Uitslag loting voor de Nat. Militie. toegangskaarten zijn aan de koopers teruggeven. In de buurt van het station Nortb- wood, Amerika, heeft Zaterdag een bende van 8 man een trein uit Minneapolis door valsehe seinen tot staan gebracht, waarna twee hunner den machinist en den stoker met huDne revolvers in bedwang hielden en de anderen de reizigers uitplunderden De conducteurs wisten echter onopgemerkt een wagen te bereiken, waarin wapenen geborgen waren en de roovers te overmannen, van wie zij er vijf gevangen namen en aan de politie te Northwood overleverden. Maandagnacht te 3.15 uur is te Reggio Calabra een zeer sterke aardschok ge voeld. De verschrikte bevolking vluchtte uit de huizen. Er is geen schade aan gericht De schok is ook gevoeld in Gallina, Gerace, Monteleone, Catanzaro en Messina. In laatstgenoemde plaats zijn eenige muren ingestort. Door den aardschok zijn de instrumenten in he observatorium beschadigd. B*laatselUk ^iieuw». Heusden, 31 Aug. Papa Bamberg heeft Zaterdag j.l. ouden jong door zijn goocheltoeren in verrukking gebracht. De zaal van het „Wapen van Amsterdam" zoowel 's avonds als bij de kindervoor- ng geheel bezet, iet open monden, schitterende oogen en baasde gezichten volgde de jeugd den neer Bamberg, die zijn volkje kent. De heer •T. L. Leestótnaker was zoo vriendelijk de kleinen gratis te onthalen. Zaterdag viel een 2-jarig kind bij het R.-K. Gasthuis in den Demert. Een speel makkertje van 3 jaar ging haar moeder waarschuwen. Deze snelde ter hulp doch kon den kleine niet redden. Op haar geroep kwam de smid Boelen, die den drenkeling op het droge bracht. Met behulp van een dokter werden de levensgeesten weer opgewekt. De Koninginnedag wordt heden op de gebruikelijke wijze gevierd. Behalve de driekleur van alle woningen zal het carillon en het plechtig klokgebrom de wereld ver konden dat een groote feestdag is aange broken. De Floralia-vereeniging zal eene bloemen tentoonstelling houden op „Concordia", waarna de kinderen onthaald en prijzen uitgereikt zullen worden. Muziek zal een en ander opluisteren. Ten 5 ure bereidt eene commissie eene verrassing voor op het Wilhelminaplein en 'savonds zal de Buiten-sociëteit verlicht zijn, alwaar een concert zal worden gegeven. Inmiddels zullen de beide muziekkorpsen wandelingen door de stad maken en aan de feestvreugde mede uiting geven. AJlllkerk. Vrijdagmiddag ontlastte zich een onweersbui boven onze gemeente. Het hemelvuur sloeg in een huis van A. Brand, bewoond door 3 gezinnen. Boven in de schuur ontstond een begin van brand, welke de brandweer echter spoedig meester was, zoodat er meer water- dan brandschade veroorzaakt is. Andcl. Hedenmiddag werd alhier het stoffelijk overschot van den heer J. Ph. Redert ter aarde besteld. Dat de overledene een der meest geachte ingezetenen dezer gemeente was, getuigde de groote menigte die het lijk grafwaarts vergezelde. Aan de groeve werd door den WelEerw. heer ds. Van der Put gesproken over de vele goede hoedanigheden des overledenen, vooral hoe hij gedurende ruim 38 jaar werk zaam was in de zondagsschool, wier ontstaan aan hem te danken was. Diep bewogen ver lieten allen den doodenakker in de over tuiging dat een waarlijk goed mensch naar zijn laatste rustplaats werd gebracht. Driinilielcil. Als eene bijzonder heid kan worden vermeld, dat bij den heer G. J. Verdonk alhier, aan nieuwe loten nog aardbeien staan. Circa twee weken, konden er bijna iederen dag nog van deze vruchten geplukt worden. Droiiftcleu. Met het geven van herhalingsonderwijs in deze gemeente zijn belast de heer Verzijl en mej. N. Bos alhier. Door den gemeenteraad is voor de benoeming van leden voor het college van zetters de navolgende voordracht opgemaakt Voor de vacature P. van der SchansP. van der Schans en J. Millenaar. Voor de vacature J. Burghout: J. Burg hout en B. van Mersbergen, allen wonende te Drongelen. Geert ruidenberg. Vrijdagmor gen omstreeks half twaalf werd de 23-jarige werkman A. D. uit Lage Zwaluwe, tijdens een kort, doch hevig «nweder, terwijl hij zich in een bootje met nog vijf andere personen bevond op de rivier de Donge onder deze gemeente, door den bliksem gedood. Meeuwen. Hedenmorgen was J. C., landbouwarbeider alhier aan het mestrijden. Hij had daarbij het ongeluk te struikelen en met het eene been onder de kar te raken, <fie over hem heen ging en den voet zoodanig bf-ze^rde dat de jonge man kermende van pijn bleef liggen. Zijne moeder die in de nabijheid woont bracht hem op een krui wagen naar huis. Nederhemert. Vrijdag tijdens een hevig onweer streek een windhoos over ons dorp neer. Van het dak der school en onder wijzerswoning werden de pannen afgerukt, terwijl ook het kerkdak beschadigd werd. De wind had zulk eene kracht, dat de lood- bedekking van de nok der kerk werd los gerukt. De vreeselijke ziekte, de typhus, heeft Zondag j.l. haar eerste slachtoffer gemaakt. Het is de 32-jarige A. v. H. uit het gezin der weduwe v. H., waarvan nog twee zoons aan typhus lijdende zijn. Ook de vrouw van een gehuwden zoon is aangetast, zoodat thans 4 typhusgevallen geconstateerd zijn. Heewel midden in den zomer is er voor velen weinig of geen arbeid te vinden. De verdiensten op de steenfabriek zijn door de vele regens zeer onbeduidend geweest. Wie het hoofd boven water wil houden, moet elders werk zoeken. Maandag zijn weer 6 werklieden naar Homberg in Duitschland vertrokken, om aldaar grondwerk te ver richten. 1%'ieuvi endöli. Vrijdagmiddag om streeks 12 uur ontlastte zich boven onze gemeente een kort doch hevig onweder. In den tuin van Mej. A. J. den Dekker werd een beuk door den bliksem getroffen. Sprang». Naar men ons meedeelde, kwam in de vorige week (Dinsdagavond) de afd. Patrimonium alhier, in vergadering bijeen. Daar niet één der leden recht wist waarvoor deze vergadering door het bestuur belegd was, stelde de voorzitter de verga dering, met het door het bestuur geopperde plan in kennis, haar de mededeeling doende, dat op dezen dag (23 Aug.) haar eere-voor zitter ds. P. v. Toorn, zijn geboortedag herdenkt. Vervolgens zei spr. dat het be stuur gemeend bad dezen dag als afd. van P. niet onopgemerkt te mogen laten voor bijgaan, daar zijn Eerw. al zco veel goeds voor de afd. gedaan had en hem alzoo op deze vergadering een klein cadeau aan te bieden, bestaande uit een vulpenhouder (waarvan wij in het blad van 1.1. Woensdag reeds melding maakten.) Dat allen het met dit plan eens waren, bewees het applaus dat hierop volgde. Alsnu werd één der leden naar de pastorie gezonden, met de boodschap of Zijn Eerw. eens even ter vergadering kon komen, hieraan direkt gevolg gevend, in 't minst niet wetend wat er te doen was. De vergadering, bij zijn binnentreden als door een enthousiasme aangegrepen, zong Zijn Eerw. op zeer plechtige wijze de bekende zegenbede uit psalm 134 3 toe, waarna de Voorz. als tolk der verg. haar eere-voor- zitter met zijn geboortedag feliciteerde en den wensch uitte zoo het in den raad des Heeren besloten lag, dat Z.Eerw. nog een reeks van jaren mee mocht arbeiden aan den bloei van P. ter dezer plaatse en over handigde als blijk van sympathie het be wuste cadeau. (Applaus). De eere-voorzitter alsnu het woord ne mend, sprak ongeveer als volgt: Wat zal ik zeggen, mijn gemoed is op dit oogenblik te diep geschokt en mijn hart te zeer ge roerd dan dat ik aan mijn gedachte goede leiding kan geven. Werd ik getroffen door de mij toegezongene zegenbede, welke voor het Oud Testamentische volk van groote beteekenis was en ook niet minder voor die van het N. T., daarna het hartelijk woord van den Voorzitter en eindelijk het cadeau. Wanneer ik dit alles overzie, moet ik hieruit opmaken dat de afd. mij meer lielde toedraagt, dan dat ik ooit had durven denken. Vervolgens zei spr. dat ook Patri monium die liefde van zijn hart wegdroeg, hierdoor niet ziende op eigen roem en eer, (die hieruit zou kunnen voortvloeien) maar ten volle overtuigd zijnde, dat het den christen betaamt op te komen voor de billijke eisc'nen van den werkman, en de doorwerking van Gods woord alzoo meer en meer op den voorgrond te stellen. Aange naam was het spr. (de vergadering over ziende) dat hij in dezen strijd niet alleen stond maar ook een flinke schare georga- seerde mannen achter zich had, die dit zelfde doel beoogde, die met hem (hoewel pas nog in beginsel) meehielpen het kruis van Christus te plaatsen, tegenover de roode vaan van revolutie en ongeloof. Ten slotte merkte spr. nog op, dat als eenmaal de dag van scheiding eens kwam, dat de banden die tusschen hem en de Afd. gelegd zijn, wel kunnen gerekt doch niet verbroken worden, waarna ZEerw. de ver gadering uitnoodigde, met hem het driewerf „Leve Patrimonium" uit te roepen, waarna de vergadering nog een driewerf „Leve onze eere-voorzitter" liet volgen. Alvorens dat ZEerw. de vergadering verliet, noodigde hij de Afd. uit een avond (op een nog nader te bepalen datum) ten zijnen huize te komen doorbrengen. Dat deze avond lang in het geheugen der leden zal blijven, laat zich begrijpen. Deze vergadering op gebruikelijke wijze door den voorzitter geopend, werd ook alzoo gesloten. In de vorige week ontstond een begin van brand in het schuurtje van den schoen maker H. alhier. De oorzaak moet zijn dat zijn zeven-jarig zoontje met lucifers in het schuurtje gespeeld had. Was het niet door de buren bemerkt, zou het zeker een prooi der vlammen zijn geworden. Toen 1.1. Zondagavond de trein, ko mende van de richting Zwaluwe, onze ge meente n.l. de Meerdijk, passeerde, doodde hij twee paarden die op de rails liepen. Hoe deze dieren daar kwamen is tot op dit oogenblik ons onbekend gebleven. De eige naar is zekere B. uit Antwerpen, die tijdens de Besooijensche kermis aldaar met enkele orgels dansmuziek maakt. Een heele schada post voor den eigenaar. Ween. Een fietsrijder, welke de sport nog niet machtig was, ontmoette in de Steeg een automobiel. Hij maakte zich hiervan zoo bevreesd om uit te rijden dat het stuur de verkeerde weg nam en in een oogenblik lag onze fietser in de wetering, waar hij, niettegenstaande deze ruim van modder voorzien was, spoedig wist uit te kruipen. De landbouwer I., in 't bezit zijnde van een oud bureau 't welk voor hem geen waarde had, ontving een bezoek van een antiquair uit Rotterdam. De koopman scheen zin te hebben in dat oude ding, en de eigenaar vroeg er f 40 voor. De antiquair nam het spoedig voor den gevraagd en prijs en was dit voor den bezitter wel een buiten- ansje. Wr||hoeveu-Ca ppel. Zekere De uit Capelle, die per fiets naar de markt Waalwijk reed, had, door het verkeerd uitwijken het ongeluk in botsing te komen met twee koeien, waardoor hij van den Winterdijk alhier tuimelde en zoodoende zijn schouder ontwrichtte en zijn pols ver stuikte. Kerknieuws. M erkeodam. Door den WelEerw. heer A Buurman, predikant te Batenburg, is het beroep naar De Lier aangenomen. Geertruldenberg. D3. K. Nobèl, pred. der Ned. Herv. gem. te Kedichem, die het beroep naar deze gemeente aannam hoopt op Zondag 25 Sept. afscheid te nemen van zijne gemeente en op Zondag 20 Oct. alhier intrede te doen, na bevestigd te zijn door dr. J. Lindeboom, pred. te Oudorp. Sleeuwgjk. Ds. P. H. de Jonge alhier, heeft een beroep ontvangen van de Geref. gem. te Hollandsche Veld, (Drenthe). ANDEL, GIESSEN MET RIJSWIJK. A. Frijlink 1, A. Kant 2, J. F. van Duist 3, P. Nieuwenhuizen 4, P. Westerlaken 5, A. Westerlaken 6, G. Crielaard 7, G. van Andel 8, C. Nieuwenhuizen 9, G. den Dekker 10, M. van Os 11, H. Nieuwen huizen 12, A. A. van Andel 13, G. van der Nat 14, B. Crielaard 15, T. Crielaard 16, M. van Zon 17, J. T. van Tilborg 18, G. van Tilborg 19, J. van Tilborg 20, J. den Dekker 21, P. Naaijen 22, H. vanVugt23, W. H. A. Millenaar van Herwijnen 24, J. Kant 25, A. Straver 26. Broederdienst no. 1, 2,11,12,14,15, en 17. Gebreken no. 3, 4 en 10. WASPIK. P. J. de Ruiter 1, P. H. Zijlmans 2, P. Kuijten 3, J. van Gijzel 4, J. J. Langer- mans 5, D. Mateijsen 6, J. van Erp 7, A. de Jong 8, P. A. Boom 9, W. H. A. Zijl mans 10, J. Okkers 11, J. P. M. Coesmans 12, Ch. Rekkers 13, W. van Loon 14, A. Verduijn 15, P. A. Ruijtenberg 16, J. C. Boelaars 17, D. H. Poppelier 18, A. Hooij- maijers 19, A. Verschuren 20, N. van Erp 21, P. v. d. Wiel 22, G. A. Ruitenberg 23, J. J. Verschuren 24, P. J. Kanters 25, M. v. Dongen 26, M. L. v. d. Ven 27, J. W. van Holt 28, Mart. Ramstijn 29, P. J. Pols 30, W. A. de Glas 31, P. Megens 32, J. Luijken 33, H. H. v. d. Wassenberg 34. Broederdienst no. 19. Gebreken no. 12, 26, 31, 32, 30, 29, 15 en 24. Iflnnenland. Uit Den Haag meldt men aan de Tel.: Naar wij vernemen, zal binnen niet al te langen tijd worden ingediend een wetsontwerp tot het instellen van toe zicht op particuliere levensverzekering maatschappijen. De Vereeniging voor Levensverzeke ring heeft, daartoe door de regeering aan gezocht, reeds eenigen tijd geleden een voorontwerp saamgesteld. Naar de „Msb thans met zekerheid verneemt, ligt het in de bedoeling van het Tweede Kamerlid voor Rotterdam V, mr. A. de Jong, met de opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal als zoodanig af te treden. Op het oogenblik is er, zoo meldt de Tel., aan de gemeentelijke arbeidsbeurs te Amsterdam, zoo weinig aanbod van werkkrachten, dat deze niet in staat is aan de vraag der verschillende gemeen tediensten te voldoen. Een poging, door de gemeentelijke gasfabrieken gedaan, om zelf de arbeiders aan te werven, welke zij noodig had, leidde evenmin tot een resultaat. Twee schippers, de gebrs. Sietema, die water hadden gedronken uit een poel onder Surhuisterveen, zijn Vrijdag avond onder Bergum ongesteld gewor den en kort daarna overleden. Dr. Hiugst, wiens hulp werd ingeroepen, consta teerde cholera nostras. Een te IJmuiden thuisbehoorende stoomtrawler keerde tusschentijds van de visscherij terug met verlies van vischtuig, dat men gekapt had, omdat de bemanning vreesde, dat het schip zou zinken. Het geval heeft zich in het kort als volgt toegedragen: Op de visscherij zijnde, was men bezig het water, af komstig van het gesmolten ijs uit het schip te pompen, toen men bemerkte, dat het schip water maakte. De eerste gedachte was natuurlijk, dat het schip zou zinken. Een stoomschip werd in de verte gezien en men ging daarop aansturen. Maar de vaart van den trawler werd ten zeerste belemmerd door het buiten boord hangende vischtuig. Goede raad was duur, men besloot gewoonweg dit vischtuig af te kappen en aan de zee prijs te geven; het leven gold meer dan wat ook. Ten slotte kwam een snuggere bol tot de ontdekking, dat de machine niet bezig was het overtollig© water uit het schip te pompen, doch integendeel met alle kracht zeewater in het schip pompte. Deze slimheid van het machinekamer- personeel kost de reederij aan verlies van vischtuig, enz., ruim f 1000. Ontslag commies H. IJ. S. M. Nathans. Het scheidsgerecht heeft beslist, dat het ontslag gehandhaafd zal blijven, doch dat er een uitkeering zal worden verleend van f 525. Een der Fransche speelclubs te 's-Gra- venhage moet haar domicilie verplaatst hebben naar Wassenaar, waar zij werkt met een steunkapitaal van f 180 000, haar verleend door de speelbank te Mon te Carlo. Ook moet zij in verbinding staan met de banken van Blankenburgh en Ostende, die haar beschouwen als een soort Nederlandsch filiaal. Ook de heer Ed. Meijer, uit Amster dam, zal, naar het Hdbl. meldt, trachten over het Kanaal te zwemmen. Hij wacht thans te Dover een gunstige gelegen heid af. Van een huwelijksvoltrekking schrijft men uit Winschoten: Zij hadden reeds eenige jaren samen gewoond en hadden een drietal kinderen. En altijd nog, nu eens om deze, dan om gene reden was er van het trouwen niets gekomen. Donderdagavond echter werd hun de drang, om voor altijd aan elkaar ver bonden te worden, zóó sterk, dat de jongeman en vrouw vergezeld van hun kroost, dat ten deele in den kin derwagen was geborgen naar het stadhuis trokken, om te worden ge trouwd. De kinderwagen werd nabij het stadhuis neergezet, terwijl de jongeman en vrouw (de laatste met een zuigeling van één maand op den arm en de twee andere kinderen aan haar zijde, naar binnen togen, waar de echtelijke band gelegd en het aanwezige kroost gewettigd werd. Kinderen, zooals hier, als bruidsmeis jes te hebben, komt zeker wel zelden voor. De heer Van Maasdijk, de 25-jarige Nederlander, die onlangs te Heerenveen en in Den Haag gevlogen heeft met een kleinen tweedekker, een Somrner- toestel, is Zaterdagavond op het terrein Warnsborn, bij Arnhem, na twee ge slaagde proefvluchten met zijn toestel van een hoogte van ruim 50 meter gevallen. Hij kreeg den motor op de borst, en de dood is onmiddellijk inge treden. Men meldt omtrent dit ongeluk: Ruim 6 uur steeg Van Maasdijk weer op voor een proefvlucht. Zijn monteur zegt, dat het opstijgen niet was als ge woonlijk, veel steiler; misschien om het eenigszins moeilijke terrein. Bij de eerste ronde om het terrein reeds begon het toestel te hellen, en Van Maasdijk maakte bewegingen met de gauchissements, welke den val van het toestel, van een hoogte van 50 a 60 meter, niet konden verhinderen. Blijkbaar heeft de jonge vliegman zich nog omgedraaid om iets te grijpen, want de motor is hem op de borst gevallen. Er werd later vast gesteld, dat de machine volkomen in orde was, zoodat de oorzaak van het ongeluk daarin niet kan liggen. Voor duizenden belangstellenden op het vliegterrein en meerdere duizen den daarbuiten heeft Olieslagers Zon dag te Utrecht een schitterende vlucht gedaan van 51 minuten en heeft alzoo verbeterd het Nederlandsche duurrecord van 44'/4 minuut, door hem zelf te Groningen gesteld. Sierlijk steeg hij ten 5 u. 5 m. omhoog en deed 7 rondes, welke zich ver in de richtingen Bunnik, de Bilt, Blauw kapel en Zuilen buiten het vlieg terrein uitstrektennu en dan was het vliegtuig nauwelijks voor het bloote oog zichtbaar. De koene vliegman bereikte een hoogte van 400 tot 500 meter en had een snelheid van 95 K.M. per uur tegen den wind en 105 K.M. per uur met den wind mede. Te Breda is Zondag, onder groote toeloop van belangstellenden, ook ge vlogen. Tegen 5 uur werden de beide vliegtoestellen buiten de loods gebracht en even halt zes begon de Rus Ladis Lewkowiez zijn weg door het luchtruim. Op een hoogte van omstreeks 22 M. vloog hij de baan, die 5 K.M. lang is, in 2 min. 49s/s sec ouder uitbundige toejuichingen van het publiek. Vervolgens waagde Archer zich boven den gronddoch toen hij ongeveer een kwart baan gevlogen had zag men hem vrij plotseling dalen. Hij had, toen hij een der handels van een vleugel wilde omhalen, ook het contact van den motor gebrpken. De vlieger was ongedeerd en het toestel onbeschadigd, zoodat hij dadelijk daarop zijn vlucht voortzette. Toen vloog hij achtereenvolgens ls/4 baan in 3 min. 7' 5 sec. op een hoogte van ongeveer 30 meter. Om half zeven werden de toestellen weer buiten gebracht. De Rus beproefde rijf maal tevergeefs een opstijging. Ein delijk om 7.10 gelukte het: hij vloog, reed weer, ging weer boven den grond, maar daalde weer even spoedig. Men zag de machine kantelen en schuin blijven liggen. De vlieger was van de baan afgeraakt en het toestel bij de landing in een kuil met wat water terecht gekomen. De linkervleugel was daardoor licht beschadigd, maar de vlie ger was^ ongedeerd. Ondertusschen was het voor Archer te donker geworden om nog een vlucht te wagen. Maandag werden, wegens den hevigen wind, geen vluchten gedaan. Aan boord van het stoomschip Eden Hall, j.l. Zaterdagnamiddag aangekomen in den Nieuwen Waterweg en na qua rantaine-onderzoek opgestoomd naar Rotterdam, waar het schip, dat met een lading erts uit Poti gekomen is, aan boei K op stroom ligplaats heeft ge nomen, heeft zich bij iemand van de bemanning een verdacht ziektegeval voorgedaan. Op last van den burgemeester is het ontsmettingsvaartuig langs de zijde ge komen en zijn alle vereischte maat regelen door den ontsmettingsdienst genomen. De zieke man is naar een barak over gebracht. Het stoomschip mag niet lossen, en de quarantainevlag is aan boord geheschen. Maandagavond is het toezicht op het in quarantaine liggende stoomschip Eden Hall opgeheven en de quarantaine- vlag gestreken. Het is gebleken dat het verdachte ziektegeval geen cholera is. In den nacht van Zondag op Maan dag zijn zekeren G. Neilen, uit het ge hucht Leyenbroek bij Sittard, 5 mes steken in borst en schouder toegebracht, waarvan 2 gevaarlijk. De marechaussee heeft nog denzelfden nacht als de ver moedelijke daders gearresteerd den be- ruchten J. B. uit Leyenbroek en zekeren G. M. uit Ophoven. Maandagmiddag is op het Bolwerk te Rotterdam, tusschen eenige pakken hooi de veedrijver J. T. F., wonende in de Tollenstraat, bewusteloos op straat liggende gevonden. Stoeiende met an dere veedrij vers, was hij gevallen, waarbij een 50 kilogram zwaar pak hooi op hem viel. Het bleek, na zijne over brenging naar het ziekenhuis, dat hij zijn halswervel heeft gebroken. De van den Renkumschen moord verdachte steenfabriek-arbeider van Re- nesse is Vrijdagavond laat definitief gevangen genomen en naar de Arnhem- sche gevangenis overgebracht. Zaterdag morgen heeft hij bekend. Zaterdagmiddag is onder groote be langstelling het lijkje van het vermoorde meisje, Adriana Pulle, ter aarde besteld. Een gevangene in het huis van be waring te Alkmaar, Andries H., is Zondagmorgen ontvlucht. Een bewaker liet, toen hij het licht ging opsteken, de sleutel op het slot van een cel zitten. De gevangene rende de cel uit, gooide de deur daarvan dicht en wist op de binnenplaats te komen. Daar stapelde hij eenige tonnen op elkaar en waagde vervolgens een koenen sprong over de muur. Op het rumoer dat de gevangen bewaker maakte, kwam de tweede be waker toesnellen, waarna beiden zoo spoedig mogelijk de politie waarschuw den. Deze trok er dadelijk op uit en had het geluk, na korten tijd, den ont vluchte op den Helderschenweg te arresteeren. Op klaarlichten dag heeft er Zondag bij Sluis (Zeel.) een treffen plaats gehad tusschen drie wildstroopers en twee marechaussees. De stroopers vuurden op de marechaussees, zonder hen te treffen. De politiemannen hebben van hun kara bijnen gebruik gemaakt; een der stroo pers werd getroffen, doch wis nog, even als de beide anderen over de Belgische grens te vluchten. De milicien Z. en zijn vriend G. vonden Zondagavond op de Prinsen gracht te Amsterdam een losse patroon. De een sloeg er op met een hamer, terwijl de ander haar vasthield. Toen de patroon afging, brandde G. zich de handen, terwijl Z. een slag voor de borst kreeg. In het Binnen-Gasthuis, waarheen beiden per brandcard werden vervoerd, bleken zij echter geen ernstig letsel te hebben gekregen. Te Osingahuizen, bij Heeg (Fr.) is volgens de „Tel.", een kluizenaars-paar aangetroffen. Het is niet onbemiddeld, doch geen van beiden is toerekenbaar. Het verkeert in een staat van verre gaande vervuiling. De man bewaart het geld, verpakt in een courant, in den binnenzak van zijn jas. Hij heeft weinig meDschelijks in zijn voorkomen, is zeer verwilderd. Zijn gelaat is met een korst vuil bedekt en zeer verma gerd. De nagels zijner vingers zijn 3 cM. lang. De vrouw heeft een vlasbaard. Op een tafeltje bewaart de man een 500 lucifersdoosjes. Voorwaar, een beklagenswaardig echt paar Bij het station Twist van de lijn Hoorn-Medemblik zijn Dinsdagmorgen drie waggons van een personentrein ontspoord. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij voorgekomen. Er ontstond alleen vertraging in den treinenloop. Na de ernstige mishandeling van Jan Smits, Donderdagavond j.l., is de rust te Hendrik-Ido-Ambacht nog niet terug gekeerd. Zondagavond n.l. is er weer hevig gevochten. Het terrein van den slag was nu tusschen Rijsoord en H.-I.- Ambacht. Maandagmorgen om vijf uur was 't ook al weer mis. Toen Lodder, een „dorper", op dat uur naar zijn werk ging, werd hij door A. Kanters flink afgerammeld. Waarschijnlijk is dit van dezen „dijker" een wraakneming, daar Kanters Donderdagavond tegen den

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2