte om het Kretenzer vraagstuk definitief geregeld te krijgen, met goeden uitslag bekroond zullen worden en geeft de verzekering, dat geen derde mogendheid gemachtigd zal zijn, deel aan de onderhandelingen te nemen. De bevolking wordt vermaand, elke beweging te vermijden, die aan de Turksche belangen afbreuk zou kunnen doen. De voorbereidende expeditie naar Spitsbergen, die moet onderzoeken of er mogelijkheid bestaat een Pool-expe- ditie met een Zeppelin-luchtschip te ondernemen, zal op 2 Juli met het stoomschip Mainz van den Lloyd van Kiel vertrekken. Bij Spitsbergen ligt de groote Noorsche ijsstoomboot Phö- nix klaar, waarmee de tocht in de Poolzee gedaan zal worden. Aan den verkenningstocht nemen deel: graaf Zeppelin, de professoren Hergesell en Miethe, de heeren v. Friedlander-Fuld en Lewald, de professoren v. Drygalski en Reich, graaf v. Zedlitz und Trüt- schler en de kapiteins-luitenant von dem Knesebeck en Hilmers. Men seint uit Petersburg, dat de ministerieele commissie den aanleg van den Zuid-Siberischen spoorweg heeft goedgekeurd. Deze spoorweg zal 170 millioen roe bel kosten. De grootste haai, die tot nu toe be kend is, is kort geleden in de San Pedro-baai in Californië gevangen. Het geweldige beest weegt niet minder dan 14000 pond en heeft een lengte van 32 voet. De lichaamsomvang, vlak ach ter de groote rugvin, bedraagt meer dan 3 meter. De vreeselijke bek van het dier heeft een breedte van ongeveer $/A M., geopend heeft de bek een span wijdte van meer dan een meter hoog. In het „Wide World Magazine", dat een verhaal geeft van de vangst van het monster, komt een fotographie van den haai voor, waarop men ziet, hoe twee kinderen op den onderkaak ge makkelijk kunnen zitten, zonder het verhemelte aan te raken. De haai was gevangen doordat hij verward geraakte in de netten, waarmee twee visschers aan het werk waren. Het touwwerk verwarde zich in de kieuwen en hield ondanks de kracht van het dier goed vast. Een lange, vreeselijke strijd werd echter gestreden, voor de schippers den haai meester waren geworden. Verscheidene keeren gelukte het slechts met de grootste moeite om aan de vreeselijke kaken en het geweldige zwiepen met den staart te ontkomen. Eenige malen moest het dier geharpoeneerd worden eer de dood intrad. Toen werd het geweldige li chaam naar den wal gesleept. Hetieus- achtige lichaam zal worden geprepa reerd en door een der grootste Ameri- kaansche museums gekocht en tentoon gesteld worden. De Wiener Allgemeine Zeitung ver neemt uit diplomatieke bron, dat de beschermende mogendheden van Kreta omtrent het volgende programma tot overeenstemming zijn gekomen: In het geval dat de Kretenzers de bevelen der mogendheden niet zouden opvolgen, zullen zij troepenafdeelingen ontsche pen, onder welker bescherming de Turksche vlag in de havens zal worden geheschen als zichtbaar teeken der sou- vereiDiteit van Turkije. Rusland heeft aan de beschermende mogendheden voorgesteld elk een vol doende troepenmacht naar Kreta te zenden, ten einde over te kunnen gaan tot de instelling van een voorloopige regeering door genoemde mogendheden. In de toelichting van haar voorstel zegt de Russische regeering, dat, met 't oog op de stemming der Kretenzers, kwalijk kan verwacht worden dat zij zich gewillig naar den wensch der mo gendheden zullen schikken. Zaterdag is over de Ver. Staten een geweldig onweer losgebarsten, waarbij in New York twintig menschen op ver schillende manieren ongelukken kregen. Een circustent, waarin 3000 toeschou wers zaten, werd omgeblazen. Er ont stond een paniek, maar allen werden gered, dank zij de tegenwoordigheid van geest van de beambten, en van de muzi kanten, die lustig doorspeelden, tot allen in veiligheid waren. Uit alle deelen van het land worden zware stormen met hagelslag gemeld. Bij een ontzettenden brand in Mohilef aan den Dnjepr zijn Zondag zeshonderd houten huizen, twee kerken en verschei dene scholen in de asch gelegd. Tien menschen zijn omgekomen. Maandag brak opnieu v brand uit, waardoor meer dan honderd huizen in de vlammen opgingen. Ternauwernood is men er in geslaagd de regeerings- gebouwen te redden. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 22 Juni. Op het concours van Kaartspelersgezel schappen gehouden bij den heer Bont te Nieuwkuijk, behaalde het gezelschap „Ons Genoegen" gevestigd bij P. v. d. Oever alhier, den lsten prijs, een zilveren kruis met gouden lauwerkrans. De Staatscour. no. 140 bevat de statuten van de Heusdensche Conservenfabriek te Heusden, kapitaal f 30.000, directeuren de heeren A. H. G. de Jong Verhagen en L. Hollander en commissaris de heer F. A. van Oven, allen te Heusden. De pachters ondervinden het voordeel van het overvloedige gras. De prijzen wor den lager, hetgeen beduidend in het oog viel bij de verpachting van hooiland door de Godshuizen alhier. De totale opbrengst is circa f 1600 minder dan het vorig jaar, toen het gras veel minder was. Een terug gang van 30 pet. Dussen. Vrijdag j.l. heeft een jonge koe van W. D., loopende op „Hagoort" zich tusschen een hekkenpaal (mik) ver hangen. Toen de toeziender A. B. kwam om het beest te verlossen was het reeds dood. Zaterdag is het vleesch aan de arme menschen uitgedeeld. Drunen. Hij die allee vooruit wist, zeu gemakkelijk rijk kunnen worden! Dat bleek ook bij het kriesenplukken. Een ieder heeft zich gehaast om de hooge prijzen van 10 cent per kilo te erlangen; doch naar mate ze méér ontwikkelden werd den prijs per kilo lager en liep af tot 6 cent. Nu, terwijl het prachtige weder der laatste dagen de vrucht al meer in omvang doet toenemen, is in eens de prijs hooger ge worden en wordt thans 7£ cent per kilo besteed. Gisterenmorgen had de spoorweg arbeider De Wit, het ongeluk, nabij het station der Staatsspoorwegen alhier, bij het leggen van wissels, een staaf ijzer op het hoofd te krijgen, waardoor hij hoog ernstig gewond werd. Men zegt zelfs levensgevaarlijk. Dr. Van Seters alhier verleende direct heelkundige hulp. Eel heil. Vrijdag ontlastte zich een onweersbui boven deze gemeente vergezeld van zware regen. Eene beste kalfkoe van Johs. Burghout werd door het hemelvuur gedood. Geertruidenberg;. De Zondag j.l. alhier gehouden voetbalwedstrijd tus schen de „Nonvlinders", eene sterke com binatie bestaande uit spelers van N.O.A.D. I (Kampioen der Zuidelijke 2e klas Ned. Voet balbond Breda). Het Zesde I (Westelijk 2e klas Breda) en A. F. C. (Westelijk 2e klas Amsterdam), en G. V. V. Sparta van hier, eindigde met 21, in 't voordeel van de „Nonvlinders". Stand voor de rust 0—0. Woensdag j.l. werd door den Garni zoen s-commandant alhier, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, des middags ten 12 ure, ten zijnen bureele de aanbesteding gehouden voor de levering van aardappelen ten behoeve der soldaten- menages alhier. Ingeschreven werd als Yolgt: H. Soeterboek, alhier f 2.21 per H.L. Snoek, Raamsdonk f 2.23 L. van Diem f 2.50 Maandag j.l. is alhier alleen candi- daat gesteld voor lid van den gemeenteraad (vac. J. B. Allard) de welEd. gestr. heer Mr. H. Allard, zoodat deze benoemd is tot lid van den Raad. Nederhemert (N.z.) Vrijdagmid dag omstreeks 4 uur werd alhier tijdens een onweersbui 'n vreemd luchtverschijnsel waargenomen. Uit eene donkere wolk kwam een hoos te voorschijn in den vorm van een omgekeerden kegel. Met eene verbazende snelheid naderde die wind- of waterhoos de aarde, totdat eensklaps een felle bliksem straal haar doorkliefde en een einde maakte aan het zeldzaam verschijnsel. Zondagmiddag zouden enkele jongelui gaan zwemmen in een sloot bij hetStarre- bosch. Toen zekere J. Vos, in de sloot sprong bezeerde bij zijn knie zoodanig aan een scherp voorwerp dat dit lichaamsdeel open gescheurd werd en hevig bloedde. Per kar werd hij naar Ammerzoden vervoerd, waar geneeskundige hulp verleend werd. Geruim en zal hij niet kunnen werken. Een trefiend voorbeeld voor velen om toch voorzichtig te zijn. (Rietschoof). De laatste groote ver pachting had Vrijdag j.l. alhier plaats. Er was weer veel belangstelling. De verschil lende perceelen venden grage koopers tegen f 12 k f 14 per 500-K.G. Ook op de gronden van de Rijswaard is buitengewoon veel gras. Raamsdonk. Naar wij vernemen is onze vroegere dorpsgenoot de beer F. J. Fourdraine dezer dagen geslaagd voor het examen van opzichter bij de Rijkswaterstaat. Gistermiddag had A. Heijblom te Waspik het ongeluk van de fiets te vallen en zijn heupbeen ernstig te kneuzen. Ge neeskundige hulp werd onmiddellijk inge roepen en de patiënt per as naar de ouder lijke woning alhier vervoerd. Raamsdoiiksveer. De verkie zing van een lid voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken is bepaald op Vrijdag 1 Juli a.s. Onze geachte pastoor is tot deken benoemd in het dekenaat Geertruidenberg. Vrijdagmorgen werd door de mare chaussee alhier gearresteerd de 69-jarige M., verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met jeugdige kinderen. (Te laat ontvangen voor het vorig no.) Met goed gevolg is van de werf der firma D. P. van Suijlekom en Zoon alhier te water gelaten een stalen sleepkaan, groot pl. m. 500 ton. gebouwd voor rekening van den heer A. de Jong te Rotterdam. De kiel werd gelegd voor een zeilsleep- kaan, groot pl.m. 360 ton, voor rekening van den heer W. van Fessem, alhier. Zondag 3 Juli a.s. zal onze Harmonie in het hotel Santbergen te Geertruidenberg een concert geven. Alsdan zullen verschil lende nieuwe nummers worden uitgevoerd. Heden is het 40 jaren geleden, dat onze geachte en alom beminde Herder, de zeereerw. heer J. van Brussel, het priester schap mocht ontvangen. Te oordeelen naar het feestprogramma, belooft deze dag voor den zeerEerw. een onvergetelijke te worden. VrJJhoeven-Cappel. Voor het voorbereidend militair onderricht heeft zich alhier één jongeling aangemeld. W aspik. De heer M. C. J. van Son alhier, is benoemd tot lid der tiend commissie. Zekere R. alhier, bezig zijnde met fietsen te leeren, maakte een zoodanige zwenking met zijn fiets, dat hij in de bin nenhaven terecht kwam. Gelukkig kwam hij er enkel met een nat pak af. De collecte voor den gewapenden dienst alhier, heeft ongeveer f 7.opge bracht. W ök. Door de bakkers alhier, is het roggebrood vanaf 20 Juni met 1 cent per 2 küo verlaagd. Zalthoiiimel. Op aanwijzing van den eigenaar S., wiens fiets voor eenige weken is ontvreemd, is in verhoor genomen een zekere Br., die het bewuste rijwiel be reed en beweerde het van een vreemdeling gekocht te hebben. Het rijwiel, dat een weinig was opgeschilderd, is in beslag ge nomen. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin- chem 3 zalmen, wegende van 5 tot 10 pd. 000 finten, te Woudrichem 157 zalmen, 31 elften, 000 finten, alsmede een partij paling, snoek, baars en witvisch, te Brakel 11 zal men, te Herwijnen 15 zalmen en 1 steur; te Hurwenen 1 steur, wegende 92 pd. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor zalm f 1,03 f 1.17 per kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 0.85 f 1.50, paling 19 êI 60 ct., snoek 20 a40ct., baars 30 40 ct., witvisch 10 k 17 ct., zeelt 8 37 ct., alles per kilo., elft f 0.60 k f 0.90, per stuk. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Aanvoer van vee evenals de vorige week vooral niet meer. De hooitijd is aangebro ken en dan treedt altijd op marktgebied een tijdperk van stilte in. In melkvee was veel handel en de prijs hoog. Ook de eerste qualiteit vet vee, dat. er zeer weinig is, wordt duur betaald. In lichtere qualiteiten vet vee gaat niet veel om. Naar nuchtere kalveren, vette schapen en weideschapen veel vraag en vrij hooge prijzen. In lammeren is de handel niet vlug. Vette varkens en biggen handhaven de vroegere hoogere prijzen. Varkens naar Londen worden weinig uitgevoerd omdat hier de prijs zoo hoog is. Vette kalveren zijn iets lager in prijs, loop- en dragende varkens zijn duur. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 73 78 ct., 2de kwaliteit 65 68 ct., vette kalveren 60 63 ct., vette var kens 60 k 64 ct., voor Engeland, 59 61, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 150 k f 240, neurende f 115 a f 240, guste f 140 k f 250, pinken f 65 k f120, kalveren f 16 A f35, biggen f 9 f 14, drachtige zeugen f 63 k f 85, drachtige gel ten fa fschot telingen f 25 k f 37, schapen f 15 k f 27, vette schapen f 20 f 26, luxe-paarden f 550 f 650, werkpaarden lsto kwaliteit f 350 k f 500, 2e kwaliteit f 215 k f 340, twee-en-een-halfjarige f 000 k f 000, ander- halfjarige f 175 k f 280 per stuk. Kerknieuws. Heusden. Tot diaken bij de Geref. kerk alhier is gekozen de heer A. Kuijpers te Heesbeen. Sprang. Ds. P. van Toorn, predikant der Ned. Herv. gem. alhier, heeft een beroep ontvangen naar Brakel. Deelden wij onzen lezers reeds mede, dat bij den kerkeraad der Nederl. Herv. gem. alhier, het plan bestond om haar predikant ds. P. v. Toorn een huldeblijk aan te bieden, thans kunnen wij mededeelen, dat dit plan is ten uitvoer gebracht, zoodat aan Z.Eerw. door genoemd college (namens de leden der kerk) een prachtig cadeau is overhandigd. Wel een bewijs dat genoemde leeraar de achting en sympathie der ge meente heeft verworven. Moge de gemeente het voorrecht geschonken worden, dezen ijverigen bedienaar des woords, nog een heelen tijd in haar midden te zien arbeiden. Raamsdonksveer. Uitslag van de herstemming voor notabel der Ned Herv. gemeente. Uitgebracht werden 95 stemmen, allen geldig. Op den heer A. C.Timmermans, die den vorigen keer 32 stemmen verwierf, werden nu 28 stemmen uitgebracht. De heer D. Lankhuijzen Sz., die toen 31 stem men op zich zag uitgebracht, verkreeg 67 stemmen en was alzoo met groote meerder heid gekozen in de vacature, ontstaan door het overlijden van zijn vader, den heer S. Lankhuijzen. Rlnnenland. De Rott. meldt Wij vernemen dat vanwege de staats commissie voor de werkeloosheid niet minder dan bijna 8000 adressen zijn verzonden om inlichtingen betreffende al of niet bestaande werkloosheid aan Kamers van Koophandel, burgemeesters Kamers van Arbeid, arbeidsbeurzen, plaatsingsbureau's, arbeidssecretariaten, comite's van werkversehaffing, patroons- vereenigingen, vakbonden, plaatselijke vakvereenigingen, enz. Een zeer aanzienlijk gedeelte der ver zonden adressen om inlichtingen kwam onvolledig ingevuld terug, terwijl een eveneens zeer beduidend gedeelte niet eens terugontvangen werd. Naar ons oordeel zal het derhalve een moeilijke zaak zijn om met behulp van de be komen inlichtingen een juist en volle dig overzicht van den toestand der werkloosheid in de verschillende takken van bedrijf vast te stellen. De minister van binnenlandsche za ken brengt ter kennis van geneeskun digen dat, met ingang van 1 Juli e.k., gelegenheid zal bestaan in het centraal laboratorium te Utrecht afscheidings producten te doen onderzoeken van lijders aan tuberculose of van personen die vermoed worden aan die ziekte te lyden. Aanvragen bij den directeur van dit laboratorium. Deze zendt hun het noo- dige verpakkingsmateriaal toe, met een formulier ter invulling en bericht den geneeskundige het resultaat van het onderzoek. Het onderzoek geschiedt kosteloos; de kosten van verzending komen ten laste van het Rijk. Verzending anders dan in het verpakkingsmateriaal, door den directeur verstrekt, is niet geoor loofd. Men zal zich herinneren, dat indertijd vanwege den minister van landbouw, nijverheid en handel aan patroons- en arbeidersorganisaties en andere licha men een voor-ontwerp van een wette lijke regeling der Zondagsrust werd toe gezonden, ten eiilde hen in de gelegen heid te stellen, daaromtrent hun oor deel mee te deelen. Aan het departement is men thans bezig de adviezen, welke diensvolgens van die lichamen inkwamen, in het ontwerp ta verwerken, zoodat eerlang een definitief wetsvoorstel op de Zon dagsrust tegemoet gezien kan worden. Het Hbl. v. Antw. schrijft: Voor f 7.50 kan men deelnemen in een serie van Antwerpsche loten, zoo lokken de aankondigingen van een Amsterdamsch „effecten- en wisselkan toor." Een onzer lezers is er in gevlo gen. Hij heeft de f 7.50 gestuurd en ontving de kennisgeving, dat hij deel nam in de kans der volgende 50 num mers Antwerpsche loten. Onze man tuurde ijverig naar de prijzen der Ant werpsche loten. Van zijn nummers was er echter geen enkele bij. Hij spreekt er een deskundige over en er blijkt, dat de hem gezonden nummersniet bestaan. Ter waarschuwing van anderen wil de gefopte dit nieuwe soort van oplichterij nu gepubliceerd hebben, waarmee hij een prijzenswaardig werk doet. Men zij gewaarschuwd. Dezelfde firma werkt ook met Congo en met alle andere soorten van loten. De bladen, die bedoelde aankondi gingen plaatsen, zijn bij dezen ook ge waarschuwd. Maandagavond omstreeks 7 uur viel te Maassluis een jongetje van 5 jaar van den spoorwegwachter S. in den Boonervliet nabij 't station. Een reiziger, die in den trein zat, die juist over de spoorbrug reed, en het kindje zag drij ven, trok aan de noodrem, sprong uit den trein en van de brug inden vliet, waaruit hij den jongen levend wist te redden. Met een nat pak ging de kloeke redder weder in den trein om zijne reis naar Rotterdam te vervolgen. De Haagsche politie heeft bij een marktkramer op de Groote Markt, die daar een groote hoeveelheid flesschen, potten, enz., inhoudende onderscheidene apothekers- en drogistenwaren, ten ver koop had uitgestald, verschillende van deze waren in beslag genomen, om door deskundigen te doen nagaan, in hoe verre de verkoop van die artikelen be hoort te worden tegengegaan in 't be lang der volksgezondheid. Te Haarlem is overleden mevr. W. J. v. d. Tuuk, weduwe van den heer Vermasen, in den ouderdom van 104 jaar. Zij was tot het laatst toe in het volle bezit barer geestvermogens. Naar het huis van bewaring te Mid delburg is overgebracht een 41-jarige modiste uit Clinge, verdacht van dief stal door middel van een valschen sleutel. Uit het krankzinnigengesticht „Vre derust" bij Bergen op Zoom is een der verpleegden, zekere v. d. H., afkomstig uit Middelburg, ontvlucht. De pogingen om den vluchteling op te sporen hadden nog niet het ge- wenschte resultaat. Nu het vreemdelingenverkeer te Val kenberg reeds begonnen is, zal daar over eenige dagen een speelhuis worden ge opend. Enkele Amsterdamsche heeren schijnen zich voornamelijk voor deze aangelegenheden te interesseeren. Vermoedelijk tengevolge van het te sterk baggeren is een gedeelte van een weg, loopende langs de Waalhaven N.Z. te Rotterdam, over een lengte van 100 meter weggezakt. Maandagmiddag omstreeks half drie reed aan het Rhedensche veer de auto, behoorende aan den he r B. M. H. van Enthoven te Nijmegen, te water. Blijkbaar kon de bestuurder, de heer Van Enthoven, de auto niet meer stoppenhet gevolg was dat de auto en de bestuurder onmiddellijk in de diepte verdwenen. De chauffeur had juist de gelegenheid om de auto tijdig te verlaten. Maandagavond is na veel moeite de auto opgehaald. Het lijk van den eige naar, die blijkaar nog getracht had uit het voertuig te komen, hing aan de rechterzijde, gedeeltelijk uit de auto. De remmen van den auto stonden vast. Bij het uitgraven van veen te Meijel (Limb), heeft een arbeider op 2meter diepte een gouden helm, gouden voet sporen, een gouden balletje en drie goudstukjes ter groote van een kwartje gevonden. Deze laatste met het jaartal 512. Het gevondene is nog in gaven toestand. Ook te Helenaveen vond een arbeider in 't veen eerst 4 munten, vervolgens stukken leer, welke tot een kleeding- stuk moeten hebben behoord; verder

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2