Uitslag loting voor de Nat Militie. De directeur van het post kantoor te Heusden brengt ter algemeene kennis, dat «Ie avondbesteliingen voor brief en pakketpost op 31 Augus- us zullen zün opgeheven- De wrd. Directeur A. PLANTINGA. l*luatNelUk Nieuws. Heusden, 27 Aug. Twee eskadrons roode huzaren, op voet van oorlog, trokken hedenmorgen door onze stad, om den weg te vervolgen in de rich ting Veghel, alwaar overnacht zal worden. r>p bedoeling is een oorlogamarsch te maken. Donderdag uit het garnizoen te Den Haag i rokken, ter sterkte van ruim 300 man 's ppen en paarden, werd Donderdagnacht 'v Gouda halt gehouden. Vrijdag kwam erst de staf alhier aan, die alhier in kwartier gebracht werd; terwijl in het naburige Wijk 100 en in Genderen en Eethen 200 paarden en manschappen werden ondergebracht. Een prettige levendigheid gaf het geheel. Jammer dat het van zoo korten duur was. Donderdag 29 September a.s. zal te Zevenbergen van wege de Provinciale Re- "■••lings Commissie voor de paardenfokkerij Noordbrabant eene centrale keuring v orden gehouden van twee- en driejarige nvrriën. Daarbij worden voor elke afdeeling 20 onderhoudsbijdragen van f 100 uitge loofd. De driejarige merriën moeten inge schreven zijn in een stamboek, of althans .ter inschrijving zijn aangeboden. Aangifte voor deze keuring moet vóór 12 September plaats hebben bij den heer C. J. J. Daniels te 's Hertogenbosch. Daarbij moet worden opgegeven: naam en woonplaats van den eigenaar; naam, ras, ouderdom, hoogte, kleur en kenbare teekenen, afstam ming en stam boeknummer der merrie. %N7erkeii<lam. Woensdag 1.1. hield Floralia haar tentoonstelling. De uitslag der bekroning is als volgt: Voor de planten: le Afd. Ie prijs, vogelkooi met standaard, J. van Breugel2e, servies, A. G. Brander horst. 2e Afd. le prijs, 2 schilderijtjes, J. Mol; 2e, suikervaasje, D. C. Hovestadt. 3e Afd. le prijs, barometer, KI. v. d. Steen hoven; 2e, 2 glazen vaasjes, H. Smits; 3e, 2 porseleinen vaasjes, M. Verheij. 4e Afd. le prijs, melkkan, mej. Vos Cornet; 2e, doos postpapier, C. Cornet; 3e, kistje sigaren, D. Klop Dz. 5e Afd. le prijs, zilveren hoedspeld, H. v. d. Straaten2e, thermometer, B. v. Laren. Voor de mooiste bolbegonia, aschbakje, A. Rijkers; de mooiste coleus, doos post papier, N. Reijers; de mooiste fuchsia, boek met sigaren, H. de Roonde mooiste be- begonia erfordi, luxe lampje, M. Buurman. Eervolle vermeldingen: J. v. Oord, W. Kieboom, Cor. v. d. Heuvel, Antje Visser, Anton Mussert, C. van Laren,.Joh. Teuling, Anna Verheij, Cor. Rijkers, H. de Roon. Voor de groenten le prijs, theepot, B. van Laren2e, glazen melkkan met nikkelen voet en idem lepel- busje, A. Wijnja; 3e, melkkan, I. J. Bril. Voor het fruit: le prijs, kistje sigaren, B. van Laren2e, een paar vaasjes, E. van Drimmelen. Deze week slaagde onze vroegere dorpsgenoot, de heer P. Baggerman, voor het notariëel staatsexamen, le gedeelte. A ll del. Dat er dit jaar weinig of geen fruit is bleek bij de hier gehouden ver pachtingen van boomgaarden. Van verschil lende bleef de opbrengst onder de 10 gulden terwijl een zelfs voor 1 gulden gepacht werd. De heer B. alhier werd door een onbekend gebleven wielrijder aangereden, waardoor hij kwam te vallen ên zijn arm zoodanig bezeerde dat de dokter er aan te pas moest komen. fappelle. De lotingsdag is in deze gemeente j.l. Woensdag uitgezonderd een paar dronkenmanstooneeltjes, zeer kalm voorbijgegaan. Geen enkele wanklank werd anders gehoord. J.l. Dinsdagmorgen rende een paard in dolle vaart met een kar doordeNieuw- straat dezer gemeente, zonder evenwel, wonder genoeg, persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Enkel was de kar en het paardentuig een weinig stuk. Dussen. Op de Woensdag alhier, ingevolge uitnoodiging van den burge meester dezer gemeente gehouden vergade ring ter bespreking van: „De middelen die behooren te worden aangewend ter bevordering van de totstand koming eener vaste brug over de Bergsche Maas te Keizersveer," waren opgekomen de heerenF. M. A. J. Ridder de van der Schueren, N. Meijers, Jhr. F R. J. B. Groten huis van Onstein, D. Smits, A. H. van Honsewijk, C. de Jonge, P. Verhagen en A. van 't Sant, resp. burgemeesters van Raamsdonk, Geertruidenberg, Oosterhout, 's-Gravenmoer, Dussen, Almkerk, Woudri- chem en de Werken. Bericht van verhindering was ingekomen van de heeren burgemeesters van de ge meenten Gorinchem, Made, Andel, Giesen en Rijswijk, Dongen en Drongelen. Na opening der vergadering door den heer A. H. van Honsewijk, werd door de heeren N. Meijers, C. de Jonge en P. Verhagen het groote belang voor de betrokken streek bij de totstandkoming eener vaste brug over de Bergsche Maas te Keizersveer, uit eengezet. De heer P. Verhagen deed daarbij mede- deeling van hetgeen reeds door hem in deze richting is gedaan. Met genoegen kon hij daarbij verklaren, dat enkele afgevaar digden ter Staten-Generaal en andere auto riteiten, waarmede hij reeds over deze aan gelegenheid heeft gesproken, zich steeds dadelijk bereid verklaarden hunne volle medewerking daaraan te willen geven. Het wil hem dan ook toeschijnen, dat het eene aangename en dankbare taak zal wezen, die hier staat te worden ondernomen. Het land van Altena en een deel van het land van Heusden niet geheel ten onrechte door de pers in den laatstcn tijd wel eens genoemd: „Het Eiland Altena" is een mooi en vruchtbaar land. Deson danks verkeert er de landbouw en de in dustrie tegenwoordig in kwijnenden en achteruitgaanden toestand, hetgeen volgens het oordeel der vergadering, daaraan moet worden toegeschreven, dat deze streek in den wetloop der verkeersmiddelen is ten achter gebleven. Velen der ter vergadering aanwezige heeren hebben voor en na ge ijverd voor de tot standkoming van een tram of ander verkeersmiddel in deze streek, doch zagen telkens de uitvoering van hun streven verhinderd, wegens het gemis van een vaste brug over de Bergsche Maas te Keizersveer. Het groote belang voor de landeigenaars en de bewonersin deze streek bij de totstandkoming eener vaste brug te Keizersveer, werd in deze vergadering helder in het licht gesteld. Hulde werd daarbij gebracht aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Raamsdonk, die zich deze aangelegenheid heeft gemaakt tot een punt van onderzoek en overweging. Eenstemmig werd besloten tot het doen van de stappen, die wenschelijk en noodig zullen worden bevonden voor het verkrijgen op Rijkskosten van eene vaste brug over de Bergsche Maas te Keizersveer. Vervolgens werd benoemd eene commissie met opdracht, om deze aangelegenheid in studie en voorbereiding te nemen. Tot leden van de gemelde commissie werden gekozen de heeren: A. H. van Honsewijk tevens voorzitter, C. de Jonge, P. Verhagen, N. Meijers en F. M. A. J. Ridder de van der Schueren. De heer J. J. H. Snijders, secretaris der gfemeente Dussen, verklaarde zich op uit noodiging der vergadering bereid tot het waarnemen van het secretariaat van ge melde commissie. Besloten werd, om de belanghebbende gemeenten te verzoeken tot het verleenen van bijdragen in de kosten van de gemelde commissie. Voorts werd nog besloten, om te trachten in dezen de welwillende medewerking van de pers te verkrijgen. Nadat nog gewezen was op het groote belang in dezen van samenwerking met de verschillende belanghebbende Kamers van Koophandel en Fabrieken en anderen, werd onder een woord van dank de bijeenkomst door den voorzitter gesloten. Dim»ilgeleil Door mej. L. de Moor is tegen 1 September a.s ontslag aangevraagd als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school alhier. Driillitieleil. De zangvereeniging „Onze Vrije Uren" van hier, is uitgenoo- digd te Oosterhout, tijdens het feest aldaar, den 31 Augustus a.s. een uitvoering van verschillende zangstukjes te geven. Vernomen is, dat deze uitnoodiging zal worden aangenomen. Gameren. Voor de betrekking van gemeente-veldwachter hebben zich 51 solli citanten aangemeld. Sedert 1847 is 't niet voorgekomen dat aan de aardappelbeurs geen enkel mud is geveild. Het is treurig zooals 't dit jaar gesteld iskwaliteit en kwantiteit zijn beiden sleeht. Geil deren. Deze week had de met selaar Nico Kleinloo, onze vroegere dorps genoot, thans in Rotterdam werkzaam, het ongeluk van de tweede verdieping te vallen. De onmiddellijk ontboden geneesheer con stateerde dat de man drie ribben gebroken had. Herpt. De kegelclub „Door vriend schap sa&m verbonden", gevestigd bij den heer J. Buijs alhier, is voornemens op Zon dag 28 Aug. en Zondag 4 Sept. een onder- lingen wedstrijd te houden in het kegelen. Ook honoraire leden mogen deelnemen om mede te dingen naar de zeer mooie en passende prijzen. A. s. Zondag zullen alle deelnemers wor den gefotografeerd 's middags te half vier, terwijl Zondag 4 Sept. de harmonie „De Eendracht" een concert hoopt te geven. Land van Altena. De vleesch- prijzen zijn in deze streek met 5 cent per half K.G. verhoogd. De slagers waren hiertoe genoodzaakt door de steeds hooger wor dende veeprijzen. Neclerhemert. De prijzen der aardappels stijgen buitengewoon. Men be steedt thans voor z.g. schoolmeesters f2.90 en voor eigenheimers f 3.15 per H.L. Er is veel vraag naar beste kwaliteit. Nieuwaal. Maandagmiddag had al hier een ongeval plaats, dat, hoewel het een ernstig aanzien had, nog gelukkig afliep. Met het afhalen van goederen van de Tielsche boot, geraakte de boot van den veerman met de schroef der stoomboot in het ongereede, met het gevolg dat de roei boot vol water sloeg. De veerman B., zijn knecht en een inzittend passagier, de heer v. M. uit Zaltbommel, hun critieken toe stand ziende, zochten veiliger plaats. De heer v. M. sprong op de stoomboot, wat door den knecht van den veerman werd gevolgd. De veerman dééd een sprong in een roeiboot, die hem volkomen gelukte. De stoomboot wachtte tot alles was geregeld. Met een nat pak en een weinig ontsteltenis liep alles af. Raamsdoiiksveer- In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn alhier uit een weide ten nadeele van de landbouwers T. Zijlmans en A. Sterrenburg twee beesten ontvreemd.'Van de daders geen spoor. De door het feestcomité tot viering van den a. s. koninginnedag gehouden collecte heeft alhier ongeveer f 200 opge bracht. Toen Dinsdagmorgen de trein van circa 11 uur richting 's Bosch alhier de z.g. Bosschen passeerde, bemerkte de machi nist dat een kindje van 4 jaar op de lijn aan 't spelen was en den trein niet zag naderen. Het lukte den machinist, door uit alle macht te stoppen, de trein op pl.m. 50 c M. afstand van het kind tot staan te brengen. Sleeuwiik. Wegens het overlijden van den Heer J. van der Sluijs, hoofd der openbare school, zullen de feestelijkheden voor de schooljeugd a.8. Woensdag niet plaats hebben. Toen gisteren de landbou wer v. d. Val huiswaarts reed, schrok zijn paard en ging op hol. In woeste vaart liep het een veekoopman met zijn dogcar onder ste boven. Doordat de burrie van den rol wagen brak liep het zich met dat gedeelte vast en viel om, waarbij spoedig eenige stevige mannen het grepen en tot bedaren kregen. Overigens had het paard geen letsel, en liep het met eenige averij aan het voer tuig af. De 3 lotelingen alhier, behoorende bij de gemeente Almkerk, trokken Donder dag de volgende nummers: D. Kant 6, S. de Zeeuw 21 en G. Pulle 15. Woensdagavond was door de jonge lieden alhier vergadering verzocht, ten einde een zangvereeniging op te richten. De ver gadering was druk bezocht, zoodat aanvan kelijk 9 leden werden ingeschreven; tot Directeur werd gekozen de heer Jan van Rooij, tot vice-pres. de heer W. Oldenburg Sz. en tot sec.-penningm. de heer A. A. Kant Jz. Haahvjjk. Woensdagavond brak er een staking uit onder het vrouwelijk personeel van de Koninklijke Stoomschoe- nenfabriek der firma A. H. van Schijndel te Waalwijk. 44 meisjes, allen lid van de N. R. K. L. A. B. legden het werk neer, terwijl er 28 mannen, ook leden van boven- genoemden bond met het werk staakten. Mannen en meisjes die niet bij de vak- vereeniging zijn, zetten 't werk voort. Woudrieheni. De gevreesde ty phus woedt hier onrustbarend. Donderdag kwamen er weder 2 nieuwe gevallen bij en is het getal aangetasten thans 31 personen. Dinsdag 1.1. is de ziekte alhier epidemisch verklaard. Wijk. In het vorige nummer van dit blad' werd ons de voordracht voor een hoofd der school medegedeeld. Thans kun nen we echter nog melden, dat door Bur gemeester en Wethouders besloten is de Heer Tavenier, hoofd der school te 's-Gra venmoer, ook op de voordracht te plaatsen. Verslag van het verhandelde in de ge meenteraadsvergadering van Capelle, gehou den op 24 Augustus. Afwezig de heer M. J. Rijken. Voorzitter de heer G. Vermeulen Wz., burgemeester. Secretaris M. A. Verhoeven. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige worden gelezen en goedgekeuid. De voorzitter zegt dat is ingekomen een schrijven van de Koninkl. Rotterd. Cement fabriek voorheen Van Waning Co. te Rotterdam, mededeelende dat die firma bereid is de havenbeschoeiïng alhier in beton te maken. Na eenige discussie wordt besloten niet op voornoemd schrijven in te gaan, maar een houten beschoeiing daar te stellen. Naar aanleiding hiervan stelt de vergadering na eenige besprekingen een bestek en voor waarden, waarnaar het werk zal moeten worden uitgevoerd, vast. Vervolgens wordt met algemeene stemmen de gemeen te-rekening over het dienstjaar 1909 op voorstel van de commissie, die de rekening heeft onderzocht, voorloopig vast gesteld. Daarna wordt nog goedkeuring verleend aan de rekening van het algemeen armbe stuur over 1909 en de begrooting van dat college voor 1911ten slotte wordt de be slissing over het voorstel van burg. en weth. om de subsidie aan den beurtschip per A. L. Sneep en Co. alhier op te zeggen, aangehouden tot een volgende vergadering en 2o. de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1911 der vergadering aangeboden. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. Aliegweek in Noord-Brabant. Voor de vliegdemonstrutie, welke op Zondag 28 dezer en volgende dagen te Gilsen-Rijen nabij Breda zal plaats hebben, zijn groote toebereidselen gemaakt. De terreinen, door het Ministerie van Oorlog daartoe welwillend afgestaan aan de Ned. Ver. voor Luchtvaart te 's-Hage en de de Eerste Ned. Vliegvereeniging te Breda, zijn voor het doel in gereedheid gebracht en voldoen naar het oordeel der deskundigen volkomen aan alle eischen. Voor wat bij andere vliegvertooningen te wenschen overliet: buffetten, bewaaaplaats van automobielen, rijtuigen en fietsen is goed gezorgd. De ingangen 3e, 2e en le rang zijn slechts 5, 15 en 15 minuten gaans van het station Gilsen-Rijen verwijderd. Des middags zullen in aansluiting aan de treinen, welke uit Zeeland en Limburg loopen, extra treinen heen en weer rijden van Tilburg en Breda naar Gilsen-Rijen. Bij gunstig weder zullen de aviateurs Ar cher en Lewkswicz reeds vóór 4 uur hunne vliegtochten aanvangen. Het vliegterrein heeft eene uitgestrektheid van circa 300 H.A. en munt uit door zijne prachtige ligging en drogen bodem. Eene groote han gar waarin de 3 vliegtoestellen geborgen zijn, is zoodanig geplaatst, dat het publiek de vliegtuigen kan zien, zonder daarbij de aviateurs in hunne werkzaamheden te hin deren. De aviateurs Archer en Lewkowicz zullen trachten eenige recórds te verbeteren, waarbij Jhr. van den Berg van Heemstede zijne tegenwoordigheid heeft toegezegd ten einde officieel de tijden op te nemen. WERKENDAM. Bastiaan Baggerman 8, Dirk Bakker 14, Willem Adrianus van Berchum 16, Maarten Willem Boot 23, Pieter Johannes Apollo Bril 15. Adriaan Colijn 5, Tennis van Drim melen 7, Cornel is de Gelder 4, Jan Hendrik Hakkers 18, Hendrik Corns. Herks 17, Leendert Adrs. van den Heuvel 3, Teunis Ippel 13, Christiaan van Laren 6, Cornelis van Laren 2, Corns. Johannes Lensen 10/ Jan Johannes van Loon 9, Adrianus Rid derhof 1, Jan Sach 19, Otto Schreuders 20, Govert Versluis 12, Bastiaan Visser 22, Hen- drikus Visser 11. Hendrikus de Vries 21. Broederdienst de nos. 1 en 11. Te klein no. 18. BESOIJEN. 1 J. A. v. d. Rande, 2 W. H. de Graaf, 3 C. A. de Louw, 4 F. C. Snijders, 5 M. v. Vugt, 6 C. L. v. d. Kolk, 7 A. A. Faro, 8 J. de Roon, 9 C. J. Klerkx, 10 A. H. Kuijsten, 11 J. A. F. van Oudheusden, 12 J. L. v. Hilst. DE WERKEN en SLEEUWIJK. 1 P. v. Breugel, 2 P. Sterkenburg, 3 W. v. Andel, 4 H. ÏJmaen, 5 C. v. d. Stelt, 6G. Ippel Wz., 7 C v. Breugel, 8 C. H. Wal raven, 9 O. A. Meerburg, 10 T. J. de Heus, 11 P. W. v. Beest, 12 L. v. d. Boom, 13 A. J. Vroegh, 14 D. Roza, 15 J. Duiser, 16 B. Koman, 17 C. v. Vuuren, 18 J. de Heus, 19 C. Smits, 20 A. Pullen, 21 G. Ippel, 22 G. Pellikaan, 23 Daniël Koman, 24 M. T. v. Anrooij, 25 J. Groenenbergh, 26 A. v. Zanten, 27 R. v. Andel, 28 C. v. d. Kaa, 29 J. v. Maastricht, 30 A. Visser. Gebreken no. 6. Broederdienst no. 7. NEDERHEMERT. 1 A. v. Wijk, 2 B. van Rijswijk, 3 W. v. d. Stelt, 4 A. v. Zandvliet, 5 C. Verheij, 6 H. Bodmer, 1 M. Bracht, 8 A. Bruigom, 9 H. Smits, 10 S. Bracht. Wanneer niet eenigen tijd geleden een der gebroeders Bracht verdronken was, dan zou zich thans het zeldzame feit voorgedaan hebben, dat 3 broers, waarvan 2 denzelfden leeftijd hadden, gelijk moesten loten. PREDIKBEURTEN, 28 Augustus. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. Lindeboom uit Zutfen. H. Avondmaal. Genderen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. H. J. Ruijsch van Dinteloord. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Dave- laar en nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2.u. leeskerk. u. ds. P. 't Zandt. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. Vonk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. N.z. vm. 9.30 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 leeskerk en nm. 2 u. ds. Brouwer van Genderen. 2 u. ds. Smits. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2, u. lezing eener leerrede. Geref. kerk geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden ,*pi«r beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tijdig in te zenden. SSiunenland. Dinsdagavond half 10 is in het Keien bergsche bosch te Renkum vermoord gevonden het 13-jarige meisje Pulle. Omtrent dezen moord wordt aan de N. Arnh. Ct. meegedeeld De misdaad had plaats 50 M. van den weg, die van Fluitersmaat naar Nol in 't bosch gaat, in een holte van het bosch. Het meisje is geworgd meteen band van haar pantalon. Ze is een dochtertje uit een gezin van 6 kindei en. Het lijk droeg de sporen eener laag hartige geweldpleging. De moordenaar had het kind iets in den mond gestopt om 't schreeuwen te beletten. Uit nadere berichten blijkt hel vol gende: De naam van het vermoorde meisje is Adriana Augustina Eanstina Pulle. Zij was te 2 uur uitgegaan om dennenappels te zoeken. Toen het m fisje langer dan gewoonlijk weg bleef, werd de politie gewaarschuwd en trok men op onderzoek uit. Tegen 10 uur werd het deerlijk mishandelde lijkje door den vader en den gemeente-veldwachter ge vonden in akkermaalshout van het Keijenbergsche bosch, op een afst md van ongeveer 300 meter van de woning. Uit het onderzoek i3 gebleken, dat men hier met een sexueelen moord te doen heeft. Toen het slachtoffer gevon den werd, was het lichaam nog warm, zoodat de veldwachter nog een poging deed om de levensgeesten op te wekken. Onmiddellijk is door marechaussee en politie uit den omtrek een uitvoerig onderzoek aangevangen. Nog denzelfden nacht werd een te Wageningen vertoe vend Duitscher geconfronteerd met de menschen, die een alleenloopend man in het bosch hadden gezien. Hij kon echter zijn alibi bewijzen en werd ook niet herkend als de persoon, die in het bosch was gezien. Te Oosterbeek werd een landlooper, die aan den weg lag, gearresteerd, doch weer losgelaten. De plaats, waar het misdrijf heeft plaats gehad, wordt door marechaussee bewaakt; de zak met dennennaalden, die Adriana bij zich had, en hare klomp jes heeft men net zoo laten liggen. Ten slotte vernemen wij, dat het ver moorde meisje den laatsten tijd wel eens meer iets langer uitbleef. Teneinde het justitieel onderzoek niet te bemoei lijken, kunnen we vooralsnog in verband hiermede geen nadere mededeelingen doen. Men heeft echter hoop den dader uit te vinden. Na de schouwing is het lijk naar Arn hem vervoerd. Omtrent het werken met de politie honden, die ter speuring zijn aange bracht, meldt men het volgende: De derde hond werd „lucht" gegeven, hij rende langs den weg der bewoonde buurten en kwam langs den Waterweg, ging een boerenhofstede binnen en in de schuur, langs het hondenhok, het varkenshok en verder eenige malen langs denzelfden weg heen en terug. Vervolgens ging de hond naar de pa pierfabriek der firma van Gelder en doorzocht alle gebouwen, hij ging ook het privaat binnen en de papierloods in. Hierop ging hij wederom op de boerenhofstede toe, alwaar zekere van R. woont. Hierna werd het speuren gestaakt. Intusschen had de officier van justitie enkele personen gehoord, en zich wederom naar het terrein van den misdaad begeven. Dit had tot re sultaat, dat van R. werd opgespoord en ondervraagd. Een proef werd geno men door de kleedingstukken van het vermoorde meisje te laten ruiken en daarna den hond te laten zoeken. Uit een hoop petten en hoeden haaldo de hond toen de pet van van R. te voor schijn. Tot driemaal toe werd de proef met de andere politiehonden herhaald en alle honden haalden dezelfde pet uit de hoop petten te voorschijn. De justitie liet van R. onderzoeken, met het gevolg dat huiszoeking werd ge daan ten huize van van R. Enkele kleedingstukken, zoomede een flesch, werden in beslag genomen. De verdachte onderging daarop een scherp verhoor. Hij erkende op den middag van den moord in het Keyenbergsche bosch te zijn geweest, waar hij ook gezien was. Een groot aantal getuigen is gehoord, die den verdachte van R. op de plaats van de misdaad hebben gezien. Van R. kocht dien middag snoepgoed en tracht te reeds meermalen meisjes mede te lokken. De honden zijn weer naar den Haag teruggebracht. Vrijdag is Van R. weer door de jus titie in verhoor genomen en met het lijkje geconfronteerd. Wij vernemen verder nog, dat ten huize van R.'s moeder in een kuip ondergoederen van hem gevonden zijn. Zij zijn met zeepsop en al in beslag genomen, ten einde door dr. Hesseling scheikundig te worden onderzocht. Korea ei» Nederl.-Iiidië. De Engelsche bladen beginnen het volk weer tegen Duitschland op te hitsen. De Daily News zegt in een hoofd artikel over de inlijving van Korea: Er is geen treffender voorbeeld denk baar van het lot, dat tegenwoordige kleine staten wacht, als ook van de bereidwilligheid van de groote mogend heden om de plechtigste verdragen, waarin zij de zelfstandigheid van andere staten waarborgen,zoo noodig overboord te werpen. De bekende dr. Emil Reich, in de Morning Post schrijvende, ziet verband tusschen de inlijving van Korea en de reis van den Duitschen^kroonprins naar Oo8t-Azië. Het ware doel van die reis Georganiseerd door de Eerste Ned. Vlieg- vereeniging te Breda. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Doopsbediening. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburggeen dienst. Aalst, vm. 930 u. ds. Lutein. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloménbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Smits uit Poude- roijen. Besoijen, vm. 9.30 u. en nm.2 u. ds. Dier- kens. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 en nm. 2 Doeveren, nm. 2 u. ds. Trillaard uit Aalburg. Drunenvm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Dussen, vm. 9,u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9 en nm. 2 u. leeskerk. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. Dekker. Genderen, vm. geen dienst, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. Ds. Brouwer. Giessen, nm. 2.u. ds. Benders. Heesbeen, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Z.z. nm. 2.u. ds. Panne bakker. Pouderoijen, vm. 9.30 u. geen dienst, nm. Raamsdonk, (dorp) geen opgaaf. Raamsdonkveer, heen opgaaf. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. SÏeeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. P. van Toorn Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Nie- meijer. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Össewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Well, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Geref. Kerk vm. 9,30 ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2