ProTiMials Laaitaw-Tentooisteli Uitslag loting voor de Nat. Militie. Plaatf»eI|iL Nieuws. Heusrien, 3 Sept. Nog iets over Koninginnedag, waarvan we het programma reeds hebben medege deeld. Floralia blijkt met den dag méér succes t» hebben. Nu waren er reeds een 200-tal V'vmenkweekers en -kweekstere en aardig was het te zien hoe men door zorgvuldige behandeling prachtige planten kan kweeken. De bekroonden ontvingen keurige planten als prijzen en alle kinderen werden ont haald en waren vroolijk, al waren ze ook ge»-n prijswinners. Eere aan de commissie, die zoo vol moed voortgaat, al wordt haar werk dikwijls niet naar waarde geschat. De heer Reckleben wist door zijn eigenaardige toespraken aan deze feestelijkheid gloed bij te zetten. Nog was een punt van attractie het vlie- a n met een Blériot-eendekker. 1 beeren Chr. van Rijswijk en J. van Kngolpn hadden, in de meening dat er een bii» men-coreo zou zijn, in alle stilte een viit-gmachine vervaardigd, dat geheel met bloemen zou getooid worden. Nu dit plan verviel, mocht toch al die moeite niet tever geefs zijn en daarom lieten ze de goe-ge- meente in den waan, dat er een werkelijke op-tijging zou plaats hebben. Geheel als lochtvaarders gekleed, brachten ze de ma- rh'tie buiten de daarvoor gebouwde berg- '•1 ts op het afgebakend terrein. Alles ging ègle. De richting van den wind werd bepaald door een paar opgelaten ballons. Inmiddels werden bussen met geïmiteerde benzine in het toestel geledigd. Van alle om standers werd afscheid genomen, de muziek speelde volksliederen, de aviators namen hun plaats in en de machine werd in be weging gebracht, toen een vreeselijke knal werd gehoord en het bleek dat de motor gesprongen was. Terstond werd het luchtschip omgeworpen en daar lag een der reizigers bewegingloos. Hij werd dadelijk opg-nomen en eerst in de bergplaats ver bonden en daarna naar het koffiehuis van en heer Hille gedragen, alwaar hij door het nemen van een hartversterking spoedig bijkwam en de duizenden kijklustigen kon den gerustgesteld het terrein verlaten. De buitensocieteit was keurig la giorno verlicht. Duizend lampions brachten een zee van licht aan, hetgeen nog verhoogd werd door een petroleumgaslamp van 1000 kaarsen sterkte. De beide muziekgezelschappen hebben zich dapper gekweten en komt een woord van dank toe. Iets meer samenwerking, waardoor het geheele publiek gelijktijdig had kunnen genieten, was weer meer gewenscht. Toch is het maken van critiek gemakkelijker dan te verbeteren. Het jonge Heusden, dat zich er thans heeft voorgespannen, heeft bewijs gegeven, dat het er tijd, lust en geld voor over had om een feest te arrangeeren. Anderen deden totaal niets. Laat ons dank baar op dat werk terug zien en de hoop uiten, dat dezelfde Heeren zich meermalen beschikbaar zullen stellen, dan komen we weldra tot eene meerdere volmaking. Uitslag bekroningen Floralia-Ver- eeniging. Bladbegonia: le prijs Frans Nouwens, 2e Anna Kuipers, 3e Mina Verheij. Fuchsia: le prijs Pieternella Reas, 2e Johannes Reas, 3e Hendrik van Diem. Salvia: le prijs Jo Spitzers, 2e Pieternella Reas, 3e Johannes Reas. Montbretia: le prijs Bertus van Diem, 2e Jo van Delft, 3e Dientje Bax. Begonia Vernon: le prijs Christina Reas, 2e Johannes Reas, 3e Fridus Bru ij stens. Geranium: le prijs Johannes Reas, 2e Leo van der Staak, 3e Jo Spitzers. Coléus: le prijs Jan Spitzers, 2e Anna Nouwens, 3e Cornelis Kapel. 3olbegonia: le prijs Sientje Kraaij, 2e Maaike Wijnstekers, 3e Jet Schreuders. Bouquetten: le prijs Antje Reas, 2e Jo hanna van Sinttruijen, 3e Dina Bax, 4e Sientje Kraaij, 5e Ada Hilwig. -- Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Aug. 1910 in de rijks postspaarbank ingelegd f 12009.04 en terug betaald f 10920.37. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4941. Werkendam. Hieronder laten we volgen een lijst van prijzen en prijs winners van het Donderdag 1.1. gehouden oranjefeest. Versierde wagens, le pr. een reisdeken, de zangvereeniging Uitspanning door Inspanning, voor stellende de 11 provinciën met de Hollandsche Maagd. 2e een hoofdstel met gebit en dekkleedje, A. de Waard (de landbouw). 3e een sigarenkoker met sigaren, A. Paans (vrachtrijder). 4e een boek, Wieringa. Versierde paarden en ruiters, le pr. een zweep, A. F. v. d. Steenhoven. 2e een gebit, L. Groenewege. 3e een sigarenkoker met sigaren, B. Bras. Tonnenkruien. le pr. een paar schaatsen, A. v. d. Stelt. 2e een sigarenkoker, J. Kramer. 3e een portemonnaie, P. v. Elzelingen. 4e een H. Westerhout. 5e een nikkelen horlogeketting, A. Ko- nings. 6e een sigarenknijper, B. Paans. Muilenloopen. le pr. een damestaschje, J. Wijnja. 2e een paar schaatsen, J. Lensen. 3e een auto, A. v. Vuuren. 4e een portemonnaie, M. v. d. Stelt. 5» een armband, J. v. Oorschot. 6-rt een dameshorlogeketting, J. Heijstek. een paar belletjes, Chr. Versluis. Wedloop met hindernissen, e pr. een horloge met inscriptie, T. v. Oord. /q een sigarenkoker met zilver gemon teerd, W. Tromp. 3e een sigarenpijp met zilver gemon teerd, P. Lammers. 4e een kistje sigaren v. 100, W. v. Laren. 6» een 50, M. Rijke vorst. 6e een boek, D. Kooijmane. 7e een zelfdrukker, G. Visser. 8e een horlogeketting met mondhar- minca, J. v. d. Stelt. Zakloopen. le pi. een zilveren meisjesketting, C. v. d. Heuvel. 2e een zilveren meisjesketting, W. v. d. Steenhoven. 3e een naaidoos, Jos. de Kloe. 4e een werkdoos, G. v. d. Werken. 5e een zilveren armbandje, L. Mol. 6e belletjes, M. Visser. 7e een zilveren vingerhoed, A.Pellegrom. 8e een taschje, W. v. d. Stelt* De prijzen voor mastklimmen zijn ons nog onbekend, terwijl de vliegerwedstrijd wegens gebrek aan wind niet kon doorgaan. Tot burgemeester dezer gemeente is benoemd de heer H. J. Groote Balder- haar ter Velde. Almkerk. In het gezin van H. Pruissen, doet zich een geval voor van febris typhoïdea. Kookt dus uw water en melk. Dat het soms gevaarlijk is, met paarden om te gaan, heeft deze week H. Teuling, boerenknecht op den polder „Wel gelegen" ervaren. De paarden voor den wagen, waarop T. zat, sloegen op hol. Be wusteloos sloeg hij van den wagen, en uit een gapende diepe beenwonde gutste het bloed. Dr. Overbosch verleende genees kundige hulp. .%ndel. De heer J. de Kluiver, sluis- meester alhier, is benoemd tot opzichter der domeinen in Gelderland en Overijssel. Hoewel velen den heer De Kluiver noode zullen zien vertrekken, is hem de promotie van harte gegund. Op het hulptelegraafkantoor werden over de afgeloopen maand 28 telegrammen behandeld waarvan 46 werden verzonden en 36 ontvangen. Itezotjen. Door de zangvereeniging „Vooruitgang zij ons Doel" is Maandagavond een uitvoering gegeven, waarbij een talrijk publiek vertegenwoordigd was. De bekende humorist Aug. de Laat, uit Tilburg, heeft ook het zijne er toe bijgedragen het opge komen publiek te vermaken. Tot directeur van de Christelijke zangvereeniging „Halleluja" te Bezoijen is aangesteld de heer B. Kooien. Een woord van lof mag echter niet onthouden worden aan den vroegeren directeur Hurkmans, die door verandering van werkkring zijn taak heeft moeten neerleggen. Capclle. Melden we een tijdje ge leden, dat de heer Staalman in 't café van den heer L. F. van Dongen alhier een lezing zou houden over „arbeidsorganisatie", thans vernemen we tot ons leedwezen, dat aan het voorgenomen plan geen uitvoering zal worden gegeven, wat, aangezien we den heer Staalman zoo graag in 't publiek hadden hooren spreken, vooral ook omdat hij feiten zou laten hooren over toestanden, die hij in deze omgeving ondervonden heeft over zijn onderzoek inzake de gedwongen winkel nering, wel te betreuren is. Evenals op de schoenfabriek van den heer A. Kerst alhier, zal voortaan ook de schoenfabrikant A. Vos zijn werklieden een vrijen Zaterdagmiddag geven. Deze maat regel schijnt goed te werken. Naar we vernemen worden pogingen aangewend om in deze gemeente een flinke schuur te huren tot oprichting van een hooiperserij. Dat dit pogen met het beste succes bekroond moge worden, ware te wen- schen. Naar we vernemen ontving de heer B. A. Middelkoop, notaris alhier, zijn be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Van harte feliciteeren we den heer Middelkoop met deze hooge onderscheiding. liOOil op Zaml. Wie wat belang wekkends wil zien, moet een kijkje komen nemen naar het werken van de stoomploeg. De Loonsche heide tusschen het Plakken en het Leikeven, de Moer en den kunst weg TilburgDongen wordt omgelegd dagelijks wordt er gewerkt, men komt dus niet te vergeefs. Nieuwendfjk. Toen de arbeiders van J. van Breugelen op den polder Boe renverdriet een schichtig paard in de weide zouden vangen, had een van hen een hout in de hand om het dier te keeren. Eens klaps gaf het paard een slag tegen het hout met het gevolg dat het bij G. Vermeulen in het aangezicht terecht kwam, zoodat een vrij diepe wonde ontstond waaruit het bloed gutste; per brik is hij naar Dr. Over bosch gereden. Deze heeft de wond genaaid en verklaarde dat het nog al mee zou vallen. De toestand is dan ook vrij wel. Rn a in sd oil k. Op de laatst van wege de landbouwvereeniging ten huize van mej. Floris gehouden aanbesteding, werd aangenomen de levering vanThomas Slak- kenmeel door de Bank- en Handelsvereeni- ging te Venlo f2.14Kaïniet door dezelfde a f 2.05Superphosphaat door Ardennen te Dordrecht f 2.39 Lijnkoek door J. v. d. Putten te Uden k f 11.40; Lijnmeel door Gëbr. Walraven te Nieuwendijk f 10.76. Door onzen gemeenteveldwachter is op den straatweg tusschen Raamsdonksveer en Oosterhout een nog zoo goed als nieuwe regenjas gevonden. De verliezer kan hem aan genoemd adres terug bekomen. Woensdagmorgen heeft de jeugd der Openbare School alhier een heel aardig feestje gevierd. De vaderlandsche liederen met begeleiding van piano en viool klonken uit volle borst en een heldere lach getuigde van een goede, opgewekte stemming. Wat smulden onze kleintjes van de melk, broodjes, taartjes enz., 't was een lust om te zienEen woord van hulde aan den heer burgemeester De van der Schueren, aan 't personeel der secretarie en openbare school, benevens de overige milde gevers. De vrien delijke schenksters dient voor hare hulp voorzeker een woord van dank te worden gebracht, alsmede aan den heer P. v. Dongen voor de begeleiding op de piano. Hopen we, dat dit geanimeerde feest nog door meerdere gevolgd worden. flade en Hrimnielen Naar wij vernemen neemt onze Edelachtb. heer Burgemeester zoodanig in beterschap toe, dat Z.E.A. op 27 Aug. de openbare raads vergadering heeft kunnen bijwonen. Laten wij hopen dat Z.E.A. spoedig geheel her steld zich met hernieuwde krachten aan de belangen der gemeente zal kunnen wijden. Onze vroegere dorpsgenoot de heer A. van Herwijnen, thans te Lobith, slaagde dezer dagen voor 't examen Commies 2e klasse. Het bestuur der vereeniging „Ge meente Belang" ontving dezer dagen van H. M. de Koningin twee medailles als bijdrage voor de prijsuitdeeling der Teeken- school welke 11 Sept. a.e. zal worden ge houden. Meeuwen. Van het laatste onweer dat we hier en in de omgeving hadden, vernemen we nog dit. Te Drongelen werd een boom met zooveel kracht uit den grond gerukt, dat daarbij enkele groote zoden wel een meter of 15 werden weggeslingerd. Te Eetben sloeg de bliksem in den grond, vlak in de nabijheid van een man die daar te paard heenreed en er door den schrik werd afgewoipen, zonder evenwel letsel te be komen. Hetzelfde had plaats bij een jonge man achter Babyloniënbroek. Ook deze viel van het paard, doch bleef bewusteloos liggen. De dokter vreesde voor hersenschudding. Ook in deze gemeente zou Koninginne- verjaardag niet onopgemerkt voorbijgaan. Bijna overal hingen de vlaggen uit, het welk ons dorpje een recht feestelijk aanzien gaf. De kinderen werden 's middags onthaald terwijl 's avonds de Harmonie eenige mar- schen door de straat maakte, waarachter de jeugd zich al hossende had geschaard. Wij hopen dat alzoo ter eere van onze gïliefde vorstin nog menig feest in deze gemeente zal gevierd worden. Sleeinvflk. De verjaardag van H. M. de Koningin is alhier evenals verleden jaar niet onopgemerkt voorbijgegaan en de daar toe in het werk gestelde pogingen zijd beter gelukt dan het vorig jaar, toen de regen buien op dien dag elkander afwisselden, terwijl de leestelijkheden thans met gunstig weer bekroond werden. Het eerste punt van het programma, be staande uit het tracteeren van en optocht met schoolgaande kinderen is door het over lijden van den heer Van der Sluijs, hoofd der openbare school, niet uitgevoerd doch tot later uitgesteld. Dientengevolge begonnen de feestelijkheden eerst des namiddags. Te ongeveer 1.15 uur nam. had de opstelling van deelnemers aan het ringrijden met rijtuigen in de nabijheid van het Raadhuis plaats om zich vandaar naar het feestterrein aan den Straatweg te begeven. De uitslag van het ringrijden met rijtuigen is als volgt: J. van Arkel le prijs f10, P. van Beest 2e prijs f 7.50, H. Óttevanger 3e prijs f 5. Te ruim drie uur werd met de volks spelen een aanvang gemaakt, allereerst met het blaastrappen voor jongens van 1215 jaar. A. Korsman verwierf den eersten prijs, een portemonnaie met f 1. S. van Vuuren den 2en prijs, een sigarenkoker. M. Kloot wijk den 3den prijs, een nikkelen horloge ketting. Zakloopen voor meisjes van 12 tot en met 14 jaar. De eerste prijs of een naaidoos werd toe gekend aan E. Dekker, de 2de prijs of een taschje aan H. van Beest, de 3de prijs of een flacon aan D. Dekker. Ringrijden met fietsen. M. Dekker won de le prijs zijnde f 5. W. van Beest de 2de prijs zijnde f 3. W. Duizer de 3de prijs zijnde f 3, terwijl aan P. Dekker eene voetpomp, welke onder de niet-prijswinners werd veiloot., ten deel viel. Hardloopen op muiltjes voor meisjes boven 15 jaar. Coma. Dekker le prijs zijnde een zilveren armband, T. Dekker 2e prijs zijnde een zilveren collier. M. Koek 3e prijs zijnde een zilveren broche. Wedloop met hindernissen voor jongens boven 16 jaar. De uitslag hiervan was als volgt: I. Overweel le prijs f5, A. Duizer 2e prijs f 3, Chr. van Pelt 3e prijs f 1. Daarna had de samenstelling voor de fakkeloptocht plaats, welke gehouden werd vanaf het feestterrein tot aan de woning van den heer burgemeester en van daar langs een gedeelte van den Sleeuwijkschen dijk. Deze optocht voorafgegaan met muziek leverde een aardig gezicht op. Te 9 uur werd een concert gegeven en de feestdag daarna met een aardig vuurwerk gesloten. De feestvereeniging onzen dank voor de goede regeling en aangename wijze van feestviering ons bereid. Met 1 September j.l. is benoemd tot rijksarbeider P. den Dunnen van Drimmelen. Sprang. Donderdagavond had den veehandelaar M. Hakker alhier, nabij het z.g. „Zantvlied", het ongeluk met zijn fiets in botsing te komen, met het gespan van den slager N. V. Zijn lantaarn werd geheel stuk gereden, en het voorwiel in elkander gedrukt. Boven verwondering was het, dat genoemde zelf geen letsel bekwam. Gedurende de maand Augustus, werd alhier aan het hulppostkantoor, op de rijkspostspaarbank belegd een bedrag van f 554,85, en terugbetaald f 822,80. Daar met het restauratiewerk aan den N. W. hoek van den toren, dezer dagen een aanvang zal gemaakt worden, heeft men om ongelukken te voorkomen, het z.g. kerkhof afgeplankt. Is men gewoon in plaats van den grindweg het kerkhof te passeeren, thans is dezen weg versperd. Een aardig gezicht was het de eerste dagen, dat velen, een eind weegs zijnde en de ver sperring ziende, terug moesten. Is men in onze gemeente gewoon, met de verjaardag van H. M. de Koningin, de vlag op den toren te zien wapperen, en driemaal daags één uur het beieren der torenklok te hooren, 1.1. Woensdag van dit alles niets. Bevatten de omloopende ge ruchten waarheid, dan moet de oorzaak zijn: dat de personen die gewoon zijn de klokken te luiden, meer voor een daggeld geëischt hebben. Anderen brengen het in verband met het restauratiewerk. Neen. Woensdagavond gaf het fan farecorps „Wilhelmina" alhier een concert ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin. Voor dit doel was de Rijks veerpont in orde gebracht en met lampions voorzien. Een en ander maakte een aardigen indruk. Een tiental nummers werden door het corps ten gehoore gebracht. Bij den stillen avond klonken de tonen zuiver op de rivier, konden velen van dit concert genieten. Ter afwisseling werd eenig vuur werk afgestoken, dat ook goed van stapel liep. Met het rooien der late aardappels wordt reeds een begin gemaakt. De uitkomst is over 't algemeen slecht. De bravo's maken hierop eene uitzondering. De opbrengst kan d 'arvan bevredigend genoemd worden, daar van bederf weinig sprake is. Van prijzen hoorde men tot dusver weinig, hoewel gesproken wordt van f 4 tot f 5 per H.L. In elk geval zal de winterprovisie duur zijn. lröHoeveii-Cappel. Konin- ginne-verjaardag is dit jaar alhier met harte lijke feestvreugde gevierd. De geheele ge meente was rijk met vlaggen en oranje wimpels getooid; er was algemeen blijde opgewektheid en uitgelatenheid op dezen nationalen feestdag. De gemeente-veld wachter alhier be keurde dezer dagen twee Engelschen, wegens het niet in het bezit zijn van de vereischte weggeldkaart. Wijl veldwachter en vreem delingen elkander niet verstonden, werd J. V., eerste boekhouder bij de firma A. Oerlemans, die de Eugelsche taal goed ver staat, verzocht een oogenblik tolk te willen zijn, waaraan hij gaarne voldeed. Spoedig was nu de zaak opgehelderd." Gedurende de maand Augustus 1910, werd alhier voor de spaarbank f 978,50 ingelegd. Wnalw|)k. Toen het hier bekend was, dat de heer Henri Witlox-Bressers door H. M. benoemd was tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, gingen vele nota belen onzer gemeente Z.Ed. hunne geluk- wenschen aanbieden. De Waalwijksche Harmonie en de Liedertafel brachten eene serenade en werden, nadat door den heer Witlox een hartelijk woord tot hen ge sproken was, in de gelegenheid gesteld eenige uren elk in zijn eigen vereenigings- lokaal, allerprettigst door te brengen. Ten behoeve der inzenders van paarden en vee op de tentoonstelling te Waalwijk zullen door de Staatsspoorwegen extra-vee- treinen worden ingelegd op 6 Sept. a.s. En wel voor de heeDreis een trein ver trekkende van Lage-Zwaluwe om 6.25 voorm., stoppende aan de tusschenstations, aankomst te Waalwijk ongeveer 8 uur voor middag. Voor de terugreis een trein vertrekkende van Waalwijk om 6.50 nam., stoppende aan de tusschenstations, aankomst Lage- Zwaluwe ongeveer 8.15 namiddag. Waspik. Woensdagavond ging het in het café van J. v. d. V. alhier, zeer luidruchtig toe,welke luidruchtigheid echter spoedig overging in een formeel gevecht, waarbij ook de vrouwen een woordje mee spraken. De burgemeester en de veldwach ters waren spoedig ter plaatse, waarna op bevel van den burgemeester tot sluiting der inrichting werd overgegaan. Gelukkig liep alles, mede door toedoen van den burgemeester, nog al goed af, zoo dat de rust spoedig hersteld was. Woudrichem. In het Heusdensch vischwatar zijn in de afgeloopen maand gevangen 101 pond visch en 138 pond paling. In deze gemeente, zijn tot heden 37 gevallen van febris-typhoïde.»twee gevallen met doodelijken afloop. Voor het in den a.s. winter te houden voorbereidend militair onderricht, hebben zich 28 deelnemers aangemeld. W||k. Ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin m takte het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" 's avonds een muzikale wandeling door het dorp. Men kan het prijzen in deze vereeniging dat ze telkenmale er toe meewerkt, om de liefde tot het Oranjehuis levendig te houden 'Maltbommel. Een naar het station vertrekkende tram is Donderdagmorgen buiten de rails geloopen, gekanteld en in een sloot terecht gekomen. Met groote moeite werd een moeder met een éénjarig kindje gered. De tram, erg beschadigd, werd eerst te vijf uur op den droge gebracht en naar de remise vervoerd. Assurantie dekt de schade. te W a a 1 w ij k, op 4 tot 11 September e.k. o De pers is uitgenoodigd geworden op een kijkje vooraf en we hebben ons gehaast om aan die uitnoodiging gevolg te geven. We zijn op het terrein door Voorzitter, Secretaris en verschillende commissieleden rondgeleid en zijn allerhartelijkst ontvangen. Waalwijk geeft als gastheer al direct een goeden indruk. We kwamen als afgevaardigden van een tiental groote, kleinere en kleine bladen, voor het meereDdeel met den zelfden trein en zagen vanaf het station de nieuwe aan te leggen straat, met recht de trotsch van Waalwijk. Tusschen dat gedeelte en de Stationstraat is een terrein van eenige hec taren, dat met een vriendelijk front de bezoeker tot ingaan noodigt. We willen geen opsomming geven van al hetgeen daar te aanschouwen zal zijn. Ieder kom, zie en overtuig zich 1 We geven slechts eene opwekking om naar te watertanden. Pas het terrein betreden, dat met duizende bloemen, in verschillende schakeeringen u tegenlacht wordt de aandacht getrokken door een imitatie Engelsch landhuis, op het midden van het terrein. Het ziet er zoo vriendelijk uit, dat we het, eene étage hooger, wel als model voor eene villa zouden uitkiezen. Aldaar resideert het secretariaat der tentoonstelling, is een vergaderplaats voor de pers, een telefoon en een telegraaf kantoor. Een flinke muziektent, met grondslag van ijsselsteentjes (alles imitatie, doch be- driegelijk nagebootst) waaraan het rieten dak door berkenhout, rustique ineengevlochten, wordt opgehouden, staat gereed om van daaraf tot vroolijkheid en levenslust op te wekken. Een'Geldersche hooiberg, met een flinke voorraad hooi, waaronder we de stalling zouden zoeken, geeft in plaats daarvan een champagne-bar te aanschouwen. Wat een ongelukkig stalletje van oude planken met rieten schotten staat daar ter zijde, als woning voor eene koe en geit met mestvaaltalles geheel in tegenstelling met gezondheidsleer, 't Is er een uit velen, zooals die werkelijk nog hier en daar in afgelegen hoeken worden aangetroflen. In tegenstelling staat daarbij de modelstel ge bouwd in overeenstemming met den rijks- zuivelconsulent Wintermans. Een wijnhuis met een riant voorkomen en een volkskoffiehuis zorgen samen dat het den inwendige mensch aan niets zal ontbreken. Zondag wordteen politiehonden-concours gegeven. Een flink terrein vol hindernissen. Niet minder dan 600 politiehonden zijn uitgenoodigd. De meest bekenden zullen hun vernuft laten zien. Alles is geheel te aan schouwen vanaf de ruime tribune, die 600 stoelen bevat; ook van de goedkoopere plaatsen op het wandelterrein, kan alles gevolgd worden. Wat heeft die firma wed. C. Massé te Goes veel tentoongesteld. Zij alleen beslaat 600 M2. Practisch gevonden is het verplaats bare tuinhuis, dat als eene kraam ineen gezet en opgeborgen kan worden. Ook de draaibare kiosken, waarbij men altijd buiten den wind kan zitten zijn leuk (zoo hoorde ik een dame zeggen). Blijf ik zoo aan het vertellen, dan kan ik alleen de krant wel vullen. Neen er moet wat overblijven voor den vasten re porter van mijn blad. Alléén nog eene kleine opsomming van de voornaamste inzendingen, als: Machines 20-tal inzenders 2000 vierk. M. Ooft- en Tuinbouw enz. 120 inzenders. Paarden 225 stuks. Koeien 200 stuks. Pluimvee 60 inzenders. Konijnen 30 inzenders. Een inzender met 40 prachtexemplaren. Inzenders van Hulpmeststoflen 10. Diversen, hoefbeslag 20 inzenders. Verder tuinmeubelen, coniferen enz. Zondag wordt de tentoonstelling geopend en dan is er tevens de wedstrijd voor politie honden. Dinsdag is de groote dag voor de ten toonstelling van paarden, groot en klein vee: dan vallen de bekroningen. Woensdag wordt de groote wedstrijd van aangespannen merriën en dekhengsten ge houden, waarvoor de provinciale commis sie f 800 aan prijzen heeft uitgeloofd. Donderdag concours hippique. Voor verdere dagen zie men de aanplak biljetten en advertenties. GAMEREN. C. C. Timmer L.Gz. 1, C. E. Timmer Dz. 2, R. van Alphen 3, H. Timmer Cz. 4, H. van Beusekom 5, A. A. Engelhart 6, M. van Willigen 7, H. van Zuijdam 8, A. van Tuijl 9, A. van Hees 10, G. van Gameren 11, M. van Bruchem 12, T. van den Oever 13, J. A. van Leeuwen 14, A. C. Spiering 15, G. Lam- berman 16, C. Jonkers 17, C. Biba 18, A. A. Schreuder 19. Broederdienst de nos. 2, 10, 15 en 16. Burjcerl(|ke Ktund. Werkendam, van 26 Aug. tot 2 Sept. Geboren Adrianus, z. v. A. Paaus en P. Adriaanse; Maria, d v. A. van der Wiel en M. Dekker. Overleden: Cornelis van Esch,2m. kerknieuws. Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk zullen zich wederom tot de synode wenden tot het verkrijgen eener subsidie uit de Generale kas tot herstel van het kerkgebouw en geheele restauratie van de oude school om dezelve in te richten tot vergadering- en catechisatielokaal. PltËUIkBËCRTEIV, 4 September. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2.u. leeskerk. Ingekomen van Almkerk, Wed. Lag- rouw en gezin. Verirokken naar Utrecht, H. M. Dek ker; Rotterdam, M. G. Zwets. Heusden, vm. 10 nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Doopsbediening. Geref. kerk vm. 9.30 o. leeskerk en nm. 6 u. ds. Brummelkamp van Vrijhoeve-Capelle. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 930 en nm. 2 u. ds. Lutein. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Dave- laar en nm. 6 u. leeskerk. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 u. geen dienst, nm. 2 u. ds. Tjalma van Veen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2