Spek. Spek. En Gros Slagerij Neem den tijd ALEX MEIJER Co, 40 Slaapkamer-Ameublementen. Bedden, Matrassen, Dekens, IJzeren Ledikanten enz. C. van der Meulen Zonen. Panamahoed, Landbouwkalk, W. Timmermans Zonen Winterspek H. Huisman. Glashandel. Meer Uitgebreid Lager Onderwijs, Stoomboot-Maatschappij Firma Wed- J Borzo hm, Chemisclte Installatie voor let Res taura van oude platei. Machinale Spiegel en Lijstcnfabriek. - M Geregeld voorhanden Pensmarkt B 32 33, 's-Bosch. Vraag onze solide Commissionairs en Kooplieden in Prijs f lO.-. gestoord werden. Hierbij is gebleken, dat de beveiliging der lijnen geheel afdoende was, zoodat er geen bescha digingen aan de toestellen, k.bels en centrale inrichting zijn gekomen. Een paard werd door den bliksem getroffen en geheel verkoold in de weide gevonden. Zaterdagavond heeft een vrouw te Monnikendam zich in heftige woorden wisseling zoo opgewonden, dat zij over leed. De houders der speelbank te Valken burg zijn, na een zeer kort verblijf aldaar, met zak en pak vertrokken. Nauwelijks hadden de Amsterdamsche heereu de zaak geopend, of op last van den burgemeester kregen zij een mare chaussee voor de deur. Dag en nacht werd er gepost; het gevolg er van was, dat er heel weinig bezoekers kwamen, en de verdiensten der speelbankhouders dus heel klein waren. De Club de Valkenburg is slechts een heel kort leven beschoren geweest. Te Renkum is door den hoogen water stand van den Rijn en den voortdu- renden was van het water de aanlegplaats onder water gezet; ook het „Broek" en weilanden zijn overstroomd. De dienst op het pontveer is gestaakt. Te Aalsmeer werd een 4-jarig jongetje reeds sedert Donderdagmiddag vermist. Alle pogingen om het kind op te sporen mislukten. Vrijdagnamiddag riep men de hulp van den veldwachter Lokerse te Halfweg in met zijn politiehond, die des avonds ter plaatse verscheen. Nadat het dier aan een kleedingstuk van het kind lucht had gekregen, liep het direct naar den waterkant, begaf zich te water en sloeg bijna onmiddellijk aan als bewijs, dat hij had gevonden. Men dregde nu nauwkeurig op die plaats en na enkele oogenblikken werd het lijkje van het jongetje opgehaald. Uit Amsterdam meldt men aan de N. R. Ct.: Zaterdag 25 Juni 1.1. hield in het gebouw „Eensgezindheid" hier ter stede de commissie van beroep voor de scholen aangesloten bij de „Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs" eene zitting, tot onderzoek van het ontslag van Enka mej. (Van der Vlies) als onderwijzeies aan eene Rotterdamsche Diaconieschool. Het feit dat mej. Van der Vlies, secre taresse is van den Bond van Christen socialisten (welke zich ten doel stelt bestrijding van het kapitalistisch stelsel) en redactrice van „Voorwaarts", het orgaan van dien Bond, was volgens de regenten de oorzaak van het ontslag. Daarentegen noemde mej. Van der Vlies hare mededeelingen omtrent het oordeel dat mr. De Jong in besloten kring over dr. Kuyper uitsprak als de oorzaak van haar ontslag. De rechtskundige raadsman van mej. Van der Vlies, mr. B. de Gaav Fortman, vroeg vernietiging van het besluit tot ontslag van zijne cliënte, en de com missie van beroep heeft thans, naar wij vernemen, in dien zin uitspraak gedaan. Volgens een mededeeling van den heer Asquith, Engeland» eersten mi nister, aan een lid van het Lagerhuis gedaan, heeft de Engelsche regeering op zich genomen, de vier groote boven vensters in de groote rechtzaal van het Haagsche vredespaleis van geschilderde glazen te voorzien. Burgerlijke Mtand. Heusden, van 28 Juni tot 5 Juli. Geboren: Herman Aleid, z. v. K. v. d. Berg en E. v. Grieken. Overleden Hendrikus de Gouw, 2 w. Giessen, over de maand Juni. Getrouwd: T. Nieuwenhuizen, 51 j. en A. van Eeten, 3d j. Waspik, van 15 tot 30 Juni. Geboren: Gerdina Johanna, d. v. J. Bergmans en W. Sneeuw. Overleden: Adriana Boogmans, 74 j Hendrika de Graag, 23 j. Raamsdonk, van 15 tot 30 Juni. Ondertrouwd: Cornells Heijblom, 28 j. en Petronella J. Netten, 25 j. Cornelia J. Kersten, 28 j. en Hendrica van der Linden, 23 j. Getrouwd: Hubertus J. Faro en Adriana Heuster. Geboren: Maria C. A., d. v. A. C. Nollen en M. C. J. van Beek; Dora C., d. v. H. W. Broeders en C. Snijders; Teuntje H., d. v. H. T. Dank en J. van den Broek?; Hubertus J., z. v. J. J. de Graaf en J. J. de Jongh; Hendrik, z. v. C. Weda en J. van Helden; Hu bertus G. B. H., z. v. G. M. Merkx en M. A. E. A. Wiercx; Clara M., d. v. A. Snijders en C. Hendrikx; Willem, H., z. v. C. J. Steeds en M. B. Dank; Martinus H., z. v. C. H. Zijlmans en A. de Bodt; Adriana J., d. v. W. J. Simonis en A. C. Heshof; Elisabeth H.,d. v. J. Fijneman en C. van Loon; Adriana H., d. v. M. A. van Schijndel en W. Aerts; Josephina C., d. v. A. P. J. Broeders en A. A. Snijders; Cornells G. H., z. v. A. A. Bossers en J. G. M. de Ruijter. Overleden: J. D. Schippers, 8 m.; Jacobus van Rijswijk, 65 j., echtg. van J. Corval. Meeuwen, van 16 Juni tot 1 Juli. Ondertrouwd: Lambertus van der Kolk, 44 j. en Aartje de Nooij, 37 j. Overleden: H. Millenaar, 79 j. Andel, van 15 tot 30 Juni. Getrouwd: K. W. Millenaar, 32 j. en J. de Fijter, 34 j. Geboren: Pieternella, d. v. T. Ka merman en D. Schouten. Overleden: A. Lievaard, 69 j., echtg. van A. de Bok. Geertruidenberg, over de maand Juni. Getrouwd: H. A. van den Hoven, 30 j., en A. Verwoeid, 29 j. Geboren: Bernarda Antonetta Johan na, Cornelia Jacoba Maria, d. v. A. Huisveld en A. de Bot; Diederik Hen drik, z. v. R. J. van Dongen en A. Jas; Maria Adriana, d. v. J. Mekes en C Rasenberg; Antonia Maria, d. v. W. J. v. Blerck en M. Snijders; Maria Johanna, d. v. G. W. Boxman en M. C. Ravens- waaij. Overlijden: Antonia Goossens, 9 m. Rechtzaken. Zitting van Donderdag 30 Juni 1910. Uitspraak in zake het O. M. tegen: J. R. te Werkendam, vernieling, f 10 of 20 d. h.; N. K. te Woudrichem, weder- spannigheid, f 10 of 20 d. h.; J. K. te Dussen, mish. f 20 of 40 d. h. Kerknieuws. IKruehem. Beroepen naar de Herv. Gemeente alhier, ds. J. G. Dekking te Monster. Goriiiohcm. Ds. J. Luuring uit Zwartsluis heeft het beroep naar de Herv. Gem. alhier aangenomen. Marktberichten. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 4 Juli 5.50 M. boven 0. 5 o.53 Waterhoogte Maastricht (brug) 4 Juli 0.55 M. boven 0. o 065 tdvertcntiëii. voor Westerstraat, GORINCHEM. Zomervacantie 29 Juli-1 September, Inschrijving wan nieuwe Leerlingen. ONDERWIJS in de vakken van: gewoon Lager Qnderwijs plus Fransch, Engelscb, Duitsch, Wiskunde, Boek houden, Opleiding voor examens. Plaats voor Kostleerlingen. J. DEN B 0E F T, Hoofd der School. Roerenstraat C 8»0. H.H. Slagers, Winkeliers die degelijk, goed droog eigengeslacht wenschen te verkoopen is het best adres d 3 Ridderstraat, 's-BOSCH Telefoon 235. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwgluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure. 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. Vereenigde Heusdensche Resell - Heusden- korinchem- Dordreeht-Rotterdam. Heusden-Gorinchem. Van Heusden naar Gorinchem.* Zoadaf v.m. 8.n.m. 3.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 6.30 u. Rosch-Gorinchem. (1 April1 November). Naar 'b-Bosch. Naar Gorinchem. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen ge regelde dienst. Heusden-Rotterdam. Van Heusden i Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. circa 4.30 uur. Van Rotterdam t dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.4-5 uur. te Heusden: G. Hallngré. Directeur: T„ DE RKER, Gorinchem. G. J. METTR0P, VERGULD-INRICHTING voor Or Bruni, Or Mat en Vieil Or. om koffie te zetten, U zult er dubbel van genieten. Koffie moet niet te gauw opgeschonken, doch langzaam ge filtreerd worden. Neem Alex. Heifer's lAolYle, hetzij de Preanger Melange (Merk A), de Java (Merk B) of de Huishoudkoffie (Merk C), filtreer ze in Alex Meijor's Patent-Filtreerkan volgens de daarbij gevoegde aanwijzing en U kunt verzekerd zijn, een overheerlijk kopje koffie te verkrijgen. Sloomkoffiebranderfi, AHSTERHAM. OPGERICHT 1823. (i. BOS A f o.. Telegram-adres: BOS Co. Telefoon 523. Grootste inrichting v. d. aard in Nederland. S*h»t. fluim en 8*Hlw«n?,Hct nanvrasc trnneo. voor de reis, deze ziin oprolbaar en kunnen zeer goed gewassehen worden. Prinsengracht 417—419, Fruitmarkt Marnixstraat 232—234, FRXJIT, maken geregeld de lioogste marktprijzen. Verkooprekening, en desgewenscht betaling, terstond na verkoop. Ook Groenten, Aardappelen en Fruit voor Eugeland. Referentie: Twentsche Bankvereeniging B. W. BLIJDENSTEIN Co., Amsterdam. ELEGANT VAN MODKL. Hinthamerstraat ÏO. 5 HOLT-en ItOliWH tTEltl VLE\, steeds in voorraad, tegen concurreereude prijzen. üDBlARUSOEiiLE^S&Iwin, VR1JHOEV li N-C iPPEL. LET OP ADRES. VRAAGT PRIJS. 'Correspondentschap Eerste Klasse der $ederlandscf>e Jdank, gevestigd ten kantore van to Waal wijli, Kassiers en Commissionairs in Effecten. Openen Rekening-Courant tegen billijke conditiën. Buitenlandsche Wissels, Coupons, vreemd Bankpapier en Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en audere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, voor Correspondentschap ter Nederlandsche Bank van des voorna. 9 tot des nam. 1 uur. i Gediplomeerd Horlogemaker, Reparatiën met garantiegoed en goedkoop. Ingekomen van: Geertruidenberg, Ch. Bolmakers; Capelle, W. Ros. Vertrokken naar: Deventer, J. P. Boekx Raamsdonk, J. Klerks en gezin en A. Roosenbrand; Berghem, W. Wortel; Sittard, L. J. Beursgen; Boxtel, J. Ver- bunt en A. W. Verbunt; Amsterdam, H. J. B. Hoyer. Vertrokken naar Hilversum, A. W. Rolfs; Rotterdam, J. Genet. Ingekomen van Dussen, O. Hagoort. Vertrokken naar Almkerk, J. de Fijter. Ingekomen van Almkerk, C. van Hof wegen. Arrondissements-Rechtbank tes-Bosck ff ERKENBAM. De zetting der boter is deze week op de markt 63 ets., in de winkels dus 71 ct pet half kilo. Ei ren f 1.00 de 26 stuks. BESOOIJEN. 4 J li. De prijs der Boter was heden f 1.84 a f 1.43 per Kilo. Aangevoerd 400 K.O. Eieren f 1.17 de 26 stuks. GORINCHEM, 4 Juli. Op de veemarkt waren aan gevoerd 77 runderen, 3 nuchtere kalveren, 19 vette varkens, 556 biggen, 0 schapen en 20 lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalfkoexen f 240 360, kalfvaarzen f 140 «220. gutste vaarzen f 10 a 120, melkkoeien f 140 a 200, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f apinken f 60 a 90 graskalveren f a nuchtere f 9 a 14, schapen f a lammeren f a 1.4 biggen f 9 a IS per sink. Vette varkens 26 a 261/* *cnt per half kilo. Op ele graanmarkt besteedde men voor: ristarw f 8, a 8,S roode dito 7. - a 7 75 witte dito f 7 0 a 8/0 inl. roggt f 4.75 a 5 2 buitenl dito f 5. a 5.50. gerst f 4.3 i 5. 75 haver f 3.25 a 3.75 duivenboonen f a -. blauwe erwt-.n f a mass 7 5 pond, f 5. a 5 50 alles per heet. Boter 70 a 73 et. per half blo. Kirren f 1.15 a '.33 per 26. Kippen f 0.00 a o.00 per stuk. ROTTERDAM., 45 Juni. Op de vemarkt waren heden aangevoerd 766 vette runderen, 966 magere dito, 638 vette en graskalveren, 226 nuchtere kalveren, 1150 schapen of lammeren, 1 92 varkens, 97 biggen. De prijzen waren als volgtrunderen le kwaliteit 78 2e kw 70 cent, kalveren le kw. 95, 2e kw. 80 et. schapen le kw 60. 2e kw. 5 et. vette varkens 57 a 52 ct. licht soort 52 a 50 ct. per kilo. Nuchtere fokkalvercn f 15.a 20.idem voor de slacht f 10 00 a 14 00 Biggen f 1.50 a 173 per week. Op de botermarkt wrdën aangevoerd 97/8 en '4/16 ton en 240 stukken van een half Ho. Prijs le kwali teit f 53 2# kw f 0, 3e kw. f 47 Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsch.e eieren 3 80 a 4. Ooenmaassche dito f 4 2 a 4 40 per 160. Prospectus verkrijgbaar. Dieastregeling 1 Hei1 October. Haandag, v.m. 4.5.30, 6.30, d.m. 1, 4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30 uur. Haandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Haandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag. Van Gorinchem v.m. 6.V8n Heusden v.m. 8.uur, Zaterdag van Gorinchem, v.m. 6.n.m. 3.30; van Heusden v.m. 8.n.m. 5.15 uur. Haandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12.van Heusden n.m. 1.15 uur. K\TKA VKEBIK!NST: Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. VHEUTOGEVBÖSCH, Ververstraat 21. ■tl Firma JAN 1LIPPITS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3