vrouwen en kinderen. Verscheidene Binnen anderhalf jaar zullen langs drie nlere wagens werden uit de rails ge •dineerd. Er zijn'31 lijken gevonden; 87 personen hebben letsel bekomen Op de spoorlijn van Parijs naar Vin cennes heeft Zondag een moordaanslag plaats gegrepen die in vele opzichten herinnert aan den moord op mevrouw Couin. Een reizigster der eerste klasse, me vrouw Sugg, werd gedurende de reis overvallen door een individu, dat haar trachtte dood te slaan en te berooven. Slechts aan haar eigen koelbloedigheid en lichaamskracht dankte de dame haar leven en de aanrander boette met zijn leven voor zijn misdrijf, onder de volgende omstandigheden. Toen de trein den tunnel van Saint- Mandê binnenreed, klonk eensklaps het noodsignaal. De machinist zette zijn remmen aan, de trein stopte en ver scheidene beambten liepen de wagons langs, tot zij aan het openstaande por tier van een coupé eerste klasse kwamen. Op den vloer van dien coupé lag 't lichaam eener dame buiten kennis, maar nog ademhalende. De trein stoom de weer verder en in 't volgend station werd de dame naar het ziekenhuis ge bracht. Bijgekomen verhaalde zij, dat in het station van Nogent een net ge kleed, bijna elegant heer in den coupé steeg, waar, behalve zij, niemand zat. in den tunnel van Saint-Mandé wierp zich deze reiziger onverhoeds op me vrouw Sugg, en trachtte haar te ver worgen, terwijl hij haar ruw de kost bare oorbellen afrukte, zoodat de oor lellen scheurden, en haar met een zwaar voorwerp op het hoofd sloeg. Er ontstond een korte, maar heftige worsteling. Met een laatste krachtsin spanning kon de aangevallene zich be vrijden en aan de noodrem trekken Zij zag nog, hoe haar aanrander naar 't portier vloog, en verloor toen het bewustzijn. Na dit verhaal te hebben vernomen, gingen beambten onmiddellijk de lijn afzoeken. Aan den uitgang der tunnel van St. Mandé vond men 't afschuwe lijk verminkte lijk van den roover. In zijn gebalde vuist hield hij nog de beide kostbare oorhangers geklemd. Uit de op hem bevonden papieren bleek de man Ballieux te heeten en dentist te Saint-Mandé te zijn. Volgens een bericht uit Weenen heeft Vorst Nikolaas van Montenegro de mogendheden van het Drievoudig Verbond gepolst over zijn voornemen om het Vorstendom op 13 Augustus tot een Koninkrijk te verklaren en is vehleken, dat genoemde mogendheden geen bezwaren hebben. De Zwarte Hand-organisatie te New- York durft nog steeds haar handwerk van ontvoering, geldafdreiging en moord voort te zetten. Een hunner laatste slachtoffers is zekere dr. Mariano Sci meca, op wien de Zwarte Hand-mannen verbolgen zijn omdat hij een vriend was van den, op Sicilië vermoorden politie-man Petrosino. Een dag of tien geleden werd het 4-jarig zoontje van Scimeca ontvoerd; en de dokter kreeg bericht, dat hij een grooten losprijs moest betalen, anders zou het slecht afloopen met zijn kind. Maar Scimeca betaalde niet; en nu heeft hij telefo nisch de mededeeling ontvangen, dat het kind is omgebracht. Tevens werd den dokter aangezegd, dat nu zijn zoontje van 7 maanden aan de beurt zou komen. Werd daarvoor dan ook geen losprijs betaald, dan zou het met het kind gaan als met het broertje. Daarna zou, ten slotte, de beurt komen aan den dokter zelf. De gebroeders Binotti, bankiers te Palermo, ontvingen dezer dagen van „de Zwarte Hand" een dreigbrief met bevel 100.000 lire te storten. Daaraan werd niet voldaan en Zondagochtend ontplofte voor de villa van een der broeders een bom, die geweldige schade aanrichtte. De schuldigen zijn niet ont dekt kunnen worden. De Kölnische Zeitung verneemt uit Kattowitz, dat een Russische schild wacht aan de grens bij Eichenau, een Russischen smokkelaar, die zich reeds op Pruisisch gebied bevond, beeft dood geschoten. De Russische soldaat haalde vervolgens het lijk op Russisch gebied. Vrijdag is dit voorval, volgens de K.Ztg., gerechtelijk vastgesteld. Canada is blijkbaar liet land der toe komst. Thans reeds is het de koren schuur voor een deel van de wereld het bergt onnoemelijk rijke schatten in zijn schoot, die nog slechts wachten op de ontginners en het is nog slechts in het begin van zijn ontwikkeling. Geen wonder dus, dat het op landverhuizers een buitengewone aantrekkingskracht uitoefent. Lord Strathcona, Hooge Com missaris van Canada te Londen, ontving j.l. Vrijdag bericht van het ministerie van binnenlandsche zaken te Ottawa, dat sinds 1 Januari d.j. 11.200 immi granten in Canada zijn aangekomen, i de maand Juni allejn 23 000 d. i. il.OvO meer dan in het vorige jaar in die maand het land binnenkwamen. der Canadeesche spoorwegnetten mei minder dan 220 nieuwe steden verrijzen De Matin bevat een telegram uit Budapest, meldende dat het dorp Jas- zoeyfalie door brand is vernield. Twintig personen zijn daarbij omgekomen en een 60-tal gewond, maar men vrees dat het aantal slachtoffers nog grooter is De Evening Standard van San Fran cisco weet te vertellen, dat in Yellow stone National Park een bron is ontdekt die elk etmaal gedurende een kwartier een groote hoeveelheid ijskoud water uitzendt. De andere bronnen van den zelfden aard, gemeenlijk geysers ge- heeten, zenden heet water uit. De theorie van Bunsen, die aanneemt, dat het uit gezonden water op belangrijke diepte sterk verhit zou worden, is met deze nieuwe ontdekking in strijd. Zaterdag is het in sommige streken van Engeland zwaar weer geweest. Te Dinton bij York gingen bij een donder bui een troepje visschers onder struik gewas schuilen, Daar werden vier hunner door den bliksem getroffen. Twee werden gedood, een derde verloor het bewust zijn, maar kwam bij. De dooden hadden op het lijf een afbeelding van het struik gewas, en een jongen, die ook was ge troffen, had op zijn rug de afbeelding van een boom, die vlakbij stond. Overi gens had de jongen geen letsel. Volgens de Parijsche bladen heeft een brand den Keizerlijken schouwburg, een photografisch atelier en verscheiflene villa's te Peterhof, het zomerverblijf van den Keizer van Rusland, vernield. Uit Catania werd Zondag gemeld Een sterke aardschok is gevoeld in het gebied van Giarre, Linguaglossa en Zasserana. Er heerscht een paniek onder de bevolking. Te Mines i3 een lichte schommeling van den bodem gevoeld. Uit Granada: Te Notril zijn schokken en bevingen van de aarde gevoeld. Er is geen schade aangericht en er zijn geen slachtoffers gemaakt. Ook op het eiland Cabrera is een aardschok gevoeld. Bij de opening van het testament van Arthur Joseph Mumby, in Januari te Pyrford in het Engelsche graafschap Surrey op 81-jarigen leeftijd overleden, is een romantisch huwelijk wereldkun dig geworden. Mumby, die advokaat was en als dichter en letterkundige naam had, vertelt, in kanselarijstijl, in zijn testament hij heeft ongeveer f 300,000 nagelaten ongeveer het volgende Ik heb Hannah Culwick 41 jaar lang eerlijk en rein liefgehad. Al dien tijd was zij voor mij zoo trouw, liefhebbend en toegewijd als ooit een vrouw voor een man is geweest. Zij was mijn dienst bode. Toen mijn vader geen verlof tot een huwelijk wilde geven, liet ik mij in bijzijn van haar familie den 14en Januari 1873 te Clerkenwell in de kerk met haar trouwen. Ondanks dit huwe lijk heeft „gezegde Hannah" steeds ge weigerd en weigert zij nog de positie in te nemen, waarop zij als mijn vrouw recht heeft, en heeft zij er altijd op gestaan tegelijk mijn dienstbode en mijn echtgenoote te zijn. Ik heb mijn huwe lijk nooit aan mijn familie noch aan de menschen in 't algemeen bekend kunnen maken. Alleen drie mijner vrienden weten ervan. Hij vertelt verder, dat zijn vrouw als dienstbode haar spaarduiten aan hem gaf, zonder hem ooit te vragen wat hij er mee deed. Die spaarpot is nu tot 300 pond sterling aangegroeid. Zij wilde ook nooit op mijn erfenis aanspraak maken, maar blijven wie zij was. Hij vermaakt haar dus, behalve die 300 pond een jaargeld van 70 pond en den inboedel van het huis, waarin zij woont n.l. te Hadley, waar hij elk jaar zoo lang mogelijk met haar samenwoonde. Het grootste deel van zijn vermogen - eenige legaten aan dienstboden uit gezonderd vermaakt hij verder aan bloedverwanten; aan Trinity College te Cambridge zijn boekerij, aan het Britsche Museum twee kisten met pa pieren, die eerst in 1950 mogen geopend worden. Te Reno, in de Ver. Staten, heeft een bokspartij plaats gehad tusschen de twee sterkste boksers van Amerika, n.l. een neger, Johnson en een blauke, Jef fries, welke partij met glans door den neger werd gewonnen. Naar aanleiding van de overwinning van Johnson op Jeffries hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad in vele steden o.a. t New York City, Pitssburg, Philadelphia en St. Louis,waar de teleur gestelde blanken de aanvallers waren. Tientallen negers zijn ernstig gewond, eenigen gedood." Plaatselük il'ieuws. Heusden, 6 Juli. Gedurende de maand Juni is alhier 81,4 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 17. -• Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de raaand Juni 1910 in de rijks postspaarbank ingelegd f 18580.80 en terug betaald f7615.954. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4906. Men zal zich nog de treurige geschie denis van den schippersknecht herinneren, wien in Februari j.l. door een staaldraad bij de draaibrug een been werd afgeknepen "Vermoedelijk is dit lichaamsdeel Vrijdag aan den Maasoever onder de gemeente Aalst gevonden. Althans de veerman C. v. d. Mooren vond een volwassen menschen been ter hoogte van de knie afgesneden, nog geheel gaaf, alleen de teenen waren in staat van ontbinding. Na aangifte bij de politie is het op het kerkhof te Aalst begraven. Door de rechtbank te 's-Hertogenbosch is ter vervanging der vacature van kanton rechter te Heusden opgemaakt de nav. alph. lijst van aanbeveling: mr. J. J. Bergsma Thzn., subst.-griffier bij de rechtbank te Dordrecht; mr. C. W. Ommeren, secretaris der gemeente Assen; mr. G. W. F. Went- holt, griffier bij het kantongerecht te Hulst; mr. J. E. Koning, griffier bij het kan tongerecht te Bergen-op-Zoom is met het lot afgevallen tegen een der bovengen, candidaten. H erkendani. Eergister zou de heer W. Deuss uit een boot springen, doch gleed uit, viel en kreeg zulk een diepe wond aan het linkerbeen, dat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Zaterdagavond 1.1. werd door het gemeentebestuur aanbesteed het schoon maken van binnenhaven en kadesloot. De uitslag was als volgt: M. v. d. Heuvel, f 144.90; J. A. v. Oord, f 139.95; D. den Haan, f 129; Fs. Ippel, fill; J. Ippel, f105; J. v. d. Koppel, f 100; K. de Vries, f 81, en Hs. den Dekker, f76. De werkliedenvereeniging „Eendracht" hoopt morgenavond 8 uur, ten herberge van D. L. v. d. Wiel, aan den Sasdijk, hare gewone driemaandelijksche vergade ring te houden. Op de agenda staan: Ope ning; Notulen; Rekening en Verantwoor ding. 't Plan bestaat 1 September a.s. Koninginsverjaardag feestelijk te herdenken. De opgerichte Oranje-Vereeniging krijgt met den dag meer steun, doch om vroeg een plan voor het feest vast te stellen is ook noodig tijdig te weten, waarover men te beschikken heeft. Al wie lid wil worden talme dus niet langer met zich als zoodanig op te geven aan den secretaris of penning meester. Wie een huisgezin heeft met kin deren onder de 18 jaar kan beter nu lid worden, dan later voor zijn kinderen entreé's betalen, want het feest zal grootendeels op een afgesloten terrein plaats hebben. Andel. Heden werd alhier verkocht het hooigras van de landerijen in Andeler- broek behoorende aan de gemeente. De opbrengst was f 604, het vorig jaar f1238 terwijl de hoeveelheid hooigras naar schat ting ruim een derde meer bedraagt dan het vorig jaar. Het inschrij vingsregister der Natio r ale Militie voor de lichting 1911 is den 30 Juni j.l. voorgoed gesloten met een getal van elf ingeschrevenen. Tot vaste sluisknechten aan de sluis alhier zijn benoemd C. Straver, reserve- sluisknecht en J. van Beers uit Katerveer. Dat honden niet altijd te vertrouwen zijn ondervond F. B. alhier welke bet on geluk had met hond en kar van den dijk te geraken en zich daardoor in en uitwen dig ernstig te bezeeren. Met het plukken der zwarte bessen is hier heden een begin gemaakt. Ofschoon het besehot slechts middelmatig is valt de opbrengst nog al mee, aangezien door de commis8ionnairs de hooge prijs van 22 cent per K.G. besneed wordt. Het tweejarig kindje van v. B. alhier geraakte in een diepe sloot te water. Ge lukkig mocht de passeerende voerman S. het genoegen smaken het kindje levend op het droge te brengen. De vele regens der laatste dagen zijn voor den landbouwer niet gunstig geweest. Het gras, voor het grootste gedeelte gemaaid, kan niet bewerkt worden, terwijl zich in de aardappels de gevreesde ziekte erg begint te vertoonen, ook al een gevolg van het vele natte weer. Drongelen. Door het toeschieten van een hond kwam een fietsrijder te vallen, 't Liep nog al wel af. Hij bezeerde zich een beetje aan de knie en liep daar ter plaatse een winkelhaak op in zijn broek. Dussen. Donderdag 1.1. omstreeks zes uur ontlastte zich boven de gemeente een kort doch hevig onweer, 't welk gepaard ging met een hevigen regen. De dienstbode van J. d. T., welke in de weide zat te melken, verschrok zoo van een zwaren donderslag, dat ze het zoo hard op een loopen zette, dat ze aan het eind van de weide buiten adem ineenzakte. Genees kundige hulp moest ingeroepen worden. Geertruiclenberg. Het Dag. bestuur van het Waterschap „de Gecom- jineerde buitengronden van Drimmelen en Geertruidenberg", zal op Zaterdag 9 Juli alhier aanbesteden: een perceel slootwerk en een perceel schouwmaken van water- "eidingen. (viessen. Op de Zaterdag j.l. ge- ïouden jaarlij ksche paardenmarkt waren 100 stuks aangevoerd. De handel was zeer "evendig. Men besteedde voor aftar.dsche jaarden, waaruit de aanvoer voor het grootste deel bestond, van f 200 tot f 350 per stuk. Herpt. Als een bewijs, dat de grond lier ook duur is, diene, dat een viertal Jerceeltjes zijn verkocht om woningen op e bouwen, die f 2,en f 2,50 per vier kante Meter hebben opgebracht. De afd. van den Boerenbond alhier, die tot nog toe over geen eigen magazijn beschikte, maar de aangekochte voeder artikelen in particuliere huizen moest op bergen, heeft thans grond gekocht om daarop een opslagmagazijn te bouwen. De handel in zwarte en roode bessen is begonnen. De opbrengst zal niet mee vallen. Wegens de drukte met veldarbeid en hooien zijn echter geen plukkers te krijgen. Land van Heusden. De land bouwers hier beginnen zeer naar mooi droog weer te verlangen, vooral voor den hooi bouw. Daar schiet het volstrekt niet mee op. Wel jammer, want gras is er in over vloed. Ook de andere gewassen staan er voor 't grootste deel gunstig bij. 't Is waar, hier en daar laat een perceel bieten wat te wenschen over of staat de rogge wat dun, maar vlas en aardappelen staan zeer goed, vooral de late soorten. In de vroege vertoont zich op vele plaatsen op bedenkelijke wijze het bederf in het loof. Met de boomvruchten is het minder gun stig gesteld. De oogst van abrikozen, appels en peren zal niet meevallen, evenmin als dit het geval was met de kersen. De pluk daarvan liep, zoo hoorden we, in Meeuwen in één dag af, wel een bewijs dat ook daar die oogst zeer gering was. Men is daar nu begonnen met den pluk der zwarte bessen, de verschillende perceelen hiermee bezet loopen nog al uiteen, sommige zeer schraal, andere ruim voldoende. Meeuwen. Bij de paardenmonste- ring voor de heeren Wichers en Heilbron Maandagmorgen hier gehouden werden aan geboden 6 stuks. Hiervan werden 2 aange nomen o. a. eene bruine merrie, vier jaar oud van den heer B. v. Daalen te Dussen a. d. Baan voor den prijs van f 600. Een ingezetene dezer gemeente welke in April j.l. met zijn gezin (vrouw en twee kinderen naar N.-Amerika vertrok, is Maan dag reeds van daar teruggekeerd; het leek er voor hem minder goed te zijn. Een onzer landbouwers ving in de wei een jonge haas. Het beestje was niet al te vlug ter been en waarschijnlijk in aanraking geweest met een zeis of gras- maaimachine. De man nam het haasje mee naar huis en zal nu probeeren het in de schuur verder groot te brengen. Aan het telefoonkantoor alhier, wer den gedurende de maand Juni j.l. ver zonden 17, ontvangen 30 telegrammen. Itaamsdonk. Aan het postkantoor Raamsdonkveer en de daaronder resortee- rende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1910 ingelegd f 8863,42 en en terugbetaald f 9007,27. Laatste boek nummer 4561. Naar wij vernemen is onze vroegere dorpsgenoot, de 22-jarige schipper Adrs. Zijlmans, te Ruhrort verdronken. Zondagavond was onze Centrale helaas weer niet in orde. Met geen mogelijkheid konden de motoren in beweging gebracht worden. Eerst 'n nachts te half een gelukte dit, nadat men met 10 a 12 personen de machine op dreef gebracht had. Voor 't gemak gingen alle aangeslotenen na zons ondergang naar bed. Raaniidonksveer. De uitslag van de heden gehouden verkiezing van één lid voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken, is als volgt: Uitgebracht 22 stemmen. Van onwaarde 2 stemmen. Uitgebracht op: M. de Bruijn, 16 stemmen. P. A. van Dongen, 2 stemmen. W. de Klijn, 1 stem, en M. Zijlmans, 1 stem. Naar wij vernemen zal de brug over de Donge nabij Geertruidenberg electrisch worden gedreven, terwijl de verlichting als dan eveneens electrisch zal geschieden. Het college van brandmeesters heeft, in verband met de slechte toestand, waarin de brandbluschmiddelen zich bevinden, be sloten, den Gemeenteraad voor te stellen eene nieuwe motorspuit aan te schaffen. In de gisterenavond gehouden alge meens vergadering van de sociëteit „Ge noegen zij ons doel", gevestigd in het hótel Huis ten Deyl", alhier, werd met alge- meene stemmen besloten om op 16 en 17 Juli a.s. de Nijmeegsche Electriciteitsten- toonstelling te bezoeken. Sprang;- Uit het driemaandelijks verslag van den penningmeester der hulpkas (verbonden aan de afd. Patrimonium alhier) bleek ons, dat genoemde vereeniging thans in het bezit is van een kapitaaltje, groot 211,88. Maandagmorgen had de heer T. V. uit Almkerk terwijl hij met zijn motorfiets in de Biersteeg over het fietspad reed, het ongeluk met één van de richting Tilburg komend fietser, die verkeerd uitweek in botsing te komen. Genoemde heer bekwam zulk averij aan zijn motor, dat hij niet verder kon. Toen de boer bemerkte dat het politiezaken zouden worden (daar deze weigerde de onkosten te betalen) koos hij het hazenpad. Van het gebeurde werd bij de politie aangifte gedaan, die direkt met genoemden heer naar den polder op onder zoek uitging. Doch naar men ons meedeelde, tot op heden zonder resultaat. Waalwfjk. Voor de Prov. Land bouwtentoonstelling zijn nog medailles in gekomen van de heeren J Quirijns, Capelle, verg. zilveren; Jhr. W. de la Court, Mid- delbeers, groot zilverenG. H. Simonie, Raamsdonksveer, zilveren; Jud. Timmer mans Bz., alhier, zilveren en van Gerrit Branderhorst, Genderen, groote zilveren medaille. Waspik. Zekere H. Kuiten beging Vrijdagavond bij den molen alhier de onvoor zichtigheid met zijn handen een draad te grijpen der electrische geleiding. Oogen- blikkelijk begon hij luidkeels te schreeuwen, doch kon gelukkig door den molenaars knecht nog los gerukt worden. Een en ander was het gevolg eener weddenschap, tusschen enkele onnadenkende jongelui aangegaan. Woudrichem. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Juni in de rijkspostspaarbank ingelegd f 5555.501 en terugbetaald f 9588.19. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2302. Zalt-Dommel. De peilschaal tee- kende Zondag 4.88 M. N. A. P.; alle laag gelegen uiterwaarden zijn onder water gezet; de pachters lijden daardoor groote schade. De veerdienst kan tot heden geregeld met de gierpont en het veerbootje worden on derhouden. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin- chem niets; te Woudrichem 135 zalmen, een partij snoek, paling en zeelt en te Bato's Erf 2 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor zalm 10,00 f 0.00 per 4 kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 0.97 a f 1.50, paling 274 50 ct., snoek 25 &40ct., baars 00 00 ct., witvisch 00 00 ct., zeelt 33 k 35 ct., alles per 4 kilo. Wegens het hooge water is op de meeste plaatsen niet gevischt. Oe Tiendcommissie. De Tiendcommissie in het 9e Tiend district ter Standplaats 's Hertogbosch heeft benoem l in het: tot Voorzitter P. J. van Heesbeen t6 Vlijmen, Loco-Voorzitter, C. F. v. d. Broek te Nieuwkuik, Lid J. v. Engelen te Haarsteeg, Plaatsvervangende leden M. de Vaan Wz. te Vlijmen, M. H. Boom te Vlijmen, H. J. Luyben te Luttel Herpt. tot Voorzitter E. Sluijmers te Wijk, Loco-Voorzitter Dirk van Campen te Drongelen, Lid C. Branderhorst Gzn. te Genderen, Plaatsvervangende leden J. P. Smits te Eethen, A. D. v. d. Schans te Drongelen, D. F. Brune te Genderen. (Dussen, Almkerk en Emmikhoven, Rijswijk, Woudrichem, de Werken, Werkendam). tot Voorzitter A. A. H. van Honse- wijk te Dussen, Loco-Voorzitter D. Pieck te Werkendam, Lid P. J. Verschoor Bzn. te Dussen, Plaatsvervangende leden Jan Kant te Woudrichem, C. P. van Herwijnen te Almkerk, J. J. Snijders te Dussen. tot Voorzitter W. A. S. de Jong te Loon op Zand, Loco-Voorzitter J. E. Wijt vliet te Loon op Zand, Lid F. Ver hoeven te Hilvarenbeek, Plaatsvervan gende leden J. P. J. Lombardts te Kaatsheuvel, A. Broeders te Loon op Zand, J. van Laarhoven te Joachimmoer. Binnenland. Reuter seint uit Brussel: De Etoile Beige meldt, dat de Koning en de Koningin der Belgen den 15en September te 'sGravenhage een bezoek aan het Nederlandsche Hof zullen brengen. De Berlijnsche correspondent van de „Tel." seint: Naar aanleiding van de door den Minister van Buitenlandsche Zaken in de Eerste Kamer afgelegde verklaring omtrent den brief van den Keizer, had ik een onderhoud met een regeerings- persoon, die mij verzekerde, dat deze verklaring geheel juist is, dat de ge waande keizersbrief ten eenenmale niet bestaat en nimmer verzonden is. Men schrijft aan de „Msb.": Het vorige jaar werd het salaris van de rijksveldwachters verhoogd, en zou die verhooging ingaan met primo Ja nuari 1910. Tot heden hebben de rijks veldwachters die verhooging nog niet gekregen ofschoon we nu reeds Juli schrij ven. Te Twijzel (Fr.) is de gemeenteveld wachter door beschonken lieden erg mishandeld. Hij kreeg een 6 centimeter lange snede over de linkerwang, zoo dat de onderkaak geheel bloot lag. De dokter hechtte de wonde. De daders moeten bekend zijn en wonen in het heidedorp Zwaagwesteinde. De directie der Staatsspoor heeft aan de stationschefs verboden te dulden, dat het weekblad „De Reactie" ter lezing wordt gelegd in de wachtkamers van de Staatsspoorwegmaatschappij. Het onweer, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. plaatselijk boven Scheveningen woedde, was zoo hevig, dat ruim 200 telefonische verbindingen Schattingsdistrict Vlijmen. (Vlijmen, Hedikhuizen, Nieuwkuik, Drunen, Elshout, Herpt). Schattingsdistrict Genderen. (Genderen, Wijk en Aalburg, Veen, Andel, Giessen, Drongelen en Doeveren, Heesbeen, Meeuwen, Eethen). Schattingsdistrict Dussen. Schattingsdistrict Waalwijk. (Waalwijk, Besoyen, Capelle, Waspik), tot Voorzitter J. A. J. v. Heyst te Baardwijk, Loco-Voorzitter M. van Son te Waspik, Lid Mart. Rijken te Capelle, Plaatsvervangende leden J. v. d. Hoe ven te Capelle, A. J. M. Verbunt te Waalwijk, J. J. Kamp te Waspik. Schattingsdistrict Loon op Zand. (Loon op Zand).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2