Woensdag gingen de Engelsche vlie ger Latham en de Spaansche vlieger Moisant bijna gelijktijdig te Amiens, in Frankrijk, met hun vliegmachine de hoogte in. Zij wilden be.iden naar Londen vliegen. Latham's vliegtoestel raakte spoedig ontredderd, doordat het tegen een boom botste. Moisant vloog echter met den machinist Fileux met succes naar Dover, alwaar hij nabij Tilmanstone des mid dags neerkwam na een prachtige vlucht over het Kanaal. Moisant is de vierde die het kanaal met een vliegtuig is overgevlogen Blériot, de Lesseps en wijlen Rols deden het voor hem maar hij is de eerste, die het met een medereiziger deed, zijn machi nist Fileux. En dan kwam hij heel uit Parijs en zette de reis naar Londen voort Moisant steeg met zijn Blériot een dekker Dinsdag van het vliegperk te Issy- les-Moulineaux bij Parijs op. 's Avonds om 7.30 kwam hij te Amiens aan. Daar bleef hij den nacht. Woensdagochtend om 5.15 hervatte hij te Amiens zijn vlucht, en twee uur later, te 7.15 streek hij neer te Barraques, een dorp bij Calais, waar hij op bericht wilde wachten van de kapiteins der booten, die hem over het Kanaal zouden begeleiden. Om 10.45 rees Moisant weer op, een 150 M. hoog, en zette in de fiksche bries die er woei koers op de kust tusschen Barraques en Sangatte, en verder de zee over op Dover aan. Volgens Reuter's correspondent te Calais stampte het vliegtuig vreeselijk, maar Fileux zei aan een verslaggever in Engeland, dat het vliegtuig zich prachtig had gehouden. De wind noodzaakte Moisant noord oostelijk te koersen en Dover links te laten liggen. Een 35 minuten, nadat hij was opgestegen vloog hij over het kasteel van Walmer. Verder oostwaarts gaande daalde hij iets over half twaalf te Tilmanstone, een 10 K.M. land in waarts. Boven de zee had het vliegtuig slagbui te doorstaan. Een sterke tegenwind belette Moisant naar Londen door te vliegen. De Vorwiirts geeft op, dat in de Duitsche havensteden, Hamburg niet meegerekend, het volgende aantal werf- arbeiders staken of uitgesloten zijn te Flensburg 1350, te kiel 4000, te Lu- beck 1700, te Rostock 820, te Stettin 4240, te Bremen 2400, te Bremerhaven 2100, te Vegesack 1000, te zamen 17,600 werf- arbeiders. Volgens een bericht uit andere bron, loopen er te Hamburg 3661 werfarbei- ders en 856 scheepsreinigers en schil- deis leeg. De politie te Peking is verwittigd dat groote hoeveelheden bommen in China zijn ingevoerd door tusschen- komst van eenige Japansche vrouwen, die in dienst staan van revolutionnaire vereenigingen. De politie houdt een nauwlettend oog op alle vreemdelingen. Een groep Macedonische vluchtelin gen heeft namens 1896 lotgenooten aan de gezanten der mogendheden te Sofia eene nota ter hand gesteld, waarin zij hun toestand uiteenzetten, op de pla- gernijen der Turken bij de ontwapening en de mogendheden uitnoodigen teKon- stantinopel stappen te doen opdat de troepen teruggeroepen, de vervolging gestaakt worden en aan de vluchtelingen vrije terugkeer naar Macedonië onder bescherming van lijf en goed door de consuls wordt gewaarbord. Sir Ernest Cassel, de rijke Joodsche bankier te Londen en goed vriend van koning Eduard (hij is geboren en op gevoed te Keulen), heeft f 2.400.000 gegeven voor een fonds, waaruit hij, ter bevestiging van de goede betrekkingen tusschen Engeland en Duitschland,arme Engelschen in Duitschland en arme Duitschers in Engeland ondersteund wil hebben. Een andere poging om de verhouding tusschen de twee volken te verbeteren is een bezoek van Duitsche studenten in Euge'and. Zij zijn in Londen hartelijk ontvangen, mannen van naam hebben er hun toegesproken, en nu zijn zij in Cambridge, waar zij zich verbroederen met Engelsche studenten. Iu het vol gende jaar zal er denkelijk 'n gezelschap Engelsche studenten naar Duitschland gaan. De politie te Fiume heeft, naar uit Weenen gemeld wordt, Woensdag de hand gelegd op twee zoogenaamde anar chisten, die zich ontpopten als den Servischen officier Michaïlowits en den Servischen student Petrits. Die arrestatie leidde tot een aantal huiszoekingen in Fiume. Bij die huiszoekingen zouden stukken gevonden zijn, bewijzende dat hy gelegenheid van de jubileumsfeeste lijkheden in Cettinje (het vijftigjarig regeeringsjubileum van Vorst Nicolaas) een dynamietaanslag beraamd was tegen den Vorst alsmede de Vorstelijke gasten en de Skoesjtina. De samenzwering ging, naar het heet, uit van het comité der revolutionnaire Montenegrijnsche emigratie. Tusschen Bulgarije en Turkije is een overeenkomst geteekend, krachtens welke de Bulgaren uit Macedonië niet meer zullen worden toegelaten om naar Bulgarije te vluchten dan na hunne wapenen aan de Turksche overheid te hebben afgegeven. Spoorwegarbeiders, die op de Mosig- kauer heide bij Dessau, aan het werk waren, zeggen gezien te hebben, dat Woensdagmiddag een boven die heide zwevend luchtschip, dat in brand stond, ergens in de heide is neergedaald. Zij zonden dadelijk bericht aan den opper houtvester, die de heide met werklieden uit de bosschen laat onderzoeken. Des avonds was nog niets gevonden. Toch acht men het mogelijk, dat nog ergens op de heide de overblijfselen van de luchtbol liggen. Woensdag is te Londen voor den politierechter van Marylebone het ge val van den moordaanslag in een on dergrondschen trein behandeld. Frost, de gewonde, kon getuigen. Perriss zoo heet de misdadiger zat over hem, schijnbaar in een krant te lezen. Zoo dra de trein na het station Baker-street de tunnel inging, zakte de krant en Frost zag een revolver op zijn hoofd gericht. Tweemaal schoot de man en miste, het derde schot trof Frost onder de kin. Daarop volgde een worsteling Periss deed eerst het eene portier en toen het andere open en trachtte Frost er uit te dringen. Inmiddels had Frost de revolver, die op de bank lag, daar af en toen het rijtuig uit geschopt. Een noodrem was er niet in het rijtuig. Treinen die slechts korte afstanden rijden zonder te stoppen, schijnen er geen te hebben. Eindelijk kon Frost zijn belager in den zijgang dringen. Daar vroeg hij hem, wat hij wou, maar de man gaf geen antwoord. Toen de trein langzaam ging rijden sprong de man er uit. Men vond hem in'de tun nel, in een zijgat. Na zijn inhechtenis neming trachtte hij uit een flesch ver gif te drinken, dat hij bij zich had. De tachtigste verjaardag van Keizer Frans Jozef, is in geheel Oostenrijk- Hongarije met grooten luister gevierd door het houden van kerkelijke dien sten, volksvermakelijkheden en troepen- schouwen. Het stoomschip „Mainz" met de Zep pelin-expeditie aan boord is van zijne reis naar Spitsbergen te Hammerfest teruggekeerd. Graaf Zeppelin, prins Hendrik van Pruisen en prof. Herge- sell zij.i eenige malen met een ballon captif opgestegen en hebben daarbij geschikte uitgangspunten voor latere opstijgingen gevonden. Uit Weenen wordt gemeld, dat het Kurhaus en de Kursalon te Rohitsch- Sauerbrunnen (Stiermarken) Woensdag nacht afgebrand zijn. De gasten zijn gered. Miss Florence Nightingale, de bekende Engelsche philanthrope, is overleden. In Mei was zij 90 jaar geworden. Haar groote levenswerk is geweest, dat zij den dienst van pleegzuster heeft georgani seerd. Haar opleiding heeft zij ten deele gehad bij de Protestantsche liefdezusters te Kaiserwerth in Duitschland. Zij werd beroemd in den Krimoorlog waar zij een voor dien tijd voortreffelijken verple gingsdienst inrichtte. Het Engelsche volk stelde uit dankbaarheid f600.000 ter harer beschikking welke ze besteedde aan de oprichting van een opleiding- school voor verpleegsters. De bevolking van Californië heeft, naar aanleiding van het bericht uit Calcutta dat eerstdaags 400 Indiërs "aar verwacht kunnen worden, stappen ge daan bij de regeering der Vereen. Staten om de landing dier landverhuizers te beletten, aangezien zij van die Indische koelies evenmin gediend is als van Chineezen en Japanners. De regeering heeft echter geantwoord, dat zij daar tegen niets vermag, aangezien geen enkele wet den invoer van Indische koelies verbiedt. Men wil nu trachten die lieden om gezondheidsredenen te weren. Plaatselijk Nieuws. Ileusden, 20 Aug. Een zoontje van Dieltjes, dat aan de Sluis, nabij voorheen het Kruitmagazijn, aan het visschen was, viel van een circa 2j Meter hooge muur te water. Op het hulpgeroep kwam A. v. d. Oever, die te water sprong en den drenkeling op het drooge bracht. De visscher had zich door den val zelf niet bezeerd en kwam met den schrik en een nat pak vrij. Op de scheepsbouwwerf „Rijn en Maas" zal de kiel worden gelegd voor een nieuw schip, een zoogenaamde „Walenspits", waar van de inhoud ongeveer 350 ton zal be dragen. Maandag was het 25 jaar geleden dat de heer M. C. van der Ven in functie trad als organist van de R.-K. Kerk. Op den zelfden dag •Gras ook de heer C. Merkx gedurende een kwart eeuw lid van het zang- mor St. Cecilia. Naar we vernemen ligt het in de bedoe- ing der leden van genoemd koor deze beide gebeurtenissen op passende wijze te her denken. Nuclei- Terwijl bakker V. Woensdag den Zoutendijk passeerde, wilde het toeval, dat het paard eensklaps achteruitsprong en 'paard met kar van den hoogen dijk tui melden. Met behulp van enkele personen kon alles weer op den dijk gebracht worden en bleek het wonder Jboven wonder, dat aan paard en kar geen nadeel was toege bracht. De ruim 80-jarige vrouw V. ging Woensdagavond zonder medeweten der huis- genooten, naar de sloot om iets uit te spoelen en had het ongeluk voorover in het water te vallen. Op haar hulpgeroep kwam de buurman toeloopen, aan wien het gelukken mocht haar op den kant te brengen. Naar we vernemen heeft ze er geen nadeelige gevolgen van gehad. Door langdurige ziekte van den heer B., onderwijzer aan de Chr. school alhier, is door het bestuur dier school besloten, een tijdelijk onderwijzer aan te vragen. Babrloniënbroek. Woensdag namiddag geraakte het 5-jarig zoontje van J. Heijmans alhier al spelende in een vrij diepe giersloot te water. Het gelukte de moeder, het kind, dat met het hoofd in de modder was gezakt, op het droge te brengen. Capelle. Sedert Zaterdag j.l. is uit een weide gelegen in den polder „Neder- veen-Capelle" onder deze gemeente, van de Weduwe P. Huijsman alhier, vermist een éénjarige hokkeling-vaars, zwartbont, ter w&arde van ongeveer f 100. Russen. Door den heer Burge meester alhier, zijn heden verzonden aan een 14-tal burgemeesters van belanghebbende gemeenten uitnoodigingen tot het bijwonen eener vergadering, te houden op 24 dezer, des namiddags 3 uur in de raadzaal van het gemeentehuis alhier, ter bespreking van De middelen, die behooren te worden aangewend te bevordering van de tot stand koming eener vaste brug over de Bergsche Maas te Keizersveer. Moge dit zijn het begin van de door velen reeds lang gewenschte krachtige actie ter voorziening in eene door deze streek alge meen gevoelde behoefte. Gameren. Het mag zeker wel als een zeldzaamheid worden vermeld, dat een gans even als een hond zijn meester na loopt. Bij de heeren Gebr. de J. alhier loopt er een op 't erf die, als de knecht een boodschap in 't dorp gaat doen en hem roept, al kwakende zijn oppasser volgt. Herpt. De j.l. Maandag gehouden prijsverscbieting door de handboogschutterij „Ons Genoegen" alhier, lokte veel belang stelling. Het concert door de harmonie „De Eendracht" en het mooie weder werkte hiertoe zeker mede. Aan den wedstrijd werd door 27 schutters deelgenomen. Personeele prijzen: le P. Fitters 41 punten, 2e M. Fitters 40 p., Be G. Piron 40 p., 4e Adr. v. Bokhoven 39 p. Op gelukspapier werden de volgende prijzen behaald: le G. Piron 53 punten, 2e P. Fitters 45 p., 3e P. van Gestel 41 p., 4e W. v. Oudheusden 39 p., 5e Jac. Kuipers 39 p., 6e Adr. de Hart 38 p., 7e H. Fitters 36 p., 8e Adr. Piron 35 p., 9e Jac. Huijs 35 p. Te acht uur werden met een toespraak en een „lang zal hij leve", door de harmonie aangeheven, de prijzen aan de winners uit gereikt. Er heerschte een opgewekte vroo- lijke stemming. Meeuwen. Door B. en W. werd in de Donderdag j.l. gehouden vergadering de rekening dezer gemeente over het dienst jaar 1909 aangeboden, vermeldende in ont vangst f 8520,61|, in uitgaaf f 8165,07^, alzoo met een goed slot van f 355,54. Nieuwendfjk. Het 7-jarige zoontje van M. van Rosmalen, dat gewoon is met de vrachtwagen van Biesheuvel van hier op Gorinchem mede te rijden, geraakte, door van de wagen te springen, met zijn arm onder een wiel, waardoor dit lichaamsdeel werd gekwetst. Heelkundige hulp moest, worden verleend. Deze week is bij het 11-jarig doch tertje van Johs. Groeneveld Hz. febris ty phoid ea geconstateerd. Raamsdonk. Op de Donderdag alhier ten raadhuize gehouden aanbesteding eener veldwachterswoning, werd als volgt ingeschreven P. de Grauw, Waspik, f 1580. G. v. Dongen, alhier, 1640. Th. Roovers, Made, 1700. Gebr. Klein, R'veer, 1745. J. Leijten, alhier, 1785. P. L. Vermeer, Oosterhout, 1895. J. Ligtvoet, 2090. Het werk is den laagston inschrijver ge gund. Op de Donderdag alhier gehouden aanbesteding, werd de levering van het armenbrood aangenomen door den heer G. v. d. Westen, voor het dorp en den heer J. Simonis voor het veer. Wouter Waar alhier, is dezer dagen benoemd tot nachtwaker. Alhier heeft zich een geval van typhus voorgedaan. De lijder is per brancard naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. Sleeuwjjk. Van de op 31 Aug. a.s. alhier te houden feestelijkheden, kunnen we nog het volgende mededeelen. De aan gifte voor het ringrijden en de volksspelen kan geschieden tusschen 17 en 24 Augus tus a.s., bij elk der bestuursleden. Na dien tijd worden geen deelnemers meer aange nomen. Het inleggeld voor niet-leden der Vereeniging bedraagt: voor Tingrijden met rijtuigen f 0.75 en voor ringrijden met fietsen f 0.50. Begunstigers kosteloos. Zoo wel voor het ringrijden als voor de volks spelen, worden flinke prijzen beschikbaar gesteld. Woensdag j.l. overleed alhier op 54- jarigen leeftijd, de heer J. van der Sluijs, hoofd der openhare school. De overledene is vanaf 1 Nov. 1881 tot heden, hoofd der school alhier geweest. Verder bekleedde hij nog de volgende ambten of bedieningen, als: Ontvanger der Ned. Herv. gem., Kas sier der Boerenleenbank te Werkendam, Secretaris der Landbouwvereeniging te Wer kendam en Secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim alhier. §praug. Dinsdag j.l. viel de opper man B. T. alhier te Waalwijk-van. een trap, waardoor hij zich aan zijn arm en zijde verschrikkelijk bezeerde. Dinsdagmorgen beging de heer C. uit Capelle de onvoorzichtigheid alhier uit den tram te stappen, terwijl deze nog niet geheel tot stilstand was gebracht. Had de conducteur hem niet gegrepen, zou hij zeker tusschen de wagens zijn gevallen. Veen. De 12 jar'.ge H. uit Rotterdam, gelogeerd voor een dag alhier, wilde Dinsdag de fietssport beoefenen, doch dit viel hem bitter tegen. In den beginne ging alles goed, doch op een oogenblik raakte hij het stuur kwijt en jawel, beide tuimelden in een diepen sloot. Gelukkig was er hulp aan wezig, die drenkeling en fiets op het droge wisten te brengen. De fietsrijder moest zich natuurlijk van andere kleeren voorzien en met den schrik bracht hij er het ditmaal af. De voordracht voor het college van zetters voor 's rijks directe belastingen be staat uit de heeren C. Blankere Az., T. D. Jiskoot, W. Verzijl en J. Timmermans. Tot onderwijzer belast met het geven van herhalingsonderwijs is benoemd de heer P. Weeda, hoofd der o. 1. school, en tot onderwijzeres mej. A. N. Bos. De heer H. V. alhier had het ongeluk met pcard en wagen van den dijk te rijden. Met eenige beschadiging aan den wagen liep het ongeval, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben, af. Waspik. Door Burgemeester en Wethouders alhier, is aanbesteed de levering van steenkolen en petroleum voor het sei zoen 19101911. De levering werd gegund, voorwat betreft de steenkolen, aan A.Kol- steren voor f 148 per wagon, voorwat be treft de petroleum, aan wed. B. A. Klerks, voor 9 cent per liter. Woensdag brak het voorste wiel van het motorrijwiel van den heer S. uitGilze, terwijl hij in tamelijke snelheid voortreed, met het gevolg dat de heer S. eenige meters over den weg geslingerd werd. S. bezeerde zich ernstig aan beenen en armen, zoodat hij geneeskundige hulp moest inroepen. Woudrichem. Zaterdag j.l. is al hier bij de Weduwe van Wijngaarden de besmettelijke ziekte „febris typhoïdea" uit gebroken. Thans heerscht zij reeds in zes gezinnen, terwijl zeven personen lijdende zijn. De vermoedelijke oorzaak is het ge bruik van rivierwater. W||k. Deze week ontving de familie P. de treurige mededeeling dat hun zoon, in Breda in garnizoen, na een ziekte van slechts enkele dagen, in het hospitaal was overleden. Voor de betrokken familie, waar van hij de eenige zoon en tevens den kost winner was, viel deze treurige tijding, zoo als zich laat begrijpen, zeer zwaar. BurgerlHkc Stand. Werkendam, van 12 tot 18 Aug. Geboren: Clasina, d. v. J. den Haan en A. Vos; Jan, z. v. I). A. van Ooijen en J. Verlee Dirk, z. v. G. van den Heuvel en N. Visser Marius, z. v. Th. van Brakel en E. BiesheuvelCornelis, z. v. T. Baggerman en E. W. Versteeg; Pieternella Adriana, d. v. J. H. Vink en G. A. Kamsteeg. Overleden: Mechelina van Vugt, 53 j, wed. v. W. Verhagen; Sientje Aafjes 20 mnd.; Gerrit Groeneveld, 3 maanden. Dewerken en Sleeuwijk, van 12 tot 19 Aug. Geboren: Dirkje, d. v. K. v. Drunen en L C. Bakker; Paulus, z. v. M. v. d. Heuvel en E. Meijer; Hendrikus, z. v. D. Verwoerd en P. IppelHendrik, z. v. A. v. Herwijuen en H. Kant. 0\erledbn: J. v. d. Sluijs, 54 j echtg. v. Ch. J. Hofman. Waspik, van 1 tot 15 Aug. Ondertrouwd: J. Verwij meren, 25 j. en E. C. v. Erp, 26 j.W. J. B. Klerks, 30 j. en C. J. A. C. Hogerheide, 27 j. Getrouwd: J. Verwijmeren en E. C. v. Erp. Geboren Huiberdina, d. v. A. Langer- mans en H. Verschuren. Overleden: Huiberdina A. Smits, 2 mnd.; Sebastiaan van Daal 56 j Cornelis Zijlmans, 73 j. kantongerecht Ileusden. Uitspraak van Strafz. dd. 18 Augustus. Opènbare dronkenschap: C. v. d. P. te Dtssen en J. M. K. te Werkendam, ieder f 10 subs. 3 d., J. P. te idem, f 5 subs. 3 d. Overtr. rijwiel regiement: G. P. te Werkendam en L. v. d. K. te Meeuwen, ieder f 3 subs. 2 d.; A. H. v. d. K., te idem, teruggave aan ouders. Overtr. prov. reglement: J. A. B., te Woudrichem, J. C. B. te de Werken, P. v. M. te Dussen, J. K. en W. K. te Wijk, ieder f 1 subs. 1 d.; C. v. T. te idem, f 2 subs. 1 d.; H. E. v. W. te Veen, f 3 subs. 2 d. Overtr. vischdelict: C. V., W. S. en J. V. te Woudrichem, no. 1 f 10 subs. 2 d', no. 2 en 3 f 10 subs. 4 d.N. K. te de W erken, 3 X f 1 subs. 2 X 1 d. Drankwet; A. v. d. P. te Elshout, f 3 subs. 2 d. Overtr. strooperij: J. M. te Werken dam, f 1 subs. 1 d. Een trekdier onbeheerd op den open baren weg laten staanW. v. B. te Capelle, C. B. te Almkerk en H. G. te Raamsdonk, ieder f 3 subs. 2 d. Overtr. scheepvaart reglement: R. B. te Al trip. f 3 subs. 2 d. Loopen over grond die bezaaid is: J. V en J. H. S. te Veen, no. 1, terug gave aan zijn moeder bevolen, no. 2. f 3 subs. 3 d. Loopen over grond waarvan de toe gang is verbodeuJ. v. R. te Werken dam, teruggave aan ouders bevolen. Overtr. stierenreglement: G. S. te Almkerk, vrijgesproken. Overtr. verordening v. Andel: D. G. M. te Andel, f 1 subs. 1 d. Straal schenderijC. d. J., J. S. en Th. <1. J., allen teruggegeven aan ouders. PREDIKBEURTEN, 21 Augustus. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, nm. 5.30 u. ds. R. Brouwer van Genderen. Geref. kerk (Putteretraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6 u. ds. Davelaar. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6.30 u. leeskerk. u. ds. P. 't Zandt. Chr. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9 en nm. 2 u. ds. Rennes. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. Vonk. Van Stein Callenfels uit Dussen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. Ds. Brouwer. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Heemskerk uit Dordrecht, nm. geen dienst. Raamsdonk, (dorp) vm. 930 u. leeskerk. Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. P. van/Toorn van Sprang. Geref. kerk vm. 9.30 uVen nm. 2, u. lezing eener leerrede. Geref. kerk geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. u. en nm. ge- ds. P. van Kerknieuws. Loun op-Zand Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Brakel (Geld.) en te IJsselmuiden, da. P. van 't Zand, predi kant alhier. Binnenland. De correspondent der „N. R. Ct." te Batavia seint Mr. Reepmaker is benoemd tot direc teur van justitie in Ned.-Indië. Men bericht, dat er bij de aanstaande winterdienstregeling een groote beper king van den Zondagsdienst op de spoor wegen te wachten is. Zeer vele, op som mige trajecten alle, goederentreinen zul len op Zondag vervallen. De heer M., te Abcoude, had van de vergadering van stad en lande van Gooiland 300 bossen ruigtge was gekocht, Ingekomen vanDordrecht, Ph. Schou ten en Kinderen. Vertrokken naar: 's-Gravenhage, A. v. d. Stelt. Ingekomen van: Best, J. N. Schuller; Raamsdonk, M. VermeulenGeertrui- denberg, J. C. v. d. Ven en echlg; Oss, A. M. Kuijpers. Vertrokken naar: Oosterhout, G. J. Timmermans, en J. C. Verhoeven; Vught, A. Piron; Apeldoorn, J. H. v. Dordt; Oss, M J. Kihjpers; 's-Graven- moer, M. Roosenbranp. Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Aalst, nm. 2 u. ds. Lutein. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Brakel, vm. 9.30 u. Besoijen, vm. 9.30 u. en nm.,2 u. ds. Dier- kens. Capelle, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 en nm. 2 Doeveren, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Dussen, vm. 9,u. ds. Van Stein Callenfels. Polderlokaal nm. 2 u. ds. Hermanides uit Babyloniënbroek. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. Dekker. Genderen, vm. geen dienst, nm. 2 u. ds. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. NederhemertZ.z. vm. 9.30 u. Prof. Bleeker uit Groningen. Rijswijk, nm. 2.u. ds. Bendq Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Vise Geref. kerk vm. 9,1 6 u. ds. P. H. de J Sprangvm. 9.30 u. en nm. 6 Toorn Uitwijkvm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Nie- meijer. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Welt, nm. 2.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Geref. Kerk vm. 9,30 ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tUdig in te zenden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2