een bekenden agent provocateur, me name Braginski. De in hechtenis ge nomen Russen zeggen, dat ze volkomen onschuldig zijn en dat Braginski ge bruik heeft gemaakt van valsche stukken. Zaterdag werd uit Napels gemeld Sinds den vroegen morgen valt er een aschregen uit den Vesuvius, over San Giuseppo en Oranjano. De boeren vluch ten ontsteld in de kerken. Om 10 uur 20 is een aardbeving waargenomen. Er is geen schade aangericht. Uit Cherbourg wordt gemeld, dat een baggermolen aan de Fransche ku3ton langs twee staven zilver van 50 k.g opgehaald heeft, die het jaartal 1692 droegen. Waarschijnlijk is het zilver afkomstig van twee in den zeeslag bi La Hogue gezonken schepen van de Hollandsch-Engelsche vloot. Men za nu ter plaatse verder baggeren, in de hoop meer zilver te inden. Zondag is te Newark in den staa Ohio een man gelyncht. Het was een particuliere detectieve, in dienst van de Anti Saloan League. Met 9 kornui ten was hij een kroeg binnengedrongen om daar te constateeren, dat er sterke drank werd verkocht. Er werd gevoch ten, en de eigenaar van de kroeg, Ho ward, werd neergeschoten. De detectie- ves zijn in hechtenis genomen; maar de man die den kroeghouder had ge dood, werd door een woeste menigte uit het huis van bewaring gehaald en op een plein opgeknoopt. Zaterdagmorgen hebben de consuls op Kretra het volgende ter kennisse van het bewind van Kreta gebracht „Indien de Wetgevende Vergadering de Muzelmansche afgevaardigden niet zonder den eed van trouw aan den Griekschen koning toelaat, of Muzel mansche ambtenaren belet worden vrije lijk hun werk te doen of geen salaris ontvangen, omdat zij dien eed niet willen afleggen, zullen de vier beschermende mogendheden in de voornaamste havens van Kretra troepen ontschepen en zich meester maken van de douane. Die maatregelen zullen uitgevoerc worden indien niet Maandagmiddag 12 uur het verlangde besluit genomen is. Antwoordt de regeering van Kreta da delijk afwijzend, dan geschiedt de ont scheping onmiddellijk." Zaterdagmiddag is daarop de Kre tenzer Kamer bijeen gekomen en van de 59 Christelijke afgevaardigden, die verschenen waren, hebben 55 gestemd voor de toelating der Mohammedaansche afgevaardigden, waarop de Kamer voor 4 maanden is uiteengegaan. Het ulti matum der beschermende mogendheden heeft dus zijn uitwerking niet gemist, maar tegelijkertijd hebben de slimme Kretenzers de tenuitvoerlegging van den wensch der mogendheden in de praktijk voorloopig onmogelijk gemaakt door eenvoudig de Kamerzitting voor vier maanden te schorsen. Het is dus slechts een- theoretisch succes, dat door de be schermende mogendheden behaald is. De leider der oppositie, Michelidakis, is met zijn aanhang niet in de bewuste Kamerzitting verschenen. Die Michelidakis wil zijn hoofd voor de mogendheden niet buigen en schrikt niet terug voor de bedreiging, dat des noods troepen geland zullen worden en de douane-kantoren bezet zullen worden Michelidakis heeft zich uitgelaten tegen over een medewerker der Neue Freie Presse. Hij protesteert krachtig tegen den term „souvereine rechten des Sul tans," die door de mogendheden in hun jongste nota aan de Porte gebruikt is Als de mogendheden doorgaan met te spreken van souvereiniteit des Sultans in de plaats van suzereiniteit, dan kun nen troebelen op Kreta niet uitblijven. M. a. w. dus een dreigement, dat de Kretenzers zich tegen troepen, die aan land mochten gezet worden, zullen ver zetten. Wellicht staat dus weer een tijd perk van bloedige onlusten op Kreta voor de deur. Naar luid van een telegram uit Rome richt, de officieuse Popoio Romano een waarschuwing aai) het adres der Jong- Turken, die, naar 't blad meent, naar een voorwendsel zoeken voor een oorlog met Griekenland. De vier beschermende mogendheden zullen hunnerzijds op Kreta het statu quo handhaven, tot er een betere oplossing wordt gevonden. Maar, samen met Duitschland en Oosten rijk, zullen zij tevens alle verstoring van den vrede verhinderen. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 13 Juli. Evenals telken jare te doen gebruikelijk is, wordt de vermelding van den tijd op den toren van het stadhuis met een nieuw wijsje aangekondigd. Ditmaal zijn-het alle wel zeer nieuwe; v ant geen enkele herinnering valt ons ua*rbij in. Het heel uur wordt aangekondigd door: „Blondje" van Th. F. Morse; het halfuur met „Treue Liebe" een Duitsche volkswijs en de kwartieren geven Fantaisie te hooren. Hoe hoog men den Zondag ook viert, toch kon het gepachte hooi, dat door den wassenden vloed dreigde weg te spoelen, niet blijven liggen. Zondagmorgen trok de landbouwer H. er met vier wagens op uit, om te redden, wat mogelijk was. Aalst. Ook alhier begint het wassend water gevaar op te leveren. Een paar pachters van „de Nesch" hebben reeds met alle krachten het hooi, dat nog niet goed droog was, op een paar mijten moeten brengen. Blijft het water wassen, dan ziet het er met verschillende perceelen niet gunstig uit. Ammerzoden. De bakenmeester Huisman alhier, merkte heden onder deze gemeente in de Maas een drijvend voorwerp op, dat ten slotte bleek te zijn het lijk van den op 1 Maart 1.1. verdronken zandschipper G. van Loon, te Hedel. Nadat door een medeschipper, bij het onheil tegenwoordig en die bij het vinden van het lijk weder in de nabijheid was, de identiteit was vastgesteld, is het lijk gekist om te Hedel te worden begraven. Capelle- Jl. Maandag werd in deze gemeente bij bekkenslag bekend gemaakt, dat degenen, die hunne varkens, tegen de vlekziekte willen laten inenten, zich moeten aanmelden ter secretarie der gemeente tot en met 16 Juli a.s. Deze week maaide de knecht van A. v. d. P. alhier zich zoodanig met een zeis in één der beenen, dat de geneeskundige hulp van dr. J. Kohier alhier noodzakelijk bleek. De gewonde kan een paar dagen heelemaal niet werken. Voor den zwartbonten stier van den heer J. Huijsman, oud 1 jaar, is thans definitief een onderhoudsbijdrage van f 100 toegekend en voor den zwartbonten stier van mej. de wed. P. Huijsman, beiden alhier, een aanmoedigingsbijdrage van f 40. De schoolkinderen uit de school in de Nieuwstraat alhier, trokken jl. Zaterdag reeds vroeg, vergezeld van een onderwijzer en een onderwijzeres, naar de „Roestelen- berg". Eerst laat in den namiddag keerden zij allen hoogst voldaan huiswaarts. Geertruidenbers- Onze vroe gere stadgenoot, de heer H. P. Matthé zal a.s. November per s.s. Vondel als onder wijzer naar Indië vertrekken. Wij wenschen den heer M. een gelukkig leven in onze Oost. De heer D. E. van Suijlekom, vroe ger werkzaam ter secretarie alhier is be noemd tot Ambtenaar ter secretarie te Bar- neveld. De tentoonstelling van teekeningen der leerlingen van de teekenschool alhier zal plaats hebben op 17 en 18 Juli, terwijl de jaarlijksche prijsuitdeeling zal gehouden worden Zondag 17 Juli a.s. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat op een te Amsterdam gehouden veiling van penningen enz. voor een bedrag van f 48,is verkocht een Toursche groot, door den Hollandschen graaf Willem IV (13371345) te Geertrui- denberg geslagen. De heer A. Bolderik Jr. ontving dezer dagen een vaste aanstelling bij de Directie van de Rijkspostspaarbank. Nederheniert, (Rietschoof.) Door het natte weder hebben de werkzaamheden op de steenfabriek de „Rijswaard" veel ver traging ondervonden, waardoor de ver diensten der arbeiders heel wat minder zijn. Reeds zijn een paar werklieden naar Homberg in Duitschland vertrokken en zien anderen elders naar werk uit. (Noordzijde). Door de heeren Wichers en Heilbron werd bij het veerhuis van den heer Smits eene paardenmonstering gehou den. Slechts een tweetal was aanwezig, dat echter niet in aanmerking kwam. De aan gekochte paarden zijn bestemd voor de steenkolenmijnen in Duitschland. Arme dieren, welke daar hun leven moeten slijten Nieuwendijk.. Maandag was 't in de buurt van den schilder D. A. Littooij feest. Deze vierde zijn zilveren bruiloft en ter eere van het bruidspaar was de buurt met vlaggen versierd, terwijl de bewijzen van deelneming groot waren. llaaiiisclonk. Maandag kreeg de heer N. van Dongen op de „Kuren" een hevigen slag van een paard tegen de knie. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Tengevolge van den hoogen was loopen de kaden langs het z.g. stort langs de Maasmond weer over, waardoor weer hooi aan het drijven is. Gelukkig hoopt men spoedig val te bespeuren. De loting voor de Nationale Militie voor de lichting 1911 is voor deze gemeente bepaald op Woensdag 17 Augustus a.s., de3 voorm. ll£ uur. Aan de loting moeten 57 jongelui deelnemen. Tot plaatsing op de kiezerslijst voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken hebben zich slechts 10 nieuwe kiezers aan gemeld. Raaiiisdoiiksveer. Gisteravond gaf onze Harmonie „de Eendracht" in den tuin van het hötel „Santbergen" te Geer- truidenberg haar eerste zomerconcert voor de donateurs en honoraire leden van de Harmonie en de in het hotel „Santbergen" gevestigde sociëteiten, welk concert in alle opzichten uitstekend geslaagd mag heeten. Het zou te veel plaatsruimte vergen alle nummers afzonderlijk te noemen, een woord van lof voor no. 2 van het programma ,,La Fiftte enchantée" ei no. 6 „Entre Camarades" is hier zeer zeker op zijn plaats. Beide nummers, alhoewel voor de eerste maal gespeeld, werden prachtig uitgevoerd. Onder de bekwame leiding van den heer directeur Norbert Snyers, heeft genoemde larmonie ons een zeer genoegelijken avond gereid en daar het weer naar omstandig heden ook vrij goed was, gaf de tuin een zeer gezelligen indruk. De heer Norbert Snyers heeft ons hier wederom duidelijk getoond de zoo juiste waarheid van het spreekwoord „Eendracht maakt Macht". Want, het was macht, de schoone melodieën die, nu eens in hunhe zachte meevoering van walsmelodie, dan in de ritmische zeker heid van marechtempo, ons medevoerden door het wiegend geblader van het slui merend geboomte. Het deed ons dan ook genoegen te zien hoe de aanvoerder met een betrekkelijk gering corps de harten der toehoorders zoo gemakkelijk wist te ver overen, dat in de geheele tuin een dankbare stilte heerschte en hij na ieder nummer een daverend applaus inoogstte. Deze eerste uitvoering doet ons de wensch slaken, nog dikwijls op eene zoo gezellige avond te worden vergast. Onder het spelen van een vroolijken marsch vertrokken de leden onzer Harmo nie gisteren per boot naar Rotterdam om vandaar uit per trein een kijkje te gaan nemen in Scheveningen. Wij wenschten hen van harte veel pleizier op hunne reis, temeer als vergoeding voor de vele aange name uren welke dit gezelschap ons in den loop van het jaar bezorgde. Alhier heeft zich een voorloopig comité gevormd om tol de oprichting van een afdeeling van de „Hanze" te geraken. Het comité bestaat uit de heeren J. Schoen makers, H. Rombouts, H. Simonis Gzn., Jos. van Strien en J. A. v. Beek, aan welk comité de HoogEerw. heer Deken van Brussel als voorloopig Adviseur heeft toe gevoegd de WelEerw. heer J. v. d. Ven. Wij voegen hieraan toe, dat „de Hanze" niemand uitsluit, zoedat ook Protestanten als hospitant-leden genomen kunnen wor den. Sleeuw||k. De loting voor de Nat. Militie voor de lichting van 1911 zal voor deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 26 Augustus a.s. des voormiddags ten 9| uur te Woudrichem. Sprang;. Aan de Technische Hooge- school te Delft slaagde dezer dagen, voor het examen civiel-ingenieur, onzen dorps genoot, de heer A. G. Verhoeven. In den nacht van Zondag op Maandag, hebben baldadige handen, in den tuin van den schoenmaker W. M., de bessenboschjes afgesneden. Bij de politie werd van het gebeurde aangifte gedaan. Aecil. Aan het telefoonkantoor al hier, werden over de maand Juni behandeld 42 telegrammen, waarvan 24 werden ver zonden en 18 ontvangen. Ten behoeve van de Rijkspostspaar bank werden over de maand Juni 16 in lagen gedaan, ten bedrage van f 32/5.50. *Ar|| hoe ven-Capelle. Gedurende de maand Juni werd op het hulppostkan toor te Vrijhoeven-Capelle in de Rijkspost spaarbank ingelegd een som f 1562.45. Hoe gevaarlijk het is kinderen met paarden te laten omgaan, bleek dezer dagen toen een aankomende jongen J. N M., een paard gespannen voor een rijtuig vasthield, hoe het ook kwam kan niemand met zeker heid zeggen; het paard nam een ruk en zou zeker op hol geslagen zijn, indien niet spoedige hulp aanwezig ware geweest, doch men kon niet beletten dat een der wielen over het lichaam van dien knaap ging, gelukkig liep dit nog al goed af. Well. Dat de alhier gelegen vis- scherij van de R. K. kerk nog gunstige resultaten oplevert, is de afgeloopen week gebleken, toen door den pachter A. Oomen, in drie dagen niet minder dan 64 zalmen en een steur daarop werden gevangen. Wel een cijfer om menig visscner te doen watertanden. W||k. Met het wegdragen van eenige manden aardappelen, kwam M. alhier, ter wijl hij met een mand op den schouder over een greppel stapte, te vallen en brak den pols. Door dr. Schmitz werd de eerste geneeskundige hulp verleend. Het was voor den klompenmaker B. alhier een onnoozel geval, toen hij zijn kalf in de weide zijn melk wilde geven, het dood in de weide vond. Voorwaar een leelijke schadepost voor den betrokkene. Verleden week werden door een werkgever alhier, toen hij zijn arbeiders in het veld ging opzoeken, vijf van de zes in de „keet" slapende gevonden. Dat de patroon hierover niet erg tevreden was, is gemakkelijk te begrijpen. Naar men ver neemt heeft hij er vijf hun ontslag verleend. Het spreekwoord is hier: „Zij" bidden om werk!" Maar danken als „zij" het niet krijgen. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Aan de markt was de aanvoer niet groot. Nog altijd een gevolg van den hooioogst, die door het natte weer langer duurt dan gewoonlijk, 't Was ook niet druk met den handel in het rundvee; voor melkvee en dragend vee blijft de vraag groot. Het aan bod beantwoordt er niet aan. In varkens was vlugge handel en vele, zoowel vette als dragende en biggen, werden verkocht. De Engelsche markt was voor biggen min der goed. Hier ging de prijs weer wat vooruit. In vette kalveren weinig handel. Hoewel er in paarden weinig omgaat, blij ven toch de prijzen hoog. Het wolvee was niet zeer willig, omdat Engeland niet hard trekt. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 74 k 78 ct., 2de kwaliteit 64 k 68 ct., vette kalveren 60 61 ct., vette var kens 62 a 64 ct., voor Engeland, 58 sl 62, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 145 a f 240, neurende f 115 k f 235, guste f 140 k f 250, pinken f 60 k f 110, kalveren f 16 k f30, biggen f 9 f 14, drachtige zeugen f 60 f 65, drachtige gelten f40 a f 52, schot telingen f 24 k f 36, schapen f 16 f 28, vette schapen 1 20 f 25, luxe-paarden f 550 f 650, werkpaarden 1ste kwaliteit f 350 k f 525, 2e kwaliteit f 215 k f 315, twee-en-een-halfjarige f 000 4 f 000, ander- halfjarige f 175 f 2/5 per stuk. Verslag van het verhandelde in de ver gadering van den gemeenteraad van Raams donk, op Vrijdag den 8sten Juli 1910, des namiddags om 6 uur. Tegenwoordig zyu alle leden met uit zondering van de heeren P. A. van Dongen en W. J. Zijlmans. Voorzitter T. M. A. J. Ridder de van der Schuuren. Secretaris J. M. Kieboom. Na opening der vergadering door den Voorzitter werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. 1. Ingekomen stukken: Besluiten van Ged. Staten: a. D.d. 2 Juni 1910 G. no. 87 houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 21 Mei 1910 tot het doen var buitengewone uitgaven, dienst 1909. b. D.d. 2 Juni 1910 G. no. 80, waarbq is goedgekeurd het Raadsbesluit van 21 Mei 1910, tot het doen van buitengewone uitgaven over den dienst 1910. c. D.d. 9 Juni 1910 G. no 34, houdende goedkeuring van het kohier van den hoof delijken omslag. 2. Proces-verbaal van kasopneming hij den gemeente-ontvanger d.d. 2 Juli 1910, waaruit blijkt dat de boeken behoorlijk zijn bijgehouden en dat het bedrag van f 1303.501 het welk in kas werd bevonden overeenstemt met het bedrag dat in de kas moest zijn. Welke stukken voor kennisgeving werden aangenomen en voor zoover noodig verzon den werden naar burg. en weth. ter uit voering. Hierna deelt de Voorzitter mede, dat bij de 1.1. gehouden aanbesteding van de ver bouwing van het Raadhuis de laagste in schrijver was G. J. van Dongen te Raams- donk voor de som van f 195, aan wien het werk gegund is. 3. Adres van 18 ingezetenen bewoners of trebruikers gelegen aan een gedeelte van Keizersdijk en de Prins Hendrikstraat, om voorziening in de afvoer van huis-en menage water uit hunne gebouwen afkomstig. Welk adres werd aangehouden. 4. Prov. bijblad van 2 Juni 1910 no. 79, houdende mededeeling dat de wet 30 Dec 1909 (Staatsblad no. 416) op 1 Januari 1911 in werking zal treden, met verzoek de in verband met die wet noodige be sluiten spoedig te nemen. Op voorstel van Burg. en Weth. werd besloten Ged. Staten te berichten, dat voor wat deze gemeente betreft geene besluiten als in het Provinciaal Bijblad bedoeld zijn te nemen. 5. Adres van den heer J. W. Snijders, hoofd der school te Raamsdonksveer, inzake uitbetaling zijner jaarwedde. Welk adres werd gesteld in handen der plaatselijke schoolcommissie, om daarop te dienen van advies. b. Schrijven van h.h. Gedeputeeede Staten inzake verordening tot regeling van den omvang van het onderwijs op de o. 1. scholen. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders werd besloten Ged. Staten te be richten dat geen termen zijn gevonden om aan hun verzoek te voldoen, weshalve het besluit van 21 Mei 1910 gehandhaafd blijft. c. Benoeming van een lid in het Bur gerlijk Armbestuur (vacature H. C. de Wit). Als zoodanig werd met algemeene stem men gekozen de heer J. B. Zijlmans, te Raamsdonksveer. d. Ontwerp-besluit tot intrekking der verordening inzake verdeeling der gemeente in afdeelingen, ter inlevering van stem briefjes voor de verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Na lezing van het ontwerp-besluit werd met algemeene stemmen besloten het stem bureau te Raamsdonk(dorp) als zoodanig op te heffen, aangezien daar slechts één kiezer voor de Kamer van Koophandel woonachtig is. e. Adres van H. Koopmans, wachtmeester der marechaussée, inzake aanslag Honden belasting. Na eenige discussie werd besloten den wachtmeester geen ontheffing van honden belasting te verleenen. f. Staten van ontheffing, oninbare en te verhalen posten van hoofdelijken omslag, hondenbelasting en schoolgeld over het dienstjaar 1909, en vroeger. Besloten deze staten vast te stellen. g. Vacature nachtwacht te Raamsdonks veer. Na eenige gedachtenwisseling werd be sloten de nachtdienst te Raamsdonksveer niet op te heffen. h. Voorstel van Burgemeester en Wet houders inzake bijbouw kamer, aan de benedenwoning van het voormalige Post kantoor. Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders werd hiertoe be sloten, en daarvoor een bedrag van f 450, ter beschikking van Burgemeester en Wet houders te stellen. Alsnu ging de vergadering over in eene met gesloten deuren, ter behandeling van het le suppletoir-kohier hoofdelijken om slag. Verslag van het verhandelde in de ver gadering van den gemeenteraad te Capelle, ep Zaterdag 9 Juli 1910, des voormiddags 10 uur. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer R. Middelkoop. Voorzitter: G. Vermeulen Wz. Secretaris: M. A. Verhoeven. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige zitting worden goedgekeurd. De Voorzitter legt de vergadering over het proces-verbaal van kasopneming, door B. en W. bij den gemeente-ontvanger ge daan en waaruit blijkt, dat het vereischte bedrag in kas bevonden was. Aangenomen voor kennisgeving. Daarna wordt met algemeene stemmen aan den heer P. A. Michaël, onderwijzer in de kom alhier, op diens verzoek, tegen 1 Augustus a.s. eervol ontslag verleend en tot onderwijzer aan genoemde school met ingang van 1 Augustus benoemd de heer Francois Mabels te Sluis. Vervolgens wordt op voorstel van een der commissie-leden, die de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid van den Raad, den heer Adr. van der Hoeven, hebben onderzocht, tot diens toelating besloten. Ten slotte besluit de vergadering te laten maken een bestek van het te vernieuwen gedeelte der havenbeschoeiÏDg, waarna nog besloten wordt de gemeente-begrooting, dienst 1910, conform het voorstel van Burge meester en Wethouders, te wijzigen. Niets meer aan de orde en niemand het woord meer verlangende, sluit de Voor zitter deze openbare vergadering. kerknieuws. ^Genderen. Na des voormiddags bevestigd te zijn door ds. H. Brouwer van Lutjegast met eene leerrede over Efeze 3 vers 14 tot en met 19, deed Zondagmiddag ds. R. Brouwer, van Onstwedde gekomen, hier zijne intrede naar aanleiding van Efeze 3 vers 8 laatste gedeelte. Beide keeren was de belangstelling groot. *Sleeuw||k. De heer J. J. H. Visch, candidaat der Vrije Universiteit, is beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te St. Kruis (Zeeland. Hinnenland. Blijkens een aan het ministerie van koloniën uit Ned.-Indië ontvangen tele gram, zijn op 29 Juni j.l. de bewoners van de Maleische nederzettingSaribanoa (eiland Sipoera, gouvernement Sumatra's Westkusti door inboorlingen vermoord en zijn den volgenden dag op bet eiland twee inlandsche militairen beneden den rang van officier liebt gewond. De Staatscourant van Zaterdagavond bevat het volgende bericht: De zaakgelastigde van den Heiligen Stoel te 's-Gravenhage heeft den 6den dezer in opdracht van den kardinaal staatssecretaris uit naam van Z. H. den Paus aan den minister van buitenland- sche zaken medegedeeld, met verzoek zulks ter booge kennis van H. M. de Koningin te brengen, dat Z. H. met leedwezen vernomen heeft de onjuiste uitlegging, in Nederland van de ency cliek „editae saepe" betreffende St. Caro- lus Borromaeus gegeven, en dat bij, smartelijk aangedaan door de gedachte, dat door deze uitlegging eenige woorden der encycliek H. M. pijnlijk zouden hebben kunnen treffen, er prijs op stelt Hare Majesteit te verzekeren, dat Z. H. met de bovenbedoelde woorden geens zins gedoeld heeft op de vorsten uit het Huis van Oranje-Nassau, noch op de voorouders der niet katholieke onder danen van Hare Majesteit. Aan het station Roosendaal is aan gehouden de staatsspoorconducteur J. K., uit Rotterdam, op vermoeden van dief stal van goederen uit een goederentrein, die 's nachts 2 uur van Rotterdam te Roosendaal aankomt. Reeds eenige malen werden uit dezen trein goederen vermist. In het bezit van den conduc teur zijn gevonden eenige kilogrammen margarine, die uit in d?n trein aan wezige vaatjes bleek afkomstig te zijn. De conducteur heeft een bekentenis af gelegd en is naar het huis van bewaring te Breda overgebracht. Naar wordt medegedeeld is thans aan mej. A. van der Vlies met ingang van 1 September a.s. op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres van bijstand aan een der Diaconiescholen der Ned. Herv. Gemeente te Rotterdam. Mej. van der Vlies stelt in hare ont slagaanvrage in het licht, dat „het vonnis van de Commissie van Beroep in zake het door (regenten der boven genoemde sch'olen haar) gegeven ont slag te (haren) opzichte een juridische vrijspraak is, doch eene moreele ver oordeeling. Een veroordeeling ook, in hun consequenties, van de beginselen, die (haar) lief zijn, en die (zij) kan noch mag opgeven." „Het belijden van deze beginselen vervolgt het schrij ven van mej. v. d. VI. aan regenten zou mij ongetwijfeld opnieuw in botsing brengen met uw opvatting over wat een onderwijzeres der Diaconie scholen al of niet betaamt. Tegen zulk een botsing biedt de uitspraak der C. v. B. geenerlei waarborg. Het is daar om, dat ik u verzoek, mij tegen 1 Sep tember eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan de Tusschenschool, Eendrachtstraat, R'dam." In „Opwaarts" wordt medegedeeld, dat het den Bond van Christen-socialis ten is gelukt een voldoende som bijeen te krijgen, teneinde het besluit zijner onlangs gehouden jaarvergadering tot aanstelling van een bezoldigd propa gandist uit te voeren. Als zoodanig is nu benoemd mej. A. van der Vlies. Zaterdagmorgen vroeg vertrok van Lemmer, met eerste bestemming naar de Oranjesluizen, de sleepboot Viking, op sleeptouw hebbende 'n kleine ijzeren veen baggermachine met ijzeren bakje, in gebruik geweest in de veenderij te Oldeouwer, nabij Joure. Enkele uren na het vertrek kwam de Viking alleen de haven weder binnen. Op ongeveer een half uur afstands van de kust was de geheele sleep gekanteld en daarna gezonken. Het N. v. N. maakt melding van een ernstig ongeval in de kamp bij Laren. In het rustuur der schietoefening van het 2e bataljon van het 7e reg. inf. stoeiden een drietal milicien-soldaten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2