Nationale Tentoonstelling voor Huisvlijt. Frankrijk teruggebracht om daarvoor terecht te staan. Het Duitsche militaire luchtschip M III, dat met den uitvinder majoor Gross, van Tegel, bij Berlijn, naar Gotha zou vliegen, maar wegens zwaren tegen wind te Zeithain moest landen, is, voor anker liggende, door den storm zoo ge havend, dat het afgetakeld en met den trein naar Berlijn terug is gemoeten. Een der soldaten, die het luchtschip vasthielden, werd de lucht ingetrokken en viel van een hoogte van 6 M. Hi kreeg verscheiden breuken in het ge- be nte. Men zal zich nog den treinmoorc herinneren, een paar maanden geleden bij Newcastle gepleegd op ..een zekeren Nisbet, in dienst van een mijnmaat- schappij, die op gezette tijden geld naar de mijn bracht om als loon uitbetaalc te worden. Eenige maanden geleden deed hij weer zoo'n reis, en men vonc hem in den trein doodgeschoten. Een tasch, waarin hij voor eenige duizenden guldens aan geld met zich voerde, was verdwenen. Na eenigen tijd werd, onder vermoeden van den moordenaar te zijn, aangehouden 'n zekere Hickman, iemand die op zwart zaad zat en dien enkelen den dag van den moord met Nisbet in den trein hadden zien stappen. Ook de weduwe van Ni3bet had op een tusschen gelegen station in den trein, die voorbij reed, bij haar man in den coupé van terzijde het gelaat van een man gezien en zij herkende Hickman daarin. Het proces voor den strafrechter is Maandag te Newcastle begonnen. Hick man leek heel kalm, en ontkende. Aan zijn kleeren waren luttele sporen van bloed gevonden, en zijn verhaal, hoe hij, met den bewusten trein reizende, zijn station voorbij had laten gaan, toen te voet een langen tocht had willen doen, onwel was geworden en weer op 't spoor ging zitten, klonk verdacht. De tasch had men ergens leeg in een greppel teruggevonden. Het eind is geweest, dat Hickman thans schuldig verklaard en ter dood veroordeeld is. Uit Konstantinopel wordt aan de Daily Telegraph gemeld: Een onderwijzer en een telegrafist zijn hier aangehouden. Men vond in hun bezit brieven, die schenen aan te duiden dat zij in betrekking stonden met een revolutionnaire vereeniging en met revolutionnaire bladen, te Parijs uitgegeven. De vereeniging schijnt te Parijs gesticht door een gewezen Turksch gezant, met het doel het huidige bewind omver te werpen. Men verzekert dat verscheiden hooge ambtenaren in deze zaak betrokken zijn, n.l. oud-ministers en een consul van Turkije. Woensdag heeft de republikeinsche afgevaardigde Iglesias in de Spaansche Kamer een redevoering gehouden over de gebeurtenissen te Barcelona in Juli van verleden jaar. De redevoering was een lange aanklacht tegen het toenma lige bewind. De Juli-gebeurtenissen, zeide hij, vatten een gansch politiek beleid samen. De bloedige week van Barcelona is uitgelokt door het zenden van de reservisten naar Melilla, waar over geheel Spanje verontwaardigd was. Iglesias gaat dan het gebeurde te Bar celona uitvoerig na en werpt de volle verantwoordelijkheid op het verkeerd optreden der overheid. Sprekende over het proces-Ferrer, zegt Iglesias, dat dit geopend, voortgezet en tot een einde gebracht is door de regeering, de eenige verantwoordelijke. Ferrer-is in de gevan genis geworpen en zonder verdediging gelaten. Toch zou hij niet doodgescho ten zijn, zoo er van de zijde der regee ring geen pressie geoefend was, daar zij de zaak geëindigd wenschte te zien vóór de Kamers bijeenkwamen. Want, roept Iglesias uit, zich keerende tot den leider der conservatieven, gij waart ge dwongen Ferrer dood te schieten, omdat gij denkbeelden voorstaat, die ingaan tegen een intellectueel en vrij Spanje. Om Ferrer te kunnen neerschieten, moest het recht geschonden worden en Ferrer valschelijk voorgesteld worden als de ziel van den opstand. Want er is geen enkel bewijs, geen enkele aan wijzing, dat hij zelfs maar aan den op stand deel heeft gehad. De advokaat- fiskaal, vervolgde Iglesias, zeide 23 October, dat hij twee getuigen noodig had, die Ferrer op de barricaden ge zien hadden. Hij is neergeschoten op het getuigenis van een reactionnairen dagbladschrijver en op raad van den procureur-generaal van het koninkrijk. Eindigende, beschuldigde Iglesias den advokaat-fiscaal vanCatalonië van schen ding v_n zijn plicht. De minister van oorlog protesteerde krachtig tegen deze beschuldiging en verdedigde warm de militaire recht spraak, die, zeide hij, geen ander gezag kent dan het geweten, het recht en de wet. buigen en niet genegen is de Moham- medaansche Kamerleden zonder eed van trouw aan den Koning van Grie kenland toe te laten. De mogendheden blijven intusschen op hun stuk staan ten deze en ze zijn besloten de Kreten zers te dwingen als ze niet luisteren willen. De oorlogschepen liggen in de Kretenzer wateren klaar en op het eer ste teeken van verzet van de zijde der Kretenzers zullen troepen aan land worden gezet. Mogelijk zal de meerderheid der Ka mer een bezadigder opvatting blijken te hebben dan de partij-leiders die de zaken op de spits willen drijven en zal de eedskwestie nog in der minne wor den geschikt. Het boycot-comité heeft een aanschrij ving gericht tot alle kooplieden en handelaren, met den eisch hun Grieksch personeel te ontslaan. Verder predikt het voortzetting van het boycot. Zwitserland krijgt rijkelijk zijn deel van de ongunst der elementen. Naar de Geneefsche correspondent van de Times seint, is er Woensdag weer sneeuw gevallen in het oosten en zuidoosten van het land en regent het bijna aan houdend over het land om het meer van Genève. In de meren en rivieren staat het water ongekend hoog. Woens dagochtend in de vroegte is er te Zug een flinke aardschok gevoeld, gevolgd door onderaardsch gerommel. Te Dortmund is dezer dagen een 24 jarig jongmeisje overleden, dat een jaar of twee geleden als telefoniste getroffen werd door den bliksem, die in de ge leiding sloeg. Zij is sedert steeds ziek geweest. Die bliksemslag maakte nog een tweede slachtoffer. Op het gillen van de telefoniste kwam de directeur van het telegraafkantoor aangeloopen. Hij kreeg een beroerte bij het zien van het meisje, dat in een zenuwtoeval op den grond lag, en stierf aan de gevolgen. Volgens een telegram uit Konstanti nopel, heeft, bij de ontvangst van diplomaten, Rifaat pasja de aandacht der gezanten van de beschermende mogendheden gevestigd op de oorlogs toebereidselen van Griekenland. De terechtstelling van Wardanai, den moordenaar van den Egyptischen mi nister-president Boetros pacha, dreigt aanleiding te geven tot onlusten. Vele jong-Egyptenaren en vrouwen trekken naar zijn graf om daar te bidden en redevoeringen te houden. Zondag trachtte een jong Egyptenaar zelfs het lijk op te graven, wat door de politie belet werd. Te Caïro zijn opruiende biljetten aangeplakt. Renard, als de moordenaar van zijn meester in de rue Pépinière te Parijs tot levenslangen dwangarbeid veroor deeld, is eindelijk uit Parijs weggevoerd en gaat naar de strafkolonie op het eiland Ré. Beckert, de gewezen kanselier van het Duitsche gezantschap te Santiago in Chili, is daar terecht gesteld. Zoo men weet heeft hij, om te stelen, een beambte van het gezantschap vermoord, liet lijk in zijn eigen kleeren gestoken en toen in het gezantschap brand ge sticht, in de hoop dat het lijk onher kenbaar zou worden en men om de kleeren zou denken, dat hij, Beckert, de doode was. Plaatselijk Nieuws. I de meeste diplomatieke kringen rscht een zekere ongerustheid over houding, die de Kretenzers zullen nriemen. Het schijnt dat een deel tur leiders niet voor den wil der be schermende mogendheden wenscht te Heusden, 9 Juli. Bij kon. besluit van 2 dezer zijn be noemd in de provincie Noordbrabant tot heemraad van het waterschap de Zuidhol- landsche polder, A. den Dekker, A. W. Donker en W. Snoek, allen te Almkerk; tot heemraad van het waterschap 't Nieuw- land van Altena, A. Middelkoop, te Alm kerk en G. van de Koppel te Dussen; tot heemraad van het wateischap de Eethen- sche en Meeuwensche Zeedijk, J. Burghout, te Eethen en J. L. Sprong te Meeuwen. Door den snellen was der Bergsche Vfaas is een gedeelte der waarden, toebe- ïoorende aan het Rijk, overstroomd. Van enkele perceelen ligt het gemaaide gras in 't water en drijft weg. Jammer voor de landbouwers, die door den voortdurenden regen geen kans zagen ïun hooi bijtijds binnen te krijgen. Naar wij vernemen zullen van den 12 op den 13den Augustus, alhier bij ver schillende ingezetenen worden ingekwar tierd 5 officieren, 11 onderofficieren, 127 minderen en 151 paarden. Werkendam. Donderdag 1.1. ver gaderde de Werklieden vereeniging „Een dracht" ten herberge van D. L. v. d. Wiel. De Voorz. opende de verg., heette de aan wezigen welkom, zeide dat veel leden echter nog toonden niet veel belang in de ver eeniging te stellen, door steeds door afwe zigheid te schitteren, 't Bestuur paste niet gaarne boete toe, doch betreurde het, dat er leden zijn, die hun kinderen leugens laten vertellen, wanneer ze om een kaart komen met de mededeeling, dat hun vader niet kan komen of niet thuis is, en later blijkt, dat het omgekeerde waarheid is. Hoewel er niet veel zieken op het oogenblik waren, hadden de laatste 3 mnd. een tekort opge leverd groot f 30.48, welk tekort de Voorz. in de volgende 3 mnd. hoopte in te halen. Hierna werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd, waarna de pen ningmeester rekening en verantwoording deed. Uit die rekening bleek, dat in de afgeloopen 3 mnd. was uitgegeven f 453.42 en ontvangen f 422.94, zoodat er een tekort was, groot f30.48. Het kapitail was groot f 1417.79 en het reservefonds! 1096.41. Het een en ander werd nagezien en in orde bevonden door de leden C Gij be, W. Strang en M. Ippel. Bij monde van W. Strang werd den penningm. dank gebracht voor zijn prompte en nette boekhouding. Nadat een vraag over het innen der boete was beantwoord en medegedeeld was dat 10 personen als leden waren aangenomen, sloot de Voorz. deze door ruim 60 personen be zochte vergadering. Aalst, In het gezin van v. d. M. heeft zich een geval van typhus voorgedaan. Donderdagmiddag sloeg een paard, toebehoorende aan den heer De R. te Wijk, op den Veerdam alhier op hol. Zich te laten vangen, daarin had hij niet veel trek en kwam met een flinken gang de Maas OTer, waar hij zich toch moest laten arres teer en. Andel. Tengevolge van den buiten gewoon hoogen waterstand, zijn enkele perceelen hooiland beneden de Sluis onder water geloopen. Reeds is men gisteren be gonnen met de boel af te dammen, in de hoop zóó erger te voorkomen. Op het hulptelegraafkantoor alhier, zijn in de maana Juni 45 telegrammen behandeld, waarvan 28 werden verzonden en 17 ontvangen. Capelle. Het op den 30en Juni j.l. alhier gesloten inschrij vingsregister voor de nationale militie, lichtiog 1911, wijst een getal van 29 ingeschrevenen aan. Drimuielen. De zangvereeniging „Onze Vrije Uren" van hier, verkreeg bij het j.l. Woensdag gehouden Groot Natio naal Concours, te Zoetermeer-Zegwaard, den 3den prijs. Garneren. De kinderen der hoogste klasse van de openb. school hopen, verge zeld van het personeel op 24 Juli een uit stapje naar Amsterdam te doen. De kinderen der school met den Bijbel deden dit deze week Woensdag per Stoom boot „Mercurius" naar Nijmegen. Geertruidenberg;. Maandag 11 Juni, 's nam. 6 uur, zal alhier een raads vergadering plaats hebben. Te behandelen punten 1. Mededeeling vana. Goedgekeurde raadsbesluiten; b. Uitslag verpachting en aanbesteding; c. Proces-verbaal van kas- opneming. 2. Wijziging Gem. begrooting 1910. 3. Onderzoek der geloofsbrieven van den heer mr. H. J. C. M. Allard, benoemd lid van den raad (vac. J. B. Allard.) lit*(likliuizeii. De visscher H. v. d. Wiel alhier, had gisteren het geluk een steur te vangen. Het kolossale dier woog meer dan 300 pond zwaar. Ook werden 12 zalmen gevangen. Voorwaar een voordee- ligen dag. lederhemert N.z. De aanhou dende regen der laatste dagen heeft veel schade gedaan aan de vroege aardappelen. De kwaliteit laat nog al te wenschen over. Ze worden hier thans voor den groothandel afgeleverd tegen f 3.per H.L. Door het overlijden van den heer J. van der Linden is eene vacature ontstaan in den gemeenteraad en tevens is het voor zitterschap van den polder van Nederhemert vacant. NieuwendJJk. Het aanhoudend natte weer der laatste dagen werkt niet gunstig op het verder verloop van den hooi bouw men klaagt over het bederf van het onderhanden hooikwaliteit, kleur en geur hebben reeds veel geleden. Als het nog wat sukkelen blijft, zal de schade onbereken baar zijn. Door Johs. Colijn alhier is aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer W. Groenen veld. De begrooting bedroeg f950. Ingeschreven werd als volgt A. Straver, Almkerk f 1008. J. Straver, 978. J. van Breugel, Nieuwendijk 939. G* van Andel, 928. Adr. Pellekaan, Dussen 918.50 Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Raaitl§donk. Donderdag werd de jeugd der zusterschool alhier een verrassing bereid in den vorm van een flinke tractatie. De geboortedag van onzen Eerw. heer Pas toor Frenken was de aanleiding tot dit prettige kinderfeest. *Sleeuw|jk. Over de maand Juni zijn in de Postspaarbank ingelegd f474,33 en terugbetaald f 418,09. Het aantal behandelde telegrammen be droeg 24 en gehouden gesprekken 13. Veen. De Raad dezer gemeente heeft besloten aan B. en W. dezer gemeente een crediet van f 100 toe te staan voor het graven van een brandput aan 't moleneind. De door B. en W. aan den Raad aangeboden gemeenterekening over 1909 bedraagt in ontvangsten f 13.350.61$ en in uitgaven 12.173.21$, sluitende alzoo met een batig slot van f 1177.40. De handel der aardappelen verflauwt lier zeer. Wij hoorden reeds de prijzen noemen van f 1.75 per H.L. Deze week heeft mon een begin ge maakt met den pluk der zwarte aalbessen. De opbrengst valt niet mee. Er wordt be- steed tot 25 cent per K.G. Vryhoeven-Cappel. Het kohier van den omslag van het waterschap „de Binnenpolder van Vrij hoeven-Cappel", be draagt f 156.22$, verdeeld in 100 aanslagen. Het inschrijvingsregister van de Nat. Militie is voorgoed gesloten met een getal van acht ingeschrevenen. Dit is, naar we meenen, het hoogste aantal, dat de gemeente ooit bereikt heeft. Van deze acht ingeschre venen kunnen er drie wegens hun beroep in aanmerking komen om bij de zeemilitie te worden ingelijfd. Naar men ons uit goede bron mede deelt, is de jongeheer H. J. P. Rijken te Loonschendijk aan het gymnasium te 's Her togenbosch van de 3de naar de 4de klas bevorderd. Genoemde jongen heeft eerst den leeftijd van 15 jaren bereikt, wel een bewijs dus, dat hij wil en kan. Waspik. De familie Van Dijk alhier ontving het treurig bericht, dat hun oudste zoon, die pas kort geleden als schippers knecht in dienst was, te Jaarsveld a. d. Lek is verdronken. Men kan zich de droefheid der ouders voorstellen. Binnenland. Voorwaardelijke veroordee- liug. Het „Handelsblad" zich zeer ingenomen betoonend met de woorden door den nieuwen minister van justitie, den heer Regout, gesproken ten gunste van de voorwaardelijke ten uitvoerlegging van straf stelt daar tegenover de meening van prof. Fabius Het is nog niet lang geleden, dat prof. Fabius de invoering der voor waardelijke veroordeeling opstelde als een schrikbeeld, een voorbeeld van de ijselijkheden die ons land wachtten, wanneer het weer naar de „vrijzinnige staatkunde" zou worden geregeerd. „Een der eerstvolgende onthullingen", schreef de hoogleeraar, „zoude vermoedelijk de voorwaardelijke veroordeeling zijn naar het begins ri, dat niet de schuldige ge straft wordt om het kwaad dat hij be dreef, maar dat iemand eerst dan ernstig onder handen wordt genomen, als hij voor de maatschappij al te hinderlijk wordt, die dezen last niet dragen kan Wij laten nu daar voegt het „Handelsblad" daaraan toe dat het beginsel, dat de vrijzinnigen tot invoe ring der voorwaardelijke veroordeeling zou nopen, hier niet bepaald juist is uitgedrukt; prof. Fabius heeft het voor ons voornaamste element, het individu, hier geheel verwaarloosd. Maar van belang is, dat er bij een schrijver van rechts en niet een van de minsten, ook al spreekt hij officieel namens eenige partij zoo sterk verzet bestaat tegen een maatregel, dat hij dien als een der gruwelen van vrijzinnige staat kunde brandmerkt, een minister be- h oorend® tot de coalitie-partijen, van dezen maatregel zulk een warm voor stander blijkt. Door den bond van klerken, werk zaam bij de rechterlijke macht in Ne derland, is aan den minister van justitie het volgende telegram gezonden: De bond van klerken werkzaam bij de rechterlijke macht in Nederland, betuigt Uwe Excellentie zijnen innigen dank voor de talentvolle en energieke wiize waarmede Uwe Excellentie de justitieele wetsontwerpen heeft verde digd, en wenscht voorts Uw Excellentie hartelijk geluk met de aanneming dier ontwerpen. Volgens een mededeeling van den heer Asquith, Engelands eersten mi nister, aan een lid van het Lagerhuis gedaan, heeft de Engelsche regeering op zich genomen, de vier groote boven vensters in de groote rechtzaal van het Haagsche vredespaleis van geschilderde glazen te voorzien. Van de Nationale Tentoonstelling voor Huisvlijt, welke thans te Scheve- ningen, uitgaande van den Volksbond tegen Drankmisbruik, wordt gehouden in het eigen gebouw der tentoonstel ling, gelegen in de onmiddellijke nabij heid van het Kurhaus, zal de tweede afdeeling, de afdeeling der moderne Huisvlijtschool, niet een der minst aan trekkelijke nummers vormen. Daar toch zal men met de nieuwste hulpmiddelen en geheel in den vorm der praktijk, de huisvlijtschool, zooals die eenmaal algemeen moet worden, in werking zien. Daar zal geregeld en aan meer ge vorderde leerlingen les gegeven worden in alle vakken, die voor de huisvlijt school slechts open staan, in schrijn werk, in houtsnijwerk, in cartonnage- arbeid, in vlechtarbeid, in versierings kunst uit waardelooze grondstoffen, in rustiek werk en metaaldriiven. De Koninklijke Nederlandsche Kantwerk school, de zoo welgeslaagde stichting van Jhr. Ernest van Loon te 's-Graven- hage, zal toonen op welken hoogen trap het nationaal kantwerk staatvan de zijde van de ateliers van Mevrouw Wegeriff te Apeldoorn zal het batikken aauschouwelijk worden voorgesteld; en in een speciaal Hollandsch interieur zal de weefarbeid worden onderwezen. Er zal daar dus veel en afwisselends te zien zijn. Aan deze tweede afdeeling is, dank zij het initiatief van het Bestuur der afdeeling, bestaande uit den Voorzitter, den heer H. de Wilde, Wethouder te 's-Gravenhage en Mej. M. Pekelharing te Utrecht, eene serie van spreekbeur ten verbonden geworden, die mede hoogst interessant belooft te worden. Deze spreekbeurten zullen niet alleen de verschillende zijden van den huis vlijtarbeid in het helderste licht stellen doch zullen tevens trachten zich zoc nauw mogelijk aan te sluiten bij dat gene wat ter tentoonstelling te zien is. En reeds nu zijn vele toezeggingen voor deze spreekbeurten ontvangen, die op eene reeks van leerrijke onderwerpen en aangename voordrachten wijzen. De voorzitter der afdeeling, de Heer H. de Wilde zal zelf spreken op den openingsmiddag van deze afdeeling, welke op Donderdag 14 Juli is vastge steld; de voorzitter der tentoonstelling, de Heer Prof. Van Veen zal op 25 Juli, den dag voordat de algemeene verga dering van den Volksbond te Scheve- ningen plaats heeft, spreken over Volks bond en Huisvlijt. De Heer Dr. J. H. Gunning Wzn. te Amsterdam heeft eene rede toegezegd over de ethisch-paeda- gogische beteekenis van de Huisvlijt; de Heer A. J. Schroder uit Arnhem zal spreken over huisvlijt in het kinder leven; Dr. W. Haverkamp, predikant te Nijmegen, behande t het onderwerp: huisvlijt een zegen voor hart en huis; Ds. A. J. P. Boeke uit Noordwijkerhout spreekt overhuisvlijt als onderdeel van ons huiswerk. Van de mannen der prak tijk, zoowel de jongeren als de ouderen, zal de Heer Stam zich doen hooren over de geschiedenis der beweging voor practische bezigheid; zal de heer Van Waart uit Rotterdam spreken over huis vlijt en handenarbeid; zal de Heer KI. de Vries uit Amsterdam spreken over de taak van de handenarbeid-beweging ten aanzien van de huisvlijt, en zal de Heer Blees uit Zaandam vertellen van huisvlijt in het Hooggebergte, van Noor- sche huisvlijt en van wat men van tak ken maken kan. Mevr. Wegeriff heeft lezingen toegezegd over kantmaken en batikkenmevr. van Zuylen-Tromp zal zich doen hooren over Indische huis vlijt; op het lijstje staat de Heer D. J. Boom, bestuurslid der Arnhemsche Huisvlijtschool, als spreker vermeM om het nut van de organisatie van Huis- vlij tscholen in ons land aan te toonen en de algemeene secretaris der tentoon stelling, de heer H. van der Mandere, zal over de beteekenis dezer tentoon stelling 't woord voeren. Dit lijstje is nog maar voorloopig; meerdere en zeer belangrijke toezeggin gen hoopt het Bestuur nog te mogen ontvangen. Intusschen toont reeds dit lijstje, aan welk een beteekenis ook dit onderdeel der tentoonstelling zal hebben en hoezeer dit kan medewerken om kracht van deze tentoonstelling in alle opzichten te doen uitgaan. Kerknieuws. Sprang. Ds. P. van Toorn, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, heeft voor het beroep naar Brakel bedankt. MurgerlUke Stand. Werkendam, van 1 tot 8 Juli. Geboren: Aart Bertus, z. v. B. Pel- legrom en M. de Keijzer; Cornelis Adrianus, z. v. W. H. Visser en A. H. de Roon. Vertrokken naar Dordrecht, H. H. de Waal en gezin; Batenburg, M. Chr. v. d. Pol; de Werken c.a., C. Hovestadt. Gameren, over de maand Juni. Getrouwd: J. J. v. Alphen, 24 j. en A. v. d. Werken, 26 j. Geboren: Jan Willem, z. v. J. v. Brakel en A. Loch; Jacobus Peter, z. v. G. J. v. Brakel en W. v. d. Laar; Janna Antonia, d. v. A. v. Willigen en A. v. Alphen; Jenneke, d. v. J. v. Hemert en F. H. Schreuders. Overleden: Pieter Cornelis Kriste- lijn, 6 w.; Hendrika van Willigen, 1 mnd.Willem van Hemert, 7 w.Hen drik Timmer, 74 j., echtg. v. J. Din- remans. Dew erken en Sleeuwijk, van 1 tot 8 Juli. Ondertrouwd: Leendert Vermeulen, 65 j., wed., en Adriana Kasen, 44 j.; Bastiaan Scheffers, 23 j. en Teuntje de Heus, 26 j. Geboren: Jannigje Cornelia, d. v. L. Slinger en D. Visser. Overleden Maaike van Krugten, 83 j., wed. v. W. Holster. Veen, over de maand Juni. Geboren: Elisabeth Johanna, d. t. M. v. d. Velzen en E. Bouman. Drongelen, van 1 Juni tot 1 Juli. Geboren: Elizabeth Maria, d. v. Cor nelis van Kuijk en Cornelia Donkersloot. Brakel, over de maand Juni. Getrouwd P. Kuijntjes, 24 j. en D. van Mourik, 20 j-C. van der Linden, 38 j. en D. van Wijgerden, 46 j. Geboren Celis en Aart, z. v. A. Pelle en M. Keppel; Jacoba, d. v. L. A. Hoefnagel en W. van Campen; Hendrik Jacobus, z. v. J. van Dalen en M. Duijzer; Carolina, d. v. A. van Wijgerden en C. van der Linden; Adriana Bastiana, d. v. D. van Wil ligen en A. Klein. Overleden: Ariën van Daal en, 42 j., echtg. van C. ZwambornKonnegonda Geertrui van Dalen, 5 m.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2