J. EL EK AN, Koninklijke Rolterdamsctie Betonijzer Maatschappij Ti ra IMG A Go., Provinciale Landbouwienlooiistelling Ph. IAYFARTH Co.. FBAMFURT a. Main. 0. HOHIUV llaai-kuudige. nmmm SIMON VALK, Rechtsgeleerd Adviseur, ROTTERDAM. een Dienstbode, P.G. 19 Jaren was h\j lfjdende geweest. Jonkerfransstr. 27, Rotterdam. Telef. 5756. pijnloos. U1D zingt It. Rijwielen Raamsdonksveer. tatooreiÈ bij bet Nieuwsblad yoor bet Land van Hensden ei Ata m Zaterdas 3 Sept. 1910, No. 2976. Havenstraat 5 (natjj het station) '-Bosch. Waalwijk 4-11 September 1910. POT- M GROUPSTAL. ZAAMACHMEi. PMsim met sctóMjte prantie. Onderlinge BOEREN-Brandwaar- borg Mpij. A. D. Baaijens te Herpt. Zondags na 1 uur kantoor gesloten. Stoomboot-Maatschappij Radicaal is hersteld. Wie? k Radicaal is hersteld. Wie? 4^.0^° Radikaal zijn hersteld. WieP^T&w Tandheelkundige behandeling Oppert 156, Rotterdam. den lof der niet zonder reden. BINNENLAND. Onder het opschrift: „Een leugen achtig bericht" schrijft de N. R. Ct. Uit Keulen wordt aan verschillende Duitsche bladen geseind: „Het onderzoek heeft aangetoond, dat de Nederlandsche binnenwateren ten deele door cholera-bacillen besmet zijn. Twee schippers zijn aan cholera be zweken. De Nederlandsche regeering heeft last gegeven, dat het water in de rivier in kwestie door middel van petroleum ondrinkbaar gemaakt zal worden." Aangezien er in Nederland in den laatsten tijd geen cholera is geconsta teerd, vertrouwen wij, dat onze regee- riDg, door middel van hare consuls in den vreemde, voor tegenspraak van dit onware bericht, dat natuurlijk niet zonder bijbedoelingen in de wereld ge zonden is, zal zorg dragen. Woensdagmorgen om vier uur had op de Zuiderzee op ongeveer een kilo meter afstand van het eiland Marken een aanvaring plaats tusschen de „kal land I" en de „Paul Kruger". De ,.Salland I" vertrok om 5 uur uit Deven ter naar Rotterdam met 6 man aan boord en beladen met stukgoederen. Vanuit Rotterdam was de „Paul Kruger" vertrokken naar Meppel. De „Saland I" werd ter hoogte van de machinekamer aangevaren en zonk bij onmiddellijk. De kapitein en de stoker kon met moeitj gered worden. Allen werden overgebracht op de „Pau! Kruger". Dit schip ging met den voor steven naar onderen, zoodat slechts het achterste gedeelto boven water bleef De noodseinen werden gegeven en wer den zoowel de mannen van de „Salland I" als die van de „Paul Kruger" over gebracht aan boord van een der Lem merbooten naar Amsterdam. Het N. v. d. D. meldt nog, dat de Paul Kruger gelicht en te Amst rdarn is binnengebracht, waar het schip op de werf gaat. Er staat heel wat water in het schip en de kop is geheel platge drukt. Woensdagmiddag is de justitie uit Breda te Rozendaal gekomen om een onderzoek in te stellen naar een poging tot moord, gepleegd op den wegwerker der Staatsspoor Van Nispen, dien men getracht heeft te wurgen. Verdacht hiervan werden zijn vrouw en de nacht waker der Staatsspoor J. M., die met de vrouw ongeoorloofde betrekkingen zou hebben onderhouden. Beiden wer den in hechtenis genomen, maar de vrouw is later weer op vrije voeten gesteld. De aangehouden nachtwaker ontkent in de woning van Van Nispen te zijn geweest, doch is door Van N. pertinent herkend. De vrouw beweert niets gezien of gehoord te hebben. Een thans te Breda gedetineerde, die vroeger geruimen tijd in de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden heeft doorgebracht, is naar die plaats ver voerd om als getuige te worden gehoord bij het onderzoek, dat aldaar nog steeds wordt voortgezet naar onregelmatighe den in de gevangenis te Leeuwarden gepleegd. Men seinde Woensdag uit Calais aan de Telegraaf: Bij het proefzwemmen van een uur in het Kanaal bij een deinende en koude zee sloeg Ooms heden gemakkelijk Wolffe, wiens trainer voorstelde den overtocht gezamenlijk te doen, hetgeen natuurlijk door Ooms geweigerd werd. Na goede Fransche loodsen te hebben geëngageerd vertrekt Ooms naar Sangatte tusschen den 8en en 12en September. Vóór dien tijd is het onmogelijk in verband met het getij. Meyer is Woensdagmorgen om 11 uur 45 vertrokken, gevolgd door de Columbia. Hij zwom goed en legde twee mijlen per uur af. Nadat hij drie uur gezwommen had, had het zeewater zoo- danigen invloed op de oogen, dat hij het opgaf. Hij had ongeveer 58/< mijl (1 mijl is 1609 M.) afgelegd. Waar schijnlijk zal hij met een tweede poging wachten tot het volgende jaar. Van tijd tot tijd kon hij de boot, die hem volgde, niet zien, zoo ontstoken waren zijn oogen. Door de gemeentepolitie van Apel doorn is ter beschikking der justitie gesteld een zekere W. D., die te Apel doorn oneerbare handelingen had ge pleegd met een 6-jarig meisje. Dinsdagmorgen heeft te Ileereuveen de loting voor de nationale militie voor de gemeente Schoterland plaats gehad. Onder de adspirant-krijgslieden bevond zich de loteling Jan de V., uit Jubbega- Schurega, hoog 94.3 c.M., zwaar 15 K.G. 1 Deze loteling werd door een sergeant, aan den militieraad toege voegd, op den arm genomen om hem zoodoende in de gelegenheid te stellen eigenhai dig een nummer uit de bus te nemen Aldus volbracht de nog geen meter hooge loteling zijn plicht. Als merkwaardigheid kan hierbij ver meld worden, dat het huisgezin, waartoe Jan behoort, oorspronkelijk bestond uit acht kinderen, waarvan vier van nor male grootte en vier van Jan's groote waren, terwijl de ouders geheel normaal zijn. Een der kinderen, een jongen van Jan's hoogte en gewicht, is overleden de twee overblijvende Lilliputters zijn 30 en 16 jaar oud. Uit twee aangeteekende brieven door een bankinstelling te Rotterdam op 30 Juni 1.1. naar Kopenhagen verzonden, bleken bij aankomst aldaar een bank biljet van 100 kronen en 7 bankbiljet ten van 50 kronen te zijn ontvreemd. Woensdagnacht is er te Middelburg ruzie ontstaan tusschen eenige boeren jongens en militairen. De militairen ontmoetten bij het station twaalf boeren jongens en meisjes, die jenever uit een flesch dronken. Een soldaat vroeg of hij ook een slokje mocht hebben. Dat werd hem geweigerd, *?n hierop stak hij met de bajonet den 24 jarigen Wallenburg, afkomstig uit Veere, als boerenknecht werkzaam te Arnemuiden, die doode- lijk getroffen ineenzakte. Het lijk werd naar het gasthuis gebracht, en drie soldaten, allen in garnizoen te Middel burg, werden aangehouden. Onder hen is vermoedelijk de dader, zekere D., afkomstig uit Zeeuwsch Vlaanderen. D. had eerst reeds het meisje, met wie hij uit was geweest, mishandeld. Hij is aan de militaire autoriteiten overgeleverd. ADVERTENTIEN. Tegen einde September of 1 October wordt te Heusden gevruutfd Brieven lett. 11 a. d. Uitgever van dit blad. Cïevesti^d te Zwolle. KONINKLIJK GOEDGEKEURD. Volt. waarborgkapitaal 100.000.00. Directeur: JASPER WARNER. Bovengenoemde Maatschappij verzekert a. Boerenbehuizingen, gebouwen en hooi bergen enz.; b. Meubilaire-, lijf- en andere roerende goederen c. Gereedschappen en machines, dienstig aan landbouw en veeteelt; d. Runderen, paarden en ander vee, dat ook tegen hemelvuur in 't open veld verzekerd kan worden (ook voor een half jaar) zonder premieverhooging. e. Koren, hooi en veldvruchten. De premie is naar gelang van bouwaard en bedekking slechts van f 1.50 tot f 2.50 per duizend verzekerde waarde, benevens 40 cent administratiekosten en eene geringe kosten in het jaar van toetreding. Deze Maatschappij werkt zuiver coöpe ratief. Van de winst wordt 75 percent voor de verzekerden opgelegd. Vraagt inlichtingen bij den Agent RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van onder- handsche accoorden, maken van Contracten enz. enz. Vlugge en prompte afwerking. Billijke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. Rotterdam, Telef. 330. Enschedé, Telef. 339. Ontwerpen en Uitvoering van alle RET0N-1JZERWERKEN. Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en eirkelvorm voor DUIKERS. Vereenigde Heusdensche Bosch - lleusden- Gorinehem- Hord rech t-Rotterdam Heusden-Gorinchem. Van Heusden naar Gorinchem Zondag v.m. 8.n.m. 3.uur. Van Gorinchem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30 uur. Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. fltosch-Clorinchem. (1 April1 November). Op Gorinchemsche jaarmarkten geen ge regelde dienst. Heusden-Rotterdam. Van HeusdenMaandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. AGENT te Heusden: G. lalingré. Direot<?ur: L. DE BEER, Gorinohem. ZONDAG: Politiehonden-concours. MAANDAG: Ofïïcieele opening DINSDAG: Tentoonstelling paarden, vee. WOENSDAG: Concours dekhengsten, enz. DONDERDAG: Intern. Concours voor Luxe- en Springpaarden. ZATERDAG: Kinderfeest. ZONDAG: Prachtige Concerten. Vuurwerk. Drie Concerten per dag, prachtige gebouwen en aanleg, Mr. COCADORUS, eiken avond openlucht Bioscope, schitterende electrische feestverlichting, Kermesse d'été. Zie biljetten en Catalogi. FABRIEKEN VAN LANDBOUWWERKTUIGEN. Leveren met het meeste succes voor Nederland; Slechts één zaairad voor alle granen. De beste machine voor bietenzaad. Geheel van ijzer en staal. PRIJSCOURANT 4820 GRATIS. Goede vertegenwoordigers gevraagd- Bezoekt onze stand expositie Waalwijk 4—9 September. Honderden zijn reeds hersteld door „Crinofloor". Waarom zou het u niet kunnen baten? Grootste vertrouwen in geheel Nederland. G e e n e middelen worden verstrekt alvorens wij weten aan welke van de 19 soorten Haarziekte men liidende is. Thans heb ik het genoegen te kunnen melden, dat van zijne Na door vjjf Hortoren teveigeefs behandeld te zijn, door mij Weder een ongelooflijk bewijs van deugdzaamheid der „Crinofloor" Haar-ontwikkelingsmiddelen. waarmede reeds honder den en nog eens honderden Alle attesten zijn beslist geloofwaardig en eerlijk, succes bijna altijd zeker voor kaalhoofdigheid en alle voorkomende Haarziekten. Advies eiken werkdag gratis in afzonderlijken Salon. Eenig eigenaar. Bekroond Gouden Medaille Parijs 1907. Hoogste onderscheiding Rome 1910. GEVESTIGD sinds ZSÏIB. f 18.per tand. f -8t>.per gebit. N.B. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. De S. D. K. RIJWIELEN zijn alom bekend als de meest lichtloopende, de elegantste en daarbij de billijkst in prijs zijnde Rijwielen. Groote sorteering Rijwielonderdeelen en Benoodigdheden aan de laagste prijzen. Vraag onze Prijslijsten. Kantoor Hoofdsteeg 38, ingang Nienwehavensteeg 21. Tel. Int. no. 3884. Behandeling van processen en voeren van verdediging voor alle reclisscoliege's. Iueasseeriug van vorderingen zoo in binnen- als buitenland. Behandeling van huwelijks-, eehtschei- dings- en erfeniszaken. Beponeeren van fabrieks- en handels merken. Opmaken van veiinootschaps-coniraeteii en van alle verder voorkomende acten en contracten. Adviezen in alle voorkomende zaken. Kantoor-uren tl5. &V Door hare inrichting ile voordeeligste. Geeft den meest solieden waarborg. KANTOOR VAN Dienstregeling 1 Mei1 October. Maandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1, 4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 6.80 u. Naar 's-Bosch. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag. Van Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur, Zaterdag van Gorinchem, v.m. 6.n.m. 3.30; van Heusden v.m. 8.n.m. 5.15 uur. Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heu&den vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12.van Heusden n.m. 1.15 uur. EYTKA VKKDIKiVSTWoensdagvan Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Chantecler

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5