FRUIT, Onmiddellijk ca verkoop afrekening en directe geldojizendiilg. een Dienstbode, P.6. Bericht van Inzet. te een gedeelte van den inboedel, VERKOOPING Alex Meijer's llolfie H. v. d. BROEK. C. HOS A Co., Provinciale Landliou\vientoo;islelliii<r Waalwijk 4-11 September 1910. POT- EU OHO EPS IVE IIELFAK M'EMXEüi, PIANO-ON DERWIJS YELLEMAN TAS, Commissionairs in Hl U T. AMSTERDAM. verkoopen Commissionairs en Kooplieden in Kerkstraat 45, 's-Hertogenbosch. Zang- en Tlieorieoursus grond werd geslagen en, door zich buiten westen te houden, geen verdere kastij ding opliep. Maandagmiddag is uit Beverwijk zekere Z., een berucht persoon, die verdacht wordt in Wijk aan Duin een even berucht persoon, G. genaamd, zoo goed als doodgeschopt te hebben, naar Haarlem overgebracht. G. is aan de gevolgen der ondergane mishandeling overleden. Na instructie is Z. weer vrijgelaten, doch later weer gevangen genomen, omdat er, niettegenstaande zijn ontkentenis, allerlei bezwarende aanwijzingen tegen hem zijn. De twist tusschen de beide mannen is ontstaan in een lokaal te Beverwijk, waar worstelen wordt geleerd. Daar waren Donderdagavond na de harddraverij op de Schulpen worstelaars en stroopers bijeen, er ontstond ruzie en Z. met zekeren J. uit Wijk aan Duin namen de G. voor hun rekening. J. moet hem met een flesch op het hoofd hebben geslagen. Ook hij is gevangen genomen. Bij een vechtpartij tusschen schepe lingen van het stoomschip Hornsund is gisterennacht in een Duitsch bierhuis te Zaandam een Duitscher levensge vaarlijk met een mes gewond. De ge wonde werd dadelijk per sleepboot naar een ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. De dader, een Hollander, is in voor arrest. Op de sporttentoonstelling te Haarlem is een inbreker aangehouden, die pas Donderdag uit de gevangenis was ont slagen. Onweer. Vrijdagavond heeft boven een groot deel van Friesland een kort maar hevig onweer gewoed. De bliksem is o. m. in de boerenhuizinge van J. Rollingswier te Ternaard en in die van de weezen Boschma onder Bolsward geslagenbeide zijn geheel afgebrand. Bij de eerste kon de inboedel worden gered. Te Heerenveen heeft een hevig on weer gewoed. Op 4 plaatsen kon men brand zien. Te Tzum is de bliksem in een boer derij geslagen, welke geheel afbrandde. Te Scharren bij Joure is de boerderij van J. Schaafsma door den bliksem ge troffen en afgebrand. Te Tjalleberd zijn 5 koeien van Pijl man door den bliksem gedood. Te Dodewaard trof de bliksem de woning van de wed. H. Het huis is geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Breskens is een man door den bliksem getroffen en gedood. Te Maurik is in de laatste nachten in de kom der gemeente op een vijftal plaatsen ingebroken.Onderdebestolenen behoort ook de gemeenteveldwachter. Zaterdagochtend heeft, zoo meldt de Tel., in het gezin M., Dijkstraat Am sterdam, de zoon zijn vader met een mes een steek in de linkerzijde toege bracht. De vader werd in het Binnen gasthuis overgebracht, en de zoon ge arresteerd. De zoon was pas drie maanden geleden uit het krankzinnigengesticht te Apel doorn ontslagen. De vader van een der lotelingen uit Lobith heeft gisteren aan Gedeputeerde Staten van Gelderland vernietiging ge vraagd van de op 23 dezer voor de nationale militie te Zevenaar plaats gehad hebbende loting, en wel op grond hiervan, dat een lotingsbiljet getrokken is voor een persoon, die reeds 9 dagen tevoren overleden was. In de boschrijke omgeving van Roer mond klagen de landbouwers steen en been over de konijnenplaag. In het voorjaar heeft dit gedierte reeds zeer veel schade toegebracht aan de jonge rogge en de andere zomer- veldvruchten. Op plaatsen, waar langs de velden, of in de nabijheid ervan, jonge den- nenbosschen groeien, kan men tegen woordig, vooral bij avondschemering, geheele kudden konijnen tellen, die op het minste gerucht de vlucht naar het bosch nemen. De velden, waar de dieren alles van hun gading vinden, bieden op vele plaatsen een treurigen aanblik. Het herfst- en wintervoeder voor het vee kan er meestal niet tot rijpheid komen zoodra de planten hunne kopjes boven den grond beginnen te steken, zijn de konijnen er onmiddellijk bij, om het jonge groen af te vreten. Hebben ze eenmaal den weg naar zoo'n land ge vonden, dan komt van hetgeen er ge zaaid of gepoot is, niets terecht; ze houden alles volkomen kaal. De steeds toenemende plaag is aan leiding geweest, dat verschillende boeren bij hun pachtheeren aandrongen op ver laging der pachtsom; de heerenjagers werden gesommeerd hun jachtij ver wat meer door te zetten. Een en ander heeft tot gevolg gehad, dat de aan de den- nenbosschen grenzende l»ouw- en wei landen door de jachteigenaars werden omheind met z g. kippendraad, onge veer ter hoogte van 1 meter en 20 c.M. diep in den grond, teneinde het onder- doorkruipen der konijnen te beletten. Aanvankelijk werden de dieren hier door van de akkers gehouden, doch het duurde niet lang, of zij groeven hunne holen onder den in den grond beves tigden draad door en wisten op die manier hun „keuken" weer te vinden. Door verschillende boeren is toestem ming aangevraagd en verkregen om op dit schadelijk gedierte met fret en ge weer jacht te kunnen maken. Al wer den hierdoor zeer vele konijnen buit gemaakt, toch blijft de plaag nog steeds voortduren en houden de klachten der boeren, en 't zijn meestal de kleine boeren, aan. Dit behoeft dan ook niet te verwonderen, als men slechts be denkt, dat op een plaats, waar de tal rijkheid der konijnen tot op één paar mannetje en wijfje, is teruggebracht, er na slechts één seizoen weer minstens 40 tot 50 rondspringen. Zoolang er niet toe wordt overgegaan, om ieder jaar, vooral in den winter, met fret en geweer jacht op deze zoo schadelijke dieren te maken, zal de plaag niet alleen blijven voortduren, doch zonder twijfel nog steeds verergeren. De vonge week is teSassenheim een oud schuurtje afgebrand, waarin bloem bollen waren geborgen van den bloe mist, den heer Y. A. Dit brandje kwam velen al zeer zonderling voor. Verschil lende omstandigheden wekten vermoe dens, dat hier opzet in 't spel was, warrom de justitie zich er mee ging bemoeien. Zaterdagnamiddag kwam de officier van justitie met den griffier uit Den Haag over en werd de heer A. op 't raadhuis te Sassenheim verhoord. Als verdacht van brandstichting werd de verhoorde dien avond in de cel ge sloten en Zondagmorgen naar het huis van bewaring overgebracht. Zondagavond ongeveer halftwaalf heeft de marinier L., thuisbehoorende in de marinekazerne, den marinier G., van de Bellona, bij een twist in de Waagsteeg te den Helder, een belang rijke snijwond onder het hart toege bracht. De dader is door de politie gegrepen en in arrest gesteld. Nadat aan den gewonde de eerste hulp ver leend was, werd deze later per brancard naar het hospitaal vervoerd. Opnieuw gaat men op het wrak van de Lutine naar de schatten zoeken, die men er nog in verborgen gelooft. Het werk zal nu ondernomen worden door de National Salvage Association, een vennootschap voornamelijk opge richt om te zo ken naar schatten, ver borgen in schepen, die vergaan zijn op de kust van Zuid-Afrika Maar alvast wil het bestuur zijn krachten beproeven op het wrak van de Lutine. De vennootschap heeft, naar de pre sident-commissaris Donderdag op een vergadering te Londen zeide, de werk tuigen, waarmede het laatst de New Lutine Company op het wrak heeft gevischt, op voordeelige voorwaarden overgenomen en zich reeds met de be voegde .overheid in Nederland en met Lloyd verstaan. De Lutine was een Engelsch oorlogs schip, dat een eeuw geleden op de kust van Holland is gezonken. Van de 1.200.000 pond sterling die het naar 't heet aan boord had, zijn tot nog toe slechts een 100 000 pond sterling geborgen. Met de nieuwe werktuigen, die de vennootschap heeft aangeschaft, hoopt het bestuur dat het beter zal slagen dan alle andere pogingen die er gedaan zijn om den schat boven te brengen. Burgerlijke Stand. Heusden, van 23 tot 30 Aug. Overleden: Lambertus Johannes de Jong, 1 j. Werkendam, van 19 tot 25 Aug. Ondertrouwd: Gerrit Hanegraaflf, 23 jen Adriana Cornelia van Oorschot, 22 j. Geboren: Elizabeth, d. v. J. Blokland en E. Visser; Jacob Maarten, z. v. H. Koman en N. Visser. Overleden: Johannes van Oorschot, 90 j., wedn. v. T. Baggerman. Ingekomen van: Muiden, Jan de Ruigh. Vertrokken naar's-Gravenhage, Anna Schmidt. Marktberichten. Rotterdarasche eieremeiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 47.039 stuks. Hoendereieren van f 4,00f 5,25 per 100 stuks. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin- chem 6 zalmen; te Woudrichem 23 zalmen te Brakel 9 zalmente Zuilichem 2 zalmen te Haaften 2 zalmente Hurwenen 1 zalm en te Bato's Erf 1 zalm. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.19 f 1.47 per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 1.üt f 1.65 per half kilo. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 26 Aug. 105 M. 0.56 M. - N A.P. 27 1 20 0.54 28 1.03 -0.54 29 0.97 0.44 Waterhoogte Maastricht (brug). 29 Aug. 0.18 M. beneden 0. 30 019 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 29 Aug. 3.03 M. boven 0. 30 3.01 Ad verten tiëï». Tegen einde September of 1 October wordt te Hemden gevraagd Brieven lett. fl a. d. Uitgever van dit blad. De landerijen van de Erven van Me vrouw de Weduwe J. DE KLERK-Sigmond, den 29 Augustus 1910 geveild, ten overstaan van de Notarissen J. KERKHOVEN te Werkendam en J. VAN HER WIJNEN, te 's-G ravenhage, staan in bod als volgt Koop 1 f 1700. Koop 8 f 1800. 2 32/0. 9a 2220. 3 3260. 9b 1800. 4 3280. 9c 3870. 5 2930. 10 1770. 6 3200. 11 1410. 7 780. De finale rerkooping blijft be paald op Maandag 12 Septem ber 1©10, nam. 1 uur precies, in het Societeitslokaal „WINK", te Werken dam. Inmiddels worden hoogingen aangenomen ten kantore van Notaris KERKHOVEN, en zijn inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemde Notarissen. Op Zaterdag 3 September lOlO, 's voormiddags om 1© uur, zal Deurwaarder FRIE1ILI te Heusden, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den Heer C. de Moor, ten zijnen huize aldaar op het Burchtplein, publiek om contant geld als: Antiek eikenhouten kabinet, antiek eiken houten hoekkast, antiek eiken stoelen, kleerkast, tafels, stoelen, ledikanten, een zoo goed als nieuwe trapnaaimachine met luxe kast (met nog 3 jaar garantie), lan ge ladder, trap, waschmachine, kuipen, keuken- en tuingereedschap, planten in potten, boeken, enz. enz. Te zien op den dag der verkooping, des morgens van 810 uur. van verbeurd verklaarde voor werpen van het Kantongerecht te Hensden, op ZATERDAG 3 SEPTEMBER a.s., 's voormiddags 9 uur, aan het Burchtplein te Heusden. zoowel systeem Prof. LIEBIG, als gewoon gebrand, is te Sprung verkrijgbaar l>U van gronden langs de Bergsche Maas (Hieuwe Maasmond) gelegen ten Zniden van de rivier. De ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN te Waalvrijk, zal in het openbaar verpachten voor het seizoen 1910 L Op Vrijdag 2 September 1910, ten overstaan van Notaris J. H. M. DE VOCHT te Waalwijk in het hotel „De Twee Kolommen" bij A. GERRIS te Waalwijk, te beginnen des voormiddags precies om half tien uur. De Uiterwaarden langs den Nieuwen Maasmond van het ongedempte gedeelte van het Oude Maasje, nabij den Hagoortschen loswal, bovenwaarts tot de uitmonding van het kanaal 's Hertogen boschDrongelen, in 55 perceelen, Nos. la tot en met 55a. 11. 0p Zaterdag 3 September 1910, ten overstaan van Notaris B. A. MIDDEL KOOP to Capelle in het hotel „De Ploeg" van J. W. TEUNEN te Waspikte begin nen des voormiddags precies om half tien uur: A. De Uiterwaarden langs deü Nieuwen Maasmond van het ongedempte gedeelte van het Oude Maasje, nabij den Hagoortschen loswal, benedenwaarts tot aan de uitmonding van het „Oude Maasje" even boven het Keizersveer, in 105 perceelen, Nos. la tot met en 105a. De perceelen la tot en met 49a om uit sluitend te hooien. De perceelen 50a tot en met 105a om naar verkiezing te hooien of te weiden met schapen of rundvee en hoogstens één paard of vijf volwassen runderen. De Zouierkade beneden het Capel- Deze verpachtingen worden alleen hij afslas gehouden zonder uitloving vau strijkgeld. Er is geen onraad verschuldigd. Van iedere verpachting zijn Boeltjes bevattende de voorwaarden en perceelsbe schrijving met de grootte van elk perceel, tegen flO cent verkrijgbaar bij den Ont vanger der Registratie en Domeinen te Waalwijkden Waardsman van de Bergsche Maas te Drongelen en de Notarissen DE VOCHT en MIDDELKOOP. De perceelen zijn op het terrein' aange duid door palen. Gerelde Stoombootdiensteh van Heusden en omgekeerd, Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen n»:ir Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwslui-. Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, HillegomBennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. fGoederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trek weg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelm inaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. OPGERICHT 1823. Telegram-adres: BOS Co. Telefoon 523. Prinsengracht 417—419, Fruitmarkt Marnixstraat 232—234, maken geregeld de hoogste marktprijzen. Verkooprekening, en desgewenscht betaling, terstond na verkoop. Ook Groenten, Aardappelen en Früit voor Engeland. Referentie: Twentsche Bankvereeniging B. W- BLIJDENSTEIN Co., Amsterdam. n ZONDAG: Politiehonden concours. MAANDAG: Officieele opening DINSDAG; Tentoonstelling paarden, vee. WOENSDAG: Concours dekhengsten, enz. DONDERDAG: Intern. Concours voor Luxe- en Springpaarden. ZATERDAG: Kinderfeest. ZONDAG: Prachtige Concerten. Vuurwerk. Drie Concerten per dag, prachtige gebouwen en aanleg, Mr. COCADORUS, eiken avond openlucht Bioscope, schitterende electrische feestverlichting. Kermesse d'été. Zie biljetten eii Catalogi. Diplom s UimI. Toonk. Ver. voor Kinderen en Jonge Dames. Aanvang der nieuwe Cursussen September. Gevestigd sedert 1§50. if ERKEN DAM. De zetting der boter is deze week op de markt 67 ets., in de winkelt dvt 72 ets. pet half kilo Eieren f 1.05 de 26 ttukt. BESOOIJEN30 Jug. De prijt der Boter wat heden f 1.4-* f 1.44 per Kilo. Aangevoerd 400 K.6. Keren f 1.17 de 26 ttukt. SLEEU WIJK. De zetting der boter bedraagt 74 et. per half kilo en die der eieren f 1 15 de 26 ttukt. GORINCHEM, 29 Jug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 4 3 runderen, 21 nuchtere kalveren18 vette varkens, 725 biggenschapen en 00 lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 240 f 320, kalfvaarzen f 140 a 220, guitte vaarzen f 10'< a 130, melkkoeien f 160 a 220, twee-en-een-halffarige otten f a anderhalf-jonge f a - pinken f 60 a 100 gr at kolver en 30 a 50 nuchtere f li a ?0, schapen f -- a lammer°n f - a biggen f 9 20 per stuk. V'tt-* varkens 27 a 28 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorrit tarwe f 8.75 a 9,roede dito 8.25 a "8 50 witte dito 8 50 9.inl. rogge f a 5 0 brdlenl dito f 27 a 6.-- gent f 4.2 a 5.75 haver f 3.2' a 3.'»-. duivenboonen f -. a -. blauw erwt n f a mats 75 pond, f 5.25, a 5 75 alles per keet. Boter 70 a '5 et. per half kilo Keren f 1.10 a 1.1» per 26. Kippen f 0.50 a 0.75 per stuk. ROTTERDAM29 -30 Jug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 829 vette runderen, 1507 magere dito. 891 vette en gras kalveren, 1 2 nuchtere kalveren 2220 schapen of lammeren. 551 varkens, 198 biggen. De prijzen ware* alt volgt: runderen le kwaliteit 82. ie kw 70 cent, kalveren le kw. 120, ie kw. 100 rt. tchapen \e kw 5rie kw. 4' et. vette varkens 54 a 58 ct. licht toorl 50 a 52 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16. - a 25.idem voor de slacht f 11.00 a 17 00 Biggen f 1.80 a 2 10 per toeek. Op de botermarkt wrden aangevoerd 107/8 en 30/16 ton en 222 stukken van een half Ho Prijs \e kwali teit f 53 ie kw f !2. 3e kw. f 49 Per half kilo 7 -V2 771/2 cent Zeeuscsche eieren f 4 30 a 4.50, Overmaastehe dito f 4 6 1 a 4 80 per 100. a. De perceelen la tot en met 37a om te weiden met schapen of rundvee en hoogstens één paard of vijf volwassen runderen. Het gedeelte berm van den veerweg in perceel 37a vallende mag gehooid worden. b. De perceelen 38a tot en met 55a om uitsluitend te hooien. 3che veer vanaf den watergang langs de Kade benedenwaarts tot aan de aansluiting der Kade aan den Zuiderdijk juist boven het Keizersveer, in 9 perceelen Nos. 106a tot en met 114a, om naar verkiezing t« hooien of te weiden met schapen of rundvee. Ingeval van rampen wordt de pacht ver minderd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5