Proraciale Laifltai-Tentooistelliii moeder, die geruimen tijd vergeefs naar Lu r dochtertje van 18 maanden had gezocht, het lijk van dat kindje geheel gekookt in een ketel met varkensvoeder gevonden. Men vreest dat de vrouw krankzinnig zal worden. Maandag werd uit Bilbao gemeld Overal, behalve in de mijnen, is het werk hervat. \ieuHN. Heusden, 7 Sept. Door het slechte weer van j.l. Zondag verhinderd, stelt de fotograaf v. d. Anker Donderdag a.s. de gelegenheid open tot fotografeeren. (Zie achterstaande advertentie.) Gedurende de maand Augustus is alhier 22.3 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 12. Door de heeren Verhoeven alhier, is tot jachtopziener tevens onbez.-rijksveldw. over hunne landerijen, onder Oudheusden en Elshout, aangesteld W. v. d. Griendt. Werkendam. Zaterdagmiddag werd de vliegerwedstrijd, waarvoor zich 37 personen hadden laten inschrijven, gehou den. Er werd deelgenomen door 26 personen. Hieronder volgen de prijswinners met de prijzen le prijs A. de Gelder, zilveren horloge. Ie G. Baggerman, 2e C. Rijkers, portemonnaie m.fl.50 3e K. Kok, fl. 4e T. de Klerk, portefeuille. 5e C. de Ridder, pijp. 6e C. Visser, kistje sigaren. 7e G. Vink, sigarenkoker. 8e B. Ippel, mondharmonica. 9e G. Visser, kistje sigaren. 10e C. Mol, horlogeketting. 11e P. de Klerk, étui. 12e J. Kerkhoven, mes. 13e J. Bril, 14e C. v. d. Wiel, Alle vliegers, behalve die van no. 12, waren eigen werk. In de verleden week gehouden raads vergadering werd de rekening over 1909, die door de h.h. T. de Klerk en C. A. Koonings was nagezien en in orde bevonden, voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 30964.37, in uitgaaf op f 30730.38, dus met een batig slot, groot f 233.99. Medegedeeld werd dat de brandw. mij. de Jong Co., te Amsterdam, aan de ge meente f 21.had geschonken, als bijdrage in de kosten van blussching van den brand bij den heer J. Schaddelee. Hedenavond te 8 uur, vergadert het Departement „Werkendam", der maat schappij tot Nut van 't Algemeen. De agenda luidt: 1. Notulen, 2. Jaarver slag; 3. Verslag der commissie, benoemd tot het nazien der rekening van het dept. over het boekjaar 19091910; 4. Begrooting van het boekjaar 19101911; 5. Verkie zingen tot aanvulling van het bestuur, vacaturen: a. door het vertrek van den heer P. H. van Baasbank, voorzitter; b. deor het overlijden van den heer J. van der Siuijs, vice-voorzitter; 6. Rondvraag, Sluiten. An del. Bij den heer C. v. A. staat een pereboom voor de tweede maal in bloei. Doeveren. In den tuin van den landbouwer C. L. van der Kolk, staat een appelboom beladen met vrucht, die tevens volop in bloei staat. Dit verschijnsel komt meer voor. Het getuigt echter niet van den normalen groei van zulke boomen. Heewbeen. Bij den landbouwer A. Verdonk, heeft zich het zeldzame geval voor gedaan, dat een zeug 18 jongen heeft geworpen. Herpt. Nu de graanoogst is afge- loopen, wordt algemeen begonnen met het rooien der aardappelen. De opbrengst valt over 't algemeen verbazend tegen, terwijl van de meeste soorten de kwaliteit veel te wenschen overlaat. Meeuwen. Aan het telefoonkan toor alhier, werden gedurende de maand Augustus j.l. ontvangen 15 en verzonden 11 telegrammen. Raamsdonk. Reeds twee Zondagen achter elkaar was het weer misère met de Electrische Centrale alhier. In diepe duis ternis was heel de gemeente gehuld. Lampen, candelaars, enz., werden maar weer voor den dag gehaald. Vooral de caféhouders ondervinden door dezen slechten toestand aanmerkelijke schade. Wij zagen in een café biljarten en kaarten met kaarsen op de banden en den rand der tafel. Wel typisch, maar voor de kasteleins alles be halve prettig, 't Schijnt, dat de centrale nu nog allerminst in orde is en spoedige herstelling der fout is beslist hoogst nood zakelijk. Naar wij vernemen hebben eenige ingezetenen het goede plan opgevat alhier een harmonie op te richten. Het beste succes zij den heeren bij deze toegewenscht. Muziekliefhebbers, opent de beurzen! Raamsdonksveer. Door den burgemeester is tegen Zaterdagavond 7 uur, den 10 Sept. a. s., een vergadering van den raad belegd. Aan de orde is: lo. Ingekomen stukken; 2o. Adres van het hoofd der school te Raamsdonksveer, inzake uitbetaling jaar wedde, met advies v. d. Plaatselijke school commissie; 3o. Reclame tegen aanslag hondenbe lasting 4o. Voorloopige vaststelling gemeente rekening dienst 1909. 5o. Goedkeuring rekening v. h. Burg. Armb. dienst 1909; 6o. Goedkeuring begrooting van alsvoor dienst 1910; 7o. Aanbieding gemeentebegrooting dienst 1910; 8o. Benoeming commissie tot onderzoek dier begrooting; 9o. Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim te Raams donksveer wegens periodieke aftreding van den heer P. A. van Dongen; lOo. Benoeming van een lid in de plaat selijke schoolcommissie (vacature van den heer C. A. V. van Laarhoven); Voorgedragen worden de heeren Van Iersel, Raamsdonk (dorp) en Böckling, post directeur. llo. Schrijven van de commissie tot stichting van drinkwaterleidingen in N.W. Noordbrabant, houdende verzoek om in beginsel te willen besluiten om in de door haar bedoelde combinatie te worden opge nomen 12o. Uitloting van aandeelen en verschil lende geldleeniDgen dezer gemeente, t. w.: a. Twee aandeelen, ieder groot f 250, der leening van f 15000,per resto groot f 6000,b. Een aandeel ad f 500,of twee aandeelen ieder groot f 250,der leening van f 20000,per resto groot f 15500,c. Een aandeel groot f 250, der leening van f 4000,per resto groot f 2000,d. Een aandeel groot f 125, der leening van f 4000,per resto groot f 3500,e. Een aandeel groot f 150, der leening van f 6000, Niettegenstaande algemeen over oogst- schaarste wordt geklaagd, kan als bijzonder heid worden gemeld, dat de heer P. niet minder dan 4 mud appelen van één boom kon plukken. Sleeuwyk. Gedurende de maand Augustus, werd alhier in de rijkspostspaar bank ingelegd f 12,09, terugbetaald 1111.08. Het aantal behandelde telegrammen be droeg 28 en gesprekken 14. Sprang. In de vorige week had zekere C. de R. het ongeluk, zich met een stuk glas, zoodanig aan één zijner polsen te verwonden, dat genoemde genoodzaakt was, de geneeskundige hulp van dr. J. v. d. M. in te roepen. Toen dezer dagen zekeren C. G. alhier, per fiets een pleiziertochtje maakte, had hij het ongeluk dat een stang van zijn fiets brak, waardoor zij om te berijden onbruikbaar werd. Genoemde zag zich alsnu genoodzaakt, in plaats de fiets hem, hij zelf de fiets moest huiswaarts dragen. Uit het driemaandelij ksch verslag van den penningmeester der afd. Patrimonium alhier, bleek ons, dat de. inkomsten, met het batig saldo der vorige drie maanden bedroeg: f 64,24, de uitgaven f 19,19J, zoo- 'dat er een batig saldo van f 45,04$ in kas over was. leen. Door het telefoonkantoor alhier werden over de maand Augustus 48 tele grammen behandeld, waarvan 25 werden verzonden en 23 ontvangen. Aan het hulpkantoor alhier werden over de maand Augustus ten behoeve der Rijks postspaarbank ingelegd een bedrag van f 728.40, verdeeld over 23 inlagen. Terwijl een schipper Zaterdag zich bezig hield met mest uit zijn schuit te kruien, wilde het ongeluk, dat de loopplank uitschoof, met het gevolg dat schipper en kruiwagen in de Maas terecht kwamen. De schipper wist spoedig op het drooge te klauteren en bracht het er betrekkelijk goed af. Woudrichem. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Juli in de rijkspostspaarbank ingelegd f 5005.63 en terugbetaald f 4993.29. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2316. Wflk. In de j.l. Vrijdag gehouden raadsvergadering is met algemeene stemmen tot hoofd der openbare school benoemd de heer A. v. d. Heuvel, thans hoofd der o. 1. school te Nieu wend ijk. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven De handel was minder vlug dan in de laatste weken en de aanvoer ook niet bij zonder groot. In vette kalveren was de handel leven dig, hoewel de prijs, voornamelijk door lagere noteering uit Engeland, terug ging. Met schapen en lammeren ging het ook niet bijzonder. Vette varkens waren iets lager in prijs; biggen en dragende zeugen waren nog zeer duur. Paarden even zoo. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 70 78 ct., 2de kwaliteit 61 üt 66 ct., vette kalveren 61 a 63 ct., vette var kens 58 65 ct., voor Engeland, 59 63, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 150 f 245, neurende f 120 k f 240, guste f 130 f 260, pinken f 45 f 100, kalveren f 12 a f32, biggen f 10 f 15, drachtige zeugen f 58 f 80, drachtige gelten f 45 a f59, schot telingen f 10 f 30, schapen f 12 sL f 20, vette schapen f 14 f 26, luxe-paarden f 550 £t f 625, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 f 450, 2e kwaliteit f 215 f 330, twee-en-een-halfjarige f 150 f 255, ander- halfjarige f f per stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin chem 3 zalmen; te Woudrichem 23 zalmen te Brakel 18 zalmente Haaften 3 zalmen te Bommel 1 zalm. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.18 ft f 1.26 per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 1. f 1.63 per half kilo. Verslag van de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk, gehouden op Vrijdag 2 September j.l. Tegenwoordig waren alle leden. De voorzitter opent de vergadering, waarna voorlezing wordt gedaan van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd wor den vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van eenige ingekomen drukwerken, welke in het archief zullen worden gedeponeerd. Alsdan komt aan de orde: schrijven van het Bureel voor de gecombineerde verga dering van afgevaardigden van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Limburg en Noord-Brabant, houdende verzoek om te willen mededeelen, hoeveel afgevaardigden de gecombineerde vergadering op 13 Sept. e.k. ten stadhuize van 's Hertogenbosch te houden.zullen bijwonen. Na eenige discussie wordt besloten dat 2 afgevaardigden de Kamer op vermelde vergadering zulleu ver tegenwoordigen en worden als zoodanig aangewezen de heeren W. A. Martens en W. A. van Iersel. Schrijven van den Minister van Land bouw, Handel en Nijverheid, houdende toezending van een statistiek der scheep vaartbeweging op de rivieren en kanalen in Nederland in 1909. Öp voorstel van den voorzitter wordt besloten, aan het departe ment van Landbouw enz. mededeeling te verzoeken, waarom in gemelde statistiek geene gegevens aangaande de scheepvaart op de rivier „de Donge" zijn opgenomen. Daar door enkele belanghebbenden klachten zijn geuit omtrent de slechte verbinding van het telefoonkantoor te Raamsdonksveer met verschillende plaatsen in het buiten land, wordt besloten aan het Bestuur der Kamer op te dragen, maatregelen te nemen teneinde zoo mogelijk te bevorderen dat aan dezen ongewenschten toestand een einde kome. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. te Waalwijk. De tentoonstelling werd Zondag nam. om 12 uur ingeleid onder eene flinke regenbui met eene korte toespraak van den heer presid nt Th. Timmermans. We hopen dat zulke regenbuien vooreerst maar weg blijven. M. a. w. we hopen deze heele week op mooi weer. Om 1 uur werden de jury leden ontvangen voor den politiehonden- wedstrijd die om half twee aanving. Aan dien wedstrijd welke ongeveer 5 uren duurde werd deelgenomen door 6 honden. De prijzen vielen ten deel aan: le prijs f45, „Breston", eigenaar C. W. Kroes te Rucphen, 2e pr. f 35, „Lucie" eigen. Gemeente 's-Hage, 3e pr. f25, „Dick" eigen. C. Prinxe te Driebergen, 4e pr. f 20,, Due" eigen. Gemeente 's-Hage, 5e pr. f 15, „Spits" eigen. J. D. Pigeaud te 's-Hage, 6e pr. f 10, „Max" Jac. D. Smout ,te Bergen op Zoom. Kerknieuws. Aalst. Zondagmiddag j.l. nam ds. A. Luteijn, afscheid zijner gemeente naar aan leiding der woorden opgeteekend in Hebr. 13 8. Het kerkgebouw was stampvol. Na afloop hield ds. Dekker uit Gameren een toespraak. Bruehen). Beroepen bij de Ned. Herv. kerk alhier, de WelEd. heer P. Kruijt, cand. te Hekendorp. Drakei. Door ds. P. 't Zandt te Loon- op-Zand is voor het beroep naar hier bedankt. §pran^. Ds. P. van Toorn, heeft een beroep ontvangen naar Ameide en Tien hoven. Zuilicheni Beroepen bij de Ned. Herv. kerk te Ouderkerk a.d. IJssel, Ds. Th. Keek, alhier. Burgerlijke Stand. Heusden, van 80 Aug. tot 6 Sept. Overleden: Neeltje Maria van Cap- pellen, 4 m. Dewerken en Sleeuwijk van 26 Aug. tot 2 Sept. Ondertrouwd: Teunis Cornelis Bou wer, 25 j. en Sijke Broekhuizen, 23 j.; AdriaaD Marius van Berchum, 31 j. en Neeltje Ippel, 28 j. Geboren: Wouter, z. v. M. Mons- houwer en M. van Wijk; Gijsbertje, d. v. J. van der Stelt en van Anrooij. Woudrichem, over de maand Aug. Getrouwd: L. G. de Joode, 25 j.en B. R. Berm, 23 j.; A. B. van Vugt, 30 j. en A. Kant, 27 j.; A. de Later, 55 j. en A. van Andel, 47 j. Geboren: Anna, d. v. Teunis Wijn belt en Maria van Zijl; Amelia Suzanna, d v. A. Baks en A. Maas; Johanna, d. v. C. van der Nat en A. Bras; Hui- bert, z. v. F. Broekbuizen en J. Steet; IJmert Gijsbertus, z. v. IJ. Kilevenger en N. A. van der Stelt; fleiltje Adriana, d. v. J. van Andel en A. Pellikaan; Marinus, z. v. M. de Joode en A. H. van Ooijen; Willemina, d. v. A. C. Viveen en Autje van de WerkenPieter, z. v. M. van Zijl en Hermina de Groot; Hendrik, z. v. F. Verbeek en T.de Leng. Overleden: Philippus Struik, 67 j Aagje Bras, 39 j.; Cornelia van Til- borg, 61 j. Nederhemert, over de maand Aug. Geboren: Heiltje Justina, d. v. H. L. Kuijpers en J. M. de Koning; Hen- drikus, z. v. E. van de Werken en A. Bragt; Elias, z. v. M. de Weerd en G. A. Bragt. Overleden: Anne van Heemskerk, 32 j. Andel, van 15 tot 31 Aug. Ondertrouwd: P. Crielaard, 24 j. en G. P. van Noorloos, 24 j. Geboren: Teunis, z. v. L van Tilborg en T. Verbeek; Pietje, d. v. J. Aldus en T. van Tilburg; Hendrikus Antonie, z. v. C. Pellikaan en E. Duiser. Overleden: Joh. Pb. Redert, 57 j. eebtg. v. A. de Bondt. C. Hommel, 26 j.D. van Oversteeg, 28 j. en W. Rosenbrand, 18 j. Geboren Antonie Dirk, z. v- A. J. Bogers en EL de Bie; Pieter, z. v. G. Groeneveld en C. Blom; Gerrit Jan, z v. C. Vos en D. .J. van Suijlekom Adriana Teuutje, d. v. M. van Esch en G. A. de RooijElisabeth, d. v. M. Rijkers en E. G. de Jong; Geertje, d. v. A. de Haas en C. Klootwijk; Geertiui, d. v. D. Rosenbrand en J M. Sprangers Johanna Adriana Hendrina, d. v. W. A. van Dongen en A. Wuarts. Overleden: Christiaan van Beek, 71 j., wed. van A. Beunis. Waspik, van 15 tot 31 Aug. Getrouwd: W. J. B. Klerks en C. J. A. C. Hogerheide; B. W. J. Kamp en H. W. C. M. Freericks. Geboren: Adrianus Johannes, z. v. P. J. Kamp en A. van HooreDWil helmus Adrianus, z. v. H. A. v. Berkel en M. v. Houten. Almkerk, van 16 tot 31 Aug. Getrouwd: W. Bron, 32 j. en G. de Graaff, 34 j W. Hakkers, 58 j. en C de Graaff, 43 j. Geboren: Petronella Maria, d. v. P. D. v. d. Water en W. Pullen; Dirk, z. v. P. Groeneveld en H. Coliju Willem Bastiaan, z. v. C. J. Straver en O. Blok land Johanna, d. v. H. v. d. Heuvel en N. Haspels; Adriaan, z. v. B. van Breugel en A. M. v. Noorloos; Adriana, d. v. J. Vink en G. Vink; Leendert, z. v. J. Vermeulen en N. v. d. Stelt. Overleden: J. B. v. Dijk, 6 m. Dussen, over de maand Augustus. Getrouwd: A. A. G. van Gennip, 33 j. en W. W. van Mol, 21 j.; A. G. J. Benckhuijzen, 22 j. en C. van de Water, 19 j. Geboren: Maria Joanna, d. v. G. W. van der Pluijm en Cornelia Kivits Simon, z. v. J van der Pluijm en M. Leeggaogers; Liza Regina, d. v. G. van Wijngaarden en A. LankhaarLamber- tus Johaunes Adrianus, z. v. A. de Rooij en J. van der MaslJoanna Antonia, d. v. L. Leeggangers en J. M. van Ham Cornelis Martinus, z. v. A. van Dort- mont en P. de BodtHendrikus Jo hannes, z. v. J. Verduijn en A. van Wijngaarden; Huibert, z. v. J. van Til borg en W. Roubos; Dirk Johannes, z. v. J. Augusteijn en G. Kroneman; Evert Johannes, z. v. M. Heijmans en J. M. Rijken; Lucia Emerentia, d. v. C. Penninx en A. Eijkhout; Leonardus, z. v. H. Steenhagen en J. Kivits. Overleden: Cornelia de Wit, 44 j., wed. van W. Meijers. Meeuwen, van 15 tot 31 Aug. Geboren: Antonie, z. v. C. v. d. Beek en A. v. d. Kolk. Overleden: Joost Gevet, 25 j. Geertruidenberg, over de maand Aug. Ondertrouwd: Jan C. H. M. W. Sassen, 26 j. en Johanna M. M. van Bavel, 26 j.Heinrich J. Rehr, 32 j. en Valantine P. B. Smeten, 27 j.; Adrianus L'abée, 30 j. en Pieternella Th. Bammens, 25 j. Geboren: Taschalis Martinus Fran- ciscus, z. v. Joannes W. J. Smolders en Regnera M. Scholtens; Maria Clasina, d. v. G. Vissers en W. J. Berns; Ja cobus Cornelis Anselmus, z. v. C. A. van Dalen en M. Hendriks; Petrus Henricus Adrianus Josephus, z. v. P. A. Th. L. J. Stallen en M. P. C. Ver- meere; Maria Christina, d. v. J. Dek kers en A P. C. SondermanWillem, z. v. A. G. H. Beljaars en W. van Fessem; Christina Antonia, d. v. G. van de Hoven en W. C. Stoffelen. Overleden: Johannes Vissers, 67 j. Jozef G. P. Buurmijn, 4 m.; Maria van Zutphen, geb. vaD Strien, 70 j.Jo hanna Flipsen, geb. van Ooijen, 76 j Arie H. Dubbelman, 23 j., (wonende te Zwaluwe); Huibert van Uijen, 73 j. Binnenland. Een wetsontwerp is ingediend, hou deude bepaling, dat door den minister van landbouw, enz kaasmerken worden vastgesteld, waarvan het gebruik uit sluitend wordt toegestaan aan de aan geslotenen hij eeD kaascontrole-station, hetwelk zich onder rijkstoezicht heeft gesteld. Deze merken worden in de „Staatscourant" bekend gemaakt, be nevens de door den minister nader te geven voorschriften, betreffende het aanbrengen van merken op de waar. In de memorie van toelichting wordt gewezen op het belang voor onzen land bouw om voortdurend te streven naar het behoud en zoo mogelijk naar ver meerdering en verbetering van een belangrijken afzet van kaas, bij welks achteruitgang onze boerenstand ver bazende verliezen zou lijden. Van de boter kan gezegd worden dat thans, ondanks de meest geraffineerde pogin gen van botervervalschers, vrijwel uit sluitend onvervalschte boter naar het buitenland wordt uitgevoerd, en dat aldaar het vertrouwen in de zuiverheid der Nederlandsche boter, zoo goed als geheel is teruggekeerd. De minister van binnenlandsche za ken heeft den commissarissen der Ko ningin verzocht de burgemeesters uit te noodigen hun meening te willen me dedeelen over de volgende vragen lo. Is de bezoldiging van de veld wachters uwer gemeente, met inbegrip van emolumenten en belooningen ver kregen uit nevenbetrekkingen (zoowel uit gemeentelijke als uit die van water schappen, particulieren enz.), voldoende te achten 2o. Zou die bezoldiging ook voldoen de zijn te achten, indien slechts bij verdiensten verkregen werden uit ge meentelijke nevenbetrekking? Tevens wenscht de minister te verne men, indien de bezoldiging zooals zij door de burgermeesters is opgegeven op een door de burgermeesters inge- vulden staat, door hen onvoldoende wordt gëacht, wat de reden is dat die bezoldiging heneden het door hen ge noemde bedrag blijft gehandhaafd. Ouders, hoedt uw kinderen Onder dit opschrift lezen we in de „Limb. Koerier": Een j ammerlij k waarschuwend staaltj e komt ons weder ter oore van de gevaren, die het leven oplevert voor jonge meisjes, die niet onder voldoend toezicht staan. Een echtpaar, uit Den Haag afkomstig, had zich na het huwelijk te Vaals ge vestigd. Enkele jaren geleden werd door de rechtbank het huwelijk wettelijk ontbonden verklaardhet kostgangers wezen had zijn vaak verderfelijken in vloed niet gemist. Het dochtertje werd toegewezen aan don vader, doch daar het meisje blijk baar meer genegenheid gevoelde voor hare moeder, die inmiddels in Den Haag hertrouwd was met den vroegeren kost ganger, dan voor haren vader, die zich eveneens een nieuwe levensgezellin had gekozen en te Vaals woonachtig bleef, vertrok het meisje naar hare moeder in Den Haag. Voor eenige maanden kwamen den vader eigenaardige geruchten ter oore omtrent den levenswandel van zijn dochter, zoodat hij zijn vaderlijke rech ten deed gelden en zijn pas 14-jarig dochtertje naar Vaals deed komen, ten einde het onder zijn persoonlijk toezicht te stellen. Na een paar dagen was het meisje evenwel verdwenen, en weer af gereisd naar Den Haag. Met behulp der politie werd het aldaar aangehouden en voor de tweede maal aan den vader overgegeven, die de 14- jarige bij een Vaalser bakker in dienst betrekking deed. Den volgenden dag had het meisje evenwel de bakkers woning reeds verlaten en werd door den vader te Aken opgespoord. Een paar dagen daarna werd het meisje overgebracht naar het gesticht Soeurs de la Miséricorde te Maastricht. Uit door den vader onderschepte brie ven was hem gebleken, dat zijn jeugdig dochtertje in Den Haag in relatie ge komen was met jongelieden uit den gegoeden stand, die het niet te nauw met de zedelijkheid nemen. En toen het meisje sleehts een paar dagen in het gesticht te Maastricht vertoefde, werden de gevolgen van dien omgang duidelijk geconstateerd in den vorm eener besmettelijke ziekte, weshalve het meisje naar het hospitaal Calvariënberg te Maastricht ter verpleging moest wor den overgebracht. De vader stelde uit eigen beweging een onderzoek in naar de Haagsche heeren, met het gevolg, dat hij een klacht indiende tegen die personen, verdacht van overtreding van artt. 248 en 247 van het Wetboek van Strafrecht. Bij het onderzoek, dat thans door de rijkspolitie wordt gevoerd, moeten stui tende dingen aan het licht gekomen zijn, die een schel licht werpen op zedelijkheidstoestauden in zekere Haag sche kringen. Er zou namelijk in het onderhavige geval sprake zijn van een complotje personen, deels Delftsche studenten, doch in Den Haag bij hun ouders in wonende, die het er op gemunt heb ben meisjes van 1216-jarigen leeftijd zedelijk en lichamelijke ten val te brengen. Eerst worden wandelingen Ingekomen van Vlaardingen, C. Tam boer. Vertrokken naar Montfoort, B. van Dijk en gezin; 's-Gravenhage, C. Duizer en gezin. Vertrokken naar: 's-Gravenhage, J. Frankens; Amsterdam, J. Straver. Capelle, over de maand Aug. Getrouwd: J. Mandemaker, 26 j.en Vertrokken naar Besoijen, W. Ver- duijn; Vrijboeven-Cappel, M. A. van Dongen en vrouw; Sprang, C. Cove en S. de Bie; Moordrecht, C. de Rooij; Waspik, J. Verwijmeren. Ingekomen van Sprang, J. Brouwers; Sluis, F. Mabelis; Vrijhoeven-Cappel, P. de RoonWaalwijk, G. C. Snijders; Geertruidenberg, W. Rosenbrand. Ingekomen van Capelle, J. V er wij mereD Hilversum, J. M. G. v. Dort Raams lonk, P. J. de Groot. Vertrokken naar Rotterdam, C. Nobelen en gezin; 'sGravenhage, wed. J. v. Dort en gezin; Dongen, M. C. Ramstijn. Vertrokken naar Gorinchem, B. de Pender; Werkendam, C..de Graaff, wed. A. Lagrouw en gezin Giessen, G. Pruijs- sen en gezin; Amsterdam, H. W.Smit. Ingekomen van 's Bosch, B. v. Bree- menWoudrichem, A Hartman, wed. J. M. Krielaart. Vertrokken naar Rotterdam, Anna Heij mans; Werkendam, Cornelia de Rade; Breda, Cornelia Teuling; Renkum, Ma- thias Driessen; 's Hertogenbosch, Johan nes Doomernik; Utrecht, Adriana Maria Leenhouts. Ingekomen van Almkerk, Cornelia Ver hoeven en gezinDordrecht, Lucia van der Weiden; Rotterdam, Wilhelmina van Olst; Raamsdonk, Cornelis Jacobus KerstensDriel, Francisca M. van der Beek: Rotterdam, Alfred Wilhelm Ger hard Heuvelman. Ingekomen van Sprang, Arie van Hou- welingen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2