Provinciale Landbouwtentoon stelling Waalwijk. dakloos en zoeken een toevlucht in tempels en scholen. Hon toestand is diep treurig. Talloozen zijn blootgesteld aan regen en honger, daar er geen booten genoeg zijn om de menschen te bezoeken. Het water in de rivier Soemida was Zondag zoo hoog gestegen dat het bijna over de bruggen liep, doch men ver wachtte dat 's nachts het hoogtepunt zou bereikt worden. Een van de drie gewichtigste dijken, die Tokio bescher men, is gebarsten. In het laag gedeelte van Tokio stonden, gelijk Reuter meldde, Vrgdag reeds 30,000 huizen onder water. Als alle drie dijken mochten bezwijken, dan wordl half Tokio overstroomd. Op de bedreigde punten zijn troepen samen getrokken. Het Karoeisawa-hotel, waarin vele vreemdelingen plegen te vertoeven, is ingestort. Er zijn echter geen menschen Mj omgekomen. In Jokohama is het Hakone-hotel weggespoeld. Vijftien logeergasten wor den vermist. De spoorweggemeenschap tusschen Kobe en Tokio is verbroken. De post- en telegraafdienst is in het bedrijvigste deel van het land volkomen ontredderd. Na ambtelijk onderzoek is bekend gemaakt dat bij de overstroomiugen 1112 personen dood of vermist zijn; 3953 huizen zijn weggespoeld; duizen den zijn dakloos en op de openbare iiefdadigheid aangewezen. Een boschbrand in Noord-Idaho neemt steeds grootere afmetingen aan. Tot be strijding ervan zijn in allerijl troepen ontboden. De plaats Taft is met tweehonderd huizen in vlammen opgegaan. Een trein met levensmiddelen wordt met 35 men schen, die erin zaten,vermist. Een aantal menschen, onder wie vrouwen en kin deren zijn in Squaw Creek door de vlammen ingesloten. Men vreest, dat de uitgezonden reddingsploegen hen niet bijtijds zullen bereiken. Zondagavond te 9 uur is een geweldige brand uitgebroken op de Brusselsche tentoonstelling,vermoedelijk tengevolge van kortsluiting in de afdeeling elec- triciteitswerken der Belgische afdeeling, waardoor het postkantoor der tentoon stelling in brand geraakte. Het hoofd gebouw, waarin de Belgische afdeeling was ondergebrach t, de Engelsche afdee ling, het paviljoen der stad Parijs, het paleis der Fransche voedingsmiddelen met het daarbij behoorende Fransche restaurant en een deel der Fransche afdeeling alsmede het gansche terrein der vermakelijkheden, de Brusselsche Kermis werden totaal vernield, terwijl ook een groot aantal huizen langs de Avenue Solbosch en het linker gedeelte der Avenue des Nations een prooi der vlammen werden. Het gebouw van Italië werd slechts voor een gedeelte aange tast; de brandweer wist het vuur daar bij den ingang tot staan te brengen. Do internationale afdeeling schijnt slechts weinig door het vuur geleden te hebben. De Nederlandsche en Duitsche afdee- lingen bleven geheel gespaard. Alle papieren van de jury zijn door het vuur verteerd. De kostbare schilderijen, door verschillende regeeringen aan het Bel gische gouvernement in bruikleen afge staan, hebben hoegenaamd geen gevaar geloopen, daar die buiten het Tentoon stellingsterrein zijn ondergebracht. Aan de bijzonderheden, ontleenen wij nog het volgende: Het was omstreeks 9 uur 's avonds, toen het schrikkelijk geroep zich ver spreidde: Brand Brand en reeds toen ging van den hoofdgevel der tentoon stelling een rosse gloed in de lucht die op verren afstand werd gezien. Het waren het post-, telegraaf- en telefoon- oureel van het uitvoerend comité, die in brand stonden. Onder de ontzaglijke menigte, die nog in de prachtig verlichte plantsoenen rondwandelde, ontstond er een paniek, zooals niemand van de toeschouwers er ooit een had bijgewoond. Vrouwen en kinderen werden onder de voeten ver trapt en men zag van alle kanten lieden, die als waanzinnigen rondliepen en trachtten te vluchten. Onmiddellijk werden de reddingswerken ingericht. De brandweerlieden in de tentoon stelling kwamen toegesneld, maar het vuur had toen reeds zulke uitbreiding genomen, dat zij volslagen machteloos waren. In korten tijd waren heel de Belgische afdeeling en die der elec- triciteit slechts ééne vuurzee. Daarna werd de Engelsche sectie aan getast en letterlijk in een ommezien vernield. Men gaf op dit oogenblik bevel Oud- Brussel te ontruimen. De brandweer van al de gemeenten uit de omgeving en de troepen van het garnizoen kwamen aangestormd in de richting der tentoon stelling. Heel het brandweermateriaal der omgeving was ter plaatse. Ten half 11 bleef er van den monu mentalen gevel en van de geheele Bel gische afdeeling nog slechts een puin hoop over. Om half elf waren al de pogingen er op gericht, om de Fransche afdeeling en de Natiënlaan te redden, doch het was alsof men de zee wilde leeg scheppen. Op het oogenblik dat de brand ont stond bevond zich in Oud-Brussel een ontelbare menigte. De paniek, die er ontstond, is niet te beschrijven. Ooggetuigen zeggen dat de paniek ontaardde in een waar verwoed gevecht leven om dood. Mannen, als door zinne loosheid aangetast beukten tegen het volk in en baanden zich eeDen weg met stampen en vuistslagen. Velen hunner werden verpletterd, andere vielen in bozwijming, met één woord, het was een tooneel, dat met geen pen te beschrijven is. De soldaten der genie, van Antwerpen gekomen, hebben de brug doen sprin gen, die de twee deelen der Fransche en Engelsche afdeelingen verbinden die boven de Solboschlaau ligt. Maar ondanks dit liep het vuur met groote snelheid voort. Daarna breidde het zich uit over de andere afdeelingen en opvolgend werden de sectiën van Denemarken, Rusland, Noorwegen, Oostenrijk, Japan, China, enz., aangetast. Daarna werd de Italiaansche afdeeling aangetast en ondanks al den goeden wil van brandweer en troepen was ook deze spoedig gedeeltelijk vernield. De schade is er onberekenbaar. De brandweer is er in geslaagd het vuur aan den ingang van deze afdee ling te bedwingen. De vrucht van jaren arbeid, een ge heel dat millioenen waarde had, is in een korten tijd gedeeltelijk vernield. Het verongelukken van twee men schen wordt gelukkig gelogenstraft. Het wordt evenwel bevestigd dat er onge veer dertig gewonden zijn, waartusschen twee zeer gevaarlijk. Een Lissabonsche dameskleermaker heeft koningin Maria Pia van Portugal, grootmoeder van koning Manuël, aan gesproken voor een rekening van f 50,000 voor toiletten. Van de zijde van Maria Pia werd de eisch niet ontvankelijk verklaard, aangezien een lid van het koninklijke huis niet in persoon voor den rechter kan worden gedaagd. De lagere rechter besliste in dien geest, maar het hooggerechtshof heeft nu be slist, dat alleen de koning dat voorrecht heeft. De koningin-grootmoeder zal dus moeteQ betalen of voor den rechter verschijnen. De censuur in Portugal laat geen telegrammen over deze zaak door. De Terra Nova (het Zuidpool-expe- ditieschip van Scott), dat men over tijd rekende en waarover men zich ongerust begon te maken, is in de Simonsbaai aangekomen. Alles wel aan boord. Het schip is opgehouden door magne tische waarnemingen. Zaterdag zijn op de Germania-werf te Kiel bijna 2000, aan de Howaldts- werke 1200, bij Stocks Kolbe 100 weiklui uitgesloten. Aan de Germania-werf hebben 600 niet uitgesloten werklieden het werk nedergelegd. De bestuurbare luchtbol P VI heeft Maandagmiddag om 5 uur te Muncheu zijn eersten passagierstocht gedaan. Hij nam 16 menschen mee de lucht in en landde na een reis van anderhalf uur goed en wel in de ballonloods op het tentoonstellingsterrein. Naar Reuter uit Valladolid (Spanje) meldt, is daar een totdusver onbekende ziekte uitgebroken in een krankzin- nigengesticht. De ziekte heefteen uiterst kort verloopsoms treedt de dood en kele minuten na de eerste verschijn selen der ziekte in. In twee dagen zijn er vijf patiënten gestorven, drie andere zijn in observatie. De lijkschouw heeft omtrent de doodsoorzaak niets aan het licht gebracht. Het eenige uitwendige teeken is een rood plekje in het gezicht of den hals, dat er uitziet alsof het door een prik veroorzaakt is en zoo meent men, dat de ziekte veroorzaakt kan worden door den beet van een giftig insect. Het gerucht loopt dat Bulgaarsche benden het paleis van den gouverneur van U°kub hebben aangevallen en dat ze de telegraaflijn hebben doorgesneden. Volgens een andere lezing zou de konak in brand gestokeu zijn. Het heet dat door de Bulgaren een nieuwe revolutio naire organisatie gesticht is. Plaatselijk. Nieuws». Heugden, 17 Aug. Een inwoner onzer gemeente ontving van een Duitsch handelskantoor eene offerte om adressen te schrijven tegen f 8.per mille, mits hij f 0.90 insloot voor eventueele kosten. De truc van oplichterij ligt voor de hand, wanneer men weet dat onze grootste handelshuizen voor dergelijken arbeid niet meer dan f 2 f 2.50 per duizend adressen betalen. Men zij dus op zijn hoede. Onze schuttersvereeniging St. Blasius is met eere uit het strijdperk te Besoyen weergekeerd. Een zestal schutters van genoemde ver- eeniging behaalde den 3en prijs, zijnde een prachtige zilveren medaille. Bovendien mocht deze vereeniging nog te beurt vallen als personeele prijzen den len en 2eo kampioensprijs, respectievelijk behaald door de schutters J. v. d. Stroom en P. v. d. Oever, alhier. Het vervoer van eene batterij veld artillerie, op voet van oorlog, had alhier Vrijdagavond en Zaterdagmorgen in de vroegte plaats. Een honderdtal militairen kwam Vrijdag middag, circa 2 uur, alhier aan. Ze brachten het geschut en verdere voertuigen op de Prins-Hendrikkade waarna manschappen en paarden de kwartieren opzochten. Een viertal stoom booten lagen ten 7 ure voor de kade gemeerd en de inlading der wagens was ruim een uur later geschied Zaterdagmorgen ten vijf ure kwamen de manschappen te paard op het terrein. De ruim honderd paarden werden nu op en in de stoombooten geladen en ten 6 ure vertrok alles per scheepsgelegenheid. Toen het meerendeel van Heusden ontwaakte, was van militairen niets meer te zien. Ten 8 ure zou vermoedelijk te Willemstad de ontlading plaats hebben, om daarna het garnizoen te Breda op te zoeken. Twee meisjes uit Kerkwijk maakten Zondag een fietstochtje naar deze gemeente. Waarschijnlijk zagen zij niet dat de afrit bij de Wijksche poort zoo steil was. Door de vaart, die ze kiegen, raakten ze het stuur van hun fiets kwijt en kwam een van hen tegen het huis van v. Spijk terecht, waar ze door de ruiten ging en een hoofd wond opliep die door dr. Oerlemans ver bonden werd. Ook de fiets werd zwaar beschadigd. Onze stadgenoot, de heer A. v. Wijnen, slaagde Dinsdag te Utrecht voor het examen in de gymnastiek. Werkendam. Floralia houdt de volgende week Woensdag haar tentoonstel ling in de Nutszaal. Er zijn flinke hoofd prijzen aangekocht zegt men, en er is een tombola aan verbonden. De kweekers hebben dus nu nog de laat ste hand aan hun planten te slaan en onder meer te onderzoeken of hun potten nog eens niet moeten worden rondgedraaid om, als de wortels te veel zijn doorgeschoten onder uit den pot, ze niet te gauw op de tentoonstelling een verwelkt voorkomen hebben. Voor men de potjes naar de ten toonstelling brengt, make men ze eens goed schoon en zorge, dat de planten voldoende water hebben voor een paar dagen. Ver welkte bladeren en bloemen heeft men te verwijderen op dat het geheel een frisch aanzien heeft. Raaniidonk. Door den Jieer J. G. Simons, gemeente-veldwachter,*alhier, is Maandagmiddag een gouden medaillon met ketting gevonden, hetwelk bij den vinder kan worden teruggehaald. Maandagnacht is bij den hetr Adr. Timmermans, sigarenfabrikant alhier, uit den tuin een mooie kamerstoel ontvreemd. De politie heeft de zaak in handen. §prailK. Donderdagmorgen werd door een officier der veldartillerie in onze gemeente een onderzoek ingesteld naar de geschiktheid der stalling, voor de inkwar tiering der paarden. Op twee plaatsen wer den deze ongeschikt bevonden. Wel een bewijs dat deze militaire superieur veel voor deze dieren gevoelt, al was het slechts ook maar voor één nacht. Donderdagavond omstreeks 8 uur arriveerden in onze gemeente ongeveer 90 militairen met hunne paarden. Dat dit eenige drukte veroorzaakte, laat zich be grijpen, zoo ook, het vertrek Vrijdagmorgen en niet minder, toen de geheele batterij, met haar geschut, (op oorlogsterkte) van uit Kaatsheuvel, naar het station der S.S. te Waalwijk reed. Een heele drom volk was aan de Biersteeg saamgestroomd. In de vorige week had het oudste zoontje van den schoenmaker L. de R. het ongeluk met een schoenmakersmes zoodanig in zijn hand te snijden, dat geneeskundige behandeling noodzakelijk was. Deelden wij in ons vorig nummer mee, dat door de Afd. Patrimonium alhier, de heer Staalman zou uitgenoodigd worden, tot het houden eener lezing, over „Vak organisatie", thans kunnen wij nieedeelen dat genoemde heer het verzoek heeft ge accepteerd, en hij op een nog nader te bepalen datum in openbare vergadering zal optreden. Zondagnam. had het 5-jarig zoontje van zekere G. Braspenning alhier, het on geluk bij het spelen zoodanig op zijn arm te vallen, dat deze ontwrichtte. Dr. van Gils uit Waalwijk, bracht het gewricht weer in zijn verband. VrUhoeven-Cappel. Del4-jari- ge C. van P. alhier, reed gepasseerde week naar het weiland om aldaar de koeien te gaan melken. Gekomen bij H. H. N. te Labbegat, sprong er onverwachts een jongen van gelijken leeftijd van achter een hooi- kar en sloeg hem zonder de minste aan leiding met een deksel van een kan boven op rijn hoofd, waardoor een gapende won de ontstond. Aldoor blijven er op de provinciale wegen personen rijden zonder rijkaart of zonder de vereischte rijkaart. De gemeente veldwachter toch bekeurde j.l. Zondag in ruim een uur tijds 5 personen wegens over treding ter zake: 2 zonder rijkaart en 3 zonder de vereischte rijkaart. \V(jk. Onze vroegere dorpsgenoot J. van Wijk, thans hoofd der openbare school te Stroe, komt voor op de voordracht te Maurik. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Sleeuwijk, gehouden 13 Aug. 1910. Voorzitter de heer A. van 't Sant, burger meester. Secretaris G. Vos. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig wethouder Van Krugten, wegens ongesteldheid. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen van de vorige vergadering door den secretaris worden ge lezen, welke onveranderd worden goedge keurd. Aan de orde is: 1. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van eene af- en overschrijving op de begrooting 1909. 2. Wordt besloten aan B. en W. mach tiging te verleenen om het brandspuithuis met de zich daarin bevindende brandspuit te De Werken, te doen verplaatsen naar de Schans. 3. Een adres van J. B. Scheurwater, bode ter secretarie, om verhooging zijner jaar wedde als zoodanig. B. en W. stellen voor zijn salaris met ingang van 1 Januari 1911, met f25 te verhoogen en alzoo te brengen op f250. Met 5 stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. De heer van der Meijden hield zich buiten stemming. 4. Opmaking eener voordracht tot benoe ming van 2 leden van het college van Zetters wegens periodieke aftreding van de heeien A. Sigmond en A. van der Stelt Cz. op Januari a.s. Voor de vacature A. Sigmond worden gesteld de heeren A. Sigmond en C. Slag molen en voor de vacature A. van der Stelt Cz. de heeren A. van der Stelt Cz. en M. Schouten. 5. B. en W. bieden den Raad aan, de gemeenterekening over 1909. Tot commissie van onderzoek dier rekening worden be noemd de heeren A. Sigmond en A. van der Stelt Cz. 6. Wordt vastgesteld eene herziene alge- meene politie-verordening voor deze gem. Niets meer te behandelen zijnde wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad in geheime zitting over ter behandeling van reclames hoofdelijken omslag. 48 September 1910. De dertiende afdeeling (varkens) in het aanvraagprogramma paarden en vee vervalt. Door het Rijk wordt voor de nieuwe dertiende afdeeling (varkens) f 100 aan prijzen uitgeloofd, die zijn verdeeld als volgt: No. 1. Beeren, zuiver Yorkshire ras, le prijs f 15, 2e prijs f 5. No. 2. Zeugen, zuiver Yorkshire ras, le prijs f 15, 2e prijs f 5. No. 3. Beeren, zuiver inlandsch ras, le prijs f 15, 2e prijs f 5. No. 4. Zeugen, zuiver inlandsch ras, le prijs f 15, 2e prijs f 5. No. 5. Zeugen met biggen, Yorkshire ras, f 10. No. 6. Zeugen met biggen, inlandsch ras, f 10. Inschrijvingen zoo spoedig mogelijk te zenden aan den heer H. G. van Everdingen, Waalwijk. kerknieuws. liOon-op-Xand. Ds. P. 't Zand, pred. der Ned. Herv. gem. alhier, komt voor op het tweetal te IJsselmuiden. Hedel. Bedankt voor de Ned. Herv. gem. alhier door ds. B. v. d. Wal te Hasselt. Burgerlijke NUuhI. Werkendam, van 5 tot 11 Aug. Getrouwd: B. den Haan, 23 j. en M. C. Biesheuvel, 17 j G. Werkema, 25 j. en H. M. Dekker, 22 j. Geboren: Cornelis Pieter, z. v. L. Rijkers en W. v. d. Stelt; Andries, z. v. A. A. Heistek en H. J. Potters; Gerrit, z. v. J. v. Oord en M. Schippers. Overleden: A. van Oversteeg, 79j., echtg. v. A. VosG. M. Kamsteeg, 3 wk. Dewerken en Sleeuwijk, van 5 tot 12 Aug. Geboren Aartje, d. v. T. v. Herwij- neu en A. v. Weijgerden. Overleden: P. D. v. d. Stelt, 4 m.; B. E. voor den Dag, 3 m. Herwijnen en gezin. Almkerk, van 1 tot 15 Aug. Ondertrouwd: W. Hakkers, 58j. en C. de Graaff, 43 j.; W. Bron, 32 j. en G. de Graaff, 34 j. Getrouwd: W. Swijnenburg, 24 j. en W. H. v. d. Nat, 20 j.; M. Kolff,31 j. en M. v. Breugel, 35 j. Geboren: Gijsberta, d. v. N. Romijn en M. J. Krielaart; Wouterdina Geer- truida, d. v. J. Morée en L. Verschoor; Jan Cornelis, z. v. F. Wisse en M. J. Ottevanger; Adriaan, z. v. J. Nieuwen- huizen en M. J. Middelkoop; Marinus Johannes, z. v. A. v. Breugel en G. Lagrouw; Huibertje, d. v. C. v. d. Water en M. de Ruiter. ttfluneulaud. In verband met de opdracht door de polders Druten en te Puiflijk aan mr. Everts te Arnhem gegeven om bij Ge deputeerde Staten de bezwaren dier polders tegen het aangenomen plan van bemaling van Maas en Waal toe te lichten, vernemen wij uit Tiel het vol gende De polder Puiflijk, 200 H.A. groot, heeft sinds 1881 geen last van het water gehad dan nu en in den laatsten winter. Zij zou alleen dan niet tegen een stoom gemaal aan de Leeuwensche sluis zijn, indien de kosten door alle polders pond- pondsgewijze naar een vasten vorm werden gedragen. Nu ziet men in het plan bevoor rechting van de bovenpolders ten koste van Puiflijk, Druten, Leeuwen; Afferden, Appeltern en Horssen. Deze laatste drie opperden bovendien nog bezwaren over het openen en sluiten der hooger gelegen waterstuwen (schut- lakens), waardoor vooral die polders lijden. Behal ve Druten en Puiflijk verklaarden zich Afferden en Altforst onvoorwaar delijk tegen het plan van het waterschap de Gecombineerde Waterlossing van Maas en Waal en het Rijk van Nijmegen. Dat de toestand overigens dringend verbetering behoeft, blijkt uit het feit, dat thans nog in den polder Leeuwen, groot 1100 H A., meer dan 500 H A. sedert twee maanden blank staat. Naar enkele bladen melden, wordt er een proef genomen met een nieuwe uniform bij de mitrailleur-afdeeling. Naar aanleiding daarvan deelt men aan het „Centr." mede, dat die proef niet alleen bij de mitrailleur-afdeeling doch bovendien ook bij de compagnieën wielrijders wordt genomen, waartoe evenals bij de mitrailleur afdeeling de eene helft is gekle d in grijs blauwen de andere helft in groen laken, en dat zeer waarschijnlijk wel de voorkeur zal worden gegeven aan de groene kleeding, daar deze, behalve dat ze wat netheid betreft, alreeds te verkiezen is boven de grijze, nog de eigenschap heeft, dat ze zich in veld en bosch niet tegeu de omgeving afteekent. Nadat de vleeschhouwers te's-Graven- hage in een Donderdagavond gehouden vergadering hadden besloten tot ver hooging der vleeschprijzen, hebben, naar het „Vad." meldt, j.l. Vrijdag verschil lende besprekingen plaats gehad tus schen en met vleeschouwers, die niet ter vergadering waren geweest en is Vrijdagavond op een tweede huiten- gewone vergadering van vleeschhouwers in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis na ampele discussie besloten de uitvoering van het besluit van den vorigen dag nog eenigen tijd uit te stellen, daar men eerst eens wil afwachten of de buiten- landsche opkoopers zullen blijven voort gaan de liooge prijzen te besteden. De meening werd n.l. uitgesproken dat 't hun onmogelijk zou zijn op den duur tegen die buitensporige prijzen tekoopen en dat dientengevolge de toestand zich eerlang zou uormaliseeren. Intusschen vernemen wij, dat de ver- eenigde vleeschhouwers te Delft hebben besloten, ten gevolge van de voortdu rende stijging der veeprijzen, den prijs van het rundvleesch met 10 ets. per kilo te verhoogen. Bij de familie K. te Bargeroosterveen (Dr.) is Maandag telegrafisch bericht ontvangen, dat hun zoon, in Pruisen werkzaam, bij een twist was gestoken en aan de bekomen verwonding over leden. De koopman S. M., uit Budapest, is in een café op de Korte Hoogstraat te Rotterdam in handen gevallen van kwartjesvinders. De vreemdeling raakte 140 Kronen, 100 francs en f 20 Hol- landsch geld met kaartspelen kwijt. Vrijdagavond of -nacht is uit het huis van bewaring te Amsterdam ontvlucht de inbreker P. W. Verhage, die wegens inbraak hij den antiquair Cohen te Amsterdam veroordeeld was tot 5 jaren gevangenisstraf. Hij was van zijn vonnis in cassatie gegaan en eerlang zou de behandeling (Ier zaak voor den Hoogen Raad komen. De man moet op de een of andere wijze zich toegang verschaft hebben tot het waschhok, is op het dak van het gebouw geklommen en moet toen een zeer hoogen sprong gewaagd hebben, waar door hij aan de zijde van de Singelgracht buiten het gebouw kwam. Doordat het eindvonnis nog niet was uitgesproken, droeg hij zijn eigen kleeren nog, zoodat hij op de straat de aandacht niet trok. Twee landloopera, K. en H., die zich Vrijdagavond bij de politie te Breda om nachtverblijf aanmeldden, verklaar den, dat zij op 31 Juni j.l. in het Von delpark te Amsterdam een portemonnaie met f 61 hadden gerold. Bij informatie bij de politie te Amsterdam bleek, dat genoemd misdrijf inderdaad op gezegden datum gepleegd was, zoodat de land- loopers aangehouden en naar Amster dam overgebracht werden. Zondag zijn bij het baden in zee onder Den Haag, ter hoogte van de Loosduin- sche grens, twee jongemannen verdron ken. Het eene slachtoffer, de timmer mansleerling P. Coster, uit Rotterdam, was 18 jaar oud. Hij was bij familie in Den Haag op bezoek en ging met een neef bij Seheveningen baden. Het lijk van laatstgenoemde, den 21-jarigen D. Borrebach, uit de Van der Veenstraat, in Den Haag, is reeds aangespoeld. Zekere P. uit Neerbeek-Beek (L) is Zondagavond bij het naar huis gaan overvallen en met messteken gedood. De daders hebben, na hun gruwelijke daad, de vlucht genomen. De Haagsche politie heeft aangehou den een uit vier personen bestaande dievenbende, die in hoofdzaak haar Ingekomen van: Sleeuwijk, G. v. Vuu- ren en gezin. Vertrokken naar: 's-Gravenhage, C. v. d. Heuvel. Ingekomen van Werkendam A. J. v. Vertrokken naar: Werkendam, J. de Haan en gezin. Vertrokken naar Dussen, C. Verhoeven, echtg. van B. J. Ceton en gezinUtrecht, J. de Branger; Groot-Ammers, W. H. v. d. Nat. Ingekomen van Veen, D. v. Rijswijk en gezinGorinchem, J. B. Branger.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2