Muremle lij let NieiwsM voor let Land Tan Heasta en Alteia van Zateriai 9 M1910, No. 2960. Wei- en Bouwland. Ph. VAN WIJK, Mooie Regulateurs, HeereMms-Horlops, Th. Ml. iaii Helft, WAALWIJK. IN DE P IR.tDIJSYOOEI, GEHEELE OPRUIMING- Neemt een proef en U zult gelijk anderen blijven kcopen „in de Paradijsvogel" Frans Frerker Co., horiiiclieui. I. c. t A 7 en 8, Openb. verkoop Notaris METRA te Dussen C. Bouman, Heugden. Horlogemaker Onderlinge BOEREN-Brandwaar- borg Mpij. A. D. Baaijens te Herpt. Crayon-, Kool-, Platin- en Bromidevergrootingen. Tuinbanken, Stoelen en Tafels. Tnin gereedschappen. in compleete Keukeninstallaties, Mangels, Waterfilters, Vliegenkasten. 11 Opruim ii n g- van af 9 JTJLiI tot en met S3 JULI, Zichtzendingen kunnen gedurende de Opruiming niet gegeven worden. BINNENLAND. Aan een vriend zoo deelde de Stand, mede die zeer sterk op her kiezing van den heer Van Heeckeren als lid van de Eerste Kamer aandrong is de raad gegeven: „Wilt ge uw doel bereiken, zorg dan vóór alle dingen, dat de heer Van Heeckeren zich ver bindt, om van nu af geen woord meer over de bekende zaak te spreken". Land en Volk verneemt nu de vol gende toelichting: „De heer Kuyper moet aan den heer Van Heekeren een briefje hebben ge schreven, houdende mededeeling, dat zijn mandaat als lid der Eerste Kamer zou worden verlengd, indien hij zich wilde verbinden om over „de zaak" verder te zwijgen. Het briefje hield verder het verzoek in, dat het aan den afzender zou worden teruggezonden. „De heer Van Heeckeren heeft be dankt en het briefje teruggezonden, nadat het was gefotografeerd." De Haagsche correspondent van de Leeuw. Ct. schrijft: Naar ik verneem, worden op de Wa- terstaatsbegrooting voor 1911 gelden aangevraagd met de bestemming cm steun te verleenen aan de uitvoering van bemalingsplannen voor de bij wa tersnood bedreigde gedeelten in Fries land. Al reeds bij zijn bezoek aan Friesland had de minister van Water staat beloofd, dat subsidie zou worden verleend, indien goede bemalingsplan nen werden ingediend. Aangezien men in deze richting een oplossing hoopt te kunnen vinden, zal de regeering het bedreigde Friesche land in boven aan gegeven zin finantieel te hulp komen. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Rijswijk (Z.-H) heeft een adres gezonden aan de Staatscommissie, in gesteld bij K. B. van 24 Maart 1910, tot onderzoek van de vraag welke wij zigingen in de Grondwet behooren te worden aangebracht. Dit adres bevat het gemotiveerd ver zoek om „een voorstel tot wegneming of algeheele wijziging van art. 171 der Grondwet, hetwelk zou kunnen geschie den in dien zin, dat de subsidies, tot nog toe aan de kerken gegeven, geka pitaliseerd en aldus aan de kerken uit betaald werden, en dat dan ook aan de Geref. kerken haar aandeel gegeven werde, opdat de onbillijkheid tot dus ver jegens deze kerken gepleegd, een einde moge hebben." Verschenen is het Programma van het onderwijs aan de Rijkstuinbouw- winterschool te Aalsmeer, gedurende den a. s. winter. De minimum leeftijd voor toelating daartoe is 15 jaar en het schoolgeld bedraagt f 5,per winter halfjaar, terwijl de cursus 2 winters duurt. Aangifte van leerlingen voor 15 September. Donderdagmorgen te acht uur had voor Dordrecht een ernstige aanvaring plaats. De sleepkast Mon Desir, geladen met cokes, kapitein Smit, kwam de Maas afzakken. Tegelijkertijd kwam uit de Noord de sleepkast Rheinlan.l, gesleept door de stoomboot Combinatie. Vermoe delijk door den sterken stroom en den winddruk kon de kast niet draaien. De stalen kabel brak, zoodat de kast recht op den wal afkwam, juist ter hoogte van de aanlegplaats Fop Smit. Hier liep de Rheinlaud dwars op de Mon Desir in. De Mon Desir brak onmid dellijk doormidden en zonk. De opva renden, die de botsing hadden zien aankomen, hadden nog gelegenheid zich in de roeiboot te redden. Van de Rhein- land was alleen de boegspriet vernield, die bij de aanvaring het kantoor van de Fop Smit op den lichter ernstig beschadigd had. Donderdagmorgen ontdekte de schild wacht aan het artilleriepark bij Arnhem, dat uit een schuur aan de achterzijde van dat park rook opsteeg. Er bleek toen brand in een kast te zij n. In een aangrenzend vertrek lagen vier vaten met kruit en ammunitie. De brand werd spoedig gebluscht. De oorzaak is onbekend. De brievenbesteller v. S., te Barneveld, heeft bekend een bedrag van f 75 uit een aangeteekenden brief genomen te hebben. Het geld had hij achter zijn huis in den grond verstopt. Hij is gevankelijk naar Utrecht over gebracht. Den 30 Juni j.l. kreeg de jongste bediende van een administratie-kantoor te Dordrecht van zijn patroon opdracht een brief met aangeteekende waarde van f 235 op het postkantoor te be zorgen. De jongeling schijnt niet ge weten te hebben hoe hij daarmee moest handelen, althans hij beweert den brief, die met zeven lakken gesloten was, gewoon in de brievenbus te hebben ge worpen. Op het postkantoor schijnt die vergissing niet te zijn opgemerkt. Een feit is het echter, dat de brief met zijn kostbaren inhoud zijne bestemming niet heeft bereikt. Een door het bestuur der posterijen ingesteld onderzoek heeft tot dusver geen resultaat opgeleverd. Het Nieuwsblad van Ned. meldt: De looper van de Ontvang- en Betaal kas te Amsterdam, welke de vorige week in Utrecht gepakt werd, heeft voor den commissaris van politie, in tegenwoordigheid van een directeur en den procuratiehouder der instelling bekend, verleden jaar Juni een stuk verduisterd te hebben. Toen werd u. 1. een stuk van 1000 dollar Southern Pacific, een waarde /ertegenwoordigende van ongeveer f 3300, vermist. Ondanks ijverige nasporingen van de zijde der directie zoowel als van die der politie, kon men het vermiste stuk nergens terug vinden. In verband met deze verduistering van verleden jaar zijn wij nog eens op onderzoek uitgegaan, om te weten te komen, of deze man, die nu werkelijk niet zoo onschuldig schijDt te zijn, als men wel geneigd zou zijn aan te nemen, ook boven zijn stand leefde. Overal, waar wij kwamen, werd ons echter verteld, dat de familie B. voor zeer fatsoenlijk doorging. In het algemeen hebben de bur n den indruk, dat het nu zoo diep ongelukkig gezin meer over had voor kleeding dan voor het eten. Twist kwam nooit voor, het gezin leefde in volkomen eenheid. Nooit ging B. zich te buiten aan spi ritualiën. Ook bleef hij 's avonds niet laat uit, ja ging zelfs altijd in gezel schap van zijn vrouw wandelen. Het is daarom onbegrijpelijk, waar B., die behalve zijn salaris nog pensioen van zijn dienstjaren bij de Marine ge noot, het geld heeft gelaten. De Javabode meldt, dat de politie te Batavia op 7 Juni twee matrozen heeft gearresteerd, die van het ss. Rindjani gedeserteerd waren. Zij stonden onder verdenking te Amsterdam diefstal met inbraak in een juwelierswinkel te heb ben gepleegd, en daarbij een dienst meisje ernstig mishandeld te hebben. Zij bleken in het bezit te zijn van 26 gouden ringen met diverse steenen. Ofschoon de gearresteerden beweerden te Batavia geen vaste woning te heb ben, wist de politie toch te Baroe (Senen) het kamponghuisje te vinden waar de heeren gewoond hadden. Hier werden nog een aantal kostbaarheden achter haald, zooals losse diamanten, gouden halskettingen, horloges en dergelijke, alles vermoedelijk afkomstig van den diefstal te Amsterdam. Ook werd ge vonden een gummistok met knop. Deze vondst was daarom van zooveel ge wicht, omdat het dienstmeisje te Amster dam hoogstwaarschijnlijk met een der gelijk voorwerp is mishandeld geworden. De Holl. Spoor heeft fraude ontdekt bij de aanvraag van werkmanskaarten. Eenige werkgevers hebben namelijk op aan de stations verkrijgbare formulieren, waarop die kaarten moesten worden aangevraagd, namen geplaatst van ar beiders, die niet bij hen in dienst waren. De laatsten kregen zoodoende de werk manskaarten Amsterdam--Bloemendaal, waarvoor zij f 1.80 per week betaalden, terwijl het gewone dagretour f 0.55 kost. De aanvragen hadden veel plaats om aan collega's een genoegen te doen en omdat het eenmaal een gewoonte was geworden. De Haarlemsche justitie is in de zaak gemoeid en heeft reeds eenige personen gehoord. Wanneer een strafvervolging wordt ingesteld, is dit voor de betrok kenen des te erger, omdat geen geld boete maar alleen gevangenisstraf kan worden gevorderd. Bij den landbouwer E. Wijnen te Gemonde is een kalf geboren met 2 koppen en 2 halzen. Uit Zaltbommel wordt d.d. 7 dezer gemeld De peilschaal teekende hedenmorgen 5.30 M. plus N. A. P. De veerdam te Tuil staat onder. De veerdienst gaat van dijk tot dijk. De gierpont is buiten dienst gesteld. Rij- en voertuigen wor den met de halve pont door het stoom- veerbootje overgebracht. Uit Maastricht: De Maas is sedert Woensdagmorgen 1,50 M. gewassen. Om 5 uur hedenna- middag teekende de peilschaal 2,10 M. boven A. P. Waar gisterenmiddag nog de koeien graasden op de uiterwaarden, is thans blank water. De voortdurende regens doen de Maas nog aanhoudend wassen. Uit Wageningen: Het hooge water veroorzaakt zeer veel schade en ongerief. Naast het over- stroomen van lage weiden waardoor veel hooigras verloren ging, komt nog het kwelwater op vele plaatsen, dat aan het gras veel schade doet. Veel hooi dat gemaaid ligt, bederft op het veld, ook door de regens, die het droog worden tegenhouden. Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen. ADVERTENTIEN. Coóp. Sloomzaivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Oenderen. BOTER. k\A§. Gerechtigd tot het voeren van het RUksboterinerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.30 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. zal te Meeuwen, ten herberge D. SMITS, W wensd a ge 11 SO Juli en 3 Augustus fOilO, telkens nam. A uur, bij inzet en toeslag publiek verkoopen: de volgende perceelen, afkomstig van dm Heer MEEUW IS SMITS: le koop, Weiland en Kade met Bowmen te Eethenin de Hoeven, B 136 en 137, groot 1.31.78 Heet. 2e koop, Bwuwlaiul en Hakhout met Bowmen en Kopwilgen te 3e koop, f. wed Weiland met Bow men te Eethen, Korten Bruggert A 152, groot 2.49.50 Heet. 4e koop, Boomgaard met vwor- poting „de Aanwas" aldaar, A 208 en 374, groot 78,30 Aren. 5e koop, Puik Weiland in het Oud Land van Babiloniënbroek Meeuwen B 64 en 70, groot 1.97.90 Heet. 6e Koop, Weiland met Kopwil- gen te Vem, Pontveld, B 146 en 147, groot 2.70.60 Heet. Betaaldag 20 September 1910. Lasten 1 Juli 1910. Breed bij biljetten. Verkrijgbaar bij Hoogstraat, GORCUH, Goedkoopste Magazijn van: Uurwerken, Orgels, Rijwielen en Naaimachines. SOLIDE REPARATIE-INRICHTING. vanaf f 6.tot f 60. Gouden rn Zilveren Zilveren vanaf f4.75, Gouden vanaf f 12.Nikkel f 2.85. %l EKKERS, vanaf f 1.25. ORGELS, vanaf f45.— tot f600.— Repareert Huis- en Kerk-Orgels, Pianostemmen, Solide en Billijk. Repareert TORENUURWERKEN. Bezoekt m{)ii Goedkoop HagazUn en ge zult beslist tevreden z{ju, Gevestigd te Zwolle. KONINKLIJK GOEDGEKEURD. Volt. waarborgkapitaal 100.000.00. DirecteurJASPER WARHEB. Bovengenoemde Maatschappij verzekert: b. Meubilaire-, lijf- en andere roerende goederen c. Gereedschappen en machines, dienstig aan landbouw en veeteelt; d. Runderen, paarden en ander vee, dat ook tegen hemelvuur in 't open veld verzekerd kan worden (ook voor een half jaar) zonder premieverhooging. De premie is naar gelang van bouwaard en bedekking slechts van f 1.50 tot f 2.50 per duizend verzekerde waarde, benevens 40 cent administratiekosten en eene geringe kosten in,het jaar van toetreding. Deze Maatschappij werkt zuiver coöpe ratief. Van de winst wordt 75 percent voor de verzekerden opgelegd. Vraagt inlichtingen bij den Agent Uitgebreide sorteering in Hout, Geëmailleerd, Alluminium en Vertind. L*GE VASTE PRIJZEN. in het Magazijn TELEFOON INTERCOMM. No. 17. 99 houden wij van de nog resteerende goederen van het vorige seizoen. Daar de mode steeds afwisselt en het ons doel is altijd het nieuwste te brengen, maken wij U in het bijzonder attent op deze aanbieding: Eeu groote partij KINDERPAKJES van al 75 cent. P J0NGEHEEREN-C0STUMES vanaf I 2,75. HEEREN-GOSTUMES in alle maten, groote verscheidenheid in kwaliteiten en klenren, van al f 3,75. De koopjes zyn niet alleen in de minste kwaliteit. Nog meer voordeel is in de betere en beste soorten te behalen. Op de betere soorten Costumes vertegenwoordigt de korting, die U in dezen tijd geniet, de waarde van een goedkoop Oostuum, dus men koopt een Costuum en krijgt er eigenlijk een bij cadeau. Voor dccrcn-CosIuiH6§ ïiaar MMaat bieden wij aan een partij ongeregelde UÖUPOIA^, die voor et-n kleinen prijs worden verkocht. Op geregelde Goederein naar Haat geven wij gedurende deze Opruiming ÏO percent Korting. Onze geachte Clientèhe weet bij ondervinding, dat in dezen tijd koopjes zijn te behalen. Soliede goederen, wel niet naar de laatste mode, maar voor minder dan den halven prijs. Het geachte publiek, dat wij nog niet mochten bedienen, maken wij in het bijzonder attent: HOOGSTRAAT, hoek Keiestraat. 1* Jali. Pror. ixstnur tan Noordholland, het lereren Tan stortateen en het doen ran beatortingen op het oadarzteecht beloop en den leagwaterberm Tan de Hei deweke zeewering. Raming f 31.0C0. 18 Jali. Pror. beetanr ran tJtreeht, het oitToereo van baggerwerk in het Merwedekan&al is de provincie Utrecht in 2 pere. en in maaaa. Raming pero. 1 f 27600, pere. 2 f 17400, maaaa f 45000. 20 Jali. Min. van Waterataat, lo. de verbetering van den IJaael, bij Doesburg. Raming f 39800. 2o. het maken van werken tot voortzetting van de verbetering van de rivier de Waal beneden Voren. Raming f 12t ,00°. 80 Jnni. Prev. beataur van Noordholland, het maken van een oeverbekleeding lange het Westerveld op Vlie land. Raming f 3000. Minste inaehr. J. Burger en L. van der Vlies, Ter schelling 827». 30 Jnni. Het beatnnr van het ealamitenzn waterschap Scherpenisse, het maken van zinkwerk en het doen van ateenbestorting aan dat waterschap. Minste inschr. M. K. Hartog, Sliedreoht, f 24698. 6 Jnli. Min. van Waterstaat, de verbetering van den IJascl, lange Deventer en aan ie Vollehand, beneden Deventer. Raming f 46.400. Minste inschr. F. Looyen te Gorinchem, f 48.880. Eethen, achterste Hoofdveld, B 271, 272 en 273, groot 1.53.50 Heet. a. Boerenbehuizingen, gebouwen en hooi bergen enz.; e. Koren, hooi en veldvruchten. Door hare inrichting de roordeeligste. (ieeft den meest solieden waarborg. Atelier voor Fotografie. Groote Jaarlijksche OPRUIMING

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5