eene Dienstbode, J. GE ERTS, Aanbesteding. Openbare Verkoopitsg H00IT0EMAAT Groet uit Heusden. Bestuur der Domeinen BöllWLUD Schitterende Toemaat Panamahoed, 44 88 00 HeL Hooitoemaat, Verpachten Uiterwaarden de Spieriogplaat, PAPA BAMBERG Kinder voorstelüig Notaris KERKHOVEN te WerMani, f publiek verpach?en: de Werken en Werkendam In- en Verkoophuis aan te besteden: Het herbouwen van een WOON HUIS met bijbehoorende wer ken te Capelle, N.-Br. L. Rhijnsburger, verkoopen Spieringpla^t. Hotel Het Wapen van Amsterdam". Vraag onze solide meer personen bij het geval betrokken. Het H. D. meldt, dat de vier te Leiden aangehouden inbrekers zijnde 17 jarige P. v. d. V. en J. J. P. H. Sch die wegens diefstal al tuchtschool achter den rug hebben, de 22-iarige L. G. en de 23 jarige H. J. D., allen uit Haarlem. Maandag werden zij door den rechter commissaris te Haarlem gehoord. Zij legden een volledige bekentenis af. Uit hun verklaringen bleek, dat zij aan den achterkant het huis waren binnen gekomen. In het faillissement van den voort- vluchtigen kassier A. Tilanus, te Tiel, is nu ook ingediend de schuldvorde ring van ongeveer f 50,000 van het familielid uit Engeland, waardoor het totaal bedrag der schulden op de door curatoren opgemaakte, voorloopige lijst thans bedraagt ruim f 135,000, dat der baten ruim f 18.000, met nog eenige „memorie"-posten. Te Nieuweschans viel een tweejarig kindje van den opzichter R. uit den kinderstoel. Een band, waarmee het kind was vastgezet, sloeg den kleine om den hals, met het gevolg, dat het spoedig is overleden. De dieven van de ongeveer f 18000, Donderdagnacht gestolen ten nadeele van de exploitatie-maatschappij Sche- veningen, zijn reeds Vrijdag in den laten avond te Keulen, nog in het bezit van bijna het geheele bedrag, gearresteerd. Uit een da lelijk na de ontdekking van den diefstal ingesteld onderzoek was gebleken, dat in den nacht twee mannen en een vrouw per auto naar Rotterdam waren gereden en daar aan het Beursstation afgestapt, om met den eersten trein te vertrekken. Zij hadden daar drie enkele-reisbiljetten naar Keu len genomen, zoodat aan de Keulsche politie het signalement der drie verdach ten en andere aanwijzingen werden verstrekt, met het bovenvermelde ge volg. Daar men eerst vermoedde, dat de dieven naar België gevlucht waren, was reeds een politie-ambtenaar, vergezeld van een beambte van de exploitatie maatschappij Scheveningen, die het tweetal kende, naar Brussel vertrokken. Vrijdagmiddag stond voor het winkel raam van de firma Mogendorff, in de Houtstraat te Nijmegen, eene vrouw blijkbaar een oogenblik te rusten. Toen de heer M. buiten kwam, vroeg zij hem even in den winkel te mogen zitten, daar zij het benauwd had. Aan haar verzoek werd welwillend voldaan en toen zij weldra ineenzakte, werd geneeskundige hulp ingeroepen. Dr. Berends Jr., die spoedig verscheen, kon echter slechts den dood constateeren. Het lijk van de vrouw werd naar het R.-K. Ziekenhuis overgebracht, alwaar bleek dat zij te St. Pieter bij Maastricht thuis behoorde en daags tevoren bij het huwelijk harer dochter te Nijmegen tegenwoordig was geweest. Bij Tubbergen zijn Vrijdag de gebroe ders R. door de gebr. B., uit Geesteren, aangevallen en met messen toegetakeld. De daders zijn gearresteerd. Een treurig ongeval heeft Zaterdag morgen te Eist plaats gehad. Een 6-jarig dochtertje van den slager P. v. B. wilde haar 3-jarig broertje de trap opdragen, maar viel achterover op den steenen vloer. Beide kinderen werden in hoogst zorgelijken toestand opgenomen. Dr. Scheltema constateerde bij beiden her senschudding. In de aan het station der Staatsspoor te Enschede geplaatste brievenbus zijn Zondagavond brandende lucifers gewor pen. De vlammen zijn met emmers water gedoofd. De directeur van het postkantoor liet de bus openen, waarbij bleek, dat vele van de circa 150 brieven verbrand of zoodanig gehavend waren, dat verzending onmogelijk was. De daders ziin onbekend. Twee meisjes van 15 en 17 jaar waren Zaterdagavond zoo onder den invloed van drank en maakten zooveel rumoer in de Groote Houtstraat te Haarlem, dat de politie het noodig vond haar een plaatsje in een politiebureau te geven. Naar de N. Pr. Gr. Ct. verneemt, is Annie Verkerk het meisje te Gro ningen, op wie onlangs door een student geschoten werd, in zooverre hersteld, dat zij het ziekenhuis kan verlaten, om naar haar ouderlijke woning vervoerd te worden. De kogels zijn niet ver wijderd. Zondagnacht had in Geleen bij Sit- tard een vechtpartij plaats Enkele per sonen bekwamen verschillende messte ken. Een zekere Willink werd levens gevaarlijk gewond; de longen werden geraakt. De vermoedelijke daders, gebr. D., werden van hun bed gelicht en in arrest gesteld. In de Schoolsteeg te Haarlem is Zon dagavond hevig gevochten. Een adjunct inspecteur der politie sloeg daarbij zijn sabel stuk en een agent, die met een mes aan het hoofd werd verwond, moest buiten dienst worden gesteld. Ten slotte bleef de politie meester van het terrein en zijn de belhamels gearresteerd. De Nederlander S. Jonkman, geboren te Noordwolde, onlangs ter dood ver oordeeld wegens een dubbelen moord, is Donderdag te Munster door den scherp rechter uit Maagdenburg terechtgesteld. Een mijnwerker te Heerlen, die Zon dag bij een vechtpartij een wonde aan den hals opliep, is aan de gevolgen daarvan overleden. Vrijdagavond heeft in den trein tus schen Roozeudaal en Vlissingen een Duitscher met kaartspel 325 mark ver loren aan kwartjesvinders. De politie ia ermede in kennis gesteld. In de Over-Betuwe, waar dezen zomer voor duizenden schade wordt geleden door het regen- en kwelwater, wordt de tegenwoordige toestand door velen ge weten aan de betrokken polderbesturen, die niet gezorgd zouden hebben, dat de watergangen behoorlijk worden onder houden. Een der geërfden, wiens gronden nog kunstmatig worden onderhouden, heeft bij deurwaardersexploit het polderbe stuur van Doornenburg en den dijkstoel van Over-Betuwe in verzuim en aan sprakelijk voor de geleden schade doen stellen. De kwestie tusscneu mr. Sleeswijk, kantonrechter te Bolsward, vroeger te Sneek, en de directie der gemeentelijke waterleiding aldaar, zal vrij zeker op een strafzaak uitloopen. Men zal zich herinneren dat mr. S. betaling eener nota van de Waterleiding weigerde, waarop de gemeenteraad be sloten heeft, hem in rechten aan te spreken. Mr. S. beschuldigde daarop de directie van vervalsching van een aansluitings biljet. Deze zaak wordt nu door de justitie onderzocht. Mr. S., de directeur en de klerk der Waterleiding zijn reeds door den rechter van instructie gehoord. Men meldt uit Heemstede: Sedert 10 dagen wordt alhier vermist de vrachtrijder C., vader van 7 kinderen. Een krankzinnige, die den 21 Juli uit het krankzinnigengesticht te Zuid laren ontvluchtte, is te Apeldoorn aan gehouden en naar Zuidlaren overge- brach t. tkurgerltike Ktand. Genderen. van 1 tot 19 Aug. Andel, van 1 tot 15 Aug. llarktheriehten. Rotterdamsche eierenreilin;, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 46.278 stuks. Hoendereieren van f 4,05f 5,25 per 100 stuks. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin- chem 1 zalmte Woudrichem 22 zalmen te Brakel 13 zalmen; te Haaften 8 zalmen te Hurwenen 1 zalm. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor zalm f 1.51 per half kilo. Te Woudrichem gold de 2alm f 1.25 f 1.43 per half kilo. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 19 Aug. 123 M. 0.72 M. N.A.P 20 1.57 0.91 21 1.32 0.76 22 1.48 0 85 Waterhoogte Maastricht (brug). 22 Aug. 0.24 M. beneden 0. 23 0 23 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 22 Aug. 3.26 M. boven 0. 23 3.17 Wegens h u we 1 ij k der tegenwoordige Dienstbode, wordt met A'ovember te H e u 8 d e n gevraagd als meid allééa. Get. vereischt. Brieven onder letter R., aan Uitgever dezes. IN HET van uitsluitend van VUCHTERDIJK 13, 's BOSCH, staan TE KOOP en worden franco naar alle plaatsen op proef gezonden en kunnen eerst acht dagen geprobeerd worden, een zeer fijn werkende, weinig ge bruikte flandnaaimachine met luxe afsluitkast, van 40 gld. nu voor 15 gld., een groote Haiiclnaaimacliine met kast, van 52 gld. nu voor $5 gld. (nog nieuw), een zeer fijne Singer Hand naaimachine, weinig gebruikt, van 57£ gld. nu voor 3©| gld., met kast, een fraaie nog nieuwe Singer Hand eil Trapniaelline, afneembaar, van 85 gld. nu voor H gld., voorzien van kast en alle benoodigdheden. Op alle Machines 2 jaar schriftelijke garantie. Op 31 Augustus 191© des voor middags ten elf uur zal A. W. ZIJL MANS, Bouwkundige te Breda, in het Societeitslokaal van Mejuffrouw de Wed. D. W. DE BAS te Capelle (N.-Br.) namens Mevrouw de Wed. A. W. VERHEIJDEN— Platteel, trachten Aanwijzing op het terrein op 25 Augustus 1910, des v.m. ten half elf uur. Bestek met twee teekeningen kunnen tegen betaling van f 2.vanaf Zaterdag 20 Augustus a.s., afgehaald worden bij Mejuffrouw de Wed. D. W. DE BAS te Capelle of zijn tegen overmaking van post wissel groot f 2.25 verkrijgbaar ten kantore van den Bouwkundige, Terheijdenscheweg 42, alwaar ook inlichtingen worden gegeven op werkdagen van 912 en 2—4 uur. gevraagd voor de ZAADHANDEL Beekbrug, EISSE. Het College van Regenten der Gods huizen Ie Heusden, zal op Wrfjdag 9© Augustus 191©, des voor middags ure, ten her- berge van J. L LEESTEMAKER, in bet „Wapen van Amsterdam" te Heusden, in het openbaar gelegen onder Hedikhuizen, Engelen, Vlijmen en Baardwijk. Nadere inlichtingen geven de Opzichters A. VAN BOKHOVEN te Haarsteeg en P. WAGEMAKERS te Heesbeen. NIEUWSTE VINDING: Een brievenbesteller die in zijn lederen tasch eene reeks van 10 zeer goed uitgevoerde gezichten uit Heusden gesloten heeft. Het geheel ingericht als briefkaart. PRIJS 10 CENT. Boekhandel van L. J. VEERMAN. DE ONTVANGER der. Registratie en Do meinen te Werkendamzal ten overstaan var. Notaris J. H. F. ZIJNEN DE GIER te Heusdenop Zaterdag 1© Sept. 1910, des voormiddags om 1© uur, ir. het Koffiehuis „Het Wapen van Amster dam" van J. L. LEESTEMAKER te Heusden. zonder onraad en bij enkelen afslag in het openbaar Om het Nagras te hooien in 1910 en andere gronden, aan de Noordzijde van den Nieuwen Maas mond, vak HeleindDrongelsche veer. Betaaldag 1 Mei 1911. B o e k j es bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving zijn 10 cents ver krijgbaar bij voornoemden Ontvanger, J. L. LEESTEMAKER te Heusdenden \Vaards- man J. VAN DER STELT te Drongelen en door tusschenkomst van iederen Ontvanger der Registratie en Domeinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. De ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te Werkendam, zal op Dinsdag 13 September 191©. des voormiddags rif uur, in de Herberg van de Wed. A. Wink, te Werkendam, langsde Nieuwe Merwedeonder Werkendam. Perceel 1 groot 38.01.80 II.A. pol der c.a., voor Douw-, Wei- en Hooiland. Huurtijd 20 jaren. Perceel 2 groot 94.50 II.A. en perceel 3 groot 99 53 1© 8S A beide RIET- |EN CilUEADEAND. Huurtijd 10 ijaren. Boekjes bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving zijn 10 cents ver krijgbaar bij voornoemden Ontvanger, den Onderopziener A. VAN DER STELT te j Werkendam endoor tusschenkomst van ieder Ontvanger der Registratie en Domeinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger voor noemd. De kaarten liggen te zijnen kantore ter inzage. Aanwijzing op het terrein Dinsdag 6 September 1910, namiddag twee uur. ONDER De Notarissen J. KERKHOVEN te Wer kendam en J. VAN HERWIJNEN te 's Gra- venhagezullen op Baandagen 99 Augustus en 13 September 191©, telkens des namiddags 7 UUl precies, in het societeitslokaal „Wink" te Werkendam, publiek veilen en verkoopen: 11.06 ©O H A BOlJWEiAND in den hoog omkaden Wilhelminapolder, onder DewerkeDin 6 koopen 9 917© H.A. omkaad BOUW LAID) ter plaatse genaamd „de Grienden", over de Bakkerskil, onder Dewerken, in 2 koopen; 9 09 30 H A. IIOCWLAADmet ÜADE, in den hoog omkaden Ouden Polder in de Weeren, over de Bakkers - kil, onder Werkendam, in 6 koopen. Alles breeder omschreven bij boekjes en aangeduid op kaart, welke gratis te beko men zijn ten kantore van Notaris Kerk hoven voornoemd. Inlichtingen te bekomen bij den Heer A. Sigmond te Dewerken en ten kantore van Notaris Kerkhoven gemeld. Zaterdag 27 Augustus 1910 van den beroemden eenigenGebrev. Hofmechanicus Illusionist, bekroond Declamator en Mimicus van Amsterdam. Entree le Rang f 0.60, 2e Rang f 0.30. Aan\ang 8 uur. Zaterdagmiddag van 2.30 tot 5 uur G 51 O O T 14 met een bijzonder gekozen Kinderprogramma, le, Rang f 0.15, 2e Rang f 0.10. De Kinderen worden door den Hotelhouder J. L. LEESTEMA KER gratis gctracteeril. van (le Rlfswijksclie Waard. zal op Woensdag 31 Augustus 1910, des namiddags 5 uur, in de herberg van Gebr. NIEUWENHUIZEN te Rijswijk, in het openbaar verpachten Wenscht U een fiinken Knevel? Zijt U Kaalhoofdig? Hebt U last van kale vlekken of uitvallen der haren Geeft ons dan uw adres op en U ontvangt gratis en franco, in gesloten brief, zonder firmanaam, alle inlichtingen, omtrent eene gcibcel nieuwe methode. Zij is onfeilbaar. Dus geen uni verseel of Kwakzalversmiddel. Elk geval wordt speciaal be handeld en bij uiterst geringe kosten, volkomen succes gega randeerd. Volstrekt geen risico. Reeds na een behandeling van veertien dagen, zal de uitwerking U verbazen. Wendt Udustotor.s. CREM. LABORATORIUM „H0LLANDIA", W. Wagenstraat, ROTTERDAM, Gereg-lde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, vo<>rm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, HillegomBennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. fGoederen voor Delft, Alaardingeil, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. voor de reis, deze ziin oprolbaar en kunnen zeer goed gewasschen worden. KI.E Gk A T V ATV >IO !>KL Hint hamerstraat ÏO. Overleden: Christina Millenaar, 71 j. Getrouwd: C. van Rijswijk en C. den Dekker; G. Timmermans en D. Duister. Geboren: Aletta, d. v. G. Pellikaan en M. van Tilburg. Vertrokken naar Haarlem, G. Voen- derink. Ingekomen van Raamsdonk, A. van den Hoek. (PERK ENBAM. De zetting der koter it deze Keek op de markt 671/2 "t'-. 'n de winkelt dut llXUet pet half kilo. Eieren f 1.0^ d-' 1C< stuks. BESOOIJEN23 Aug De prijs der Boter was heden f 1.42 af 1.4 per Kilo. Aangevoerd 360 K.G Eieren f 1" de 2". stuks. GORINCHEM, 22 Aug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 233 runderen 3 nuchtere kalveren, 19 vette varkens 793 biggen, 11 schapen en 00 lammeren De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 220 ƒ3 0, knlfvaarzen f 140 220 guiste vaarzen f 1(P a 130, melkkoeien f 140 a 200, twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f --a - pinken f 60 a 100 graskalveren f 30 a 50 nuchtere 11 a ?0. schapen f - a lammeren f - a biggen f 9 a 20 per stuk. Vette varkens 27 a 28 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 25* 8 75 roode dito 8. a 8 '0 witte dito f 8. a 8.7' inl rogge 5.- a 5 0 buitenl dito f' 50 a fi.gerst f 4.30 a 5.75 haver f 3.2' a 3 7>. duivenboonen f a -. blauwe erwt n f a wait 75 pond, f 5.1'f, a 5.75 alles per heet Boter 73 a '5 ct. per haf kilo Eieren f 1.00 1.10 per 26. Kippen f 0.50 a 0.90 per stuk ROTTERDA A22 23 Aug. Op de veemarkt waren heden aang-voerd 859 vette runderen, 1215 magere dito. 961 vette en graskalveren, 8 3 nuchtere kalveren 1784 schapen of lammeren 652 varkens, 135 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 80 le kw 71 cent. kalveren le kw 12', Ie kw. 100 et. schapen le kw 52. Ie kw. 44 et. vette varkens 54 a 58 ct. licht soort 52 a 54 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 16. - a 22.idem voor de slacht f 10.00 al 00 Biggen f 1.80 a 2 10 per week. Op de botermarkt worden aangevoerd 90/8 en 35/16 ton en 206 stukken van een half li o Prijs 1 e kwali teit f 55 le kw f hl. Ze kw. f 49. Per half kilo 72>/2 a 771/2 cent- Zeeuwsche eieren 4 30 a 4.50, Overmaassche dito ƒ46 a 4 80 per 100. Idverteotië li. MÉ Apt! van en Voor de Erven van Mevrouw de Wed. J. de KlerkSigmond. in 3 afileeliugcn Voor den Heer ARIE NAA1JEN te Andel: De TOEHAAT van de Rijswijksehe Waard, zooals bij biljet is omschieven, en het Riet staande langs perceel 1. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. MÏfiï 's-Boscl.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3