il bonne's, Bericht van Inzet. Panamahoed, JAN t LIPPITS van RAVEXSWAAIJ S Bierbrouwerij-Maatschappij W. Timmermans Zonen Handels- en Landbuuwbank. Xfdeeling Spaarkas. Bloedweile SMte Spjjsverterii. een bekwaam Bakkersknecht, Onze EDgelsche Heeren Reclame Fantasie Hoed „THE UNIQUE", Eduard Schmoink, Gorinchem, Dordrecht, Stoomboot-Maatschappij Vraag onze solide ■X1 uitsluitend het te een helm, die jammer genoeg stukge- stooten is, maar overigens zeer gaaf en mooi is bewaard en een soort haak, om kleedingstukken aan elkander te be vestigen. Eenige meters verder vond dezelfde veenarbeider later 38 munten. Verschillende van deze munten laten zeer goed het beeld van den regeerenden vorst zien, terwijl het randschrift zeer duidelijk Constantinus aangeeft. Opvallend waren eenige donkere plek ken in het veen, die den indruk geven, uit asch te bestaan. Een en ander is te meer merkwaar dig, omdat gedurende de 50 jaren, dat hier veen gegraven wordt, nimmer een spoor is gevonden van levende wezens uit vroegere tijden. Naar het N. v. N. verneemt, doen zich te Amsterdam weer eenige gevallen van vlektyphus voor. De lijders zijn naar de barakken der gasthuizen ver voerd. De heer Van Dalsem, candidaat voor de Provinciale Staten van Zeeland in bet district Hulst, heeft een aanklacht ingediend bij den officier van justitie te Middelburg, wegens beleediging in een strooibiljet, tegen den beer P. F. Fruitier, lid der Tweede Kamer en lid van Gedeputeerde Staten in Zeeland. De A. Ct. verneemt, dat de wed. de B., die sedert twee maanden in de ge vangenis te Arnhem zit, bekend heeft de verschillende branden in hare wo ning zelf gesticht te hebben en de aan haar gerichte dreigbrieven zelf te heb ben geschreven. Zekere R., uit Laag-Soeren, die in verband daarmede ook bijna twee maan den in de gevangenis zat, werd daar uit onmiddellijk ontslagen. Uit Zuid-Scharwoude (N.-H.) is de slagersknecht J. L. gevankelijk naar Alkmaar gebracht, wegens poging om het lijkje van een pasgeboren kind zijner verloofde te verbranden. Of het kind dood of levend geboren is, zal een geneeskundig onderzoek aan het licht moeten brengen. Naar het Nederl. Correspondentie bureau in Den Haag verneemt, zou mr. Nelissen, afgetreden minister van justi tie, hebben te kennen gegeven, dat hij in verband met zijn gezondheidstoe stand, thans nog niet voor het lid maatschap van den Hoogen Raad der Nederlanden wenscht in aanmerking te komen. Uit Ochten werd Maandag gemeld De Waal blijft wassen. De laagste stukken hooiland dreigen onder te loo- pen. Gisteren waren, niettegenstaande den Zondag, de pachters van verschei dene perceelen druk bezig met het af maaien en bergen van het gras. Te Leeuwarden is in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken in het magazijn van den heer S. J. G. Eewal, in galanteriewaren. De brandkast werd geforceerd, maar de dieven hebben slechts weing bemachtigd. Op verzoek van de justitie stelde de heer W. Wisser, inspecteur van politie, zijn politiehond Hector beschikbaar, en deze wees weldra het huis aan, waar twee van de inbrekers zich bevonden, 't Waren de beruchte Am sterdammer J. G. en zijn vrouw. Uit hetgeen zij mededeelden, bleek, dat er nog een derde in 't complot was; deze, zekere G. B., werd, toen hij gisteravond van zijn werk kwam, aangehouden. Tegen de vlooien. Wordt de zindelijkheid aan huis en lichaam als eerste voorzorgsmaatregel voorgeschreven, dat alles kan niet meer baten zoodia deze lastige, onstrafbare insecten er eenmaal zijn. En vooral in pensions, trots de beste maatregelen, kunnen de lastige nachtrust-verstoorders het heerlijkst vacantiegenot bederven. Het is niemand minder dan een hoogleeraar, prof. Cantraine, die in de „Annales de l'Université de Gand" het middel aanwijst tegen deze zomerplaag. „Gedurende mijn verblijf in de oostelijke landen van Europa", zoo schrijft hij, „was ik verwonderd over het geringe aantal vlooien, dat men in die streken aantreft, niettegenstaande de bekende onzindelijkheid der bewoners. Ik heb later, te Ragusa, bevonden dat de Bosniërs en Dalmatiërs in de Chrysan themum leucanthemum een uitstekend middel bezitten tegen het lastige on gedierte. Zij bestrooien er de slaapplaat sen hunner huisdierrn mede; de vlooien worden er totaal door vernietigd. Allen die het eenvoudig middel toe- passsen, zullen er de uitstekende ge volgen van ondervinden. Men heeft slechts een zakje met de bloemen en bladen der plant bij zich te steken en in vreemde slaapplaatsen neer te leggen. De Chrysantemum leucanthemum, ook ganzebloem en witte margriet ge noemd, is ook ten onzent een bekende en bijna algemeen voorkomende wilde- plant. Men kan ze thans prijkend als groote madelieven op haar slanken stengel, in bloei vinden langs wegen en dijken, in grasvelden, aan den zoom der bosschen enz. Een slechte spijsvertering is wel een der zaken die het spoedigst het vrouwe lijk organisme van streek brengt. Aan alle vrouwen wier spijsvertering moeie- lijk is, zeggen wij dit: „Uw slechte spijsvertering wordt door bloedarmoede veroorzaakt. Ge moet de oorzaak der bloedarmoede vernietigen, om bare uit werking te doen verdwijnen. Door uit sluitend de verteringsorganen te ver zorgen, gaat gij den verkeerden weg op, waDt de werkelijke bron van het kwaad, het bloed, maakt, door zijn zwakte en zijn onzuiverheid, dat de maag zwak en ziek blijft en dat de ziekte slepend wordt. Doe het kwaad verdwijnen door het eenvoudigste en tevens het krachtigste der geneesmid delen, de Pink Pillen". Ziet eens welk een goede uitwerking zij gehad hebben op Mej. Anna Van Eek, een welbe kende in oonster van Hollandsche Veld. Zij heeft ons geschreven: „Ik heb gedurende lange jaren aan maagpijnen geleden. Ik dacht dat mijn ziekte slepend was geworden en dat ik er nooit van zou genezen. Ten gevolge van mijne maagpijnen was mijn alge- meene gezondheidstoestand zeer slecht gewordec. Ik kon aldus niet voldoende voedsel opnemen, en zoo was ik dan ook tot een staat van erge verzwakking vervallen. Ik had wel heel wat midde len beproefd, maar ik moest bemerken dat zij onmachtig waren om mij te ge nezen. Eindelijk heeft men mij de Pink Pillen aangeraden, en de personen die dit deden, waren zeiven door dat mid del genezen. Ik heb die Pillen geno men en ondervond er dadelijk de goede uitwerking van. Ik moet zeggen, het aan de Pink Pillen te danken is dat ik een goede maag en een uitmuntende gezondheid heb weergevonden." Waarde lezers, indien gij niet te/re den zijt over uw maag, neemt dan een proef met de Pink Pillen, Er is geen reden waarom gij niet dezelfde uitwer king zult verkrijgen als Mej. A. v. Eek heeft verkregen. Verkrijgbaar a fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Hnrgerlffke Stand. Heusden, van 14 tot 21 Juni. Geboren: Franciscus Gerardus An- tonius, z. v. C. J. M. Schreuder en A. B. Broeders; Huibertje Cornelia, d. v. G. Hille en C. Dekker Hendrikus, z. v. A. J. de Gouw en C. van Halderen. Overleden: Hendrikus van Delft, 90 j., wedn. van G. J. van Herwaarde. Andel, van 1 tot 15 Juni. Ondertrouwd: K. W. Millenaar, 32 j. en J. de Fijter, 34 j. Geboren Elisabeth, d. v. L Crielaard en E. Verbeek; Cornelia, d. v. C. Ver wijs en A. do Fijter. Vertrokken naar Rotterdam, A. F. Hille en P. van Noorloos; Rijswijk, J. Kramer. Ingekomen van 'sGravenhage, J. Straver. die huil welbegrepen belang behartigen en tevens ons blad willen steunen, adverteeren hunne huwelijks- geboorte en overlijdensberichten uitslui tend in dit blad, dat de groot ste publiciteit in deze streek en omgeving heeft- Zij kondigen er hunne za ken in aan en zullen direct een gunstig gevolg daarvan ondervinden, daar het debiet van stonde zal toenemen. Z|j verzoeken hunnen Nota ris alle verpachtingen en ver- koopingen in dit blad te plaat sen en zö zullen de hoogste pryzen maken. Neemt de proef! DE ADMINISTRATIE. Afloop Aanbestedingen. lOrOO. Marktberichten. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 17 Juni 125 M. 0.73 M. - N.A.P. 18 1.20 0.74 19 1.22 0.72 20 1.14 0.70 Waterhoogte Maastricht (brug). 20 Juni 0.10 M. boven 0. 21 040 beneden WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 20 Juni 4.27 M. boven 0. 21 4.63 Advertentlëii. Er biedt zich aan: van goede get. voorzien, liefst op een dorp. Brieven onder letter S aan W. KUIPERS te Vrijhoeven-Cappel, Nieuwstraat 35. Vereenigde Heusdensche Bosch - Heusden - Ciorinehem- BordrechtHotterdam. Hcusden-Ciorinehcm. Van Heusden naar Gorinchem: Zondag v.m. 8.n.m. 3.uur. Van Gorinchem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30 uur. Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 8.45, 6.30 uur. Hoseh-Oorinehein. (1 April1 November). Naar 's-Bosch. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen ge regelde dienst. Heusden-Rotterdam. Van lensden j Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. circa 4.30 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. AGENT te Heusden: G. Inlingré. Direoteur: L. DE BEER, Gorinchem. Gevraagd tegen Augustus of eer, tegen hoog loon. Melken geen ver- eischte. Adres: A. VAN DER DUSSEN, land bouwer te Capelle a.d. IJ sel, Polder „Prins-Alexander." De Bouw manswoning me* Achterhuis, afzonderlijk Schuur tje en Houwt land-Boomgaard. aan de Blomsteeg, onder Almkerk, van G. PRUIJSSEN Jz., staat in bod op f1550. Finale Aerkooping Zater dag 25 Juni 1910, dee nam. uur precies, bij JA.N PRUIJSSEN, in het café „Het Zwart Paard," aan den Ippelschen dijk, onder Almkerk. Inmiddels worden hoogingen aangenomen ten kantore van Notaris KERKHOVEN, te Werkendam. van 3 gulden, is de beste in den Handel. Eens GEKOCHT, blijft KOOPER. Nieuwe vorm en uitvoering voor 1910. Naar buiten onder rembours of postwissel franco zending. Opgave van hoofdwijdte voldoende Heeren Mode- en Hoedenmagazijn Hofleverancier. Vuchterstraat 36-38, 's-BOSCH voor de reis, deze ziin oprolbaar en kunnen zeer goed gewassclien worden. ELEGANT VAN MODEL. Prijs f XO.- llintha nierstraat ÏO. y PLANT Nil: onze Cactus Dahlia's en U hebt den ganschen Zomer door, totdat de winter invalt, niet alleen een bloemenzee in Uw Tuin, maar ook volop Snijbloemen voor Uw Kamer of Salon. En welke bloemen! Vrij, los, of zoo ge wilt „modern" gevormde Prachtbloemen in de schoonste kleur- schakeeringen, afwisselend van het gloeiendste scharlaken tot smetteloos wit. De uiterst fraaie, grillig gevormde Bloemen op sterke stelen leenen zich bij uitstek voor bouquetten en vazen. Krachtige, sterk bewortelde Planten, voor directe uitplanting gereed, f O verschillende 1.25: 25 verschil lende 2.35: 100 stuks in 25 soorten ƒ1©.Het is nu ook planttijd voor onze Beuzenhlocmlge Kiiolbcgonia's voor per ken gereed, in de schoonste kleurenmengeling, p. doz. ƒ1.25; 25 voor ƒ2.25; per 100 ƒ8.Eenvoudige aan wijzing hoe men Jarenlang van deze Cactus Dahlia's en Knolbegonia's genot kan hebben er bij. Orders vanaf ƒ2.50 franco elk station. Betaling na ontvangst als de planten groeien. JOHs. TELKAMP's Tuinbouw-Inrichtingen, Hillegom. "Correspondentschap JEerste Klasse der J^ederLandschc JBank, gevestigd ten kantore van t© Waal wijli, Kassiers en Commissionairs in Effecten. Openen Rekening-Courant tegen billijke conditiën. Buitenland sche Wissels, Coupons, vreemd Bankpapier en Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, voor Correspondentschap der Nederlandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. Groote Markt. Steegoversloot 39. De Directie deelt mede, dat 1 Juli a.s. eene afdeeling Spaar ka* zal worden geopend, waarbij aan inleggers van minstens f 10.evenals bij Rijks- en Nutsspaarbanken een aanteekenboekje wordt uitgereikt. De rentevergoeding bedraagt 3V8 De rente gaat in daags na den inbreng en eindigt een dag voor de terugbetaling. Het reglement op de afdeeling Spaarkas is voor belanghebbenden verkrijgbaar ten kantore der Bank. n n Mr. F. FERNHOUT. De Directiej MEKKING. 1 Jnni. Min. van Waterstaat, lo. het uitvoeren van baggerwerk in de rivier de Nieuwe Merwede. Raming Minste inschrijver w. P. de Vries, Rossum, voor 7668. 2o. Het uitvoeren van werkeu aan de Otteraluia gelegen onder Sliedreeht, aan den rechteroever van de Nieuwe Merwede, nabij Kop van 't Land. Raming f 6700. Minste inschrijver W. 't Hoen, Alblaaaerdam, voor 5924, 16 Juni. Prov. bestuur van Noordholland, het doen van leveringen en werkzaamheden ten behoeve van de Heldersche zeewering. Raming 86.801 Minste inschrijver J. W. Roelofs te Papendrecht voor 37,760. 16 Juni. Gemeentebestuur van 'sGravenhage, het verbreeden van het Zieken met omlegging en verbree ding van den Trekvliet, het aanleggen, rioleeren en bestraten van ten strut, het maken van kuimuren langs en van een brug bij het Rijswijksche Plein over den Trekvliet. Minste inschrijver A. de Klerk, Seheveningen voor 38,58'. 21 Jnni. Maatseh. tot sipl. van Staatsspoorwegen, het leggen vat bet tweede spoor van den spoorweg Sittard Roermond, met bijk. werken. Raming f 15%OC0 Minste inschrijver P. Hoehatenbaeh, 's Rertogenboseh voor 151,900. WERKENDAM. De letting der boter is dete tteek op de markt 621/j ets., in de Krinkels das 671/2 eti. per half kilo. Ei-ren 1.00 de 26 stuks. BESOOIJEX20 J ni. De pry's der Boter rots heden f 1.Ï8 f 1.53 per Kilo. Aang-voerd 4f0 K.G. Eer en f .17 de 26 stuks. GORIXCHKM. 2 Juni. Op de veemarkt waren aan gevoerd 111 runderen, 18 nuchtere kaleer en, 2 vette varkens, 570 biggen, 0 schapen en 29 tammer en Be prijzen waren als volgt: zware kalf koeien 180 240, kalfvaarzen f 160 a 20 guiste vaarzen f 10 a 140, melkkoeien f 170 a 230, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f -- a - pinken f 60 a ?0 graskalveren f a nuchtere f 1" a 15, schapen f .4 a 14, lammeren ƒ10 a 12, biggen f 8 a 16 per stuk. Vette varkens 26 a 26'/, cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8,- «8,25 roode dito 7.75 a 8 witte dito f 7 75 a 8.50 inl. rogge f 4.75 a 5. 0 bvitenl dito f 5. a 5.75 gerst f 4.2 a 5.6', haver f 3.25 a 4.—. duivenboonen f -. a blauwe erwt n f a mais 75 pond, f 5.25, a 5.60 alles per heet Boter 63 a 70 et. per half kilo Eieren f 1.— 1.10 per 26. Kippen f 0.70 a .90 per stuk. ROTTERDAM20 21 Juni. Op de geemarkt waren heden aangevoerd 813 vette runderen, 1110 magere dito 668 vette en gr arkalver en, 'hts nuchtere kalveren 398 schapen of lammeren, 482 varkens14 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 80, 2e kw 70 cent, kalveren le kw. 95, 2e kw. 75 ct. schapen le kw 60, 2e kw. 48 ct. vette varkens 57 a 52 ct. licht soort 54 a 53 ct. per kilo. Nuchtere fokkulveren f 15.a 24.idem voor de slacht f 9.00 a 13 00 Biggen f 1.60 a 1.85 per week. Op de botermarkt w:rden aangevuerd 106/8 en 34/16 ton e» 212 stukken van een half kio. Prijs le kwali teit f 52, 2e kw f 49. 3e kw. f 46. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren 3 CO a 3.20, Overmaassche dito 3 20 a 3 40 per 100 Dienstregeling 1 Mei1 October. Maandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1, 4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Vrijdag, v.m. 8.80, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 6.30 u. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag. Van Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur, Zaterdag van Gorinchem, v.m. 6.n.m. 3.30; van Heusden v.m. 8.n.m. 5.15 uur. Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Yrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.16 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12.van Heusden n.m. 1.15 uur. flTKA YEKDIKNSTi Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naai Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3