Nederlandsche Industrie-Mij. te Winschoten. scbe zakenwijk hebben door het ont- r emden van gebruikte zegels, die dan, van het stempel te zijn gezuiverd, ten verkocht en weer als nieuw gebruikt, den fiscus voor zoowat 2Vj rr il'ioen benadeeld. Het was een heele s menzwering; maar de fraudes zijn nu uitgelekt, de daders zijnb kenden vele eohuldigeo zijn reeds door de mand gevallen. Honderden jongens moeten bij het schandaal betrokken zijn. Naar luid van een officieel telegram uit Malcao, zijn de Portugeesche troepen meester over heel het eiland Colowan. Zij hebben 16 gevangenen van de roover? bevrijd en 44 piraten gevat. Over drie dagen zullen de Portugee sche troepen naar Macao teruggaan, met achterlating op het eiland van een gar nimen van 100 man blanke troepen. De Russische stad Kischinef is door den regen overstroomd. In de laag ge legen wijken moesten de bewoners door de vensters vluchten. Het station vormt het middelpunt der overstroomde streek. Het verkeer is geheel gestremd, de brug gen staan onder water en verscheidene huizen zijn ingestort. In Frankrijk maakt men zich zeer bezorgd over een industrie die weerzin en walging wekt. Uit Duitschland wor den in groote balen voortdurend lappen en zwachtels ingevoerd die gediend hebben in de hospitalen en zieken huizen. Het heet wel, dat alles wordt ge- sinfecteerd, maar dat is maar voor e leus en zoo wordt al dit vieze ver bandlinnen gesorteerd door vrouwen en meisjes om daarna in de fabrieken in Zuid Frankrijk te worden verwerkt tot lakens voor de boerenbevolking. Op deze manier worden ziektekiemen ver spreid. De minister van binnenlandsche zaken heelt een rondschrijven gestuurd aan de prefecten om het kwaad te stuiten, maar het schijnt, dat de douane en de gezondheidsdienst moeilijk kunnen ver hinderen, dat de balen over de grens komen. t*lan(iiel(jk MIcuwn. Ilcusden, 23 Juli. Op de scheepswerf van de heeren Alta en De Haan zal gebouwd worden een groote ijzeren veerpont voor rekening van den h»*er M. de Roon te wijk. Deze pont zal dienst doen tusschen Veen «-n Aalst. Onze vroegere stadgenoot, de heer H. Kramer, onlangs naar Oost-Indië ver trokken, is aangesteld als onderwijzer 3e klasse bij het openbaar lager onderwijs te Soerakarta. De rijksveldwachters alhier bekeur den in den nacht van 19 op 20 Juli een ploeg Woudrichemsche visschers, die met twee booten op de Bergsche Maas onder Baardwijk met een drijfnet aan het visschen w r. n in het vischwater van A. v. Rijswijk Aalburg. Woensdagmorgen ten half negen ure, zag men reeds van af Nederhemert over de 2 bruggen een lange stoet eavalerie naderen. Naderbij komende bleken het 2 batterijen veld-artillerie die 9 stukken ge schut met zich voerden. Na op het Prins Hendrikplein halt ge houden te hebben, alwaar gelegenheid ge noeg was voor de paarden om te drinken, werd de tocht via Drunen naar 's-Bosch voortgezet. Dat menige jongen te laat op school zal gekomen zijn, achten we zeer denkbaar. Werkendam. In de laatstgehouden v. rgadering van de Griendwerkers-ver- eiiiging „Onderling Belang" alhier, bleek uit het verslag van den penningmeester, dat in de laatste 3 maanden was ontvangen f 108.53 en uitgegeven f66.44£, zoodat het batig slot f 42.08£. Het totaal bezit bedroeg f 906.50, waar van f 856.79 op de spaarbank is belegd en bij den penningm. in kas is 49.71. Het een en ander werd nagezien en in orde bevon den door de leden T. J. de Keijzer, B. v. d. Werken en C. Biesheuvel. Een ontwerp-reglement voor een onder steuningsfonds voor oude lieden, werd na ampele discussie met 2 stemmen meerder heid verworpen. Ingekomen was een dankbetuiging van A. de Koning voor de ontvangen onder- caning. ,v Wpsterhout, alhier, is eergister komen a .li gen een postdief, hebbende aan een der pooten een ringetje, gemerkt R o 3148. Tot onderwijzer aan de School met den Bijbel te Schoonhoven is benoemd de heer J. G. de Leeuw, thans in gelijke be trekking alhier. Gister gingen de 2 hoogste klassen der openbare school een pleiziertochtje maken met de „Suzanna" naar Arnhem, om van daar uit de omstreken te bezien. Woensdag 1.1. maakte dejongedoch- teiavereeniging „De vreeze des Heeren is het beginsel der Wijsheid" een uitstapje naar Wageningen. Vreeselijk woedt de ziekte in 'V aardappelen vooral in de vroege soorten voort. Toen de landbouwer L. v. Helvoirt Don derdag begon te delven, kreeg hij van 4 roeden land nog geen kwart mud gezonde aardappels, zoodat hij den arbeid maar staakte. Het ziet er voor de kleine boertjes treurig uit, want ook de suikerbieten staan er niet rooskleurig bij. Almkerk. Eergisteren arriveerde alhier van Zuid-Amerika (Brazilië) J. van Yark met gezin, welke 12 Mei 1909 naar bovengenoemd land was vertrokken. Wij namen kennis van de reisgelegenheid en verblijf in Brazilië, en voelen ons verplicht èn namens bovengenoemde familie èn de Hollandsche consul aldaar, ernstig te waar schuwen voor emigratie naar Brazilië. In de kolonie Joua Pinkers E3tade Meine Scheuir was het zeer slecht, daar kon maar drie dagen per week gewerkt worden en dan werd hoogstens f 5,40 per week ver diend. Wanneer men dan noch daarbij rekent dat b.v. een flesch petroleum 30 ets. kost, een flesch azijn 60 cent, 1 kilo, spek 1,80, I kilo kaas f 3. Dan is wel na te gaan waarom zij spoedig teruggingen. De eerste nacht de beste op haar terugreis, moesten zij in een bosch doorbrengen, daar werd een deken op den grond gespreid voor de kinderen. Vader en moeder moesten de wacht houden voor slangen van 4 meter lang, zoo dik als ons been, en wolven zoo groot als een veulen; het is om van te griezen. Anriel. Deze week is men hier be gonnen met het snijden der witte of zilver uitjes. De prijzen varieeren van f3 tot f3.25. Met het plukken der vroege peren, zoogenaamde janbazen, is hier een begin gemaakt. De handelaars besteden f 8 per H.L. Het beschot is zeer gering, zelfs be neden het middelmatige. Capelle. Dat het nog steeds ge vaarlijk blijft met machineriën om te gaan, bleek weer dezer dagen toen de werkman L. Spierings zich zoodanig 'aan een der handen op de schoenfabriek van A. Kerst beklemde, dat hij zich onder geneeskundige behandeling van dr. J. Kohier moest stellen. Naar we vernemen is in de zooge naamde Dreef alhier, een schildpad van vrij grooten omvang gevonden. Voorwaar een groote zeldzaamheid. Doeveren. Bij den landbouwer G. B. is onder de varkens de gevreesde vlek ziekte geconstateerd. Herpt. De aardappelziekte, die zich nog voor korte dagen alleen in 't loof ver toonde, is zoo verbazend vlug toegenomen, dat op sommige akkers de vrucht meer dan half verrot is. Dit gewas kan dan ook gerust als mislukt worden beschouwd. Op lichte gronden is men hier be gonnen met het maaien van gerst en rogge. Het ongunstige weder belemmert de werk zaamheden zeer. Op de alhier gehouden paarden- monstering werd geen der voorgebrachte paarden verkocht. Voor een paard van den heer M. de Wilt Pz. werd tevergeefs f 578 geboden. llaaiiisdoiik. Maandagmiddag j.l. werd alhier het feest der H. Kindsheid gevierd. De sierlijke, lange stoet van kin deren trok door het dorp, begeleid door vele andere belangstellenden. Aan costumes enz., was de meeste zorg besteed, zoodat de kleinen er keurig uit zagen. Alles liep in de beste orde af, doch de harmonie, die het feest opluisteren moest, had hare ver plichtingen wel een weinig beter mogen nakomen. Laat ons hopen, dat dit een volgenden keer niets te wenschen overlaat. De bliksem heeft hier Maandagmorgen bij verscheidene ingezetenen de electrische lampjes vernield. Bij den heer P. Lankhuizen werd een boom gekliefd en de telefoon weigerde den dienst. Brand werd gelukkig niet veroorzaakt. ltaamsdonksveei*- Gisteren had op de scheepswerf van den heer Ruijtenberg een treurig ongeluk plaats. Een ijzeren plaat kwam zoodanig op den werkman Nuijten terecht, dat de dood onmiddellijk intrad. *SIeeuw||k. Door de Geref. gem. te Tweede Exloërmond is ter beroeping van een predikant een tweetal opgemaakt, be staande uit ds. J. W. van den Bosch te Noord-Scharwoude en ds. P. H. de Jonge, alhier. Woensdag j.l. heeft de zangvereeniging „Looft den Heere" per stoomboot Mercurius een uitstapje gemaakt naar Nijmegen. Op de terugreis geraakte in de nabijheid van Tiel de machine van de boot defect, zoodat ze eerst te middernacht alhier aankwamen. Sprang. Was het vorig restauratie werk aan den toren alhier, eerst alleen beperkt tot het dichtmaken van het gat, thans kunnen we meedeelen dat ook den hoek aan de N.W. zijde zal bijgewerkt worden, waardoor zeker het aanzien van den toren aanmerkelijk zal verhoogd worden. Donderdagavond beging zekere J. H. v. d. Mooren, polderwerker te Genderen, de onvoorzichtigheid zijn flets even onbe heerd voor een huis (staande langs de Bier- steeg) te plaatsen. Een grappemaker die dit zeker bemerkte, veroorloofde zich de brutaliteit, de fiets weg te nemen, en ze achter de hoven neer te zetten. Door den schoenmaker K. J. werd zij gevonden, die ze direct, toen hij hoorde van wie zij was, ter hand van den eigenaar stelde. De po litie was echter reeds met het gebeurde in kennis gesteld. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelde, zal in den nacht van 12 op 13 Augustus e.k. in onze gemeente inkwar tiering van een troep veldartelerie plaats hebben. Dat dit weer eenige drukte in onze gemeente zal verwekken, laat zich begrijpen. Ween. Naar men verneemt hebben de zangvereeniging „Excelsior" en het fan farecorps „WiLhelmina" alhier, het voor nemen om op 11 Augustus aanstaande een uitstapje te maken naar Nijmegen. Een flinke boot van de reederij de Beer uit Gorcum, is reeds voor dit doel afgehuurd. Daar niet-leden tegen een matig bedrag deze teis mee kunnen maken lijdt het geen twijfel of velen zullen van deze gelegenheid profiteeren. Met de aardappelen ziet 't er treurig uit. Het bederf neemt tengevolge van het natte weer verbazend toe. Ook dequaliteit laat te wenschen over. De Schoolmeesters hebben door de ziekte het meest te lijden. Ook met de late zal de afloop niet gunstig zijn. Voor een groot gedeelte gaan deze reeds in hun loof dood. - De witte uitjes, langen tijd een pro duct van groote beteekenis voor deze streek geven thans een treurig resultaat. Enkele handelaars hebben ze zelfo op eigen rekening naar Engeland moeten verzenden. *Wröhoeven-Cappel.De toestand van het kind waarvan we de vorige week meldden, dat het in een kokenden pot met pap gevallen was, biedt weinig hoop op herstel. Uitslag telling grondgebruik en vee stapel is als volgt: Land in gebruik 294,50, aantal paarden 38 stuks, runden 245, schapen 41, bokken en geiten 50, varkens 77, kippen (kuikens inbegrepen 1134. Waspik. Een onbekende fietser reed in Waspik-Boven de kleine Johanna v. d. W. omver. Het meisje bezeerde zich deerlijk aan den voet, zoodat ze de eerste dagen niet kan loopen. De fietser ging er van door. De heer A. Kersten, arbeider-telegra fist alhier, is overgeplaatst naar Nijmegen. WW|jk. De handel in vette varkens is weer erg levendig, terwijl de prijzen steeds hooger worden. Men besteed thans 28 cent per halve kilo vuil, en 33 cent per halve kilo voor het schoon gewicht. Landbouwtentoonstelling Waalwijk. Medailles zijn nog ingekomen van: Graaf d'Oultremout, Brussel, Verg. zilv. August van Baal, .Waalwijk, zilv. Thomas Wijtvliet, Rijsbergen, zilv., voorts ontving het comité van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden een prachtige groote zilv. medaille. Gedurende de tentoonstelling zal optreden de bekende markthumorist Mr. Cocadorus die in Oud-Hollandsch costuum een oer- comisch repertoir zal ten beste geven. De stafmuziek van 't 6e regiment te Breda geeft eiken dag drie concerten, ter wijl er nog gedacht wordt over een paar andere mooie uitvoeringen. De dagelijksche thans reeds vastgestelde concerten zullen gegeven worden van 11,301, 3,305 en van 8,3011,30 uur. De loting van de in 1910 voor de Nationale Militie ingeschrevenen zal gehouden worden Te Hedel, voor die der gemeenten Hedel, Kerkwijk, Ammerzoden, Nederhemert en Driel, op Woensdag 24 Augustus e.k., als: Hedel 11 uur, Kerkwijk 11.15 uur, Ammer zoden 11.15 uur, Nederhemert 11.45 uur, Driel 12 uur. Te Zaltbommel, voor die der gemeenten Zaltbommel, Rossum, Hurwenen, Poeder- oijen, Brakel, Gameren en Zuilichem, op Zaterdag 27 Augustus e.k., alsZaltbommel 11 uur, Rossum 11.30 uur, Hurwenen 11.30 uur, Poederoyen 11.45 uur, Brakel 11.45 uur, Gameren 11.45 uur, Zuilichem 12 uur. O Den 28 Juni j.l. werd te Groningen de gewone Algemeene" Vergadering gehouden van de aandeelhouders der N. V. Neder landsche Industrie-Maatschappij, gevestigd te Winschoten. Door den directeur werd verslag uitge bracht over de werkzaamheden en den toe stand der Mij. gedurende het tweede boek jaar. Deze kunnen in alle opzichten bevre digend worden genoemd. De levendigheid in bedrijf zooals bekend uit het verslag over het eerste boekjaar, bleef zich ook gedurende het volgende jaar handhaven, zoodat de resultaten in vele opzichten de destijds uitgesproken verwachtingen hebben overtroffen. Dank zij. de gunstige reputatie harer fabrikaten, zag de Maatschappij zon der opzettelijke reclame haar afzetgebied gaandeweg uitbreiden en was zij het geheele jaar met orders ruim bezet. Het vervaardigen van locomobielen ten dienste van landbouw, nijverheid en elec trische verlichting nam het grootste deel der werkzaamheden in beslag. Bij hetcon- strueeren dezer machines werd steeds gelet op de voortgaande ontwikkeling der tech niek en de veranderende eischen der prak tijk; bovendien werd een geheel origineele constructie in aanbouw genomen en sedert eenigen tijd met succes in werking gesteld. De voortgaande ontwikkeling der Maat schappij laat zich beoordeelen naar de vol gende cijfers van de balansen, winst- en verliesrekeningen der beide eerste jaren. De omzet bedroeg het tweede jaar respec tievelijk f 31.442.63 en f 33.955.56 het winstsaldo achtereenvolgens f 6.992.01 en fl3.522.56è of resp. 22 pCt. 40 pCt. van den omzet. Enkel aan locomobielen werd gedurende de beide eerste jaren vervaardigd voor resp. f 12.131.25 en f 18.652.50. De vooruitgang in het winstcijfer is voor een groot deel op rekening te schrijven van het feit, dat het tweede jaar wegens uit breiding der bedrijfsinstallatie onder gun stiger verhoudingen is gewerkt. De contróle over de administratie was, evenals vroeger, in handen van den heer E. van den Berg, accountant te Groningen. Volgens het door dezen ingezonden rapport van onderzoek werd alles in goede orde bevondende vergadering keurde de balans, winst- en verliesrekening goed. In verband met de statutaire wiDstverdeeling maken de resultaten van het bedrijf gedurende het tweede boekjaar een uitkeering aan aan deelhouders mogelijk van 7£ pCt. (het eerste jaar 5 pCt.). Ongerekend de extra afschrij ving in het eerste jaar ad f 1.543.40 komt de reserve thans te staan op f 4.829.81. De verstandhouding tot alle afnemers bleef steeds zoo aangenaam mogelijk. De Mij. telde op 1 Januari LI. samen 116 aan deelhouders, woonachtig over alle provinciën des lands. Van velen hunner ondervond zij de meest welwillende steun bij het aan- knoopen van nieuwe relatiën. In het college van commissarissen kwam geene wijziging. De heer C. Schmidt, die aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen en nam de functie opnieuw aan. Ook voor het loopen de jaar zijn de voor uitzichten alleszins gunstig. Op 1 Januari i.L had de Maatschappij in bestelling voor een bedrag van f 80.600, hoofdzakelijk in locomobielen; alzoo ongeveer evenveel als in de beide eerste jaren samen. Gewenscht is het daarom aan de fabriek een verdere uitbreiding te geven ten einde een geregelde uitvoering der voorliggende orders en aan vragen mogelijk te maken en tevens de rentabiliteit der onderneming te verhoogen. Stinnenland. Bij de Tweede Kamer zijn ingediend een ontwerp-Ziektewet en een ontwerp- Radenwet. Het eerste ontwerp (136 artikelen groot) 1 leeft ten doel aan arbeiders een geldelijke uitkeering bij ziekte (waar onder zwangerschap en bevalling zijn begrepen) te verzekeren, en berust op het beginsel van verplichte verzekering de premiën zijn voor de helft door den verzekerde, voor de andere helft door den werkgever te betalen. Voor verze kering van geneeskundige behandeling wordt het bestaande ziekenfondswezen in stand gehouden. Voor de uitvoering der wet wordt medewerking gevraagd van uit de krin gen der belanghebbenden samengestelde organan: Raden van arbeid, die in het ontwerp-Radenwet (114 artikelen) wor den geregeld. Deze raden van arbeid krijgen de verzekeringskassen onder hun beheer, waarin de premiën der verze kering zijn te storten. De Raden van arbeid zijn als meer algemeene organi satie van den arbeid gedacht, en zullen zich niet uitsluitend met de sociale ver zekeringen hebben bezig te houden. Als colleges van toezicht over het verzekeringswezen worden, volgens het ontwerp, Verzekeringsraden in het leven geroepen, colleges waarin naast arbeiders en werkgevers deskundige personen zul len worden opgenomen, in staat om aan de nadere organisatie van de verzeke ringen leiding te geven. In de ontwerpen wordt naar decentralisatie gestreefd. De legercommandant in Ned. Indië heeft bepaald, dat de proef om militairen in de gelegenheid te stellen bezigheid te zoeken bij particuliere instellingen of werkplaatsen, niet langer zal worden voortgezet, aangezien deze ook in 1909 niet aan de verwachtingen heeft be antwoord. Degenen aan wie hiertoe reeds een maal vrijstelling van dienst is verleend en die deze gunst waardig zijn, kan worden vergund werkzaam te blijven dit mag evenwel geen reden zijn om hen niet op hun beurt over te plaatsen. Hiermede wordt, zegt het Ind. N. v. d. Dag, dat het bovenstaande mededeelt, een einde gemaakt aan den eenigermate onzinnigen toestand, dat militairen alleen in de kampementen kwamen om er te eten, te slapen en soldij te ont vangen en overigens als gewone burgers in werkplaats of kantoor gingen werken. Men meldt ons, dat de politiehonden- wedstrijd, uitgeschreven door de ver- eeniging Wilhelminaplein c.a. Vooruit te Eindhoven, die gehouden zou worden op 31 Juli in den tuin der K. K. Har monie Apollolust, wegens onvoorziene omstandigheden is uitgesteld. De „Arnh. Ct." meldt: Voor een tiental dagen werden eenige villabewoners in de omstreken van Arnhem bezocht door een als gemeente veldwachter gekleed persoon. Gega lonneerde pet, uniformjas met gegalon neerde kraag, zelfs sabel-koppel met koppelplaat, waarop 't woord „Politie" ontbrak niet. De man vroeg onder stand. Hij zeide veldwachter te zijn in eene met name genoemde gemeente in Noord-Holland, dertien kinderen te hebben, waarvan de oudste zoon te Doetinchem zou moeten studeeren voor predikant en daartoe gedurende drie jaren een vaste toelage van f 300 's jaars noodig te hebben. Hij had bij zich een lijst, waarop handteekeningen voorkwamen (echte of onechte?), van personen van klin kenden naam, die zich verbonden voor kleinere of grootere sommen gedurende bovengenoemd tijdsverloop. Volgens de lijst was hij ook met succes in Baarn of Hilversum werkzaam geweest. Voorts beriep hij zich op een zeer bekend pre dikant te Amsterdam en op den bur gemeester zijner gemeente, bij wien men gerust naar hem kon iuformeeren. Uit bij den burgemeester van die gemeente gewonnen informatiën blijkt, „dat zulk een persoon aldaar niet als politieagent in dienst en evenmin be kend is". Voor de waarheid van dit verhaal wordt door ons ingestaan, omdat wij inzage namen van de gevoerde corres pondentie. Men zij dus gewaarschuwd. Woensdagnacht heeft op de Noordzee een scheepsramp plaats gehad, welke gelukkig geen menschenlevens heeft gekost. De Russische driemastschoener „Capella", kapitein Krag, komende van Demerara, geladen met hout voor de naamlooze vennootschap Houthandel voorheen Alberts en Co. te Middelburg, werd dien nacht ongeveer twee uur in de Wielingen aangevaren door de Bel gische sleepboot „John Buil". De schoe ner werd ter hoogte van den boeg ge- troffen en de stoot was zoo hevig, dat de schoener water begon te maken. De kapitein van den schoener vond het daarna het beste het zinkende schip te verlaten. De uit negen man bestaande equipage en de Nederlandsche zeeloods P. van Saane namen plaats in de jol. De sleepboot zou de scheepbreukelingen overnemen, doch ongelukkig sloeg de jol om en vielen de opvarenden te water. Het duurde geruimen tijd eer men er in slagen mocht de drenkelingen te redden, waartoe van de sleepboot alle pogingen in het werk werden g steld. Enkele der drenkelingen lagen meer dan een halt uur te water, toch kwamen ten slotte allen behouden aan boord van de sleepboot en werden de schipbreuke lingen te Vlissingen geland. De schoener drijft thaus zinkende rond. Een sleep boot en het transportvaartuig „Coertzen" zijn naar buiten gegaan om te trachten den schoener op te pikken. Aangezien deze in druk vaarwater drijft is het evenwel zeer goed mogelijk dat de schoener reeds is gezonken. Aan boord van een in de haven te Zaandam liggend stoomschip kregen twee schepelingen twist, waarbij de een zijn tegenstander een kop heete thee in het gelaat wierp. Na een voor- loopige behandeling door een Zaandam- schen geneesheer werd voor verdere verpleging opname in het ziekenhuis noodzakelijk geacht. Men vreest dat de gotroffene het gezicht zal verliezen. Aangezien gisteren de wettelijk ge stelde termijn van 14 dagen, om v. n het vonnis in hooger beroep te komen, is verstreken, zonder dat van het recht van appèl is gebruik gemaakt, heeft jhr. G. v. S. berust in zijne veroordeeling tot 6 jareu gevangenisstraf wegens het dooden van mevrouw W. te Delft, op haar uitdrukkelijk en ernstig verlangen. Invoer van Zuitfiei'sehe fokgeiten. Evenals in de voorgaande jaren zul len de heeren J. Zuurbier te Alkmaar en R. Visser te Berkhout, zich in het laatst van de maand Augustus of in het begin van de maand September e.k. naar het Groothertogdom Hessen begeven, ten einde aldaar een aantal fokgeiten en ■bokken van het Zwitsersche Saanenras aan te koopen. Zooals bekenci is, staat de fokkerij van dit geitenras in Hessen op hoogen trap, terwijl de te betalen prijzen en verdere kosten aaumerkelijk lager zijn dan bij aankoop in Zwitser land. In geen geval zal de prijs van een volwassen geit of bok, alle onkos ten inbegrepen, f 45.te boven gaan. Met het oog op den tijd van het jaar, waarin de aankoop plaats heeft, kan voor het drachtig zijn der geiten niet worden ingestaan. Ook op deze reis zullen genoemde heeren op verzoek van de Directie van den Landbouw worden bijgestaan door de Hessische Kamer van Landbouw. Landbouwvereenigingen of particu liere personen, welke fokgeiten wen schen in te voeren, kunnen zich vóór 15 Augustus wenden tot den heer J. Zuurbier te Alkmaar (Noordholland). PREDIKBEURTEN, 24 Juli. nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. ds. Van Stein Callenfela uit Dus- sen. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Bosch. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Both. Nederhemert. 't Zandt en nm. 2 u. geen dienst. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Lans. Loevestein, geen opgaaf. Overdruk uit „De NederlancUche Financier van 13 Juli 1910). Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugte- ren en nm. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Van der Pol. Aalburgnm. 2 u. ds. Koolhaas uit Genderen. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Dave- laar, nm. 6 u. leesdienst. Almkerk, vm. 9.30 u. geen dienst, nm. 2 u. Andel, vm. 9.30 en nm 6 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Pannebakker uit Besoijen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Dier- kens. Vm. Voorber. H. A. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 u. ds. P. Drunenvm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Dutsen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9 en nm. 2 u. ds. Rennes. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6,30 u. ds. Dek ker. Voorb. H. Avondmaal. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. Vonk. Genderen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Koolhaas. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. Ds. Brouwer. Giessen, vm. 9.30 u. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Lans uit Doeveren. Herpt, geen dienst.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2